dagen Historie SPORT ZATERDAG 27 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 WAAR WEL EN WAAR NIET GEVOCHTEN WORDT. DE SITUATIE IN NOORWEGEN. LOOPT ZWEDEN GE VAAR TE WORDEN MEEGESLEURD? OF IS UITBREI DING NAAR ZUIDOOST-EUROPA MOGELIJK? Het oorlogsfront. WANNEER wij tegenwoordig spreken van het gevechtsterrein of van het oorlogsfron l dan richten onze oogen zich vanzelf op doorwegen, op welks rug de strijd der Europeesche grootmachten zich voltrekt. Aan het eigenlijke en oorspron kelijke oorlogsfront tusschen Maginotlinie en Siegfriedlinie zitten de millioenenlegers rustig in hun versterkte stellingen en lezen de berichten van het oorlogsfront, ergens in een neutraal land, waar wel gevochten wordt Het is een eigenaardige situatie. Nu veronderstellen wij niet. dat de oorlog daar uitgevochten zal worden; wanneer de strijd in Noorwegen geëindigd zal zijn of welicht zal zijn vastgeioopen, dan zal hoogstwaar schijnlijk een andere uitweg worden gefor ceerd. En zoo zal het voortgaan totdat één van beide partijen of misschien wel bei de partijen volkomen uitgeput zijn. In vroeger jaren, maar dat is eeuwen geleden, schijnt het wel eens voorgekomen te zijn, dat twee legers tegenover elkander ston den en, om een algemeenen stryd te voor komen, afspraken, dat tien man van het eene leger zouden vechten tegen tien man van het andere leger. De uitslag daarvan zou beslissend zijn voor de overwinning van het eene dan wel van het andere leger. Maar zooals gezegd dat is eeuwen ge leden, in een tijd, dat de menschen elkan der ondanks alle oorlogen toch nog meer vertrouwden dan tegenwoordig. Het Zöu tegenwoordig niet meer mogelijk zijn, dat de geallieerden en Duitschland de afspraak maakten: „Laten wij zien hoe de strijd in Noorwegen afloopt; wie daar wint, heeft den oorlog gewonnen". Het is tegenwoordig een „totale" oorlog; een oorlog, die pas eindigt, als alle hulp krachten van het land zijn uitgeput. De situatie in Noorwegen. HOE is intusschen de toestand daar in Noorwegen? Deze vraag is niet ge makkelijk te beantwoorden, vooreerst om dat de krijgsoperaties na den inval der Duitschers en na de landing der geallieer de troepen zich nog altijd in het stadium van voorbereiding bevinden, en vervolgens omdat beide partijen zoo weinig mogelijk loslaten omtrent hun bewegingen; wat er van bekend wordt, is dikwijls weinig be trouwbaar. Er zijn echter sommige dingen, die lang zamerhand wel vast komen te staan. Vast staat, vooreerst, dat er zich drie fronten aan 't vormen zijn, één bij Narvik in het Noorden, één bij Drontheim en een ten Noordoosten van Oslo. Aanvankelijk had het den schijn alsof de Britten alleen bij Narvik waren geland en er daar nog niet eens in konden slagen om de Duitsche bezetting te' verdrijven. Het wordt thans wel duidelijk, dat zij zich daar niet overhaasten. Het is slecht weer, daar in het barre Noorden, en de Duitschers be vinden zich in een weinig benijdenswaar dige positie. De Britten komen zoo nu en dan eens kijken of de Duitschers er nog zitten, zij schieten wat vanaf hun oorlogs schepen, maar doen verder geen moeite. Blijkbaar denken ze: als de tijd rijp is valt de vrucht vanzelf van den boom. De Duit schers zitten er na het verlies van hun schepen in den slag van 13 April als ratten in den val. Intusschen hebben de geallieerden zich niet tot het Noorden bepaald, maar hebben zy ook troepen aan land gezet ten Noorden en ten Zuiden van Drontheim. De Duit schers hadden aanvankelijk wat gespot met de landingstroepen die boven Narvik aan land waren gezet en gezegd, dat het op die manier nog zeer lang kon duren voordat het geallieerde leger slaags kon raken met de Duitsche hoofdmacht in Noorwegen. Het duurde evenwel niet lang of de geallieerden bleken zoowel boven als onder Drontheim te zitten, dus juist op een zeer gewichtige plek. Bij Drontheim is Noorwegen zeer smal en gemakkelijk af te sluiten voor een uit het Noorden afzakkend leger. De geal lieerden hebben dit echter wéten te verijde len en probeeren nu op hun beurt de Duit sche bezetting van Drontheim in +e sluiten. Deze bezetting moet niet al te groot zijn, al doet zij haar best om de toegangswegen tot de groote Drontheim-fjord zoowel van de zeezijde als van de landzijde zoo goed mo gelijk af te snijden. Vanuit h^t Zuiden, waar de Duitschers de meeste troepen hebben, die daar ook ge regeld worden aangevuld, trachten de Duitschers hun kameraden te hulp te ko men. Vandaar dat zij door het Gudbrands- dal en het Osterdal oprukken naar het Noorden, waar zij echter in de buurt van Lillehammer op de geallieerde troepen stooten en bij Röros door de Noren worden tegengehouden. Bij Lillehammer schijnt het eerste tref fen niet in het voordeel van de geallieer den te zijn verloopen, zij geven althans toe, dat zij hebben moeten terugtrekken en dat zij eenige verliezen hebben geleden. Naast den wedloop om zoo gauw mogelijk de beste stellingen te bezetten met het oog op het onvermijdelijke samentreffen, staat de actie ook weer van beide zijden om de aanvoer van versche troepen en ver sterkingen te beletten of althans te belem meren. De Duitschers maken daarbij gebruik van hun luchtmacht; zy bombardeeren de ge allieerde schepen en de gelande troepei on barmhartig, terwijl zij hun vliegtuigen eveneens gebruiken voor den aanvoer van troepen. De geallieerden bombardeeren eveneens c#.verstoord de vliegbases van de Duitschers, zo- wel in Noorwegen en in Denemarken als op het eiland Sylt. In hoeverre zij daarbij succes hebben valt moeilijk na te gaan. Iedereen dikt zijn suc- cc, wat aan en verkleint zooveel mogelijk zijn verlies. Men schat evenwel het aantal troepen aa- weerskanten zoo ongeveer 0elijk. Wan- neej het binnenkort tot een treffen komt, valt er dus nog weinig te voorspellen om- tr. nt den vermoedelijken afloop. ALLERLEI teekenen wijzen er op, dat het hoe langer hoe moeilijker wordt den oorlog tusschen de geallieerden en Duitschland tot het Noorsche en Deensche grondgebied te beperken. Gelijk tijdens den RussischFinschen oorlog, komt Zweden weder op de proppen. Sedert het oogenblik, dat Duitsche troepen Denemarken en Noor wegen binnenvielen, is het lot van Zweden wederom problematisch geworden. De re geering heeft stellig niet zonder dringende redenen onverwijld de defensieve maatre gelen vermeerderd en de controle in de ter ritoriale wateren tot het uiterste verscherpt. Verontrustende berichten doen de ron de, dat Duitschland aan de Duitsche Oost zeekust uitgebreide militaire toebereidselen treft: troepen, wapenen, munitie zouden in groote hoeveelheden in de havens uit het Memelgebied en uit Oost-Pruisen en andere deelen van Duitschland aankomen. Tege lijkertijd heeft de Engelsche regeering op een vraag van het Lagerhuislid Mander, of zij bereid was in de toekomst den aan- a er van Zweedsch ijzererts naar Duitsch land langs alle wegen af te snijden, geant woord, dat zy zich de beteekenis van deze zaak ten volle L.wust was, maar onder de tegenwoordige omstandigheden geen ver zekering dienaangaande kon geven. Het H.blad vraagt zich af, of Londen en Berlijn ten aanzien van Zweden het spel van kat-en-muis spelen, zooals z\ dat ook ten opzichte van Noorwegen hebben ge daan, en of het de bedoeling van het Derde Rijk is ook Zweden „in bescherming" te ne men, voordat Engeland er in slaagt, defi nitief de hand te leggen op het kostbare Zweedsche ijzererts? Én, van niet minder belang, via Zweden een opmarschgebied te verkrijgen tegen de geallieerde troepen, die thans in betrekkelijk onbeperkte hoe veelheden Noorwegen kunnen binnenruk ken, voordat dezen in het Noorden van Noorwegen de overhand verkrijgen? Zoo wel het economische als het militair-stra tegische element spelen hier een groote rol. Het redelijk-goed verdedigde Zweden is echter een veel minder gemakkelijk prooi dan het slecht-verdedigde Noorwegen is gebleken. Italië. BEHALVE met een uitbreiding naar den kant van Zweden wordt ook met een ui breiding van den oorlog naar Zuidoost- Europa rekening gehouden. In dat verband wordt de houding van Italië besproken. Er is dm laatsten tyd weer een toenemende vijandigheid te constateeren tusschen Enge- lai.d en Italië. De Italiaansche pers gaf soms vry scherpe aanvallen op Engeland te zien. D; ging zoover, dat de Brits 'ie regeering door middel van haar ambassadeur te Rome eens liet vragen, hce het zat met de neutra liteit van Italië. Als men de rechten der VOETBAL Uit het katholieke kamp LISSE—DOSR DE BIGMATCH VAN DE BOLLENSTREEK. Zal Blauw Zwart de kampioensvlag h'" :hen? Nu het voorjaarsweer is ingetreden en het soms te warm voor voetballen dreigt te worden zal niets meer de afwerking van het nog res toerende programma in den weg staan, maar niemand zal er ook over treuren want dit restant van het program ma vordert toch altijd nog twee maanden, indien de bondsbesturen niet besluiten tot stopzetting wegens vergevorderd seizoen. In de eerste klasse van West II gaan Spartaan en Santpoort in onderlingen stryd verder naar het einddoel. Nog steeds hebben de Rotterdammers de beste kansen op den kampioenstitel, want hun aantal verliespunten is nog steeds twee minder dan dat van Santpoort. Alleen indien Leonidas morgen voor een verrassing zorgt, keert de spanning ver moedelijk volledig terug, want dan is het eindresultaat nog moeilijk te voorspellen. Van Santpoort nemen we intusschen aan dat het van haar stadgenoote Onze Ge zellen zal weten te winnen. H. B. C. krijgt bezoek van G. D. A. De Heemsteedsche club kan winnen en zich een plaatsje omhoog werken ten koste ven SJC, want de Noordwijkers hebben rust. En Excelsior zal thuis wel van TYBB weten te winnen. In de 2e klasse A twee zeer belangrijke wedstrijden voor onze omgeving. In de eerste plaats LisseDOSR, in wel ken strijd de Veenders hard zullen moe ten werken voor de »overwinning en in de tweede plaats DEM-Teylingen. Teylingen heeft nog een heel klein kans je op de eerstè plaats, maar dan moet DEM haar drie laatste wedstrijden verliezen. Een overwinning der Sassenheimers ver betert echter ook de positie der Veenders, indien deze morgen nL zelf weten te win nen! WE-Santpoort II brengt een gelijkop- gaandem strijd met mogelijk een verdeeling der punten en BSMDSSH zal al even min veel krachtsverschil te aanschouwen geven. In de 2e klasse B kan morgen in zooverre de beslissing vallen, dat Blauw Zwart de kampioensvlag zal kunnen hijschen. Daar toe zal van Quick Steps gewonnen moeten worden; zeker geen onmogelijke taak, maar toch ook een, die de van de Wasse- naarsche club volledige zelfsbeheersohing zal vragen. WL krijgt bezoek van Oliveo, hetgeen twee winstpunten voor de Voorschotena ren kan be teekenen. AeolusSt Lodiewijk zal wel voor de gasten zijn, Graaf WillemVVP voor WP en RavaHilhelmus voor de Voorburgsche club. De junioren-competitie Programma voor Zondag 28 April Afd. A: D.O.S. a—Lisse a, 12 uur, W. Sassen; Teylingen a—Meerburg a, 1.10 uur, J. C. Hoogduin; Docos aS.J.C. a, 12.30 uur, A. J. Mens; V.V.S.B. aS.M.C. a, 1 uur, J v. d. Zwet; U.D.O. aV.V.L. a, 1 uur, B. v. d. Lans. Afd. B: Teylingen b—S.J.C. b, 12 uur, J. C. Hoogduin; Docos bV.V.L. b, afge last; D.O.S. bLisse b, 1.10 uur, H. Sas sen; S.M.C. b—V.V.S.B. b, 12.30 uur, P. C. v. Loon. Afd. C: Lisse c—Meerburg b, 12.30 uur, M. Wesselman; V.V.S.B. cDocos c, 3 uur, Joh. Meyer; S.J.C. cLisse d. 12 uur, J. P. de Groot; S.J.C. d—U.D.O. b, 1.10 uur, J. P. de Groot. neutraliteit voor zich opeischt, moet men ook de plichten op zich nemen. Italië ant woordt daarop, dat het niet neutraal is, maar non-belligerent, d.w.z. aan de zijde var. Duitschland staande, maar desalniette min vooralsnog niet van plan om oorlog te voeren. Dezer dagen heeft een afgevaardigde in d. Italiaansche Kamer voor fasces en cor poraties een uiteenzetting gegeven, waarin hy o.m. het volgende zeide: „Waarom zou Italië, zoo vroeg spreker, het vraagstuk van zyn veiligheid in de Middellandsche Zee niet moeten oplossen, gezien het feit, dat deze veiligheid in ge vaar wordt gebracht door de aanwezig heid van de Engelsche vloot in die zee. Die noodzaak heeft Italië gemeen met an dere landen en spreker is daarom over tuigd dat het huidige conflict zal uit groeien tot een algemeenen oorlog van alle volkeren tegen een wereld van plutocra ten, die trachten de jonge volkeren aan zich ondergeschikt te maken door het in bezit houden van enkele strategische pun ten. Nooit meer dan in dit oogenblik moe ten de Italianen in him hart het bevel van den Duce koesteren: „Gelooven, gehoorza men, stryden'. Het zijn dreigende woorden, maar mis schien brengt hier het Hollandsche spreek woord eenige troost: blaffende honden bij ten niet. Clubnieuws der Kath. Sportvereeniglngen Docos: Morgen speelt Docos I thuis op het Sportpark „Haagweg", tegen „Fore- holte L Uit werd deze wedstrijd gelijk gespeeld (00). Dus de Leidenaars moeten nu zeker winnen en dat kan indien allen zich ten volle geven; aanvang 2.30 uur. De opstelling is als volgt: J. v. d. Steen. W. Varkevisser en N. Overdijk. B. Smits, C. v. Egmond en L. v. Berge Henegouwen. W. Goddiijn, A. Verhoeven, A. Gussenhoven, P. Rossenberg en B. Goddijn. Docos Hl speelt waarschijnlijk wel haar laatsten competitie-wedstrijd tegen W SB IV in Noordiwykerhout. Jongens thuis hebben jullie met groote cijfers gewonnen, maar dit zal nu zoo gemakkelijk meer gaan. Oppassen is dus de boodschap; ver trek per bus om 11.30 uur vanaf de Pa penstraat. Teylingen: Voor morgen is voor Teylin gen I een der zwaarste wedstrijden vast gesteld n 1. tegen DEM I uit Beverwijk. De Bever wij kers bezetten de bovenste plaats, gevolgd door DOS en Teylingen. Voor twee weken terug --d eenzelfde wedstrijd tegen DOS c program, waarin Teylingen met 2— i .si te over winnen Wij vragen ons af,, of dit nu ook niet mogelijk zou zyn? Het antwoord zul len de spelers moeten geven wanneer zij tegenover de Beverwijkers staan. Wij mee- nen, dat het niet geheel onmogelijk is om beide punten te veroveren, maar dat het gemakkelijk zal gaan, betwijfelen wij. Aanvang 2.30 uur. Vertrek per bus om 1 uur vanaf K.S.A. De Teylingen-reserven staan voor een zelfde zware taak tegen HBC« III, welke strijd zal plaats vinden op Sporthof; aan vang 2.30 uur. De uitwedstrijd werd met een abnormalen uitslag verloren, hoewel er verschillende omstandigheden aanwezig waren, die de 140 verklaren. Voor mor gen zal dit anders zijn, daar Teylingen II volledig kan uitkomen. Junioren: Zoowel de A- als B-elftal len spelen beide thuis tegen Meerburg a en SJC b. Aanvang voor A om 1.10 uur, voor B. om 12 uur. Dit zullen voor beide elftallen zware te genstanders zijn, hoewel toch niet kans loos. indien er goed wordt samengespeeld. D.O.S.R.: Het wordt morgen een kamp tusschen Lisse en de Veen. Want niet min der dan drie elftallen moeten morgen den strijd aanbinden tegen een Lisse-elftal. Allereerst de wedstrijd Lisse IDOSR I. Hoewel Lisse vorige week van BSM ver loor, kunnen wij dit niet als maatstaf ne men, omieden toen een zeer onvolledig Lisse in het veld kwam. We zullen hopen, dat beide partijen morgen geheel volledig zullen zijn, opdat er weer van een span- nenden en sportieven strijd te genieten zal zijn. Daar de wedstrijd om half drie begini, is de vertrektijd vastgesteld op 1.15 vanaf Noordhoek. DOSR II krijgt bezoek van SJC II en zy kunnen ervan verzekerd zyn, dat ze het niet gemakkelijk zullen hebben. Een overwinning behoort echter niet tot het onmogelijke en we wenschen hen daar om veel succes eneen talrijk publiek. Als voorprogramma een tweetal junio ren-wedstrijden. Om 12 uur DOSR aLis se a en om 1.10 uur DOSR b—Lisse b. Zondag j.l. hebben onze junioren het er leelijk bij laten zitten, maar.... morgen gaat het beter! S.M.C.: Het wedstrijdprogramma begint om 12.30 u. met SMC b—VVSB b. Zorgt junioren, dat er tenminste één puntje thuis blijft. Om half drie de wedstrijd van den dag: SMC IUDO I. Welk een tegen stander dit is hebben de Warmonders nog maar kort geleden ondervonden. Maar zul len zy van begin tot eind werken om den zoo begeerden kampioenstitel in bezit te krijgen? Een aansporing tot een bezoek achten we wel overbodig. Tenslotte gaat het SMC a-elftal naar WSB a; aanvang 1 uur. vertrek om 12 uur vanaf de Baan. Meerburg: Meeihurg I speelt om 2.30 uur op eigen terrein en wel tegen St. Ba- vo uit Noordwijkerhout. Indien Meer burg weer vollediig kan uitkomen, belooft het een mooie wedstrijd te worden, daar beide partijen van ongeveer gelijke sterkte zijn. Er zal dius moeten gewerkt worden om een behoorlijk resultaat te bereiken. De vastgestelde wedstrijd WSB 3Meer burg 2 is door den DHVB uitgesteld. De junioren a gaan naar Sassenheim om daar Teylingen a te ontmoeten. (Leider A. Pietersen). Zij spelen om 1.10, vertrek 11 uur van 't patronaat. De Junioren b. gaan naar Lisse, om daar Lisse c. te ontmoeten en spelen daar om 12.30 (leider C. R. v. Velzen). Vertrek 11 uur van 't patronaat. Foreholte: Morgen gaat de strijd verder in Leiden, waar Foreholte I de gast is van Docos I. We hopen, dat de Voorhouters volledig zullen uitkomen. Nu kunnen de supporters getuigen van sportief zijn door even naar Leiden te gaan en aan te moe digen. Aanvang 2.30 uur. Vertrek per fitcs 1.30 uur. Van Nispen: Voor Zondag staat een uit reis op het programma n.l. tegen Tybb H welke een sterke tegenstander is. Thuis werden de puntjes gedeeld, maar nu is dit niet te verwachten. Het tweede speelt thuis tegen Alliance II en zal de puntjes wel naar Haarlem zien gaan. Donderdag as. wordt gespeeld :Van Nis pen IAlliance I, 2.30 uur; Van Nispen II Vogelenzang II 12.30 uur. UDO: Voor morden staat er een zeer spannende wedstrijd op het programma, nL SMC IUDO I, welke te 2.30 aanvangt t-i Warmond. Deze twee clubs vechten om den eeretitel, sportraad vrouw. jeugd beweging Voor katholieke actie Diocesane gymnastiekwedstrijden voor aspiranten. Op Zondag 28 April a.s. zullen de Dioce sane Centrumwedstrijden voor aspirant turnsters gehouden worden te Amster dam en te Rotterdam. Te Rotterdam zullen de wedstrijden gehouden worden in de gymnastiekzalen gelegen in de Jagerstraat. De deelneemsters zullen, behalve uit Rot terdam, komen uit Schiedam, Delft, Den Haag en Leiden. Tegelijkertijd zullen zich te Amsterdam in het gebouw van de St. Jozefgezellenver- eeniging aan de Stadhouderskade 55 de as pirant-turnsters uit Haarlem en Amsterdam verzamelen om hun wedstrijden te hou den. De Lentetocht. De lente, die nu definitief haar intrede heeft gedaan, inspireert tot wandelen. Op Zondag 28 April worden de eerste lente- tochten gehouden en wel te Amsterdam, waar de start plaats heeft vanuit het Pius- huis, van Ostadestraat 393, 395; Rotterdam start Waterloostraat 188, Kra lingen; Den Haag en Delft vanuit de gymnastiek zaal aan de Noordpolderkade te Den Haag. in de Streek vanuit de Zusterschool te Westwoud. De starttijden der verschillende groepen vinden overal plaats tusschen 12 en 12.30. Verder zullen er nog lentetochten wor den georganiseerd te: Haarlem op 5 Mei, Dordrecht op Hemelvaartsdag, Leiden op 19 Mei. Daar SMC slechts drie en UDO vier ver- 'i.spunten hee't is de spanning duidelijk. Jr gens, speelt daarom tot het einde toe voor wat je waard ben en laat de les, welke onlangs van SMC werd ontvangen, van nut zijn. Vertrek per fiets 1.45 u. Wy hupen, dat vele sportliefhebbers het senio ren-elftal vergezellen. De a-junioren spelen om 1 uur tegen W" a uit Voorschoten. De b-junioren spelen tenslotte tegen SJ C a te Noordwijk; aanvang 1.10 uur; allen nt hoor. V.V.L.: Na maanden geen thuiswedstrijd gehad te hebben, zal Zondag het 1ste haar kans beproeven tegen Oliveo. Uit werd deze wedstrijd gestaakt, wegens weersge steldheid in het nadeel der onzen, doe nu de pu/nten thuis houden. Aanvang 2.30 uur. Het 2de krijgt thuis bezoek van Velo; aanvang 12.30 uiur. Het A-elftal zal de gast zijn van UDO. Denkt er aan spelers, beter dan 1.1. Zon dag; vertrek per fiets 12 uur. De Benjamins gaan bij Docos op bezoek; ook voor jullie geldt het devies als hier boven; vertrek per fiets 3.30 uiur. Aanvang 4.15 uur. Het bestuur maakt loden en supporters erop attent, dat de ingang voor het terrein over de Benvenutalaan is, dus niet meer langs Beresteijn, Kon. Ned. Voetbalbond U.V.S. OP BEZOEK BIJ QUICK IN DEN HAAG. LugdunumLFC achter „Pomona" Van de Leidsche clubs, welke morgen weer in het veld treden, staat UVS wel voor de moeilijkste opgave. De blauwwitten moeten n.l naar Quick in Den Haag en hoewel het verschil op de ranglijst wordt uitgedrukt in niet minder dan zes punten, bewijst het doelpunten cijfer van beide clubs toch wel, dat het krachtsverschil niet zoo groot is als men zou vermoeden. Voor UVS noteeren we nl. 3513, voor Quick 3315 uit twaalf wedstrijden. Voor hoeden noch verdedigingen blijken dus weinig voor elkaar onder te doen en men kan aldus een interessanten strijd by de Haantjes verwachten. Als het UVS wat lukt in de voorhoede, zijn we voor het eindresultaat niet bang. S.V.V. krijgt bezoek van B.M.T. Ook van dezen kamip hangt veel af, wijl een nederlaag van S.V.V, de positie van UVS weer zou verbeteren" maar ook de Schie dammers zullen wel hardnekkig weten vol te houden. HVVDe Hollandiaan zal weinig krachtsverschil te zien geven, evenmin trouwens als BECVD'L, de hekkesluiters der afdeeling. In de groep I van Afd. II, die der derde klassers uit Leiden en omgeving is voor Lugdunum de kamp tegen LFC wel van het meeste belang. Lugdunum kan heusch nog wel een puntje gebruiken en zal daar voor ongetwijfeld haar best wel doen. Minstens een 'gelijk spel achten we hier niet onmogelijk. Alphen krijgt bezoek van Haastrecht en handhaaft zich natuurlijk aan den kop, vooral omdat ONA ook nog niet gewonnen heeft, nu haar staidgenoote Olympia de tegenpartij is. Woerden ten slotte kan zich Schoonho ven van het lyf houden en ASC heeft een vrijen dag, omdat de wedstrijd tegen GSV is afgelast vanwege LugdunumLFC. OEFENWEDSTRIJD NEDERLANDSCH ELFTAL Op Dinsdag 7 Mei des avonds 8.15 uur zal hi Nederlan^sch elftal een oefenwedstrijd spelen on het VUC-terrein te Den Haag tegen een Bondselftal.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 13