STADS NIEUWS gaS" NAA HINE ZATERDAG 8 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 JUxranurwnUprtys: toot Lotdco II cant per wtek; 2.50 per kwartaaL Bty onze afenten /O cent per «roek; 2.00 par kwartaaL Franco per poel 195 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 6 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Adrertentiën: 80 cent per rege). Ingezonden mededeelingeo dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.58 Zaterdagavond. Zon op 5.19 Zondagochtend. Zon onder 9.59 Zondagavond. Zon op 5.18 Maandagochtend. Maan op 9.07 Zondagochtend. Maan onder 0.05 Maandagnacht Maan op 10.20 Maandagochtend. Maan onder 0.48 Dinsdagnacht HOOGWATER TE KATWIJK AAN ZEE. Zondag 9 Juni vjti. 6.20; n.m. 6.45. Maandag 10 Juni v.m. 7.00; n.m. 7.25. WATERTEMPERATUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. c. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. c. JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL Verduisteringstijden ÏT Er is bepaald, dat er verduisterd 2 moet worden tusschen zonsonder- S j= gang en zonsopkomst. Deze tijden zyn voor hedenavond 5 en morgenochtend: ZONSONDERGANG 9.57 uur. 5 s c ZONSOPKOMST 5.20 uur r a a Tusschen deze beide tijden dient a er dus verduisterd te worden. Tfiiiiiininiiiiiiiiuuimiiiiiiivuiiiiiiiiiiiiiinir VERVOER VAN LOOISTOF IS VERBODEN. Ook verbranden van wilgenhout niet toegestaan. Het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat het met ingang van gisteren tot nader aan kondiging is verboden ongeschild eikenhout van inlandschen oorsprong te vervoeren. Alle eikenhout, dat hier te lande wordt Igekapt, moet dientengevolge ter plaatse van den kap van den schors worden ont daan. De eikenschors wordt beschouwd als looistof in den zin van de looistoffenbe- schikking 1939 no. 1 en dient te worden af geleverd aan bij het Rijksbureau voor hui den en leder ingeschreven looistofhandela ren. Op grond van de regeling van looi stoffen mogen slechts deze handelaren de schors op een vergunning van het rijksbu reau vervoeren. Indien om bepaalde technische redenen het schillen van het gevelde eikenhout ondoenlijk zou zijn, dient men zich te wen den tot de directie of de houtvesters van het Staatsboschbeheer voor het verkrijgen van de vervoervergunning van ongeschild eikenhout. Het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt voorts bekend, dat bast van wilgenschilteen en -schilhout moet worden beschouwd als looistof in den zin van de looistoffenbeschikking 1939 no. 1. Voor deze soorten bast geldt dus, even als voor andere looistoffen het geval is, een algemeen vervoerverbod. Het is derhalve aan niemand geoorloofd den bast te vervoeren, te be- of vermaken of voor andere doeleinden te ge- of ver bruiken dan die, voor welke de directeur van het Rijksbureau voor huiden en leder uitdrukkelijk vergunning heeft verleend. Zoo is dus het verbranden van wilgen- bast ook verboden. Voorloopig dienen schillers van wilgen hout den bast op te slaan en vervolgens te verkoopen en af te leveren aan bij het Rijksbureau voor huiden en leder inge schreven looistofhandelaren. RUBBER. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met in gang van 10 Juni a.s. alle verleende ge wone en extra-vergunningen tot het be- of verwerken van rubber worden ingetrokken. De directeur van het rijksbureau voor rubber is echter gemachtigd onder be paalde voorwaarden, welke per circulaire- schrijven aan de ingeschrevene be- of ver werkers van rubber worden bekend ge maakt, aan dezen vergunning te verleenen tot het be- of verwerken van rubber. NOG NIETS VASTGESTELD OMTRENT BROODDISTRIBUTIE. Naar de „Tel." verneemt, zal thans zeer spoedig, waarschijnlijk reeds over eenige dagen, een beslissing worden genomen in zake de brooddistributie. Tot zoolang wenscht men te bevoegder plaatse geen mededeelingen te verstrekken over de grootte van het rantsoen. Wij hebben ech ter reden om aan te nemen, dat dit weinig minder dan 300 gram per dag zal zijn en in kringen van belanghebbenden houdt men reeds rekening met een rantsoen van 2 k.g. per persoon en per zeven dagen. Het publiek zou dan, binnen de grenzen van dit rantsoen en dit tijdperk, vrij zijn om telkens iederen dag tegen inlevering van de hiervoor bestemde bonnen zooveel brood te betrekken als men noodig heeft. Ten gerieve van degenen, die buitenshuis een broodmaaltijd gebruiken, zal aan de bonnen van de reeds verstrekte boekjes een verschillende waarde worden toege kend, zoodat men b.v. in een café zal kun nen volstaan met afgifte van een bon van 50 gram. Gelijk reeds gemeld heeft de samenstel ling van het brood den laatsten tijd, even als de kleur, reeds eenige wijziging onder gaan, doordat het uitmalingspercentage van 70 75 pet. reeds verhoogd is tot 85 pet. Doordat aldus meer zemelen in de bloem vermalen worden heeft dit een grauwere kleur gekregen. Het brood zal nog iets donkerder van kleur worden wan neer eerlang een zeker percentage er is sprake van 10 tot 15 pet. rogge in het brood zal worden verwerkt. Ten slotte vernamen wij nog, dat er re kening mee moet worden gehouden, dat de distributie tegen het einde der volgende week kan worden ingevoerd, hoewel er nog rekening wordt gehouden met de mo gelijkheid dat het eenige dagen later zal worden. Aldus meldt de „Tel." en ook enkele an dere bladen bevatten mededeelingen van soortgelijken aard als de bovenstaande. Naar aanleiding van diverse berichten omtrent de brood-distributie, kan het A. N. P. mededeelen, dat deze distributie wel iswaar in overweging is, doch dat officieel nog niets hieromtrent is vastgesteld. TIEN BURGERS BORG Voor de correcte houding der bevolking. In de rede, waarmee de burgemeester van Maastricht, jhr. mr. Michiels van Kes- senich, de eerste raadsvergadering na de gebeurtenissen van 10 Mei opende, noemde hij de tien burgers, wien op den historischen dag van 10 Mei het lot trof borg te mogen staan voor een correcte houding der ge meente. Het zal u, aldus de burgemeester, geen moeite kosten u in te denken in de gedach ten, die op het oogenblik, dat zij- tot deze taak geroepen werden, deze tien mannen van Maastricht vervulden. Ik ben him dankbaar voor de mannelijke wijze waarop zij hun taak hebben vervuld, en ik ben Maastricht van harte dankbaar, dat de cor recte houding van haar burgers deze tien dapperen ongekreukt heeft gelaten. Burgemeester. Met ingang van 15 Juni a.s. is benoemd tot burgemeester van Andel, Giessen en Rijswijk (N.-B.) mr. G. A. Bax. De heer Bax is thans reserve-eerste-lui- tenant bij de bereden artillerie en was voor zijn militairen diensttijd volontair ter gemeente-secretarie van Barendrecht. Hij is op 15 Maart 1910 in Zevenber gen geboren. Bioscopen Lid 6 LAAT MIJ NIET IN DEN STEEK! Het is begrijpelijk, dat vele zaken in deze dagen een beroep doen op de liefdadigheid en ik zou de laatste willen zijn, om niet ook het „mijne" bij te dragen tot leniging van den geweldigen nood, die hier en daar heerscht. Dat is liefdeplicht voor ieder! Maar in een tijd als. deze is het ook nood zakelijk, ernstig noodzakelijk, om wat wij reeds opbouwden te bewaren en niet ten onder te laten gaan. En zoo komt ook ons zorpenkindje van de Katholieke Jeugdbeweging. Wij zijn zoo mooi op streek- over enkele weken volgt er weer een aflossing, die onze schuld enkele jaren geleden nog bijna zestien mille tot een heel eind on der de twee duizend maken kan. Ik heb daarvoor al een aardig sommetje liggen, maar ik moet er nog een paar hon derd gulden bij hebben. Daarom vraag ik op de eerste plaats: leden van het K. J. C.-Fonds van ons District, laat ons toch niet in den steek: blijft Uw donatie ons geven! op de tweede plaats: zelatricen, wij heb ben tot nu toe zoo fijn met succes samen gewerkt: gaat toch voort met jullie goede zorg! op de derde plaats: allen, die bet b°lang inzien van ons jeugdwerk, stuur mij nog eens een gift: giro 69230, brievenbus: Zoe- terw. Singel 33. L. BEUNE, pr. COMITé VOOR GEWONDE MILITAIREN IN DE LEIDSCHE ZIEKENHUIZEN. Tweede verantwoording van ontvangen gelden. Behalve giften in natura mocht het Co mité de volgenden gelden ontvangen: Mej. B. v. d. R. S 2.50, J. v. M. 1.— H. A. K. 1.—, N. I. 1.—, Rotary Club 25.—, H. B. 2.50, A. C. B. 1.—, A. J. A. 1.—, C. J. v. S. 2.50, A. M. O. 5.—, 3 Oct. Verg. 50.—, H. v. d. G. 2.50, K. P. l.__, p. j. j. v. W. 2.50, W. F. K. 5.—, D. O. 2.50, Mr. P. A. v T. 2.50, N.N. 5.—, Mevr. J. T. 2.50, Mej. K. 1.— S. M. M. 2.50, E. v. A. 2.50, R. G. M. H. 5.—, B. P. 1.—, P. L. H. R. 25.—, V. V. V. 25.terwijl de collecte van de Welpen van de N. P. V. opbracht 189.10. Totaal met de vorige verantwoording 1020.10 Giften in natura kunnen afgegeven wor den aan het Clubgebouw van de V.V.S.L. Rapenburg 65, terwijl gelden gestort kun nen worden op postrekening 72969 van den Penningmeester E. W. Wichers Rollandet, Oegstgeest. De Welpen van de N.P.V. zullen a.s. Woensdag weder giften in ontvangst ko men nemen aan de huizen. De Penningmeester: E. W. WICHERS ROLLANDET. Gisteren is de 28-jarige fabrieksarbeider P. N.f bU het verhalen van een schuit voor de fabriek van de fa. de Koster, met het linkerbeen bekneld geraakt tusschen de schuit en den walmuur, ten gevolge waar van dit lichaamsdeel vrij ernstig werd ge kneusd. Door den E.H.D. werd de man ter behandeling overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis. Wy verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende het Leidseh Die- renasyl. HOE MOET DE RIJWIELVERL1CHTNG ZIJN? De Commissaris van Politie te Leiden maakt bekend, dat door de Duitsche auto riteiten de aandacht is gevestigd op het feit, dat wielrijders tijdens de verduiste ring niet voldoende de voorschriften be treffende de rijwiel verlichting opvolgen. Rijwiellantaarns moeten vanaf 1/2 uur na zonsondergang tot, 1/2 uur vóór zons opgang branden. Het licht der lantaarns moet worden afgeschermd, terwijl de lichtbundel naar beneden moet zijn ge richt. Het roode achterlicht moet branden en niet worden afgeschermd. Voorts wordt de aandacht erop geves tigd, dat het zich tijdens dc duisternis be vinden op den weg met een onverlicht rij wiel, hetzij bereden of niet, groot gevaar voor ongelukken met zien medebrengt. Het publiek wordt thans voor de laacste maal gewaarschuwd met het oovenstaan- de rekening te houden. Het politieperso neel is opdracht gegeven, onveiminderd het toezicht, dat vanwege de Duitsche autoriteiten wordt uitgeoefend, aan voor melde voorschriften de hand te houden en zoo noodig tot het opmaken van proces verbaal over te gaan. In verband hiermede maken wij er op merkzaam op, dat de voorschriften voor deze verlichting alleen gelden voor Leiden en naaste omgeving. Op andere plaatsen, o.a. in Amsterdam, zijn andere voorschrif ten voor de achterverlichting van het rij wiel voorgeschreven. DE WERKZOEKENDEN. Bij den Gem. Dienst voor Sociale Zaken stonden op 5 Juni de navolgende personen als werkzoekenden ingeschreven: Steen- fabrieksarbeiders 134, Boekdrukkerij 119, Bouwbedrijven 866, Houtbewerkers 176, Chem. Nijverheid 15, Kleeding 62, Leder bewerkers 16, Metaalnijverheid 584, Boek binders 62, Textielnijverheid 351, Voedings- en genotmiddelen 266, Landbouwbedrijven 112, Handel 140, Verkeerswezen 425, Verz. en bankwezen 14, Vrije beroepen 68, On- gesch. handarbeiders 383, Huispersoneel 11, Verplegers 2, Pers. (geen handarfb., zonder voorkeur v. Ber. 30, A.V.O. 5, Vrouwen: Analysten 2, Kapsters 4, Kleermaaksters 2, Naaisters 22, Mangelsters 2, Strijksters 3, Metaalbewerksters 4, Boekbindsters 7, Cartonnagewerksters 2, Breisters 3, Winkel juffrouwen 29, Serveersters 1, Inpaksters 13, Boekhoudsters 1, Kantoorbedienden 94, Verpleegsters 8, Bedrijfsleidsters 1, Onder wijzeressen 4, Ass. en Huishoudsters 19, Dienstboden 79, Kinderjuffrouwen 2, Werksters 96, Fabr. Arbeidsters 55, A.V.O. 6. Totaal 459. Alg. totaal 4293. 8 Juni 1939 (ben. 816 in W.V.). 2422, 9 Juni 1938 3867. Ben. 30 ged. werkloozen en 23 in werkver schaffing. Meisjescongregatie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Morgenochtend precies kwart vóór ze ven alg. H. Communie voor de beide af- deelingen van onze Congregatie met luide voorbereiding en dankzegging. Komt allen! Mej. S. E. E. van Gilse, alhier, komt voor op de aanbeveling van B. en W. te Den Haag ter benoeming tot tijdelijk leerares in de Ned. taal en letterkunde aan de H. B. S. voor meisjes aldaar. VROOLIJKE MUZIKANTEN. Een gulle lach is In dezen tijd goud waard, en genoeglijke woorden geven re den tot dankbaarheid. In Lido worden deze week 3 films gedraaid, waarvan twee de toeschouwers door pret en plezier zoeken te boeien, terwijl de middelste het op de sensatielust heeft gemunt. Om met deze middelmoot te beginnen: de film is gehee- ten „Lucht-patrouille" en men zal er over vloedig een ons allen thans welbekend ge luid in vernemen: het gerikketik vai\, ma chine-geweren in de lucht. Maar troost u: het geen oorlogsverhaal, doch een span nend relaas, hoe de Amerikaansche politie smokkelaars achterna zet. Er wordt heel wat lood verschoten, eer de misdadigers het loodje leggen, doch onder tusschen heeft de toeschouwer alle tijd, behalve met het in teressante verhaal, zich bezig te houden met de capriolen van de vliegeniers in de lucht en de grandiose neerblik op de berg ketens, waarboven zich het drama afspeelt. Het inleidend filmpje is 'n één-aktertje of eigenlijk een veel-aktertje, want wat zich al niet in dit vertelseltje afspeelt! De hoofdpersoon is een burgemeester, die een big gestolen heeft, een knorrend biggetje, dat hij maar niet kwijt kan raken. Dit jolige thema wordt voortgezet in de film. „Vroolijke Muzikanten". Het biggetje is nu een hondje .geworden, een hondje," dat dansen en buitelen kan als een prima donna van de Parüsche opera, doch behal ve dat zich telkens uiterst sluw weet te bevrijden. Het hondje is echter maar bij zaak. De hoofdpersonen zijn twee landloo- pers, twee heeren en twee dames. Door een wonderlijke speling van het toeval worden de twee landloopers voor heeren aangezien, welke rol zij zich kalmpjes laten welgeval len. Zij worden gehuldigd en befeest, en zij houden iedereen voor den gek. Er is zoo veel prettig en dwaas misverstand, dat men zich afvraagt, hoe het verhaal nog uit de knoop moet komen. Voor die moeilijkheid stond ook de sce nario-schrijver, die het 't gemakkelijkst vond de knoop maar te laten zitten. En toch is het eind van dit genoegelijk ver haal in alle opzichten bevredigend. Vol wassenen zullen dit programma met smaak bijwonen. Trianon. HOTEL IMPERIAL. „Hotel Imperial" is het middelpunt van het gebeurde rond een spionnage-geschie- denis uit den vorigen wereldoorlog, welke zich afspeelde in het Pcolsche dorp Sucha, dat tweemaal door de Russen en driemaal door de Oostenrijkers werd veroverd. „Hotel Imperial" is het voornaamste ho tel in dit plaatsje en beurtelings zijn het de legerleiding van Rusland en van Oos tenrijk, die hier hun intrek nemen. Het personeel een directie is er niet meer is als alle hotelpersoneel voorkomend voor ieder, ongeacht van welken landaard. Zoo dra de Russen binnenrukken, wordt het schilderij van Keizer Frans Jozef omge draaid en stelt dit den Tsaar vcor en de menu's worden omgekeerd en bieden in- plaats van rauw gehakt Wiener Schnitzel en in plaats van wijn wodka.. In dit hotel was ook een dienstmeisje, doch om voor de nabestaanden onbekende redenen pleegde zij zelfmoord. Onder het vuur van vliegmachines en geschut wordt zij ten grave gedragen. Haar zuster, een balletdanseres, rekent het zich tot taak de oorzaak daarvan op te sporen en zij meldt zich als kamermeisje. Daarmee wordt zij tevens het middelpunt van de dramatische handeling. Terwijl de Russen hun intrek nemen in het hotel, is 'n Oosten rij ksch of ficier er in zijn angst binnengesneld en heeft zich op kamer 12 verborgen. Zij ziet in hem den moordenaar van haar zusje, doch haar wraakneming wordt verijdeld. Later, als de Oostenrijker gevlucht is en hij zijn landgenooten gewaarschuwd heeft voor de intrigues van den spion Von Ai ding, als de Oosten rij ksche troepen opnieuw Sucha binnenrukken en haar hierdoor kunnen redden, even voor zij gefusilleerd zou worden, is Anna hier dankbaar voor, want de spion Von Alting was de oorzaak van haar zusters dc-od. Isa Miranda, Ray Milland en Reginald Owen vertolken de hoofdrollen en vooral eerstgenoemde heeft onder de kunstzin nige leiding van regisseur Florey, gezorgd, dat deze film er eene van bijzonder goed gehalte werd. Hoewel een liefdesromance de film doorkruist, blijven spanning en avontuur toch den hoofdtoon vormen. Bovendien ontbreekt het komisch genre allerminst, vooral door -de kostelijke ty peering van den hotelportier en den chasseur. Voor de pauze gaat de Fransche film „De verschrikkingen van het Duivels eiland" met Cheri Bibi (Pierre Fresnay) in de hoofdrol. Deze film levert een van die vele verhalen uit het Fransche gevan genen-eiland, dat van begin tot eind weet te boeien. Casino „DE GORILLA". Vreeselijke dingen geschieden ln New York. De burgerij siddert en de kranten melden elk half uur het nieuwste nieuws met koeien, neen met olifanten van let ters. Afschuwelijk nieuws is het, dat niet alleen vrouwen en kinderen uit den slaap houdt, maar zelf sterke en moedige man nen doet verbleeken. Wat is er gaande? Een vreeselijk ondier, een monster van ongekende afmetingen, een gorilla, wilder en woester dan ooit door sterfelijk oog werd waargenomen, met groote tanden, bloeddoorloopen oogen een afgrijselijk groote en ontembare aap GemeenteL Aankondigingen PETROLEUMDISTRIBUTIE. Dinsdag 11, Woensdag 12 en Donderdag 13 Juni a.s. zullen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur op het kantoor Breestraat 117, petro- leumzegels worden uitgereikt aan hen, die van het Distributiekantoor een oproeping hebben ontvangen. Men leze die oproeping zorgvuldig en kome op den in die oproe ping aangegeven dag, dat is de beste ma nier om zoo vlug mogelijk geholpen te wor den. j Zij, die MaandigmorgA 10 Juni a.s. geen oproeping van hit Distflbutiej^kntoor heb- over gas ikken om op petroleumee- ijs af fng zijn dit bewijs zullen 'dag 11 en Woens- ben ontvangen of een stookgeleïenhei te kooken, recht gels, hebben zich! fabriek te begevêi te halen dat zij aangesloten. Voorzien 1 zij zich Maandag dag 12 Juni a.s. naar het Distributiekantoor Oude Rijn 132 geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur kunnen begeven, waar, indien hun opgave juist is gebleken, het noodige zal worden gedaan, opdat zij op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Juni a.s. aan het kantoor Breestraat 117 op dezelfde uren, hun ze gels kunnen afhalen. Men bedenke goed, dat Woensdag 12 Juni a.s. de laatste dag is, waarop het Distribu tiekantoor deze aanvragen behandelen kan en haaste zich dus te zorgën dat men bij tijds de verklaring van de Gasfabriek kan toonen. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 8 Juni 1940. 3144 VERBAND TROMMELS HULPPOSTEN LUCHTBESCHERMING. In verband toet jfkt feit, dat het is voor gekomen, dat ve|b»rwlmateriaal van de hulpposten der touU^b»cherming gebruikt wordt voor allL-la kSW ongevallen in de buurt van dqp Bpst zelfs de verze gelde trommels merBgn mar opengemaakt zijn, wijs ik er VitcVikJ^lijk op dat dit verboden is. Het ^erlJan^iateriaal is al leen bestemd om bS luchtaanvallen te wor den gebruikt. Vooi? ongeva\en waarschu we men den Eerster\Hul^iénst. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. 3145 Agenda De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters v. Bockel, P. van Es, Flim, Kortmann, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst der huisartsen te O'gst waargenomen door dr. Leemhuis, TeL 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 8 Juni 20 uur tót Zaterdag 15 Juni 8 uur, waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. Laat thans VAKKUNDK C. F. M EEREN RPÖEL en vier gigantische grijparmen, sluipt over de daken, klimt door open ramen dakven sters binnen, houdt zich schuil in woonhui zen en kantoren, in kelders en iri diepe kasten. Dit nachtmerrieachtig wezen over valt hulpelooze vrouwen, en ook de dap perste man raakt overstuur, als hij van aangezicht tot aangezicht pardoes te staan komt tegenover dit weerzinwekkend we zen. Ook Walter Stevens wordt bedreigd en hij roept de hulp in van een drietal parti culiere detectives, die toevallig in de film wereld bekend staan als de drie Ritz Bro thers. Zij snellen te hulp met moed, beleid en trouw. Dat is te zeggen: met dien moed is het niet voor de volle 100 pet. in orde, maar het publiek geniet wel voor de volle 100 pet.! Zij zetten een onderzoek op poo- ten, dat weliswaar tot niets leidt, maar dat hen en het publiek dan toch aangenaam bezighoudt totdat op onverwachte wijze alles tot klaarheid wordt gebracht. Dat is de inhoud van de film „Gorilla" welke deze week in Casino draait. Vóór de pauze krijgen wij Shirley Tem ple te bewonderen in klank en kleur. Deze film, welke geheel in kleuren is opgeno men, laat de kleine Shirley zien als offi ciersdochtertje. Zij wordt tijdens de afwe zigheid van haar vader in een pensionaat opgevoed, waar zij het heel slecht heeft, als haar vader vermoed wordt te zijn ge sneuveld. Tenslotte echter vinden vader en dochter elkaar terug. Voor bewonderaars en bewonderaarsters van "Shirley een film om te smullen. Nieuws van Polygoon completeert dit zeer aantrekkelijke programma.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2