Qemeng.de. ffienicfïten SPORT Wie wordt Lady Letchf ord VRIJDAG 7 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DOODELIJKE AANRIJDING Fietser raakte het stuur kwijt. Woensdagavond heeft in de Bergschelaan te Rotterdam een verkeersongeval plaats gehad, waarbij de 30-jarige wielrijder W. F. Dushiene, uit de Savornin Lohmanlaan door een vrachtauto werd overreden en gedood. De wielrijder fietste in de richting van ihet Noorderkanaal en wilde aan de linker zijde een langs den weg stilstaande vracht auto passeeren. Juist toen hij naar links zwenkte passeerde een zware truck met oplegger, bestuurd door een 41-jarigen chauffeur uit Amsterdam. Waarschijnlijk is de wielrijder de macht over het stuur kwijtgeraakt waar door hij kwam te vallen en het rechter voorwiel van de oplegger over het lichaam kreeg. Zwaar gewond werd D. naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. ARBEIDER VAN STELLING GESTORT. Aan gevolgen overleden. Gistermiddag omstreeks half twee heeft bij sloopingswerkzaamheden aan een huis in de Adelheidstraat te Den Haag een doo- delijk ongeluk plaats gehad. De 59-jarige metselaar W. D., wonende in de Vaillantlaan. viel van een stelling en kwam zoo ongelukkig terecht, dat vrijwel onmiddellijk de dood intrad. Het slachtoffer 6tond op het dak bij een bok, die verzwaard was met steenen; met behulp van dien bok werden grootere steenbrokken naar beneden gebracht. Op een gegeven oogenblik vielen steenen van den bok af, die dientengevolge kantel de. D. trachtte den bok te grijpen, doch werd medegesleurd en viel van een hoogte van ongeveer tien meter op straat. Met ernstige kneuzingen en een schedelbasis- fractuur is de man naar het R.K. Zieken huis aan het Westeinde gebracht, waar hij ibij aankomst bleek te zijn overleden. EEN BOM IN ROTTERDAMS NIEUWE BEURS. Gevaarvolle verwijdering van het gelukkig niet ontplofte projectief. Een groot geluk is het geweest, dat het complex van de nieuwe beurs gespaard is gebleven. Wel heeft een deel van de hal 6chade gekregen, maar verder bleven de verschillende blokken, waaruit het complex bestaat, intact en daardoor had men ineens de beschikking over kantoren voor de Ka mer van Koophandel, voor het Handelsre gister, voor particuliere bedrijven en al gauw bleek het ook mogelijk in het nieu we gebouw de beursbezoekers te ontvan gen. Rotterdam bleef dus de beschikking houden over het groote centrum voor den handel. De stad zou dit bij haar energieke pogingen tot wederopbouw van het nor male leven slechts zeer noode hebben kun nen missen. Zij, die indertijd voor den bouw van de nieuwe beurs zoozeer hebben geijverd, die ondanks de moeilijke tijds omstandigheden het bouwen van het com plex hebben doorgezet, verdienen heden ten dage wel in het bijzonder een woord van dank voor him doorzettingsvermogen. Zoodra 14 Mei voorbij was, begon zich in dit gebouw een druk leven te ontwikke len. Het raadhuis, gelukkig ook gespaard, en de nieuwe beurs waren en zijn nog de twee cëntra vanwaar uit zeer veel, dat betrekking heeft op den wederopbouw, wordt geregeld en geleid. Intusschen was het aan weinigen be kend, dat er in de nieuwe beurs nog een gevaar school. Onmiddellijk na veertien Mei was dit gevaar ontdekt, dat aldus de „N. Rott. Crt." bestond uit een groo te bom, die door het dak en twee vloeren was gedrongen en terecht was gekomen in een kelder van het blok, dat aan de Meent staat. Deze bom was aan de achterzijde beschadigd, maar niet geëxplodeerd. Duit- sche deskundigen stelden een onderzoek in. Het projectiel moest verwijderd wojr- den. Maar hoe? Demonteeren ter plaatse zou wegens de beschadiging aan de ach terzijde niet goed mogelijk zijn. Tot explo sie brengen kon uiteraard evenmin, want dan zou een groot deel van het gebouw verloren gaan. Besloten werd daarom een soort bak om de bom te metselen' en deze vol water te zetten. In dit bassin moest het projectiel eenige dagen blijven liggen. Tenslotte moest het gevaar echter toch verwijderd worden. Een plan werd ont worpen en Woensdagmiddag is dit tot uit voer gebracht. Met succes! Het geheele beurscomplex en de omliggende panden werden ontruimd. Daarna gingen, onder leiding van een Duitschen officier en een inspecteur van politie 10 hulppolitieagen ten aan het werk. Met een hijschinstallatie en een glijplank werd het projectiel ver wijderd en daarna hangende in een soort draagbaar naar buiten gebracht. Op om zichtige wijze is dit alles geschied en ook het hierna volgende transport naar een plaats, waar de bom geen gevaar kan op leveren, gebeurde met de grootst mogelijke voorzichtigheid. Daarna begon de beursbel te luiden ten teeken, dat het gevaar voorbij was en dat men het beurscomplex weer betreden kon. Ten tweede male bleef het groote thans zoo broodnoodige gebouw, gespaard. NIET-ONTPLOFTE GRANATEN. Op het terrein van het in aanbouw zijn de K.L.M.-gebouw aan den Raamweg te 's-Gravenhage zijn gisteren twee niet-ont- plofte granaten gevonden. De militaire autoriteit heeft deze projectielen verwij derd. SCHANDELIJK MISBRUIK VAN LIEFDADIGHEIDSZIN. Te Utrecht is een 20-jarige man aange houden, die huis aan huis prentbriefkaar ten aanbood, waarvan de opbrengst, naar hjj voorgaf, bestemd zou zijn voor den op bouw van Rotterdam. Het bleek evenwel, dat hij deze opbrengst geheel te eigen bate gebruikte. De man, die afkomstig was uit Hoorn, is ter beschikking van de justitie gesteld. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. AFDEELING L Afd. A.: DOSBlauw Wit; 's Gooi DWS. AFDEELING II. Afd. A.: HBS—Sparta. Afd. B.: BSC—Martinit. Afd. I.: HaastrechtOlympia; ASC GSV. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zaterdag. Klasse 1: RCL 1Ter Leede 1, 4.30 u. Klasse 2A: Noordwijk 2CNV 1, en Quick B. 2L.RC 2, 4 uur. Klasse 2B: Rijnburgsche Boys 2Kou dekerk -, 4.30 uur. Klasse 3: Koudekerk 2—PW 1, 4.30 u. Adsp.: Ter LeedeQuick B., 4 uur; Rijnsb. B.Noordwijk (b) 3 uur. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Klasse 1: Leidsche Boys 1LDWS 2, 11 uur; Lugdunum 3DSO 2, 2 uur (1ste terrein). Klasse 2A: ASC 3—ZLC 2, 11 uur (lste terrein). Klasse 2B: LFC 5—ASC 4, 12 uur. Klasse 3A: LDWS 4Sportman 3, 11 uur; Alphia 3ASC 5, 12 uur. Klasse 3B: LFC 6Lugd. 6, 10 uur. Klasse 4A: Sportman 5Roodenburg 4 11 uur. 7 Jun. A.: ASC a—gpj^fman a, 11 uqr (2de terrein). Wedstrijdprogramma voor a.s. Maandag: Klasse I: ZLC 1—Sportman 2, 7.30 uur Klasse 2B: TONA 2—ZLC 3, 7.30 uur. Klasse 3B: Sportman 4Morschkwar- tier 2, 7.30 uur. HAARLEM—AMSTERDAM 2—1. De strijd tussohen de stedenelftallen van Haarlem en Amsterdam, die gisteravond te Haarlem is gespeeld ten bate van Rotter dam, is na een zeer interessante partij, waarin het pubilek van vele spannende momenten heeft genoten, in een verras sende overwinning voor Haarlem geëin digd. Ondanks de technische meerderheid van de Amsterdammers, konden zij het tenslotte niet bolwerken tegen de groote geestdrift, waarmede de Haarlemmers den geheelen wedstrijd speelden. Het begin van den strijd was voor Haar lem. Het gevaar kwam vooral van den lin kervleugel, waar Sterk en Hellingman zeer actief waren. Slechts met de grootste moeite kon de Amsterdamsche achterhoe de doelpunten voorkomen. Nadat Amster dam ingespeeld was, volgden er door goed combinatiespel verschillende gevaarlijke aanvallen, waarbij vooral Drager en Haze- weyer zich op den rechtervleugel onder scheidden; de laatste slaagde er na zeven tien minuten in Amsterdam de leiding te geven. «Ml). Keeper Wille wist, door op goede wijze harde schoten van Westphal en Bergman te stoppen, verdere doelpunten te voorko men. Ook Haarlem kon ondanks heftige pogingen voor de rust niet tot doelpun ten komen. In de tweede helft waren de Haarlem mers sterker. Het duurde dan ook niet lang of de stand was gelijk: door een fout van Ferwerda kon Sterk een voorzet geven, die door De Winter goed ingekopt werd (1-1). Spil De Vries, die een zeer goeden wed strijd speelde, zette steeds weer zijn voor hoede aan het werk, maar de verdediging van Amsterdam was bij Van Stokken en Wilders in goede handen. Toch konden ook zij niet verhinderen, dat Van der Hulst, na goed doorzetten enkele minuten voor het einde den stand op 21 bracht. Het bin- nentrio van Amsterdam kreeg in de res- teerende minuten nog kansen, maar het gebrek aan een goeden schutter deed zich zeer gevoelen. Onder groote spanning kwam ten slotte het einde met een ver diende 21 overwinning voor het Haar- lemsche elftaL OPENING SPORTTERREIN E. A. B. Zaterdag opent E. A. B. haar sportter rein gelegen aan de Laan van Alkemade, zijlaan van den Warmonderweg te Oegst- geest. De openingswedstrijd wordt ge speeld om 3.15 uur tegen L. M. I. E. A. B. I tegen L. M. L I E. A. B. H tegen T. en D. II. ATHLETIEK. DOCOS-ATHLETEN NAAR HAARLEM! Het is dit jaar de eerste keer, dat er athleten van Docos aan een wedstrijd deel nemen en wel Zondag a.s. aan den wed strijd van R. K. A. V. „Holland" te Haar lem. Een flink aantal athleten van Docos zul len meedoen, niet alleen -Verschillende oude bekenden van vorig jaar, maar ook vele nieuwe leden hebben enthousiast in geschreven. De groote vraag is nu: hoe zullen de prestaties zijn? Daar noch de oude, noch de nieuwe leden aan een wedstrijd deelge nomen hebben kunnen wij alleen afgaan, op wat zij op de training gepresteerd heb ben. We durven wel zeggen, dat er wel een prijsje zal zijn te verschalken. Op de 800 meter doen niet minder dan drie athleten mee, n.l.: N. Witteman, N. Broeken en J. v. Heteren. Op hoogspringen B.klasse twee nl.: J. Nouwens en W. Witteman. Op verspringen B.: J. Nouwens, die ook nog op speerwerpen uitkomt. Op 100 meter C.: A. Leij graaf en J. Broekhof. Op 1500 meter C.: M. Rietbroek en F. de Keuning. Ook vele Junioren zullen deelnemen. Vertrek per fiets om 11 uur precies van hoek MaresingelHaarlemmertrekvaart, (slagerij Visser). Voor athleten die met den trein gaan: het terrein is het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan. Aanvang 1.30 uur. Wie interesse heeft voor de mooie ath- letieksport en zich wil opgeven, kan dit doen op het Sportterrein aan den Haagweg op de trainingsavonden Dinsdag en Don derdag van 7.309.00 uur of aan het vol gende adres: J. van Heteren, Haarlem merstraat 242, Leiden. Wij hopen, dat er vele nieuwe athleten geboekt mogen worden! BILJARTEN KAMPIOENSCHAPPEN F. B. H. O. Gisteravond werden de kampioenswed strijden der 2de klasse F. B. H. O. voort gezet. De heeren H. van Rutgers en Steegstra zijn beiden nog ongeslagen. De resultaten waren: pnt. brt. h.s. gem. B. Duivenvoorden 125 28 17 4.46 C. Goebert 56 28 12 2.— J. van Egmond 125 37 21 3.37 C. Goebert 108 37 19 2.91 H. van Rutgers 125 37 23 3.37 C. Duk 115 37 21 3.10 H. Steegstra 125 44 22 2.84 M. J. de Groot 96 44 19 2.18 C. Duk 125 41 23 3.04 J. van Egmoyd 84 41 19 2.04 H. Steegstra 125 30 34 4.16 J. van Egmond 91 30 21 3.03 H. van Rutgers 125 38 27 3.28 C. Goebert 125 38 20 3.28 DAMMEN DAMCLUB „LEIDEN". De spanning in Groep I gaat stijgen. L. Nachtegeller gaat aan den kop, voor I. La- terveer, W. F. Olivier en P. Olivier. W. F. Olivier, sinds twee jaar kampioen der D. C. L., mag in zijn resteerende zes wedstrijden alle zeilen wel bij zetten, om zijn titel te behouden. P. Olivier en F. Zeilstra zijn weder in de gelegenheid, hun wedstrijden ten einde te brengen. Wie in Groep II kampioen wordt, is nog niet bekend. Het gaat tusschen de heeren F. Zeilstra, D. Ladan en C. Hillebrand. Hier volgt de stand van Groep I: gesp. gew. rem. verl. pnt. L. Nagtegeller 10 6 3 1 15 I. Latei-veer 10 6 1 3 13 W. Nijenhuis 12 5 3 4 13 W. F. Olivier 7 6 1 12 P. Olivier 9 5 2 2 12 A. Pronk 12 4 4 4 12 D. Laterveer 9 2 4 2 10 L. F. V. Steenbergen 11 2 6 3 10 W. v. d. Blom 10 3 2 5 8 E. Wassenaar Jr. 11 3 2 6 8 F. Laterveer 10 2 3 5 7 J. de Vink 7 2 2 3 6 F. Franken Jr. 9 2 2 5 6 P. Voorkamp 11 2 z 7 6 WIELRENNEN. SWIFT-COMBINATIE. De tweede rit van de Zomeravond-com petitie bracht in totaal slechts elf renners aan den start. Acht A-klassers gingen elkan der de zege betwisten in een rit, welke over ruim 42 km. ging. Deze afstand gold zoowel voor de A- als voor de B-klasse. Laatstgenoemde categorie was met een renner uitgebreid, n.l. Chr. de Vink, die, na een jaar niet meer aan trainingsritten hebbende deelgenomen, nu weer van dP partij was. Voor de brug over de Ringvaart moest Laven reeds lossen en waar men toen pas aan het begin van de rit was, had het alles zins plicht geweest te trachten, weer bij het peleton te komen. Deze renner koos echter den gemakkelijksten weg en keerde terug. In dezen rit is er nog een moment geweest, dat Segaar met van den Berg weg waren, maar al heel spoedig was het pele ton weer bij elkander. Veel uitlooppogin gen zijn er verder niet geweest. De flinke bries werkte niet mede om den tijd van de vorige week te benaderen, toen het een tijdrit gold. Tot op het laatst zaten de ren ners nog bij elkander en moest in de sprint beslist worden, wie met de overwinning zou gaan strijken. Jammer was, dat deze op den te smallen weg niet geheel tot zijn recht kon komen. Het werd wringen om zich te plaatsen. En zonder de prestatie van den winnaar afbreuk te doen, gelooven wij wel, dat, wanneer er ruimte was ge weest, de uitslag er even anders had uit gezien. Nu werd hij als volgt: W. Rijsber- gen, Chr, van Leeuwen, M. Segaar, Alb. Lode wij ks, R. Riethoven, Fr. c. d. Berg, J. de Haas. In de B-klasse hetzelfde verschijnsel. Gedrieën kwamen ze op de streep aan, doch de Vink, die toonde het nog niet verleerd te zijn, liet Boske en Sleyser in deze volgorde achter zich. Zondag krijgen we de vierde rit óm de Bekers. Ook nu gelooven wij niet, dat er een definitieve winner komt. In de A-klasse is de kans al heel gering, en wanneer de Vink Zondag rijdt, zooals hij dit gisteren deed, geven wij hem veel kans, dat ook zijn naam op den beker komt te staan. De start is om 9.15 uur, op de gewone plaats. OPENINGSWEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Zondag 9 Juni worden op de baan van het Olympisch Stadion te Amsterdam de openingswedstrijden gehouden. Een van de belangrijkste nummers zal de ontmoe ting zijn tusschen van Vliet en Derksen in de sprint, waarbij de laatste moet bewijzen, wat hij tegen den wereldkampioen op een groote baan presteert. Er zijn twee ritten a deux vastgesteld; wanneer beide ren ners een rit winnen dan volgt nog een derde, welke beslissend is. Verder wordt gereden een wedstrijd te gen het horloge over 1 km. met vliegen den start, een race dus van zuivere snel heid. Met veel belangstelling mag men den stayers wedstrijd, welke over 3 maal 25 k.m. wordt gereden, tegemoet zien. Inge schreven staan de Nederlandsche kampioen Wals (gangmaker Kaser), Bosland (ach ter Wiersma), Bakker (Ceurremans), Groenewegen (Bustraan) en Van der Wulp (Van der Bom). Vier paren komen tegen elkaar uit in den tandemwedstrijd over 1 k.m., n.l. ZwartepoorteRoes, Van der Voort-^Motke, de GraafReuter en Van RijnHiddes. Behalve een ploegachtervolging tusschen de vereenigingen Olympia (Amsterdam) en de Kampioen (Haarlem) staan op het programma een wedstrijd voor amateurs over 10 km. met vier klassementen en een race Voor nieuwelingen over 6 km. FEUILLETON door CHARLES GAR VICE. (Nadruk verboden). 46 Met een triest en ongelukkig gezicht hielp de heer Boxall May uitstappen en trok aan de ouderwetsche bel. De dominé bleek een vriendelijke, grijze man van gevorderden middelbaren leeftijd, en toen hij de spreek kamer binnenkwam, keek hij met iets als verbazing van den een naar den ander. „Jufrouw Dalton?" vroeg hij. „Ik ben juffrouw Dalton", zei May met een lichte buiging. „Ach ja, natuurlijk", zei hij, een beetje vaag. „Neemt u me niet kwalijk; maar maar ik verwachtte een wat oudere dame te zien". May bloosde. De heer Boxall voelde een zwakke hoop in zijn hart opkomen en viel haastig in, vóór zij een woord kon uitbren gen: „Net als u zegt, dominé, net als u zegt. Juffrouw Dalton is nog zoo erg jong". „Dat zie ik", zei de oude heer met een glimlachje. „Nog een erg jonge dame", herhaalde de arme mijnheer Boxall; „en misschien vindt u haar nog veel te onervaren voor zoo'n zelfstandige post". „Dat wil ik nu niet beweren", zei de do- i miné, nieuwsgierig van de een naar den ander kijkend. Mijnheer Boxall kreunde bijna. „Ik meen, dat ik uitstekend in staat ben, deze taak op me te nemen", zei May rustig, hem met haar heldere oogen aanziend. „Ik heb uw getuigschriften gelezen. Ik ken mevrouw Brown persoonlijk en heb me met haar in verbinding gesteld. Ze ver telt me, dat plotselinge veranderingen „Precies, dominé", viel mijnheer Boxall in. „Juffrouw Dalton is een dochter van mijnheer Samuel Dalton". „Zooals ik zei", ging de oude heer voort, „ik ken mevrouw Brown, en ze heeft me een brief geschreven, waarin ze jyffrouw Dalton in de warmste bewoordingen aan- beveeft. Mag ik vragen of u familie van haar bent?" „Ik ben geen familielid", zei mijnheer Boxall kort. „Ik was enkel de klerk van haar vader; maar juffrouw Dalton heeft me toegestaan, een vriend voor haar te zijn tot op zekere hoogte. Het is mijn schuld niet, dat ze van mijn diensten niet langer gebruik wenscht te maken. Het was nergens voor noodig, dat ze dit dit be gon". „Juist, juist ik begrijp het volkomen. Is het uw wensch, de betrekking te aan vaarden, juffrouw Dalton?" „Als u ze me wilt geven zeer zeker", zei May zacht maar beslist. „Dan geloof ik, dat de zaak beklonken is", zei dominé Floyd. „Dank u", zei May. „Er is nog iets, dat ik u vragen wilde. Ik heb een zusje, jonger dan ik; mag ze hier bij me wonen?" „Dat is een kwestie, die u geheel zelf te beslissen hebt. En nu we de zaken hebben afgehandeld, mag ik u zeker wel een een voudige lunch aanbieden? U moet mijn vrijgezellen-huishouden maar excuseeren, juffrouw Dalton. Mijn staf bestaat uit een huishoudster, een keukenmeid en een klei ne jongen. Warley is een beetje afgelegen, maar toch geloof ik, dat u wel van het plaatsje zult leeren houden. Mijnheer „Boxall", zei hij grommend. „Mijnheer Boxall behoeft niet bang te zijn, dat we niet alles zullen doen om het u hier naar den zin te maken". HOOFDSTUK XXIV. In de club. Het was lang na middernacht den dag nadat May besloten had, de betrekking van onderwijzeres in Warley te aanvaarden maar in de exclusieve Rookery club, iet wat berucht door de sommen die er gere geld verspeelt werden, was het leven nog in vollen gang. Vane Vavasour zat aan een tafeltje met twee parlementsleden en een jongen hertog, bijna nog een kind, wiens inkomen van vijftigduizend pond per jaar nauwelijks genoeg was om zijn onverzade- lijke speelwoede te kunnen voldoen. „Waar is Letchford vanavond toch?" in formeerde een der spelers. De avond was eigenlijk allang om, maar dat deed er min der toe. Vane glimlachte en haalde zijn schou ders op. „Weet ik ook niet. Hij komt anders veel vroeger. Maar zijn moeder is in de stad. Misschien is hijdaarheen". „Ik mag lijden, dat hij nog komt opda gen", zei de jonge hertog. „Ik wou hem graag revanche - geven. Hij heeft gisteren zwaar verloren". „Ja", zei Vane met een lachje. „Hij ver liest voortdurend zwaar, maar ik geloof niet dat het hem iets kan schelen". „Nee, dat is het gekste van alles. Je kunt nooit uit Letchford wijs worden. Win nen of verliezen, het schijnt hem allemaal hetzelfde te zijn. Wat is er eigenlijk met hem aan de hand, Vane?" „Geen idee", zei Vane, de kaarten schud dend. „HU is een raadsel. Hy is mijn neef, ja maar ik begrijp geen steek van hem". „De een of andere liefdeshistorie zeker", zei de hertog, wijs glimlachend. „Persoon lijk doe ik daar niet aan, zoo iets maakt je ongeschikt voor het spel. 't Spijt me voor Letchford; hij was vroeger zoo'n fideele kerel. Hallo! daar is hij juist". De naam van Heron Letchford was de laatste maand op veler lippen geweest. Hij was in zijn oude kringen begroet als een soort verloren zoon, en men was alge meen van meening, dat hy er, wat roeke loosheid betreft, in die jaren niet op was achteruitgegaan. Integendeel, hij speelde en wedde nog veel zwaarder dan vroeger, kon heele nachten doorfuiven met een on gekend uithoudingsvermogen maar zijn aanstekelijke uitgelatenheid van vroeger was geheel verdwenen. Zooals Vane het uitdrukte, je kon nauwelijks merken, of hij het voor zijn pleizier deed. De laatste drie avonden had hij zulke sommen verloren, dat de geruchten ervan zelfs waren doorgedrongen tot het rustige huis is Grosvenor Square, waar Lady Letchford handenwringend in haar ge- beeldhouwden stoel zat, radeloos over de roekeloosheid van haar zoon en niet in staat, er iets aan te doen. Ze was nu al drie weken in Londen, en hij had haar in dien tijd juist éénmaal opgezocht; hy was een kwartier gebleven. Bij haar komen wonen wilde hij niet; hij verkoos zelfs niet te ko men dineeren en hij had er zóó bleek en vervallen uitgezien, zóó streng en gesloten en bijna vijandig, dat ze hem geen enkele vraag had durven stellen. Hoewel hij May. die in den korten tijd, dat hij haar gekend had, zoo oneindig veel voor hem was gaan beteekenen, verloren had, hoewel hy de- overtuiging had gekregen, dat zij valsch en onbetrouwbaar was en hem onwaardig, kon hij toch zyn moeder maar niet verge ven, dat zij van te voren op een dergelijke mogelijkheid gezinspeeld had. „Hallo, Heron," zei Vane. „Weer boven water?" „Je hebt gisteravond wat gemist, Letch ford," viel de hertog in. „De beste fuif, die we van 't jaar nog ge had hebben, niet, Vavasour? Iedereen was er maar veel te weinig meisjes, er was gewoon 'n gevecht om de paar echt-knappe die er waren. Ik slaagde erin, een dans las te krijgen van juffrouw Vavasour. Cornvale zag groen, zeg!" Heron keek op. De markies van Cornvale was een der beroemdste of beruchte figuren uit het mondaine leven der tien laatste jaren. Zijn leeftijd was een vraag stuk, waarin men zich graag verdiepte, de gissingen varieerden van veertig tot vijf en zestig. „Is Cornvale terug?" vroeg hij. De hertog knikte, en dempte zijn stem, met een blik op Vane, die zich een paar passen verwijderd had. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5