STADS NIEUWS Academienieuws BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 6 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad in de aula van het Stedelijk Gymna sium. Benoemd werden o.m. 9 leden van de contact-commissie voor de groot-industrie en 9 leden van c'e contact-commissie voor de klein-industrie en het winkelbedrijf. Benoemd werden de door B. en W. als No. 1- voorgedragenen, met dien verstande, dat in de contact-commissie voor de klein- industrie en het winkelbedrijf benoemd werd de heer J. B. de Koning en niet de heer J. Th. Hermans, die bericht had lie- xer niet een benoeming te aanvaarden. De eerste 18 punten van de agenda wer den aangenomen zooals door B. en W. voor gesteld. Punt 12, voorstel inzake verpachting weg en watertol 'bij het Leidsche Hek werd aan gehouden. Bij punt 19 herstemming over een voor stel van B. en W. inzake bezoldiging politie werd het voorstel van B. en W. met 17 te gen 15 stemmen aangenomen. De vergadering wordt voortgezet. Wordt vervolgd. VERZOEK OM MEER BADGELEGENHEID. De landelijke bond van werkverschaf fingsarbeiders „Eendracht Maakt Macht" afd. Leiden, heeft aan den directeur van den Gem. Geneeskundigen dienst een schrijven gericht en vraagt daaiin de aan dacht voor de te geringe badgelegenheid voor burgers. Zelfs voor stempelenden bij de arbeidsbeurs tegen een gereduceerden prijs, zijnde 3 cent, is de badgelegenheid practisch komen vervallen, in het badhuis van der Werffstraat. Dit euvel komt voort uit het meer dan normaal gebruik door militairen, ook van buiten deze ge meente gelegerden. Daar door dit gebrek de volksgezondheid in het gedrang komt, verzoekt deze bond hierin zoo spoedig mogelijk verbetering te willen brengen. WONINGBOUWVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". Receptie en feestavond bij het zilveren feest. De Woningbouwvereeniging „Eensge zindheid'!, dié indertijd, nadat de gedach te daartoe was opgekomen bij „Patrimo nium", door de Leidsche Chr. Besturen bond is opgericht, herdacht Zaterdag haar 25-jarig bestaan. In de receptiekamer van de Stadsge hoorzaal gaf het bestuur des middags gele genheid aan degenen, die daaraan behoefte gevoelden, hun gelukwenschen aan te bie den en van deze gelegenheid is door zeer velen gebruik gemaakt. Onder hen bevon den zich de wethouders Wilbrink, van Stralen en Verwey, vertegenwoordigers van de Leidsche Chr. Besturenbond, van Patrimonium, van den Nat. Woningraad en van vele zustervereenigingen. Een groot aantal bloemstukken gaf aan deze recep tie een feestelijk karakter. De voorzitter van de Woningbouwver eeniging, de heer K. Wassenaar, die „Eensgezindheid" heeft helpen oprichten en gedurende de vijf-en-twintig jaar van haar bestaan in het bestuur heeft zitting gehad, de laatste zeventien jaar als voor zitter, gaf aan het begin van den middag een kort overzicht van de historie der af- géloopen kwart eeuw. Het vraagstuk van de volkshuisvesting was in de dagen der oprichting zeer urgent. Men voelde dat er iets gedaan moest worden en dat men niet langer werkloos mocht blijven toezien. Vooral in den kring van het Werklieden verbond „Patrimonium" was deze gedach te levendig en om haar tot verwezenlijking te brengen stelde deze organisatie zich in verbinding met den Chr. Besturenbond, die het initiatief tot de oprichting nam, welke op 21 April 1915 een feit werd. Aan vankelijk had men met vele moeilijkheden te kampen, maar toch bleek al spoedig, dat men van vele zijden het initiatief toe juichte. En het duurde niet lang of men kon, door het gemeentebestuur daarbij ge holpen, overgaan tot de uitvoering van een eerste bouwplan, dat 118 woningen omvatte. Nog verschillende andere plannen zijn in den loop der jaren gevolgd. Thans heeft de vereeniging 429 woningen onder haar beheer. Jammer is het, aldus spr., dat na de totstandkoming van het zesde bouw plan geen woning meer is gebouwd. Drie belangrijke perceelen bouwgrond zijn de vereeniging ontgaan. Ondanks de waardee ring voor de bemoeienissen van het ge meentebestuur, aldus spr., moet het toch worden gezegd, dat juist in de jaren, waar in de bouwkosten laag waren, de gelegen heid om te bouwen aan de Vereeniging is onthouden. Bij het einde van de vijf-en-twintig-jari ge periode draagt de stemming dan ook tweeërlei karakter. Eenerzijds is er waar deering voor de medewerking door het ge meentebestuur betoond, anderzijds teleur stelling over de in den laatsten tijd ge voerde woningpolitiek. Spr. deelde daarna nog het een en an der mede over het woningbezit (er is reeds voor meer dan anderhalf millioen ge bouwd) en wees er vervolgens op, dat de Vereeniging tot tweemaal toe is aangeslo ten geweest bij de federatie van woning- R.K. MILITAIREN-VEREENIGING. Voor ontspanning en ontwikkeling der gemobiliseerde militairen in de R.K. Mili tairen-Vereeniging: Vorig bedrag f 39.65 v. V. te F. 0.50 Van een kaartkrans 1.50 Voor de soldaatjes 10. Voor de militairen 2. 53.65 Wij zijn nu druk aan 't sparen om een flink bedrag bijeen te krijgen om de kos ten te kunnen bestrijden voor een groot feest, dat wij ons voorstellen eerdaags te kunnen geven, meer kunnen wij nog niet zeggen. Wie helpt mee daarvoor een flink bedrag bijeen te krijgen. Dankbaar werden ons door een milde gever fijne sigaren en sigaretten ter hand gesteld. Voor alles wat wij tot heden van u allen mochten ontvan gen onzen hartelijken dank en we hou den ons steeds aanbevolen. Giften worden gaarne in ontvangst ge nomen door den directeur, den zeereerw. Pastoor R. Smitz O.F.M., Pastorie Haar lemmerstraat 104, door den penningmees ter. den heer P. J. v. Kampenhout, Haar lemmerstraat 125, giro 313847 en aan het bureau van „De Leidsche Courant". bouwvereenigingen, maar dat zij daarvoor telkens om practische en principieele re denen heeft moeten bedanken. Spr. eindie- gd met den wensch, dat de vereeniging nog vele jaren in het belang der Volkshuis vesting zou mogen werkzaam zijn. De eerste, die daarna zijn gelukwen schen aanbood was de voorzitter van den raad van Commissarissen, de heer F. Ei kerbout, tevens voorzitter van de feestcom missie. Deze stond ook een oogenblik stil bij de erbarmelijke woningtoestanden van vijf-en-twintig jaar terug en bij de oprich ting van „Eensgezindheid". Hij bracht hul de aan de oprichters en in 't bijzonder aan den voorzitter, den heer Wassenaar, die 25 jaar lang het wel en wee der vereeni ging heeft meegemaakt op een zoo voor aanstaande plaats en met zoo groote trouw. Spr. deelde mede, dat Vrijdagavond na mens de leden aan het bestuur is aangebo den een gedenksteen, die de herinnering aan dezen dag moet levendig houden, ter wijl de steen met den oprichtingsdatum een vernieuwing heeft ondergaan. Aan den voorzitter overhandigde spr. een ingelijste foto van het bestuur. Namens het gemeentebestuur werd het woord gevoerd door wethouder Jac. Wil brink, die met bijzonder groote sympathie van de uitnoodiging om deze receptie bij te wonen heeft gebruik gemaakt, evenals de twee andere leden van het dagelijksch bestuur der gemeente, de heeren Verwey en van Stralen. Uw voortdurend streven is geweest, aldus spr., werkzaam te zijn in het belang van de volkshuisvesting en de groote rust waarmede de voorzitter sprak over bedragen die het millioen ver te bo ven gaan, alsof hij een bankdirecteur was, wijst er op. dat men aan hem en aan de andere bestuursleden deze zaken ook rus tig en met vertrouwen in handen kon ge ven. Wat betreft de teleurstellingen, die de vereeniging van de zijde van het gemeente bestuur heeft ondervonden, wijst spr. er op, dat hier geen sprake was van gebrek aan sympathie. Woorden van den voorzit ter aanhalende merkte spr. evenwel op, dat menschen door teleurstellingen dik wijls dichter bij elkander worden gebracht. Zoo moge het ook hier gaan. We hopen, dat de tijd van de teleurstellingen nu voor bij is en dat aan de vereeniging nog de bouw van vele woningen kan worden toe vertrouwd. Daarna werd achtereenvolgens hét woord gevoerd door vertegenwoordigers van den Ned. Woningraad, van de afdeeling Leiden van het Ned. Werkliedenverbond „Patri monium", van den Chr. Besturenbond, van de Woningbouwvereeniging „De Een dracht", „De Tuinstadwijk", „Ons Belang", „Ons Doel", door den architect der Ver eeniging, den heer v. d. Heijden, door ver tegenwoordigers van de Woningbouwver eeniging „Buitenlust" te Oegstgeest en „Spino-za" te Rijnsburg, door den heer de Groot namens de buurtvereeniging „Eens gezindheid" en tenslotte door een lid van het personeel der jubileerende vereeni ging. Verschillende der vertegenwoordigers der zustervereenigingen drongen er op aan, dat „Eensgezindheid" weer tot de fe deratie zal toetreden. In zijn dankwoord zeide de voorzitter toe, dat dit verzoek in de bestuursvergadering weer een punt van overweging zal uitmaken. Daarbij moet echter het spreekwoord van den ezel en de steen niet uit het oog worden verloren. Als die steen wordt weggeruimd.... Behalve de bloemstukken werden er nog eenige andere geschenken aangeboden, zoo als een voorzittershamer door „Ons Doel", een ets door „Spinoza" en een aantal fo to's der woningcomplexen, in een lijst ver zameld, door de buurtvereeniging „Eens gezindheid". Na het dankwoord van den voorzitter werd het een va-et-vient naar de bestuurs tafel om de bestuursleden persoonlijk te feliciteeren. Des avonds werd in de Stadsgehoorzaal een feestavond gegeven, waarvan het ge varieerd programma werd verzorgd door Mr. Carter en Miss Coruna. DE UITREIKING VAN DISTRIBUTIE BONBOEKJES. De Rijiksdiistributiekaart (de groene met de bonnen) begint haar einde te naderen en binnen afzienbaren tijd zal het distri butiebonboekje haar functie moeten over nemen. Er zal, op diezelfde manier als voor die Distributiestamkaarten is geschied, een uitreiking plaats vinden. Deze begint 14 Mei a.s. aan het bekende adres, Bree- straat 117 Ongeveer een week van tevoren zullen alle gezinshoofden en alleen wonendien door goede zorgen van die post ontvangstbe wijzen in hun brievenbus vinden. Bij deze ontvangstbewijzen zullen zij een paipier vinden met aanwijzingen hoe zij hebben te handelen. Zij zullen daarin zien, dat al le Distributiestamkaarten door den eige naar, zoodra hij den leeftijd van 14 jaar beeft, zelf geteekend moeten worden op eerste binnenbladzijde. Ook Vaders en Moeders mogen niet voor hun jongere kin deren teekenen. Men kan de bonboekjes komen halen op vertoon van stamkaarten, die aan de gestel de eischen voldoen. Hieruit volgt dus, dat men een ander met dit afhalen kan belas ten zonder hem daarvoor een speciale machtiging te geven. Om omioodig gedrang in het kantoor, Breestraat 117, te voorko men, is het zelfs gewensoht, dat één lid van eik gezin zich met deze boodschap belast. Verder moet ieder, die den leeftijd van 14 jaar heeft bereikt, zelf het ontvangst bewijs teekienen, dat de post zal bezorgen. Om in ieders belang de uitreiking der bonboekjes zoo vlot mogelijk te doen verloopen bcginn men met zorgvuldig in de courant dj mededce- lingen, die erover gedaan zullen wor den, te lezen. Dan zal men zien, dat de oproepingen gedaan zullen worden in de alphabetische volgorde der straatnamen. Hierbij zal de eerste letter van de straatnaam gebruikt worden, de bewoners van den Oudien Sin gel b.v. behooren bij de O.-groep, niet bij de S. Wie overdag bussdhen 9 uur en 12 uur en tussöben 14 uur en 17 uur niet kan ko men, zal het kantoor Breestraat 117 open vinden van zeven uur 's avonds tot half negen. Men dient goed te begrijpen, dat onidar geen enkele conditie een boniboekje uitge reikt wordt wanneer de stamkaart niet ge heel in orde is en het ontvangstbewijs niet naar behooren is ingevuld en ondertee- kend. Het is dus nu hoog tijd werk te maken van Distributiestamkaarten, die op een of andere manier niet in orde of zoek zijn ge> raakt. Daarvoor wende men zich eerst tot de politie en daarna tot 'het Bureau van Be volking, Stille Rijn 3. Houders van stamkaarten, die niet in Leiden zijn uitgereikt, worden op den Ouden Rijn 132 verwacht om ihiun bonboök- jes af te halen. Zij zullen op dezelfde da gen en dezelfde uren geholpen worden als de anderen. Dit wil dus zeggen, dat ook bewoners van andere Nederlandsche ge meenten hier geholpen kunnen worden. Ook in deze gevallen moet de stamkaart absoluut in orde zyn, maar het ontvangst bewijs wordt op het Distributiekantoor Oude Rijn 132 ingevuld en onderteekend. Zoo men dat liever wil, kan men eerst zooveel als men er noodig heeft komen af halen, ze thuis invullen en onderteekenen eu daarna bet bonboekje komen afhalen. Dat zal b.v. voor grootere gezinnen voor keur verdienen, omdat men dan veel snel ler geholpen kan worden. De ontvangstbe wijzen zijn van nu af beschikbaar. Zooals men zal zien moeten ze tweemaal ingevuld en ondierteekend worden. Het parool is nu voorloopig goed de cou rant lezen, de Distrilbutiiestannkaarten j_ nakijken-(handteekemnig), en de zaken zóó te regelen, dat men, wanneer het eenmaal zoover is, bijtijds het noodiige kan doen. Nog eens, een vlot verloop van zaïken is in ieders belang. Men kan erop rekenen, dat al het moge lijke gedaan zal worden om de Leidsche burgerij zooveel mogelijk tijdwerlies te besparen. VEREENIGING VAN MATHESIANEN, In de collegezaal van het Kamerl. Onnes- laboratorium hield de V. V. M. een film- bijeenkomst waarin als hoofdfilm werd vertoond de film van het bedrijf der Staats mijnen in Zuid-Limburg met eenige bij- films. In zijn openingswoord heette de voorzit ter de aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede dat de filmvertooning werd verzorgd door het Instituut van Cultureele films te Amsterdam. Vervolgens werd aangevangen met de vertooning van de film der Staatsmijnen, welke werd toegelicht door den heer H. Reijs. Na de pauze, werd vertoond een film over de rubberwinning. Uit het applaus dat na elk der films weer klonk viel het niet moeilijk op te maken hoezeer deze door de aanwezigen werden gewaardeerd. Het was dan ook daarom, dat de voorzitter na afloop gerust kon verkla ren te preken namen# alle aanwezigen en bestuur toen hij den heer Retyfi hartelijk dankte voor de prachtige filmvsrtooning en de duidelijke toelichtingi NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Onder auspiciën van het werkcomité van de actie naar de Nieuwe Gemeenschap is een comité gevormd uit de sociale organi saties van ouderen en jongeren dat dit jaar de voorbereiding ter hand neemt van 3 plechtigheid van het Zegenen van den arbeid. Hierdoor hopen wij te bereiken, dat de deelname nog algemeener zal worden, dan voorheen. Gezamenlijk zullen wij Gods zegen over onzen arbeid, hoe vex-schillend ook van aard, afvragen. Rondom den arbeid zijn de grootste mis verstanden onder de menschen ontstaan. In de Nieuwe Gemeenschap zal de ar beid de menschen van allen stand tot el kander moeten brengen, de arbeid na melijk door God gezegend en ter eere Gods verricht, tot heil van den naaste. Moge dit comité dank zij uw medewerking slagen en deze dag de Leidsche katholieken uit alle standen dichter tot elkander bren gen. Het werkcomité voor de actie naar de Nieuwe Gemeenschap LEIDSCHE BOND VAN VOLKS- TUINDERS Deze vergadering was bijeen geroepen door de contact-commissie, samengesteld uit de drie tuingroepen: Ons Genoegen, Ons Belang en P. C. en I. De statuten wa ren in ontwerp op de vergadering der tuin groepen behandeld en hadden de goed keuring van allen verkregen. De vergadering was bezocht door 27 per sonen, terwijl mede aanwezig waren de voorzitter en Secretaris van het Algemeen Verbond. De opening geschiedde door den heer Zaalberg, voorzitter van de Contact-Com missie, die het betreurde, dat zoo weinigen gevolg hadden gegeven aan den oproep voor deze vergadering. Hij riep de aan wezigen een welkom toe, in het bijzonder de bestuurders van het Verbond en ver zocht aan den Bondsvoorzitter, deze ver gadering verder te willen leiden, die daar aan wel wilde voldoen. Na een inleiding gaf de voorzitter de vergadering de ge legenheid over te gaan tot stichting van de Leidsche Bond van Volkstuinders, ge baseerd op de statuten, die in de vei'gade- ring der tuingroepen zijn behandeld en aldaar ongewijzigd zijn aangenomen. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Daarna werd een Bestuur gekozen; op voorstel uit de vergadering zal dit voor loopig zitting nemen. Het bestuur bestaat uit de heeren Zonneveld, die bij accla matie werd gekozen als voorzitter, Smit Jr,. Zaalberg, Baart, van Dieren, Vogel en v. d. Leek, welke, laatste als Algemeen Com missaris, die er moet zijn om het bestuur uit zeven leden te doen bestuur, werd ge kozen. Dit bestuur kreeg de opdrapht om een ontwerp huishoudelijk reglement te ontwerpen en de machtiging om op de statuten de Koninklijke Goedkeuring te vragen. Nadat de Bondsvoorzitter het pas ge kozen bestuur had geinstalleerd en uit de vergadering de beste wenschen waren ge uit, dankte de voorzitter namens de mede gekozenen en sloot hij de vergadering. De Commissaris van Politie te dezer stede brengt in herinnering het K.B. van 16 Augustus 1918 Stbl. No. 521, regelende het toezicht op de in Nederland vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vree .deling nachtverblijf verschaft binnen 24 uur verplicht is daar van kennis te geven aan het hoofd van politie in de gemeente in casu de Commis saris van Politie (bureau Vreemdelingen dienst Zonneveldstraat alhier, geopend van 9—12 uur, van 24 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Lezing over Max Reger met muzikale voordracht. De directeur der Leidsche Muziekschool Hans Franco Mendies, hield in de concert zaal aan het Rapenburg een geslaagde re de over een componist, die hem blijkbaar na aan het hart ligt, n.l. over Max Reger. Mevrouw Suze Luger en de violist Nap de Kleijn gaven hun muzikale medewerking. Een kort woord van welkom, dat tegelijker tijd een diankwoord inhields aan de drie medewerkenden werd gesproken door dir. A. Koster. En Franco Men des betrad het podium. Spreker behandelt naast de bio grafie het werk van den eenigszins won derlijken Reger. Hij vestigt er de aandacht op, dat de componist zich positief houdt aan de klassieke vormen, geen opera's symphonieën, of pragramma-miuizLelk schreef, een „absolute" musicus is, contra puntist met Baoh als lichtgevende bron. Bij hem is de polyphonie als 't ware een natuurlijke uiting naast geweldige knap heid; iets wat hem in het bloed zit. In al zijn werken, voor orgel, voor klavier, voor kamermuziek en voor orkest, legt ihy in de gecompliceerde vorming een muzi kale stroomimg, die de aandacht waagt, een zeker sóórt eenvoud, die van den executant geen virtuose schittering verlangt, maar hem alleen in maar in kennis stelt met ziijn werken, waarvan het aantal hieel groot is. Reger's muzikaal leven is alzoo rijk en ar beidzaam geweest. Geboren werd hij te Brand in Beieren (1873), waar zijn vadier leer aar was. Met den onganist Lindner gaf deze hem de eerste muzieklessen. Daar na studeerde hij contrapunt en compositie bij Riemann. In 1896 leeraarde hij aan het conservatorium te Wiesbaden, Van 1905 190-6 was hij professor aan de Academie te München, was dan orkestdirigent en na 1914 componeerde hij hoofdzakelijk. In 1916 is hij plotseling overleden. Zijn beste werken zijn die van polyphonen aard, fuga's, variaties koraalbewerkingen, waarin hij de klassieke vorm fuga dubbelfuga gepaard heeft aan de expressie van zijn tijd. Chromatiek, harmoniek en de modu- latie zijn modern. Zijn „Beitrage zur Mo dulation" prees spreker als werk. Op elk gebied van muziekuiting is Reiger zeer be dreven. Zijn kwartetten (kamermuziek in Brahms geest, Debussy's in druk in de Romantische suite), zijn c dur vioolsonate, zijn 5e sonate, zijn sinfonletta, zijn belang rijke serenade voor orkest, of zijn Heller en Mozart-variationen, zijn klavier- en orgel-composities, v enz. enz. Alle moeten zij als kunstwerken worden genoemd. Intusscihen onderbreekt Franco Mendes zijn handeling om zijn gehoor „Praelu- dium en fuga op: 99" en een der „sonati nes" voor te spelen (waarin de variatie- vorm). Wij danken den virtuosen pianist, wiens streven het was het werk te leeren verstaan van den meester, voor wien een zekere stroefheid een schaduw wierp óp zijn kunsten aarspad. Mevrou w Suze Luger, door den pianist gesecundeerd, zong met bewogen voordracht drie van Roger's „Schliohte Weisen", en applaus en bloemen loonden haar voor haar praestatie. Na de pauze hernam de onvermoeide spreker zijn onderwerp en gaf als nabeschouwing: Waarom heeft Mahler eerder dan Bruck ner, en Debussy eerder dan Reger contact gehad met de mensohen? Niet om de waar debepaling, maar om het genre. Verder veTtelde spreker nog enkele bijzonderhe den uit 'het leven van den componist, las een paar belangrijke fragmenten uit brie ven voor, o.a. aan zijn vrouw, noemde de kunstenaars, die voeling met hem haddien gehad, en ook de litteratuur, die er over Reger is. Nap de Kleijn speelde tot besluit het 2e deel uit „Suite im alten Stil" voor viool en piano. Fraai van toon en muzikaal was zijn spel en 'het samengaan met den slagvaardigen pianist mocht er wezen. De uitvoerenden slaagden dezen avond heel gelukkig. Het applaus was 'herhaaldelijk enthousiast. Moge de muzikale lezing vrucht dragen. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch recht, de heer E. de Jong Swemer, 's-Gravenhage. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AAN V ANGSULi» KEURING Lido: Broad way-Seren&de (Jeannette Mc Do nald, Lew Ay res) I give my heart, (Gitta Alpar). Revue-film Operette Dag. 8.15 u., Zondag doorl. voorst. 2—7 uur; Matinée Zater dag en Woensdag 2.30 uur. Toelaatbaar V. volwassenen Luxor: Het Huis der Ver gelding (Ferd. Cra- vey, Cor Luchaire). Percy neemt vacan- tie (Hans Alber#) Realistisch Humoristisch Dag. 8 uur; Zondag doorl. voorst. 27 u. Matinée 2 uur iede- ren dag behalve Vrijdag. Goedgekeurd V. volwassenen Trianon: De Deserteur (Cor Luohalre, Jean P. Aumont). \Vu ik maar nooit getrouwd (Ka the von Nagy). Dramatisch Humoristisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 1 uur matiné. Goedgekeurd V. volwassenen Rex: Marionetten (Benja- mino Gigli). Mexico laoht (Mar- Tha Ray, Bob Burns. Zangfilm Dag. 8 uur; Zondag doorl. 27 uur; Matinée eiken werk dag 2 uur. Goedgekeurd Casino: Afgekeurd. i'A>. -v

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11