Wie wordt Lady Letchford? 3)e £cicbdie6oii^omt Anthony Éden verwelkomde het eerste contingent uit New Foundland, toen dit in Engeland arriveerde In net Psychotechnisch Laboratorium der P.T.T. te den Haag wordt ook het personeel voor de Marinekustwacht gekeurd. Het opnemen op het gehoor Lente in de Engelsche hoofdstad. Twee verpleegsters profiteeren van een vrij uurtje, om van het voorjaarszonnetje in het St James Park te Londen te genieten Ook de burgemeester van Laren, jhr H. L. N van Nispen tot Sevenaer, behoorde tot de vele donors, die zich Dinsdag kwamen melden voor den bloedtransfusie dienst, die op initiatief van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers van Laren en Blaricum is ingesteld De sultan van Djokja, die onlangs geïnstalleerd werd, heeft een officieel bezoek gebracht aan den Gouverneur-Generaal ten paleize Buitenzorg V.l.n.r.Pangeran Hangabei, resident dr. de Jong, de G.G., de Sultan en de alg. secr. Kiveron De strijd in Noorwegen. - Duitsehe troepen passeeren een noodbrug, welke gelegd moest worden, nadat de Noren de rivierovergang hadden opgeblazen blachtotfers van dén oorlog. Gewonde Engelsche matrozen, die zoo juist in een Schotsch© haven aan de Noord Oost-kust zijn binnengebracht, worden naar de gereedstaande ambulance auto's gedragen, om naar het hospitaal «^rvoerd te worden FEUILLETON door CHARLES GAR VICE. (Nadruik vefboden) 22) Voor het eerst keek hy den bezitter van den Eikhof recht in het gezicht; zijn kleine slimme oogjes hadden hem gedurende het geheele gesprek al tersluiks begluurd. „Vraagt u mijn meening?" informeerde Sir Heron met ijzige bedaardheid. Mijnheer Dalton knikte en nipte aan zijn wijn. „Dan zou ik zeggen, dat u als 't ware een premie uitlooft voor eiken berekenen den avonturier, die juffrouw Dalton's pad zou kunnen kruisen." De heer Dalton verschoot van kleur. Va ne staarde zijn neef met open mond aan; nog nooit had hy hem met zoo'n krachtige verontwaardiging hooren spreken. „Ik ben 't niet met u eens, Sir Heron" zei papa Dalton. Alle verdere uiteenzettin- genwerden verhinderd door den knecht die de koffie bracht. Bijna in stilte dronken de drie heeren hun kopjes leeg; daarna zei Sir Heron: „Zullen we de dames eens gaan opzoe ken?" en ging de anderen, zonder een ant woord af te wachten, voor naar de hall. Hun terugkomst was in den salon smar telijk verwacht door alle partijen. Lady Letchford had met den moed der wan hoop allerlei onderwerpen aangesneden; maar May wist niets van oude kant en in teresseerde zich er hoegenaamd niet voor: bekende laconiek, dat ze geen enkele adel lijke familie zelfs maar van groeten kende en dat ze niet in 't minst belang stelde in het naaikransje van Cranford. Sir Heron kwam met lange passen de kamer binnen, nam het kleine gezelschap onderzoekend op en vroeg met een glim lachje, dat niet vrij was van ironie: „Wel amuseeren de dames zich nog al?" „O ja 't is verbazend gezellig", zei Rose Vavasour, haar mooi gezicht naar hem toekeerend met een lachje van wel kom. ,,Als ik niet bang was, onbeleefd te schij ren, zou ik zweren, dat je half zat te sla pen", zei hij bedaard. „Juffrouw Dalton wilt u een beetje muziek voor ons maken?" May keek op en glimlachte weifelend maar op 't zelfde oogenblik ving ze een blik van juffrouw Vavasour op, die vooi Lady Letchford bedoeld was. en die duide lijk zei: „Ze kan niet eens piano spelen!' „Is 't krukje zóó hoog genoeg?" vroeg Vane attent. „En wilt u nog wat meei licht hebben?" Niettegenstaande May hem er aan herinnerde, dat ze geen muziek bij zich had. kwam hij met een extra schemer lampje aandragen. Rose Vavasour keek toe met dat air van beschermende nieuwsgierigheid, waarmee de eene vrouw de andere bij zulke gelegen heden zoo krenken kan. Zy was zelf een be gaafde musicienne; Bach en Mozart waren haar zoo vertrouwd als goede kennissen. May's repertoire daarentegen was maar heel bescheiden, maar ze had een frissche tonge stem en in de oude dagen van villa Boschzicht had ze haar vader en Carrie dikwijls vergast op mooie oude balladen. .Zal ik iets zingen?" vroeg ze, omkij kend naar de anderen. „Ik ben bang, dat ik alleeff maar een paar eenvoudige balla- len ken, maar „Ja toe, zingt u in elk geval, en precies wat u zelf wilt", zei Sir Heron en Lady Letchford verzekerde beleefd, dat ze aan eei. simpele ballade de voorkeur gaf boven wat ook. „Zing de jonge minstreel", verzocht Car rie verlegen. Bij de eerste tonen, die zoo rond en vol en heidei klonken, en zoo volkomen onge kunsteld. kleurde Rose Vavasour en sloeg de oogen neer. Sir Heron keerde zich, bijna met een ruk. af van den heer Dalton, die nog -deeds doorzaagde over politiek, en Lady Lerchford hief het hoofd op en tuurde door 't schemerig vertrek met onderdruk te nieuwsgierigheid. Warm en ontroerend zong de volle jon ge stem hei eene naieve couplet na het an dere, m het duurde niet lang of de oude dame staarde met knipperende oogen in het vuur; Rose Vavasour zag bleek van teleur stelling en jalouzie en Carrie, die altijd trouw huilde bij „de jonge minstreel", had twee dikke tranen in haar oogen. Zacht en klagend verklonk de laatste toon; toen werd het stil. Vane Vavasour was de eerste die sprak. „Juffrouw Dalton", zei hij ernstig, „u hebt heel wat op uw geweten. U hebt me bijna aan 't huilen gemaakt. Ik heb ,,de jonge minstreel" wel honderd maal ge hoord; maar nooit in een vertolking, die het hierbij halen kon. Waar hebt u 't zóó leeren zingen?" „Ik weet 't zelf niet. Bevalt 't u? Ik placht die ballade altijd te zingen voor de meisjes op de kostschool waar ik assisten te was" zei ze, zoo helder en verstaanbaar, dat de anderen elk woord opvingen. Lady Letchford rilde, Rose Vavasour keek op met een glimlach; maar op niemand had den die eenvoudige woorden zoo'n fatale uitwerking als op papa Dalton. Hij kreeg een schok, werd vuurrood en snoof dave rend zijn neus in zijn zijden zakdoek na tuurlijk tot overmaat van ramp den roo- den, die hem per ongeluk in de trillende hand kwam. Alleen Sir Heron misschien omdat de mededeeling geen nieuws voor hem was scheen volkomen onbewogen Vane Vavasour was de eerste die zich her stelde. „Dan wenschte ik, dat ze my naar die kostschool gestuurd hadden", schertste hij. .,Zou ik u tnogen vragen om nog iets te zingen?" „Als u he'coft dat u niet zult huilen", En zij zong nu een ander eenvoudig num mertje van haar repertoire. „O, mooi!" nep Vane uit. „Allerliefst", zei Lady Letchford met ge dempte stem. Sir Heron zei nog steeds niets, maar stond tegen de tafel geleund met gebogen hoofd en zijn oogen strak gevestigd op het ta pijt. „Ik schaam me werkelijk om myn muzi kale onwetendheid zoo ten toon te sprei den", zei May, opstaand. „Juffrouw Vava sour moet mijn gebroddel goedmaken met wat echte muziek." „Ja, Rose", zei Lady Letchford. „Ik ben degene, die me schamen moest om me na juffrouw Dalton te durven laten hooren", prevelde Rose. Ze sloeg de toetsen aan met de zekerheid van een geoefend pianiste, en zong. Een van de meest gevierde zangers van het cogenblik had haar machtige stem ge schoold, die zich had laten hooren in alle bekende salons der goede kringen, ter wijl prinsen va»i den bloede hadden geap- plaudiseerd. Haar techniek was werkelijk volmaakt, maai haar geluid miste die na tuurlijke warmte en dat trillend gevoel, dat zoo tot de harten der luisteraars spreekt. Toen haar lied uit was, keek Lady Letch ford op met iets als een zucht. „Dank je, Rose" zei ze. „Laat ons nog eens iets hooren." Ook Sir Heron scheen de spraak terug gekregen te hebben en mompelde een koud: „Dank je wel.' Daarna boog hij zich over Carrie heen en legde een hand op haar schouder. „H-udt u veel van muziek, juffrouw Car rie?" vroeg hy. „Ja", zei Carrie. „Ik zou er 'n eeuw naar kunnen luisteren." „Dat is een heele tijd!" ,,Ja, ik bedoel als May muziek maakt", zei ze met kinderlijke openhartigheid. „Maar ze zingt niet altijd als je het hebben wilt Vroeger zong ze 's avonds wel voor ons, aLs Papa uit de stad thuis kwam vóór ze van huis wegging, bedoel ik." En ze zong voor u en Papa. Voor nie mand anders?" „Nee", zei Carrie, „er was toch niemand anders!" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5