STADS NIEUWS Weerbericht Academienieuws FAILLISSEM ENTEN DINSDAG 28 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD - PAG. 3 f Abonnemratsprtt*: voor L«tden II c«nt per week; 2.50 per kw&rtaaL Bü onze zeen ten dO cent per woek; 2.80 per kwartaal Franco per poat t 195 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummer» 6 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiên: 80 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tariet Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. i mJ ZON OP EN ONDERGANG, Zon ondier 9.47 Dinsdagavond, Zon op 5.38 Woensdagochtend. Maan op 2.16 Woensdagnacht. Maan onder 1.44 Woensdagsmiddag (Woensdaig 29 Mei laatste kwartier). HOOG WATER TE KATWIJK AAN ZEE. Op Woensdag 29 Mei v.m. 10.00 uiur; mm. 10.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer", 20 gr. C. LEIDEN. G e s 1 a a g d: Doctoraal examen Indisch redht de heer H. Th. de Goey, Oegstgeest. Doctoraal examen wis- en natuurkunde, (hoofdvak geologie de heer J. Faberm, Den Haag. DE BISSCHOP MGR. HUIBERS OVER DE BEPROEVINGEN VAN DEZEN TIJD. Het Hoogfeest van Aanbidding van het H. Sacrament, dat de parochianen van de Haarlemsche Kathedrale Kerk Zondag, zoo als elk jaar op den Zondag in het octaaf van Sacramentsdag, met hun bisschop, Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, vierden, droeg door de tijdsomstandigheden een wel zeer ontroerend karakter. Des morgens werden alle H.H. Missen door talrijke geloovigen bijgewoond, terwijl honderden, duizenden tot de H. Tafel na derden; den geheelen dag was verder het Allerheiligste omringd door drommen bid dende mannen, vrouwen en kinderen; het hoogtepunt van het feest werd des avonds bereikt, toen Z. H. Exc. de Bisschop een Pontificaal Lof celebreerde en het H. Sa crament door de dichte rijen van om erbar ming smeekende geloovigen voerde. On danks den somberen tijd, misschien juist daarom, was het heele bisschoppelijk hoog koor als in een wolk van witte bloemen gehuld. Het geheele feest was een mach tig smeekgebed. In zijn toespraak tot de geloovigen wees Monseigneur ook op de beproevingen, waaronder ons volk gebukt gaat. Hij wees er op, dat wij ons in tijden van grooten nood tot God leeren wenden, leeren bid den. Hoevelen, aldus Monseigneur, die het bidden verleerd waren, hebben in de afge- loopen week weer smeekend hun hart tot God gewend, omdat zij in hun groote ver driet geen uitweg meer zagen. Mgr. raad de aan zich in deze omstandigheden tot het H. Sacrament te wenden. Het H. Sacrament is ingesteld als een herinnering aan het Lijden van onzen Heer. Men mag zeker bidden, dat het lijden voorbijgaat. Ook Jezus bad: „Vader, laat dezen kelk aan My voorbijgaan". Maar Hij voegde er onmiddel lijk aan toe: „Niet Mijn, doch Uw Wil ge schiede". Als wij zóó bidden, dan zullen wij ons vereenigen met Jezus' lijden en ons voelen als Simon van Cyrene, die mede helper, deelgenoot van Christus was in het dragen van Zijn kruis. Ook stelde Mgr. de vraag, welke menigeen naar de lippen stijgt: Had O. L. Heer, had God dan niet kunnen voorkomen, dat de oorlogsramp over ons volk kwam? Ja. aldus Mgr., dat had God kunnen doen. Toen Jezus op het punt stond in den Hof van Olijven door Zijn vijanden gevangen te worden geno men en Petrus zich gereed maakte Hem met het zwaard te verdedigen, zeide Hy tot Zijn Apostel: Steek het zwaard in de scheede. Als Ik dat Mijn Vader zou vra gen, dan zou Hij Mij twaalf legioenen En gelen zenden om Mij te helpen. Ja, riep de bisschop uit, God is machtig. God is on overwinnelijk. God had ook de oorlogsram pen kunnen voorkomen. En toch liet Hij de over ons gekomen beproeving toe. Hij liet haar toe, ook voor de brave, de goede men- schen, ook Zijn dienaren lijden er onder. Waarom liet Hij dat toe? Waarom? Gods wegen zijn onnaspeurlijk. Misschien wordt ons binnen eenigen tijd ontsluierd, waarom O. L. Heer die rampen toeliet. Maar bo vendien: hebben wij de beproeving wellicht ook verdiend door onze tekortkomingen; dienen wij geen boete te doen voor het leed, dat anderen God aandoen? Laten wy ons voor Hem verootmoedigen. Misschien komen er nog meer beproevingen. Gods hand zij gezegend. Mgr. wekte de geloovi gen op tot trouw aan God, trouw aan het Geloof, trouw aan de Bisschoppen en trouw ^aan de priesters. „Tijd" VOORSCHOTTEN OP EFFECTEN. De Ned. Bank stelt haar surplus- percentages nader vast. De Vereeniging voor den Effectenhan del te Amsterdam, heeft van de Ne- derlandsche Bank bericht ontvangen, dat met ingang van gisteren, 27 Mei, de percentages van het surplus, dat door de Nederlandsche Bank wordt ver langd bij het verleenen van voorschot ten op of het in beleening nemen van effecten, zijn verlaagd. Zoowel voor loopende als voor nieuwe posten gelden met ingang van dien datum de volgende surpluspercentagees: voor binnenlandsche effecten: 1. 20 pet. voor obligaties van Neder land en Nederlandsch-Indië, alsmede van Nederlandsche en Nederlandsch-Indi- sche provincies en gemeenten en de Nederlandsch-Indische Spoorweg Maat schappij; 2. 30 pet. voor obligaties niet ver meld onder 1., loten en pandbrieven, als mede aandeelen en certificaten van aan- deelen van bank- en credietinstellingen en van spoor- en tramwegen;' 3. 40 pet. voor aandeelen en certifica ten van aandeelen niet genoemd onder 2 en 4. 4. 60 pet. voor aandeelen en certifica ten van aandeelen van mijnbouwonder- nerningen. voor buiten landsche effecten: 50 pet voor de naar het oordeel van De Nederlandsche Bank voor onderpand in aanmerking komende effecten. Het surpluspercentage voor Nederland sche sohatkistpapier is nader vastgesteld op 5 of 15, al naar den looptijd. De bovenstaande splitsing in groepen be rust op de indeeling, welke te dezer zake reeds vóór den oorlog door De Nederland sche Bank werd toegepast. Naar wij vernemen, zullen voor de bere kening van de onderpanden en van de sur plus-percentages voor De Nederlandsche Bank gelden de onderpandkoersen, welke zijn vastgesteld overeenkomstig de beurs wet en welke door de Vereeniging voor den Effectenhandel worden gepubliceerd. Voorzoover deze onderpandkoersen nog niet zijn gepubliceerd, zal ir afwachting daarvan de koers ^an 9 Mei 1940 worden genomen, of, indien op 9 Mei geen koers .v/as genoteerd, een vorige koers of een andere koers ter beoordeeling van De Nederlandsche Bank. Men zal er mede rekening moeten hou den, dat, na de heropening van de beurs, een nieuwe situatie zal ontstaan ten aan zien van die fondsen, welkè alsdan voor officieele ndteering in aanmerking komen. Verwacht kan worden, dat alsdan de nieu we koersen als basis voor te verleenen cre- dieten zullen kunnen worden genomen. De bijzondere regeling, neergelegd in de circulaire van de Vereeniging voor den Effectenhandel van 18 Mei 1940, krachtens welke de Nederlandsche Bank aan banken bankiers of commissionnairs in effecten bijzondere voorschotten in rekening-cou rant op onderpand van effecten zal ver strekken met een surplus van 25 pet.-bere kend over de onderpandkoersen en op de voorwaarden, zooals in die circulaire na der is omschreven, blijft ten volle gehand haafd. DE VERSCHULDIGDE HUUR- EN PACHTTERMIJNEN. Behooren stipt op tijd te worden voldaan. De departementen van handel, nijver heid en scheepvaart en van landbouw en visscherij brengen onder de algemeen e aandacht, dat verschuldigde huur- en pachttermijnen van woningen, boerderijen en landerijen, behoudens ingeval van volstrekt en aantoonbaar onvermogen of van geheel vergaan van het gehuurde of gepachte, stipt op tijd behooren te worden voldaan. Onverlet blijft het recht van huurders en pachters om op grond van gedeeltelijk vergaan of van aanzienlijk mindere land- bouwbedrijfsopbrengsten (remissierecht) vermindering van huur of pacht aan den bevoegden rechter te verzoeken. REICHSMARKNOTEN MOETEN WORDEN INGELEVERD. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft op voordracht van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Financiën be sloten, dat ieder, die op eenigerlei wijze te beschikken heeft over „Reichsmark- noten" of deze onder zijn berusting heeft, verplicht is deze onverwijld in te leveren. Inlevering kan zoowel tegen ontvangst bewijs onder vermelding van naam en adres, als anoniem geschieden, echter uiter lijk 31 Mei 1940, des middags om 12 uur, bij een der hierna te noemen bankinstel lingen: De Nederlandsche Bank N.V., de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V., de Amsterd. Bank N.V., Bankierskan toor van Lissa Kann N.V., de Banque de Paris et des Pays-Bas, De Twentsche Bank N.V., de heeren Heldring Pierson, de heeren Hope Co., de Incasso-Bank N.V., de heeren Lippmann, Rosenthal Co., de heeren R. Mees Zonen, de Nederlandsch- Indische Handelsbank N V., de Neder landsch-Indische Escompto Maatschappij N.V., de heeren Pierson Co., de Rotter- damsche Bankvereeniging N.V. en de hee- TREFFENDE PLECHTIGHEID Afscheidsgroet aan gevallen kameraden Gisterenmiddag te 14 uur had op het Kerkhof van het „Groene Kerkje" te Oegstgeest een treffende plechtigheid plaats. Door den Commandant van het 15e Dep. Bat., den Majoor A. van Weenen, verge zeld van zijn luitenant adjudant, werden in tegenwoordigheid van den Comman dant der Compagnie, de Res. Kapt. P. H. Kok, Onderofficieren, korporaals en man schappen van de 5e Compagnie, kransen gelegd op de graven van de dpi. serg. H. J. A. Jansen, J. v. d. Ham, korp. H. Bam berg, sold. Ch. v. d. Beek, die in den strijd bij Valkenburg hun leven lieten voor het vaderland. De Bataljonscommandant bracht een laatsten groet aan de dapperen, die vielen. Na afloop werd door de com pagnie voorbij de graven der gevallen kameraden gedefileerd. DE GEWONDE SOLDATEN. Het comité, dat in het belang van de ge wonde soldaten te Leiden zijn werkzaam heden verricht, is zeer erkentelijk voor al hetgeen zij van onze stadgenooten aan goede giften en gaven mocht ontvangen. Het comité betreurt, dat niet iedere mil de gever in staat is zelf te constateeren welk ■'anfcbaar werk hij doet om het ge dwongen verblijf en dikwijls het lijden van die flinke kerels er zijn vele zwaar gewonden onder in de ziekenhuizen te verlichten. Opdat het comité zijn werk zal kunnen blijven doen is het noodig, dat giften en gaven blijven vloeien. Al de weipen van Leiden en Oegstgeest hebben zich thans beschikbaar gesteld en zullen Woensdag middag a.s. in alle wijken van Leiden en Oegstgeest Uwe bijdragen hetzij inééns hetzij wekelijks komen ophalen. Stel deze jonge medewerkers, die zich zoo vol vuiur en ijver van hun taak zullen kwijten, niet te leur, doch bovenal stel Dnze gewonden niet te leur. Voor de goede orde merken wij op, ^at het gironummer van onzen penningmeester is: E. W. WICHERS ROL- LANDET. Postrek. 72969. Oegstgeest. PAROCHIE HAAGWEG. H. Familie afd. Mannen. Woensdagavond om half negen, congre gatie v. d. H. Familie. Ik zou onze leden onderschatten in hun religieus gevoel, wanneer ik ook maar een enkele aansporing gaf, om trouw op te ko men. Wij zijn er immers allen van over tuigd, dat in onze dagen dien hemel moet worden geweld gedaan, opdat de rust der tijden spoedig wederkeere. Zij die overtuigd rijn God noodig te hebben, verwacht ik stellig. W. d. L. VERLICHTING RIJWIELEN. De Commissaris van Politie te Leiden, tevens Hoofd van den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst maakt nogmaals bekend, dat het aan wielrijders gedurende de duisternis verboden is zonder licht te ryden. Het voorlicht moet afgeschermd zijn, ter wijl de lichtbundel omlaag moet schijnen. Het achterlicht moet branden en behoeft niet te worden afgeschermd. Met nadruk wordt er op gewezen, dat bovenstaand voorschrift stipt moet worden nageleefd. Tegen overtreders zal niet al leen proces-verbaal worden opgemaakt, doch ook verdere maatregelen als b.v. in beslagname rijwiel, worden genomen. Men zij dus gewaarschuwd! ren Vermeer Co. Dit besluit is niet van toepassing op „Rentenbankscheine" in de coupures van 1, 2 en 5 Rijksmark. VERKLARING VAN DEN OPPERBEVEL HEBBER OVER DE N. S. B. Geen enkel bewijs van verraad. Het hoofdkwartier van de N. S. B. deelt ons mede: Bij een onderhoud, dat mr. A. J. van Vessem, leider van de nationaal socialis tische fractie van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, op Dinsdag 21 Mei j.l. te 's-Gravenhage in het hoofdkwartier van den generalen staf heeft gehad met den opperbevelhebber van land- en zeemacht generaal H. G. Winkelman over de geruch ten, die in omloop worden gebracht over verraad, dat door de N. S. B. zou zijn ge pleegd, en waardoor de capitulatie van het Nederlandsche leger zou zijn veroorzaakt, welk onderhoud plaats vond in tegen woordigheid van den chef van den gene ralen staf, generaal-majoor H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, heeft de opperbe velhebber uitdrukkelijk verklaard, dat hij geen enkel bewijs had, dat eenig verraad van de zyde der N. S. B. zou zijn gepleegd, en heeft de opperbevelhebber gewezen op de in zijn radio-rede van Dinsdag 14 Mei genoemde oorzaken der capitulatie: het ontbreken van materiaal, dat tegenover de geweldige technische middelen van den tegenstander kon worden gesteld. VERDACHTE „GESCHENKEN". Aangezien het is gebleken, dat geduren de de afgeloopen weken verschillende per sonen, zelfs op den openbaren weg en in café's min of meer waardevolle voorwer pen „ten geschenke" hebben ontvangen, welke zoo goed als zeker door misdrijf zijn verkregen, verzoekt de Commissaris van Politie een ieder, die iets op dergelijke wijze mocht hebben bekomen, daarvan ten spoedigste, in zijn eigen belang, mededee- ling te doen aan het bureau van Politie, Zonneveldstraat (afdeeling recherche). r KRANIGE REDDER. Gisterenmiddag is de 8-jarige J. Kr., wo nende in het Hof de Blauwe Klok, toen hij met zijn vriendjes aan het spelen was tegenover den Schouwburg, te water ge vallen. Hij was op een trapje geklommen van een langs het water staande wagen van Gemeentewerken en toen uitgegleden met het bovengenoemde gevolg. Hij was reeds geheel onder water, toen juist de heer Th. Verhoeven, wonende aan de Lammermarkt alhier, daar passeerde. Hij bedacht zich geen oogenblik en sprong te water met het succes, dat hij nog juist den drenkeling, die reeds afdreef, kon te pakken krijgen. JIT LEIDEN VERTROKKEN H. W. van den Akker, Zoeterwoude, Dorpstr. D 91 J. A. Bakker, Het Bildt (Fr.), St. Jacobiparochie J. J. Bal, Am sterdam, de Lairessestr. II hs W. F. Beer man, 's-Gravenhage, v. Zaeckstr. 51 L. Boon, Oegstgeest, Juffermanstr. 3 J. C. A. Boosman, Amsterdam, Raadhuisstr. 53 M. van der Borg, Delft, Borneostr. 17 A. J. van den Bosch, Hazerswoude, Schoolstr. 2 C. Braber, Sommelsdijk, Kralingen C 59 M. Schoonderwoerd- Brantenaar, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 39 J. M. Breedevelt, Anna Paulowna, Zandvaart 128 - - M. E. van der Breggen, Amsterdam, Boerhaavekliniek A. L. J. Buurman van Vreeden, 's-Gravenhage, Obrechtstr. 458 H. W. A. E. Buijs, Apel doorn, Celebeslaan 17 E. de la Bijs, Wasenaar, Rijkstraatweg 437 W. J. M. A. Castelein, Velsen, Santpoort Hoofdstr. 166 C. A. M. H. Coebergh, Heemstede, Heemst. Dreef 176 H. C. Crol, 's-Gra venhage, P. Gabrielstr. 107 W. L. Döll en fam., Lisse, Julianastr. 18 J. J. van Driesten, Dordt, Voorstr. 376 A. E. Eijk- man, Zoeterwoude, Herv. Pastorie M. H. A. Eijkman, Zoeterwoude, Ilerv. Pasto rie M. E. Franzie, 's-Gravenhage, Louise de Colignystr. 51 E. G. Gerzon, 's-Gra venhage, Benoordenh.weg 36 C. de Haan, Leidschendam, Noordheijlaan 2 Wed. C. Schweitzer-Hainauer, Wassenaar, Wittenb.weg 64 L. van Halm, Noord- wijk, P. Heinstr. 31 A. S. M. Hoblyn, 's-Gravenhave, Adr. Pauwstr. 25 J. Hollander, Amsterdam, Sassenheimstr. A 60 W. H. A. M. Kaller, Arnhem, Wagner- laan 55 H. J. Klem, Hengelo Gld., Spal- str. 13 Th. J. van Klink, Alkemade, B 240 Zuideinde P. Knetsch, Sassenheim, Zandslootkade 43 P. van Krimpen, Rot terdam, Boomgaardstr. 134 J. P. H. de Kruijs, Amsterdam, v. Woustr 169 II J. M. Logemann, 's-Gravenhage, Pr. Mau- ritslaan 33 A. E. ,E. Meijer, 's-Graven hage, Zuidwerflaan 12 J. R. Meijer Ran- neft, 's-Gravenhage, O. Scheveningsche weg 98 J. Minnesma, Haskerland, Has- kerhorne A 83 c K. Neijs, 's-Graven hage, Waalsdorperweg 122 E. Noor- duijn, Leeuwarden, Harlingerstr. weg 26 Jonkh. H. F. van Panhuijs, 's-Gravenhage, Frankenslag 159 A. Pieters, 's-Graven hage, Schiestraat 71 F. Poot, Oegstgeest, Wytténbachweg 73 C. C. M. Pouw, Al kemade, B 187 A. Riel, Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 240 J. Rienstra, Hen- naarderadeel, Oosterend 176 E. Roffesa, 's-Gravenhage, de Sillestraat 170 E. van Roggen, 's-Gravenhage, J. v. Nassaustr. 52 S. W. A. He ij man-Schouten, Rotter dam, Oostzeedijk a C. L. Simon, 's-Gra venhage, Haringkade 93j A. M. Snoeck Henkemans, Heemstede, Wagnerkade 83 L. Velthuijsen, Oegstgeest, A. v. Bueren- laan 5 J. M. van Velzen, Renswoude, Wieringerw. B 75 H. Voerhuis, Amster dam, Ploegstr. 85 J. M. C. van Voorst Evekink, Hilversum, Dalweg 9 M. Th. A. Beekman-Vreeburg, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 67 H. de Vreede en fam., Amsterdam, Schinkeik 36II L. de Kreek-de Waal, Alphen aan den Rijn, Raadwijkstr. 12 P. Wassenburg, Haar lem, Pijlslaan 23 F. Wesseling, 's-Gra venhage, Dunklerstr. 20 L. H. Wigersma, Voorschoten, Burg. Treubstr. 21 A. P. van der Zwet, Heemstede, Cloosterweg 24, TE LEIDEN GEVESTIGD. P. Aardema, chauffeur, Leeuwerikstraat 14 J. P. A. Arts en fam., kok, Rijnsbur- gerweg 119 H. Berkhuizen, bloemist, Hee rengracht 64 A. M. Blokker, winkeljuffr., Breestraat 32a W. I. de Bolster, dienst bode, Nw. Rijn 21 H. J. Boonekamp, Breestraat 3b K. Breuker en fam., be ambte N.Z.H., H. Rijndijk 62 J. Coertjens spoeler Heck's, Morschstr. 60 W. Croes Das, Stationsweg 6 M. C. Arnoldus Dietrich, Apothekersdijk 29 J. Duk, dienstbode, Ververstraat 45 L. J. van Dijk en fam., insp. auto-bedryf, Hoogl. Kerkgracht 31a A, Ehrenfest, Witte Ro zenstraat 57 Liang Liean Foo, koopman, Middelweg 14 A. Geerlings, dienstbode, Gemeentel. Aankondiging BENZINE, De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de tot heden aan eigenaren van automobielen Arstrekte machtigingen tot verbruik en aaiiJtoop van benzine voor autpmnbielen voor zooverre die machtiginge^wvel rccSWef^r hun gel digheid hebbed ve/lo|en, njet ilgang van 1 Juni e.k. niet\o>?ér j^eldigj zijfc. Zij die né genoemien ditui* machtiging tot verbruik en aanjtoop Vanfbenzine ver langen kunnen daartoe opniJuw een aan vraag indienen. Fc/muiteren Haar voor zijn voor zooveel betreft autoipobfclen /ooi- handels - en bedrijfsdoeleirfacni verkrijg baar ten kantore van de Kariïciyvan Koop handel en Fabrieken voor KSJnland, voor andere doeleinden ter gemeentesecretarie, Rapenburg 12. De Burgemeester voornoemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 28 Mei 1940. 2985 IM SCHOENENDISTRIBUTIE. Met ingang heden, 28 Mei 1940, zijn aan het Distributiekantoor,Oude Rijn 132, schoeiselbonnen beschikbaar voor hen, die kunnen aantoonen niet over een paar bruikbare schiepen te Jbescliikken. De wink^ïei'S''xY'ioge^jScljoeisel, waarin leder is vejwerkU niet "tferioopen dan na afgifte doodden jfc^oper fanjeen bon. De verkoöfc_jpfo 8choe$el daarin geen le der is verwerkt, tjijft^rij^»» De bestaande rijgqlfhg zal binnenkort aangevuld worde^i^fn wordt dus verzocht eenig geduld tefefenen. 2986 De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 28 Mei 1940. Vernietigd: Vernietigd door het Gerechtshof te den Haag het faillissement van P. Oudshoorn, tuinder, Valkenburg Z.-H. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: H. de Lignij, Leiden. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst. Uitk. 5.45 pet. De N.V. Electriciteits- en Gasmaatschap pij voorheen de Vries en Stevens, Lei den. Geëindigd door het verbindend wor den der uitdeelingslijst. Uitk. 2.645 pet. conc. cred. Boerhaavelaan 5 L. Glasbergen, bloe mistknecht, v. d. Hoevenstraat 10 A. C. de Groot, juffr. v. d. keuken, Rijnsb.weg 10 J. M. Hassing, piccolo cafetaria, Haar lemmerstraat 85a B. C. van der Heijden, dienstbode, Boerhaavelaan 28 E. van Mourikvan Heijningen, Rijnsb.weg 118 W. MoermanJongbloed, v. d. Sande Bak- huyzenlaan 7 C. W. Juffermans, leeraar, Witte Rozenstraat 5 L. van der Kamp, chauffeur, Uiterstegracht 10 B. Kanfoier, koopman, Heinsiusstraat 35 E. Kowalski, boekbinder, Langebrug 9 Kasminah, Kloksteeg 1 J. B. de Koning, Rijnsbur- gerweg 80 W. F. Kret, handelsreiziger, Houtmarkt 7 G. M. Kuiper, leerares Pit- manschool, Plantsoen 65 N. Langezaal, kellner, Seringestraat 8 W. M. de Leen, huishoudster, Merelstraat 23 J. G. A. Le- vedag, Zoeterw.singel 103 A. W. S. L. van der Linden, verpleegster, Rijnsburger- weg 140 J. L. van der Linden, verpleeg ster, P. Krugerstraat 14a J. M. van der Linden, leerl. verpleegster, Lammensch.weg 35 W. A. van der Linden, electricien, Pa pengracht 26 C. TijssenLubbers, huis houdster, Maredijk 59 J. Th. Luykx, R. en Schiekade 29 H. J. Marselje, schil- der-beeldh., Janvossensteeg 5 A. H. van Meel, winkeljuffr. Plantsoen 51 P. Meer burg en fam., ass. R.U., v. d. Sande Bak- huyzenlaan 11 P. Meijer, loopjongen, Stadhouderslaan la E. OvervlietMol, Roodborststraat 40 A. G. Nijhuis, hulp in de huish., Mare 52 J. M. van Oos ten, Jac. Catslaan 91 F. Pardon en fam., chauffeur, Geeregracht 12 A. van Pop- ta, 1.1. verpleegster, Rijnburgerweg 10 Wed. T. Tulp-Reints, Breestraat 16 Wed. H. H. HorstRomijn, juffr. in de huLsh., Fruinlaan 18 J. H. van Rossum du Chat tel en fam., winkelier en koopman, Bree straat 51a J. Rijsbergen, dienstbode, Maredijk 161 M. Quast, Witte Singel 77a A. D. van Rosendal, empl. B.P.M., Hooi gracht 86a M. Schoeman, dienstbode, Trompstraat 7 H. F. J. Schoondenberg Kegel en fam., Boerhaavelaan 25 H. J. Siebrecht, makelaar, Wijngaardelaan 4 C. H. Starrenburg en fam., smid, da Costa- straat 72 H. Stoks, dienstbode, Noord- einde 30 J. T. Stuifzand, da Costastraat 8 G. Th. Timmerman, kapper, Ger. Brandtstraat 24 M. A. van Veen, dienst bode, Stieltjesstraat 57 Wed. M .H. Pou- lusVeerkamp, Stieltjesstraat 16 C. P. M.' van Veldhuizen, melkbezorger, Haag- weg 46 G. J. Velds, Lijsterstraat 22 J. Vellekoop, Meermanshof 18 H. N. Ver- weij, J. v. Goyenkade 24 F. E. Verzaal, dienstbode, H. Rijndijk 107a Th. van dei- Wereld, dienstbode, H. Rijndijk 152.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3