STADSNIEUWS OMGEVING RIJNSTREEK SPORT Burgerlijke Stand WOENSDAG 15 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HET LEVEN HERVAT ZIJN RECHTEN. Toen gisteravond het bericht bekend werd, dat de wapens waren neergelegd, in verband waarmede alle militaire controle onmiddellijk werd gestaakt en de burgers zich dus vrijelijk op de straten konden be wegen, was het spoedig druk op straat, in de binnenstad zoowel als in de buitenwij ken. Daar vormden de veranderde omstandig heden het onderwerp van het gesprek en het duurde lang vooraleer de stad weer tot rust kwam. Vanmorgen hernam het normale leven zooveel mogelijk weer zijn rechten. Het verkeer op de groote wegen was al heel vroeg vry druk en ieder toog zooveel mo gelijk aan den arbeid. De luchtwachtdienst was gisteravond reeds opgeheven, de politie nam onmiddel lijk haar gewonen dienst en de maatregelen voor de veiligheid van de stad weer op zich. De treinen liepen vandaag nog niet, het tramverkeer zal zoo spoedig mogelijk weer normaal worden. De buitendienst Leiden Haarlem werd het eerst hersteld, de stads dienst zou weer gaan functioneeren, wan neer de barricades in de stad zouden zyn opgeruimd. Tal van winkels werden van daag weer heropend en velen konden hun dagelijkschen arbeid heiwatten. DE SCHOLEN. Het lagere-, ulo- en bewaarschoolonder- wijs zal morgen worden gegeven, zooals het gegeven werd op Donderdag 9 Mei. Het on derwijs, dat toen niet kon worden gegeven vanwege de bezetting der scholen, kan ook morgen nog niet worden hervat. De kleuterschool en de naaischool van de Zusters aan de Oude Vest blijven ook tot nadere aankondiging gesloten. De examen-klas van de ulo-meisjes wordt morgen hervat in het gesticht Peli kaanstraat, ingang kleuterschool Oude Vest. Afd. A om 9 uur; afd. B. om 2 uur. Handelsregister K. v. K. Opheffing: Consumptie-Ijsfabriek „La Milano", Leiden, Morschstraat 46. Nieuweinschr.: 7465. Ir. E. E. Bouw man, Instrumentenfabriek, Leiden, Garen- markt 10. E.: E. E. Bouwman, Leiden. De bijeenkomst voor genoodigden van de districts leerlingen-commissie voor Leiden en Omstreken op Donderdag 16 Mei a.s. voor uitreiking diploma's en getuigschrif ten des avonds 8 uur in het gebouw „Pa trimonium", gaat niet door. UIT LEIDEN VERTROKKEN. C. K. Bakker en fam., Apeldoorn, Jacht- laan 276a T. v. Beusekom, den Haag, Mesdagstraat 31 Wed. M. E. Janssen Bitter en fam., Oegstgeest, Emmalaan 57 H. H. v. Bragt, Amsterdam, Wagenaarstr. 89 Iv. J. H. A. J. Brugman, Zandvoort, Kerkstraat 11 M. J. Dirkx, Rotterdam, Heinkantstraat 153 J. v. Dooren, Eind hoven, Begijnenhof 10 Wed. T. Kesse- boomDreef, Zoeterwoude F 7 J. H. Dijkinga, Wassenaar, Berkheistraat 40 C. Geervliet, Oegstgeest, Borneostraat 7 J. G. Gerritsen, Batavia NX, Breenw. 9 H. P. Giezen en fam., Bracht Dl., Königstr. 19 J. v. d. Graaf, Emmastad Cur G. P. de Graauw, Zeist, le Dorpsstraat 28 J. A. v. Grieken en fam., den Haag, Gov. Bidloostraat 76 G. Gijze en fam., Sas- senheim, Bijdorpstraat 3 Th. Halvemaan, Baarn, Zandvoortw. 270 M. C. Korthals Hamming, Rotterdam, Calandstraat 26a C. H. Haneveld en fam., Zuilen, v. Sw. v. Zuylenweg 84 C. Hoppenbrouwer en fam., Zoeterwoude, Weipoort B 19 G. Kleinveld, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 2 P. v. Krimpen, Krimpen a. d. Lek, Mo lendijk 98 C. Laman, Haarlem, Haze- paterslaan 24 J. J. R. Lancel en fam., den Haag, Laakkade 104 C. v. Leeuwen, Lisse, v. d. Veldtstraat 4 P. Lems, Vlis- singen, Hr. Ms. Wachtschip G. H. Lu cas, Hillegersberg, Uitweg 2b F. Luitjes en fam., Oegstgeest, Juffermansstr. 3 N. C. v. Malssen, Barneveld, Houtdorper- weg L. E. Mark, den Haag, Reimwardt- straat 69 H. C. v. d. Meer, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 102a M. C. Menken, Al kemade, Oud Ade E 81 H. Meuleman en fam., Voorburg, v. Arembergelaan 19 - H. v. d. Meulen, Dedemsvaart, Langewijk D 147 T. Molenaar, Franeker, Turfkade 3 J. H. Moll, Deventer, J. P. Sweelinck- straat 11 M. I. A. v: d. Moot, Hilversum, Siriusstraat 11 A. KortekaasNeed, Noordwijk, Bijdorpstraat 4 F. H. Nei- singh, Amsterdam, Stadh.kade 9 C. P. Th. v. Noort, Doorn, Driebergschestraatweg 11 L. J. J. Paguay, den Haag, Gov. Bid- loosstraat 76 A. Ploeger en fam., Win schoten, Hoogstraat Wed. H. M. Rui- gendijkQuak, Rijnsburg, Moleneind 26 Wed. C. Martijn—-de la Rie, Den Helder, H. de Grootstraat 3 I. Lardév. Riet, Den Haag, Vrijstaathof 43 A. M. Rietveld, Oegstgeest, Oranjelaan 5 M. v. Doorn— Roelandse, Tilburg, Groenesteeg 1 g J. Rijnbeek, Boskoop, Reyerskoop 297 E, M. A. Sandmann, Bandoeng N.I., „Derwa- ta" J. F. Schaafsma, den Haag, Ger. Dou- straat 541 K. Schilling, Rotterdam, Meent 5b C. J. Snijders, Amsterdam, Weesperlaan 151 A. v. d. Spek, den Haag, L. v. Meerdervoort 619 L. V. C. Spronck, Maastricht, Gubbelstraat 7 H. R.K. Ver. v. Kraamverzorging v. alle gezindten te /.eiden er*Omstreken Plaatsing-Bureau} le JJinnelvestgracht 30, voorheb B&rhaa\£str. verleent hulp doo}- gdfftplomeftrde krachten Geopend eiken UIN&U^G—DONDER- DAGMIDDAG vab t—4-ffSiltot het ver strekken van de kjwenschte jinlichtingen. aanmelden van c$tttribueerer$le leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 23420. b g. g. Inlicht K (B. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. A Stenfert Kroese, Rotterdam, Mathenes- serlaan 275 C. M. Theelen, Bergschen- hoek, Bergweg 20 J. Verstraaten en fam., Leiderdorp, Lindenlaan 27 C. I. Vink, Zoeterwoude, Weipoort B 107 Wed. G. ten HakenVooijs, Ginneken c.a., Nassau- laan 54 Wed. A. A. ZwaanWassenaar, Voorschoten, Donklaan 56 KJ. Wernars en fam., Leiderdorp, Koningstraat 59 M. A. v. Esseveldtter Wisscha, Utrecht, Hoendiepstraat 20 L. M. Wouters, Laren N.H., Waterschapslaan 2 A. J. Wijten- burg, Noordwijk, Kattenblankw. 8 Wed. A. A. v. d. Natv. d. Zanden, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 52. IN LEIDEN GEVESTIGD. Wed. A. KroonenbergAgger, Rapen burg 66. A. S. M. Kieft—Barends, Da Costastraat 33. A. M. v. d. Beek, Nieuwe Rijn 44. J. P Belt, verzekeringsagent, Maredyk 19b. E. Bergsma, dienstbode, J de Wittstr. 49. H. Boekee, boekbinder, Oude Rijn 24a. E. J. C. Boelens, kantoor bediende, J. de Wittstr. 55. Wed. H. G. J. TrosBoersema en fam., Oude Singel 94b. J. B. Bosmann en fam., smid, Leeuwerik straat 12. G. P. Boulogne, huishoudster, H Ryndijk 234. A. Wolfersten Brinke, de Goejestraat 33. T. L. Brussee, dienst bode, Zoeterw. Singel 54. E. H. J. Cu- naeus, Thorbeckstr. 13. J. Dirkzwager, Hoogewoerd 84. C. M. Th. v. Ditzhuy- zen, verpleegster, Rijnsb.weg 163. M. Duym, dienstbode, Witte Singel 72. H. de Groot en fam., fabriekschef, W. Rozen straat 52. J. H. T. Gunther Mohr, Hout- iaan 17. E. M. C. de Haas, onderwijze res Mont.-school, L. Zandstr. 4. M. G. Hellendoorn, N. Rijn 44. H. v. d. Hoogt, dienstbode, Lammensch.weg 20. H. Kap- tein, Hooigracht 55. H. W. Keesom, stuurman K.P.M., de M. v. Streefk.str. 31. G. v. Maanen en fam., timmerman, Leeu- werikstr. 31. M. J. Mastenbroek, ver- pleegsrer, H. Rijndijk 171. A. J. J. Moer man en fam., opticien, Hooigracht 54. W. J. Overdevest, Steenstr. 33. J. C. M. Paagman, Kantoorbediende, J. de Wittstr. 55. A. E. PlanjerPama, Korevaar- straat 9a. J. C. Pierlot, werkster, Rood- borststraat 41. C. v. d. Reijden, kinder juffrouw, B. Ballotstr. 33. M. A. Segaar, dienstbode, Boerhaavelaan 26. R. Schippers, natuurk. lab., Stadhouderslaan 19. G M. H. v. Soest, verpleegster, Kap- teynstraat 3. A. M. Steggerda, Schel penkade 51a. H. H. Verbaan en fam., arb. pannenfabr., Morschweg 55f. Th. Th. Vermeeren en fam., kellner, W. Rozenstr. 2*. M. H. Visser, kapper, Hoogewoerd 120. Wed. J. M. C. Meddens—Witte, W. Rozenstraat 24. VEREEN. „DE TULP". Aan het jaarverslag van de vereeniging „De Tulp" over het vereenigingsjaar 1939 is het volgende ontleend: Nu een reorganisatie der Alg. Vereeni ging uitbleef, die de vereeniging krachtig zou hebben gemaakt, zijn in 1938 de eerste stappen gedaan om aan te vatten de bestrij ding der virusziekten. Natuurlijk in de eer ste plaats, omdat het cultuurprobleem dat hiermede wordt aangeduid, een technisch vraagstuk, vooral voor de tulpenteelt is, maar óók, omdat het misschien mogelijk is daardoor den weg te banen voor een keu ringsinstelling, uitgaande van onze ver eeniging, welke eich de stelselmatige be strijding van virusziekten zou ten doel stellen en, als daarvoor bij de Wet aange wezen instituut, alle tulpenkweekers zou kunnen omvatten. In het afgeloopen jaar zijn de pogingen daartoe voortgezet. Het bestuur had van de ledenvergade ring de machtiging gekregen om den bloei tijd van 1939 te benutten voor een onder zoek naar den omvang van het verschijn sel en het rapport dat over het resultaat van dit onderzoek door prof. van Slogte- ren wordt uitgebracht, toont aan dat van deze machtiging een dankbaar gebruik is gemaakt. Zonder op de gevolgtrekkingen vooruit te loopen,.die uit dit rapport zul len moeten worden getrokken, kan wor den geconstateerd, dat onze vereeniging met het doen instellen van dit onderzoek het vak een dienst heeft bewezen, welke waardeering moge oogsten bij de kweekers, die zich immers voor een vraagstuk zien geplaatst dat zij alléén nimmer zullen kun nen oplossen. Het leden-aantal dat verleden jaar 255 bedroeg, nam in 1939 slechts met 1 lid toe. Als men de met tulpen beplante opper vlakte van deze 256 leden aan de hand van de contributietabel beschouwt, is de helft der leden kleine tulpenkweekers. Het ont breekt onze vereeniging aan de steun van de groote exporteur-kweekersbedrijven; let wel, de bedrijven die zoo ten nauwste betrokken zijn bij alle technische vragen die de teelt van het exportproduct op werpt Van de leden werd ontvangen aan contri butie een bedrag van f 448.dus gemid deld per lid 1.75. Maar, zooals gezegd, bijna de helft der leden betaalde slechts het minimum, dit was een halve gulden! Het is duidelijk, dat de hierboven opge somde werkzaamheden, die aanzienlijke uitgaven vergden, niet konden zijn ver richt indien deze hadden moeten zijn be kostigd uit de inkomsten van het afgeloo pen jaar. Daartoe kon alleen worden over gegaan, omdat er een fondsje was uit de ja ren 1929 en '30, toen eenig overschot was gekweekt bij de toen georganiseerde op koop van plantgoed. Maar dit fondsje is thans vrijwel geheel, „opgesoupeerd" en voortzetting van het aangevangen werk op ziektefcestrijdingsgelbied zal slechts mo gelijk zijn indien nieuwe inkomsten wor den gevonden. HILLEGOM Gouden bruiloft Op 20 dezer zal het echtpaar Steven Weijers en Helena Bos, Brouwerlaan 29, alhier, 50 jaar getrouwd zijn. „St. Christophoms". De serie bloem- bollenmarschen, uitgeschreven door de R. K. Sportcentrale alhier, is beëindigd. De totale uitslag is als volgt: Dames: 1. D. E. M. Beverwijk 231 punten (wisselbeker); 2. S. S. S. Beverwijk 228.5 punt (beker); 3. Sportief, Haarlem 219 punten (lauwer-- krans). Heeren: 1. D. E. M. Beverwijk 225 pun ten (wisselbeker); 2. D. V. V. Amsterdam 223.5 punt (beker); 3. S. S. S. Beverwijk 221 punten (lauwerkrans). Juniores: 1. D. V. V. Amsterdam 224 p. (beker); 2. St. Jansknapen Beverwijk 219 punten (lauwerkrans); 3, Kruisvaart St. Lodewijk Driehuis 196.5 punt, (lauwer tak). De oudste deelnemer, de heer Broeksma te Leiden, 69 jaar oud, die reeds 88 mar- schen meemaakte, ontving een fraaie me daille. Bovendien ontving elke deelnemer een herinneringsmedaille. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer F. R. Out, slaagde te Amsterdam voor de examens vakbekwaamheid broodbakker. Voor 't godsdienstdiploma B eerste ge deelte slaagden de dames C. Janssen en D. Willems en de heeren J. P. Kakebeke, J. van Rooden en Alb. Zuure, allen werkzaam aan de R. K. Scholen alhier. Geboren: d. van G. M. Philippo Veen dochter van N. FaasVerkerk; dochter van A. P. Koppertvan Stein; dochter van J. A. BlokkerKardol; doch ter van M. P. van RoodenDekker. Ondertrouwd: C. J. de Winter en A. A. M. van Egmond A. P. Preenen en Chr. M. Hermans J. W. Meiland en G. J. van de^ Lans. Getrouwd: L. H. Klein en R. M. Prins J. Otte en C. A. van den. Heili genberg G. van Kooten en E. Paase P. Bode en J. Hij zeiendoorn D. J. Ger ritsen en A. Chr. van Dijk R. van de Beid en L. de Koning. STOMPWIJK. Gouden huwelijksfeest. Op 16 Mei ho pen Dirk Vogelaar en S. Mechelse hun 50- jarige echtvereeniging te herdenken. De heer Vogelaar is nog werkzaam als machi nist van den Kleinen Westeinder polder. Boerenleenbank. Donderdagavond hield de Coöperatieve Boerenleenbank de jaarlijksche algemeene vergadering ten huize van den heer v. Geylswijk. 86 leden waren op de vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer L. C. Stijnman, zei- de bij zyn openingswoord, dat de winst over 1939 iets geringer was dan vorige ja ren, wat spreker weet aan den verwarden politieken toestand. De voorz. benoemde tot secretaris de heer Fleuren; tot leden van de stembureaux de heeren Jos. Suiten, J. v. Marem en A. v. Vliet alsmede de heeren G. Olsthoorn, A. Overdevest en J. v. d. Meer, tot lid van de fin. comm. werd be noemd de heer J. Suiten, terwijl de heer A. v. Wijk als zoodanig aftrad. Medegedeeld werd, dat thans nog 100 boekjes op de bank waren. Bij doorvoe ring van dit besluit, zou dit voor.de bank op een extra winst komen van 100. Met aandrang vraagt de kassier de boekjes te rug te halen. Hierna volgde de rekening over 1939. De ontvangsten waren: kas 31 Dec. 1938 15.856.19; ontv. spaargelden 131.326.19; terugbetaalde voorschotten ƒ30.364.50; ont vangsten in loopende rekening 117.925.79; ontvangen rente 10.963.28; provisie en kosten ƒ67.54; div. ontvangsten ƒ550.57. Totaal ƒ307.054.06. De uitgaven: terug be taalde spaargelden 140.402.78; gegeven voorschotten ƒ8.370; uitgaven in loopende rekening 142.121.15; uitgegeven rente ƒ6.903.39; bijdr. centrale bank 45.16; bijdr. waarborgfonds ƒ25; salarissen 1615; afschrijvingen ƒ540; div. uitg. ƒ1.567.91; winst 1938 op de reserve gebracht 92.25; kas 31 Dec. 1939 ƒ5.371.42. Totaal ƒ307.054.08. Balans kas ƒ5.371.42, uitst. voorschotten 152.221.38; te goed in loo pende rek. 179.484.78; te vordern rente van voorschotten 4.073.19, te vorderen provisie 15.37. Totaal 341.166.14. Sahulden: spaargelden 298.392.20; schuld in loopende rekening 42.328.85; saldo of winst 445.09, totaal 341.166.14. De heer v. Wijk bracht namens* de fin- comm. een gunstig verslag uit. Door den kassier werden hierna de ver slagen voorgelezen van gehouden inspec ties. Voorts werd het bestuur gemachtigd zoo noodig de rentevoet te wijzigen. Bij de gehouden verkiezingen werden de heeren L. Stynman als voorz. van den Raad van Toezicht en den heer Jac. Abel als bestuurslid herkozen. De heer Stijn man dankte voor het in hem gestelde ver trouwen en bracht voorts dank aan het be stuur en den kassier voor de prettige sa menwerking. Met een verloting om mooie prijzen werd de vergadering besloten. HAZERSWOUDERIJNDIJK Hanze. Donderdag 1.L had in café Boers de ledenvergadering plaats van de Hanze. De voorzitter opende thans met het gebed van de Nieuwe Gemeenschap. Een derde deel van de leden was maar aanwe zig. Het voorstel om een bijdrage ter be schikking te stellen voor een cadeau voor het nieuwe Bondsgebouw vond instemming In de vacature bestuurslid werd gekozen de heer D. van Niekerk. Als vijfde punt der agenda kregen wij een puntje van den geestelijk adviseur, die nog eens zyn te leurstelling uitte over de geringe organi satie-geest der middenstanders, temeer om dat de bisschoppelijke richtlijnen aan dui delijkheid niets te wenschen overlaten. Vooral werd betreurd, dat degenen die lid zijn, zoo glansrijk door afwezigheid kunnen schitteren. Het voorstel van het bestuur om de contributie wekelijks te voldoen werd aanvaard. Als afgevaardigde naar 'den centralen raad werd gekozen de heer W. Verdegaal, die zijn taak overdroeg aan zijn opvolger B. P. Boers. Verder werden de voorstellen van den Centralen Raad behandeld, waarbij de voorzitter nog enkele toelichting gaf. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. ROELOFARENDSVEEN Veender- en Lijkerpolder buiten de be dijking. Donderdag j.l. had in hotel „De Vier Heemskinderen" de vergadering plaats van stemgerechtigde ingelanden van boven- genoemden polder. Bij de voorafgaande ver kiezing van een voorzitter werd de aftre dende voorzitter, de heer E. Elstgeest, wéér met algemeene stemmen herkozen. Na deze verkiezing opent de voorzitter de vergade ring, en na lezing van de notulen deelt de heer J. J. Castelein, namens de Commissie van onderzoek tot nazien der rekening, de vergadering mede, dat de geheele rekening met de daarbij behoorende bescheiden in de beste orde was bevonden. Uit deze re kening mocht blijken, dat de inkomsten be droegen 5707.38 en de uitgaven 5644.75j alzoo een batig saldo van 62.63. De be grooting voor 1940 sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 7109.44. De omslag voor 1940 werd bepaald op 16 per H.A. Aan het bestuur werd, zooals ge woonlijk, wederom machtiging verleend tot af- en overschrijving uit de post onvoor ziene uitgaven en tot uitvoering in eigen beheer of bij onderhandsche aanbesteding van werken en leverantiën. Tot leden van de Commissie tot nazien der in het volgend jaar af te leggen rekening werden benoemd de heeren Jac. de Jong Gz., E. Klein en W. v. d. Meer Jr., en tot plaatsvervangende leden de heeren: Chr. Castelein, B. v. d. Meer Cornz. en J .v. d. Meer Cz. Het rap port van het bestuur over de controle van kas en boeken op 11 Dec. 1939 bij den pen- nignmeester gehouden, bracht aan het licht, dat alles in de beste orde was bevonden, en eindigde met een woord van dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Voorts kwam in behandeling een schrijven van Ged. Staten inzake betaling van polder- lasten door de provincie van een perceel groot 52 Are, gelegen aan het Noordeinde van de Oude-Wetering, vroeger in eigen dom behoorende aan de H. E. S. M. Uit hoofde van het feit,, dat dit perceel, met nog meerdere aangrenzende perceelen, geen deel uitmaakt van den polder, doch wel door den polder werd bemalen, zoo is voor de betreffende eigenaren contractueel vast gelegd, dat ieder eigenaar van zijn perceel polderlasten betaalt, gelijk aan den door het bestuur bepaalde omslag. Waar echter de provincie alsnog in dit contract niet betrok ken was, zoo is genoemd college wel gene gen van bedoeld perceel polderlasten te be talen, wannéér opnieuw hiervan een over eenkomst wordt gesloten. Daarom hebben Ged. Staten een desbetreffend ontwerp- contract saamgesteld en aan het bestuur toegezonden om dit aan de ingelanden ter goedkeuring voor te leggen. Nadat door den secretaris hiervan voorlezing is gedaan kon dit ontwerp-contract algemeen de goedkeuring der vergadering wegdragen. Ook deelde de voorzitter mede, dat inder tijd bij het bestuur aanvraag is gedaan voor aankoop van een stukje grond voor bouwgrond, gelegen aan het Noorjeind, van den tuin van J. Cozijn, en vraagt de mach tiging van dr vergadering om eventueel tot verkoop van dezen grond te mogen over gaan, welke machtiging door de vergade ring wordt verleend. Na nog een paar vra gen op bevredigende wijze te hebben beant woord, sloot de voorzitter onder dank voor de medewerking de vergadering. AUTOMOBILISME HANDBOEK 1940 DER K. N. A. C. Het nieuwe Handboek van de Koninklij ke Nederlandsohe Automobielclub voor 1940, dat ons dezer dagen werd toegezon den, draagt alleen voor wat den inhoud be treft, het stempel van dezen tijd. In uiter lijk en afwerking verschilt het in niets van de vorige uitgaven; het is in een frisch om slag gestoken, en ook de omvang verschilt slechts weinig van dien der vroegere Hand boeken der K. N. A. C. De gegevens voor Nederland zijn aan zienlijk uitgebreid en tot het laatst toe bij- Gemeentel. Aankondiging Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden: a. dat de lessen aan de openbare scholen voor Gymnasiaal-, Middelbaar-, uitge breid-, lager- en bewaarschoolonderwijs, op Donderdag 16 Mei a.s., zullen worden hervat; b. dat de leerlingen van de H .B. School met 5-jarigen cursus alsdan worden ver wacht aan het g^ijguw aan de Garenmarkt ues ochtends t/8.W uur eifjde leerlingen van de H. B. /chocfl voor IVbsjelaan dat zelfde gebouir, deJmamiddtó trtl.10 uur; c. dat de lderlinttn van dfisciiAl aan de Haverstraat verwant JÉan het sohoolgebouvr^tanl de D$^e^b*Iestraat des namiddags te k uur, eni d. dat het tiidstln waarop de lessen aan Meisjesschool voof aan d| Bree- straat, aan de school Paul Kruglrstraat en aan de bewaarschool aan de Gojfestraat zullen worden Wervat, nadftj^£<!Éend zal worden gemaakt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Mei 1940. LEIDEN Geboren: Jeanne d. van A. v. Schoon- derwoerd den Bezemer en A. C. Bekoojj Antonius Maria z. van J. C. Schoonder- woerd en J. M. V. d. Berg Everardus Henricus Maria z. van Th. P. Zwetsloot en A. M. J. v. Velzen Petronella Jacoba d. van B. Bodry en H. S. Schenderling Catharina Henderika d. van B. Nap en S. W. v. Venetiën Johanna Maria Christina d. van G. v. Tol en J. C. Fakkel Beranti d. van Mas Poernomo en A. Perwata Marinus z. van M. Pijnnaken en A. de Roode Arie Johannes z. van A. J. den Dopper en C. J. Pieket Nicolasine Ge- rardine d. van M. v. d. Voet en J. A. H. Uiterwyk Nicolaas z. van H. Montagne en M. Turenhout Johannes z. van G. Heruer en A. Blansjaar Sara Carolina d. van D. v. d. Berg en H. C. Nieuwenhui- zen Petronella Hendrika d. van H. B. Paats en P. Sjardijn Frits z. van C. J. Marijt en C. M. Meijers Hendrik Jan z. van N. J. Plantfeber en H. J. Claus Geertrui Catharina d. van J. Braxhoven en J. Robbers Maarten z. van M. v. d. Niet en E. Baauw Jan z. van J. Schoen maker en M.Wijtsma Leendert z. van J. Plug en M. Struijs Magdalena d. van F. J. Berbiers en M. Bliek Janny Maria Cornelia d. van J. P. Pecht en E. J. Turk Maria Adriana d, van A. den Heijer en E. M. Binnendijk Arie z. van D. v. d. Hoek en B. G. v. Oort Petronella Jo hanna Catharina Alida d. van H. W. v. Tilburg en A. M. Vogels Lourens z. van C. M. Kloek en M. J. Westerhoven. Gehuwd: C. J. Samson jm. en H. J. v. Wijhe jd. Overleden: M. v. Roijen hsvr. van H .Slegtenhorst 69 j. S. C. v. Egmond hsvr. van S. Heemskerk 36 j. J. Hanse laar weduwe van J. J. Delfos 79 j. B. J. Timmermans weduwnaar 57 j. E. (Var- renhorst wed. van M. W. Hoffman 73 'j. J. Maree m. 62 j. A. J. Kraan m. 70 j. C. P. v. Es m. 35 j.'H. v. Dam hsvr. van J. Rietveld 62 j. gewerkt. Dat geldt niet alleen voor de wegenkaarten van de verschillende pro vincies en de doorgangroutes door de be langrijkste steden, maar ook en vooral voor de uitvoerige lijst van voor het publiek opengestelde landgoederen welke, nu de toerist in hoofdzaak op de schoonheid van ons eigen land zal zijn aangewezen, onge twijfeld op een druk bezoek zullen kun nen rekenen. Volledigheidshalve is ook een opsomming met vermelding der voornaam ste bijzonderheden van de bezittingen der Vereeniging tot Behoud van Natuurmonu menten opgenomen; en verder bevat het boek opgaven van de natuurbaden in Ne derland, de watersportcentra en voor schriften en terreinen voor het kampeeren met auto- en aanhangwagen. Voor vrijwel alle provincies zijn er verder aanwijzingen voor het maken van autotochtjes. De rubriek Buitenland is in hoofdzaak aan België en Luxemburg gewijd. Behalve een uitvoerige beschrijving met voornaam ste bijzonderheden der Belgische gemeen ten, vinden wy in het boek een volledige opsomming van de bezienswaardigheden van België, verdeeld in verschillende hoofd stukken als historische kasteelen, begijnho ven, voormalige abdijen, rotsen en rots massieven, grotten en holen en waar deze zijn te vinden, en van optochten en folklore, en de groote processies met de opgave van de plaatsen, waar en de data waarop zij worden gehouden. Vooral de toevoeging van deze nieuwe rubrieken maken dit nieu we Handboek der K N. A. C., dat den le den kosteloos wordt toegezonden, tot een nuttige gids voor een ieder.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2