Academïenieuws SPORT Laatste Berichten OMGEVING Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN Wie wordt Lady Letchford VRIJDAG 17 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BIOSCOPEN MORGEN VERMOEDELIJK WEER OPEN. Naar wij vernemen wordt er op het oogenblik tusschen de verschillende bios coop-exploitanten overleg gepleegd om de bioscopen weer te doen draaien. Het Trianon- en het Rex-theater zullen morgenmiddag weer de deuren openen. Het overzicht dier vervoersopfbrengst van de Noord-Zuid-Hollanidische Tramweg Mij. N.V. gedurende April 1940 (ongecontro leerd) geeft de volgende cijfers: Totaalopbrengst April 1940: 268.814, April 1939: 258.187.—. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen klassieke letteren de heer G. Quispel, Alblasserdam; doctoraal-examen rechten de heer K. V. von Antal, Rotterdam. BINOA DE GROOTSTE WEGRENNER VAN ITALIë. Bartali kan hem nog overtreffen. Een wielersport-cijferaar heeft zich de moeite getroost om de balans op te maken van de Italiaansche wielersport gedurende de laatste 38 jaren. In dit omvangrijke werkje worden o.a. de prestaties van 334 renners en de uitslagen van 2180 wedstrij den vermeld. Uit deze dorre statistiek kun nen interessante gegevens geput worden. De succesvolste renner gedurende deze 38 jaren was Alfredo Bin da, die, tijdens zijn 15-jarige loopbaan als beroepsrenner, niet iminder dan 109 overwinnigen in de wacht sleepte. Op hem volgt Constante Girarden- go met 107 overwinningen in 24 jaren, Learco Guerra met 74 overwinningen in elf jaren, Gaetano Belloni met 57 overwin ningen in 15 jaren (bijna de helft dus van den grooten Binda!) en dan volgt Gino Bartali met 48 overwinningen in vijf jaren. Bartali maakt dus een goede kans, om over tien jaar meer zeges te hebben behaald'dan Binda, waardoor hij zich den .grootstem Italiaanschen wegrenner aller tijden zou toonen. ATHLETIEK HET AMERIKAANSCHE ATHLETIEK- SEIZOEN BEGONNEN. Jeffrey reeds in grootschen vorm. Het open baanseizoeh voor de Ameri- fcaansdbe athleten is reeds enkele weikèn aan den gang en afgaande op de resultaten Eijm zij ditmaal wel bijzonder hard van sta pel geloopen. Het wereldrecord bij pols- (hooig bijv. door Warmerdam gevestigd, de voortreffelijke tijd van Jeffrey op de 100 yards, 9.4 sec., zijn slechts een paar voor beelden uit de veelheid van uitstekende prestaties, die duidelijk toonen, dat de voorbereiding voor de zoo jammerlijk mis lukte, Olympische Spelen intensief is ge weest. Vooral vna Jeffrey, die ook het vorig jaar algemeen als de snelste sprinter van de Nieuwe Wereld gold, koestert men dit seizoen weer hooge verwachtingen. Zijn constante vorm, resulteerende in tal van overwinningen, bracht hem in 1939 aan den spits van de wereldranglijst. Niet alleen op de 100 en 200 meter, de Bui verste sprint dus, is, Jeffrey een kracht van meer dan gewoon formaat, ook op de 400 meter vestigde hij menigmaal de aan dacht op zich. Heel duidelijk kwam dit ver leden week nog tot uiting tijdens een es- tafette over één Engelsdhe mijl, waarin hij voor zijn universiteit, de Stanford-univer- siteit, als slotlooper fungeerde. Na zeer snelle race beëindigde Jeffrey deze 4 maal 440 yards-wedstrijd met grooten voor sprong in de nieuwe „wereldrecordtijd" van 3 min. 10.5 sec., 1.1. seconde beneden het oude „record", dat op naam stond van de Universiteit van Zuid-Californië. Van de andere resultaten uit Californië trok nog vooral de discuswerper Zager da aandacht, die in zijn eersten wedstrijd reeds een afstand van 51.08 meter bereikte! Stanley Anderson stotte den kpgel 15.91 meter ver en de eerst 20-jarige Bob Peo ples, wierp de speer precies 66 meter, al- lus lezen we in „Vooruit." Morris behaalde een dubbele overwin ning. De 100 yards won hij in 9.7 seconde, de 220 yards in 21.2 seconde. Tenslotte' ver melden wij nog de 1.93 meter, die Wilson bij het hoogspringen bereikte. Buitenland DUITSCHE LEGERBERICHTEN BERLIJN, 17 Mei (D.N.B.) Het opper- bevel van het Duitsche leger deelt mede: De Duitsche luchtmacht heeft reeds in de ochtenduren van 17 Mei een reeks op merkelijke successen behaald. Aan het Bel gisch front heeft een escadrille van zes Messerschmidt jachtvliegtuigen dertien Britsche gevechtsvliegtuigen van het type- Blenhem omlaag geschoten, zonder zelf 'verliezen te lijden. In de haven van Duinkerken werd een torpedojager door twee voltreffers van zwaar kaliber in enkele minuten tot zinken gebracht. Bovendien werden een kruiser en een koopvaardijschip voor Duinkerken door bommen zwaar beschadigd. HOOFDKWARTIER van den Fuehrer, 17 Mei (D. N B.). Het Opperbevel van het Duitsche .leger deelt mede: In den strijd tusschen Antwerpen en Na men werd de Dyle-stelling ten Zuiden van Wavre doorstooten en het Noord-Oost- front van de vesting Namen is genomen. Tex Zuiden van Mauteuge tot Carignan ten Z.rd-Oosten van Sedan, is de Maginot linie over een breedte van 100 K.M. door broken. Fransche pantserafdee ingen, wel ke ten «Vesten van Dinant tegen onze part- ser-afdeelingen oprukten zijn verslagen Aidt-thngen \an leger en uchtmacht acf tervolger, overal den naar het Westen te- rugtrekkenden vijano. in den strijd len Zuid-Oosten van Sedan heeft de comma-, dant van een gemotorisf-erd infanterieregi- ment, kolonel Balck, door onversaagd per soonlijk ingrijpen met /.ijn troepen luiten gewone resultaten behaald Tot nu toe wer den aan dit deel van het front 12.000 krijgs gevangenen feemaakt, waaronder twee ge neraals. Bovendien werd veel geschut buit gemaakt. Op den Zuidelijken vleugel hebben ster ke eigen krachten vijandelijke aanvallen, bedoeld om den stoot van l^et Duitsche leger te verkleinen, afgeslagen en in een tegenaanval wisten de Duitsche troepen hier terrein te winnen. Aan het front van de Saar werd de ver kenning tegen de Maginot-linie voortgezet. Zooals reeds door speciale berichten is medegedeeld, heeft het vèr-dragend ge schut van de Franschen gisteren zonder mi litaire redenen de open stad Rastatt bescho ten. De Duitsche zware artillerie heeft daar na als vergelding de stad Hagenau onder vuur genomen. In Nederland worden de eilanden van de provincie Zeeland veroverd. Gisteren heeft het eiland Tholen zich overgegeven. Het voornaamste doelwit voor de lucht macht vormde op 16 Mei de achterwaart- sche verbindingen van den vijand in Frankrijk en België. Talrijke spoorwegen en straatwegen zijn vernield. Troepentrans porten werden vernield, troepenconcentra ties en maroheerende afdeelingen werden uiteen geslagen. Door aanvallen op vijandelijke zeestrijd krachten en transportschepen voor de Ne- derlandsche en Belgische kust zijn een vijandelijke kruiser en een kanonneerboot tot zinken gebracht. Een transportschip werd zoo zwaar getroffen, dat het op het strand moest worden gezet, twee Fransche torpedojagers werden beschadigd. In het midden der Noordzee werd een onder water varende onderzeeër door een bom getrof fen, het schip is waarschijnlijk vernield. Voor Narvik is de luchtmacht erin ge slaagd een slagschip en een lichten kruiser met bommen te treffen. Een tankschip van 15.000 ton werd door bommen in brand ge stoken. Een vijandelijk jachtvliegtuig werd hier in een luchtgevecht neergeschoten. Onze Alpenjagers konden in hun defensie ven strijd door aanvallen uit de lucht op vijan delijke debarkeerende troepen en troepen concentraties worden ontlast. De Alpenja gers hebben versterking ontvangen. De vijand heeft gisteren aan het Weste lijk frort 59 vliegtuigen verloren, waarvan 30 in luchtgevechten werden vernield en acht door de luchtdoelartillerie werden ge troffen. De rest werd op den grond ver vernield. Van de eigen luchtmacht wordèn vijftien toestellen vermist. DE BELGISCHE REGEERING NAAR OOSTENDE. PARIJS, 17 Mei. (D. N. B.). De Belgi sche regeering is gisteren van Brussel naar Oostende vertrokken. CHURCHILL TE PARIJS. PARIJS, 17 Mei. (D.N.B.) De Britsche minister-president Winston Churchill is gisteren te Parijs aangekomen. Hij heeft onmiddellijk na zijn aankomst een onder houd gehad met Reynaud, Daladier en ge neraal Gamelin. MEDEDEELINGEN OVER LEGER- ONDERDEELEN (vervolg van pag. 5). De commandant van de eerste compagnie luchtdoelmitrailleurs en 151e batterij maakt bekend aan bloedverwanten van zijn personeel, dat allen zich in goeden wel stand bevinden. Doordat de verbindingen met het 4e pe loton nog steeds niet zijn hersteld, kan daarover geen mededeeling worden gedaan. l-III bataljon p.a.g. en III m.c. bevinden zich te Zoeterwoude in goeden welstand. Het vernielingsdetachement van de genie gelegerd te Scheveningen is geheel in goe den welstand. De eerste compagnie van het eerste ba taljon vijfde regiment infanterie vierde le gerkorps is geheel behouden. De militairen bevinden zich te Maarssen. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. Begrijpelijk, dat onder de omstandigheden van de afgeloo- pen week er al weer weinig te doen was in den groentenhandel. Maar zooals het met heel veel het geval is, zoo zal het ook in den tuinbouw en in den handel moeten gaan, "n.l.: doe gewoon, dan gaat het weer gewoon. De werkzaamheden zijn bij velen reeds weer aangevangen en het bestuur der Groentenveiling heeft dén toon aangege ven door aan de aanvoerders te laten mee- deelen, dat weer op de gewone dagen en uren veiling zal worden gehouden. Ver wacht mag dus worden, dat zeer spoedig dit weer een eenigszins normaal verloop zal hebben. LEIDEN. Geboren: Maria Jacoba, dochter van J. J. M. Hensing en W. Bleijs. Jenmeke dochter van J. C. Kroon en T. W. de Kok. Elisabeth, dochter van G. van Houten en M. Buitendijk Jacobus, zoon van J. Boom en M. Neutenboom. Cornells, zoon van C. Bosman en A. L. Bon. Ferdinand Jos&pih, Leonardus, Maria, zoon van A. C. Goddijn en M. C. van Noort. Bernadette Maria Josepha, dochter van L. A. van Beha gen en M. G. Lovink. Cornelia Maria, dochter van C. A. Zandbergen en C. M. Oostdam, Hedy Katharina, dochter van E. Waltuoh en E. C. Schafer. Overleden: A. Brinks, m. 54 jaar. J. M. van Limmen, hsvr. van H. Paling, 34 jaar. J. L. Straathof, wedn. 79 jaar. A. Nagel, hsvr. van L. Arbouw, 77 jaar. LISSE Geboren: Pieter Helena zoon van G. Pa de Haas en W. A. Langeveld. Drees- je dochtr van A. van Groen en A. de Wildt. Quirinus Laurentius zoon van M. H. Doeswijk en J. van der Meij. rie van der Voorn 1 j. DE VERZORGING VAN ROZEN IN DEN ZOMER Wanneer kunnen wij ze snijden? De liefde voor rozen, de ook thans nog onbestreden koningin der bloemen, is reeds vele eeuwen oud, maar vooral de laatste jaren is het gelukt, door zorgvuldige cul tuur de mooie vormen en kleuren te krij gen, die het oog verrukken en ons stil doen zijn over de heerlijkheid dezer bloe men. Van sneeuwwit, tot diep, bijna bruin achtig goudgeel, van het zachtste rose tot het diepste purperrood treft men allerlei' nuances aan. Hoe verrukkelijk is niet de geur, die tot ons komt, wanneer wij door een rozen-tuin wandelen met hooge stam rozen, terwijl de klimrozen onze muren en prieelen op een sprookjesachtige wijze begroeien en het kleine mosroosje beschei den tusschen het groen der perken prijkt. In de buitenwijken bloeien om de hek ken en lage muurtjes der tuinen de tros- rozen, die weliswaar niet geuren, maar het oog boeien door haar hoeveelheid bloemen. De mode tracht ook bij de keuze der rozen een woordje mee te spreken; zoo was b.v. de rose roos „La France" voor 40 jaar een der meest begeerde soorten en heeft deze als zoodanig thans min of meer afgedaan, evenals haar gelijkwaardige mededingster de gele „Maréchal Niel". Nieuwe soorten zijn evenwel gekweekt en bevredigen den meest verfijnden smaak, maai- stellen dan ook hooge eischen, wat hare verzorging betreft; vooral in droge dagen is rijkelijk begieten noodig. Wan neer men bemerkt, dat de rozen luis heb ben, is het noodig, dat zij 's avonds met een speciale spuit worden bespoten. Wil men eenige rozen afsnijden, dan neme men de stelen niet te lang, want hier door maakt men den stam minder sterk en meer dan enkele bladen moet men er niet bij afsnijden. Uitgebloeide rozen moeten, zoodra zij gaan verwelken, weggeknipt worden, het geen de plant ten goede komt en de bloei tijd verlengt. Wil men eenige rozen als ka merversiering plukken, dan moet dit heel in de vroegte geschieden, alvorens de zon op de bloemen heeft kunnen inwerken. Rozen komen het meest tot haar recht, indien zij alleen in een vaas staan, zon der andere bloemen, liever beperke men zich dus tot enkele rozen, b.v. vijf of ze ven, om in het midden op tafel te plaatsen b.v. in een kristallen vaas. De vaas moet mooi van vorm zijn, naar boven toe wij der uitloopen, om de bloemen geheel en al tot haar recht te laten komen. Gemeeptel. Aankondiging BEKENDMAKING. Op bevel van den Ortskommandant maak ik bekend, dat alle vervoer met auto's en motorrjjwieien is Van dit mandant vu! paalde geval leend, t.w. voor ■en, voor trans en, voor dokto- leven noodzakelijk* porten van leve] ren e.d Verzoeken om een dergelijke vrijstelling moeten onvprwijld bij mij (Rapenburg 12) worden inged'end. Le Burgemeester van Leiden, (Get.) A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat de Ortskommandant in h t belang van de bevolking heeft bevolen, c it, opdat met de beschikbare grondstoffen j mcgelijk wojfÖt oAyjgegaai\ lijk mogeliwc wordfen verd| van benzine en^ól e door e.d. is verboa'ènT Overtreding van lit v gestraft. Van het verbod 1 an dool den mandant vrijstellin wonjon ver! behoeve van wagq i^^aarvo kommandant een rijvergunning 1 leend. Het verbod geldt ook voor uitgike deze stoffen aan Duitsche, zoowel aB Nederlandsche militairen. De Burgemeester van Leiden, (get.) A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN LEIDEN, 17 Mei. Kaas. Goudsche kaas aanvoer 4 partijen, Leidsche kaas aanvoer 3 partijen. Geen noteering. ROELOFARENDSVEEN, 16 Mei Groen tenveiling. Aardbeien per doosje 916 cent, per y3 pond 1826 cent, Spinazie 8 9 cent, Andijvie 46 cent per k.g., Sla 1.503,20 per 100 stuks, Peulen 1.45 1.70 per 10 pond. LOOSDUINEN, 15 Mei. Groentenveiling. Bloemkool le srt. ƒ4.5010.60, id. 2e srt. 4.104.80, Kaskomkommers le srt. 4.30 5.ida 2e srt. 4, Rijen komkommers le srt. ƒ4.10, Gele komkommers le srt. ƒ9, Witte komkommers 13, Perziken 1ste srt. ƒ13.—, id. 2e srt. ƒ7.—, id. 3e srt. ƒ3.—. per 100 stuks. Meloenen 0.85 per stuk. Stam-Princessen 65—75„ Snijboonen ƒ70, Tomaten A 11.60—16, id. B 12.60—17.80, id. C. ƒ6—9.40, id. CC ƒ8—14.40, id. Bon ken ƒ711.20, per 100 K.G. Spinazie 13 19 ct., per 4 K.G., Postelin 34—60 ct. per 6 K.G., Salade le srt. 1.502.30 per 100 krop. Peen le soort ƒ1415, Radijs ƒ1 1.60, Raapstelen ƒ0.550.60, Rabarber 1.503.60, Selderie ƒ4.10, Peterselie ƒ4.10 5.— per 100 bos, Prei 3.60—5, per 100 Kg. Stofsla ƒ0.300.43 per 6 K.G. Eieren# 4.10 r-4.30 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Mei. Groen tenveiling. Spinazie per 100 K.G. 3 3.10, Radijs per 100 bos 1.1.20. FEUILLETON door CHARLES GAR VICE. (Nadruk verboden). 28) Midden in. het vertrek stond Rose Vava sour, reeds in haar satijnen peignoir. Toen ze zag wie het was, liet ze zich met een zuchtje op den divan vallen. „Wel?" vroeg ze. „Gezellige boel, hè?" zei Vane. „Waarom heb je me ook hier naar toe gesleept?" riep ze plotseling heftig. „Kon ik soms voorzien, dat Heron zich zoo krankzinnig zou aanstellen? Hij is tot over z'n ooren verliefd op dat meisje een meisje waar geen mensch ooit van gehoord heeft!" „En hij verbeeldt zich, dat hij met haar trouwen zal", zei ze. „Met haar! En ik ben hier!" Ze strekte haar blanke arm boven haar hoofd; het waren bijzonder mooie ar men. ,,Hij denkt dat hij me maar over het hoofd kan zien, of ik of ik niets te be- teekenen had!" „Blijkbaar wel, ja", zei, Vane. „Ver vloekt! Ik had dit onmogelijk kunnen voor zien. Maar dat moet zoo niet doorgaan er moet iets aan gedaan worden. Hij is tij delijk ontoerekenbaar! Hij kan haar toch immers niet trouwen!" „Kan niet? Zal niet! Kijk me eens aan. Jij hebt me overgehaald om naar dit ellen dige nest te gaan, en dit zijn nu de gevol gen! Maar dat kan je geen steek schelen!" „O nee?" vroeg hij. „Laat ik je dan maar vertellen, dat de heele zaak me verdraaid veel kan schelen! Ik had notabene zelf een kans bij het meisje willen wagen!" „Jij?" ,,Ja, ik. Ik heb nog geen gelegenheid ge had., het je vertellen; maar de oude man de drommel hale hem! liet los, dat hij haar maar liefst veertigduizend pond zou meegeven! Veertigduizend pond! Daarmee zou zelfs iemand als ik er ineens bovenop zijn! Ik was van plan, mijn beste beentje voor te zetten. Maar nu," hij haalde zijn schouders op „kunnen we dunkt me niet beter doen, dan dezen hopeloozen strijd zoo spoedig mogelijk op te geven en ergens anders ons geluk te gaan beproeven." „En dit meisje hier rustig haar gang la ten gaan, zoodat ze over een half jaar Lady Letchford is, en meesteres van den Eik hof?" vroeg Rose Vavasour heftig. „Wat kunnen we er aan doen?" vroeg hy vermoeid. Met driftige, korte passen liep zijn zus ter de kamer op en neer. „W a t? vroeg ze ten laatste. ,,D a t weet ik nog niet; maar we moeten we moe ten het verhinderen! Versta je? Ik heb er mijn hart op gezet!" „Oh!" zei Vane, zijn wenkbrauwen op trekkend. „Ik dacht dat je niet om hem gaf." „Je begrijpt me niet", zei ze; „maar dat zweer ik je: dat meisje zal nooit de mees teres van den Eikhof worden!" „Wie kan haar dat beletten?" „Ik!" zei Rose Vavasour, zich in haar volle lengte oprichtend. „Ik! We zullen eens zien, wie de sterkste is ik, of dat meis je van niets! Je lacht hè? Je denkt, dat 't Heron is, waar ik m'n zinnen op gezet heb! Doet er niet tóe denk voor mijn part wat je wilt! Maar ik zeg je, dat ze nooit over me zal triomfeeren. Meesteres van den Eik hof! Neen! Als er iemand meesteres van den Eikhof wordt, dan ben ik dat!" „Mij best!" zei Vane, haar met broeder lijke tewonderingen aanstarend. „Maar hoe wil je dat klaarspelen? Ik heb nog nooit een man zóó verliefd gezien als He ron." „Doet er niet toe", zei ze, met een plot- selingen brandenden blos; „laat het maar aan mij over. En ga nu heen; ik ben dood op". Zoo eindigde de avond van Hay's ver loving. HOOFDSTUK Xni. De toekomstige Lady Letchford. Toen Sir Heron den volgenden morgen beneden kwam, leek hij even kalm en be- heerscht als altijd. Hij liep op zijn moeder toe, raakte haar voorhoofd even met zijn lippen aan, gaf Vane en Rose de hand, pre cies zooals iederen morgen. Daarna ver diepte hij zich in zijn post. Lady Letchford daarentegen had haar brieven terzijde ge schoven, als om te kennen te geven, dat er op 't oogenblik gewichtiger dingen aan de orde waren. Zwijgend, bijna plechtig, at ze de twee sneedjes geroosterd brood, die haar ontbijt vormden, roerde met strak gezicht in haar thee en hief gen enkele maal de oogen op naar haar zoon. Heron nam haar een poosje ongemerkt op, toen zette hij zijn kopje neer als iemand die een plotseling besluit neemt. „Moeóer", zei hij, „ik vrees, dat u zich van streek maakt over mijn verloving met juffrouw Dalton?" „Wensch je die kwestie nu te bespre ken?" vroeg ze, met een zijdelingschen blik op de twee anderen. „Waai om niet?" antwoordde hij rustig; „hoewel ik vrees, dat er niet veel te bespre ken valt in de beteekenis die u daaraan hecht. Het heeft weinig zin, een zaak te bespreken, die volkomen beslist is, zooals hier zeer zeker het geval is. Waarom zou den we er echter niet over praten? Het is juist een onderwerp, dat Vane en Rose zal interesseeren", ^dit met een glimlach. „Na tuurlijk interesseert het me", mom pelde de schoonheid met haar lieftalligst lachje. „Dank je, Rose. Nu moeder, laten we de kwestie dan maar ineens uitpraten en er ons dan verder niet meer over opwin den." „Dat „opwinden", zooals jij het belieft te noemen, kan maar op één wijze voorko men worden", zei de oude dame met opeen geklemde lippen. „Nooit zal ik mij'gelaten kunnen schikken in een verloving tusschen mijn zoon en de dochter van den man die gisteravond hier was." „Ik heb geen plan, met May's vader te trouwen, moeder. Ik kan me voorstellen, dat u tegen hem bezwaren hebt; maar wat hebt u tegen May?" „Niets, als juffrouw Dalton", was het hooghartig antwoord, „maar alles alles als de toekomstige meesteres van den Eik hof." „Alles? Laat me dan eens één ding hoo- ren." „Neen!" riep ze uit, opstaande. „Wan neer je zelf het ongepaste van een derge lijke verbintenis niet inziet; wanneer een waanzinnige hartstocht je zóó heeft ver blind, dat je uit het oog verliest welk een schande „Zwijg", zei hij gedempt. „U had gelijk. Wij kunnen die zaak hier niet bepraten. U spreekt van schande, moeder. Ik geloof, dat er geen man op de wereld kan zijn, die zich zelf en de zijnen geen eer zou aan doen, wanneer hij trouwde met een meisje zooals May Dalton is." Met een onverzettelijke uitdrukking op zijn gezicht, die het zonderling deed gelij ken op dat tegenover hem, stond hij op, nam zijn brieven en verliet de kamer. Va ne, die niets moest hebben van pijnlijke scènes, verdween met eenige overhaasting door een andere deur, en Rose bleef alleen om den storm het hoofd te bieden. „Lieve Lady Letchford!" prevelde ze, toen de oude dame weer in haar stoel zonk, bleek en sprakeloos van opwinding. „Lieve Lady Letchford, toe, trek 't u niet zoo aan!" „Wat moet ik doen? Wat moet ik doen?" mompelde de andere voor zich heen, zon der op die kalmeerende woorden te letten. Hoe kan ik in Godsnaam dat vreeselijke voorkomen?" Als het mooie meisje ronduit haar mee ning had uitgesproken, zou ze gezegd heb ben: „In geen geval door te doen zooals u tot nog toe gedaan hebt!" Maar inplaats daarvan zuchtte ze vol meegevoel, en mur melde: „Ik weet het niet. Maar ik zou me niet zoo van streek maken, lieve Lady Letchford met een hoofdschudden. „De Letchfords zijn altijd koppig en onverzette lijk geweest, en hij heeft die eigenschap pen onverzwakt geërfd. Als hij zijn zin nen op dat meisje gezet heeft, zal hij met haar trouwen en mijn hart breken. Wat kan ik beginnen? Wat ik ook tegen hem zeg, hij zal het er niet om laten." Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5