pag. r Onverwoestbaar! fLK DONDERDAG 16 MEI 194u DE LE'DSCHE COURANT schakeld en het ten slotte gedwongen zich over te geven. Gij hebt daarmee een pres tatie volbracht, die eenig is. De toekomst zal haar militaire beteekenis bewijzen. Al leen door uw voorbeeldige samenwerking, door de even vastberaden leiding en de dapperheid der soldaten, vooral echter door het heldhaftige optreden der den dood verachtende, met parachutes en met vliegtuigen gelande troepen, is dit succes mogelijk geworden. Ik zeg u uit naam van het Duitsche volk dank en spreek mijn bewondering uit". ONDERSCHEIDINGEN VOOR DUITSCHE OFFICIEREN. De Fuehrer heeft luitenant-generaal Student, divisie-commandant van de val schermtroepen, en luitenant-generaal Spo- nek, commandant van een divisie lucht- infanterie beiden het ridderkruis van het IJzeren Kruis verleend. Beide generaals hebben zich in den strijd in Nederland onderscheiden. Tegelijk wor den hiermede de onder hen gestelde troe pen geëerd. VLUCHTELINGEN STROOMEN NAAR PARIJS. Het 'Finsche blad „Uusi Suomi" meldt uit Parijs, dat een onafgebroken stroom vluchtelingen de stad binnenkomt. Vluch telingen uit Noord-Frankrijk, België, Luxemburg en de Fransche grensgebieden komen in de Fransche hoofdstad aan, van waar zij naar het binnenland worden door gevoerd. DUITSCHE PERSCOMMENTAREN OVER DE KRIJGSVERRICHTINGEN. De enorme uitwerking der geweldige mi litaire gebeurtenissen, welke het opperbe vel van de Duitsche weermacht gisteren opnieuw kon melden, beheerscht wederom volkomen het beeld der Duitsche avond bladen. In het middelpunt der belangstel ling staat de capitulatie van Nederland, waardoor, naar betoogd wordt, Engeland zich thans in het grootste gevaar bevindt. Uit de commentaren blijkt, dat men de om verwerping van Nederland als een grooten slag tegen Engeland beschouwt. Zoo schrijft de „Lokal Anzeiger": De strategi sche beteekenis van dit succes ligt voor de hand. Wij vermelden slechts: het verkrij gen van een dichtbij gelegen luchtbasis te gen Engeland, het vrij worden van sterke Duitsche krachten en daarmede versterk te druk op Noordelijk België. Dat- betee- kent een snelle effectieve versterking van den rechter vleugel. België en Nederland zijn gescheiden. Engeland en Frankrijk ver liezen daarmede operatieruimte. Van dezelfde meening is ook de „Deut sche Allgemeine Zeitung". De capitulatie van de vesting Holland op den rechtervleu gel van het Westelijke Duitsche leger heeft op dubbele wijze nieuwe feiten geschapen: de Duitsche luchtbasis is dichter bij En geland gekomen, en er komen krachten vrij, waarmede de druk op Noordelijk Bel gië versterkt kan worden, een feit, waar mede de herinnering wakker wordt aan den naam Schlieffen. Eveneens wordt echter groote waarde gehecht aan den doorbraak van de Maginotlinie bij Sedan. De mythe van de Maginotlinie, zoo schrijft de „Boersen Zeitung", is hiermede verdwenen. De Maginotlinie beteekende de honderd procent veiligheid van Frankrijk en vormde een der belangrijkste factoren Jn de misdadige berekening van de Weste lijke mogendheden. DE ITALIAANSCHE PERS OVER DE DUITSCHE SUCCESSEN. •De doorbreking van den Noordwestelij ken uitlooper van de Maginotlinie door de Duitsche troepen, wordt door de Italiaan- sche avondbladen weergegeven als de groo te gebeurtenis van den dag en als een der grootste gevaren voor de geallieerden, waarvan de gevolgen nog niet te overzien zijn. De „Giornale d'Italia" houdt zich be zig met de capitulatie van Nederland, en wijst er op, dat Duitschland van militair standpunt een enorme prestatie heeft ver- hoeft het me niet te vertellen werkelijk niet. Als er vroeger iets geweest is nu, het is voorbij! Mijn leven begint vanavond vanavond! Hemel, hoe heb je ooit zon der je kunnen leven, May? En zeg me nu eens behoorlijk goeden nacht! Moet ik je leeren hoe? Ja? Zeg me dan maar eerst eens netjes na: „Heron, ik houd van je!" May schudde woest haar hoofd met meisjesachtige verlegenheid, die hem des te plagender deed aandringen. „Zeg het vlug!" „Heron, ik houd van je!" murmelde ze met gebogen hoofd. „God zegene je, lieveling!" zei hij ont roerd, en boog zich tot haar over om haar te kussen; maar voor hij haar kon berei ken, sloeg ze plotseling haar armen om zijn hals en met een krijtwit, extatisch gezichtje drukte Ze haar lippen tegen de zijne en kuste hem. En vóór hij, half-ver- doofd door die zoo onverwachte innigheid, een woord kon uitbrengen, was zij verdwe nen. Carrie, die nog steeds op haar wachtte in de hall, sperde haar oogen wijd open toen haar zusje in wilde vaart de stoeptre den opvloog, en uitte een kreet van schrik. „Goeie hemel, May! Wat is er gebeurd? Waar is Sir Heron?" „Ah ja, Sir Heron, komt u binnen", zei papa Dalton, uit den salon kuierend. Toen staarde ook hij stom van verbazing naar het opgewonden, stralende gezichtje van zijn oudste dochter.. „Waar is Sir Heron? Je hebt hem toch zeker niet in den regen naar huis gestuurd? De hemel beware me, May, j£ zoudt toch warempel een heilige buiten zichz'elf bren gen! Ik heb sigaren en de port notabene al klaar staan. Ik veronderstel dat je hem niet eens gevraagd hebt om binnen te ko richt, door in vijf dagen het geheele ver dedigingsstelsel, opgebouwd uit cement of uit inundatiën, te overwinnen. Thans treedt duidelijk aan het licht, dat Enge land en Frankrijk den oorlog zijn inge gaan zonder de rneest elementaire politie ke en militaire berekeningen te hebben ge maakt over de werkelijke macht van Duitschland. Duitschland, dat over een on gehoorde macht beschikt, heeft thans ge reageerd en heeft de dynamiek van den waren oorlog gesteld tegenover de statiek van den valschen oorlog, t.w. de blokkade. Een groot deel van de Engelsche continen tale grenzen zijn. naar de „Tribuna" ver klaart, met de in vijf dagen geschiede liqui datie van het Nederlandsche leger, in Duit sche handen gevallen. Het Engelsche gebied is losgerukt uit zijn positie van eiland. De bezetting van Nederland beteekent een nederlaag van Engeland, waarvan de ge volgen nog niet te overzien zijn. Daarbij blijft den nog op Nederlandsch gebied achtergebleven Engelschen troe- pendeelen niets anders over dan zich te onttrekken aan de moeilijke taak, en zich opnieuw met succes en zonder verliezen in te schepen huiswaarts. FINANCIEEL ACCOORD ENGELAND, FRANKRIJK EN BELGIë. De Fransche minister van Financiën heeft aangekondigd, dat spoedig een financieel driemogendheden-accoord lusschen Enge land, Frankrijk en België gesloten zal wor den, waarbij, overeengekomen zal worden, dat de kosten gemeenschappelijk gedragen zullen worden. VLOTTE MOBILISATIE IN ZWITSERLAND. De Bondsraad en de legerleiding hebben naar het Zwitsersch telegraafagentschap meldt, bekend gemaakt, dat de a'gemeene mobilisatie binnen zeer korten tijd tot uit voering is gebracht. Het geheele leger heefl zich naar de aangegeven zones begeven. Allé grensposten zijn bezet. Sterke krach ten beveiligen overal het achterland. De bescherming van de'neutraliteit van Zwit serland is, zoo zegt de mededeeling verder, door de oproeping van de geheele gewapen de macht, beveiligd. EGYPTENAREN KEEREN NAAR HUN LAND TERUG. De Egyptische studenten in Griekenland hebben opdracht gekregen nog deze "maand naar Egypte terug te keeren. Ook den overigen Egyptenaren is aangeraden Grie kenland te verlaten. GEDEELTELIJKE VERDUISTERING. Naar de „Popoio d'Italia" uit Cairo meldt, heeft Egypte verdere militaire maatrege len genomen. Ook na den afloop van de luchtafweeroefeningen, die thans worden gehouden en die gepaard gaan met een al- geheele verduistering van h.et geheele Egyptische gebied, zal voor onbepaalden tijd het land gedeeltelijk verduisterd blij ven. Terzelfder tijd voltooit men de voor bereidingen voor de verwijdering der bur gerbevolking uit Cairo zoodra dit noodza kelijk is. Het gebied bij den Mohammed Ali-dam nabij Cairo is verboden. Alle re serve-officieren der land- en zeestrijd krachten van Egypte zijn, zoo verneemt het blad, onder de wapenen geroepen. De Italiaansche gezant heeft opnieuw een bezoek gebracht aan den Egyptischen minister-president. VOORZORGSMAATREGELEN IN TURKIJE. Aan het Turksche parlement is een wetsontwerp voorgelegd, waarby de re geering machtiging zou krijgen om in ge val van oorlog tot onteigening over te gaan van alle woonhuizen uit hout in de steden. De desbetreffende huizen zouden moeten worden afgebroken, ten einde het uitbreken van brand bij luchtaanvallen te voorkomen. In Istanboel is ruim de helft van alle gebouwen uit hout opgetrokken. men? En wat ter wereld bezielde je eigen lijk om den Eikhof op zoo'n eh plot- linge en onhebbelijke manier te verlaten? 't Was gewoon ongemanierd! Niets dan idiote aanstellerijI En juist toen we alle maal zoo eh aardig en prettig met elkaar op dreef waren. Lady Letchford zal je natuurlijk een onmogelijk kind vinden. Maar, dat kan je niet schelen. Je hebt je nooit iets van dé belangen van de familie angetrokken! Het zou je geen steek kun nen schelen als Lady Letchford morgen aan den dag totaal met ons brak." Een zwak glimlachje speelde om May's lippen bij de gedachte dat zooiets niet zoo heelemaal onmogelijk was. „O ja, jij lacht natuurlijk weer", zei de heer Dalton, ernstig uit zijn humeur. „O, Papa, May was heusch niet goed ze heeft zich zoo bezeerd!" riep Carrie. „Laat Papa eens zien, May." May liet zich gehoorzaam haar mantel afnemen, en Carrie vertoonde den verbon den arm. „Lieve deugd! Waarom konden jullie dan niet één van beiden een mond open doen?" riep mijnheer Dalton uit. „Hoe is het ge beurd?" „In de schilderijenzaal", legde Carrie uit; ,.er viel een harnas naar beneden en Hè, May, wat is dat voor een ring?" May trok haastig haar hand weg; maar Carrie was haar te vlug af. „May, dat is de ring van Sir Heron", zei ze verbijsterd. „Ik heb hem dien vanavond nog zien dragen." „Sst!" zei May, maar mijnheer Dalton was eveneens te vlug. „Wat is dat?" zei hij. „Wie z'n ring van Sir Heron? Wat ter wereld...." Toen staarde hij May aan en zijn eigen gezicht werd bleek van hoopvolle span De status van Ned.-Indüë DE NEDERLANDSCHE DIPLOMATIEKE VERTEGENWOORDIGING IN JAPAN. Naar Domei uit Tokio meldt, is uitgelekt, dat de Nederlandsche gezant in Tokio, ge neraal J. C. Pabst, een officieele nota, ge dateerd 12 Mei, gezonden heeft aan het departement van buitenlandsche zaken, waarin hij er kennis van geeft, dat voor zoover de diplomatieke betrekkingen van Nederlandsch Indië betreft, de Nederland- sceh gezant te Tokio in den vervolge on der leiding zal staan van den gouverneur- generaal van Nederlandsch Indië. Er wordt echter gemeld, dat het departement van buitenlandsche zaken twijfel voelt ten op zichte van het gezag van den gouverneur- generaal van Nederlandsch Indië, in ver band met de diplomatieke zaken der eilarden en dat het de zaak voorgelegd heeft aan de Nederlandsche regeering ter opheldering van verschillende punten. De woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft verklaard: Woensdagochtend te 10 uur heeft de Ne derlandsche gezant te Tokio, Pabst, een bezoek gebracht aan den Japanschen mi nister van buitenlandsche zaken, in op dracht van zijn regeering, om den minister te antwoorden op de vraag, welke de Ja pansche regeering 11 Mei heeft gesteld aan de Nederlandsche. Hij deelde mede, dat de Nederlandsche regeering gelooft, dat Groot Brittannië, de Vereenigde Staten en Frank rijk niet voorremens zijn in Nederlandsch Indië te intervenieeren. Het bezoek duurde tot 10.20 uur. UIT DE JAPANSCHE PERS. De Japansohe pers geeft uiting aan de toenemende vrees, dat de status quo in Ne derlandsch Oost-Indië mogelijk veranderd wordt, in het bijzonder het economische as pect. De „Japan Times" zegt, dat de handel wijze waartoe de geallieerden ten aanzien van de Nederlandsche bezittingen in den Atlantischen Oceaan zijn overgegaan, juist tegenovergesteld is aan die, welke zij ten aanzien van de Nederlandsche bezittingen in den Stillen Oceaan beloofd hebben. Nu de omstandigheden, waarin deze be zittingen in West en Oost zich bevinden, blijkbaar precies dezelfde zijn, kan Japan vraagt, of het optreden van Groot-Brittan- moeilijk verweten worden, dat het zich af- nië en Frankrijk ten opzichte van het eenc gebiedsdeel, niet noodzakelijkerwijze een soortgelijk optreden ten opzichte van het ander in zich sluit, schrijft het blad. De „Japan Times" besluit: „Onze politiek is beslist een politiek van niet-inmenging. Het dient geheel de wereld duidelijk te zijn, dat Japan alles te winnen heeft door een politiek, welke niemand wenscht uit te lok ken. Alles wat wij voornemens zijn bij de kwestie van den status van Nederlandsch Oost-Indië is, er bij de betrokken mogend heden op aan te dringen, niet tot een han delwijze over te gaan, die dit land stellig zal moeten verontrusten, of wij willen of niet. Wij wenschen daarin niet betrokken te worden en wij vragen de andere partijen de aangelegenheid zoo te laten, dat onze wtnsch in vervulling kan gaat". De „Hotsji sjimboen" betwijfelt, of de stappen, die de Japansche regeering ten aanzien van Nederlandsch Oost-Indië geno men heeft, juist geweest zijn. Waarvoor is het bijvoorbeeld noodzakelijk, zoo vraagt het blad, dat de minister van Buitenland sche Zaken, Arita, louter zijn mondelinge verklaring herhaalt over het behoud van den status quo in Oost-Indië? Het blad be toogt, dat een verdere verergering van de situatie van Nederlandsch Oost-Indië en 'dientengevolge van een sterkere anti-Ja- pansche agitatie een. oorzaak van ernstige repercussies zal zijn en noodlottig Japans werk voor den opbouw van de nieuwe orde in Oost-Azië zal betreffen. De „Asahi sjim boen" en de „Yomioeri sjimboen" begroe ten de verzekeringen van den Britschen ning. „Waarom waarom zeg je niets? Heeft Sir Heron jn dien ring gegeven?" „Ja", zei May. „May!" gilde Carrie, en bleef met open mond naar haar kijken. „Je had niet zoo voorbarig moeten zijn, kindlief", zei May, zich bukkend om haar een kus te geven; „maar het is waar. Sir Heron heeft me gevraagd zijn vrouw te worden." De heer Dalton sprong van zijn stoel en hapte naar lucht als een visch op het droge. „Je gevraagd? Is het heusch waar? Het is toch geen gekheid?" Maar op het zien van May's ernstig, ontroerd gezichtje, sloot hij haar in zijn armen en riep, triom fantelijk, maar ietwat schor van aandoe ning: „God zegene je, mijn beste kind! God zegene je! Dit is voor de ouden vader het mooiste oogenblik van zijn leven! Sir He ron Je je zult Lady Letchford wor den, May. Ik heb altijd wel geweten, dat jo je hart op de rechte plaats had zitten, en dat je de familie nog eens eer zoüdt aan doen. Lady Letchford! Beware me! En en laat me nu dien ring eens bekijken. Wel wel! Eh er Carrie, geef me de whis ky en het sodawater eens aan". Heelemaal van streek zonk hij in zijn stqel en snoot daverend zijn neus. „Lady Letchford!" mompelde hij. „Lady Letchford!" Toen lachte hij en knikte wijs- geerig. ,,'t Is een verrassing,, dat is zeker, maar toch niet zóó'n groote verrassing als jullie wel denkt! Ik heb het zien aan komen! Ik wist, uit welken hoek de wind woei, en ik geloqf, dat ik ha! ha! vanavond een handje geholpen heb. Ja, ja, je hebt uitstekend je best gedaan, May, en het doet je eer aan. Maar vergeet niet", hij schudde schertsend met zijn vinger „dat je oude vader je een aardig eindje ambassadeur, sir Robert Craigic, op in structie van zijn regeering en inhoudende, dat Groot-Brittannië Japans bezorgdheid betreffende Nederlandsch Oost-Indië ten volle deelt en geen voornemen heeft in deze eilanden te intervenieeren. De „Yomi oeri Sjimboen" zegt, dat de nieuwe situatie de verantwoordelijkheid van Groo«.-Brittan nië betreffende het instandhouden van de reeds gegeven verzekering, dat het de hand having van den status quo in Nederlandsch Oost-Indië zal eerbiedigen, verdubbeld, en zelfs verdrievoudigd heeft. ANTI-JAPANSCHE ACTIE IN PERU De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken, heeft mt degedeeld, dat te Lima, de hoofdstad van Peru, anti-Japansche agi'.atie is uitge broken. Scholieren hebben steenen gewor pen naar Japansche winkels en agitatoren spoorden de menigte aan de Japansche win kels aan te vallen. De Japansche regeering heeft krachtig geprotesteerd bij de regee ring van Peru en geëischt, dat krachtige maatregelen zullen wordei genomen ter bescherming van de Japansche bewoners der stad. Buitenlandsche Berichten ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN BRITSCH-INDIë. Een posttrein van Bombay naar Delhi is gebotst op een goederentrein. Hierbij wer den 15 personen gedood en 10 gewond. STADSNIEUWS DE INTOCHT DER DUITSCHE TROEPEN. Nadat gisteren op den dag reeds zoo nu en dan verschillende eenheden der Duit- jche legermacht bezoeken aan de stad had- Jen gebracht, begon gistermiddag de in tocht van het bezettingsleger, waarvan een gedeelte slechts voor den nacht hier zou /erblijven. De troepen toonden zich zeer amicaal tegenover de bevolking en wederkeerig toonden ook de ingezetenen hun volle be langstelling, zoodat er spoedig een onder ling contact bestond, waarin vooral de door de Duitsche troepen ondervonden weder waardigheden het middelpunt van bespre king vormden. Wij waren blijde te vernemen, dat men ilgemeen zeer tevreden was over de waar dige houding der Nederlandsche bevolking. Die blijdschap gold evenzeer het feit, dat het Oosten van het land voor de groote verwoestingen van den modernen oorlog gespaard werd. Over Rotterdam, waar de soldaten die over den Haagweg binnenkwamen, ook ge deeltelijk waren doorgetrokken, deed men de meest sombere verhalen. Het bombar dement aldaar heeft wel vreeselijke ge volgen gehad. De branden, duurden tijdens de aanwezigheid der troepen aldaar nog op weg geholpen heeft. Ik heb altijd ge zegd, dat ik dat zou doen als het zoo ver kwam, en ik heb m'n woord gehouden. Ik heb open kaart gespeeld, en ik schijn er niet verkeerd aan gedaan te hebben. D'r gaat niks boven open kaart spelen." „Wat bedoelt u?" vroeg May, met moei te haar weerzin onderdrukkend. „Wel, beste meid, ik geloof dat ik van avond den knoop voor je hem doorgehakt. Ik wou niet dat ze zouden denken, dat ze een slechten koop deden. Vertel mü niet, dat die groote lui niets om geld geven. Ik weet wel beter; 't is ook heel natuurlijk ten slotte. Iedereen houdt van geld. Bewa re me, vijftig procent van a!le menschen trouwt om 't geld, en waarom zouden die Letchfords er dan vies van zijn?" „Wel?" vroeg May ijzig. „Nou kind maar wil je niet gaan zit ten? Carrie, geef je zusters eens een stoel. Nou toen ik en Sir Heron en mijnheer Vavasour gezellig onder mekaar waren en bij de wijn zaten, heb ik maar eens rond uit gepraat en ze verteld, dat ik me niet zou laten kennen als m'n dochter naar mijn zin trouwde. Nou en ik hield Sir Heron stiekum in de gaten; hij zat daar maar met z'n beenen languit bij het vuur, net of hij niet luisterde, maar toen ik er vierkant mee vor den dag kwam, dat ik je veertigduizend mee zou geven, als je een keus naar m'n smaak deed, zag ik 'm opspringen of-ie 'n schot had gekregenl Moet je weten." ging hij, zich verkneutèrend, door, „ik had er toevallig de lucht van gekregen, dat de Letchfocds op 't oogenblik nogal op zwart zaad zitten anders had ik niet zóó'n reuze-som genóemd natuurlijk. Maar dat is nou eenmaal mijn lijfspreuk: bied hoog als je de boel met alle geweld wilt hebben bied hoog, dan valt de hamer meteen. Je voort en talrijke brandweren uit omlig gende plaatsen o.m. een motorspuit uit de Sleutelstad verleenden assistentie. Doordat gisternamiddag het bevel tot verduistering afkwam nam de drukte tegen 8 uur plotseling een einde en gisteravond vertoonde de stad het beeld van de laat ste dagen. Maar weinigen waren er vandaag niet vroeg uit de veeren. Talloos velen hadden gisteravond door de radio het bericht ge hoord, dat de tijd een sprong van bijna twee uur vooruit zou maken en dit zal vanaf hedenavond eerst duidelijk waar neembaar zijn. Volgens de nieuwe tijdrege- ling gaat de zon vanavond eerst tegen half tien onder, zoodat het tot bijna tien uur licht is. Dan echter treedt opnieuw de verduiste ringsplicht in, welke den eersten tijd wel zal voortduren. Ieder denke er dus wel aan des avonds geen licht te ontsteken en zich niet onnoodig in het donker op straat te begeven. HET TRAM- EN TREINVERKEER HERSTELD. Gisteren meldden we reeds, dat het tramverkeer langzamerhand hersteld werd, ook op de interlocale lijnen naar Haar lem en Den Haag. Vanmorgen is ook het treinverkeer weer in beperkte mate hervat. Reeds Dinsdagavond waren enkele transporttreinen van Leiden naar Utrecht vertrokken, maar het reizigersverkeer stond toen en gisteren geheel stil. Vacmorgen te 11 uur werd de dienst evenwel hervat. Op de lijn LeidenUtrecht en Am sterdamLeidenDen HaagRotter dam werd een uurdienst ingevoerd. Vooral de route naar Rotterdam trok veel reizigers, omdat velen gaarne nadere berichten over daar wonende familie ver namen. Veiling te Rljnsburg Vrijdag heropend. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de veilingsvereeniging „Flora" te Rijnsburg met ingang van morgen weer zal gaan vei len. Handelsregister K. r. K. Wijzigingen: 862 H. van der Boon, Leiden, Hoogewoerd 74, handel in boter, kaas, eieren en vleesehwaren. Overleden E.: H. van der Boon, d.d. 25 April 1940. 2.13 Firma C. van Wieringcn Jr., Al phen a. d. Rijn, Bruggestraat 3, boekhan del, drukkerij. De rechten ten aanzien van derden zijn gewijzigd. De Leidsche Processie naar Heiloo, die 5 Juni zou plaats hebben, gaat niet door. hebt braaf je best gedaan, als een flinke meid; maar die veertigduizend hebben den doorslag gegeven, reken maar hoor!" Met een wit, vertrokken gezicht en bijna zwarte oogen keek May op hem neer; toen sloeg ze plotseling haar handen voor haar gezicht en barstte in hartstochtelijk snik ken los. Mijnheer Dalton sprong verschrikt op, maar met een gebaar van verontwaar digden trots week ze achteruit en liep de kamer uit. „Nou breekt m'n klomp!" riep de verbaas de vader uit, „wat heb ik nou weer mis daan?" „O, Papa!" zei Carrie, door haar tranen. „Waarom hebt u dat gezegd? Begrijpt u 't nu niet? O, die arme May!" „M'n kop af als ik er iets van snap!" was het onverwijld antwoord. „Tut tut! Wat ter wereld De hemel beware me! Zóó'n raar kind heb ik nog nooit „O, May, huil jij maar niet hoor denk er maar niet meer aan! Net of Sir Heron er een steek om zou geven df je een penny hebt of een millioen pond! O, May, ik ben zoo blij en ik hou zooveel van hem omdat hij van jou houdt! Maar hoe kon 't ook an ders hè je bent 't liefste, mooisté, schat- tigste meisje uit het heele land! Mag ik er niet even in komen? Nou, geef me dan maar een extra nachtzoen. En o, May, ik wou dat 't maar vast ochtend was! En May, stel je toch voor dat je nog maar 'n paar weken geleden zei, dat je dat je hem haatte, weet je nog?" „Carrie", zei May, èn er kwam een zwak blosje op haar bleeke wangen, „ik ben bang dat ik mezelf en jou wat wijsgemaakt heb." Toen sloot ze haar deur af en was alleen alleen met haar heerlijk nieuw geluk, (Wordt vervolgd). Wordn&A'W in 't/wafer SxaXMBSlkeeW 1 Janvossensteeq 4345 - Telefoon 20995

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3