RIJNSTREEK RECHTZAKEN STADSNIEUWS Duitsche vlag in Narvik Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten MAANDAG 10 JUNI 1940 ALKEMADE Drooggemaakten Veender- en Lijker- polder. Hedenmorgen vergaderde in het café van den heer Zoetemelk te Rijpwete- ring de^ ingelanden van den Drooggemaak ten Veender- en Lijkerpolder. Nadat door de daarvoor benoemde commissie de her ziene rekening over 1938 en de rekening over 1939 waren onderzocht, opende de voorzitter te 10.30 uur de vergadering. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 12 ingelanden, te samen uitbrengende 69 stemmen. De voorzitter stelde aan de orde de hernieuwde vaststelling der rekening over 1938. Aan de door Rijnland gemaakte bemerkingen is geheel tegemoet gekomen, terwijl de commissie van onderzoek heeft gerapporteerd, dat de stukken in orde zijn bevonden. Z.h.st. wordt deze rekening op nieuw vastgesteld in ontvangst op 12.291.54 en in uitgaaf op 17.290.26, al- loo met een nadeelig saldo van 4998.72. De begrooting 1939 is, mede naar aanlei ding van gemaakte bemerkingen van Rijn land, herzien en wordt opnieuw vastge steld in ontvangst en uitgaaf op 20.693.17, Vervolgens wordt z.h.st. de rekening over 1939, waarover de commissie van onder zoek heeft gerapporteerd, dat alle beschei den in orde zijn bevonden, vastgesteld m ontvangst op 13.794.51 en in uitgaaf op 18.368,03, alzoo met een nadeelig saldo van 4573.52. Hierna wordt behandeld de begrooting over 1940, die door den secre taris artikelsgewijze wordt voorgelezen en toegelicht. Z.h.st. wordt besloten deze be grooting vast te stellen in ontvangst en uitgaaf op 19.786.29. Hierbij wordt tevens machtiging verleend tot het doen van af- en overschrijving op begrootingsposten, waarvoor geen wettelijke maxima zijn gesteld, terwijl de te heffen omslag over 1940 wordt bepaald op 8.50 per H.A., evenals het vorig jaar. Tot leden van de commissie voor onderzoek der in het vol gend jaar af te leggen rekening worden bij acclamatie benoemd de heeren A. Th. Straathof, G. J. van der Poel en C. van Egmond en tot plaatsvervangende leden de heeren J. G. van der Poel, M. J. Heems kerk en F. Los. Hierna heeft verkiezing plaats van een voorzitter wegens het be danken van den heer C. Bontje -alsmede van een lid, wegens periodieke aftreding van den heer A. A. Bisschop. Nadat de voorgeschreven tijd voor de stemming is verstreken, wordt tot opneming der stem men overgegaan, waaruit blijkt, dat zijn uitgebracht in de vacature voor voorzitter op den heer J. P. Straafhof 62 stemmen en op den heer P. Rotteveel 7 stemmen, zoo dat de heer J. P. Straathof is gekozen. In de vacature van lid zijn uitgebracht op den heer A. A. Bisschop 65 stemmen en 4 blanco, zoodat de heer Bisschop is her verkozen. Bij de rondvraag wordt door den voorzitter nog ter sprake gebracht de kade- wacht. Op voorstel van den heer P. Heems kerk wordt met algemeene stemmen be sloten de ingelanden op te dragen by toer beurt deze wacht te betrekken. Het bestuur zal dit besluit uitwerken door een rooster op te maken en de ingelanden verwittigen. De heer G. J. van der Poel vraagt het be stuur of het niet beter is de molenzeilen 's zomers te doen verwijderen, aangezien deze te veel te lijden hebben. Voorzitter zegt, dat de molenaars hiertoe reeds op dracht hebben gehad. KOUDEKERK Hoogewaardsche' Polder. In de onder voorzitterschap van den heer R. Dorrepaal Jr. gehouden Ingelanden vergadering van den Hoogewaard- schen Polder werd de rekening 1939 vast gesteld in ontvangsten op 657.46, uitgaven 625.44, batig slot 32.32. De begrooting 1940 werd aangenomen en vastgesteld in ontvangsten en uitgaven 551.70 tegen een omslag van 3.— per H.A. Voetbal. De Koudekerksche voetbal- vereen iging heeft na enkele weken rust haar wedstrijden weer aangevangen. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk II tegen P.V.V. I van Leiden. Beide ploegen telden 3 invallers. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een forsch spel. Koudekerk II bleek echter sterker te zijn en door een penalty neemt ze de leiding 1—0 en vlak voor de rust volgde door een mooi schot het 2e doelpunt 2—0. Na de rust wist Koudekerk II nog 4 maal te scoren, totdat vlak voor het einde de gasten de eer wisten te redden door een penalty^ 16. De wedstrijd werd d>us ge wonnen door Koudekerk II met als uit slag 6—1. Voorzeker weer een moed gevend begin. LEIDERDORP GEMEENTERAAD. De nieuwe openbare school. Openbare vergadering van de Raad ten gemeentehuize. Voorzitter de burgemeester de heer K. Brug. Na opening op gebruike lijke wijze herdenkt deze allen die tenge volge van de oorlogshandelingen om het le ven waren gekomen. Hierna brengt hij dank aan de personen die werkzaam zijn geweest voor de luchtbescherming en de evacuatie. Hy spreekt verder de hoop uit, dat alle gemeentenaren tegenover de be zetting een waardige houding aan zullen nemen. Hierna afhandeling der agenda. De notu len worden zonder lezing vastgesteld. De voorz. geeft eenige inlichtingen over muta ties ter secretarie. Verder deelt hy mede, dat wegens bedanken voor de benoeming tot raadslid van den heer D. de Ridder hier- tiede de lijst Ent is uitgeput. Nadien is tot raadslid benoemd de heer P. Fh. Deumer (C.-H.). Met betrekking tot den bouw van een nieuwe openbare school wordt door den Raad de voorkeur gegeven aan het ontwerp Suterland. Besloten wordt als plaats waar de nieuwe school zal verrijzen een terrein in het gemeentelijk Sportpark aan de Kerk- laan. De begrootingssom voor de nieuwe school is/32.000 inclusief meubileering. Na discussie worden vervolgens aangeno men een nieuwe verordening straatbelas ting alsmede een nieuwe verordening voor de waterleiding. Zonder discussie worden hierna aangeno men een verordening tot verbetering van het geitenras en een voorstel tot verstrek king van B-steun. Hierna worden tot le den der rekeningscommissie aangewezen de heeren Rijnsburger, de Haas en Klaver. Besloten wordt voor onderhoud van de plantsoenen een kleine verhooging toe te kennen aan den aannemer van dit onder houd, omdat de plantsoenen een uitbrei ding hebben ondergaan. Na afdoening van eenige reclames plaat selijke belastingen volgt vaststelling van een paar begrootingswijzigingen 1939 1940. Besloten wordt vervolgens tot den ver koop van een perceel tuingrond aan de Gebrs. Schouls. Deze grond vormt een deel der terreinen tusschen de Hoogmadesche weg en de Kerklaan onlangs door de ge meente aangekocht van den heer Kret. De heer Rijnsburger geeft bij dezen verkoop in overweging de Kerklaan voor den pu- blieken dienst te sluiten, waarop de voorz. antwoordt, dat dit niet zoo maar gaat. Bij de hierna volgende rondvraag con stateert de heer Ssnel dat aan het een richting-verkeer langs de Hoofstraat niet de hand wordt gehouden. De voorz. ant woordt hierop, dat de verkeersborden tijde lijk zijn weggenomen, zoodat nu practisch weer de oude toestand bestaat. Hierna sluiting. WOUBRUGGE Veenderpolder. In de gehouden ver gadering van stemgerechtigde ingelanden, onder voorzitterschap van den heer M. J. Mooren in het „Oude Raedthuys" te Woubrugge, werd het periodiek aftredend bestuurslid H.J. v. d. Meer herkozen. Onder de ingekomen stukken waren brieven betreffende bewaking van de boe zemkaden in den polder. De moeilijkheden van de ingelanden tot het houden van nachtwachten werden besproken, vooral in verband met de aanstaande hooitijd. Op voorstel van het bestuur werd echter besloten de ploegen te formeeren uit in woners, niet-ingelanden van den polder. Tevens werd door het bestuur medege deeld, dat een verordening op het kade- leger vastgesteld zou worden. De begrooting voor het dienstjaar 1940 sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 4770.97, met een omslag per HA. van 12.50. De rekening sloot in ontvangsten met 4528.64 en in uitgaven met 4923.02, zoodat een nadeelig saldo ontstaan is van 394.38 in welk bedrag 356.66 aan ach terstallige inkomsten en 134.14 aan ach terstallige uitgaven is begrepen. Op voorstel van de commissie, belast met het nazien der rekening, werd besloten, aat geen werken meer uitgevoerd zouden worden, voordat een meervoudige prijs opgave was ontvangen van verschillende aannemers dier werken. In de commissie tot het nazien der re kening voor 1940 werden benoemd de hee ren Coffeng, Sprey of him gemachtigden en D. de Vette; als plaatsvervangers Van Soest, A. J. de Vette en D. Camfferman. Haagsche Politierechter Herrie om een handvol hooi. De 51-jarige T. O. te A 1 p h e n a. d. R. had zich te verantwoorden wegens verduis tering van een hoeveelheid van 8 a 9 K.G. hooi. De landbouwer A. de J., te Alphen a. d. Rijn, koesterde verdenking tegen V., welke verdenking gevoed werd doordat hij op den avond van 21 Febr. nog laat licht zag branden bij verdachte. Den anderen dag, zeer vroeg in den ochtend, was de J. eens gaan kijken in het schuurtje van verdach te en daar had hij een zak gevonden, ge vuld met hooi, welk hooi hij als zijn eigen dom had meenen te herkennen, zoodat aan gifte bij de politie was gevolgd. Verdachte ontkende ten stelligste het hooi ontvreemd te hebben, want hij zeide het hooi gevonden te hebben, toen het was achter gelaten by de lossing van een vracht hooi, bestemd voor de J. Er was nog een getuige, P. T. uit Alphen a. d. Rijn, die deze verklaring van ver dachte onderstreepte. Verder zeide ver dachte nog, dat het hoogstens 5 kg. ge weest was. Niettemin achtte de Officier het bewys geleverd, gezien de ea.vt af;legde ver klaring \in verdachte en de h« uding van diens vrojw, die, toen de jvJrtie kwam, het hooi n:et wilde afle reren en de politie den toegang weigerde. Spr. eischte dan ook twee wegen gevan genisstraf. Mr. Ie Gro, voor verdachte pleitend, acht te het feit niet bewezen en vroeg uitdruk kelijk vri; spraak. De Politierechter was het daarmede eens en sprak verdachte vrij. Een lastige arrestantentroep. In den nacht van 10 op 11 Maart had de 32-jarige loswerkman J. W. te L e i d e n on der invloed van sterken drank zijnde, een overtreding begaan, zoodat de agent van politie M. van H. hem een verbaaltje wilde DE LEIDSCHE COURANT geven. Dat ging niet zonder horten en stooten, want er ontstond een woordenwis seling. De agent wilde W. toen overbren gen naar het bureau, hetgeen ook al tot strubbelingen aanleiding gaf, omdat W. niets voor een verblijf in de cel voelde. Om te voorkomen, dat hi alsnog in de nor te recht kwam, had W. zichzelf verankerd aan de brugleuning, die hij met twee handen vast hield. De agent won het pleit en ging met zijn arrestant op weg naar het post huis. Maar W. was niet alleen geweest en daar om waren er nog meerder narigheden ge volgd. De fabrieksarbeider J. J. F. K. te Lei den had geprobeerd zyn vriend W. te ont zetten waartoe hij den agent bij zijn pols gepakt had. Het eenige gevolg was geweest, dat hij zich als tweede arre stant gepromo veerd zag. De situatie was dus als volgt: één agent met in elke hand één arrestant, die rukten en trokken in alle mogelijke richtingen tegenovergesteld aan de rich ting waar de agent hen hebben wilde. Maar het werd moeilijker voor den agent, aan gezien er nog één derde vriend aanwezig was, n.l. de 26-jarige chauffeur G. A. S. te Leiden. En deze derde broeder in den nood probeerde op zijn beurt zijn mede broeders te ontzetten. De agent kreeg het benauwd maar versaagde niet. Hij liet één van zijn arrestanten los, maar alleen om S. er voor in de plaats te nemen. Zoo iets van stuivertje wisselen dus. Het uiteindelijk resultaat was geweest, dat het heele stel niettemin toch na verloop van tijd op het bureau gearriveerd was. De drie verdachten hadden zich thans wegens wederspannigheid te verantwoor den en de agent was er om te getuigen. De verdachten zeiden niet precies te heb ben geweten wat zy deden, omdat zy een beetje dronken waren, maar de Officier vond dat geen excuus om gedrieën een agent lastig te gaan vallen. De eisch werd dan ook een gevangenisstraf voor elk voor den tijd van twee weken. Omdat de verdachten nog nimmer iets met de politie uitstaande hebben gehad, wil de de Politierechter hun nog een kans ge ven, zoodat het vonnis tegen elk werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met drie jaar proeftijd en boven dien een onvoorwaardelijke geldboete van 5 subs. 5 dagen. H. MIS VAN REQUIEM LEIDERS EN LEDEN MANNELIJK JEUGDWERK. De H. Mis, die morgen te 7 uur in de Dekenale kerk zal worden opgedragen voor de gesneuvelde leiders en leden van de Mannelijke Jeugdbeweging in Leiden, zal ook bijgewoond worden door een militaire deputatie. De eerste banken worden gereserveerd voor de familieleden en voor deze militai re deputatie. Vervolgens nemen aan de Evangelie- zij d e plaats in de tien volgende banken de leden van de Kruisvaart en de juniorle den van de Congregaties; daarachter slui ten zich aan de St. Josephsgezellen en de Senioren van Docos. Aan de Epistelzijde zijn, na de ban ken gereserveerd voor de familie, de plaat sen aangeiyezen voor de Welpen en de Ver kenners, de Sportjunioren en de leden van het S. F. L.; daarachter sluiten zich aan de leden van de K. J. M. V. en Congregaties. Wij bevelen natuurlijk graag aan te com- municeeren en dit bij voorkeur ie doen o n- derdeK Mis; alleen in noodzakelijke ge vallen communiceere men vóór de H. Mis. Er wordt een boekje uitgereikt, waarin het Misformulier staat afgedrukt. Van allen wordt bij de Offerande een klein offertje gevraagd op de collecte schaal. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer G. H. Bakkum, ambtenaar bij den Stationsdienst bij de Ned. Spoorwegen op het station alhier, in dienst trad bij de H. IJ. S. M. Hoewel de heer Bakhuis, is verband met de tijdsomstandigheden verzocht had, zyn jubileum onopgemerkt te doen voorbij gaan, heeft het hem gisteren niet aan be langstelling ontbroken. Reeds vroeg werd ten huize van den ju bilaris, Brederodestraat 21, een groote fraaie bloemenmand bezorgd met het op schrift: „van den chef en collega's", ter wijl in den loop van den dag verschillen de chefs de bureau, chef-commiezen, col lega's en ander spoorwegpersoneel hem kwamen gelukwenschen. Daar de stationschef, de heer Slebos, gisteren verhinderd was, kwam hij heden morgen ten huize van den jubilaris om hem in hartelijke bewoordingen namens de directie geluk te wenschen, waaraan hij zijn persoonlijke gelukwenschen toevoeg de onder aanbieding van een oorkonde voor 25-jarige trouwe dienstvervulling, met het gebruikelijke geschenk onder cou vert. Tevens ontving de jubilaHs nog vele schriftelijke gelukwenschen en andere blijken van belangstelling In den vorm van geschenken en bloemstukken, zoodat deze dag voor den jubilaris, die elf jaar aan het station alhier werkzaam is, niet onopgemerkt is voorbijgegaan. De 13-jarige A. C. v. L. was Zaterdag avond met zijn zusje op de Kaasmarkt op een bakfiets geklommen en gaan toeren. Op de Breestraat gekomen, kon hij op 'n gegeven moirient het stuur niet meester blijven en over het trottoir reed hij par does tegen het voormalige winkelpand van de fa. v. d. S., eigendom van de fa. Z. Een groote spiegelruit werd vernield, waardoor een schade van 200 werd veroorzaakt. De firma was evenwel niet verzekerd en de papa van het ventje is werkloos! HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 10 Juni. (D. N. B.). Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: De heldhaftige tegenstand, welke de ge vechtsgroep van den luitenant-general Dietl sinds vele weken, eenzaam in de zwaarste omstandigheden, in Narvik tegen een over weldigende vijandelijke overmacht gebo den heeft, kreeg zijn bekroning door de vol ledige overwinning. Bergtroepen uit de Oostmark, deelen van het luchtwapen, als mede der bemanningen van onze torpedo jagers hebben in gevechten, welke twee maanden lang geduurd hebben, voor alle tijden een bewijs van roemvollen soldaten- geest gegeven. Door hun heldhaftigheid werden de geallieerde land-, zee- en lucht strijdkrachten gedwongen, de gebieden van Narvik en Harstadt te ontruimen. In Nar vik zelf waait definitief de Duitsche vlag. De Noorsche strijdkrachten hebben in den nacht van den negenden op den tien den Juni eveneens hun vijandelijkheden ge staakt. Onderhandelingen over de capitu latie worden thans gevoerd. Binnenland RUITEN INGEGOOID IN EEN CAFé TE AMSTERDAM. Zaterdagavond omstreeks elf uur hebben een twintigtal leden van de N.S.N.A.P., een nationaal-socialistische organisatie on der leiding van majoor Kruijt, een overval gedaan op Café de Paris in de Beethoven- straat te Amsterdam. De mannen hebben, zonder zich te storen aan het vrij talrijke publiek, dat zoowel in het café, als op het terras, aanwezig was, met klinkers acht groote spiegelruiten en vier kleine ruiten ingegooid. Daarna drongen zij het café binnen, waar zy een lichtkroon vernielden en een ware chaos aanrichtten. Alles ging zeer snel in zyn werk. Het bleek het pu bliek, noch het personeel, mogelijk weer stand te bieden. Na enkele minuten verlie ten de mannen haastig het café. Een juist passeerende nachtwaker zette de achter volging in. Negen mannen vluchtten de Corellistraat in, waar zij recht in de ar men van twee politie-agenten liepen, die hen onder bedreiging van hun revolvers konden arresteeren. Zij zijn overgebracht naar het politiebureau Leidscheplein, waar zij zijn opgesloten. Onder leiding van in specteur L. J. Ponne, stelde de politie een uitgebreid onderzoek in .Vermoedelijk zijn deze mannen ook debet aan het ingooien van acht spiegelruiten van de Bijenkorf en van café „de Kroon" op het Rembrandts- plein. Binnenkort zullen deze negen belhamels voor den officier van justitie worden ge leid. Buitenland DE LUCHT-AANVALLEN IN WEST- DUITSCHLAND. DUSSELDORF, 10 Juni. (D. N. B.). Naar de bladen melden, zyn in de nacht van Za terdag op Zondag door een Engelsche vlieg tuigbom twee menschen gedood. Op een eenzame hoerenhoevo in de omgeving van Dintorf bij Dusseldorf werden verschillen de bommen geworpen. Een huis werd ge heel vernietigd. Een echtpaar werd doode- lijk getroffen, terwijl zijn kind gewond werd. ESSEN, 10 Juni. (D. N. B.) De „Gelsen- kirchener Allgemeine Zeitung" publiceert een bericht over de gevolgen van een nachtelijken vyandelijken bomaanval op niet-militaire objecten. Hierin wordt ge zegd, dat bij het verwijderen van een niet ontplofte bom in Gelsenkirchen-Bismarck een ernstig ongeluk is gebeurd. De sedert eenige dagen daar liggende bom, die on schadelijk zou worden gemaakt, kwam plotseling tot ontploffing. Hierdoor werden zes personen gedood en twee zwaar ge wond. INCIDENT MET RUSSISCH GARNIZOEN IN LITTAUEN. KAUNAS, 10 Juni. (D. N. B.). Dezer da gen heeft zich op ongeveer 2K kilometer afstand van het Sovjet-Russische garnizoen bij Alytus een nieuw incident voorgedaan. Een landbouwer schoot op klaarlichten dag zijn revolver af. Naar hij later verklaarde, was het schot bestemd voor een havik, die zich op zijn kippen wilde storten. Kort daarop verschenen er twee Russische mi litairen op zijn erf, die den boer vroegen of er geschoten was. De landbouwer beaam de dit en moest zijn revolver afstaan. Van Sovjet-Russische zijde wo.dt vermoed, dat het schot werd gelost op militairen, die zich in de buurt bevonden. DE AMERIKANEN NAAR HUIS. NEW YORK, 10 Juni. (D.N.B.) De mailboot „President Roosevelt" is met 723 Amerikaansche burgers aan boord, die op advies van hun regeering Engeland verla ten hebben, hier behouden aangekomen. Er zouden zich nog 500 Amerikanen in Ierland bevinden, die met de „Washington" naar Amerika zullen terugkeeren. BORDEAUX, 9 Juni. (Havas). Het s.s. „Washington", met de Amerikaansche vlag in top, is gisteren uit de haven EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDEN. I Geboren: Wilhelmina d. v. K. Offer-j man en C. v. Weeren. Nico z. v. N. vj Ginkel en H. R. v. Eek. Willy Pieternel-! la d. van W. P. Holswilder en J. v. d. Rey- den. Onderstrouwd: J. S. v. Amster dam jm. 22 j. en M. Wolters jd. 18 j. G. J. v. Klaveren jm. 27 j. en J. Colpa jd. 22 j. D. J. Wassenaar jm. 25 j. en H. Dubbel- deman jd. 24 j. J. Wassenaar jm. 26 j. en' E. Bon jd. 24 j. Overleden: J. Edelaar wedn. 81 j. A. J. Simonis z. 22 j. L. Vogelenzang m. 77 j. Verdon vertrokken naar New York, mei; duizend Amerikaansche passagiers aan boord uit verschillende Europeesche lan den. Alvorens naar Amerika over te ste ken, zal de „Washington" Lissabon en Ier land aandoen om nog meer passagiers aan boord te nemen. Alle lichten van het vaar tuig zullen des avonds ontstoken zijn. De Amerikaansche regeering heeft alle oor logvoerende landen van dit vertrek in ken nis gesteld, en erop gewezen, dat het vaar tuig, waarop aan weerskanten de Ameri kaansche vlag is geschilderd, uitsluitend Amerikaansche passagiers en een Ameri kaansche bemanning vervoert. VANAVOND BELANGRIJKE VERKLARING VAN ROOSEVELT. WASHINGTON. 10 Juni. (D.N.B.) De secretaris van het Witte Huis, Early, heeft aangekondigd, dat president Roosevelt he denavond tegen middernacht, Duitsche tyd, bij een toespraak in de Virginia-uni- versiteit een „uiterst belangrijke verkla ring" over den internationalen toestand zal afleggen. De rede wordt door alle in ternationale zenders verspreid. BRITSCHE VLIEGTUIGEN LANDEN NIET MEER IN ITALIë. CAIRO, 10 Juni. (Havas). De Britsche vliegtuigen, welke den dienst op Zuid- Afrika en Australië onderhouden, blijven over de Middellandsche Zee vliegen, maar met ingang van heden zullen zij het Ita- liaansche grondgebied niet meer aandoen. GENERAAL RUGE WEIGERDE BUITENSLANDS TE GAAN. STOCKHOLM, 10 Juni. (D.N.B.) In de verklaring, die de vroegere Noorsche minister van buitenlandsche zaken, Koht, via den zender Tromsoe heeft afgelegd, deelde hij o.a. nog mede, dat de koning en de regeering den wensch tot uiting had den gebracht, dat generaal Rugc, de op perbevelhebber van het leger in het Noor den van Noorwegen, met hen tezamen buitenslands zou gaan. Generaal Ruge heeft dit echter geweigerd. Hij voert thans de onderhandelingen met den Duitschen com mandant. Generaal Fleischer volgt den ko ning en de regeering naar het buitenland. AMSTERDAM, 10 Juni. Vee. Aanvoer 519 vette koeien: prijzen 8490, 7080 en 5867 cent per kg. slachtgewicht; 80 melk en kalfkoeien f 180—270, 74 vette kalve ren 2e kwal. 44—54 en 3e kwal. 36—47 cent ren 6.5010.50 per stuk, zware hooger; 54 schapen 1830 per stuk; 564 varkens per kg. levend gewicht; 154 nuchtere kalve- 6670 cent per kg. slachtgewicht. Over zicht: Runderen: ruime aanvoer en daar door lagere prijzen. Vette kalveren: gewo ne aanvoer, handel traag, prijzen moeilijk prijshoudend; Nuchtere kalveren: ruime aanvoer, handel sleepend, prijzen iets la ger; Schapen: korte aanvoer, handel stug. prijzen goed pryshoudend. Varkens: ruimo aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. LEIDSCHENDAM, 8 Juni. Groentenvei- ling. Eng. komkommers 7.308.40, 2c soort 6.30—7, 3e soort 5.306.10, wan kleurige 5.10-6, stek- ƒ4.6. Gele kom kommers le soort 8.509.80, 2e soort 6.60—7.40, 3e soort ƒ5.60—6.10, stek ƒ5 6, Kropsla 1.101.90. Stoofsla 45 ct., Peen 89.10, Bloemkool le soort 10.40 14, 2e soort 7.809, uitschot 45.60. Tomaten A ƒ14.—14.40, id. B 14—15, id. C. 14—14.10, id. CC ƒ8.90—10.50, id. bon ken ƒ11.60—13, id. uitschot ƒ6.70—9, An dijvie per 100 2.40—4.80, id. per K.G. 4— 6 ct., Spinazie per 4 K.G. 1836 ct. Poste lein 106012.30, Rabarber per 100 bos ƒ1.602, Snijboonen ƒ5154, Spercieboo- nen 68.-69, Prei 4-^1.60, Selderie 1.40 2, Peulen 3134 ct., Tuinboonen 2629 ct. Aardbeien 2830 ct. ROELOFARENDSVEEN, 8 Juni Groen- tenveiling. Aardbeien 68 ct. per doosje. 913 ct. per half pond. Sla 1 1.50 per 100 st. Snijboonen 1.752.05 per 10 pond. Peulen ƒ1.452.10, Doperw ten ƒ2.052.15, Capucijners ƒ1.85 per 10 K.G. Aanvoer peulen 1408 maal 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juni. Groentenveiling. Aardbeien 57 cent per doosje, 812 cent per half pond. 2329 cent per pond; sla 1.001.50 per 100 krop snyboonen 1.401.75 en dubb. stam 2.75 per 10 pond; bloemkool A 8.509.00, idem B 6.60 per 100 stuks; peulen A 1.65 1.75, idem B f 1.15—1.35, idem C 1.00— 1.10, dem D 1.001.10, suikerpeulen 1.60 idem B 1.05—1.10, doperwten 1.35—1.60 capucijners 1.90—2.00, tuinboonen 1.80 alles per 10 kg. Kwakel: peulen 1.60—1.70, B 1.15, doperwten 1.45. Aanvoer peulen 2412 x 10 kg.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3