STADS NIEUWS AGENDA DINSDAG 7 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnenvmtsprijs: voor Lalden II cent per week; 2.50 per kwartaal. M onze agenten /O cent per wv<ak; f ƒ1.80 per kwartaal Franco per poat 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll' Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v—I HOE WORDT HET WEER 7 KOEL. De BUI seint: Verwachting: Kans op nachtvorst, overdag vrij koel weer. Gedeeltelijk bewolkt. Meest matige wind uit Noordelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, matige N.N.W.- wind, 8 gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke N.W.- v/ind, 8 gr. C. De Bilt: lichte regen, zwakke N.W. wind, 9 gr. C. Groningen: betrokken, zwakke N. W. wind, 10 gr. C. Maastricht: mist, matige N.N.W. wind, 9 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Gisteravond is vermoedelijk een uit het Noord-Westen komend zwak koudfront ons land gepasseerd, hetgeen met eenigen re- gon gepaard ging en waarna de tempera tuur gedaald is. Aangezien de berichten uit het Noorden en Westen geheel ontbre ken, is het niet mogelijk een juist inzicht in de intensiteit van deze storing te krij gen. Over de Britsche eilanden schijnt zich een gebied van hoogen luchtdruk te be vinden, dat zich thans ook over ons land uitbreidt. De hooge druk over de Rand staten houdt nog stand. De depressie over Zuid-Oost-Europa heeft zich verder opgevuld, zij bracht ech ter in Hongarijg nog eenigen regen. Voorts ligt ten Zuiden van de Azoren nog een oude depressie, die daar in de omgeving nog stormachtige winden en regen veroor zaakt. De temperatuur is op de Azoren sinds gisteren echter aanmerkelijk geste gen. LUCHTTEMPERATUUR. 8.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 8.05 ur, tot Woens dagmorgen 3.747 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 8 Mei v.m. 3 uur, n.m. 3.25 uur. Maan op Woensdagochtend 5.03 uur, Maan onder Woensdagavond 8.37 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer: 14 gr. C. HET NIEUWE STADHUIS VAN 's-GRAVENHAGE. f Het voorstel van B. en W. om met den bouw te beginnen aangenomen met 28 tegen 15 stemmen. De Haagsche gemeenteraad heeft giste ren, na een debat, dat vrijwel den gehee- lcn middag heeft geduurd, met 28 tegen 15 stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen om tot den bouw van het eerste gedeelte van het nieuwe stadhuis op het Alexanderveld over te gaan en daar voor 2.800.000 te bestemmen. Tegen stemdèn de liberalen, de vrijzin nig-democraten, de heer Scholte („Volk in Nood") en de katholieken, met uitzonde ring van mr. de Jong en wethouder Fe- ber. Provinciale Staten van Zuid-Holland. De heer P .J. van Harmeien, te Schoon hoven, lid van de Prov. Staten van Zuid- Holland, waarin hü namens, de S.D.A.P. zit ting heeft, is tegen 12 Mei benoemd tot sein- wachter der Ned. Spoorwegen te Putten (Gld.) en zal daardoor voor het lidmaat schap der Staten bedanken. Opvolger is de ïeer W. Sanders, wethouder van Gouda. Bondsraad R. K. Volksbond Maandag hield de Ned. Kath. Volksbond in het bisdom Haarlem zijn bondsraads- vergadering in gebouw St. Bavo te Haar lem, De voorzitter, de heer J. v. d. Ak ker, memoreerde eenige jubilea en ver volgens de breede werkzaamheden in 1939. De mobilisatie bracht talrijke moeilijkhe den, die echter grootendeels overwonnen werden. Spr. drong aan op uitbreiding van de Credo Pugno-clubs, met goed-gevorm- de en met werklust vervulde leden. De propaganda-actie in het R.K. Werk liedenverbond, in het najaar 1939 ingezet, werd krachtig ter hand genomen en de eerste resultaten bleven niet uit. Spr. behandelde dan speciaal het pro bleem van die organisatie in de groote'ste den. In dit bisdom hebben die steden elk een eigen karakter maar het is helaas een feit, dat over het algemeen in allen de christelijke levenshouding het zwaarst ge troffen is. Toch moet de bond zijn machts positie juist in de grootsteden vergrooten, omdat daar de sleutelpositie van het land ligt. De leden moeten den tegenstander met een onbuigbaren, nooit verslappenden wil tegemoet treden, omdat alleen door flinke actie meer te bereiken is. Speciaal moet daarbij gelet worden op meer „volslagen", strijdbare leden. Dan behandelde spr. het jeuigdvraagstuk. Nauwe samenwerking met de Gezellen-vereen iging, speciaal ook al weer Is de groote steden, Is geboden. In de grootstad, besloot spr., is de zwaarste strijd gestreden en zijn de grootste offers ge bracht. Van het voor oogen gestelde ideaal zijn we nog ver verwijderd, maar we vra gen God om het spoedig dichter te kunnen benaderen. Nadat het bondslied gezongen was, her dacht de vergadering met gebed den over leden pionier Jan Smit en den zoo vroeg gestorven redacteur van Hilst. De voorzit ter wees op het eenvoudige monument dat ter herinnering aan Smit zal worden op gericht. Bij de bespreking van het beleid van het bondsbestuur werd een betere, concrete samenwerking met de St. Josephgezellen- vereeniging gevraagd. De zaak is door een commissie onderzocht, maar ze ontwikkelt zich te langzaam, iets wat juist in dezen tijd uit den booze is. Een andere afgevaardigde vroeg meer medewerking van de geestelijke adviseurs voor de Credo Pugno-cul'bs. Een ander wees op het bisschoppelijk voorschrift, dat, waar 2 vakafdeelingen be staan een R.K. Volksbond moet worden op gericht. Er 'hapert nogal wat aan de uit voering. Verschillende leden spraken zeer waar- deerende woorden jegens het bestuur. De voorzitter heette vervolgens welkom den heer H. J. Kuyper, als vertegenwoor diger van het R.K. Werkliedenverbond en pater Alexander, kernleider. Spr. dankte voor het rustige debat over het bestuurs beleid. Het vraagstuk van de verhouding van het lidmaatschap Volksbond-Vakorga nisatie en omgekeerd heeft de volle aan dacht. Het opvangen van de jeugd is een le venskwestie voor den bond, veel moet echter practisoh door de afdeelingen ge schieden. De verschillende jaarstukken werden goedgekeurd. De geestelijk adviseur, dr. Olierook, wees op de triomphen in den strijd voor de emancipatie. Verdedigen is niet voldoen de in den tegenwoordigen tijd, aanvallen is noodzakelijk, de opmarsoh moet worden voortgezet De monumentale opbouw mag er echter niet toe leiden, dat er een zekere zelfgenoegzaamheid ontstaat. Een nieuwe jeugd staat gereed, haar moeten we voor onae zaak houden, om in de toekomst nieu we vruchten te kunnen plukken. Spr. schetste het „vuur" dat een Jan Smit be zat en stelde het nog eens ten voorbeeld. De sociale roeping van den Volksbond gaat niet alleen uit naar de „zwakke kas plantjes"; het Credo moet in massa klin ken, de kerstening en de herkerstening mag geen dag vergeten worden; de burger deugd moeten alle leden tenvolle be oefenen. waardoor zij werken aan het geestelijk heil van onae niet-katholieke mede-broeders. Wij hebben oaze godsdien stige zelfstandigheid, maar wij moeten maatschappelijk samengaan en daardoor bouwen aan een nieuwe gemeenschap. Ieder heeft daartoe ook een indiividueele taak, die spr. nader uiteenzette en samen vatte in de apostolaatsgedaohte. Daarna werd gepauzeerd. DIOCESANE R.K. VOLKSBOND. Ontwikkeling van den arbeider in den bondsraad besproken. Na de pauze werd tot bestuurslid geko zen de heer J. B. van Bokxmeer te Hoorn. Vervolgens kwamen de voorstellen der afdeelingen aan de orde. Daar de vergadering niet bevoegd was om de contributie voor „Herwonnen Le- venskaroht" met één cent te verhoogen werd alleen door het bestuur geadviseerd de bijdragen vrijwillig te vergrooten. Verschillende voorstellen betreffende steun verleen in g vinden geen besluiten, omdat andere instanties daarover moeten oordeelen. Overigens werd verwezen naar de commissie Fokkema Andreae. die nu wel spoedig gereed zal zijn met haar rap port betreffende de wettelijke werkloos heids verzeke ri n g Pater Stokman, zette vervolgens een breedvoerig betoog op over de beteekenis van het ontwikkelingswerk van den ar beider. Hij wees op de studiedagen, den 3 jarigen cursus, de ontwikkelings-avon den en gaf daarnaast verschillende tips. Tijdens het debat werd de opmerking ge plaatst, dat het voor het platteland zoo moeilij is om docenten behoorlijk te honoreeren. Verder werd de vraag gesteld, waarom in het ontwikkelings-tijdsohrift „Leering en I/eiding" zoo dikwijls vreem de woorden geplaatst worden, waarvoor zelfs een woordenboek soms geen oplossing kan brengen. De inleider antwoordde, dat de ontwik kelingscentrale zéér veel vermag en zeker voor een klein rayon krachten beschikbaar stelt, voor het les geven in vakken, die meer-ontwikkelden in de plaats niet kunnen geven. In zijn dankwoord aan den inleider wees de voorzitter er op dat de huidige leden der arbeidersorganisatie veel voor hebben op de pioniers. Laten ze daarom het ont wikkelingswerk volop waard- :ren! De heer Kuyper bracht de groeten van het Verbondsbestuur over, en zette het practisohe werk van deze top-organisatie uiteen. Er word een voortdurende strijd gevoerd op de departementen van Defen sie en Sociale Zaken. Spr. staat aan het hoofd van den Werkloozendienst van het Werkliedenverbond en uit dien hoofde vertelde hij verschillende ervaringen. Spr. bshandelde voornamelijk de ver houding van den steun tot de loonen in het vrije bedrijf, en de kinderbijslagrege ling. Hij concludeerde, dat het verbond pa raat is en zich weert tegenover alle aan vallen op de arbeiders en haar beweging. Men moet .chter niet denken, dat de werk- loozenzorg de sociale misstanden uit den weg ruimt. Er ligt dus een nog grootere taak gereed, waartoe een maximum aan tal leden, dat bovendien behoorlijk ont wikkeld is, noodzakelijk genoemd mag worden, Na de rondvraag werd de verga dering gesloten. DE LUISTERWEDSTRIJD. Uitslag van de trekking. Men deelt ons mede, dat gisteren ten overstaan van notaris A. M. Kraft de trek king plaats vond van den luisterwedstrijd, ten bate van het nationaal fonds voor bij zondere nooden, welke op 8 en 22 April j.l. over beide zenders is uitgezonden. De eerste prijs, een D. K. W.-automobiel, verkregen met medewerking van Hart Nibbrig en Greeve N.V. Den Haag, werd gewonnen door W. C. Reeser, Prinsen gracht 1015, Amsterdam C. De tweede prijs, een cassette zilver, be schikbaar gesteld door de Wellner zilver- fabrieken te Amsterdam, werd gewonnen door mevr. G. C. Lanser, Heibeek 47, Venlo. De derde prijs, een slaapkamerameuble ment, beschikbaar gesteld door de N. V. meubelfabriek voorheen gebrs. Schneider te" Bergschenhoek, werd gewonnen door den heer P. A. M. C. Croix, Molenstraat 80, Helmond. De vierde prijs, een vulhaard, beschik baar gesteld door de firma E. M. Jaarsma te Hilversum, werd gewonnen door mevr. M. Oosterveld, Lassusstraat 7 bis, Amster dam Z. De vijfde prijs, een tandem, beschikbaar gesteld door de N.V. Gazelle rijwielfabrie- ken te Dieren, werd gewonnen door mevr. A. G. Dikkers, Grundelweg 39, Hengelo (O.). De zesde prijs, een radiotoestel, beschik baar gesteld door de N.V. Philips gloeilam penfabrieken te Eindhoven, werd gewon nen door mevr. Klarenbeek-Dijkman, 2e Jerichostraat 9a. Rotterdam. De zevende prijs, een rijwiel, beschikbaar gesteld door de N.V. Groninger rijwielfa- brieken Fongers te Groningen, werd ge wonnen door den heer G. W. Kaars Supe- steijn, Leeuwerikenlaan 14, Aerdenhout. De achtste prijs, een keukenuitzet, be schikbaar gesteld door de N. V. Kamper emaillefabriek v. h. Berk en Zn. te Kam pen, werd gewonnen door den heer P. Steenwijk. Grindweg, Heiligerlee Gr. De negende prijs, een stofzuiger, beschik baar gesteld door de N.V. Heemaf te Hen gelo, werd gewonnen door mej. A. Kei zer F. 12 De Hoef (U.). De tiende prijs, een opblaasbare .boot, comDleet met blaasbalg en peddels, be schikbaar gesteld door de firma Carl De- nig te Amsterdam, werd gewonnen door den heer Joh .G. de Lange, Wierden. NED. WERKGEMEENSCHAP NIET ERKEND Door het militair gezag De „Nederlandsche Werkgemeenschap", tegen welker activiteit het departement van B;nnenlandsche Zaken een waarschuwing heeft gericht, zooals reeds is gemeld, heeft thans weer activiteit op ander gebied ont plooid. In een dezer dagen verzonden circulaire kenschetst zij zich als een „onmisbare en noodzakelijke instelling", waarvan het doel en „eenigst streven is, in deze ernstige tij den onze jongens aan grens en kust mo- reelen en daadwerkelijken steun te verlee- nen". Daarna doet zij een dringend beroep dit werk met bijdragen te willen steunen, „daar ons reeds honderden aanvragen om een filmavondje bereikten". En dan gaat de circulaire verder, „de goede geest in het leger" als het grootste belang te kenschet sen. De heer E. G. H. Verviers teekent als voorzitter. Naar de „Vooruit" van bevoegde zijde verneemt, heeft het algemeen hoofdkwartier naar aanleiding van deze circulaire reeds te kennen gegeven, met deze instelling en haar „zorg voor de gemobiliseerden" niets uitstaande te willen hebben. De geheele zaak wenscht het algemeen hoofdkwartier op geenerlei wijze serieus te nemen en de instelling als zoodanig kan door het mili tair gezag in het geheel niet wordeoi er kend. GEEN SIGAREN VAN FABRIEK NAAR CONSUMENT Naar wij vernemen zal de betrokken vas te commissie van den economischen raad, om advies gevraagd over verzoeken tot al gemeen verbindendverklaring van een ondernemersovereenkom'st voor de melk- transportkannenindsutrie en van een siga- rendistributieovereenkomst^op Vrijdag, 17 Mei, een verhoor houden van allen, die bij deze overeenkomsten belang hebben. De overeenkomst voor de melktransport- kannenindustrie bevat hoofdzakelijk een re geling volgens welke de melktrpnsport- kannenfabrikanten bij hun afleveringen hier te lande een b'epaalde onderlinge ver houding in acht zullen nemen; bij de siga ren distributie-overeenkomst verplichten de sigarenfabrikanten zich geen sigaren rechtstreeks aan consumenten te verkoo- pen. Verder bevatten de overeenkomsten de gebruikelijke uitvoeringsbepalingen. Notariaat. Benoemd is tot notaris binnen het arron dissement Rotterdam, ter standplaats Rot terdam, G. A. E. Kuyntjes, candidaat-nota- ris te Overschie (vacature-J. Koopman). Benoemd is tot notaris binnen het arron dissement 's Gravenhage, ter standplaats 's Gravenhage, J. van Lith, candidaat-nota- ris te 's Gravenhage (vacature-J. B. Bou cher). Mejuffrouw de Visser uit de N.S.B. Naar wij vernemen is mej. P. L. de Vis ser te Hilversum uitgetreden uit de natio nale socialistische beweging. Mejuffrouw de Visser was van 1932 af lid der bewe ging en heeft belangrijke functies vervuld in de vrouwenbeweging en op het hoofd kwartier. DIT JAAR WEL 3 OCTOBER-OPTOCHT? Het bestuur van de 3 Octobervereeni- ging zal aan de in den loop van deze maand te houden algemeene vergadering voorstel len dit jaar op de gewone wijze het feest van Leidens Ontzet te vieren met een pro gramma, gelijk aan het verleden jaar uit gestelde. De naam van den optocht zal derhalve zijn: „Langs de groote rivieren". „DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL". Oudermiddag voorjaar 1940. Begunstigd door mooi weer, waren velen per fiets en tram gekomen om de voor- iaarsbijeenkomst der Buitenschool te Kat wijk aan Zee mee te maken, zoodat de di rectrice der school 1.1. Zaterdag te 3 uur voor een geheel bezette eetzaal haar ope ningswoord kon uitspreken. Ze sprak er haar voldoening over uit, dat het werk haar in staat stelde voor één middag zoo veel menschen uit de dagelijksche beslom meringen uit de wereld daarbuiten, die vervuld is van de bange dreiging der tij den, over te brengen in de blijde frissche natuur van deze vroege voorjaarsdagen. Kan er mooier achtergrond zijn voor het bespreken der kinderbelangen, waar alles spreekt van verjonging en vernieuwing en beloften inhoudt voor de toekomst? Na het gebruik van een kopje thee, werd het terrein bezichtigd, waarna de kinde ren van de drie hoogste leerjaren twee too- neelstukjes ten beste gaven, gemaakt, op muziek gezet en ingestudeerd door den heer Sdhippers. We weten niet wat het meest te bewonderen: de van kunstzinnig heid getuigende scheppingen zelf of de kleine artisten, die met zoo groote rust èn ernst hun lang niet gemakkelijke opgave vervulden! Het warme applaus was in elk geval ruimschoots verdiend. Nog even hadden de ouders gelegenheid het werk der kinderen in te zien en zich in verbinding met de leiders en leidsters te stellen voor ze zich weer voldaan naar hun woonplaats begaven. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 2130. Naamlooze Ven nootschap G. F. W. Herngreen's Fijnhout handel, Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 39. Uittr. Comm.: A. van Dam, Alphen a. d. Rijn. 7407. Pitmanschool, Leiden, Plantsoen 65. Onderwijs, verkoop studieboeken en schrijf machines. Uittr. E.: Mej. D. Smitshuysen, d.d. 1 Mei 1940. 6916. De Groot, Leiden, Donkersteeg 1, Kleermakers- en naaistersfournilurenhan- del. Uittr. E.: J. H. M. de Groot, Heemste de, d.d. 1 FGebr. 1940. N. E.: C. A. Velis, Leiden. Procuratie verleend aan: J. M. Ve lisde Groot, Leiden. Opheffing B. Paauw, Alkemade, Roelofarendsveen B 423. Boekhandel. Nieuwe inschrijvingen. 7460. Gebroeders Colijn. Woubrugge (Hoogmade) Wijk B 201, timmerbedrijf. Venn.: A. C. Colijn, C. J. Colijn en P. J. Colijn, Wou brugge (B. P.). 7461. N.V. Leidsche Koffiebranderij en Theehandel voorheen firma H. M. Biesiot, Leiden, Haarlemmerstraat 164-166. Ned. Staatscourant 29 April 1940, nr. 83/455. Dir. G. J. Bots en A. P. G. Timp, Leiden. Maat schappelijk kapitaal f 5000, waarvan ge plaatst en gestort f 2000. De heer H. A. Vriend, gemeentelijk in specteur bij het L. O. hier ter stede, is be noemd tot lid in de commissie van rijks- gecommitteerden bij de examens voor de MULO-diploma's, welke dit jaar zullen worden afgenomen. Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VATGROENTEN. Burgemeester |pn jyethluders van Lei den brengen ter lennfil van.belanghebben- den, dat de distributief^in vitgroenten ten behoeve van Aid«r|teunlen, vanaf he den tot nader beriHitl i^stoogezet. A. VAN DE ^AÜBi/BAKHUYZEN V Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsver., bu reauzitting, St. Vine. Gebouw, Hoogl Kerkgr., 7.308.30 uur n.m. Donderdag, d. K. Bond van Transportar- Deiders „St. Bonifacius", ledenver gadering, Bondsgebouw, 8 uur. .De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 4 Mei 20 uur tot Zaterdag 11 M e i 8 uur waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsohe Apotheek, Wilhelminapark 8. Moeders, laat deze week de Uwen bidden en offeren voor onze Koloniale Missies Voox het hoofdakte-examen zal'bij het mondeling examen voor de inspectie Lei den zitting worden gehouden te 's-Graven- hage. In deze commissie zijn benoemd: Tot lid en voorzitter J. J. 't Hart, inspec teur van de onderwijzersopleiding te Utrecht; tot lid en ondervoorzitter E. H. Bos, schoolopziener van het lager onder wijs in de inspectie 's-Gravenhage, te 's-Gravenhage; tot leden: A. F. Beek, 's-Gravenhage; L. Dronkers, 's-Gravenha ge; P. Filius, 's-Gravenhage; mej. H. J. Glasz, Leiden; dr. J. van Hem, Leiden; M. de Heer, 's-Gravenhage; N. C. J. Jansen, 's-Gravenhage; V. Kuyvenhoven, 's-Gra venhage; P. M. van Leeuwen, Dordrecht; J. M. C. Vorrink, 's-Gravenhage; R. Wij- menga, 's-Gravenhage. Tot plaatsvervangende leden: W. H. Bal- kenstein, 's-Gravenhage; J. Bosma, 's-Gra venhage; J. Dek, Leiden; J. B. Dingboom, 's-Gravenhage; J. Dijkstra. 's-Gravenhage; M. Hoebergen, 's-Gravenhage; H. J. Jacobs, 's-Gravenhage; J. A. Kouwenhoven, Rot- terdom; T. van der Lee, Breukelen; R, L. J. Warn ars, Haarlem; R. IJzer, Haarlem. Onze stadgenoot, de heer A. Jongepier, is geslaagd als zwemmeester van den Kon. Ned. Zwembond. Tooneel Molière's „School voor Vrouwen". Het Nederlandsch Tooneel heeft op het einde van het seizoen het oude blijspel van den klassieken Franschen tooneelschrijver ^Molière „Ecole des Femmes" weer eens voor den dag gehaald. Ook in dien tijd vierde het thema van den bedrogen echt genoot hoogtij en Molière heeft er meer dan eens den spot mee gedreven. Hier laat hij den z.g. wereldwijzen Arnolphe alle denkbare voorzorgsmaatregelen treffen, dat hij een vrouw zou kunnen trouwen, die zóó onnoozel is, dat zij hem geen „horen tjes op kan zetten" Maar de natuur laat zich niet ringelooren en als er een jongen man in haar leven komt, verkiest zij dezen hoofschen en zwierigen huwelijkscandidaat boven den ouden brompot, diè niets anders weet te doen dan het lieve kind opsluiten in een dwangbuis van allerlei tyrannieke voorschriften. Voor onze moderne begrippen heeft het meisje groot gelijk, maar voor de toe schouwers uit den tijd van Molière was het gemis aan onderworpenheid blijkbaar aanleiding" tot felle critiek. Molière heeft die critiek verwerkt in een na-stukje, waar in men vóór- en tegenstanders van de „Ecole des Femmes" met elkaar hoort re detwisten Als voorbeeld van den betoog trant uit dien lang vervlogen tijd is het niet onaardig; veel van wat de verdedigers zeggen klinkt ons zeer vertrouwd in de ooren. Het Nederlandsch Tooneel heeft ons van het blijspel en van de critiek' erop een zeer genietbare opvoering gegeven. Anton Roemer was als Arnolphe bijzon der goed op dreef, terwijl Ank v. d. Moer een lieve Agnes was en later in de „Cri tiek" een zeer gevatte Elise. Eduard Palmers speelde zijn minnaars- rol met veel zwier, terwijl wij van de ove rigen, die stuk voor stuk zeer goed volde den, bijzonder noemen Piet Rienks, die in het naspelletje een zeer komischen markies op de planken zette. Het is jammer, maar het is nu eenmaal een feit, dat Molière uit den tijd is. Een opvoering, zooals gisteren gegeven, is ech ter uit cultuur-historisch oogpunt bezien, een daad van beteekenis.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2