ra Qemengde ïB&acMen Een matte of gebruind keint staat altijd charmant Groote brand te Assen RADIO-PROGRAMMA'S KLEINE ANNIE DINSDAG 7 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Amilda-crêrae, die te^i goed is voor de huid, is Ycrkrijgfcaar in deze twee begeerde tointen. Mat of Bruin Doos 50 en 25 et. Woning van den Commissaris der Koningin in vlammen Brandweren uit Assen en Groniningen bestreden het vuur Hedennacht te ongeveer kwart voor vier, werd de politie en brandweer te Assen gealarmeerd, aanvankelijk voor een schoorsteenbrand in de ambtswo ning van den Commissaris der Konin gin in de provincie Drente, mr. dr. R. H. de Vos van Steen wijk, aan de Kloosterstraat No. 1. Spoedig echter kwam men tot de ontdekking, dat het hier geen schoor steenbrand, doch een uitslaanden brand gold, welke zich zeer ernstig liet aan zien, te meer daar de ambtswoning onmiddellijk grenst aan het Gouverne mentsgebouw aan den Brink. De Asser brandweer rukte dan ook onmiddellijk met groot materiaal uit om het vuur te bestrijden, doch reeds dadelijk na aankomst was het duide lijk, dat ook hulp van elders noodzake lijk was, zoodat groot alarm werd doorgegeven naar Groningen, vanwaar de brandweer eveneens met groot ma teriaal naar Assen toog. Onmiddellijk werden de plaatselijke autoriteiten gewaarschuwd en begaven zich .a. de burgemeester, mr. J. Bothenius Lohman, de gemeente-secretaris, mr. L. Brender Brandis, alsmede eenige wet houders en gemeenteraadsleden, de presi dent mr. A. W. L. Bondam en de officier van justitie, mr. L. W. E. M. Lasonder, zich naar het terrein van den brand, waar de inspecteur van politie, de heer Huijsken voor de noodige afzetting zorg droeg. Het personeel van den Commissaris der Koningin, mr. dr. baron de Vos van Steen- wijk ontdekte den brand in den rechter vleugel van de woning en alarmeerde aan vankelijk de brandweer vöor een schoor steenbrand. Spoedig bleek evenwel de brand van veel ernstiger aard te zijn daar het vuur reeds op de zolderverdieping woedde en zich spoedig mededeelde aan de eerste etage. Onmiddellijk werden maatregelen geno men om den inboedel te redden, waarvan een groot gedeelte behouden kon worden. Intusschen was de Groningsche brand weer, onder leiding van den commandant den heer Ploegh ter plaatse aangekomen, die met de Asser brandweer het vuur, dat zich inmiddel tot den beganen grond had uitgebreid, met kracht bestreden. Er dreig de groot gevaar voor het. aangrenzend gou vernementsgebouw, dat op de plaats staat van het 1884 gesloopte klooster en waar in de archieven alsmede het museum van Drentsche oudheden zijn ondergebracht. Gelukkig slaagde men er in na betrek kelijk korten tijd den brand meester te worden en tegen half zes uur, had men, na dat de gezamenlijke brandweren met ne gen stralen het vuur hadden bestreden, den brand bedwongen Vele hulpvaardige han den hielpen mede om zooveel mogelijk van den inboedel te redden. Zoowel de ambtswoning van den Com missaris als het gouvernementsgebouw zijn rijkseigendom. Vanzelfsprekend trok deze brand in een zoo rustige plaats als de Drent sche hoofdstad veel belangstelling, doch on der leiding van de politie kon het blus- singswerk rustig voortgang hebben. BOERDERIJBRAND. In den afgeloopen nacht 'i te Engelum (Fr.) de boerenwoning, bewoond door den heer L. Bantema, tot den grond toe afge brand, Ook een in de nabijheid staand var kenshok werd een prooi der vlammen. Het vee kon worden gered. Twee kohijnen kwamen in het vuur om. De geheele inboedel ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. ONGERUSTHEID OVER EEN KATWIJKSCHEN LOGGER Men maakt zich thans ernstig ongerust over den motorlogger Gloria Kw 51 van de reederij gebr. Ketting te Katwijk aan Zee. Toen verschillende Schippers van log gers, die 29 en 30 April binnen waren, me- dedeelingen deden over explosies, welke zij gehoord en vuurzuilen, die zij gezien hadden in de vischgronden benoorden Ter schelling, vreesde men onmiddellijk, dat de treiler Willy Sch. 61 daarvan het slacht offer was geworden, welke vrees later grond bleek te zijn. Er waren schippers, die echter vreesden, dat er nog een twee de slachtoffer zou zijn en daarbij werd de naam genoemd van den splinternieuwen logger Theunisje Kw. 62, die zijn eerste reis maakte. Toen echter de Theuisje op 30 April binnenkwam, bleek deze vrees onge grond. De schippers van enkele loggers bleven volhouden, dat er toch een nieuwe logger in de buurt van de Willy had ge- vischt, en dien zij hadden herkend aan zijn specialen vorm, o.a. den Mayer-steven. Nu zijn er nog twee nieuwe loggers te Katwijk behalve de 62, n.l. de 51 en de 73. De 73, Maria Jacoba. is echter ook te IJmuiden binnen en nu vreest men, dat de Gloria Kw. 51 het slachtoffer is geworden van de explosies. Er zijn schippers, die stellig ver klaren drie ontploffingen te hebben ge hoord. Men had gehoopt, dat de Kw. 51 gisteren binnen zou zijn geweest, daar het schip 12 dagen reis heeft. De Gloria, die geen zendinstallatie heeft, is voor het laatst gezien op 28 April, twee dagen nadat het schip van IJmuiden was vertrokken. Het schip maakte zijn tweede reis na het uit breken van den oorlog en is ongeveer een jaar oud. Schipper van den logger is D. Ketting, een zoon van een van de reeders. Verder zijn er nog zes opvarenden, allen Katwij- kers, aldus bericht het „Vad.". WIELRIJDERS DOODELIJK GEWOND. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg te Twello een verkeersongeluk gebeurd, waarbij een 24-jarige wielrijder uit Apel doorn ernstig werd gewond. Een bus van den dienst Zutfen—Deven terTwello is in botsing gekomen met een daar rijdenden auto, doordat deze plotse ling links afslceg. De bus werd meege sleurd naar het linker weggedeelte, waar juist een groepje wielrijders uit de rich ting Deventer naderde. Een der fietsenden, de 24-jarige Sondorp uit Apeldoorn, werd gegrepen en zwaar gewond. Hij heeft een boven-been-fractuur opgeloopen, terwijl de borstkas werd ingedrukt. Nadat den jongeman geneeskundige hulp was ver leend, is hij per specialen ziekenauto naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. De andiere wielrijders waren tijdig van hun fiets gesprongen. Twee fietsen werden ver nield. Bus en auto werden eveneens be schadigd. Nader vernemen wij, dat de ernstig ge wonde wielrijder kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Op den weg tusschen Handel en Boekholt, nabij „Huize Padua" onder laatstgenoemde gemeente, werd Zondag avond de 42-jarige v. L. uit" Aarle-Rixtel, die per rijwiel op weg was naar Boekei, door een auto aangereden en tegen den grond gesmakt De man liep zulke zware verwondingen op, dat hij na enkele oogen-» blikken overleed. Het H. Oliesel kon hem nog worden toegediend. De auto, waarin drie militairen waren gezeten, sloeg na de aanrijding driemaal over den kop. Van de inzittenden bleek de bestuurder zeer ernstig gewond. Met een zware hersenschudding en andere verwon dingen is hij naar het St Antoniuszieken- huis te Helmond overgebracht. De twee andere inzittenden liepen geen noemens waardige kwetsuren op. De auto was ge heel in elkaar gedrukt. Van L. was onge huwd. Riiks- en gemeentepolitie onderzoe ken de schuldvraag. Woensdagochtend a.s. 11 uur geschieden vanuit het woonhuis dier familie M. iin de Waterloostraat 63a tv Rotterdam op de Al- gemeene Begraafplaats Crooswijk aldaar. Naar wij nader vernemen is bij de Delft- sohe politie bericht ingekomen, dat door een automobilist om kwart vóór 12 in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een militair is gezien, die zich op de plaats van de mis daad bevond. De soldaat was zonder kepi of veldmuts, en iin zijn nabijheid lag een fiets. „Msb." In verband met dezen moord is heden een buitengewoon Foïïtteiblad verschenen, waarin de commissaris van politie te Delft o.a. nog een beschrijving geeft van het handtaschje, dat in het bezit van het slacht offer is geweest en evenals de fiets wordt vermist. Het tasohje was van bruin geribd ba to leer, lang ong 30 cm., breed ong. 20 cm., voorzien van 2 lederen handvatten, mei nikkelen ringen aan beide kanten beves tigd, ritsshr'tiing, 4 nikkelen noppen aan de onderzijde. De tasoh is niet gevoerd en is grof afgewerkt. De inhoud van de tasoh bestond uit een ongemerkt zakdoekje, als mede uit een bruinlederen portemonnaie met ritsluiting, vermoedelijk inhoudende ong. 6.35. DE ARRESTATIE VAN IIET ECHTPAAR v. d. PLAS. De arrestatie van mevr. Van der Pias- De Smitt, die als verdacht van spionnage en vervalsching \an passen ter beschik king is gesteld van de Haarlemsche justi tie, heeft vooral in haar vroegere woon plaats IJmuiden groot enzien gewekt, meldt de „Tel." Want het echtpaar Van der Plas was be kend in die gemeente en hun namen zijn nog vaak genoemd, ook na hun vertrek naar Gelsenkirchen, nu ongeveer drie jaar geleden. Die bekendheid dankte de heer Van der Plas aan het feit, dat hij ir. den vischhandel werkzaam was bij zijn zwa ger en later inkooper was voor de Visch- conservenfabriek Isaacson te Gelsenkir chen. Deze zakenrelatie was zeer nauw en er werd veel geld verdiend, dat evenwel ook als sneeuw voor de zon verdween door het luxe-leven van de vrouw des huizes. Enkele jaren geleden vluchtte de Joodsche heer Isaacsson uit Duitschland en men ver zocht den heer Van der Plas het directeur schap van de fabriek op zich te nemen. Dit geschiedde en de zaken marcheerden, tot dat in September de vischhandel werd lam gelegdg, waarna de directeur werd ontsla gen. Voordien is de heer Van der Plas er al van verdacht direct betrokken te zijn bij deviezensmokkelarij. Wat hiervan waar is, zal het nadere on derzoek moeten leeren, doch men zegt, dat het hem door allerlei manipulaties gelukt zou zijn meer Duitsch geld naar Neder land te krijgen dan het factuurbedrag van de in Nederland ingekochte visch aangaf. Sinds zijn ontslag ïou hij nog gewerkt heb ben voor een wijnfirma en daarby zou hij dan geregeld over de Belgische en Duit- sche grens gekomen zijn, totdat hij, zooals gemeld, in België onder verdenking van spionnage ten gunste van Duitschland is DE MOORD TE DELFT. Van den dader nog steeds geen spoor. Het is cLrie d&giem geledi&n dat de moord bij den Pauwmolen te Delft op de 26 jarige verpleegster mej. G. M. uit Rotterdam door die Delftsohe politie ontdekt werd. Hoewel er dag en nacht aan het onderzoek, dat zich lot meerdere plaatsen uitstrekt, gearbeid is onder leiding van commissaris van der Zee en den pas uit Den Haag naar Delft overgeplaatsten hoofdinspecteur La- desteyn, ontbreekt tot dusverre ieder spoor van den dader. Het succes van d politie zal mede afhangen van de mededeelingen, die haar van het publiek bereiken inzake de fiets en het handtaschje, welke de moor denaar hiet slachtoffer na het plegen van zijn daad ontstolen heeft. Als het vermoe den juist is, dat de dader aelf ook een fiets bij zich had, moet hij dus met twee fietsen zijn weggereden, daar de politie de geheele omgeving met de grootste zorg vuldigheid. heeft nagezocht en af gedregd, doch géén weggeworpen rijwiel heeft ge vonden. Theoretisch blijft het natuurlijk mogelijk, dat de man zelfs indien hij met twee fietsen reed door niemand is opgemerkt Waarschijnlijk dat echter niet want zelfs op dat nachtelijk uur pleegt de weg, die de dader vermoedelijk heeft ingeslagen, nog door menig fietser bereden te worden en bovendien wordt het rijwiel pad voortdurend beschenen door de felle kopliohten van de auto's, die tot diep in den nacht voorbij suizen op den vlak er naast gelegen grooten verkeersweg Rotter damDen Haag. De Delftsche-politie legt verband tusschen deze misdaad en de aanranding die eenige weken geleden onder Oversohie plaats had, waarbij een jong meisje door een tot o;p heden ohbekend gebleven individu van haar fiets werd gesleurd en eveneens met een zwaar, scherp voorwerp op het achter hoofd werd geslagen. In Oversohie was de afloop minder tragisch: het meisje wist n.l. te ontkonien, terwijl de dader uit vrees voor de te hulp gesnelde tuin arbeiders het hazenpad koos. In den loop van Maandag is het stoffelijk overschot van hei slachtoffer door de jus titie vrijgegeven. De teraardebestelling zal SCHEEPSSPIONNAGE EN FRAUDE MET VERZEKERING. Ondergang van de „Aryon". Gisteren hebben wij medegedeeld, dat te St. Pancras de tweede firmant van de ge broeders K. is gearresteerd. De eerste fir mant en de zoon van dezen laatste zyn reeds eerder aangehouden. Over deze aan houdingen bericht de „Telegraaf" nog het volgende: Zy worden verdacht "an spionnage ten behoeve van een vreemde mogendheid. Bij het onderzoek van deze zaak zou zijn gebleken, dat de K. vertrektijden van bui- tenlandsthe schepen mededeelden aan een vreemde mogendheid, waardoor deze in staat werd gesteld deze schepen te torpe- deeren. Bij het onderzoek van deze zaak zou zijn gebleken, dat een in eind vorig jaar in de Golf van Gascogne getorpedeerd Fransch schip, de „Aryon", zich een groote partij dahlia's, pioenrozen en gladiolen bevon den, di$ door de fa. K. naar Buenos Aires werden verstuurd en bestemd waren voor een broer van de firmanten. Deze partij was verzekerd bij een Engel- sche maatschappij voor 55.517. De justitie zoekt thans blijkbaar verband tusschen den ondergang van de „Aryon" en de werkzaamheden van de firmanten K.. die bij het vergaan van dit schip gebaat waren. Zij hebben de verzekeringspennin gen kort na den ondergang van de boot getoucheerd. De zoo juist gearresteerde K. is aange houden, omdat de justitie hem verdenkt van medeplichtigheid aan deze oplichting van de verzekeringsmaatschappij. Zijn handelingen zouden zoo vernam het blad zich beperkt hebben tot het m« ewerken aan het binnenhalen van het verzekeringsbedrag. Er zijn vooralsnog geen aanwijzingen, dat hij betrokken zou zijn bij de organisatie, die de scheepstij dingen aan onbevoegden in handen speelde. De arrestant is naar Groningen gebracht en daar opgesloten. WOENSDAG 8 MEI 1940 Zijn vrouw was in IJmuiden en ook o.a. in Haarlem bekend als een excenariek op vallende verschijning die sportief was aangelegd en van uitgaan hield. Men zag haar veel in dure gelegenheden. In IJmui den viel zij wel wat uit den toon, maar in meer mondaine milieux waardeerde men haar. Zij had geregeld contact met Duit- schers in en buiten Nederland, waarvan o.a. ook haar relatie met den te Schiebroek gearresteerden Euitschen journalist ge tuigt. Na het ontslag van haar man in Duitsch land was het noodig, dat de familie op an dere wijze geld verdiende. Zoo moet zoo wel de man als de vrouw zich ingelaten hebben met spionnage, strafbare handelin gen met paspoorten en in zekere mate ook met' deviezensmokkelarij. Mevr. Van dei- Plas wordt er voorts van verdacht betrok ken te zijn bij het uitbetalen van geld aan personen, die voor D- itschland spionnage verrichtten, waarom haar arrestatie vooral van belang zou zijn. Ongeveer vijf weken geleden is zij en waarschijnlijk ook haar man nog in Ne derland geweest ter bijwoning van een ge- dachtenisdienst voor een familielid in de Oud-Katholieke kerk te IJmuiden. Daarna heeft mevr. Van der Plas ookw een bezoek aan Haarlem gebracht, waar zij in een res taurant nog eens als vanouds, duur heeft gedineerd. EEN TWEETAL AANHOUDINGEN IN AMSTERDAM. In samenwerking met de gemeentepolitie heeft de Rijksrecherche gistermiddag te Am sterdam twee arrestaties verricht, die ver moedelijk verband houden met een spion- ge-affaire. In een perceel op de Egelantiersgracht werd een jeugdig communist aangehouden en zijn bovendien tal van bescheiden in be slag genomen. De tweede arrestatie betrof een bewoner, van de J. P. Heijestraat, die zich verzette toen de rechercheurs hem in hechtenis wil den nemen. De man weigerde de politie de toegang tot zijn woning en bij een scher mutseling, die daarop volgde, werd een der rechercheurs door glasscherven verwond. De verdachte wist te ontsnappen, doch zijn vrijheid -zou slechts van korten duur zijn. Korten tijd daarna is hij in een garage in de Bi sboom Toussaintstraat aangehouden en onder bewaking van een viertal recher cheurs in een gereedstaande politie-auto weggevoerd. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV- Uitzending 6.307.00 Onderwijsfonds voor i.*. Scheepvaart. 80.0 Berichten ANP 8.05 Schriftlezing, meditatie 8.20 Gra- mofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.15 Morgendienst 10.45 Reportage 11.30 Gramofoonmuziek (12.00—12.15 Berichten. Om 12.30 Berichten ANP) 12.40 Celesta-ensemble en gramofoonmu ziek 2.00 Reportage 2.45 Gramofoon muziek 3.00 Christ, lectuur 3.30 Gra mofoonmuziek 3.45 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek 4.30 Gramofoonmuziek 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de jeugd 5.45 Gramofoon muziek 6.256.55 Taalles en technisch onderricht 7.00 Berichten 7.15 Land en tuinbouwcauserie 7.35 Reportage, eventueel Gramofoonmuziek 8.00 Be richten ANP, internationaal overzicht, her haling S.O.S.-berichten 8.25 Deventer Christ, gemengd koor, solisten en Arnhem- sche onkestvereeniging (9.4<J10.05 „Het Niasse heidendom en het nieuwe, dat Chris tus brengt", lezing) 10.15 Gramofoon muziek 11.15 Berichten ANP 11.20 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uit- zending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00— 11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramoioonmuziek 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgen wijding 10.20 Voor de vrouwen 10.50 Gramofoonmuziek 11.00 Causerie „Jachtrassen" 11.30 Gramofoonmuziek 11.40 Vragenbeantwoording over de cyclus „Het beginsel programma der S.D.A.P." (Opn.) - 12.00 VARA-orkest 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek 1.00 Rosian-orkest 1.301.45 Gramo foonmuziek 2.00 Handwerkles 2.30 Gramofoonmuziek 3.15 Voor de kinde ren 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 Or gelspel 6.307.00 Causerie „Wat is causaliteit?" 7.02 Felicitaties 7.06 VARA-Kalender 7.10 Koorzang 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Herhaling S.O.S.- berichten— 8.03 Berichten ANP, VARA- Varia 8.20 VARA-orkest 9.00 Radio- tooneel 9.30 Gevarieerd concert 10.00 Rosian-orkest 10.40 Medische vraag baak 11.00 Berichten ANP 11.10 De Ramblers 11.4012.00 Gramofoonmu ziek. ENGELAND. 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook op 342 M. 11.20 BBC-Harmonie orkest 12.05 Causerie 12.20 Berichten 12.35 Het A. J. Powell-banjo-octet 12.501.20 Eddie Carroll's dansorkest 2.20 BBC-Revue-orkest 2.50 Causerie 3.05 Tschaikowsky-concert 3.50 Radio- tooneel 4.20 Berichten en causerie (Welsch) 4.40 Kinderuurtje 5.20 Be richten 5.35 Lichte muziek 5.50 Be richten (Noorsch) 6.05 Actueele uitzen ding 6.35 Mededeelingen 6.50 Variété 7.20 BBC-Symphonie-orkest 8.20 Berichten 8.40 Actueele causerie 8.55 Revue-uitzending 9.20 Radiotoonecl 10.00 Schotsche kerkdienst 10.25 Eddie Carrolls dansprkest 11.00 Cembalo voordracht 11.20 Berichten 11.40 11.50 Berichten (Noorsch). RADIO PARIJS. 1648 M. 11.10 Harp- voordracht 11.20 Het Yvonne Gouverné- koor en vioolsoli 12.05 Vioolvoordracht 12.35 Zang 10.5 en 1.30 Pianovoor dracht 2.20 Zang 2.50 Radiotoonecl 3.50 Zang 4.20 Chansons 4.35 Cello voordracht en zang 535 Saxofoonvoor- voordraCht en zang 5.35 Saxofoonvoor- 6.20 Variété 6.50 Radiotooneel 9.05 Orkest en het Yvonne Gouverné-koor 10.05 Radiotooneel 10.20 Volksliederen met toelichting 10.35 Radiotooneel 11.0511.50 Kamermuziek. KEULEN. 456 M. 4.50 Otto Fricke's orkest 6.40 en 8.05 Gramofoonmuziek 8.308.50 Causerie met gramofoonmuziek 10.20 Fabrieksorkest 11.20 Weer- machtorkest 12.50 Populair concert I.45 Muzikaal tusschenspel 2.20 Leo Eysoldt's orkest 3.45 Solistenconccrt 6.05 Gramofoonmuziek 6.35 Radio tooneel 7.20 Gramofoonmuziek 7.45 Muzikaal tusschenspel 8.05 Gramofoon muziek 8.50 tot sluiting: Zie Dcutsch- landsender. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: II.20 en 12.301.0 Gramofoonmuziek 4 35 Pianovoordracht 5.20 Zang en pianoduettert 6.05 Gramofoonmuziek 6.20 „Bastien und Bastlenne", opera 8.35 Het gezelschap voor oude muziek m.m.v. solisten 9.3010.20 Gramofoon muziek. 484 M.: 11.20 Omrocpdansorkest 11.50 Gramofoonmuziek 12.30- Omroepdans- orkest 12,501.20 en 4.55 Gramofoon muziek 5.35 en 6.05 Willy Ruhlman's orkest 7.20 Voor soldaten 7.50 Om- roepsymphonie-orkest en solisten 8.40 „Remous", opera 9.3010.20 Omrocp dansorkest. DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 6.35 Otto Dobrindt's orkest 7.20 Radio tooneel 8.20 Berichten, hoorberichten - 8.50 Bont programma 9.20 Symphonic- concert m.m.v. solist 10.20 Berichten. Hierna: Nachtconcert 11.2012.15 Be richten. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF 3de Programma 8.00 Brussel Fr. 8.20 Diversen 8.40 Deutschlandsender 9.10 Diversen 9.50 Deutschlandsender 10.20 Keulen 10.50 Diversen 11.20 Brussel VI. (12.20 Ber.) 1.20 Deutschlandsender 1.50 R. Danmark 2.20 Deutschlandsender 3.20 R. Danmark 3.30 Deutschlandsen der 4.50 Diversen 4.55 Brussel Fr. 5.20 Brussel VI. (6.50 Ber.) 8.50 Deutsch landsender 9.20 Brussel VI. (9.20 Ber.) 10.20 Diversen 10.30 Deutschlandsen der 4e Programma 8.00 Brussel Fr. 8.20 Engeland 9.15 Diversen 9.20 Gramofoonmuziek GRD of div. 10.35 Welsch Reg. 11.20 Brussel Fr. (12.20 Ber.) 1.20 Welsch Reg. 5.005.09 Scheveningen Haven (Ber.) 5.20 Diversen 5.35 Engeland 5.50 Welsch Reg. 6.05 Brussel Fr. 6.20 Radio Parijs 6.35 Welsch Reg. 7.50 Brussel Fr. 9.20 Beromünster (Be richten) 9.30 Brussel Fr. 10.20 Diver sen 10.25 Engeland. 1 HETf5 EICEHUJK DWAAS VAN Mf} DAT IK MET NIEMAND OVER D/aT HOL EN OVER HET GELD WAT/K ER VOND, WIL SPREKEN. IK HEB ER -ZELFS SP/JT VAN OA7 IK ER ME VROUW PLINT OVER GESPRO KEN HEÖ JE WEET NIET, AAM W/EM ZE HET VERDER VERTELT. ALS MEN NIETS ZEGT 3E5PAART- MEN ZJCH VEEL LAST OB MOVERS MOCHTEN EENS HOOREN, DA7ll< ER ALLES VAN 10 WÉ ET NIET WAT TE TODDEN DOEN. MIJNHEER PUNTEN OF COMMISSARIS ZUN GEWOND. MHNHEER MACH Öi/JFTOANOVERa maar hem vértrouw/k voor GEEN CENT.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11