SPORT Land- en Tuinbouw fLiüf I Plaatst een Telefoontje MAANDAG 3 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 VOETBAL Clubnieuws der Kath. Sporlvcreenigingen R.-K. Sportver. „Docos". Het met vier invallers spelende Docos, waarvan na rust nog een vijfde invaller in het veld kwam, kon het tegen 't snel en open spelende DOSR II niet bolwerken. De rust ging in met een achterstand van 10 en de einduitslag was 31 voor DOSR II. Docos II en Hl combinaties speelden een oefenpartijtpje tegen elkaar en deelden de puntjes broederlijk; de uitslag was 44. R. K. Sportver. „Foreholte". De prachtige voetbaldag is ten deele in duigen gevallen; van de twee wedstrijden ging er slechts één door, n.l. Foreholte A S. J. C. A. De Junioren beantwoordden aan de verwachtingen; zoowaar sleepten ze het eerste puntje in de wacht. Een 00 ge lijk spel is een pracht resultaat, vooral nog omdat door den Foreholte-keeper een pe nalty werd gestopt. Na deze kamp was het publiek in groote verwachting op Foreholte IAlph. Boys I doch jammer genoeg lieten de gasten ver stek gaan; redenen onbekend. R. K. Sportver. „D. O. S. R." D. O. S. R. II won van Docos I met 31. Hoewel het competitie-rad bijna tot stilstand is gekomen en de uitslag van den wed strijd weinig verandering meer brengt in de eindrangschikking, was de match van de Veensche reserves tegen Docos gister middag van uitstekend gehalte. In een vrij wel gelijk opgaanden strijd toonde de D. O. S. R.-voorhoede betere sohutters- capaciteiten dan hun Leidsche sportmak- kers, die zich tenslotte met de overwinning van hun tegenstanders volmondig accoord verklaarden. Evenwel zal ook deze over winning D. O. S. R. weinig baten om de onderste plaats te ontloopen. Laten we hopen, dat een nieuw seizoen een heropleving laat zien en we dan weer het oude voetbal van D. O. S. R. in zijn besten tijd kunnen toejuichen. De a-junioren leverden een hardnekki- gen strijd tegen U. D. O. a, waarbij de uit slag onbeslist 22 werd. D. O. S. b—V. V. S. B. b eindigde 1—3 in het nadeel Van onze jongens, die zich echter uitstekend hebben geweerd tegen het zeer sterke V. V. S. B. R.-K. Sportver. „Blauw Zwart"» Zondag speelde Blauw Zwart III thuis tegen L. en S. ITT, uitslag 43, BI. Zwart b tegen DHB b, uitslag 13, BI. Zwart c te gen Wit Blauw c, uitslag 20. De wedstrijd Blauw Zwart I tegen WL I uit Voorschoten is uitgesteld. R.-K. Sportver. „Concordia".' Concordia speelde tegen H.B.C. II en liet zich in Heemstede voor de eerste maal in dit seizoen kloppen na eerst met rust een 52 voorsprong gehad te hebben. Werd vorige week van Concordia gezegd, dat de voorhoede het niet bij kon loopen, een uit slag van 65 wijst op hetzelfde euvel. In het veld speelde Concordia lang niet slecht, maar in de verdediging werden zul ke blunders gemaakt, dat een nederlaag niet uitbleef. Nadat beide partijen wat in gespeeld zijn wordt Concordia in den aan val sterker en nadat de BBC-doelman eeni- ge malen gered heeft, doelpunt Lubbe fraai. Spoedig maakt HBC door haar linksbinnen gelijk, doch weer herneemt Concordia spoe dig de leiding door Peters. Concordia blijft het sterkste spel houden, doch HBC is steeds gevaarlijk doordat èn keeper èn backs er hopeloos uit zijn. Als het eerst nog 31 geworden is krijgt de Concordia- voorhoede een bevlieging en in korten tijd is het 52. Wel wordt er na de rust nog alle moeite gedaan den voorsprong te be houden en het eerste kwartier gelukt dit •ook, maar dan is het gebeurd met Con cordia. Nadat HBC er eerst fraai 53 van gemaakt heeft wordt het door een straf schop 54 Hoe Concordia nu ook zwoegt, ze komen niet meer los. Door een scherp schot van de rechtsbuiten wordt de stand weer gelijk en juist voor het einde ziet de HBC-linksbinnen kans er 65 van te ma ken. R. K. Sportver. „Teylingen." Het was wel een tegenvaller voor de Teylinger elftallen, dat Zaterdagavond be richt binnen kwam, dat zooweel V. V. E. als O. I. V. verhinderd waren uit te komen wegens gebrek aan reisgelegenheid. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur alle po gingen in 't werk stelde om een tegenpar tij te vinden. Dank zij de bereidwilligheid van de Noordwijkers is het gelukt om het eerste elftal van S. J. C. als tegenpartij te stellen voor Teylingen I. Om 2.30 uur liet scheidsrechter M. v. d. Klauw beginnen. Het liet zich dadelijk aanzien, dat de Noordwijkers geheel vreemd voor elkaar in het veld waren; immers vele leden zijn steeds in militairen dienst geweest en som migen hadden niet meer gevoetbald, zoodat Teylingen in eerste instantie de meerdere bleek te zijn, hetgeen werd uitgedrukt in een mooi doelpunt. De Noordwijkers werk ten zich echter steeds meer in en het was spoedig weer een verband al mankeerde er natuurlijk nog heel wat aan. De stand was spoedig 11 en daarna nam S. J. C. de leiding (12), terwijl Teylingen weer ge lijk maakte op een te gemakkelijke wijze (22), Bij de rust had S. J. C. den stand op 23 gebracht. In de tweede helft was S. J. C. al dadelijk gevaarlijker, hetgeen tot het einde toe voortduurde. De Teylin ger voorhoede was totaal schotloos. De S. J. C.-voorhoede deed het beter en het bleek voorts, dat Groenewoud het schieten nog niet is verleerd. Het slot was dat S. J. C. met 63 won. Teylingen II moest het zonder tegenpartij doen, doch de A-junioren wenschten den strijd aan te binden met tot slot een 63 zege voor Teyl. II. De Junioren elftallen E. en C. brachten het beiden tot een gelijk spel tegen Docos B en C. De uitslag was 00 voor B. en voor C 11. R.K. Sportver. „AW". Onder begunstiging van prachtig weer en een flinke publieke belangstelling speel de AVV op eigen terrein tegen L. en S. Op verdiende, zij het dan eenigszins geflat teerde wijze, wist L. en S. met 52 te win nen. In de eerste helft werd er zeer snel en aardig gespeeld, doch na de rust geloofde AVV het wel, zoodat de wedstrijd niet veel meer om het lijf had. L. en S. bleef geest driftig spelen en verdiende daarom de overwinning. Onder de kalme leiding van scheidsrech ter Weber ondernam AW de eerste aanval len, welke niet van gevaar waren ontbloot, doch door het korte spel der voorhoede bleef succes uit. Langzamerhand komt L. en S. er beter in en belaagt het AVV-doel. Het duurt vrij lang, voordat er gedoelpunt wordt. Het is L. en S., dat op vrij gelukki ge wijze het eerste doelpunt maakt (01). Lang plezier hebben zij hiervan niet, want diiect weet AVV op fraaie wijze gelijk te maken, terwijl kort daarop de leiding wordt genomen (21). L. en S. gooit er dan een schepje op en van een tweetal fouten in de verdediging weten zij handig te profiteer en en den stand op 23 te brengen. Met dezen stf nd komt de rust. Na de rust wordt er in het begin flink aangepakt, doch langzamerhand verslapt het spel en langen tijd gebeurt er niets bijzonders. AW, dat geenszins in de min derheid is, belaagt voortdurend het L. en S.- doel, doch door het korte spel der voorhoede en te laksch spel blijven doelpunten uit. Bij L. en S. vlot het beter en met snelle aanval len wordt de AW-verdediging voor een zware taak gesteld. Langen tijd weten zij stand te houden, doch wanneer de achter hoede te ver is opgedrongen, weet L. en S. kert na elkaar twee doelpunten aan de score toe te voeigen. Met AVV in den aan val fluit de heer Weber voor de laatste maal en heeft L. en S. een verdiende 52 overwinning behaald. AVV a speelde voor het kampioenschap, district Den Haag tegen L. en S. a. L. en S. won met 21. Kon. Ned. Voetbalbond A. S. C.—O. N. A. 1—2. In een wedstrijd, waarin de Gouwenaars verreweg het beste van het spel hadden, wonnen zij verdiend met 21. A. S. C. verscheen met verschillende invallers, die over het algemeen maar matig voldeden. Van dit standpunt bezien is de uitslag voor de roodzwarten, die ditmaal in het wit speelden, omdat ook O. N. A. roodzwarte kleuren heeft, misschien zoo slecht nog niet. Dadelijk na den aanvang ontwikkelt zich een snel aantrekkelijk spel met wederzijds goed opgezette aanvallen, maar de verde digingen zijn al evengoed en voorloopig blijven doelpunten uit. We noteeren kort na het begin een fraaien kopbal van v. Berge Henegouwen uit een voorzet van Krijger, maar terwijl de keeper van O. N. A. is uitgeloopen, ketst de bal van de aeklat terug. Even later schiet de la Bije hoog over. In het veld is O. N. A. de A. S. C.'ers de baas. De Gouwenaars beschik ken over een pittige, jeugdige ploeg, waar van de spelers uitstekend op elkaar inge steld zijn en dat komt ook herhaaldelijk tot uitdrukking, zoodat de A. S. C.-ers dikwijls geen vat op him spel hébben. Bij een alge- meenen O. N. A.-aanval stompt Jacquet den hoog voor doel gezetten bal weg, juist voor de voeten van den midhalf, die geen fout maakt (01). A. S. C. verslapt dan en als Krijger uitvalt, komt 't~ Hart de rechtsbuitenplaats bezetten. De la Bije krijgt nog een kans, doch weer vliegt de bal hoog over. Na de hervatting speelde P. v. Nierop midhalf en Keereweer linkshalf. Het spel is slechts enkele minuten aan den gang als de la Bije uit een vrijen trap, goed door Prevo genomen, van dichtbij inschiet. (11). Na een flink kwartier weet de mid- voor van O. N. A. met een hard laag schot Jacquet te verrassen (12). A. S. C. wordt dan langzamerhand sterker, 'hetgeen mede aan het goede spel van P. van Nierop mag v/orden toegeschreven. Prevo lost tweemaal een fiksch hard schot, maar de Goudsche keeper gaf zich niet gewonnen; ook eenige kopballen van Mooten hadden geen resultaat en zoo komt tenslotte onveran derd het einde. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. V. S. v.—K. F. C. 6—3. Eerst kort voor het einde der eerste helft gaf Van der Lugt den IJmuidenaren de leiding (10). Kort daarop ondernam K. F. C. een aanval, welken de middenvoor Keiler met een doelpunt besloot (11). Na de hervatting was V. S. V. beter op dreef en het durde niet lang, of het had opnieuw de leiding door toedoen van Balvers (21) De IJmuidenaren vertoonden hierna 't bes te van het spel en achtereenvolgensc doel puntten Karrebelt, de Zeeuw en Van der Lugt, waardoor de voorsprong 51 was geworden. Daarna ging de linksbuiten Kok er van door en verkleinde den achterstand (52). De Zeeuw bracht den stand op 62 en iri de laatste minuut scoorde P. de Boer van de linksbuitenplaats waardoor de eindstand 63 werd. D. O. S.A. D. O. 02. De rust kwam met 00. Na de hervatting kon D. O. S. de leiding nemen, toen Van Luin alleen voor den Haagschen keeper kwam te staan, doch zijn schot faalde. Na 10 minuten spe len kreeg A. D. O. een strafschop toege wezen, daar scheidsrechter Huizinga in de meening verkeerde, dat een der Utrecht- sche achterspelers den bal uit het doel had geslagen. Uit den strafschop gaf de Heer A. D. O. de leiding. (01). Enkele minu ten voor het einde liep P. Eversteyn door de D. O. S.-verdediging heen en verzekerde A. D. O. van de overwinning (02). LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor deze weck. Voor hedenavond en morgenavond zijn ae volgende wedstrijden vastgesteld: Maandag 3 Juni: Morschkw. 1Lugd. III Leidsche Boys ISportman II en Z. L. C. IIA. S. II. aanvang 7.30 uur. Dinsdag, 4 Juni: T. O. N. A. IILugd. V, Roodenburg IVMorschkw. III, aanvang 7 30 uur. WATERSPORT NIEUWKOOP EEN NIEUW WATER SPORTCENTRUM. Onze watersportcentra schrijft M. Ruytenschildt in „De Waterkampioen", die na een stilstand van veertien dagen weer verschenen is raken overbevolkt. De jaarlijksche vermeerdering van het aantal schepen, dat bijv. aan of bij de Loosdrecht- sche plassen vaste ligplaats kiest, is ont stellend. Zoo is het ook aan de Kaag, in Aalsmeer en op de Reeuwijksche plassen, om van de wateren onder den rook van de groote steden maar niet eens te spreken. Gelukkig echter hebben we in het hartje van Zuid-Holland nog een gebied, waar we zelfs op de hoogtijdagen van de water sport nog flink de ruimte hebben. Dat zijn de Nieuwkoopsche plassen. Behalve als pleisterplaats voor de watertoeristen be gint Nieuwkoop ook al eenige beteekenis te krijgen voor de wedstrijdzeilers. De plaatselijke watersportvereeniging Noord- Zuid koestert reeds groote plannen. De Noordeinderplas leent zich uitstekend voor het uitzetten van een uitgestrekte wed- strijdbaan, een bescheiden starttoren is reeds aanwezig en achter de landtong bij de Jachthaven Plaszicht, waar ook de bondsaanlegplaats zich bevindt, is een beschutte ligplaats voor een groot aantal schepen te vinden. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. De derde rit om de bekens werd gisteren verreden. Acht A-klassers verschenen aan den start, om elkander in een rit van 20 K.M. de zege te betwisten. Hiervoor moes ten twee rondetn van 40 K.M. worden ge reden. Bij de eerste ronde ging van Leeu wen met Lodewijks met een voorsprong van ongeveer 200 Meter door, gevolgd door Segaar en Rijsbergen. Daar adhter, op nog een 200 meter, kwam R. Riethoven alleen door. De Romijn, de Haas en Uitenbroek gaven na de eerste ronde op. Door machi ne-defect zagen we later ook Rijsbergen, Riethoven en Segaar terug keeren, zoodat de strijd moest worden beslist tussdhien Lodewijks en van Leeuwen. Spanning zat er dus niet veel meer in. Het resultaat was, dat ook Lodewijks' naam op den be ker komt te staan. Ook in de B-klasse heeft de beker nog geen eigenaar gevonden. Door pech was er van een wedstrijd geen sprake, zoodat dó twee rivalen besloten, de rit als ongeldig te verklaren. Donderdag wordt de gewone train ings- rit gehouden, op gewone tijd en plaats. WEDSTRIJDEN OP DE VEKABAAN. Van Vliet wint den sprintwedstrijd vóór Derksen, die als beroepsrenner debuteert Gistermiddag zijn op de Vekabaan te Duivendrecht wederom wielerwedstrijden gehouden. Tevens reed de wereldkampioen Derksen hier voor de eerste maal als be roepsrenner mede. In den grooten sprint- wedstrijd moest hij de meerderheid erken nen van Van Vliet, doch in den koppel wedstrijd bezette hij tezamen met Bakker de eerste plaats. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijden in 10 ritten: 1. Van Vliet 4 pt.,.2. Derksen 5 pt., 3. Van Egmond 6 pt., 4. Van der Linde 7 pt., 5. Van der Vijver 8 pt. Omnium ploegachtervolging over 4 km: ZwartepoorteVan Rijn'Van der Moot en Rijneveld halen na 18 A ronde Bakker RoesReuter en Hidldes in. 5 K.M. individueel: 1. Zwartepoorte, Van Rijn, Van der Moot en Rijneveld 19 pt.; 2. Bakker, Roes, Reuter en Hiddes 18 pt. Afvalwedstrijd 1. Hiddes, Roes, Bakker en Reuter 19 pt.; 2. Zwartepoorte, Van Rijn, Van der Moot en Rijneveld 16 pt. 4 K.M. tandem wedstrijd: 1. Zwartepoorte, Van Rijn, Van der Moot en Rijneveld 16 pt.; 2 Hiddes, Roes, Bakker on Reuter 18 pt. E ind'k lassement 1. Van der Moot, Van Rijn, Zwartepoort en Rijneveld 68 pt.; 2. Hiddes, Roes, Bak ker en Reuter 59 pt. Koppel wedstrijd over K.M.; 1. DerksenBakker 9 pt., tijd 47, min. 26.6 sec., op twee ronden. 2. Van Egmond Reuter 20 pt., 3. ZwartepootRoes 8 pt., 4. Van RijnHiddes 6 pt. ATHLETIEK. DOCOS-ATHLETIEK. Met voldoening hebben wij deze week kunnen constateeren, dat onze afdeeling met volle energie aan het trainen is ge gaan. Jammer was het, dat de Dinsdag avond door den stortregen letterlijk en figuurlijk in het water is gevallen. Don derdagavond echter waren zoo goed als alle leden present en ook Zondagmiddag is er met veel animo getraind. Aanstaande Dinsdagavond verwachten wij weer allen op de training, vooral ook ter bespreking van de wedstrijden van Zondag a.s. De bekende vereeniging Hol land uit Haarlem organiseert dan Nationale Wedstrijden. Hierop zullen onze Docos- Athlelen met een flinke ploeg uitkomen. Het programma is zoowel voor de A-, als voor de B- en C-klasse; alle athleten kun nen dus meedoen. Inschrijving hiervoor kan Dinsdagavond op de training geschie den. Deze week gaven zich weer verschillen de nieuwe leden voor onze afdeeling op. Zii, die belangstelling voor de athletiek- sport hebben, noodigen wij uit op de trai ningsavonden Dinsdag of Donderdag tus- schen half acht en negen uur eens een kijkje te komen nenjen op ons veld aan den Haagweg. Zij zijn van harte welkom en willen zij lid worden, dan kunnen zij zich ook daar opgeven. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Pro Patria wint trialmeet, van de damesver. was Hollandla het sterkst. Zooals alle takken van sport heeft ook die athletiek in de Maasstad geruimen tijd stil of vrijwel stil gelegen. De athleten hadden al heel -weinig gelegenheid te oefe nen en bovendien was de animo uiteraard eveneens gering. De Rotterdamsche athle- tiekcommissie echter, actief als altijd, heeft haar werkzaamheden voortgezet en als gevolg hiervan waren Zondag weer tal van athleten op het Nenyto-sportterrein 'bijeen, teneinde in sportieven kamp hun krachten te meten. Door de omstandigheden waren echter vele bekende figuren afwezig en streden, vooral op de teohnische nummers, talrijke invallers, die echter meermalen goede prestaties leverden. Er werd in vlot tempo een trialmeet af gewerkt tusschen D.O.S., Pro Patria en Mi nerva, drie Rotterdamsche vereenigingen, terwijl de dames van Minerva en Hollan- dda een duakneet hielden. Jammer genoeg moest het Haagsohe Odia verstek laten gaan. Zooals reeds opgemerkt, konden de mees te prestaties zich niet boven het middel matige verheffen, ook al, omdat de Sin- telbaan in vrij slechten toestand was. Wel werd op de loopnummers dikwijls felle strijd gegeven. Zoo bood' de 3000 meter een spannend verloop. M. de Rooy van P. P. liep in uitsteken den stijl, echter door d'en D.O.S.-er van Bovene vlak op de hielen gezeten. De Radder, een veel goeds belovende looper, was voortdurend in hevigen strijd gewik keld met P. van Leenen (D.O.S.) De Rooy won den kamp in 10 min. 2 sec. De P.P.-er de Mink zegevierde in het nummer 400 meter in 56.4 sec. In de tech nische mummers vestigde Markesteyn van P.P. de aandacht met zijn prestaties op discus- en speerwerpen, terwijl tenslotte de onderscheidene estafette-nummers o.a. een zege opleverden voor de athleten van Pro Patria. De telling wees tenslotte uit, dat de da mes diualmeet met 40 punten gewonnen werd door Hollandia vóór Minerva met 34 punten. De trialmeet voor heeren eindigde met 113 punten voor Pro Patria, gevolgd door D.O.S. met 71 punten en inerva met 67 punten. De gedetailleerde uitslagen luiden: Trialmeet (B. en C) DOSP.P.Miner va: 100 M; 1. H. L. de Mink (P.P.) 12.1 sec.; C. P. Grauwmeyer 1-2.4 sec., 9. P. Stui ver (DOS) 12.6 sec. 200 M.: 1. P. Grauwmeyer (PP) 24.6 sec.; 2. H. Sint (Min.) 25.7 sec. 400 M.: 1. H. L. de Mink (PP) 56.4 sec.; 2. J. v. d. Linden (Min.) 57.1 sec. 800 M; 1. J. M. Kloos (PP) 2 min. 16.8 sec.; 2. F. L. v. d'. Ree (Min.) 2 min. 19.7 s. 3000 M: 1. M. de Rooy (PP) 10 min. 2 sec.; 2. P. v. Bovene (DOS 10 min. 12 sec. 4 x 100 M. estafette. 1. P.P. sec.; 2. Mi nerva 50.8 sec. 3. DOS 51.1 sec. Zweedsohe estafette: 1. P.P., 2 min. 17.7 sec.; 2. Minerva 2 min. 19.4 sec.; 3, DOS 2 min. 19.9 s. Hoogspringen: 1. H. Sint 1.55 m.; 2 en 3. P. Grau wmeyer en P. Leiohm an, beiden 1.55 m. Verspringen 1. A. de Raad (PP) 5.76 M.; P. Grauwmeyer 5.63 M. Kogelstooten: 1. J. C. v. Reeuwijk (DOS) 10.80)4 m; 2. G. v. Wfjk (PP) 10.20 M. Discuswerpen: 1. J. Markesteyn (PP) 30.62 M.; 2. van Olfen (DOS) 28.94 M. Speerwerpen: J. Markesteyn 47.95 M.; 2. D. Marré (DOS) 40.21 M. Buaimeet dames Minerva-Hollandia: 100 M.: 1. Gré Kien (Holl.) 14 sec.; 2. Co. Klein (Min.) 14.1 sec. 4 x l'OO M. estafette: 1. Minerva 1 min. 57.6 sec.; 2. Hollandia 2 min. 60.2 sec. Relais: 1. Hollandia 1 min. 12 sec.; 2. Minerva (uibgeschakeld tijd; 1 min. 11.3 s. Hoogspringen: 1. L. v. d. Spek (Holl.) 1.30 m.; 2. G. Kien (Holl.). Verspringen: 1. Co Klein (Min.) 4.45 m.; 2. Spel (Holl.) 4.35 M. Kogelstooten: 1. A. Saarloos (Holl.) 9.25 M.; 2. Kien HolL) 8.69 M. Discuswerpen: 1. Saarloos (Holl.) 28.92 DE SLA-EXPORT NAAR DUITSCHLAND STOPGEZET. Nog groote uitvoer van bloemkool, tomaten en bospeen De export van sla naar Duitschland, diê gedurende de vorige week op groote schaal kon plaatsvinden, is geheel stopgezet. Men beschikt thans in Duitschland zelf over na- tuursla, zoodat het niet langer noodig is, de kassensla uit het Westland aan te voeren. De kwaliteit van het product liet trouwens in de afgeloopen dagen al vrij veel te wen- schen over; in het 'bijzonder het gevreesde rand heeft zich dit jaar vrij veel voorge daan. De stopzetting van den export naar Duitschland omstreeks 1 Juni is overigens een verschijnsel, dat zich ook in normale jaren voordoet. Vrijdag kocht Duitschland in het Westland nog ongeveer van den bloemkool-, 50 pet. van den tomaten- en 50 pet. van den bospeenaanvoer op. Het binnenland nam het overige uit de markt, met uitzondering van de sla, waar van de binnenla-ndsche behoefte niet groot is, zoodat de kwaliteit, welke maar even onder de eischen bleef, doordraaide. J AAR VERSLAG CENTR. AALSM. BLOEMENVEILING Verschenen is het jaarverslag over 1939 der C.A.V. Enkele belangrijke gegevens van deze grootste bloemenveiling mogen hier worden weergegeven. Allereerst blijkt, dat de omzet per 31 Dec. nog 123.682.76 boven het cijfer van 1938 bleef. Wanneer men evenwel de aan voeren gaat vergelijken dan blijkt, dat de gemiddelde prijzen, vergeleken bij 1938 ook hier achteruit zijn.' Het totale bedrag van snijbloemen en potplanten tesamen bedraagt 2.800.000. Daar de bedrijven veel intensiever werken dan voorheen, blijkt Wel, dat de bedrijfs- uitkomsten thans heel slecht zijn. De omzet aan de afdeeling potplanten beliep dit jaar ruim 1.000.000. Ruim 1 1/4 millioen anjers zijn doorgedraaid. Seringen bijna 2 millioen, grootbl. chrysanten 118.000, bolbloemen 650.000 stuks. De vereeniging zelf kon met een bruto winst van 77.620 ruim aan al haar ver plichtingen voldoen. Alle roerende goede ren zijn voor 1 op de balans gebracht, Bovendien werd op de gebouwen 56.000 afgeschreven, zoodat deze per 31 Dec, 1939 voor 700.000 op de balans staan. Het vreemd kapitaal verminderde met 57.000. Heet verslag vermeldt verder de uitge breide steunmaatregelen die bij voort during werden genomen. M; 2. Nel Vogel (Min.) 26.02 M. Speerwerpen: 1. Co Klein (Mn.) 21.45 M.; 2. Saarloos (Holl). 20.97 M. Trialmeet juniores, D.O.S.P.P.(Miner va; 60 M.: 1. G. Gordijn (Miih.) 8 sec. 100 M.: G. Gordijn (Min.) 12.6 sec.; 2. C. v. d. Kade (P.P.) 12.8 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. Minerva 51.1 s.; 2. IX)S 51.2 sec. Verspringen: 1. W. Koster (Min.) 5.52 M.; 2. P. v. Baarle (PP) 4.98 M. Hoogspringen: 1. C. Fijaieman (DOS) I.57 M.; 2. v. d. Linden (Mlin.) 1.40 M. Kogelstooten: 1. C. v. d. Kaden (PP) II.32 M.; 2. W. Koster (Min.) 10.39A M. Speerwerpen: 1. H. Frikkers (DOS) 41.10 M; 2. K. Zee (PP) 38.31 M. Heeren klasse C. 100 M: 1. G. Schaap RAV40) 12.2 sec.; C. v. Vlaardingen (Min.) 12.9 sec. 800 M. heeren C.: 1. S. v. Nijkerk (PP) 2 min. 17.5 sec.; 2. C. Verschoor (Min.) 2 min. 18.1 sec. LAWNTENNIS KON. NED. LAWTENNISBOND. De uitslagen: Hoofdklasse: RhynaiuwenFestina 55, Leimonias HDDV 46. Eerste klasse: ThorKat 04; Groeav- WitLeiden, Leiden teruggetrokken'; Mat tenklopperRood Wit 64. Derde klasse A. Z.W.: Oranje TC fl Cocktail II 1—7. staat ctaaA wat T£MJUR

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6