ZATERDAG 27 APRIL 1940 DE LE'DSCHE COURANT DERDE RMO - PAG. 11 Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten 2357 Qanettyde ffiexichten INBRAAK MET DIEFSTAL EN VARIATIE. Woensdag 3 April werd des avonds in gebroken in de fabriek van electrotechni- sche apparaten der N.V. Thabur aan de Waldorpstraat te Den Haag. Men had zich blijkbaar toegang verschaft over een schut ting aan de zijde van de Leegwaterstraat en vervolgens door een onafgesloten raampje van een loods. Gestolen waren vier stofzuigers, terwijl eenige andere stof- zuigtoestellen en een geldkistje waren klaargezet, doch achtergelaten, vermoede lijk omdat de inbrekers in hun duisteren arbeid waren gestoord. Op 6 April werd aan deze fabriek een werkman ontslagen, die sinds het begin van de maand zonder bericht was wegge bleven. De politie bij wie aangifte van het voor gevallene was gedaan, bracht dit wegblij ven in verband met de inbraak en ging over tot verspreiding van het signalement van den ontslagen werkman, den 25-jarigen behanger Ph. D., doch deed bij de ver melding van het signalement nog niet blij ken, dat zij hem van inbraak verdacht. Evenwel meldde zich Ph. D. op 15 April by de politie te Rotterdam, omdat hij geen onderdak en geen geld had. Toen bleek hy als gesignaleerd geboekt te staan en derhalve werd de man met spoed op trans port naar Den Haag gesteld. Na langdurig verhoor door de Haagsche politie bekende hij aan de inbraak schuldig te zijn. Hij vertelde tevens, dat hij twee medeplichti gen had, hoewel toegevend, dat het „ini tiatief" van hem was uitgegaan. Zijn as sistenten waren de 23-jarige matrassen maker H. de J. en de 22-jarige beddenma ker S. B. Met hun drieën waren zij per bakfiets Woensdagavond 3 April naar de fabriek aan de Waldorpstraat gereden, waarna de J. buiten de „wacht" had gehouden, terwijl de beide anderen naar binnen waren go- gaan om hun keuze uit den fabrieksvoor- raad te doen Inderdaad waren zij erin ge slaagd vier stofzuigers op hun bakfiets te laden en eenige andere apparaten met het geldkistje voor medeneming gereed te zetten, toen zij op de een of andere wijze werden gestoord. Het drietal was toen met de vier stof zuigers op de bakfiets weggereden. Den volgenden dag wisten zij het gestolene te verkoopen, nadat zij de voorwerpen 's nachts in een bergplaats, nog wel in de „Oog-in-'t-Zeil"straat, hadden opgeborgen. Gebleken is verder, dat H. de J. voor een winkelier in de Boekhorststraat werk te en dat hij zich ten nadeele van dezen had schuldig gemaakt aan verduistering van goederen ter waarde van ƒ900.en van een bedrag van f 373.— aan geld. De winkelier had van deze feiten uiteraard bij de politie aangifte gedaan, als gevolg waarvan ook de J. in het politieblad werd gesignaleerd. Inmiddels was het drietal voornemens naar België uit te wijken, welke onder neming H. de J., nu hij over stevige con tanten beschikte, zou financieren. Daar Ph. D. te Den Haag nog enkele commis sies had af te werken, gingen H. de J. en S. B. vooruit naar Breda, waar Ph. D. het tweetal den volgenden dag zou ontmoe ten Inderdaad ging Ph. D. op den afge sproken dag op weg naar het Zuiden en hij huurde daartoe in den Haag een taxi. Hiermede werd in de eerste plaats te Rot terdam aangelegd, waar Ph. D. in de lunchroom van de Bijenkorf wat ging ge bruiken, terwijl hy zoo welwillend was den taxi-chauffeur te noodigen, mede aan te zitten. Na de lunch verzocht D. den chauf feur den wagen voor te rijden, terwijl D. nog even in de lunchroom zou blijven en van deze gelegenheid maakte D. gebruik om zonder betaling de Bijenkorf te verla ten. Hij begaf zich echter prompt naar de taxi en gaf den niets kwaads vermoeden den chauffeur order, nu met hem naar Breda te rijden. Doch bij aankomst op de afgesproken plaats trof D. zijn compagnons niet aan, weshalve hij besloot naar Rotterdam te rug te rijden. Daar aangekomen herhaal de D. het spelletje, ditmaal in Hecks lunch room, en vervolgens liet hij zich naar een dancing op den Schiedamschedyk rijden, waar hij in de volte kans zag, zich uit de voeten te maken, zonder den chauffeur te betalen. De gedupeerde chauffeur deed nu aan gifte bij de Rotterdamsche politie van het feit, dat zijn cliënt hem met 28.taxi schuld in den steek had gelaten. De J. bleek naar Den Haag te zijn te ruggekeerd, waar hij Zaterdagavond met een vrouw op stap was gegaan en zooda nige ruzie had gekregen, dat een kleine vechtpartij tusschen het tweetal ontstond met het gevolg, dat de J. het onderspit moest delven. De vrouw pakte hem n.l. eenvoudig bij den kraag en leverde den man aan de politie in het bureau Prinsen straat over. Daar hij gesignaleerd stond wegens verduistering van goederen en gel den, viel hij in de armen van vrouwe justitia. „Der Dritte im Bunde", namelijk S. B., heeft zich gisteravond vrijwillig bij de Haagsche politie gemeld. Thans zitten de drie Inbraakcompag nons in de politiecellen over hun zonden na te denken. ERNSTIGE VAL Gistermiddag omstreeks vijf uur is de 15- jarige J. van Schagen, wonende op den Nesserdijk, van het dak van een loods van do brouwerij ,,d' Oranjeboom" aan de Oranjeboomstraat te Rotterdam door een glazen lantaren van 8 meter hoogte op den grond gevallen .De jongen liep een sche- delbasisfractuur op, terwijl hij tevens de linkerpols brak. Hij is raar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is érn stig. UITSLAANDE BRAND TE AMSTEL VEEN In den afgeloopen nacht omstreeks vier uur is de brandweer te Nieuwer Amstel ge alarmeerd voor een uitslaanden brand in een voor korten tijd nieuw gebouwde op slagplaats van de vuilverbranding aan de Burgemeester v. Sonlaan te Amstelveen. De brandweer rukte met een tweetal wagens uit Het vuur, dat in den voorraad afval gretig voedsel vond, en het gebouwtje vol komen deed uitbranden, was betrekkelijk spoedig bedwongen. Daar het gebouw ge- geheel geisoleerd stond, wat. er geen gevaar, voor de omgeving te duchten. BuUen'am»««i»o Wer*chtcn BRAND IN ENGELSCHE VLIEGTUIG FABRIEK. Gisteren is brand uitgebroken in een vliegtuigenfabriek der Engelsche regeering te Denham in Buckinghamshire. Het vuur was gelocaliseerd in een vleugel der fabriek, waar een hoeveelheid machinerieën werd vernield. Terwijl de brandweerlieden hun waterstralen op de vlammen richtten, de den zich ontploffingen van kleinen omvang voor. EEN OVERVAL OP EEN AMERI- KAANSCH BLAD TE SJANGHAI Vier terroristen zijn binnengedrongen in de drukkerij van het Amerikaansche blad „Evening Post" te Sjanghai en hebben handgranaten geworpen. Vervolgens na men zij de vlucht. Bij hun vlucht schoten zij een politieman en een Chineesch voor bijganger dood. In de afgeloopen zes maanden is dit de derde overval op het blad, dat bekend staat om zijn gunstige gevoelens ten aan zien van de regeering te Tsjoengking. Haagsche Politierechter De autoped van Eduardje. Je hebt een goed humeur of je hebt het niet Als je een goed humeur hebt, dan bekijk je de meest onprettige dingen nog van den zonnigen kant, maar, als je humeur beneden het vriespunt is, dan maak' je van een m>ug een olifant. Hoe het ook zij, de meneer waar het hier over gaat, had wat je noemt een pé-bui. Dit kwam tot uiting toen hij door een van Leiden's straten wandelde en er 'n jongmensch naderde, op een ultra modern stuk speelgoed, een auto ped. Of het knaapje de stuurkunst niet zoo erg goed meester was of zijn aandacht el ders gevestigd had, een feit was, dat hij met zijn speelgoed tegen m-eneer's beenen op was gebotst. Nu kunnen wij genoeglijk aannemen, dat de botsing pijnlijk was, en dat er een blauw scheenbeen uit voortge komen zal zijn, maar dat had nog niet zoo heel erg geweest, als de meneer het zonnige van het geval maar had ingezien, hier het beteuterde gelaat van het knaapje. Hij was evenwel met zijn verkeerde been uit bed gestap en zag geen zon. Hij had zijn pijn lijke been opgelicht, niet om 't te wrijven, maar om het onder het zitvlak van het knaapje te deponeeren, waarop genoemd knaapje een moordigekrijsch aanhief, op EEN AVONTURIER. De militaire politie te Moerdijk heeft op verzoek van de gemeentepolitie van Ginne- ken een einde gemaakt aan de avonturen van den 21-jarigen Amsterdamschen kan toorbediende G. C., die niettegenstaande hij een maandsalaris van 80 verdiende zijn betrekking verliet met het voornemen naar Frankrijk te trekken om daar dienst te ne men bij het Vreemdelingenlegioen. Per rijwiel reed de jongeman van Am sterdam naar de Belgische grens, welke hij echter zonder paspoort niet kon passeeren. Hy peddelde daarop terug naar Breda, waar hij in de Wilhelminastraat een luxe hoe hij het snelst een pas kon krijgen. Vervolgens fietste hij naar Ginneken, naar hij in de Wilhelminastraat een luxe auto, Chevrolet 1938, eigendom van den heer de Z. aldaar, onbeheerd voor een huis zag staan. Het contactsleuteltje zat op den wagen, zoodat het voor C. een klein kunstje was zijn rijwiel op slot tegen een hek te plaatsen en met de luxe auto, waarin zich ook alle bij den wagen behoorende papie ren bevonden, weg te rijden. Toen de heer de Z. even later de verdwij ning van zijn auto bemerkte, deed hij daar van aangifte bij de politie te Ginneken, welke onmiddellijk het alarmsysteem in werking stelde, waardoor alle omliggende gemeenten werden gewaarschuwd. Niettemin heeft C. met den gestolen wa gen nog een geheelen rondrit kunnen ma ken. Over Etten ey Roosendaal is hij eerst naar Bergen op Zoom gereden, waar hij met behulp van een door hem in den wa gen gevonden bonboekje benzine heeft ge tankt. Vervolgens reed hij via Breda naar Moerdijk met de bedoeling te Rotterdam bij den Franschen consul over dienstne ming bij het Vreemdelingenlegioen te gaan spreken. Bij Moerdijk maakte de militaire politie een.einde aan de avonturen, zoodat de heer de J. nog 's avonds laat zijn auto terug kreeg. C. is op het politiebureau te Ginne ken in verzekerde bewaring gesteld. „Vad." INVAL BIJ INWONER VAN JUTPHAAS Gisteravond heeft de politie te Jutphaas order leiding van den burgemeester, mr. J. M. M. Hamers, een huiszoeking verricht in een perceel in de Vultostraat. Om half ze ven ongeveer arriveerde de politie en ruim twee uur later verliet burgemeester Hamer het huis met veel inbeslaggenomen voor werpen. De bewoner, die zich hier op 1 April gevestigd heeft en in de omgeving bekend staat als iemand met sterke sym pathieën voor het nationaal-socialisme, werd opgesloten in het gemeentehuis. De huiszoeking heeft in de wijk Hoogra ven groote consternatie gebracht. De politie moest de straat afzetten om enkele honder den nieuwsgierigen op een afstand te hou den. HET S.S. „MIDSLAND" IN AANVARING MET PANAMEESCp SCHIP. Te Londen is bericht ontvangen, dat het 1089 bruto register ton metende Neder- landsche s.s. „Midsland" van de Scheep vaart- en Steenkolen Maatschappij te Rot terdam nabij de Engelsche kust in aanva ring is gekomen met een voor anker lig gend Panameesch schip. Hoewel het Ne- derlundsche schip vrij ernstig werd bescha digd, kon het de 28 opvarenden van het Panameesche schip aan boord nemen. Faillissementen Gedeponeerde uitdeelirigslijsten: H. van Meurs, slager, Hazerswoude. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst. Uitk. 4.51 pet Dn. Dubbeld, bouwkundige, Wasse naar. Geëindigd door het verbindend worden der uitd.lyst Uitk. 16,4435 pet. conc. cr. RECHTZAKEN HET STROOPERSDRAMA TE WADDINXVEEN. Pleidooi. Na het requisitoir van den Procureur-ge neraal bij het Amsterdamsche Gerechtshof in de zaak van het stroopersdrama te Wad- dinxveen, dat ruim anderhalf uur in beslag nam, was het woord aan den verdediger mr. B. F. J. Simon. Na de voorgeschiedenis te hebben nage gaan, bespreekt hij de gebeurtenissen in dey Octobernacht 1938. Het staat vast, dat de twee mannen pas na twee uur 's nachts van huis zijn vertrokken, het was zeer don ker en slecht weer. Uitgesloten is het dan ook, dat Van den Hoef, de veldwachter, heeft waargenomen, wal hij zegt te hebben gezien. Na di pauze zette mr. Simon zijn pleidooi voort. Allereerst behqydelde pi. de kwestie van den tijd: hoe laat precies werd er ge schoten. Kloppen de tijden precies met de opgaven van den rijksveldwachter? PI. meende, dat het tegen drie uur 's nachts was, toen de ontmoeting tusschen stroopers en veldwachters plaats vond. En niet tus schen half twee en twee uur. De maan was dus op het oogenblik, dat het schot viel, reeds geruimen tijd onder. Het tijdstip is b.v. ook vast te stellen uit de getuigenver klaringen van den lichtbakdrager H. Hij is onmiddellijk naar huis gerend en was kort over 3 thuis volgens zyn huisgenooten. Stikdonker was de nacht en toch kan de veldwachter een belangrijk deel van het gebeurde tot in bijzonderheden beschrijven. Van den Hoef zegt, dat verd. na het schol vluchtte naar een rechtsliggende greppel, waar hij zich diep bukte om zich te verber gen. En dat terwijl men geen hand voor oogen kon zien. Vervolgens was het de situatie die de stroopers in het veld ten opzichte van el kaar aannamen, die p.l. onder de lope nam. Aan de hand van foto's en de getuigen verklaringen betoogt de verdediger, dat de lezing van verdachte ook op dit punt de juiste is geweest: links stond verdachte, rechts liep H. met den lichtbak. Dat is ook logisch, want zoo loopen veiligheidshalve de stroopers steeds in het veld, wanneer zij jagen. De geweerdrager houdt den loop naar links en houdt de vinger aan den trek ker om paraat te zijn. Van den Hoef ver klaart juist andersom; „rechts liep ver dachte" zegt hij. „En dat is nu de kroon getuige, om wiens verklaringen deze heele zaak draait", roept pl. uit. Dan komt de kwestie van het terugvin den van revolver, zaklantaarn en cape aan de orde en de verklaringen van den rijks veldwachter over zijn revolver en lantaarn en wat hij er vlak voor en na het schot mee had gedaan. Ook die verklaringen waren naar pl.'s meening niet juist. Van den Hoef had de stroopers reeds een kwartier gevolgd, kort voor hij hen aanriep begon hy had te loopen. Vlak voor hy de stroopers bereikte riep hij „halt politie" en een fractie van een seconde later viel het schot. Kon hy in zulk een tydflits be trouwbare waarnemingen doen? Uitgeslo ten. Door schrik en pyn was daarna even eens juiste waarneming niet mogelijk. Zelf verklaart de veldwachter, dat hij hard liep, maar dat klopt niet met zijn mededeelin- gen over de houding van zyn armen. On waar is ook, dat Van den Hoef zijn revol- vertasch voor den buik droeg en zijn zak lantaarn in de rechterhand hield. Volgens zijn eigen verklaring trok Van den Hoef pas zijn revolver, toen hij het schot al had geïncasseerd. „Ik geloof er niets van" meen de pleiter. De verdediger, mr. Simon had zijn plei dooi samengevat in een pleitnota van ca. 100 folio-pagina's en daar hy nog minstens drie uur noodig heeft voor zijn pleidooi, dat reeds bijna vier uur had geduurd, besluit het gerechtshof na raadkamer om den ver dediger op Vrijdag 3 Mei gelegenheid te geven zijn pleidooi te vervolgen. welk bekend geluid mama naar buiten kwam gehuppeld om haar pupil met raad en daad bij te staan. Wat zij zag was nu bepaald niet in staat om haar te kalmeeren. Haar kind zat op dien grond te brullen en zijn autoped lag een eind verdeiDaartusschen zag zrij iemand rondhuppelen, gelijk een ooievaar op één been, allerlei geluiden voortbren gend, onderwijl het ééne been, dat hij met de hand vasthield, met de andere hand aaiend. Wat zou de mama gaan doen? Men bleef niet lanig in twijfel, want mama noemde het autopedslachtoffer „kinderroo- ver", waarop deze zeide, dat mama geen dame was, gezien het optreden van haar zoontje, die zelfs rustige wandelaars van de sokken reed. Dat zij geen dame was kan mama nog plaatsen, maar dat haar zoontje de schuldi ge zou zijn, mocht zij niet accepteeren en dus trok zij van leer om meneens familie omstandigheden uiteen te gaan rafelen. En aangezien zij dien meneer nog nooit gezien had en dus tevens zijr. famlitie niet kende, gaf zij alles in de „het-zal-wel-zoo-zljn- wijs." Intussohen sprong meneer nog steeds op zijn ééne been rond en trok pijinly-ke ge zichten, die de dame als grimassen aan haar adres uitlegde, zoodat zij meneei beleefd en dringend verzocht om die bekken trek- kerij te laten, want hij had al apengezicht genoeg zonder deze gelaatsspiertrekkingen. Meneer vond toen natuurlijk ook, dat moeder en zoon iets van de apen hadden, en toen was mama natuurlijk boos gewor den, voor zoover dit nog mogelijk was. Mama's boosheid uitte zich in een schop tegen dat been waarop meneer nog stond. En daar de meneer geen kans zag om bei de beenen tegelijkertijd ter hand te nemen, bleef hem niets anders over dan een solo- dans uit te gaan voeren, een soort kruising tussohen de Lamibethwalk en een Straus- wais. Mama was nu toch bezig, dius waar om zou zij plotseling stoppen? Eerst werd het knaapje, dat naar den naam Eduardje luisterde, met een tik onder zij-n laatsten rugwervel naar huis gejaagd, waarop Eduardje opnieuw begon te brullen en zyn autoped mee wilde nemen. Maar aan gezien mama de autoped zelf noodig had, zy het dan niet om er op te gaan toe ren moest Eduardje zonder zijn speel tuig naar de villa terug. De autoped werd gepromoveerd tot sia- en slingerwerktuig, maar trots zijn blauwgetinte scheenbeenen, wist de meneer het veege lijf te bergen zon der door de autoped geraakt te zijn. En zoo !:on het gebeuren, dat èn de me neer èn de mama beu te Lings getuige en verdachte waren. De meneer wegens de knal op Ediuardjes zitvlak en Je dame voor de dito behandeling van meneers eenigöte nog gave scheenbeen. Diverse onvriendelijkheden werden nog gewisseld, maar de politierechter wist alle onaangenaamheder in de kiem te smoren. Het eind van het geval was, dat én de me neer én de mama van Eduardje een boete moeben betalen van 5.wegens mishan deling. De kamerhuurverhuurster. Een koopman uit Leiden was op ka mers geweest bij een kamerverhuurster en hda tegen Februari zijn kamer opgezegd. Prompt 1 Febr. was de kamerverhuur ster naar den koopman getogen en had ge zegd „je tijd is om, dus er uit". En oim „*r een beetje spoed achter te zetten, was zij aankomen dragen met stoffers, boender®, emmers water en andiere attributen, om de vrij gekomen kamer „een goede beurt te gaan geven." Maar de koopman was nog bezig zijn sohamele bezittingen bijeen te pakken en vertelde de juffrouw, dat zij nog een uurtje op moest hoepelen, totdat hij alles bijeen gegaard zou hebben, wat hij zijn eigendom mocht noemen. Daar voelde de juffrouw niets voor, i\ant haar huurder mocht zich eens vergissen In het mijn en dijn; dus begon zy alvast met stof te maken. „Hoepel op uit mijn kamer", had die ex- huurder gezegd. „Jou kamer, niks jou kam-er, mijn ka mer", had de dame geantwoord. „As je d'r niet uitgaat, dan gooi ik je d'r uit," bood de* gewezen huurder aam. „Durf je niet", tartte de dame en zwaai de met een stoffer boven des koop-mans hoofd. „Nou meneer," riohtte de kamerverhuur ster zioh tot den politierechter, „toen gaf hy mij een pang op mijn achterhoofd met een oud spatbord van een fiets." „Maar u zwaaide toch eerst met een stof fer," merkte de politierechter op. „Ja. omdat hij zei, dat ik uit mijn adem stonk." „Door die zware pang had iik een groeten buiil op mijn achterhoofd, zoo groot," en de dame wees ongeveer de om vang van een watermeloen aan. Een medebewoner van het huis was ge tuige geweest van het geval en zeide, dat de vertrekkende hu-urder tegen zijn gewe zen hospita gezegd had, dat hij van plan was om een moord je te begaan. Hij had de pang uit zien doelen en tevens geconsta teerd, dat de vertrekkende aanstalten maakte om de hospita van de trap af te gooien. „Ik voelde er al veel voor om de peliste te gaan hale, want ik doch: as hij haar van de trap bliksemt, dan sterft zij en komp er knap last van, want wat heb je an sterreve anders dan een hoop last en dat had lk er niet voor over", deelde getuige nog mede! De verdachte gaf een andere lezing van het geval, want volgens hem was het een complot om hem een loer te draaien, om dat hij de kamer had afgezegd. Hij had niet kunnen slaan, want hij had een brandenle petroleumlamp in zljm hand. Hij gaf alleen toe, dat hij geduwd had met zijn borst, maar deze diuwerij werd als onaanvaard baar verworpen, gezien het feit, dat de „pan,g" op het achterhoofd terecht was ge komen. Verdachte probeerde het nog dioor te zeg gen, dat zij tegen de trapleuning haar aoh- terbol gestooton had, maar ook dat klonk niet overtuigend genoeg. Het slot van het geval was, dat hij vijf tien gulden boete zal moeten betalen. „Waar kan ik hooger beroep aan teelle nen," informeerde verdachte, voordat hij vertrok? HAARLEMSCnE RECHTBANK. Dood door schuld. Voor de HaarLemsche Rechtbank stond terecht de 37 jarige kassier M. R. van der V. uit L 1 s s e wegens dood door schuld. Op 11 Jan-uari j.l. reed verdachte met zijn auto een wielrijdier aan op die Lisser- weg, die zoo ernstig gewond werd, dat hij nog dien zelfden diag in het Academisch- Ziekenhuis te Leiden aan die -hem bekomen verwondingen overleed. ALs getuige werd gehoord de agent vein politie uit Hoofddorp A. J. S. Miggelbrink, die mededeelde, dat het slachtoffer bewus teloos op den berm van den weg lag en zijn rijwiel van achteren vernield was. De verdachte had ddnekt hulp gehaald en te gen den verbalisant verklaard, dai hy door de zon verblind was en daardoor oen wiel- ryder, die in de schaduw van de boomen reed, niet had gezien. Volgens verdachte's verklaring heeft hy met een snelheid van 40 k 50 K.M. gere den en geheel rechts van den. Hy had de wielryder niet gezien en 'was absoluut overtuigd geweest, dat de weg vrij was. De officier van Justitie Mr. Sikkel'merkte in zy'n requisitoir op, dat de stand, van de boomen langs dien weg zóó was, dat er nooit een lange schaduwba-an op den weg zou kunnen ontstaan. Het verweer van -en verdachte gaat trouwens toch niet op, want als er inderdaad een dergelyKe schaduwbaam was geweest, dan had de be stuurder zoo langzaam moeten ryden, dat hy eik oogen-bLik had kunnen stoppjn. Hy heeft echter niet uitgekeken en dus roe keloos en onvoorzichtig gereden. Spr. eisoh- te tegen verdachte derhalve een hcchtenis- straf voor den tyd van 14 dagen en intrek king van het rijbewya voor den tyd van 1 jaar. De verdediger bestreed op juridische gronden de dagvaarding en was -/an miee- ning, dat in dit geval van grove schuld van den verdachte geen sprake is. Volgens pleiter staat verdachte bekend als een zeer voorzichtig ryder, die meer dan 400.000 K.M. heeft gereden. Hy drong daarom aan op ontslag van rechtsvervol ging of vryspraak' Over 14 dagen zal dé Rechtbank uitspraak doen. LUCHTVAART DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. Op de uitreis bereikten de „Reiger" met gezagvoerder Hulsebos Rangoon en de „Buizerd" met gezagvoerder Schot Alexan- drië. Deze vliegtuigen worden respectieve- lyk 28 April en 1 Mei te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Torenvalk" met gezagvoerder Brugman te Alexandrië en de „Pelikaan" met gezagvoerder Kooper te Rangoon. Deze toestellen worden onder- scheidenlyk 27 en 30 dezer te Napels ver wacht. Eén sigaretteneindje één enkele lucifer is im mers al méér dan genoeg om een heel bosch in vlammen te doen ROOKT NIET lij BOSCH OF HEI

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11