Laatste Berichten Burgerlijke Stand Mark*berichtcn ZATERDAG 27 APRIL 1940 Oh LfclUMTifc IUUKANT EERSTE BLAD - PAG. 3 TWEEVOUDIG JUBILEUM VAN DEN HEER G. TH. KOEKENBIER Op Donderdag 2 Mei a.s., op Hemel vaartsdag, gedenkt de heer G. Th. Koeken bier alhier zijn 40-jarig lidmaatschap van het college van collectanten der St. Petrus- kerk en tevens zijn zilveren jubileum als voorzitter van dat college. Natuurlijk zal het dan feest zijn in het college, maar ook in de Parochie van St. Petrus, want gezien den staat van diest van den geachten jubilaris in het belang van kerk en armen zal dit dubbele jubileum zeker niet ongemerkt voorbij gaan. In den vroegen morgen van den feest dag is er een algemeene H. Communie voor de H.H. collectanten en de Hoogmis zal dien dag tot intentie van den jubilaris worden opgedragen, waarna de jubilaris officieel aan de Pastorie zal worden ont vangen en gehuldigd. Wij wenschen den jubilaris nu reeds van harte geluk met zijn gedenkwaardig dub bel feest en vertrouwen ook, dat het hem op zijn feestdag zeker niet aan belangstel ling zal ontbreken. NED. ROODE KRUIS, AFD. LEIDEN. Gisteren werd onder voorzitterschap van dr. H. H. Maas in een der bovenzalen van Sociëteit „Amicitia", alhier, de jaarlijksche algemeene vergadering der Afd. Leiden van de Vereeniging het Nederlandsche Roode Kruis gehouden. Het door den secretaris en penningmees ter, resp. de' heeren mr. M. B. Vos en E. H. Moens, uitgebracht jaarverslag over 1939, werd goedgekeurd. Tot afgevaardigden ter algemeene verga dering der Vereeniging, welke op 14 Juni a.s. hier te Leiden zal worden gehouden, werden benoemd prof. dr. J. van der Hoeve en de heer R. J. Meyer, tot plaatsvervan gende afgevaardigden de heer E. H, Moens en mevr. E. E. VosBodanowitz. In de plaats van den heer H. P. H. Würtz, die, in verband met het bereiken van den statutair voorgeschreven leeftijd van 70 ja ren, uit het bestuur is getreden, werd be noemd de heer C. C. F. M. Ie Roux, die be last zal zijn met het toezicht op de trans port-colonne. Het ledental der afdeeling is nog steeds voor een stad als Leiden onvoldoende; de voorzitter spoorde de burgerij aan "in groo- ten getale zich als lid op te geven, de mi nimum contributie bedraagt 1.— per jaar, aanmelding bij den secretaris, mr. M. B. Vos, Rapenburg 32, of bij den penningmees ter, den heer E. H. Moens p. a. Amsterdam- sche Bank, Rapenburg 39, Leiden. BOEKERIJ TEN BATE VAN DE PATIëNTEN VAN HET ACADEMISCH ZIEKENHUIS TE LEIDEN. De Boekerij ten bate van de patiënten van het Academisch Ziekenhuis is in groo- ten financieelen nood. In de lijst van jaar lijksche contribuanten zijn door overlijden en vertrek vele gapingen ontstaan. Al meer dan 35 jaar heeft deze instelling haar taak, de verstrekking van boeken en tijdschrif ten, tot heil der patiënten kunnen vervul len Thans dreigt de aankoop van nieuwe boeken onmogelijk te worden. Er moeten nieuwe contribuanten toetreden. De boe- ken-dames doen daarom met den grootsten aandrang een beroep op u, hun werk te steunen, hetzij door een vaste contributie (minimum bijdrage ƒ1.per jaar), hetzij door een gift ineens, hetzij door het zen den van boeken en tijdschriften, die gaar ne zullen worden afgehaald of bezorgd kunnen worden Bij den portier van het Academisch Ziekenhuis. Mevrouw C. van Bemmelen-Kluit, Boer- havelaan 26. Mejuffrouw J. S. B. Böhl, Groenhoven- straat 17, Giro 155647. Mevrouw T L. Brouwer-Doornveld, Boer- havelaan 19. Mejufrouw A. Coëbergh, Oranjelaan 20, Oegstgeest. Mevrouw Wed. N. H. v. d. Hoek-den Hollander, Laan v. Oud Poelgeest 38, Oegstgeest. Mevrouw A. D. v. Hóeken-Muller, Rijns- burgerweg 19. Mevrouw C. Idema-v. Gaasbeek, v. Slinge- landslaan 1. Mevrouw L. Langeler-v. Hengel, Laan v. Oud Poelgeest 48, Oegstgeest. Mevrouw C. Leesberg-Munting. Hooge Rijndijk 13. Mejufrouw Jac. Noordman, Haagweg 92, Giro 189828. Mejuffrouw J. H. M. v. d. Vlugt, Boer- havelaan 18a. Mejuffrouw M. M. Waszink, Lorentzkade 43. Mejuffrouw A. E. Rollandet, Rhijngeester- straatweg 147, Oegstgeest, Giro 22670. Dit verzoek wordt ten zeerste aanbevo len door de leiders der clinische afdeelin- gen van het Academisch Ziekenhuis: Prof. dr. P. C. T v. d. Hoeven, prof. dr. J. v. d. Hoeve. prof. dr. E. Gorter, prof. dr. W. A. Kuenen, prof. dr. H. G. v. Gilse, prof. dr. W. F. Suermondt, dr. A. Gans en den di recteur van het Academisch Ziekenhuis: dr. H. H. Maas. Handelsregister K. v. EL Wijzigingen: 2853. Leeuwin's Bed den en Meubelmagazijnen (firma A. I. en S. Leeuwin), Leiden, Haarlemmerstraat 54b. Vest fil.: Hilversum, Leeuwenstraat 35 o. d naam: Leeuwin's Meubelpaleis. 5864. Ouwehand's Haring- en Zeevisch- handel, Katwijk a. Zee, Tramstraat 63. Oph: fil.. Tilburg 33. 3062. Fa. Joh. Roozeboom, Leiden, Doe- ^zastraat 15, sigarenwinkel. KON. NED. GROFSMEDERIJ De gisteren gehouden jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders van de Kon. Nederlandsche Grofsmederij te Leiden heeft de jaarstukken goedge keurd en besloten uit te keeren op de prio- riteitsaandeelen een dividend van 6 pet. en op de gewone aandeelen een dividend van 8 pet. Besloten werd tot wijziging der statuten conform de voorstellen, terwijl tot com missaris werd herkozen de heer ir. J. E. Inckel. Vanmorgen te kwart over vijf uur is de politie-brandweer uitgerukt naar het ter rein der Kon. Grofsmederij, alwaar een met olie gevulde bal was in brand geraakt, welke op een lorrie uit een heeten oven werd gereden. Met een schuimbluschappa- raat is het vuur gebluscht. Gistermorgen is de 14-jarige J. v. d. W., wonend Waardgracht 139, in de fabriek der fa. P. aan de Garenmarkt met den rechter arm tusschen een prepareermachine ge raakt, tengevolge waarvan de elleboog brak. Door den E.H.D. werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gisteren is de 26-jarige mej. M. T. uit de Sieboldstraat bij het oversteken van den Stationsweg gevallen en met het hoofd op den trottoirband terecht gekomen De E. H.D. verleende eerste hulp en bracht haar ter verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis. IN LEIDEN GEVESTIGD J. A. Backer, electro monteur, Haarl.str. 73b H. L. R. Bakker, tech. empl. vlieg- tuigfabr., J. de Wittstr. 17 S. Barkema, verpleger, Roodborststr. 35 L. M. Beeker directr. jeugdhulp, Zoeterw. singel 98/99 J. v. Beest en fam., controle beambte N.S., Trompstr. 70 C. J. v. Bergeijk, W. Roozenstr. 52a J. W. Bertram en fam., Doelengr. 7 J. v. d. Burg, Witte singel 50 O. Elseman, Roodborststr. 34 B. Sioos-Griekspoor, v. d. Werfstr. 76a A. J. A. Hoogeveen, Rijnsb.w'eg 111 H. Th. v. d. Horst, timmerman, H. Morschw. 132 J. Hovinga, winkeljuffr., J. v. Goyenk. 19 C. G. D. v. d. Klaauw en Fam., de L. de Kanterstr. 2 'H. J. K. Kolstee, Leeu- werikstr. 57 E. M. de Ru-Kortekaas, Rijnsb.weg 175 E. A. v. Krimpen, hulp i/d huish., Cronesteink. 18 J. C. v. d. Mark, bankwerker, R. en Schiekade 77a J. J. Marks, dienstbode, H. Morschw. 82a C. H. Pieterse, dienstbode, du Rieustr. 2 P. H. v. Ravestein en fam., handels reiziger, Hartmanstr. 16 J. Sauerbier Couvée en fam., directeur N.V., Kam. On- nesln. 29 J. Smit en fam., leider centr. werkplaats, Stieltjesstr. 54 A. J. v. Steenbergen, winkelbediende, Sophiastr. 14 A. J. Swagers, huishoudster, Potgie- terln 16 C. M. v. d. Tas, H. Rijndijk 19 J. C. v. Oosten-Teeuw, Maresingel 29a M. Tol, dienstbode, Koninginneln 24 E. E. Vink-v. d. Valk, Sophiastr. 52 H. Verhoeven, dienstbode, Pr. Hendrikpl. 7 H. E. W. Vermeulen en fam., bleeker, Nachtegaalln. 1 P. F. Vermeulen en fam., chef wasscherij, Nachtegaalln 1 M. H. E. J. Verzuu, winkeljuffr., Haarlstr. 69 J. A. Visser, Bilderdijkstr. 2 Wed. G. ten- Haken-Vooys, Plantage 10 A. C. v. Wageningen, dienstbode, Boerhaaveln. 1 J. M. Wentzel, contr. Ie kl. P.T.T., H. de Grootstr. 6 J. A. v. d. Wiel, wever touwfabr., Nw. Rijn 96 F. Winkelaar, Botermarkt 28 A. Winkelaar, Beschuit steeg 1 E. Wolff, Schelpenkade 45 C. J. G. v. Wijngaarden, chauffeur, Mau- ritsstr. 42 H. v. Zwieten, dienstbode, Oude singel 118. UIT LEIDEN VERTROKKEN. A. P. J. Aarse, Voorburg, Kon. Wilhel- minalaan 17b J. v. d. Marei—Boom, Vel- sen, Hageveldstr. 3 Wed. N. Delfos—Bos nia, Zoeterwoude F 7 M. Brunsting, Heemstede, Valkenburgerlaan 1 P. v. Os Brussee, Voorschoten, Tramstraat 2 D. Burgmeijer, Sassenheim, Rijksstraatweg 60 D. B. de Buyzer, Den Haag, Obrechtstr. 604 H .J. Clamer, Zoeterwoude, F 7 P. G. Düker, Den Helder, Sluisdijkstr. 139 E. v. Duuren en fam., Leiderdorp, Linde laan 10 A. v. Duyn, Noordwijk, Juliana- weg 38 G. v. Empel, den Haag, v. Mus- schenbr.straat 113 B. de LangeGeer- lings, Leiderdorp, Koningsstr. 73 H. J. M. Goddijn, Amsterdam, Stadhoudersk. 55 B. J. de Groot, Arnhem, Wagnerlaan 55 D. J. M. Hinrichs, Maastricht, Abtstr. 2 F. Hoeks en fam., Delft, v. d. Maststr. 8 J. Hollemans, Rotterdam, Zaagmolen kade 31 K. Horstman, Koudekerk a. d. Rijn, Honsdijk A 6 J. H. Huizeling, Sas senheim, Lindelaan 27 J. Kalsbeek en fam., Oegstgeest, Emmalaan 4 Wed. C. de JongeKassteele, Zoeterwoude, F 7 H. W. Kastein, Oegstgeest, Terweeweg lb M. J. H. Koning, Uden, Kerkstraat A 235 A. C. Konijnendijk, Oostvoorne, Zwarte- kn. A 51 L. j. MaarsmanKouw, Am sterdam, Lomanstr. 60 hs M. G. Krijger, Alkemade, B 475 H. de Lange en fam., Leiderdorp, Koningsstr. 73 J. I. v. d. List, Den Haag, Pijnboomstraat 31 M. Los, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 1 Wed. A. M. PetMartijn, Haarlem, N. Beetsstr. 11 rd. J. v. d. Meer, Werkhoven, B 22 M. C. v. d. PloegMol, Rijpwetering, D 15d A. v. Norden, Wormerveer, Zaan- weg 119 a Wed. A. C. M. Menning— Overhoff, Oegstgeest, Rjjnzichtw. 17 A. J. Poldervaart, Oostvoorne P. G. A. Pop- Binnenland „VOLK EN VADERLAND" IN BESLAG GENOMEN. De procureur-generaal bij het Gerechts hof te 's-Gravenhage heeft, op grond van de persverordening van den opperbevelheb ber, opdracht gegeven de oplage van het weekblad „Volk en Vaderland", dat giste ren is verschenen, in het geheele arrondis sement 's-Gravenhage in beslag te doen nemen. SLEEPBOOT GEZONKEN Op weg van Genemuiden naar Urk is de sleepboot „Albert I", die gebruikt werd bij de inpolderingswerken, gistermiddag lek geslagen. De boot maakte veel water en verkeerde weldra in zinkenden toestand. De opvarenden slaagden er in de „Albert I" drijvende te houden tot bij de haven van Urk. Vlak bij den haveningang is de sleepboot echter gezonken. De opvaren den konden zich tijdig in veiligheid stel len. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN Op den weg tusschen Winkel en Nieuwe Niedorp is vanochtend een personenauto met groote snelheid tegen een boom ge reden. De auto werd vernield. De be stuurder, de heer Jacobsen uit Zaandam, werd ernstig gewond. In den wagen zat voorts de heer P. van Mook uit Winkel, die met den schrik vrij kwam. De heer Jacobsen heeft arm- en hoofd wonden opgeloopen en is in bewusteloozen toestand een woning binnengebracht. WASSENAAR Auto tegen boom gebotst. Hedennacht te kwart voor twaalf is nabij de Maal drift een auto, bestuurd door den 36- jarigen Joh. Chr. G. uit Amstelveen, tegen 'n boom gebotst. De bestuurder en de mede inzittende mej. M. J. K. uit Amsterdam, liepen verwondingen op en werden door den E.H.D. uit Leiden, die met de Leidsche politie was gealarmeerd, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. ZWAMMERDAM Ondertrouwd: D. van der Nagel 26 j. te Woubrugge en M. A Oskam 25 j. Getrouwd: W. G. Veelenturf 28 j. en E M. Voordouw 23 j. Ov e r 1 e d e n: Cornelis van der Wolf 70 jaar. Gevestigd: mej. P. Duits van Gouda A. Penders van Alkmaar P. C. Verkerk van Nieuwveen Conr. Verhagen van Rijnzaterwoudê mej. P. van Harskamp van Alphen a. a. Rijn. Vertrokken: H. J. van der Louw n. Bodegraven M. Luijendijk naar Bode graven H. Sprang naar Amersfoort W. St. Rooda en gezin naar 's Gravehnage. Buitenland DE GEVECHTEN IN NOORWEGEN. LONDEN, 27 April (ANP). Volgens die Stockholmschie bladen hebben die geal lieerde vliegtuigen, die in groote aantallen aankomen thans de suprematie in de lucht ten Noorden van Drontheim veroverd en treedt het luchtdoelgeschut der geallieer den met groote doeltreffendheid op. De geallieerde troepen, die in don sector van Steinkjer, ten N.O. van Drontheim sterke stellingen bezetten, hebben de po gingen der Duitsohers, door te breken, her haaldelijk afgeslagen, en, naar men zegt, hebben d>e Duitsohers zware verliezen ge leden. Ook wordt verklaard, dat buiten Steinkjer botsmgen tusschen geallieerden en Duitsohe stoottroepen zijn voorgeko men. Een Duitsch detachement van vijf tot zevenhonderd man zou trachten een om trekkende beweging te maken om de ge allieerde stellingen langs den sipoorweg naar Namsos. In het Westen komen uit OUa in het Gudbrandisdal berichten binnen over ver woede gevechten. Dit is wellicht het ver woede gevecht, waarvan melding wordt gemaakt in het gisteravond dioor het War- offioe uitgegeven communiqué, waarin ge zegd werd, dat de troepen zich iets terug trokken. Nog meer naar het Westen werd de opmars oh der Duitsohe troepen tot staan gebracht in het Hallingdal, ongeveer 55 k.m. ten Zuidwesten van Lillebammer. Voorts wordt verklaard, dat Duitsohe troe pen van het Zuiden en Westen uit opruk ken naar de Noorsche stellingen ten Oos ten van Bergen. pe en fam., Driebergen, R.burg, Mevr. Leinweberlaan 8 W. v. Prooijen, Sassen heim, Lindelaan 27 C. W. v. Santen, den Haag, Trompstraat 330. J. C. J. Schotten, Hengelo (O.), Eendrachtstraat 12 W. J. Steehouwer, Bloemendaal, Parallelweg 1 K. H. Tan, Maastricht, Abtstr. 6 P. J. Uijttewaal, ter Aar, A 210 S. Verbeek en fa., Katwijk, Z Boulevard 56 G. Th. Verhoeven, Voorhout, Leidschevaart 2 G. Verlind, Apeldoorn, O. Beekbergerw. 270 J. Warners en fam., Vlaardingen, Vondel straat 37 Y. v. d. Wielen en fam., Dordt, Markettenw. 8 G. Willemze en fam., Am sterdam, Ceintuurbaan 43 bel M. Zegels Maastricht, Turennèsstraat 35. HET DUITSCHE OPPERBEVEL OVER DE OPERATIES IN NOORWEGEN BERLIJN, 27 April (A.N.P.) Om mili taire redenen heeft het opperbevel der weermacht tot dusver geen berichten ge publiceerd over de botsingen, die van 22 April af tusschen de Duitsche troepen in Noorwegen en Britsche landings-divisies zijn voorgekomen Deze terughoudendheid is thans niet meer noodig. Het opperbevel der weermacht deelt derhalve mede: Toen op 22 en 23 April de Duitsche troe pen erin slaagden, bij verrassing Lille- hammer en Tretten binnen te dringen, stie ten zij voor de eerste maal op Britsche strijdkrachten, die van Andalsnes uit waren opgerukt, en sloegen zij uiteen. Volkomen verrast vluchtte de vyand met achterlating van wapens en materiaal in de richting van Dombaas. Bijna 200 gevange nen, waaronder een Britsche troepenstaf en commandant, viel in handen der Duit- scl ers en bovendien een groot aantal poli tieke en militair hoogst belangrijke Brit sche operatiebevelen en documenten; nog meer Britsche gevangenen werden daar op 25 April binnengebracht. Een andere Britsche landingsdivisie werd bij Steinkjer ten Noorden van Trondjhem aangevallen en na een kort gevecht over meesterd Hier gelukte het, twee Britsche officieren en 80 man gevangen te nemen. Zij behoorden tot het Royal Regiment, het Kings Own Yorkshire Light Inf. Reg. en het vierde Lincolnshire Rgt. De aanwezig heid van Duitsche troepen in Noorwegen had de legerleiding tegenover hen verzwe gen. Op beide plaatsen bleek spoedig na de eerste gevechten de superioriteit van de Duitsche weermacht. De Engelschen slaag den er niet in, den Dultschen opmarsch te stuiten. De betere wijze van oorlogvoering der Duitsche troepen maakte het mogelijk, de vijandelijke stellingen met geringe eigen verliezen in korten tijd te veroveren. Snel naar het Noorden oprukkend, trok ken op 26 April sterke Duitsche strijd krachten door Tynset en Roeros, waardoor zij, na een marsch van 350 K.M. van Oslo uit, nog slechts 100 K.M. van Trondjhem verwijderd zijn. Ten Oosten van Bergen is Voss door on ze troepen na gevechten met de Noren in genomen. Het artillerievuur van Britsche zee- strijdkrachten op de haven en de verdedi gingswerken in de omgeving van Narvik duurde ook op 26 April voort. Een Noorsch bataljon werd ten Noorden van Narvik door den tegenaanval van Duitsche berg- jagers uiteen geslagen, waarbij 144 gevan genen werden gemaakt. Het luchtwapen zette zijn aanvallen, met het doel het leger in Noorwegen di rect en indirect te steunen, met groot suc ces voort, daarbij werd een Britsche krui ser in de Sogne-fjord door vier bommen getroffen en door de daarop volgende ont ploffing van zijn munitie zwaar bescha digd en buiten gevecht gesteld. Bij een mislukten aanval op het vlieg veld van Aalborg gelukte het een Britsch vliegtuig neer te halen. GAAT KONING HAAKON NAAR ENGELAND? ROME, 27 April (ANP). De sipeciale correspondent van die „Messaggero" te Os lo meldt, dat daar hardnekkig het nog niet tegengesproken gerucht de jnde doet. volgens hetwelk koning Haaikon per vlieg tuig zou zijn aangekomen in een plaatsje in het uiterste Noorden, naar het schijnt het eiland Seiland, waar hij zou wachten op een Britsoh oorlogsschip, dat hem naar Engeland moet brengen. Kroonprins Olaf en de leden der regee- ring zouden zich in een diioht by Zweden gelegen gebied bevinden. MIJNRAMP IN TURKIJE. ISTANBOEL, 27 April (ANP). In een mijn te Cozlau nabij Heraclea heeft een mijngaisontploffing een instorting teweeg gebracht, tengevolge waarvan veertig mijnwerkers bedolven werden. Slechts drie hunner heeft men tot dusver zwaar gewond kunnen bergen. Daar het bergings werk met groote moeilijkheden gepaard gaat, heeft men weinig hoop, dat men de andere slachtoffers nog levend zal kunnen bergen. $.ie, %ie. nee, iü jie niell Geen wonder, want het gordijntje zit voor uw auto-achterruit! Maar als de politie ziet, dat u niets ziet, dan zult u nog eens wat anders zien Slechts ter voorkoming van verblinding mag dat gordijntje dicht! Daarna moet het uitzicht weer onbelemmerd zijn (tenzij u een buitenspiegel aan uw wagen hebt). EE1UEN. Geboren: Catharina Johanna, d. van I. Goedraad en J. Kop Bernardus Ge- rardus Jozef, z. van C. v. Vliet en P. E. Berg Adrianus Gerrit, z. van A. Kelk- man en J. C. B. Lotte Willem, z. van D. A Deelen en »M. A. Götze Willem, z. van J de Wagt en N. Willemsen Ma- rijtje, d. van J. Th. Verbree en M. J. v. Dam Hans Gerard Frederik, z. van J. A. C. Verhoog en S M. C. Weijers. Ondertrouwd: P. J. Kortekaas jm. 24 j en A. Need jd. 24 j. Overleden: P .v. Wanrooij zn. 6 mnd. D. C. Rutgers wed. van P. J. Smit 66 j. N. v. d Walle zn. 5 j. F. Massaar wedn. 64 j. LEIDEN, 20 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 4.807.60, kroten f 1.40, kroten gekookt f 46, uien 2.804.20, peen f 3.006.10, andijvie 818, Sla f 14, witloof 512, postelein f 1723, spinazie f 58, per 100 stuks: bloemkool 20—35, salade 2.00—5.70, per 100 bos: pieterselie 4.305.90, radijs f 2.003.20, selderie 1.503.90, rabarber f 1.003.80, raapstelen 0.701.40. 27 April. Boter, prima Fabrieksboter 1.68 en prima boerenboter 1.451.50 per kg. Aanvoer 1220 kg. Handel kalm. Turfmarkt van 22 tot en met 27 April. Lange turf geen aanvoer, prijzen f 10.00 10.50 per 1000 stuks. BOSKOOP, 26 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30—52, Cladius Perriet 45—60, Butterfly 30 55, Duisburg 3553, Rosalandia 3046, Aug. Noack 3045, Ellen Poulsen 40—67, Ingai Ohlson 15—30, Doronicum 6—9, Rhod. Catrub 2030. UTRECHT, 27 April. Vee. Totaal aan voer: 3915 stuks vee, w. o. 1650 runderen. Prijzen: stieren 28—33 cent per pond, han del matige prijzen onveranderd; slacht koeien 2e soort 33—39 cent en idem 3e soort 28—32 cent per pond, handel redelijk, prijzen iets hooger; vaarzen 110—210, melkkoeien f 140260, kalfkoeien 150 270, varekoeien 100—185 per stuk, han del matig, prijzen gelijk; 65 magere kal veren 60—110 per stuk, handel kalm, prijshoudend; 1160 nuchtere kalveren 4 —6:50 per stuk, handel kalm, prijzen lager; 485 magere varkens en schrammen, prijzen resp. 30—44 en f 2—30 per stuk, 320 big gen 15—22 per stuk, handel redelijk, prijzen iets hooger. 100 magere schapen 15—34 per stuk, handel redelijk, prijzen iets hooger. 150 weidelammeren 6.00— 10.50 ner stuk. Handel redelijk. Kleinhandel. 150 kg. boter f 1.84 en 175 kg. kaas 60—80 cent per kg., 40.000 eieren f 3.4n4.00 r.er 100 stuks. LOOSDUINEN. 26 April. Groentenveling Bloemkool le soort f 1625, id. 2e soort 7_13, Kaskomkommers 1ste soort f 12.20 —19.00, id. 2e srt. 10.10—17.00. id. 3e ert. 8.80—15.30 per 100 stuik. Perziken le srt. 29, id 2e srt. 17, id. 3e srt. 10. per 100 stuk. Snij-boonen 90 Tomaten A. 74— 80, id. C. 62. id. CC 38 per 100 k.g. Spinazie 0.20—0.72 per 4 k.g., postelein 0.400.81 per 6 k.g. Salade le sr. 4.40—7.70 UL 2e sr. 2.—4.10 per 100 krop. Peen le sr. 15.-17.—. Radijs 1 1.50—3.10, Raap stelen 0.60—1.20, Rabarber 1.—3.20, Selderij 2.80—3.20, Peterselie f 3.20—4.— per 100 bos. Prei f 4.10—5.20. Andijvie 6.-9.75 per 100 k.g. Komkomimerstek 9.16.per 100 k.g. Stoofsla 0.210.39 per 6 k.g. pepers 2.703.30 p. 100 st. Witlof 7.— p. 100 K.g. LEIDSCHENDAM, 26 April. Groenten- veiling. Kropsla le soort 2.40—5.80, Stoofsla 2.90—7.80, Peen 12.50—19.50, Andijvie per 100 2.903.60, Andijvie per K.G. 0.080.16, Postelein f 11.50—14.50, Spinazie per 4 K.G. 0.160.30, Raap stelen 1.20—2.10, Rabarber per 100 bos 3.805.50, Snijboonen 1.201.40, Radijs 2.30—3.80, Prei 4.50—7.50, Selderie 1.00—2.50. TER AAR, 20 April. Centrale veiling. Spinazie 20—45 ct., andijvie 30—44 ct., sla 2—6.20, vellen 24—33 ct., dunsel 20 ct., zuring 21 ct., uien f 2.10, prei 5.40. ker vel 0.90—1.00, witlof 5—8.40, radijs f 2—2.40, rabarber 2.30—6.20, seldery 3.40—4.30, raapstelen 90 ct., komkommers 12—13. Volgende week zal in verband met Hemelvaartsdag niet Woensdag doch een Dinsdagmiddag veiling worden gehou den en wel om drie uur. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 April. Groentenveiling. Waspeen 3.507, kro ten 1.40—2.25, witlof 5—8, spinazie 6.25—7.50, uien f 2—2.25, per 100 K.G.; rabarber 1.603.80, radijs f 2.703.20, per 100 bo. LEIDERDORP, 26 April. Eierenveiling. Kippeneieren ƒ3.40—3.80, Eendeneieren ƒ2.90—3.40 per 100 stuks, Boter ƒ0.62— 0.66, Kaas 0.28—0.35 per pond, Kippen ƒ0 35—0.80, Hanen ƒ0.35—1.10, Eenden ƒ0 45—0.70. Konijnen ^.26--2.20 per stuk. VINKEVEEN, 26 April. Groentenveiling. Spinazie 410, witlof f 5.008.50, krop sla 2 00—6.80 per 100 stuks, rabarber 2 —5, radijs 2.10, raapstelen 1.20 per 100 bos. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 6.61 Berlijn7552l/2 Parijs 3.7472 Brussel 81.72 Zwitserland t....... 42.24 Kopenhagen Stockholm 41.50 44.70 Oslo New York.,1

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3