Wie wordt Lady Letchford? KERKNIEUWS Land- en Tuinbouw SPORT Birrierlijke Stand RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 21 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. S Qemeng.de $e%icfiten WIELRIJDER DOODGEREDEN. Gisteravond omstreeks tien uur is op den hoek van de Lange Smeestraat en de Oude Gracht te Utrecht een doodelijk ver keersongeluk gebeurd. Een 50-jarige wiel rijder afkomstig uit Wyk by Duurstede, werd door een personenauto aangereden en op slag gedood. TWEE WILD GEWORDEN BOUVIERS BELAGEN DRIL MANNEN. Op de 'Van Alkemadelaan te Den H.iag werd Zaterdag 'n 30-jarige bewoner van de Laan van Roos en Doom aangevallen door twee groote bouviers, die wild waren ge worden. De man retireerde in een tuintje doch moest zijn rijwiel achterlaten. Hier van werd de voorvork verbogen, terwijl een der honden de banden kapot beet. Even la ter verscheen een agent ten tooneele, die een poging zou wagen, den aangevallen man te ontzetten, doch ook hij werd door de beide honden aangevallen. Uit lijfsbe houd loste hij twee schoten in de richting van de honden. Een schot was raak, doch niet doodelijk, waarop ook de agent de vlucht nam in een tuintje. Toen verscheen een tweede agent, die echter op zijn beurt ook werd aangevallen door de woedende honden. Ook deze agent loste een schot, dat echter geen doel trof, waarop ook hij retireerde. Gelukkig had echter een der omwonenden het Dierenasyl opgebeld, en het personeel van deze instelling slaagde er in beide honden te strikken, waarop ze werden meegenomen. „Vad." HEIDEBRAND BU ARNHEM. Ongeveer 13 H.A. vernield. Aan het „Hbld." wordt uit Arnhem ge meld: Nadat Zaterdag op de heide in de omgeving van den Konigsweg eenbrand van geringen omvang had gewoed, is het vuur Zondagochtend opnieuw opgelaaid en de brand nam ditmaal groote afmetingen aan. Tusschen den Hooi weg (een zijweg van den Apeldoornscheweg) en de Konings weg tot bij Schaarsbergen kroop het vuur aangewakkerd door den krachtigen yvind, voort; dichte rookwolken boven het terrein waren tot in verren omtrek zichtbaar. De Arnhemsche brandweer nam met kracht het blusschingswerk ter hand. On geveer 13 H.A. heide ging verloren. DIEFSTAL UIT VERNIELD PAKHUIS. Een inwoner van ÏJmuiden heeft bij de gemeentepolitie aangifte gedaan van dief stal van een ijzeren vat met ongeveer tach tig liter bakolie. De diefstal is gepleegd uit een pakhuis te ÏJmuiden, dat door gra naatscherven zwaar was beschadigd. Daar tegen dergelijke feiten met groote gestreng heid zal worden opgetreden stelt de politie een nauwgezet onderzoek in. DIEF GEARRESTEERD. Bij het ruimen van het puin had hjj zich het een en ander toegeëigend. De Schiebroeksche politie heeft den 28- jarigen J. H. uit Schiebroek in verzekerde bewaring gesteld. De man was met een aan tal andere arbeiders belast met het oprui men van het puin van een ingestort huis aan de Hoofdlaan. Hoewel deze werkzaam heden onder toezicht geschiedden had hjj toch kans gezien een portemonnaie met geld, welke aan de eigenaars van het in gestorte pand behoorden, in zijn laarzen weg te smokkelen. Toen de diefstal werd ontdekt en de politie er toe overging de arbeiders te fouilleeren, pakte de dader een fiets en sloeg op de vlucht. Hij werd echter spoedig ^grepen. FEUILLETON door .jfgj, J CHARLES GAR VI CE. (Nadruk verboden). 31) Nog verroerde het jonge meisje zich niet; zoo het gesprek al een marteling voor haar was, dan bleek dit uit geen enkele beweging. Maar Lady Letchford kon de uit drukking van haar oogen niet zien, en het geleidelijk verbleeken der opeengeperste lippen ontging haar. „Maar we moeten niet alleen aan onszelf denken", ging ze beschermend, bijna opge wekt voort, nu volkomen overtuigd, dat ze gewonnen had. '„We moeten den grooten dienst niet vergeten, dien u ons door uw Inschikkelijkheid bewezen hebt. Al is dan een nauwere relatie tusschen ons mogelijk, ik hoop oprecht, dat we vrienden zullen bleven, goede vrienden zelfs. En wie weet? misschien zijn we mettertijd zoo gelukkig, een beter passende partij voor u te vinden dan mijn zoon bij mogelijkheid had xunnen z Ze kwam niet verder, want met een onverwachte heftigheid, die haar ladyschap deed afbreken of ze een klap ge Kregen had, richtte May zich in haar volle lengte op en keek haar vol aan. Haar teere jonge liefelijkheid scheen plotseling omgetooverd in de angstaanjagende schoon heid eer.er Medea. „Zwijg!" zei ze, niet luid of fel, maar moeilijk en hijgend. „Zwijg! Ik verbied u BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den weleerw heer J. P. A. Verhoe ven benoemd tot kapelaan te Haarlem in de Kathedraal van Sint Bavo en den wel eerw. heer J. F. Franse tot kapelaan te Schiedam in de kerk van het H. Hart, beiden uit Rotterdam. RETRAITEN TE NOORDWIJKERHOUT. De directeur van het Retraitehuis te ^oordwijkerhout verzoekt ons mede t« len, dat alle retraiten vanaf a.s. Zaterdag ■"eer gewoon volgens rooster doorban. DE TOEKOMST VOOR DE BLOEMEN TEELT EN TUINBOUW. Export naar Duitschland? „De Nederlandsche bloemisterij heeft een harden tijd achter den rug, doch gaat thans een nieuwe toekomst tegemoet", verklaarde de heer P. Vis, te Naaldwijk, voorzitter van den Bond van Bloemenvei lingen in Nederland, in een onderhoud, dat het A.N.P. met hem had. Ook de vroegere bloemisterij in or.s land was gedeeltelijk gebaseerd op den uitvoer naar Duitschland. De talrijke invoerbelem- meringen hebben dezen uitvoer echter de laatste jaren enorm doen verminderen, al dus onze zegsman. De binnenlandsche Nederlandsche markt kan de groote kwanta bloemen niet ver werken en de gevolgen daarvan zijn dui delijk merkbaar. De kweekers ontvangen zeer onbevredigende prijzen, terwijl groo te partijen bloemen doordraaien en dus vernietigd worden. Duitschland kan thans echter weer een belangrijk afzetgebied worden. Momenteel ligt de export van bloemen en ook de bin nenlandsche handel nagenoeg geheel stil, wegens het gebrek aan transportmiddelen besloot de heer Vis. Hopelijk zal echter weer zeer spoedig het transport op normale wijze kunnen plaats vinden. Ook in tuinböuwkrlngen wordt eert groote opleving in den Nederlandschen tuinbouw verwacht. Duitschland vormde vroeger jaren altijd de belangrijkste klant van tuinbouwend Nederland, doch de export van tuinbouw producten naar dit land daalde enorm ten gevolge van diverse handelsmoeilijkheden. De huidige stand van zaken maakt op heffing van deze belemmerende bepalingen zeer waarschijnlijk. De intensieve tuin bouw in het Westland zou hiermee zeer gebaat zijn, daar de productie veel te groot is voor de Nederlandsche markt alleen. Hierbij komt nog, dat bij opleving in den tuinbouw door aanmerkelijke exportver ruiming naar Duitschland, ook de Duitsche invoer belangrijk zou kunnen toenemen. Immers, Duitschland levert verschillende bestrijdingsmiddelen voor plantenziekten aan de tuinders, glas en ijzer voor den Westlandschen kassenbouw en steenkool voor de verwarming der Westlandsche be drijven. Ongetwijfeld zou bij een opleving van den tuinbouw de behoefte aan deze mate rialen veel grooter worden, zoodat beide partijen gebaat zijn met een belangrijke uitbreiding van den export van tuinbouw producten te meer daar de Duitsche tuin bouw niet geheel in de behoefte van het Duitsche volk kan voorzien. Misschien herwint het Westland dus in de nabije toekomst weer zijn eere-naam van „Europa's groenteschuur". om nog één enkel woord te zeggen! Wat be- zieut u wat bezielt u om me zoo te be- leedigen? Was het nog niet genoeg, dat u trachtte, my het eenige geluk, dat ik ooit in mijn leven had gekend, te ontnemen? Moest u me, toen u meende, dat zulks u gelukt was, daarna nog eens tot het uiter ste vernederen? Ik heb geduldig naar u ge luisterd, zonder u éénmaal in de red te val len.' Maar nu zult u naar my luisteren. U kwam pleiten voor de toekomst en het ge luk van uw zoon; u beweert dat ik zijn le ven zal verwoesten en hem ellendig ma ken. Maar wat hebt u ooit gedaan om hem gelukkig te maken? Was hij zoo gelukkig vóór vóór we elkaar ontmoetten? Wat dat betreft, geloof ik zijn woord eerder dan het uwe. Fn nu, niet tevreden met ons te scheiden, üeleedigt u me, door in mijn ge zicht den Jof te zingen van een ander meis je. Ik moet hem afstaan aan juffrouw Va vasour! Ik denk er niet aan ik denk er niet aan! U beweert, dat u hem liefhebt. U vergat, toen u me de eene beleediging na de andere in het gezicht slingerde, dat het misschien mogelijk was, dat ik hem óók liefhad. Ik héb hem lief, en ik geef hem niet op. Neen! Ik zou het hebben kunnen doen terwille van hem, en zelfs terwille van u misschien; maar", en een flits van eerlijke verontwaardiging schoot uit de donkere oogen „nooit voor juffrouw Va vasour!" „Dus dat is uw beluit -u wenscht hem „niet op te geven", zooals u het zoo veel zeggend uitdrukt. U hebt zich verzekerd van een goed partij, en wenscht zich de kans niet te laten ontgaan. Ik had tenslot te kunnen weten, dat ons onderhoud op deze wijze zou eindigen. U wilt hem niet opgeven. U bent besloten meesteres van den BLOEMBOLLENRECLAME IN AMERIKA Beplanting met tulpen te New York een mislukking. Het „Weekbl. voor Bloemb. cultuur" meldt het volgende: Wij ontvingen de teleurstellende mede- deeling, dat hier te lande berichten zijn ontvangen over een mislukking van de beplanting, die als onpersoonlijke recla me dit jaar is aangebracht in de stad New York. Wij vernamen n.l. van de commissie, en wel van Greep I van den Bond van Bloem bollenhandelaren, dat een ontvangen te legrafisch bericht meldt, dat een belang rijk deel der uitgeplante bollen niet of slecht in bloei is gekomen, zoodat in verband met het feit, dat het geheel niet aan de verwachtingen voldoet, een voorgenomen tulpendag, op 12 Mei te houden, is afgelast. Omtrent de oorzaken voor deze betreu renswaardige mislukking kan te bevoeg- der plaatse geen oordeel werden uitgespro ken zcolang verdere berichten ontbreken. Het tijdstip van verzending van circa 1 millioen bollen was wel laat, maar toch niet zóó, dat het slecht opkomen en in bloei staan, aan te laat planten zou moe ten worden geweten. De overtocht is nor maal geweest. DE SPORT GEHEEL VRIJ. Naar wij vernemen zal de beoefening van alle sporten geheel vrij zijn. Ook het gebruik van wapenen voor zoo ver deze op sport betrekking hebben, als floret, schermsabel, is geenszins verboden. VOETBAL VIER BONDEN-TOURNOOL Ten bate van Rotterdam. Het bestuur van den Amsterdamschen Voetbalbond heeft het initiatief genomen een voetbaltournooi te organiseeren, waar aan zullen deelnemen de vertegenwoordi gende elftallen van den Amsterdamschen Voetbalbond, den Haagschen, den Utrecht- schen en den Haarlemschen Voetbalbond. De opbrengst van deze wedstrijdenreeks zal ten goede komen aan Rotterdam. De eerste wedstrijd zal op 29 Mei a.s. in het Olympisch Stadion worden gespeeld. Welke bondselftallen dan tegen elkaar zul len uitkomen, staat nog niet vast. WIELRENNEN. DE RONDE VAN ITALIë. De tweede etappe van de ronde van Ita lië, van Turijn naar Genua, werd gewon nen door den Italiaanschen renner Favalli. De derde étappe van de ronde van Italië, van Genua naar Pisa, bracht een over winning voor den jongen Italiaanschen renner Marabelli, die dezen afstand af legde in een tyd Van 5 uur 27 minuten 7 sec. Op een halve lengte volgden Vicini, Cottur, Didier, Magni en Molo. CRICKET BINNENKORT OPENING VAN HET SEIZOEN. Het ligt in de bedoeling van den com petitieleider van den Nederlandschen Cric ketbond om binnenkort tot opening van het cricketseizoen, welke aanvankelijk op 26 Mei was bepaald, over te gaan. Uit den aard der zaak zal men de reeds vastge stelde samenstelling der eerste- en over gangsklasse niet kunnen handhaven. Men hoopt echter tot regionale competities te geraken. De samenstelling van deze com petities zal binnenkort bekend worden ge maakt. Eikhof te worden, ondanks de afkeuring van zijn moeder, ondanks den spot van zijn heele wereld. Wees voorzichtig. U hebt uw doel nog niet bereikt. Ik zou u aanraden, maar aan te dringen op een spoedig huwe lijk. U kunt dan zelf ondervinden, dat on vermijdelijke ellende elke mésalliance op den voet volgt. Huwelijk! Het is uw geluk, dat Heron zoo'n omslachtige ceremonie noo- dig acht!" Bij deze woorden, de felste beleediging die de eene vrouw de andere kan toevoe gen, staarde May haar eerst aan zonder haar te begrijpen; toen drong de beteeke- nis der woorden plotseling tot haar door. Ze hief als afwerend beide handen op en week met een zwakken kreet achteruit voor het dreigende, van woede vertrokken ge zicht der oude vrouw. Op hetzelfde oogenblik ging de deur open en Heron kwam haastig binnen. Hij bleef een oogenblik staan en keek van zijn moeder naar het jonge meisje. Met dien eenen blik scheen hij de heele situatie in zich opgenomen te hebben; hij deed een paar stappen vooruit trok May bescher mend in zijn armen, terwijl hij over haar hoofd heen zijn moeder aanzag met 'n blik, dien zij nog nooit in zijn oogen had gezien. „Wat beteekent dit?" vroeg hij, terwijl zijn donkere oogen toornig gloeiden onder de zware wenkbrauwen. „Laat zij het je maar vertellen!" zei Lady Letchford, verachtelijk met den vinger op May wijzend. „Ik ben hier gekomen om jou te behoeden voor ontgoocheling en haar voor ellende, en dit is het resultaat!" Heron legde zijn hand op het zachte bruine haar en streelde het geruststellend. „Stil maar, stil maar, lieveling", zei hij, want hij voelde haar hart bonzen en haar LEIDEN Geboren: Johannes, z. van Th. J. Herruer en M. Schipaanbcord Cornelis, z. var. W. Webbers en G. v. Zeist Wil lem Matthias Maria, z. van H. L. Snij ders en C. J. F. Stolwijk. Gehuwd: H. J. A. M. Beekman jm. en M. Th. A. Vreeburg jd. H. J. F. Heyman jm. en S. W. A. Schouten P. A. H. Beelen jm. en M. W. v. Leeuwen jd. G. J. W. v. Niekerk jm. en J. M. H Singeling jd. Overleden: P. de Vries hsvr. van F. H. O. Theunissen 71 j. J. Lut hsvr. van J. H. Planje 52 j. W. F. Veltkamp m. 83 j. C. Meijer wedn. 81 j. Th. P. v. Gijlswijk zn. 41 j. N. P. J. Kapteijn hsvr. van H. J. Arentshorst 58 j. A. v. Heusden m. 73 j. J. M. Hendriksen m. 41 j. Haagsche Politierechter Nu alles weer normaal gaat functionee- ren zijn gisteren de Haagsche Politierech ter, het Haagsch Gerechtshof en andere strafzittingen weer hervat. Dure schoenen. N. H. J., afkomstig uit A1 p h e n a. d. R ij n, moest zich verantwoorden, cmdat hjj op 1 Maart van het spoorwegemplace ment te Delft, van een stapel militaire schoenen, een paar had weggenomen, waardoor hij den Staat der Nederlanden had benadeeld. Verdachte riep de uiterste clementie in van den Politierechter, maar deze vond het feit zeer ernstig, temeer daar verdach te reeds drie veroordeelingen achter den rug heeft. Het vonnis werd dan ook con form den eisch: twee weken gevangenis straf. Lastige arrestant. F. S. P. te L e i de n had teveel alco holhoudende dranken geconsumeerd, waardoor hij dusdanig onvast ter been was geworden, dat de politie het beter oordeel de hem een gratis verblijf aan te bieden. Dit logeeren tegen wil en dank was niet naar het genoegen van S. geweest en hij had dit gedemonstreerd door eenige rui ten van het politieposthuis te vernielen. Wegens vernieling moest hij nu terecht staan. Natuurlijk was er berouw en daar mede rekening houdende werd de eisch een geldboete van f 5 subs. 5 dagen. De Politierechter kon zich met dezen eisch vereenigen, zoödat het vonnis con form werd. De giftig wordende juffrouw. „Ik wier zoo giftig meheer, dat ik niet meer wist wat ik zee", deelde mej. J. v. d. H. uit Leiden den Politierechter mede. Maar deze vond toch, dat het niet te pas kwam om iemand, die niet vlug genoeg zijn geldelijke verplichtingen na kwam, maar uit te gaan maken voor schurk en afzetter. „In me senuwe meheer, in me senuwe", probeerde zij het nog goed te praten. De Officier gaf de juffrouw den goeden raad om van nu af aan haar tong beter in bedwang te houden en er maar niet op les te gaan schelden. Als zij dat beloofde, wil de hij volstaan met één gulden boete te eischen. En aangezien de juffrouw dat plechtig beloofde kwam zij er met één gulden boe te van af, want zij wilde maar dadelijk af rekenen. schouders schokken van ingehouden snik ken. „Moeder, u had geen recht om dit te doen. Wat hebt u tegen haar gezegd? In elk geval hebt u zeer verkeerd gedaan dat blijkt duidelijk uit de gevolgen. Uw rij tuig wacht. May, lieveling, excuseer me een oogenblik, terwijl ik m'n moeder naar het rijtuig breng." „Neen!" hijgde de oude vrouw. „Kom niet in mijn buurt. Je hebt gekozen tus schen dat meisje en mij. Je hebt me ver loochend. Ik zal alleen gaan." Heron duwde May zachtjes op een di van neer en ging rustig naar zijn moeder. „Kom!" zei hij eenvoudig; maar het klonk bijna als een bevel; en hy trok haar hand door zijn arm. Met gebogen hoofd ging La dy Letchford naar de deur, maar ze had nog niet heelemaal met May afgerekend. Met een plotselinge heftige beweging keer de ze zich om en keek naar het meisje op den divan. „Vandaag heb je gezegevierd", zei ze dreigend. „Maar het laatste woord is nog niet gesproken. Ik zal nog wel eens getui ge zijn van de nederlaag je nederlaag!" „Zwijg!" zei Heron, en trok haar mee. In de gang botsten ze bijna tegen papa Dal ton aan. „U gaat toch niet weg, mylady?" vroeg hij met zalvende beleefdheid. „U blijft toch zeker lunchen?" Maar toen haar ladyschap haar oogen opsloeg en hem een verplette renden blik vol verontwaardiging en ver achting toezond, verstomde hy plotseling er. staarde van de een naar den ander met wijdopen mond en verdwaasde oogen; iets ir. Sir Heron's gezicht stelde hem echter gerust en met een vaag glimlachje zocht hy May op en klopte haar bemoedigend op den rug. „Tut! Tut!" zei hij. „De ouwe RADIO-PROGRAMMA Voor Woensdag 22 Mei De Nederlandsche omroep wordt mor gen, Woensdag, verzorgd door KRO en VPRO (VPRO van 6.30—6.50). 8.00 Berichten ANP, mededeelingen 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Mededeelin- ger. 10.10 Musiquette 10.30 Gramo foonmuziek 11.30 Toespraak 12.00 Be richten 12.15 KRO-melodisten 12.45 Berichten ANP, mededeelingen 1.00 Zuig en guitaar (opnamen) 1.15 KRO- orkest 2.00 Voor de vrouw 2.30 Gra mofoonmuziek 3.00 Mededeelingen 3.15 Gramofoonmuziek 4.30 KRO-melo disten (Gramofoonplaten) 5.00 Mededee lingen 5.15 KRO-melodisten (gram.pla- ten) 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 KRO orkest 6.30 Toespraak 6.50 Gramo- foenmuziek 7.00 Berichten en mededee lingen 7.15 Gramofoonmuziek 7.30 Actueele aetherflitsen 7.45 Voor de jeugd 8.00 Berichten ANP 8.15 Rococo Octet 8.35 Gramofoonmuziek 9.00 KRO- symphonie-orkest en solist 10.00 Mede deelingen 10.15 Radio-tooneel 10.45 Musiquette 11.00 Berichten ANP, mede deelingen 11.15 Musiquette 11.30—12 uur Gramofoonmuziek. (Wijzigingen in het programma, in ver band met officieele mededeelingen van autoriteiten, voorbehouden). HAAGSCHE RECHTBANK Lichamelijk letsel door schuld. Een automobilist uit Leiden had op 14 Maart, op het kruispunt A. van Rooij- straatZeeweg te Katwijk aan Zee, een ernstige aanrijding veroorzaakt, door geen voorrang te verleenen aan den mo torrijder A. C. de B. uit Katwijk, waar door deze met z(jn motor was aangereden en dusdanig verwond, dat hij gedurende twee weken zijn werkzaamheden niet had kunnen verrichten. Verdachte gaf de schuld aan den glad den, besneeuwden weg, maar de Officier vond, dat hij dan maar wat kalmer had moeten rijden. Ter zake van het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld eischtte spr. een geldboete van f 25 subs. 25 dagen. Uitspraak over 8 dagen. LEIDEN, 20 Mei. Groentenveiling. Prei 3—5.70, peen f 3.80—7.10, adijvie f 814, sla 5—7, aardbeien 94130, doperwten f 19, peulen 2833, witloof f 710, postelein 49, spinazie 49, tomaent A 26, idem C f 26, idem CC 22, alles per 100 K.G.; komkommers 4 12, bloemkool f 819, salade 13.30, al les per 100 stuks; pieterselie 1.803.10, radijs f 12.20, selderie 1.302.40, uien f 0.501.50, peen 1216, rabarber 1 3.30, raapstelen f 0.500.60, per 100 bos. 21 Mei. Vette varkens. Aangevoerd 164 stuks zwaar. Prijs per K.G. levend ge wicht 626566 ct. Handel goed. BODEGRAVEN, 21 Mei 1940. Kaas. Aangevoerd 105 partijen Goud6che kaas, alle met rijksmerk, totaal 4725 stuks, we gende 42.525 K.G. Prijs met R.M. Ie soort 2527, 2e soort 2124. Handel matig. HAZERSWOUDE, 21 Mei. Eierenveilbtg. Kipeieren f 3.504.10, eendeneieren 2.75, per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RUN, 20 Mei. Groentenveiling. Waspeen f 5—3.25, kroten f 1.40—1.50, witlof f 56.10, prei 66.40, spinazie 34, alles per 100 K.G.; radijs 1.252.15, rabarber 3.90 4.25, raapstelen 6075 ct., alles per 100 bos. dame zeker een beetje op d'r paardje, he? Voelt niet veel voor de combinatie. Trek 't je maar niet aan, beste meid. Ze draait wel bij, hoor, ze draait wel bij Ah! is u daar, Sir Heron! Ik was al bang, dat u óók weg zou loopen. May, kind, daar is Sir Heron! Kom nou trek 't je niet zoo aan!" „Als u misschien zoo goed zou willen zijn om May en mij heel even alleen te la ten, dan geloof ik dat „Hè? Maar natuurlijk! Ja, uitstekend. Maar denk er am, ik reken er vast op, dat u blijft lunchen!" Met een slim knipoogje sloot hij de deur. „Lieveling, huil nu toch niet zoo", smeek te Heron, zoodra ze alleen waren. „Groote hemel, ik had geen oogenblik kunnen ver moeden, dat mijn moeder hier zoo'n scène zou komen maken May, word liever eens boos; scheld op haar op mij op ieder een maar houd om Godswil op met hui len. Kind, iedere snik gaat me door de ziel". ,,'t Wordt al beter", zuchtte ze, haar oogen afvegend. „Maar je moest nu wer kelijk weggaan. Ze zal me nog veel meer gaan verafschuwen, als je zoolang hier blijft na wat er voorgevallen is." „Neen", zei hij, ,,'t is dunkt me beter, dat mijn moeder en ik elkaar de eerste uren niet zien. Daarbij, ik had me voorgenomen, den dag met je door te brengen, als je me tenminste hebben wilt „O, meen je dat? Heusch?" „Heusch", antwoordde hy. „Ga je nu wat opknappen, lieveling, en wasch alle sporen van die tranen weg. Ik zal me intusschen wel met Carrie amuseeren. Weet je wel, dat ik begin te gelooven, dat 't eigenlijk Carrie is, waar ik verliefd op ben?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5