OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 7 MEI 1940 DE LEIDS£HE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 A.R.K.A. Afd. BLOEMBOLLENSTREEK. Onder presidium van den heer M. P. A. Meissen (Voorhout) vergaderde in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim de af- deeling Bloembc „enstreek van de ALgie- meene R.K. Ambtenaarsvereeniging. De op komst was tamelijk goed. Na 'n welkomst woord installeerde de voorz. een nieuw lid. Vervolgens richtte spr. woorden van geluk- wensoh tot den secretaris-penningmeester dier afdeeling, die enkele uren voor de ver gadering bericht ontving van zijn benoe ming tot --nbten aar ten stadibuizie van Rot terdam en dankte hem namens de afd. voor de vele arbeid, die hij in het belang der A.R.K.A. heeft verricht. De heer P. J. H. de Boer (Noordwijk) dankte hierna den voorz. voor diens sym pathieke bewoordingen en richtte, onder dankzegging voor de volledige medewer king, die hij steedts van bestuur en leden heeft mogen ondervinden, een woord van' hartelijk afscheid tot de afdeeling, die hij na een reeks van jaren aal moeten vaarwel zeggen, om zich te scharen onder de af deeling Rotterdam. Spr. hoopte tenslotte, dat de z.g. 9ub-penningmeesters der afdee ling hunne medewerking aan zijn opvolger in dezelfde mate zouden willen verkenen. De heer A. M. Kapitejjn (Sassenheim) braoht verslag uit van de kas-contróle- comimissie. Kas en boeken -an den pen ningmeester bleken in orde te zijn bevon den, de contributie-achterstand bleek tot 16.20 te zijn teruggebracht en den pen ningmeester werd volledige décharge ver leend voor het door hem over 1939 gevoer de financieek beheer. De heer A. C. H. N. M. de Bekker (Voor hout) deed hierna als afgevaardigde naar het onlangs te Rotterdam gehouden con gres verslag, dat mef een applaus werd on derstreept. Vervolgens werden een vijftal ingekc - men vakvragen aan een bespreking onder worpen, waaraan door diverse leden werd deelgenomen. ">e voorz. hoopte, dat in dc volgende vergadering nog meer leden van hun belangstelling mogen blijk geven, op dat aldus nog interessanter debatten oveT de nieuwe vragen kunnen worden tege moet gezien. Alhoewel de agenda zulks niet vermeld de, meende het bestuur ter wilk van de continuïteit tijdens deze vergadering nog in de vacature van secretaris-penningmees ter te moeten voorzien. Onmiddellijk werd dan ook tot stemming over een nieuw be stuurslid overgegaan, die tot uitslag had, dat op den heer mr. J. J. G. M. Walenkamp 11 stemmen werden uitgebracht, op den heer A. de Groot 4 en op dien heer L. J. Droogh 2. De heer Walenkamip verklaarde echter zijn benoeming niet" te zullen aan nemen. Ook geen der overige heeren bkek animo te voelen voor deze bestuursfunctie, waarop de verkiezing werd uitgesteld tot de vergadering van 24 Juni a.s. De huidige secr.-penn. verklaarde zich bereid tot zoo lang nog zijin functie te willen blijven waarnemen. Nadat de heer de Bekker namens de k- den nog eenige hartelijke afscheidswoor den richtte tot den scheidenden secr.-penn. werd deze zeer geanimeerde vergadering besloten. OP DE BOLLENBEURS HAARLEM, Meimaand. De Meimaand geeft de bloembollen streek, vooral dit jaar, veel leed, maar ook veel liefs, in den vorm van zeer schoone tulpen, waarvan op de bovenzaal van het Concertgebouw heden eenige schitterende colkcties aanwezig waren. Wat mist men bij zulke gelegenheden de keuringszaal in het Krelagehuis! De grootste en mooiste inzending was van de firma G. H. Hageman Zonen, Heemstede, dk daarvoor de goudan me daille bekwam met „lof van de commissie." Alle rassen late tulpen waren in deze collectie vrijwel aanwezig. Een dubbele Darwin: Bartigon duplex, die wat kleur aangaat geen nadere omschrijving behoeft. Hoe schitterend was de ziuiver-witte le- lk-bloemige The Bridie, waarbij de gek Golden Duchess, van dezelfde familie, zich prachtig aanpaste. Opmerkelijk waren de Darwins Mad. Butterfly, paars, Eclips, donker rood bruin en Valiant, donker rose. Zoo is ook de kleur en vorm van de elt. Mongolia en de harder gele Darwin Sunkist. Onbe schrijflijk van kleur, wat in het geheel niet zeggen wil „leelijk" is de Breeder Tanta lus; de Rembrandt American Flag, rood en wit, ongeregeld door elkaar, is goed voor een amateurstuin. Crème wit, met een mooie vorm, waren de bloemen van de elt. Clarence J. Sanger. Twee Parkiettulpen waren in deze col een geit op het tooneel. Er werd onbe daarlijk gelachen. Ook de boerendansen in costuum vielen erg in den smaak. Na de pauze, waarin thee was geserveerd, werd aangevangen met 't zangstukje ,,'t Kwezel- ke", en er werd genoten, vooral toen *t kwezelke op haar ezel de zaal kwam in rijden. Nu volgde een demonstratie van Engelsche dansen, waarna twee „massale" dansen volgden. Hierbij moesten alle aan wezigen meedoen en dat deden ze wat graag. Tot slot sprak de pastoor een op wekkend woord tot de meisjes om in dezen tijd zich toch aan te sluiten aan de be weging voor Katholieke actie. Er is nog zoo veel te doen en er kan zooveel gedaan worden. Juist voor de meisjes van onzen tijd. Na 't zingen van het pionierslied werd de middag met gebed gesloten. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag 4 Mei 1940, als werk zoekenden in totaal 11 personen ingeschre ven. WASSENAAR Auto tegen boom gebotst. Tengevolge van verblinding door een tegenligger reed gisterenavond omstreeks half elf een mi litaire auto, bestuurd door van H., op den Papelaan tegen eqn. boom. Van H. werd aan hoofd en haridén gewond, terwijl de inzittende, mej. F. alhier, een hoofd- en knie wond bekwam. Na eerste hulp, welke verleend werd door dr. Hubbeling is mej. F. overgebracht naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Lei den. OEGSTGEEST HAARLEMMERMEER EEUWFEEST HAARLEMMERMEERPOLDER. De maaltijd in het Polderhuis. Na de rondrit door den Haarlemmer meerpolder vereenigden de genoodlgden zich opnieuw in de bovenzaal van het Pol- deruis, waar het polderbestuur een maal tijd aanbood. Tijdens deze lunch voerde o.a. de bur gemeester van Haarlemmermeer, mr. A. Slob, het woord. Geographisch gezien is het gebied, waarover dijkgraaf en burgemees ter regeeren, even groot. De belangen loo- pen meestal parallel en waar zij eens met elkaar in botsing komen, kon altijd door goede samenwerking worden voorkomen, dat het schip met zijn twee kapiteins ave rij opliep. Als blijk van erkentelijkheid overhandig de spr. den dijkgraaf een litho, voorstel lende een gezicht op de Leeghwater en op het oude dorp De Kaag. Namens het gemeentebestuur van Am sterdam sprak wethouder W. Boissevain, die namens den burgemeester dr. W. de Vlugt, die tot zijn leedwezen verhinderd •was aanwezig te zijn, de gelukwenschen van de hoofdstad overbracht. Hij herinnerde aan de bedreiging, die het Haarlemmermeer een eeuw geleden voor Amsterdam vormde en aan de pro cedure, waaraoor het tenslotte de Haarlem mermeer werd. De door den koning inge stelde commissie bereikte het resultaat, dat anderhalf jaar later het wetsontwerp werd goedgekeurd en een jaar later met het werk werd begonnen .En zich tot den mi nister van waterstaat wendend zei spr. on der greote hilariteit: „Excellentie Albarda, dat was vlug werk.... voor een staats commissie" Door het bezit van Schiphol is de gemeente Amsterdam de grootste inge land van den polder en de heer Boisse vain sprak de hoop en het vertrouwen uit, dat de samenwerking met het polderbe stuur in de toekomst even goed zal zijn als tot nog toe het geval was. De oudste opzichter van den Haarlem mermeerpolder, de heer J. H. Boogaard, bracht tenslotte de gelukwenschen van het ambtenarencorps over ,in het bijzonder aan den dijkgraaf, den heer Reinders Fol- mer. wien hij namens het personeel de eereteekenen aanbood, behoorende bij de hem ten deel gevallen koninklijke onder scheiding van officier in de Orde van Oranje Nassau. Na half vier hield het polderbestuur m het Polderhuis een drukbezochte receptie, waarbij het de gelukwenschen van tal van ingezetenen in ontvangst moest nemen. KATWIJK Personalia. Tot onderwijzer aan 0e St. Josephschool alhier is met ingang van 16 Mei a.s. benoemd de heer A. Durville, thans in tijdelijke betrekking te Amster dam. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Door de K.J.M.V. „St. Al- bex*tus Magnus" werd gisteravond een Ma- ria-avond georganiseerd, waarop de ver- eeniging op plechtige wijze haar toewijding aan Maria vernieuwde. De voorzitter, de heer Wim Bleijs, opende dezen avond op de gebruikelijke wijze. Hierna is het woord aan kapelaan Th. J. G. Dekker uit Voor burg. Deze schilderde de Mariavereering als de veilige en beste wegwijzer naar God. Onze hemeische Moeder, aldus spreker, zal ons in de veilige haven brengen, zij is onze moeder, die Christus ons zelf onder het kruis gegeven heeft, terwijl hij hier ook Zijne moeder aan ons toevertrouwd. Daarom, jongemannen, moet gij Maria verdedigen en beschermen, zij de zuivere en reine. Gij moet in elke vrouw, in elk meisje een kleine Maria zien. Maria is de moeder van uw ziel, de oorzaak van al uw geluk, ook van uw eeuwig geluk. Op heer lijke wijze vergelijkt spreker dan onze aardsche en hemeische moeder en schil dert de groote en onbaatzuchtige moeder liefde, welke echter nog maar een zwak beeld is van de liefde van Maria, die ons als een moeder bemint met waarachtige liefde. Gaat daarom, aldus besluit spr., steeds tot Maria met al uw zorgen, uw idealen, met alles en zij zal u helpen rein door het leven te gaan, zij zal u leiden in de veilige haven. Door den voorzitter werd hierna de toe wijding der afdeeling aan Maria her nieuwd. RIJNSBURG Wedstrijd. De uitslag der gehouden schietoefeningen door de Rijnsburgsche Burgerwacht was als volgt: Klasse A: J. v. Iterson 246 p., C. Haasnoot 239, G. Vos 237, J. Rootselaar 235, P. v. d. Kwaak 225, C. v. d. Gugten 221, A. Star 213. Klasse B: J. v. d. Gugten 229 p., A. v. Delft 228, M. den Haan 235, J. de Roover 218, C. v. Klaveren 216. J. Monster 214, T. Heemskerk 212, H. v. d. Gugten 204, C. V. Delft 197, Klasse C: Jac. Heemskerk 197, J. Drie bergen 195, J. Rootselaar Jr. 157, P. Vooys 155, J. Kromhout 148, Jac Heemkerk Dzn. 115, W. Vooys 86 p. Klasse D: H. den Hoed 172, J. Wessel 134, R. Blankert 107, J. Veldman 100, L. Noort 85, N. v. Nieuwkoop 81, J. v. Egmond Dzn. 58, H. Knipscheer 50 p. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool te Enschedé is be noemd mej. T. Samperl. SASSENHÈIM DUBBEL PRIESTERFEEST. Twee onzer plaatsgenooten, de weleerw. heeren H. van Duin en M. Meiman, zullen Zaterdag 18 Mei a.s. de H. Priesterwijding ontvangen in de Kathedraal St. Bavo te Haarlem. De weleerw. heer van Duin zal zijn eerste plechtige H. Mis opdragen Zondag 19 Mei a.s. in de kapel van Huize „St. Bar nardus" om half 10; die weleerw. heer Mei man dienzelfd.n dag in de irochiekerk om 10 uur. K.J.M.V. De K.J.M.V. houdt Donder dag a.s. des avond half 9 een belangrijke ledenvergadering. O.m. zullen beaproken worden de te voeren actie voor de a.s. bol- lenveiling en de traditioneele zomer-boot tocht. Aller opkomst gewensoht. Weinig werkloosheid. In vergelijking met 30 April '39 stonden op het einde van den vorigen maand belangrijk minder werkzoekenden ingeschreven. Eind April '39 waren geregistreerd 258 werkzoekenden, waarvan 68 in een werk verschaffing waren geplaatst. Dit jaar waren ingeschreven 152 manne lijke personen, waarvan 75 in een werk verschaffing geplaatst. De verdeeling over de verschillende be roepen is als volgt: Bouwvakken 13, hout bewerkers 2, metaalbewerkers 1, slager 1, land- en tuinbouwarbeiders 12", verkeers wezen 5, kantoorbedienden 3, ongeschoold 2 VOORSCHOTEN Jeugd-actie. De bonte middag van 5 Mei is een succes geworden. Om half drie kwamen groepjes opgewekte jonge meisjes binnen, die zich weldra in de geverfde zaal thuis gevoelden. Te kwart voor drie werd een openingswoord gespro ken, waarin pastoor de Roos en kapelaan Perquin, welkom werden geheeten, en alle meisjes, die zoo gul aan den*oproep had den gevolg gegeven. Hierna werd het pro gramma vlot afgewerkt. De leuke pittige volkszangliedjes, door de aanwezigen mee gezongen, werden afgewisseld door zang stukjes, uitgebeeld door de leden der be weging. Hi - r'; ij kwamen zelfs een ezel en Ziekenhuisverpleging. In de tusscben- zaal van „Irene" is de alg-emeene vergade ring gehouden van de vereen igiing voor Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders Lasten." De voorzitter, de heer K. Krui- zinga, opende met een kort inleidend woord waarop de notulen van den secre taris, den heer A. de Leen werden vastge steld. De heer F. de Ruyter merkte op, dat hij het financieel overzicht miste op hel convocatiebiljet. Volgens de secretaris was hiervan de bedoeling om de leden een prikkel te verschaffen tot nieuwsgierig heid, waardoor mogelijk een grooter be zoek op de vergadering mag worden ver wacht. Hierop volgde een mededeeling van den voorzitter over het op de vorige ver gadering gewijzigde en vastgestelde regle ment waarop de heer Kampenhout op merkten daarvan geen kennis te hebben ontvangen. Namens de kascommissie brac.il de heer Borst een gunstig luidend verslag uit. Bij de behandeling van het financieel overzicht merkte de voorzitter op, dat het afgelooipein jaar een nacleelig saldo heeft opgeleverd en zoo in dezen stand geen verandering mocht optreden, het bestuur maatregelen in overweging zal moetan ne men. Van het fiancieel verslag vermelden wi; het volgende: De balans sluit per 30 Daoamiber 1939 met een bedrag van 5751.45 na aftrek van het nadeelig saldo van die exploitatierekening groot f 948.48. De exploitatie-rekening geeft aan. Uit gaven: Verpleeggeldien 3508, vervoerkos ten 145.25, bestralingsikosten f 255.50, in cassokosten 450.07, diverse onkosten 388.56. Totaal 4747.38. Ontvangsten: contributie 3793.15, in- leggelden f 5.75, nadeelig saldo f 948.48. Totaal 4747.38. Het operatiefonds vermeldt aan inkom sten en uitgaven een bedrag van 604.24 en de verlies en winstrekening 131.49. De aftredende bestuursleden de heeren A. Dirkse en A. de Lun werden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat de kosten voor verpleging in het Diaconessenhuls en St. Elisabethziek-snhuis zijn verhoogd van 2.50 op 3..per dag. In verband hier mede stelde het bestuur voor tot de vol gende wijziging te besluiten. De eerste 21 dagen uit te keeren f 3.per dag en de volgende 35 dagen 2.50 per dag. Op deze wijze kan de reserve hierin voorzien zon der noodzakelijke verhooging van de con tributie. De penningmeester gaf uitvoerige toelichtingen. Na bespreking werd het voorstel aan genomen. Tot reservelid van de kascom missie werd benoemd de heer F. de Ruyter. Na rondvraag volgde sluiting. lectie, William Pitt, kleur overbekend cn Blue Parrot. Het verschil in de specifieke parkietverschijnselen tussohen deze twee soorten is groot. Een zeer smalle bloem heeft de elt. Lo- rette, oranje-achtig, en als laatste uit deze collectie noemen wij Darwin Invincible heliotropekleurig. Jammer dat door de ge dwongen breedte der opstelling alle soor ten niet goed te bewonderen waren! P. Bijvoet Co., Overveen, liet o.m. eenige dubb. late Tulpen zien: Uncle Tom, donker bruin, Allegro, licht en donker rose enz. Tulipa Cornuta lenopetala vinden wij rondweg gezegd, leelijk. Ook de Triumph Von Moltke, bruin-rood licht rose gerand, verdient uit deze collectie vermelding. Gebr. Segers, Lisse, liet een zaailing uit: Procerpine x Victoire d'Oliviera, zien. Mooi helder rood. Deze firma had verder nog de rose-paarse Dw. Aristocrat en de donker- rose J. B. Ivey. Eveneens uit Lisse zond D. W. Lefeber Co., twee mooie Darwin-variëteiten: Cor- foe, licht bloedrood, en een iets donkerder Darwin die inzender New-York gedoopt haa, welke naam reeds bestaat. Ook T. Rijnveld Zonen, HilLegom had een mooie inzending. Noemen wij hieruit de Dw. Nobel, diep geranium-lakrood, darwin Lady Chamberlain; paars rose, Bre eder Papago, klaprozen rood, de wijn rood© Br. Minnehaha en de Breeder Os wego, zalmkleurig rood met karmijn weer schijn. Mochten we de laatste weken steeds mooie collecties Narcissen van de Vereenlg- de Culturen, Noordwijk, bewonderen, thans liet deze firma een goede collectie tulpen zien; zooals de Cottage Barbara Pratt, don- leer rose. Blue Perfection, de witte dubbele late Tulp Mount Tacoma, Silver City, en leliebloemige. en de vuurroode Fire Lily, eveneens leliebloemig. Zeer donker paars was de Breeder Barcarolle. Narcissen wa ren er haast niet: alleen, de mooie Barrii John Dix, van P. van Deursen verdient vermelding. J. Eckhart jr., Uitgeest liet evenals an dere jaren, een collectie „Kievitseitjes' zien. P. Hopman Zonen, Hillegom, brachten meer de mooi Glad. Hopmans' Glory, J. die Goede Zn., uit Breezand, hadden we derom Glad. Parmantier; zalmkleurig en C. P. Alkcmade Czn., Noordwijk, brachten o.m. in Gladiolen Dclioe, zalmkleurig, Dl*. Lieber, blauw en Pink Gem, rose. Deze laatste inzending droeg nu juist niet het tempel van uiterste verzorgdheid. Boven was veel belangstelling, beneden minder; onbegrijpelijk is het, dot men nog altijd beursbezoekers aantreft, die de keu ring niet bezoeken. De tijdige uitbetaling door het Sur^u.— fonds aan de exporteurs werd zeer geap precieerd, de gehieele Regeeringsbern'oeiing en dezen ondervindt trouwens dc verdien de waardeering. Verder was de stemming dowm Een cir culaire van den Bond van Bloembollon- handelaren over de invoer in Engeland, heeft aan alle hoop op export naar dat land de bodem ingeslagen. ALPHEN AAN DEN RIJN G ev e s t j g d: Maarten van Dolder van Reeuwijk Johanna Graafland van Voor burg Petrus Th. Broekhuizen van Lei- muiden. Vertrokken: Maitinus H. Schrovers naar Zaandam Jacob Bout naar Ridder kerk Eelkje Bergsma naar Leiden. Geboren: Adriana Elizabeth, d. van J. de Lange en G, de With Jaccbus Cor nells, z. van A. Verkerk en C. Roodenburg -Nicolaas Willem, z. van N. W. Schellin- ierhout en F. A. M. Scheunemann Pie- ternella, d. van J. M. de Jong en P. Kruijt. HAZERSWOUDE Geboren: Clazina Adriana Maria, dr. van W. L. van der Meer en C. P. Overde- vest. Wijnand Willem, zoon van W. W. Kraaijeveld en E. W. Tuinman. Jaco bus Cornells Petrus, zoon van J. C. van der Laan en E, M. van Tol. Zacharius Bernardus, zoon van J. C. van der Poel en M. J. Schokker. KOUDEKERK Begrafenis W. Batelaan. Maandag middag had op de Alg. Begraafplaats al hier onder groote belangstelling de teraar debestelling plaats van den heer W. Bate laan, een der leden van de alom bekende fa. H. Batelaan, weike na een langzame afname van krachten en eenige weken ongesteldheid Woensdag 1 Mei j.l. in den ouderdom van 65 jaar is overleden. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door ds. H. Haspers, Geref. pred. alhier, die de overledene herdacht als een warm vriend en tevens als vertegenwoor diger der Geref. Kerk, waarvan de over ledene jarenlang diaken is geweest. Spr. dankte God voor wat hij in br. Batelaan had geschonken en sprak woorden van troost lot de nabestaanden. Naast zijn drukke dagtaak vond br. Ba telaan in zijn leven ook nog gelegenheid om het Chr. onderwijs en in 't bijzonder de Chr. Nat. School aan den Ryndijk voor te staan, waarvan hij ook vele jaren een ijverig lid van het bestuur is geweest en als zoodanig aan de groeve herdacht werd door het Hoofd der school, de heer Kerk hoven, die hem dank bracht voor zijn war me vriendschap en zijn groote belangstel ling en ijver voor de Chr. Nat. School. Voorzeker zal in br. Batelaan een goeden vader en een warm vriend worden gemist, doch moge het een troost wezen, dat hij in vollen vrede is ingeslapen, in vertrouwen weten, dat hij na^"* Vaderhuis ging. Nlt •.N Gevestigd: B. P. Vink van Voorhout G. N. Lenting van Uithoorn J. M. Hart veld van Zevenhoven T. Stoof van Lei- muiden G. P. Born, van Middelharnis. Vertrokken: J. C. v. d. Laan naar Amsterdam. Geboren: Koos z. van J. van Leeuwen en M. K. Roodenburg. Ondertro uwd: M. v. d. Berg 27 j. van Bodegraven en J. Visser 24 j. Ge t r o u w d: N. v. Dijk 25 j. en A. P. Lok 19 j. van Leimuiden. Overleden: G. Harman 75 j. NOORDEN Bouwvergunning. Aan mevr. H. F. M. van EgmontBothof alhier is door het ge meentebestuur vergunning verleend tot het bouwen van een landhuis. Het café van A. Sluis aan het Vef» laat alhier, in huur geweest bij Jac. Boer boom. is aangekoent door den heer W. Serné, die daarvan twee woonhuizen laat maken. waarvoor het gemeentebestuur vergunning verleende. Drankbestrijding. Kruisverbond en Mariavereeniging hielden een goed be zochte ledenvergadering. De voorz., de heer C. Voorn, had bericht van verhindering gezonden. De penningmeesteresse, mej. G. Vervoorn, deed verantwoording van haar finantieel beheer en kon een batig saldo aantoonen van 7.85. Besloten wordt in verband met de bijzondere tijdsomstandig heden het schoolreisje dit jaar niet te or- ganiseeren. Van de Sobriëtas-lotcrij zijn 25 loten geplaatst; op verzoek neemt de heer P. Maarsseveen op zich om te trach ten er nog 25 aan den man te brengen. Daarna hield de geest, adviseur, kapelaan Van Vliet, een uitstekende causerie over de beteekenis van het offer in de drankbe strijding. NIEUWKOOP St. Josephsgezellen. Zondagavond ga ven de St. Jcsephsgezellen in het Paro chiehuis een avond voor hun ouders en met het oog op de ruimte voor een be perkt aantal genoodigden. Pastoor Blom leidde den avond in met een toepasselijk woord van welkom, waarna ook de senior Cor van Koert Pzn. een kort wcord spi ik. Na het lied van de „Jonge Werkman" en hel Wilhelmus voerden de leden P. de Bruin, J. Pouw en D. Pauëlsen het tooneel spel op „de Houthakker die graag dood wou zijn". De senior maakte reeds eerder naam in het opstellen en voordragen van een rijmkroniek en verwierf daarbij ook thans veel succes. Onder de aanwezigen werd een verloting gehouden, waarbij do heeren F. Teensma en H, Zevenhoven win naars werden van een krentenbrood en een doosje sigaren. Daarna had de prijs uitreiking plaats van het gehouden win- terspel-tournooi onder de leden. Het hoog ste aantal punten werd behanld door li. Zevenhoven, voorts voor het kaartspel J. Kwakkenbos Antzn., voor schaken D. PauëLsen, voor biljarten J. Wijfje, voor dammen G. van de Loo, voor sjoelen J. Pauëlsen. De zeereerw. Praoses overhan digde ieder een aardig prijsje, terwijl het lid P. de Bruin een en ander over het tournooi vertelde. Hierna volgden nog eenige gezellige nummertjes, waarna pu toor Blom hel slotwoord sprak, waarin tot uiting kwam de wensch, dat men een vol gende keer over een beter zaalruimtc de beschikking zou hebben, met welken wensch alle aanwezigen wel hebben in gestemd. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. P. Natzijl, thans verbonden aan het zenuw lijdersgesticht „Maasoord" te Pcortugaak slaagde aldaar voor het staatsdiploma krankzinnigenverpleegster. TER AAR St. Josephsgezellen. Ieder jaar, in liet begin van de Meimaand, wordt het slui- tingsfeest gevierd van het winterseizoen der St. Josephsgezellenvereeniging, en deze dag wordt telkens ingezet met een H. Mis, opgedragen door den vice-praescs, kap. Reiber, tot intentie van de leden. Na het H. Offer naderden alle leden en dc hee ren van den Raad van Bestuur tot de H. Tafel. Om half negen togen zij naar het Parochiehuis, waar oen heerlijk ontbijt hen wachtte. Zoodra de broodjes gretig hun weg hadden gevonden, nam de Senior het woord om namens de gezellen den vice-praeses hartelijk te danken voor alles wat door hem in de afgeloopen winter maanden is gedaan voor de verceniging. Deze hartelijke woorden waren voor den praeses aanleiding zijn gezellen te danken, tevens hun lof toezwaaiend voor de volg zaamheid en het trouw bezoeken van de wekelijksche bijeenkomsten, vergezeld met de aansporing het contact in de zomer maanden 'niet te verliezen. Hierna werd ovei'gegaan tot uitdeeling der prijzen van de onderling gehouden wedstrijden cn de prijsvraag, die dit jaar ging over het ge zin. naar aanleiding van de lezingen, door den praeses gehouden. De eerste prijs kwam in het bezit van G. Bosman, ge volgd door P. Hartveld, M. Kroft en Ant. den Haan. De kampioenen in het biljarten zijn: J. van Tol, J. Hoogervorst. A. Egberts en D. Verlaan. Dammen: C. v. d. Hoorn, A. v .d. Jagt en W. Kelder. Jassen: C. v. d. Hcorn, G. Hoogenboom, A Wassenburg, P. Valentijn, J. de Haan en A. de Haan. Ping-pong: W v Tol, P. den Haan en A. den Haan. Voor de prijsvraag werden boe ken gegeven, de andere matadors ontvin gen sigaren. Na het zingen van een Kol- pingslied, was de sluiting van het winter seizoen wederom een feit.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9