STADS NIEUWS BINNENLAND AGENDA WOENSDAG 8 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnem/mtsprija: voor Lalden 19 cent per week; 2.5J per kwartaaL BU onze agenten ^0 cent per wo*k; f U.QO per kwartaal. Franco per po»1 2.05 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeellngen dubbel tarief, Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 OVERDAG IETS WARMER. De BUI seint: Verwachting: Tijdelijk helder met kans op nachtvorst, overdag iets warmer. Droog weer. Zwakke tot matige Noordelijke tot Oostelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, matige Noor delijke wind, 7 gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke Noord- Oostelijke wind, 8 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke Noordelijke wind, 10 gr. C. Groningen: betrokken, matige N. N. O. wind, 8 gr. C. Maastricht: betrokken, zwakke N. W. wind, 8 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. In de algemeene luchtdrukverdeeling komt slechts weinig verandering. Het ma ximum over de Randstaten, waarin hooge temperaturen voorkomen trekt naar Rus land weg. Het nieuwe maximum, dat zich over de Britsohe Eilanden en de Noordzee rnoet bevinden, breidt zich langzaam over onze omgeving uit. Zwakke tot matige win den uit Noordelijke richtingen transportee ren koude lucht naar ons land. In het Mid- dellandsche Zeegebied blijft de luchtdruk betrekkelijk hoog. In den Balkan vielen hier en daar aanzienlijke hoeveelheden re gen, plaatselijk vergezeld van onweer. In Ixalie, Spanje en Portugal is de lucht vrij wel onbewolkt en komen vooral in den middag hooge temperaturen voor. LUCHTTEMPERATUUR. 13.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.06 uur tot Donderdagmorgen 3.46 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 9 Mei voorm. 3.40 en nam. 4.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 14 gr. C. Maan op 5.43 uur Donderdagmorgen. Maan onder 9.36 uur Donderdagavond. DISTRIBUTIEBONBOEKJES. De minister van economische zaken heeft verboden zich op vertoon van distributie stamkaarten van leden van het personeel van de koninklijke land- en zeemacht, voor zoover dit niet in eigen voeding voorziet, in het bezit te stellen van distributiebon- boekjes. Distributiebanboekjes, welke vóór de in werkingtreding van 'cze beschikking reeds zijn verstrekt op de bedoelde distributie- stamkaarten, moeten onverwijld worden in geleverd bij de commandanten der betrok ken onderdeelen van land- en zeemacht. VISA VOOR BELGISCH—NEDER- LANDSCH VERKEER. Het ministerie van Buitenlandsche Za ken brengt ter algemeene kennis, dat van 10 Mei a.s. af, Nederlandsche onderdanen voor toelating in België weder een Bel gisch visum zullen behoeven. In verband hiermede zal van Belgische onderdanen, die zich naar Nederland vvenschen te be geven, met ingang van genoemden datum weder het bezit van een Nederlandsch vi sum worden gevorderd, om in Nederland te worden toegelaten. DE INTERNEERING VAN 21 PERSONEN Naar de „Avondpost" verneemt behoort ook de heer J. H. Call mlels, voormalig directeur van het P.T.T.-kantoor te Was senaar tot de Ll geïntern'.erde personen. Het „Volk" meldt, dat te Zwolle een ze kere J. Felmeijer is gearresteerd, die den titel droeg van leider van de Mussertgarde. Hij is eveneens geïnterneerd. Voorts behoort nog tot de geïnterneerden de heer van Dillen te Arnhem, vertegen woordiger van een grossiersfirma in rijwie len en auto-onderdeelen, aldus de „Tel." Van D. is lid van de N.S.B. Het „Nationale Dagblad", van de N. S. B schreef gisteravond o.a.: „Hedenmorgen ontvingen wij bericht, dat mevr. Rost van Tonningen een brief van kam. Rost van Tonningen had ontvangen. Hij deelt daarin zijn verblijfplaats mede wij mogen die helaas niet noemen en meldt, dat het hem goed gaat. Aanvankelijk was hij afgezonderd gehouden blijkbaar vanwege den eerbied, die een „Kamerlid" in de democratie geniet -maar hij heeft verzocht in gemeenschap met de andere ge- interneerden te mogen „ziten", wat hem is toegestaan. De stroozak, waarop hij thans slaapt, herinnert hem op aangename wijze aan den tijd, toen hij nog als soldaat het vaderland mocht dienen in de vorige mo bilisatie. Rost van Tonningen heeft voorts gevraagd handenarbeid te mogen verrich ten, daar hij niet leeg kan zitten. Hij ver zocht zijn moeder hem daartoe een werk pak op te willen zenden. Het „Nationale Dagblad" mag hij niet lezen, wel een ander blad." Het blad deelt voorts mede, dat het be richt, als zou de heer J. Feitmeier, leider der Mussertgarde, ook geïnterneerd zijn, onjuist is. Hij vertoefde Maandagmiddag nog te Utrecht. NEDERLANDSCHE SCHEPEN EN BRITSCHE CONVOOIEN Mededeel ing van de regeering over een Engelsche advertentie Op vragen van het Tweede Kamerlid Rost van Tonningen in verband met een advertentie, geplaatst door het Ministry of information of Great Britain, betreffende het deelnemen van Nederlandsche schepen aan Britsche convooien. 1. Is het den minister bekend, dat in en kele Nederlandsche provinciale bladen een advertentie is opgenomen, welke blijkens den inhoud geplaatst is door het „Ministry of Information of Great Britain" en waar in propaganda werdt gemaakt voor het deelnemen aan Britsche convooien door Ne derlandsche schepen? 2. Hebben de ministers overwogen, dat de strekking dezei advertentie in strijd is met de onzijdigheidspolitiek der Neder landsche regeeri.g en dat deze advertentie, afgezien nog van den tot ongehoorzaam heid aan de maatregelen der Nederlandsche regeering uitlokkenden inhoud, een inmen ging van de zijde van een Britsche regee- ringsinstantie in de onzijdigheidspolitiek der Nederlandsche regeering oplevert? 3. Kunnen de ministers mededeelen, wel ke Britsche ambtenaren of agenten hier te lande voor het aanbieden dezer adverten tie verantwoorlijk zijn? 4. Kunnen de ministers mededeelen, of strppen ter zake bij de Britsche regeering zijn ondernomen en zoo ja, welke, alsmede of tegen den verantwoordelijken Britschen ambtenaar of agent een strafvervolging is of zal worden ing2steld en of hij reeds is of zal worden uitgewezen? 5 Kan de minister van justitie mededee len, of tegen de verantwoordelijke uitge vers van de provinciale bladen, waarin de in de voorgaande vragen bedoelde adver- tertie is opgenomen, een strafvervolging is of zal worden ingesteld? hebben de ministers van buitenlandsche zaken en van justitie geantwoord: In antwoord op de vragen 15 kan wor den medegedeeld, dat .zoodra bekend werd, dat de advertentie was aangeboden, het mo gelijke is gedaan om plaatsing te voorko men, waardoor bereikt is, dat zij slechts in enkele locale advertentieblaadjes werd op genomen. Bovendien zijn de overige stap pen gedaan, waartoe aanleiding bestond. DE NIEUWE BEURS IN DE MAASSTAD. In een persconferentie heeft Dinsdagmid dag de directeur van de N.V. de Beurs van Koophandel te Rotterdam, de heer N. J. Belcker, medegedeeld, dat de definitieve opening van de beurslokaliteiten in het ge bouw van de Nieuwe Beurs 1 Juli zal ge schieden. De openingsplechtigheden zullen m ver band met de tijdsomstandigheden een uiterst sobert karakter dragen. Aan de verschillende zalen wordt thans de laatste hand gelegd. In verband met den oorlog in het Noorden heeft Noorwe gen de levering van quartiet stopgezet, ten gevolge hiervan zal ongeveer een zevende deel van den vloer in de groote Beurshal niet met deze stof worden geplyaveid. Men is thans bezig dit gedeelte met beton in de zelfde tint af te werken. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam en omstreken zal even eens op 1 Juli haar appartementen in het nieuwe beursgebouw betrekken met uitzon dering van de groote vergaderzaal, die eerste begin September gereed zal zijn. q Het overlijden van den architect Staal heeft in de meeste planner) vau het beurs gebouw geen vertraging gebracht, aange zien de ontwerpen voor het grootste deel gereed waren. Voor de afwerking van de concertzaal waren echter nog geen teeke- ningen ontworpen. De architect M. F. Wi- mer zal nu de leiding van de resteerende werkzaamheden op zich nemen, terwijl me vrouw StaalKropholler nog verschillen de ontwerpen heeft vervaardigd. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING De heer E. J. Asselman te 's Gravenhage is begiftigd met het gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" voor zijn vele ver diensten als lid en bestuurslid in vele or ganisaties en ambtelijke commissieën, zoo wel op sociaal als op charitatief terrein. NED. BLOEMBOLLEN VOOR NEW YORK Men seint uit New York. aan de „Tel.": De tegenslag met de eerste zending van een millioen tulpenbollen moet aan ver scheidene oorzaken geweten worden: aller eerst was er vertraging door de oorlogs omstandigheden, wat tot opslag onder na- deelige omstandigheden heeft geleid. Ver dei werd kostbare tijd zoek gebracht met onderhandelingen over den vrijdom van in voerrechten. Toen de bollen aankwamen war de grond bevroren en een strenge vorst volgde, waarna er hevige voorjaarsregsns zijn gevallen. Ook de waterafvoer van het pas aangelegde terrein liet veel te wen- schen over. Maar wat baat het over deze mislukking lang te praten? Het belangrijke ligt in het feit, dat de Nederlandsche re geering in een moeilijken tijd deze edel moedige gift deed en bereid is opnieuw dit jaar een millioen bollen of meer te geven. De leiding van de beplantingen heeft aan de Nederlandsche autoriteiten gevraagd drie deskundigen aan te wijzen, die met drie ambtenaren van den Parkdienst alle voorbereidingen voor deze prachtige zen ding zullen treffen. Uil den Leldschen Raad Voor de zooveelste maal kan weer 'ns worden geconstateerd, dat de gemeente raad veel en lang praat, als het tegenover gestelde wordt verwacht. Niemand had vermoed, dat de agenda zou opeischen een middagvergadering en een avondvergade ring tot aan het middernachtelijk uur! 't Begon in zooverre goed, dat vrijwel in het begin der vergadering een punt werd aangehouden zonder dat er één woord over werd gezegd, 't Was het voorstel van B. en W., om opnieuw te verpachten het recht tot heffing van weg- en watertol bij het „Leidsche Hek". De verleende conces sie, noodig voor de tol-heffing, is, zooals in de stukken medegedeeld, op 30 April ge ëindigd; een Koninklijk Besluit, waarbij opnieuw concessie wordt verleend, is intus- schen nog niét verschenen. Waarschijnlijk is dit de reden van aanhouding van het voorstel van B. en W. Nog een ander punt Qer agenda is, laat in den avond, aangehouden maar dit geschiedde eerst na een breedvoerige dis cussie! B. en W. stellen n.l. voor mede te wer ken aan het toekennen van een premie voor de verbetering van de woningen aan de Voorstraat No. 1 tot en met 56. Bedoelde premie bedraagt 1/3 van de kosten van verbetering met een maximum van 320 per woning. Van deze bijdrage wordt door het Rijk 3/4 gedeelte derhalve maximaal 240 gedragen, zoodat 1/4 gedeelte of maximaal 80 voor rekening van de ge meente komt. De gedachte, die aan dit voorstel, geba seerd op een Rijksregeling, ten grondslag ligt, is sympathiek: een noodzakelijk ge achte, bijdrage uit de Overheidskas, om daardoor het aantal goede en goedkoope woningen te vergrooten; dus een verbete ring van de volkshuisvesting, die als zoo danig verkieslijk is en die, om de wijze waarop, aan de overheidskas minder kost, dan verscheidene andere manieren, welke ten doel hebben, het aantal arbeiderswonin gen te vergrooten. Wij meenen echter, dat het den Raad bij zijn beslissing over dit voorstel zeer moei lijk werd gemaakt door de verschillende, met elkaar in strijd zijnde, beweringen, welke zoowel door tegen- als door voor standers werden gemaakt. Het pleidooi van wethouder Wilbrink was, evenals het be toog van het lid der Commissie van Fabri cage, den heer Lombert, zakelijk juist. Maar verwarrend werkte b.v. hetgeen de heer Huurman betoogde die de premie, hier aan een huizen-exploitant gegeven, vergeleek met den steun, verleend aan een werklooze. Een vergelijking, die het wezen, de primaire bedoeling van den eerst- b'edoelden financieelen overheidssteun radicaal misvormt! Bovendien werden in het debat gebracht de huren en de verhooging van de huren dadelijk en in de toekomst waarvan ook geen dui delijk beeld werd gegeven. Als men ten slotte overweegt, dat 't hier betrof een principieele kwestie n.l. de kwes tie moet de gemeente dezen weg opgaan e n daarop verdere stappen zetten en niet slechts een op zichzelf sta and geval, dan is het o.i. verklaarbaar, dat de Raad besloot, dit voorstel aan te houden, om er zich nog 'ns over te kunnen beraden. Al is 't jammer, dat dit pas geschiedde na zulk 'n uitvoerige discussie! Er waren verder drie interpellaties. Een van den heer Schüller over den bouw van arbeiderswoningen. Geen en kel nieuw gezichtspunt werd daarbij ge opend. Een van den heer v. Weizen over het niet verleenen van den 5 pet. duurtetoeslag aan een gedeelte van de bij de Leidsche Werk verschaffingsobjecten tewerkgestelde ar beiders. De wethouder van Stralen toon de zich bij de behandeling van deze inter pellatie bijzonder regeerings-gezind: hij zou 't ook wel liever anders zien, maar vond I toch wel den door den heer v. Weizen be- DE WEG AMSTERDAM—SASSENHEEM— 's GRAVENHAGE. De minister van Waterstaat heeft inge trokken de beschikking van 22 April in za ke het verbod links af te slaan op den weg Amsterdam-Sassenheim-Haagisohe Schouw- 's-Graverahage. Met ingang van 1 Juni 1940 is bovengenoemde weg, voorzoover be treft de hoofdTijbaan van het onder de ge meente Wassenaar gelegen weg vak tusschen km. 5.150 en km. 9.950, in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het ver keer gesloten v erklaard voor het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen, rij- en trekdieren en vee, komende uit zuidelijke richting (d.i. uit de richting 's-Gravenhage) en gaande naar die Kerkebosohlaan (km. 6.440), dan wel de Houtlaan (km. 6.932), dè Rust- .n Vreugd laan (km. 8.040), de Pauw-laan (km. 9.115), de heide takken van de zuidelijke Raad huislaan (km. 9.265 en km. 9.295) of de noordelijke Raadhuis!aain (km. 9.750) (ver bod Links af te slaan). EEN RIJK KERSENJAAR. Naar men aan de „Tijd" uit de Zuidelijke boomgaardcentra bericht, belooft het jaar 1940 een zeer rijk kersenjaar te worden. Van verschillende kersenvariëteiten is de vrucht reeds „gezet", waardoor zij groo- tendeels immuun is geworden voor bescha diging door nachtvorsten. In verband hier mede kan reeds nu de -'erwachting op e-. rijken kersenoogst van de vroeger soorten worden uitgesproken. Voor de telers is dit een meevaller temeer, omdat ook verle den jaar een ruim beschot werd geoogst. critiseerden maatregel van de regeering verklaarbaar! De derde interpellatie was er een van den heer v. Eek, beoogende, om de 5 pet. duurtetoeslag van de door M. H. onder steunden van gemeentewege te verhoogen, e n, om er bij de regeering op aan te drin gen, de 5 pet. duurtetoeslag van de werk- loozen op een hooger niveau te brengen. Wat het eerste punt betreft: B. én W. zeg den toe, dat zij, als de verhooging van de levensstandaard de 10 pet. nadert, M. H. in overweging zullen geven, de 5 pet. duur tetoeslag te wijzigen in een duurtoetoeslag van 10 pet. De heer v. Eek kon hiermede ac- coord gaan. Het adresseeren aan de regeering over den werkloozen-steun oordeelde de meer derheid van B. en W. zeer terecht overbo dig. Overbodig èn niet liggend op den weg van een gemeenteraad. Gelukkig dacht héél de Raad er zoo over, behalve de S. D. A. P. en de Communist. He; voorstel van B. en W. inzake mede werking aan het centrale werkverruimings object van de Stichting Inmaling Rijksdorp werd aangenomen (er waren intusschen reeds I.eidsche werkloozen aan het werk!), maar de Raad ging niet mee met het voor stel van B. en W., om zichzelf voortaan maar uit te schakelen bij het verleenen van de medewerking aan dergelijke werken! Het chr.-hist. Raadslid Idenburg wist, door dat hij een door hem ingediend amende ment door B. en W. zag overgenomen, den Raad zooveel mogelijk medezeggenschap te geven bij de te nemen besluiten inzake medewerking aan z.g. centrale werkverrui mingsobjecten. De heer Donders heeft in een uitvoerig pleidooi zich verzet tegen het voorstel van B. en W., om de exploitatie van het terrein, gelegen achter „Pomona", aan de „Sport stichting" te onttrekken. Ee gronden, waar op mr. Donders zijn betoog baseerde, wa ren o.i. wel overtuigend. Dat de Raad zich toch in groote meer derheid achter B. en W. bleef scharen, vond naar onze meening óók zijn oorzaak in het feit, dat de Sportstichting (waarvan de heer Donders secretaris is) als zoodanig zich niet tegen den door B. en W. voorgestelde gang van zaken had verzet. Commissies als die van de Sportstichting kunnen het gemeentebestuur veel werk en zorg uit handen nemen en de gemeentebe langen uitstekend dienen. Zoo juichen wij toe de instelling van de drie z.g. Contact-Commissies. Waren reeds benoemd de leden voor de Contact-Commis sie voor den woningbouw en de stadsontwik keling, gisteren heeft de Raad samen gesteld de Contact-Commissies voor de grootindustrie en voor de kleinindustrie en het winkelbedrijf. Deze commissies hebben tot doel, B. en W. in het belang dpr gemeente, voorzoo ver liggend op bet naar aangewezen ter rein, van advies te dienen. Deze commissies kunnen als zij ac tiviteit paren aan bezonkenheid, als zij niet „stil zitten" en niet te nard van stapel loopen nuttige adviezen geven, als er hun om wordt gevraagd en uit eigener beweging. Een gemeenteraad moei, gezien de omvangrijkhei' en veelvormigheid van de onder zijn bestuur ressorteerende belan gen, deskundigheid en belangenlooze toe wijding van personen buiten den Raad aan het gemeentebelang weten dienstbaar te maken. En dat is ge-veest de bedoeling van den Leidschen gemeenteraad bij de instel ling van de Contact-Commissies wel- cen wij veel succes toewenschen! Er zijn iog enkele gemeenten, waar dergelijke commissies bestaan (Nijmegen, Tilburg), maar Leiden heeft voor deze commissies een eigen vorm gekozen. Ten slotte memoreer en wij, dat de Raad heeft gevoteerd 125.000 voi aanschaf fing van luchtafweergeschut en voor dat zelfde doel nog een garantie van ƒ14.000 heeft verleend. Moge d;i geld zijn ..wegge gooid" geld in dien zin, dat ons land bui ten den oorlog blijft! Dit nummer beslaat alt drie bladen. LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsver., bu reauzitting, St. Vine. Gebouw, Hoogl Kerkgr., 7.308.30 uur n.m. Donderdag, K. K. Bond van Transportar beiders „St. Bonifacius", ledenver gadering, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 4 Mei 20 uur tot Zaterdag 11 M e i 8 uur waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsohe Apotheek, Wilhelminapark 8. 2680 AUTOBUSSEN REDDERS IN DEN NOOD. Treinverkeer aanzienlijk beperkt. Daar hedenmorgen, in verband met het te verwachten militaire vervoer, de directie der Ned. Spoorwegen op hoog bevel weer een beperkt treinverkeer had ingesteld, heerschte er op het Stationsplein, daar de treinen weer door autobussen waren ver vangen, groote drukte. Om het uur vertrokken autobussen met een hoofdconducteur naast den chauffeur, naar Den'Haag en Rotterdam, en, daar het treinverkeer tussohen Leidenen Woerden ook was stopgezet, vertrok om de twee uur een autobus naar Alphen aan den Rijn, Bodegraven en Woerden. Omdat ook de lo- caaltreinen naar Haarlem vervallen wa ren, vertrokken van hier autobussen naar Noordwijkerhout. Houders van abonnement- er werkkaarten konden ook per Noord- Zuid-Hol landsche tram naar hun bestem ming reizen. Een groot aantal stoomtreinen, bewaakt door militairen en politie, stonden op het station en de emplacementen gereed voor militair vervoer. „KENNIS IS MACHT". Aan het jaarverslag van de Middelbare Handelsavondschool van het Genootschap „Kennis is Macht" hier ter stede over 1939 is het volgende ontleend: De nieuwe cursus 193940 is in geen bijzonder gunstigen tijd aangevangen. Het leek er zelfs eerst op, dat deze, cursus in 't geheel niet .zou kunnen beginnen, daar onze school, zooals zco vele andere, door de militairen in beslag genomen was. Van daar dat de inschrijving wat in het ge drang gekomen was. Gelukkig echter ver lieten de militairen onze school nog geheel onverwachts, zöodat de inschrijving nog is kunnen doorgaan. Als gevolg van de mobilisatie is echter het aantal nieuwe inschrijvingen belang rijk gedrukt en doordat er nog al oudere leerlingen voor den militairen dienst op geroepen zijn, of in het vooruitzicht had den opgeroepen te zullen worden, liep het aantal leerlingen van 402 tot 327 terug vrouwelijke resp. 106, (76). Ingeschreven werden in 1939 totaal 81 mannelijke en 19 vrouwelijke leerlingen, waaruit volgt, dat 126 mannelijke en 76 vrouwelijke leerlingen de school in 1939 verlieten. Tengevolge van den teruggang van het getal leerlingen liep ook het aantal klas sen terug van 58 in den cursus 193839 tot 52 in den cursus 193940, en het aantal lesuren van 122 tot 108. Het aantal aanvragen van werkgevers naar kantoorpersoneel was dit jaar onge veer gelijk aan dat in het vorige jaar. Wel trekt het de aandacht, dat, evenals het vorige jaar, bijna uitsluitend jeugdige werkkrachten, zcoals jongste bedienden, gevraagd worden en evenzoo verdient het vermelding, dat het dikwijls moeilijk is aan deze aanvraag naar jeugdige werk krachten te voldoen. Aan het eindexamen namen 271 leerlin gen deel uit de verschillende examenklas sen; daarvan slaagden er 180, zijnde 66 pet. De schoolrekening geeft een eindbedrag aan van 4265.57, de rekening en verant woording een eindcijfer van f 19.148.68, met een batig saldo van f 87.57. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7463. N.V. Staal-Lasch. Leiden, Os- en Paardenlaan, constructiewerkplaats, plaatwerkerij, elec- trisch laschbedrijf. Afkomstig uit Voorburg. 7462. N.V. Visscherij Maatschappij „Arie Leendert". Katwijk a. Zee, Voorstraat 52. Dir.: P. de Jong, Katwijk a. Zee. Comm.: T. de Jong en J. de Jong, Katwijk a. Zee. Maatsch. kap. 25000, waarvan geplaatst en gestort: 12 000. W ij z i i i n g. 6611. Arie Leenderd en Zo nen. Katwijk a. Zee, Voorstraat 521. Reede- rij, visscherij. Bovengenoemde vennoot schap onder firma is met ingang van 1 April 1940 opgeheven.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2