AGENDA C. F. MÊEKPOEL ZATERDAG 4 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 f A AöonnenvmUpry*: toot Lctdsn II e«nt per week; 150 per kwarta&L Bty onxe «centen 20 cent per week; f 160 per kwartaal. Franco per poet t 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 6 cent, met feïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 10 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. A HOE WORDT BET WEER 7 ZWAAR BEWOLKT. De BUI seint: Verwachting: Meest zwaarbewolkt, weinig verande ring in temperatuur, meest matige Ooste lijke tot Noordelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, matige N. Oosteljj ke wind, 11 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, matige N. N. O. wind, 13 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, matige N. O. wind, 15 gr. C. Groningen: betrokken, matige N. O. win, 12 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, zwakke N. wind, 11 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Randstaten is weer in beteekenis toe genomen. Het depressiesysteem ligt thans over Midden-Europa en Italië, Milaan had 15, Mirafiori bij Turijn 11 mm. regen. Ook op den Balkan viel plaatselijk zware regen. Over Portugal kwam een rug van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling tusschen Por tugal en de Azoren ligt voorts nog een depressie. De temperatuur is in ons land aanzienlijk boven normaal, voor zoover bekend is zij over het geheeie waarnemings gebied nog iets gestegen, in de Randstaten plaatselijk 7 8 graden. LUCHTTEMPERATUUR. 17.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.59 uur tot Zondagmorgen 3.53 uur; van Zondagna middag 8.01 tot Maandagmorgen 3.51 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 5 Mei vm. 1.30 en nam. 1.55 uur; op Maandag 6 Mei voorin. 2.en nam. 2.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 16 gr. C. Maan op 3.39 uur Zondagmorgen. Maan onder 5.27 uur Zondagavond. Maan op 4.04 uur Maandagochtend. Maan onder 6.32 uur Maandagavond. NAAR DE BOLLENVELDEN. Naar de K.N.A.C. meldt zijn de vroege tulpen, zoowel de enkele als de dubbele, thans in vollen bloei. Ook de late tulpen beginnen thans te komen, maar deze zul len pas in den loop van de volgende week op hun mooist zijn. Hoewel de narcissen en de hyacinthen thans vrijwel zijn ver dwenen valt er morgen voor de bezoekers van de bollenvelden volop te genieten van de tulpen. HONDERJARIG BESTAAN HAARLEMMERMEERPOLDER. Van officieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin zich Maandag 6 Mei, bij de herdenking van het 100-jarig bestaan van den Haarlemmermeerpolder te Hoofd dorp zal doen vertegenwoordigen door Haar kamerheer i. b. d. jhr. F. van Len- nep. STADS GEMEENTERAAD VAN LEIDEN Aan de agenda van de Raadsvergadering op a.s. Maandag is nog toegevoegd: Voorstel tot het aankoopen van een zes tal perceelen, begrepen in het saneerings- plan GeeregrachtKraaierstraat. AANKOOP PERCEELEN Met nog een viertal eigenaren kon over eenstemming worden bereikt omtrent den aankoop van zes in het saneeringsplan GeeregrachtKraaierstraat begrepen per ceelen. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. en W. in overweging aan te koopen: a. de perceelen Geeregracht No. 2 en Geerestraat No. 1, resp. groot 46 M2. en 20 M2., voor een bedrag van 3200.— in totaal; b. het perceel le Gortestraat No. 8, groot 28 M2., voor een bedrag van 230. c. de perceelen le Gortestraat No. 11/lla en le Haverstraat No. 26, resp. groot 40 M2. en 36 M2., voor een bedrag 2000.— in totaal; d. het perceel le Gortestraat No. 20, groot 47 M2., voor een bedrag van 450.— VOLKSBOND-NIEUWS. Bezoek aan de K.R.O.-Studio. Voor die leden bestaat gelegenheid tot bezoek aan de K.R.O.-studio. Zij, die daar aan wenschen deel te nemen, kunnen zich daarvoor opgeven, liefist schriftelijk, vóór 15 Mei as., Bondisgebouw, Steenschuur 15 ofwel aan het secretariaat. Bij de opgave dient tevens te worden vermeld of een buisgenoote wensoht deel te nemen. Het Bestuur verzoekt rekening te willen hou den met den datuim waarop de inschrijving sluit Nadere gegevens volgen dan! Er wordt op groote deelname gerekend. Sociale Recollectie. Donderdag 9 Mei a.s. wordt de maande- lijkscbe Sociale Recollectie gehouden in de Lodiewijkskerk, des avonds te 8 uur. Be stuursleden der resp. vak- en onderafdee- 1 in gen worden daar verwacht, alsmede de leden van de „Credo-Pugno-club." Vooral in deze tijden is het medemaken van de Sociale Recollectie ten zeerste gewemscht. Daarom zij die kunnen, zijn aanwezig op 9 Mei a.s. Paaschloterij. De trekkingslijst van de Paaschloterij, de eerste, is ter inzage in het Bondsgebouw, Steenschuur 15. Daartoe bestaat gelegen heid eiken avond vanaf 7 uur in de con versatiezaal. MARIA-CONGREGATIE (HARTEBURG) Afd. Meisjes. Wij herinneren de leden er aan, dat Zon dag na de Hoogmis in de Romanuszaal, gra tis toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn voor den a.s. feestavond op 19 en 24 Mei. Te vens kunnen dan nog kaarten 0.25 bij- gekocht worden. Wij rekenen op jullie me dewerking om 'n volle zaal te krijgen. HET BESTUUR PAR. O.L.Vr. HEMELV. EN ST. JOZEF Zondagmorgen, kwart voor zeven Alg. H. Communie voor de geheeie manne lijke jeugd van onze parochie. U bent toch ook present? Sluit zoo veel mogelijk aan. Na afloop zingen wij lied 33 „Wij allen zijn Maria's kinderen". Voor Christus onzen Koning, God wil het. ONDERSCHEIDING VOOR PROF. DR. JAN DE VRIES. Wij vernemen, dat prof. dr. Jan de Vries alhier benoemd is tot correspondeerend lid van het Finsch-Oegrisehe genootschap te Helsinki. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Lezing van P. P. Meertens over het probleem der nationale kleederdrachten. In de maandelijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche letter kunde alhier heeft de heer P. J. Meer tens gisteravond een voordracht met licht beelden gehouden over het probleem der nationale kleederdrachten. Met de volkstaat en de volksgebruiken en -zeden behoort de volksdracht tot die verschijningsvormen van de menschelyke samenleving, die ook in ons land ziender- oogen verdwijnen, zoodat menigeen den tijd niet ver meer acht, waarin deze geheel tot het verleden zullen behooren. Terwijl de mannen al sinds langen tijd geen spe cifieke hoerendracht meer dragen, hebben op weinige uitzonderingen na ook de boerinnen beneden de veertig jaar haar dracht afgelegd en zijn op haar burgersch gegaan. De mogelijkheid, dat met één menschenleeftijd de hoerendracht in ons land geheel zal zijn verdwenen, is dan ook lang niet denkbeeldig. Mogen we in dit verschijnsel berusten, zooals de boer zelf 't algemeen schijnt te doen, of is de verontrusting daarover, die hier en daar onder intellectueele stedelin gen het hoofd opsteekt, gerechtvaardigd? En zoo ja, heeft het zin om te trachten, dit proces zoo mogelijk nog te keeren? Voor de beantwoording van deze vraag NIEUWS is allereerst eenig inzicht noodig in het ontstaan van de hoerendrachten en haar ontwikkelingsgang. De hoerendracht als tegenstelling tot de stadsdracht is een vrij jong begrip, stellig niet ouder dan de 16b eeuw. In wezen is de hoerendracht fliets anders dan een verouderde stadsche mode. Economische factoren zijn oorzaak geweest, dat het land zich wat de dracht betreft af scheidde en onderscheidde van de stad. Deze onderscheiding heeft de boer echter nooit bewust gewild, integendeel heeft hij telkens weer getracht, de stadsche modes, zij het dan ook op eenigen afstand, na te volgen. Dit is de oorzaak van de voort durende wisselingen in de hoerendrachten en tegelijk van haar rijkdom aan vormen. Voor de populaire meening dat de hoeren drachten, zooals we ze thans kennen, oer oud zouden zijn, bestaat dus niet de min ste grond. Tusschen de hoerendrachten van nu en vijftig of honderd jaar geleden bestaan al even vele en groote verschillen als tusschen de burgerdrachten van onzen en dien tijd. Doordat de boer echter de stadsche dracht overnam met groote tusschenpoozen en haar bovendien aanpaste aan zijn eigen behoefte, kon de aldus tot stand gekomen hoerendracht worden opgenomen in de ge meenschap en deel gaan uitmaken van de levensgemeenschap ten plattelande, waar voor de stadsche dracht, die van de eene mode in de andere viel, nooit de gelegen heid kreeg. De voornaamste oorzaak van het ver dwijnen van de hoerendracht dient ge zocht te worden in de gewijzigde omstan digheden, waaronder de boer leeft. Het probleem van het verdwijnen van de dracht hangt ten nauwste samen met het geheeie agrarische vraagstuk, dat misschien het belangrijkste probleem is van onze eeuw. De wijze waarop dit vraagstuk zal worden opgelost zal beslissend kunnen zijn voor de oplossing van het drachtenpro bleem, maar waarschijnlijk is, dat dit laat ste al vóór dien tijd niet meer bestaat bij gebrek aan hoerendrachten. De hoeren dracht heeft slechts zin en levensvatbaar heid in een hechte gemeenschap; waar deze ontbreekt verliest ze haar bestaans grond. Onder geen voorwaarde mag men haar verlagen tot een livrei, zooals die me vrouwen doen die dienstboden in boeren kostuum vragen, en daardoor onbewust meewerken aan het verdwijnen van de dracht. Funester nog is de invloed van het vreemdelingenverkeer, dat de dracht als een rariteit beschouwt. Wel kan deze haar een tijdlang m stand houden, maar haar ondergang zal dientengevolge des te on herroepelijker en volkomener zijn. Bij het geval van Marken en Volendam diene men overigens in hef oog te houden, dat visschersdrachten, die eigenlijk beroeps- drachten zijn, zich geheel anders gedra gen dan hoerendrachten en veel konserva- tiever zijn dan deze. Liever dan een nuttelooze poging te doen nog een tijdlang het leven te rekken van de hoerendrachten, die toch ten on dergang zijn opgeschreven, werke men mee aan het behoud van wat nog niet tot verdwijnen is gedoemd: het boerenhuis, de oude voorvaderlijke zeden en gebruiken, die nog alom in eere worden gehouden en die aan het leven zin en kleur verleenen. Maar ook hiervoor is de eerste voorwaar de, dat in den boer het gevoel van eigen waarde wordt versterkt en dat hem in onze samenleving de plaats wordt ver leend, waarop hij recht heeft. Wellicht dat dan in deze verjongde boerengemeenschap een nieuwe dracht zal ontstaan (en dan een beroepsdracht), waaraan opnieuw het woord van Goethe's Faust bewaarheid zal worden: „Am farbigen Abglanz haben wir das Leben". STICHTING RIJNLANDSCH BORG STELLINGSFONDS Onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer, werd de jaarvergadering gehouden van de Stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Bij de opening der vergadering werd een voorstel van den voorzitter aangenomen om aan H. K. H. Prinses Juliana ter gele eenheid van Haar verjaardag een telegram van gelukwensch te zenden. In deze vergadering heeft de districts commissaris, de heer P. A. van Aggelen, verslag van de werkzaamheden van het fonds uitgebracht. Hieraan is het volgende ontleend: Het werkterrein van de Stichting bestaat uit het district behoorende tot het ambtsge bied van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland. Het aantal inwoners van de aangesloten gemeenten was per 31 December 1939: Ter Aar 4.097, Alphen 19.157, Hazerswoude 4.916, Katwijk 18.851, Koudekerk a. d. Rijn 1.722, Leiden 78.227, Leiderdorp 3.495, Lei- muiden 2.159, Nieuwkoop 3.374, Nieuwveen 1.895, Noordwijk 12.517, Noord wij kerhout 7.499, Oegstgeest 9.045, Rijnsburg 4.924, Rijnsaterwoude 722, Sassenheim 6.086, Voorhout 3.657, Voorschoten 7.280, Warmond 2 991, Woubrugge 2.559, Zoeterwoude 4.715, totaal 199.888. Niet aangesloten zijn de gemeenten: Al kemade, Benthuizen, Valkenburg en Zeven hoven met 6371, 1094, 1135 en 1104, of to taal 9704 inwoners. De verwachting is, dat ook deze gemeen tel zich in het komende jaar zullen aan sluiten. Met ingang van 1 Januari 1940 waren aan de beurt van aftreden de heeren P. M. M. v. d Weyden, J. A. Bakhuizen en A. A. C. van Iersel, resp. burgemeester van Nieuwkoop, Nieuwveen en Noordwijker- hout. Deze vertegenwoordigers van de aan gesloten gemeenten waren niet aanstonds herbenoemdbaar, teneinde ook andere ge meente-besturen de gelegenheid te geven, zich in het bestuur te doen vertegenwoor digen. Het bestuur zegt oen afgetreden leden hartelijk dank voor de prettige samenwer king en voor den ondervonden steun. In de plaats van de afgetreden bestuurs leden werden door burgemeester en wethou ders der daarvoor bij toerbeurt aangewezen gemeenten benoemd de heeren mr. P. N. Höweler, M. F. Berkhout, H. B. M. Mum- sen, resp. burgemeester van Rijnsburg, Voorschoten en Woubrugge. De voorzitter, de heer D. ten Cate Brou wer, die aan de beurt van aftreden was, werd herbenoemd. Deze benoeming ge schiedde overeenkomstig het bepaalde bij artikel 2 van den Stichtingsbrief, door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De secretaris spreekt er zijn blijd schap over uit, dat de heer ten Cate Brou wer deze herbenoeming heeft aangenomen. De leiding der vergaderingen is bij hem in uitnemende handen. Met veel ambitie ver vult hij het voorzitterschap De prettige sa menwerking wordt door de bestuursleden ten zeerste gewaardeerd. In de vacature van wijlen prof. mr. D. van Blom is nog niet voorzien. De vertegenwoordigers van de midden- standsvereenigingen konden niet in het be stuur zitting nemen, omdat door de mid- denstandsvereenigingen in Rijnland niet tot de inkomsten van het fonds wordt bijge dragen. Het heeft het bestuur nimmer kunnen be- viedigen, dat het bij den aanvang het be sluit heeft moeten nemen, buiten de Rijks regeling voor de borgstellingsfondsen voor kleine middenstanders te blijven. Niet al leen omdat het Rijnlandsch Borgstellings fonds het eerste fonds was, dat ten bate van den industriëelen en handeldrijvenden mid denstand werd opgericht en als zoodanig als proto-type voor de overige fondsen had gediend, maar vooral ook, omdat het fonds daardoor buiten het verband van de andere fondsen kwam te staan. In onderscheiden vergaderingen van het bestuur en van het dag. bestuur is over de mogelijke aansluiting gesproken. In het verslagjaar werd aan den Minister van Eco nomische Zaken verzocht het daarheen te willen leiden, dat opneming van het fonds in de Rijksregeling mogelijk zou worden. In dat schrijven werden enkele gedachten ortwikkeld. waardoor het mogelijk zou zijn, dat eenerzij ds aan de door den Minister voor de fondsen vastgestelde regelen zou worden voldaan en anderzijds de bezwaren van het bestuur zouden komen te vervallen. Op dit schrijven zijn enkele besprekingen met den vertegenwoordiger van den Minis ter in het bestuur van het fonds gevolgd. Al dadelijk bleek, dat ook van de zijde van het Departement de wenschelijkheid van aansluiting werd gevoeld. Tenslotte werd volledige overeenstem ming bereikt. Bij besluit van den Minister van Economische Zaken van 6 Januari 1940 no 809 M, werd het fonds, met ingang van 1 Januari 1940, in verband der Rijks regeling opgenomen. Een gelukkige om standigheid hierbij was, dat de heer J. E. Foekens, vertegenwoordiger van den Mi nister van Ec. zaken, in het bestuur zitting had. Moge deze aansluiting vooral aan de taak van het fonds, hulpverleening aan den in dustriëelen en handeldrijvenden midden stand in Rijnland, ten goede komen. Door het dag. bestuur werden 200 (v. j. 188) schriftelijke aanvragen behandeld. Hierbij kwamen 15 aanvragen, welke aan het eind van het vorig verslagjaar nog in onderzoek waren. De in het verslagjaar ingediende aanvra gen waren afkomstig uit de gemeenten: Al phen a .d. Rijn 12, Ter Aar 3, Alkemade 2, H. zerswoude 3. Katwijk 16, Koudekerk 2, L' iden 91, Leiderdorp 5, Leimuiden 1, Nieuwkoop 5, Noordwijk 16, Noordwijker- hout 9, Oegstgeest 5, Rijnsburg 7, Rijnsater- wcude 1, Sassenheim 3, Valkenburg 4, Voorschoten 8, Warmond 1, Woubrugge 3 en Zoeterwoude 3. De aanvragen waren verdeeld over 76 (v. j 67) soorten van beroepen of bedrijven, 64 of 32 pet. (v. j. 78 of 39 pet.) van de aanvragen werden afgewezen, a. wegens niet-credietwaardigheid, d.w.z. omdat van deze aanvragers niet kon worden verwacht, dat zij op grond hunner persoonlijke kwa liteiten en omstandigheden in staat en be reid zouden zijn de aan te gane leeningen naar behooren terug te betalen, b. wegens onmogelijkheid om de zaak te saneeren en c omdat de zaak niet levensvatbaar was. Verleend werden 94 (v. j. 75) borgstellin gen tot een totaal bedrag van 24630 (v. j. 18405). De gemiddelde grootte der borgstellingen was rond 262 (v. j. 245). Op 31 December stonden ten laste van het fonds uit: 95 (v. j. 74) borgstellingen tot een gezamenlijk bedrag van 16108.50 (v j. 11389.19). Het verlies op borgstellingen bedroeg slechts 43 ,of 2/10 pet. Van afgeschreven borgstellingen in 1937 werd in het verslag jaar 127.50 terugontvangen, waardoor het verlies ten laste van 1937 daalde van 540.86 tot 412.36. De zeer gunstige resultaten zijn mede te danken aan de goede en nauwe samenwer king met de credietverleenende instelling, de Gemeentelijke Volkscredietbank te Leiden. Een belangrijke factor in de hulpverlee ning is het cred iet waardig maken der zaak, wanneer na onderzoek blijkt, dat het even wicht in de kapitaals-positie en de exploi tatierekening is verbroken. Er wordt dan een constructief plan ge maakt, waarbij het verleden, het heden en de toekomst der zaak ernstig onder de oogen wordt gezien. Elk geval vraagt dan ook afzonderlijke behandeling. Een bespre king in het gezin is dan meestal noodig, omdat ook aan de privé-uitgaven ernstige aadnacht moet worden geschonken. Wanneer dan de mogelijkheid van het Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE TOMATENSOEP IN BLEy^ Burgemeester en \wthffud«s van Leiden brengen ter kennis |an|llbl|nghebbenden, dat de verkoopprijs I t®natensoep in blik ten behoeve varl wlrkllozen en arm lastigen is verhoogd enJthans 15 cent per blik bedraagt. 1 i 2626 A. v. d. sl#DE|S^HUyZEN, burgemeester. VAN STRTEN, secretaris. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters* De Graaff, v. d. Hoeven, de Jager, Niemer en Verbrugge. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis. Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 4 Mei 20 uur tot Zaterdag 11 M e i 8 uur waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsohe Apotheek, Wilhelminapark 8. f§ Een jrima naaimachine xvu s A. jjéÊB GaBtykiiken «illiftl jefi vergelijken Allééns Breestraat 171 voortbestaan der zaak op betere basis mo gelijk bleek, waren veelal familieleden be reid mede de helpende hand toe te steken. Het fonds verleent ook schuldbemidde ling door het treffen van regelingen met crediteuren, waarbij de daartoe periodiek door den debiteur uit zijn inkomsten af te dragen middelen geleidelijk en ponds pondsgewijze worden voldaan. Deze schuld bemiddelingen verdienen, voor zoover dat mogelijk is, steeds de voorkeur boven het treffen van een accoord, omdat op deze wijze aan crediteuren na verloop van tijd 100 pet. van hun vorderingen kan worden uitgekeerd. Voor schuldbemiddeling werd in verslag jaar, verdeeld over 37 gevallen, in 445 pos ten totaal 16967.13 ontvangen en aan cre diteuren in 244 posten uitgekeerd. De ge- inde bedragen worden in de gevallen waar in tevens een borgstelling is verleend tege lijk met de aflossing op de léening ontvan gen. Saneering kon in 44 gevallen worden be reikt door verlaging van vaste lasten. Ver mindering van hypotheekrente, van aflos- sihg van schulden, verlaging van huur enz., waardoor verbroken financieel evenwicht in de inkomsten en uitgaven kon worden hersteld en de zaak, met een borgstelling voor een crediet, ten einde voorraad enz. te kinnen aanvullen, weer een bestaan kon opleveren. In de vier jaren dat het fonds werkt is voor een bedrag van rond 500.000 op de hiervoren aangegeven wijze gesaneerd en bemiddeld. Dank zij onze bemoeiing werd in verslag jaar door derden een bedrag van 9500 be schikbaar gesteld voor het credietwaardig maken van zaken, waarbij ook van familie leden van aanvragers medewerking werd ondervonden. De inkomsten van het fonds bedroegen aan voordeelig saldo vorig jaar 1516.46, interest effecten 1295.37 (v. j. f 1430.57); contributies, giften, bijdragen 143.50 (v. j. 280); Adm. kosten voor aanvragen en vergoedingen voor bemiddeling f 384.41 (v. j. 305.37), terwijl van afgeschreven borgstellingen vorig jaar 127.50 werd te rugontvangen. De uitgaven bedroegen aan porti 68.02 (v j. 83.63); telefoonkosten 48.15 (v. j. 58.95), kosten vergaderingen 24.54 (v. j 26.40); bewilligde adm. kosten en ac- quisitiekosten 1000 (v. j. f 1000); druk werken 80.95 (v. j. 84.08); reiskosten 190.25 (v. j. 119.35); diversen 40 (v. j. 11.01); verlies borgstellingen 43 (v. j. 540.86). Het batig saldo bedraagt f 1972.29. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 1193. S. Hoogstraten. Leiden, Morsohstraat 48. Melkhandel. Mej. W. v. Noort, onderwijzeres (kwee- kelinge met acte) aan de St. Josaphsohool, is benoemd tot onderwijzeres aan die R.K. School te Hazerswoude. Hedenmorgen te kwart voor negen is hst 8-jarige meisje G. V., wonend op het Le vendaal op de Kraaierstraathrug aange reden door een zeswielige vrachtauto. Het meisje liep met een zusje op het trottoir van de brug, kreeg een duw tosn de vracht auto passeerde en viel voor het reohter- achterwiel. Zij geraakte bekneld tuissohen het wiel en den trottoirband en liep een groote soheurwond aan de binnenzijde van het rechteronderbeen op. Door den E.H.D. werd zij naar het Acad, Zikenhuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2