De herders van deze eeuw KLEINE ANNIE ZATERDAG 4 MEI 1940 DE LE'DSCHE COURANT V'E">nF. BLAD - PAG. 15 UIT DE GESCHIEDENIS VAN VOORSCHOTEN door A. N. DUYNISVELD, pr. XVI (slot). Den 4den Januari 1883 overleed pastoor Bongaerts te Voorschoten, waar hij in het priestergraf werd begraven. Als zijn opvolger kwam Michaël Bernsen. Hij werd 14 Februari 1828 te Nederhorst den Berg geboren 141), deed de humaniora te Culemborg en zijn hoogere studies te Leu ven; hij werd op 13 Maart 1853 tot priester gewijd en was kapelaan te Loenersloot en Mijdrecht tot Mei 1854, te Delft tot Mei 1860; vervolgens rector van de wees-, oude mannen en vrouwenhuizen tot Juni 1866, pastoor te Haastrecht tot Augustus 1875 en rector van het Begijnhof te Amsterdam tot Februari 1883, toen hij pastoor werd te Voorschoten. In September 1898 vroeg hij, om gezond heidsredenen, zijn emeritaat; zijn laatste le vensjaren bracht hij door bij zijn broer Jo annes Franciscus Bernsen, die pastoor was te Hazerswoude-Rijndijk, (het „Zwaantje"), waar hij 28 Januari 1903 is gestorven. Tijdens zijn pastoraat werd in 1889 een volledige Missie in de parochie gehouden, bü welke gelegenheid het Missiekruis in de kerk werd geplaatst. Pastoor Bernsen heeft zijn verdiensten voor het archief der parochie. Voor zoover h« kon weten, beschreef hij de geschiede nis zijner voorgangers in het Memorie-boek en nam daarin ook op een lijst van boeken en documenten, in het gemeente-archief berustende, voor zoover zij betrekking had den op de kerkelijke geschiedenis. In zijn laatste pastoorsjaren was hij ge dwongen het zielzorgswerk grootendeels aan zijn kapelaans (J. Waterreus 1895'97 en J. Nuyen 1897'98) over te laten. Nadat pastoor Bernsen zijn ontslag uit de bediening had verkregen, kwam als zijn op volger naar Voorschoten Nicolaas Olij, den 22sten November 1841 te Hoogwoud gebo ren en 15 Augustus 1865 priester gewijd. Hij was in 1865 assistent.te Assendelft en van 1865 tot September 1876 kapelaan te Oude Tonge. Daarna enkele maanden as sistent te Vlissingen en op het einde van dat jaar werd hij kapelaan te Amsterdam (H. Augustinus) tot Maart 1881. Vervol gens werd hij pastoor te Ovezande tot 1884; te Hazerswoude (dorp) tot 1890; te Groote broek tot 1898. Pastoor Olij was een groote lange man er zware figuur, nu juist niet vriendelijk van uiterlijk, maar zeer goed van karakter, soms misschien wel wat te goed. Een zeer braaf priester, die veel bad en goed preekte. Vijanden had hij niet. Tijdens zijn pastoraat werd in 1900 het R.K. Vereenigingsgebouw gesticht voor den R.K. Volksbond zoowel als voor de jonge- lingsvereeniging. De kosten werden bestre den door een leening groot 10.000 gulden ten laste der kerk te sluiten. In hetzelfde jaar werd door den schilder C. J. Breugel- mans het priesterkoor geschilderd; de kos ten daarvan, drie duizend gulden bedra gende, werden geheel bestreden uit de gif ten der parochianen. De gebrandschilderde ramen, zeven in getal, waren reeds in 1886 in de kerk geplaatst. Het overige gedeelte der kerk werd door denzelden schilder in 1906 geschilderd voor de som van 4500 gulden. Het volgend jaar zag een nieuw kleed op het altaar en nieuwe rouwsieraden. Maar niet alleen voor den inwendigen luister der kerk zorgde pastoor Olij, ook het onderwijs ging hem ter harte. Pastoor Olij heeft voor Voorschoten de groote verdiensten, dat hij zoowel voor de jongens als de meisjes een eigen katholieke Bt'hool heeft gebouwd. Door een wel zeer gelukkige omstandig heid werd hij daartoe in staat gesteld. Op 80 Januari 1906 overleed J. Bruystens, pas toor te Wassenaar, en diens erfgenaam kon beschikken over een groote som geld, te besteden naar goeddunken voor godsdien stige of liefdadige instellingen Met goedvinden van den bisschop werd een groot deel daarvan besteed voor den bouw van een meisjes- en jongensschool met onder wijzers woning. Het onderricht der meisjes werd toevertrouwd aan de Eer waarde Zusters Dominicanessen van Bij dorp, die 14 April 1907 daarmede begonnen. De jongensschool werd toevertrouwd aan de onderwijzers J. J. Smit, G. Kroon en J. Tromp, 1 Januari 1907 als zoodanig be noemd. Den 4den Februari werd door den Deken de school plechtig ingezegend en geopend. De scholen zijn gebouwd volgens de plan nen en teekeningen van de architecten de Gebr. Margry en Snickers; de meisjes school bouwde de aannemer W. Meyer voor ruim 18829 gulden; de joTgensschool werd gezet door den aannemer C. O. den Vroo- men voor ruim .16892 gulden. Niet alleen de totale bouwkosten van beide scholen maar ook het aanschaffen der schoolmeu- belen en het onderhoud tot Januari 1903 werden geheel voldaan en bestreden uit de nalatenschap van pastoor Bruijstens, aan wien de parochie Voorschoten inderdaad zeer veel heet: te danken. Dankbaar ver eeuwigde de pastoor Olij zijn milddadigheid in het Memorieboek der parochie, waar hi; zijn aanteekeningen besluit met deze woor den: „aan hem alle eer op aarde en bij God Voor zijne ziel de eeuwige rust". De parochianen behoefden voor hun scholen niets bij te dragen. Wel hebben een twaalftal hunner eenig geld, omtrent 900 gulden geschonken, om de eerste onkosten voor het jaar 1908 te bestrijden. Ruim 66 jaar oud kwam pastoor Olij op 15 Juni 1908 te overlijden. Zijn opvolger was Henricus Josephus Philippus Thomann, die 12 October 1857 te Amsterdam werd geboren en 19 Augus tus 1883 tot priester gewijd. Na kapelaan te Spierdijk te zijn geweest tot 1885, te Poeldijk tot 1889, te Schevenin- gen (St. Antonius Abt) tot 1893 en te Am sterdam (O. L. Vrouw Onb. Ontv.) werd hij 29 November 1901 pastoor te Katwijk. Den 4den Juli 1908 kwam hij naar Voorschoten, vanwaar hij 30 October 1915 vertrok naar de parochie van Sint Agatha te Lisse. Op 15 Augustus 1936 kreeg hij eervol ont slag uit de bediening; hij overleed te Haar lem op 15 Maart 1938. Een zijner oud-kapelaans, de tegenwoor dige pastoor van Wateringen, J. H. Visser, aan wien ik gegevens verzocht over zijn oud-pastoor, schreef mij: „Pastoor Tho mann was een man van den grootsten een voud, uitmuntend door een waarlijk zeld zame onthechting aan geld en goed, zoo dat men zelfs zou kunnen spreken van een te ver gedreven milddadigheid. Nooit heeft hij eenig geld bezeten of hij gaf het weg aan den eersten den besten arme, die hem wat vroeg. Op een goeden dag kwam ik op de fiets een armen man tegen, die mij in het dorp wenkte van de fiets te komen en mij vroeg, of ik niets aan hem zag. Ik zei: ja, u heeft een priester jas aan. Juist, ant woordde hij: ik kreeg altijd een gulden van den pastoor, als ik aan de deur kwam. Maar hij zei nu: ik heb geen gulden meer, neem mijn jas maar mee. En de man, een gewone bedelaar, had pastoor zijn jas mee genomen en aangetrokken". Ook te Lisse leeft de herinnering aan zijn vrijgevigheid en milddadigheid nog voort. Men weet zich daar nog goed den pastoor, een man klein van gestalte, voor te stellen, die alles weg gaf, wat hij bezat. Omdat hij alles wegschonk, hebben meer dere malen zijn geestelijke vrienden hem geholpen, maar met de bepaling erbij, dat hij het geld weer niet mocht weggeven. „Pastoor Thomann", aldus pastoor Visser, „was een sjouwer onder de priesters en een gulle gastheer, waar vele priesters op bezoek kwamen". Op lateren leeftijd leerde hü nog fietsen om zijn parochie goed te kunnen bewerken. Evenals te Lisse, was hij 's morgens vroeg reeds in de kerk, ofschoon hij laat naar bed ging. Hij nam slechts een korte nachtrust en had weinig behoefte aan slaap, hetgeen zijn sterk gestel mogelijk maakte. Altijd goed gehumeurd, vrijgevig en gast vrij, milddadig als hij was, zonder zorgen voor zijn bestaan en zijn toekomst en geheel vertrouwend op Gods Voorzienigheid, had hij geen enkelen vijand. Arm geleefd, stierf hij arm; zelfs voor na zijn dood had hij geen enkele fundatie of bepaling over H.H. Missen gemaakt. Zijn laatste levensjaren bracht hij rus tend door in Joannes de Deo te Haarlem, Den 30sten October 1915 kwam Joannes Stephanus van Buchem naar Voorschoten als opvolger van pastoor Thomann. Hij werd 5 Juni 1863 te Haarlem geboren en op 17 December 1887 priester gewijd. Daarna was hy achtereenvolgens kapelaan te Zoeterwoude tot Maart 1888; te Hem en Venhuizen tot September 1888; te Haarlem mermeer (H. Franc. v. Sal.) tot 1886; te Zc etermeer tot 1890; te Vlissingen tot 1893 en te Amsterdam in de parochie „De Lief de", vanwaar hij op 4 April 1905 werd be- ncemd tot pastoor te Noord-Zijpe. In 1907, den 5den Maart volgde zijn benoeming tot pastoor te Haarlemmermeer (H. Franc. v. Sal.), en vandaar kwam hij in 1915 naar Voorschoten. Hij overleed op 1 Maart 1921 te Ginne- ken. Pastoor Paulus Meijer. Hij werd 30 Juli 1870 te Rotterdam geboren en den 15den Augustus 1894 priester gewijd. Tot 1897 was hij kapelaan te Nes en Swaluwebuurt, daarna te VelsenDriehuis tot 1902 en in de St. Nicolaas en Barbarakerk te Amster dam tot 1910. Toen werd hij pastoor te Ze venhoven en vandaar in April 1921 kwam hij naar Voorschoten, waar hij bleef tot 1939; 1 September van dat jaar vestigde hij zich als emeritus aan den Haagweg te Leiden. Onder zijn pastoraat werd te Voorscho- t( de St. Joseph-Gezellenvereeniging op gericht, en eveneens de St. Laurens Harmo nie, waarvoor de pastoor alle instrumenten schonk, en de R.K. Vrouwenbond. Dit alles gebeurde nog in 1921. Het volgend jaar zag de oprichting van het meisjes-patronaat. De paters Montfortanen kregen toestem ming aan de Haagsche Schouw een open bare kapel te stichten; op 13 Augustus 1933 had de plechtige inwijding plaats der nieu we hulpkerk. Bij zijn afscheid van de parochie, werd een „Herdenkingsklok" uitgegeven, waarin over den persoon en het werk van pastoor Meijer door verschillende personen, o.a. oud-kapelaans werd geschreven. Geprezen werd hij daarin om zyn liefde en zorg voor de priesterstudenten, voor de armen, voor hel jeugdwerk en voor den luister van het huis Gods. Pastoor G. Boos. Geboren te Boven- karspel op 27 Februari 1888, werd hij 15 Augustus 1912 priester gewijd, en was ach tereenvolgens kapelaan te Ursem tot 1914; te Oudorp tot' 1916; te Rotterdam (S. Fran ciscus v. Ass.) tot 1921; te Velsen-Driehuis tot 1922; tot Amsterdam (H Hart) tot 1925; te Bodegraven tot 1927 en te Den Haag (O. L. Vrouw v. Goeden Raad) tot 1932. Den 27sten Februari van dat jaar werd hij pas toor te Lewedorp. Op 19 Augustus 1939 be- GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. 1 Afwezig de heeren Katten busch en Simon Thomas. Onder de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van verschillende bewoners van het Wilhelminapark om boomen in dit park te rooien. B. en W. deelen mede, dat enke.le onder teekenaars in een vergadering van hun college het verzoek nader hebben toege licht. Het college heeft besloten zoo spoedig mogelijk tot snoeiing der boomen over te gaan en de Raad voor te stellen het ver zoek voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. meenen, dat geen nieuwe argu menten, althans geen argumenten, die hun niet bekend waren zijn aangevoerd en dat de Raad op goeden grond het kappen of ge deeltelijk kappen van de boomen indertijd heeft afgewezen. Bovendien is thans door de Regeering een algemeen kapverbod, ook voor laanboomen, afgekondigd, zoodat de boomen zonder bijzondere vergunning niet gerooid kunnen worden. Goedgekeurd. Verzoek van P. M. de Wit om hem we gens het bereiken van den 65-jarigen leef tijd geen ontslag als lantaarnopsteker te verleen en. B. en W. stellen den Raad voor de be paling van het Ambtenarenreglement, dat op 65-jarigen leeftijd ontslag wordt ver leend voor de functie van lantaarnopsteker van P. de Wit, voor 1 jaar buiten toepas sing te laten; voorts stellen zij voor hem met ingang van 1 Mei 1940 een rijwieltoe lage van 25.te geven. Goedgekeurd. De Hofdijk. Naar aanleiding van de in de raadsver gadering van 1 April j.l. gevoerde discussie over de toestand van de Hofdijk stellen B. en W. voor een crediet van 1400.be schikbaar te stellen voor verbetering van het wegdek van dezen weg. Na enkele opmerkingen goedgekeurd. B. en W. stellen voor om den door den heer G. W. Proper verstrekte borgstelling tot een bedrag van 1146.— voor garantie wegens het leggen van gasbuizen en elec- triciteitskabels in de Toorenveltstraat in te trekken, daar alle huizen in deze straat be woond zijn en niet te verwachten is, dat de gemeente alsnog wegens te geringe afname van gas en electriciteit eenige garantie zal moeten betalen. Goedgekeurd. Om een boerderij te kunnen bouwen. Voorstel van B. en W. tot het verklaren, dat de herziening van het uitbreidingsplan voor een deel der gemeente (omgeving de Slaagh) wordt voorbereid. Dit staat in verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg van Drie Witte Pa lende Vink. Intusschen hebben B. en W. afwijzend moeten beschikken op een verzoek om ver gunning voor den bouw van een nieuwe boerderij voor den heer A. Uittenbogaard (wiens tegenwoordige boerderij tengevolge van de wegenaanleg wordt afgebroken) op een terrein aan den Lage Morschweg, om dat volgens het bestaande uitbreidingsplan voor de oprichting van een boerderij ter plaatse geen bouwvergunning mag worden verleend. Tegen de plaats waar de boerde rij zal worden gesticht bestaat, ook bij de hiervoor genoemde commissie, geen be zwaar. Teneinde de mogelijkheid te openen, dat op korte termijn met den bouw van een nieuwe boerderij kan worden begon nen stellen B. en W. voor op grond van ar tikel 36, vierde lid,, der Woningwet te ver klaren, dat voor het gedeelte der gemeen te begrensd door de trambaan der H.T.M. vanaf het kruispunt Lage Morschweg Haagsche straatweg tot aan de grens met de gemeente Leiden, de grens met de ge meente Leiden t./m. het perceel sectie E, no. 403 en een verbindingslijn van dit punt tot het kruispunt Lage MorschwegHaag- schestraatweg, een herziening van het uit breidingsplan in voorbereiding is. Hierna zal door B. en W. een bouwver gunning gegeven worden. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. inzake straataanleg aan den Rhijngeesterstraatweg. De heeren G. W. Proper heeft zich tot den Raad ge wend met het verzoek hem vergunning $e verleenen tot het aanleggen van een ge deelte straat aan den Rhijngeesterstraat weg bij de Toorenveltstraat. De kosten van dezen aanleg zijn begroot op 1493.—. De aanleg van het weggedeelte zal plaats vinden overeenkomstig de eischen van het uitbreidingsplan. Goedgekeurd. Voorstel tot vaststelling van de vergoe ding ingevolge art. 103 L. O. wet 1920 over 1938 voor de bijz. scholen. Het bedraagt aan de R. K. school f 3748.42. Chr. school 1881.19, Chr. school Morsch 1267.53, Duinzicht 603.64. Goedgekeurd. Voorts wordt goedgekeurd het verzoek van het Chr. schoolbestuur voor het aan schaffen van leermiddelen tot een bedrag van 71.50. Voorstel tot verhuur van grond nabij de Toorenveltstraat aan de N.Z.H.T.M. voor oprichting van een tramhuisje. De halte aan de Wijttenbachweg wordt dan ver plaatst naar de Dorpsstraat. De halte Duin zicht komt dan te vervallen. Goedgekeurd. Bij de comptabiliteitsbesluiten was een verzoek van den Luchtbeschermingsdienst voor een bedrag van 1600 gulden voor ba- byhandspuit en voor de veterinairen dienst. De Raad sprak in 't algemeen den wensch uit, dat men niet telkens met aanvragen moet komen. Deze wensch van den Raad zal ter kennis van het hoofd van genoem den dienst worden gebracht. De post wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat met de ver. „Poelmeer" een over eenstemming is bereikt inzake den huur prijs der zweminrichting en opheffing per soonlijken borgtocht. De heer Bakker sprak zijn erkentelijk heid uit aan het bestuur van Poelmeer voor de wijze, waarop men steeds de zaken in Poelmeer heeft behartigd en ook destijds door zich persoonlijk voor het geleende bedrag garant heeft willen stellen. De rond vraag leverde niets op. noemd te Voorschoten, en op 3 Maart 1940 overgeplaatst naar Hazerswoude (Dorp). Pastoor P. J. de Roos is Voorschotens te genwoordige herder. Pastoor de Roos werd geboren te Amsterdam 20 Januari 1887, priester gewijd 15 Augustus 1915. Achter en volgens was hij kapelaan te Over- veen, tot 1919, te Gouda, tot 1924, te Amster dam (H. Mart, van Gorcum) tot October 1935 en daarna pastoor te Den Briel, waar- hij benoemd werd als opvolger van p :toor Boos. Agenda 141) Bijdr. van Haarl., dl. XXXIV, bl. 32. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45 Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 9). Kantoor Bouwvakarbei dersbond, (Zaal 10), nam. 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, Kantoor Bondsgebouw, Steen- schuur 15, nam. van .308 uur. Jaarver gadering R.K. Hotel- en Restaurant-perso neel. Ledenvergadering Slagersgezellen- bond, 8 uur. (Zaal 6). Damescongregatie, 8 uur. (Zaal 8). Woensdag: Graf. Studie club, 8 uur (Zaal 8). „De Poedelaar", 8 uur. Donderdag: Ledenvergadering Trans portarbeidersbond, 8 uur. (Zaal 6). Bon- verzilveren Bouwvakarbeiders van 7.30— 9 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kan toor, 78 uur. Bibliotheek 78 uur (Zaal 5). Vrijdag: 17 Mei bijeenkomst van alle bestuursleden der resp. Vakafdee- lingen waarop behandeld wordt een vraag stuk dat zeer urgent is!!! INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur: Bi- bliotheeek. Beurtroostcr: Heden Zater dag; G. Bot en J. Bentveld; Zondag: C. v. d. Meel, A. Koper en D. Devilée; Maandag: A. de Gunst en A, Verhoogt; Dinsdag: Alle commissarissen present/ Donderdag: D. De vilée en W. v. d. Holst; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: Voortzetting Biljarttournooi van 127 uur. Van 12 uur Bibliotheek. Geen zitting Spaarkas. 710.15 uur: Bijeenkomst voor de ge zellen; van 8.459.45 uur: Verplichte bij eenkomst. 8.30 uur: Prijsbiljarten, hoofd prijs???? Om 10 15 uur wordt de zaal ge sloten. Maandag: 4 uur: Districtsverga dering van Eerw. Presidenten. 8.30 uur: Districtsvergadering Commissarissen afd. Gezellen. 810.15 uur: Bijeenkomst voor de gezellen. 8 uur: Tafeltennisclub. 8.30 uur Maandelijksche afrekening Zela- teurs St. Petrus liefdewerk en Zelatrices Kempermanfonds. Dinsdag: 8.45 uur: Verplichte vergadering van alle Gezellen. Woensdag: 8.30 uur: Vergadering Raad van Bestuur. Donderdag: 810.15 uur: Bijeenkomst voor de Gezellen. 8 uur: Biljartclub. Vrijdag: 8.30 uur: Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. Za terdag: 810.15 uur: Bijeenkomst voor de Gezellen. 8.15—9.15 uur: Bibliotheek. 8 30 uur: Kegelclub „De Poedelaars". Mededeeli~«gen: In Juni zijn de jaarverga deringen. Bestuursleden van onderafdee- lingen stellen zich in verbinding met den Eerw. Vice-Praeses voor het vaststellen van bestuurs -en ledenvergadering. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszangmis-beurt is aan: A. v. Zijn, B. Klein, H. v. Kesteren, P. Jacobs, J. Lamboo, J. Schouten, J. Vinkestein, T. v. Bergen Henegouwen, J. Heetveld, P. Kluts. Maandag: Geen aspiranten (zie Donderdag!!) Dinsdag: 6 uur: Schola. Dcnderdag: Vijf uur: Aspiranten. Zes uur: Schola. Vrijdag kwart na vijf: Cres- cendogroep. Half negen: repetitie voor de Schola met de heeren op het koor (in de kerk). Hallo boys! De aspiranten hebben zeker al gezien, dat deze week de repetitie niet op Maandag maar op Donderdag is. Denkt er goe' aan, hoor. Het nieuwe nummer van de St. Odo-Klok is volgende week op alle re petities nog te verkrijgen. Zorgt, dat je al lemaal een nummer hebt en goed lezen. Velschillende jongens van de Schola heb ben tenminste het hoofdartikel niet goed gelezen of niet onthouden, anders hadden ze cp Hemelvaart zeker allemaal een rozen- kians bij zich gehad!: O zoo! Zoo zachtjes aan zullen v/eei enkele jongens naar een hocgere groep worden bevorderd; zorgt dus. dat je goed je best doet, hoor. Hallo boys! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVi» ART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag 10.30 uur: Tooneelgroep. 2.30 uur: Aspirantenban I en II. Maandag 6 45 uur: Alle kruisvaarders in uniform in de burcht. 7 uur: Lof waaronder de in stallatie van de Gregorius- en Aloysiusban, waarna bijeenkomst met ouders L het club huis. Dinsdag 7.40 uur: Franciscus Tar- cisiusban. Woensdag 7.40 uur: Servatius- Paschalisban. Donderdag 7.40 uur: Gre gorius-Aloysiusban. Vrijdag 7.40 uur: Willibrordus Bonifaciusban. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: 6.45 uur: Alg. H. Communie. Maandag: 7 uur: gedialogeeerde H. Mis. 8 uur: W. Doyleban. Dinsdag 8 uur: Aspi- rantne. Woensdag 8 uur. Odoban. Donderdag: 8 uur: Roode Vendel. Vrij dag: 8 uur: Tarcisiusban. Zaterdag: 67 uur afrekenen contributie en 3 cents-fonds. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt. Zondag: 4 uur: Missieclub. Pl.m. 8.30 (na het Lof) schaken. Maandag: 7.30 uur Tooneelrepetitie. Dinsdag: 6 uur: Sleu telkoor. 8 uur: St. Stephanusban. Woensdag: 8 uur Kard. v. Faulhaber- en St. Aloysiusban. Vrijdag: 6 uur: Sleu telkoor. 7.30 uur: Trommelen en hoorn- blazen. Zaterdag 7 uur: K. J. C. Mis. 3 uur: Tooneelrepetitie. 5.45 uur: St. Lo- dewijksban. 7.15 uur: Hulsvlijtclub. OESTGEEST Burcht R.-K. School. Bucht R.-K. School. Zondag 7 uur: H. Mis voor Michielskna- pen en St. Jansknapen (in uniform). 1G.30 uur: Cohortschouw voor denzelfden (denkt aan de handteekening der ouders). 6 uur: Spreekbeurt. 7.45 uur: Uitvoe ring. Maandag: 7.30 uur: Schaken. Na 't Lof Viviaanban. Dinsdag: 7 uur: Wil- librordusban. 7 uur: Handenarbeid A. Woensdag: 8.15 uur: Roode Vendel. Vrijdag: 7 uur: Michael Proban. Dienstban Earcisiusban, Elisabethpenning. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O. L. Vr. Hemclv. en St. Joseph. Maandag 6.45—8.10 uur: Gemma Galgani- groep. 7:0.8.30 uur: Liduina-groep. 7.309.00 uur: Marg. Sinclairgroep. 8.15 9.45 uur: Maria-groep. Dinsdag 7.30 uur: H. Mis en Alg. H. Communie. Don derdag 7.30 uur: Tooneelspel. 8.30 uur: Cbccilia-groep. Vrijdag 7.008.30 uur: Theresia-groep. 7.008.30 uur: Agnes- greep. Aanmelden van nieuwe loden op do club- avc nden. Parochie Sint Petrus. Dinsdag: 78.15 uur: Jongste-groep. 8.159.30 uur: Midden-groep. Woens dag: 78.15 uur: Jongste-groep. Zater dag: 2.153.30 uur: Mulo-groep. Aan melding van nieuwe leden op de clubavon den, Clubhuis, Hoogewoerd 53. Parochie Hartebrug. Dinsdag 6.30 uur: Jongste-groep. Don derdag: 6.30 uur: Mulo-groep. 8 uur: Charitatief naaien. Aanmelden van nieu we leden op de club-avonden aan de zaal, (achter de Hartebrugskerk). q SAKKERLOOT! /K WEET N/ET, V/AT IK ODEN MOET; MB OCINA O AT /K'T EBT/ En A HOER MOB T VERTELLEN, VAN OAT OELD,DA7 IK G/STBREN VONDALS LK EEN PAAR BANKBILJETTENMEÈ <RENO. ZULLEN ZB ME GELOOT ven/ MAAR HOE MOET/K OAT VERTELLEN/IK WOU OAT/K ER MAAR/NIETS MEE TE NA' KEN HAD' D/E BANDIETEN ZULLEN OP HUN ACHTERSTE BEEN EN OA AN STAAN ALS ZE Z/EN OAT AL HET OELO VER- OWE HEN IS. ALS ZE HOOREN DA T IK HET WEG GENOMEN HEB. GOD WEET, WATER DAN GEBEURDE

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 15