Burgerlijke Stand Laatste Berichten De Stompwijksche moordzaak Marktberichten DONDERDAG 25 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 romp vond hij er ook eenige dekens, een vloerkleedje en wat kleeren in met het waschnummer 273. Dr. B. J. Mansens, prosector te Utrecht, had de romp onderzocht en geschouwd. Hij had drie steewonden in de borst gevon den; een steek had het hart doorboord. Ook vertoonde het lijk onderhuidsche bloeduitstortingen, kort vóór den dood ont staan. Doodelijke steken. Verdediger mr. Kokosky: Waarom is de steekwonde bij het leven toegebracht? De dokter had dit vastgesteld uit de zware verbloedingen in de weefsels. De vrouw moet dus nog geleefd hebben, toen de steken werden toegebracht. Verdediger: En wanneer zijn de blauwe plekken toegebracht door stompen of knij pen? Dokter Mansens: Ook kort voor den dood intrad. De steken, aldus verklaart desk. nog, waren met vasten hand toegebracht. Mr. Kokosky laat niet af: „Kunnen de steken niet zijn toegebracht direct nadat de dood was ingetreden?" Neen, deskundige bleef er bij, dat de steekwonden zijn toegebracht tijdens het leven van de vrouw. Dr. Hulst, de bekende politiedeskundige uit Leiden, die bij alle moordzaken in Ne derland voor het getuigenhekje verschijnt, komt ook ditmaal als deskundige om voor de rechtbank zijn rapport toe te lichten. Conclusie rapport dr. Hulst. Wanneer wij aldus deze deskundige een meening moeten geven omtrent de doodsoorzaak en eenige andere punten, al leen op grond van onze eigen waarnemin gen, dan moet hierbij de restrictie worden gemaakt, dat deze meening ten deele zou kunnen worden gewijzigd door kennisne ming van de bevindingen der Utrechtsche deskundigen. Als vaststaand mag worden aangenomen, dat vóór de dood een groot bloedverlies heeft plaats gevonden, daar in de lijkdee- len, behalve in de streek van den linker schouder, geen bloed is gevonden. Daar niet het geheele lichaam is gevonden, is het niet met volkomen zekerheid te zeggen welke factoren tot deze „bloed-armcede" hebben geleid, doch daar een steek in de borst gedurende het leven toegebracht, in het hart is gedrongen, en dit aan voor- en achterzijde heeft doox'boord, bestaat zeer zeker de mogelijkheid, dat deze steek de doodelijke is geweest. Mogelijk kan het rapport der deskundigen uit Utrecht, wan neer zij bijvoorbeeld bloed in het harte- zakje en in de linkerborstkas hebben aan getroffen, hier een meer positieve conclu sie mogelijk maken. Dat de twee steken in de linker borstkas gedurende het leven zijn toegebracht, mag als zeker worden aangenomen. Omtrent de wond in de rechter helft van de borst be staat bij ons eenige twijfel. Acht u het verhaal van verd., dat de vrouw gevallen is en to endood was, aan nemelijk? vroeg de officier. Neen, antwoordt deskundige Hulst, dat is m.i. onaannemelijk. Mr. Kokosky: Maar is het niet mogelijk, dat Koorens werkelijk den indruk kon krijgen, dat zijn vrouw dood was? Dr. Hiulst: Laat ik eens heel ver gaan en aannemen, dat de vrouw bewusteloos was. Dan is het natuurlijk mogelijk, dat hij den indruk kreeg, dat zij dood was. Hoewel in het verhaal het verschil gemakkelijk te constateeren is. Mr. Kokosky: Maar er zijn meer voor beelden van mensohen met zeer dunne schedels, eiersohaalschedels. We weten van die schedel van de vrouw niet aif. Misschien is ze inderdaad gevallen, tegen de slaap b.v., en diep bewusteloos geworden. Koo rens is vrij sterk en misschien heeft hij haar met kracht tegen de kachel gesmeten. Deskundige: Met absolute zekerheid kan over de sohedel niets worden gezegd. Het hoofd is nog steeds 'niet gevonden. De psychiater <ir. Tammenoms Bakker lichtte vervolgens zijn rapport toe. Psychiatrisch rapport. Het psychiatrisch onderzoek, door de ze nuwartsen dr. S. P. Tammenoms Bakker en dr. F. Grewel verricht, leidde tot de conclusie, dat verdachte toerekeningsvat baar is. Bij de beoordeeling van psychia trische zijde kan gezegd worden aldus diezie deskundigen dat verdachte, onaf hankelijk van den daad beschouwd, enke le bijzondere trekken van zijn persoonlijk heid heeft. Hij is weinig moreel voelend, heeft een groote hanig naar prikkelende middelen, zonder dat hij een narcotomaan is; hij heeft een groote fantasie. Verdachte imoet worden beschouwd als iemand met zekere psychopathische trekken. In vele opzichten is hij een on-uitgegroéide per soonlijkheid, die lijidft onder conflicten tussohen zijn fantasie-leven en de eischen van de werkelijkheid. Deze ziekelijke bij zonderheden zijn echter naar het oordeel van de deskundigen niet zoodanig uitge sproken of dermate gekleurd, dat verdach te lijdende zou zijn aan een ziekelijke stoornis of gebrekkige ontwikkeling der geestvermogens. Deskundigen hebben ook niet de overtuigi ng gekregen, dat de bo vengenoemde psychische bijzonderheden noodzakelijkerwijs tot den daad hebben moeten voeren. Over het gedrag tijdens den daad en daarna uiten de psychiaters zich met groote reserve, daar zij vele mededeelimgen van den verdachte onbetrouwbaar achten. Het geheele gedrag na den moord wijst niet op een sterk nerveus wan-evenwicbt. Niet blijkt, dat de steken aarzelend zijn toege bracht. Hoewel er van een roes tijdens het plegen van het feit niet gesproken schijnt te kunnen worden, zal de groote hoeveel heid alcohol, die verdachte heeft gebruikt, zijn invloed hebben gehad op de handelin gen van verdachte. De deskundigen namen aan, dat bij de zen zeer actieven man, nadat de moord eenmaal was gebeurd, het geheele gedaoh- tenleven werd bebeerscht door: „hoe krijg ik de boel weg." Deze uiterst weinig ge voelige, zeer beweeglijke,impulsieve, maar toch niet verstandige man heeft in de toe gepaste wijze het middel gezien om de spo ren van zijn daad uit te wisschen. Ook in het weinig doelbewuste autorijden met de koffers zien de psychiaters geen abnormale handeling, doch een besluiteloosheid en uitstellen van de beslissing, welke de beste plaats zou zijn om de gevolgen van zijn daad te doen verdwijnen. De verdediger, mr. Kokosky, zeide, dal hij zich in geen enkel opzicht met het rap port kan vereenigen. „U bent m.i. te vee] afgegaan op de stukken", vond de verde diger. U somt vele psychopathische trekken op en toch komt u tot de conclusie, dat verd. volkomen toerekeningsvatbaar is. Voor u had het dossier een gesloten boek moeten blijven. Deskundige dr. Bakker zal zijn meaning omtrent de psyche van Kooren nader uit een en de officier merkt op, dat de deskun dige voor zijn onderzoek toch moet weten met wat voor soort main hij te doen heeft. Hoe meer hij van den man weet, hoe beter. Een lang debat tusschen den verdediger en dr. Bakker ontspint zich, zonder dat r overeenstemmine bereikt wordt. De des kundige blijft er bij, dat verd. volkomen toerekenbaar is en die verdediger stelt zich op het standpunt, dat toch tenminste van verminderd toerekeningsvatbaar moet worden gesproken. „Mijn bedoeling is be sluit mr. Kokosky, een ander onderzoek naar verd.'s geestvermogens te verzoeken. Het verhoor der deskundigen is hierme de ten einde en de rechtbank pauseert. HET ONGELUK BIJ DE VINK. Motorkapitein vrijgesproken. Wegens het veroorzaken van dood door schuld heeft de 23-jarige schipper van een motorschip voor de Haagsche Rechtbank terecht gestaan. Op 26 Juli heeft onder Leiden een aanvaring plaats gehad in het Galgewater bij de uitspanning „De Vink" tusschen het motorschip „De Tijd stroom" en een rceiboot, waarin een kape laan en verscheidene jongens zaten. De roeiboot werd overvaren, ten gevolge waarvan de inzittenden te water raakten en twee jongens verdronken. De schipper werd van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. ONEERLIJKE LEIDSCHE KASSIER KRIJGT ééN JAAR VOORWAARDELIJK. De Haagsche Rechtbank veroordeelde vanmorgen een 50-jarigen administrateur hoofdambtenaar en kassier uit Leiden, die er van beschuldigd werd, dat hij tus schen Januari 1938 en Januari 1940 ten nadeele van de gemeente Leiden een be drag van circa 1715 gulden heeft verduis terd, tot een gevangenisstraf van een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. POGING TOT DOODSLAG. Twee soldaten te Babberich, M. en K., kregen op 26 December p.l. ruzie over het schoonmaken van oannen. De ruzie liep zoo hoog, dat zij elkaar een bloedneus sloegen. Den volgenden dag moesten zij beiden op wacht. M. had zich innerlijk hoe langer hoe meer loopen opwinden en toen hij K. -gewaar werd, schoot hij met het geweer in de vaardighouding in zijn richting. K. zocht ijlings dekking achter een boom en hoorde een tweede schot. Daarop wist K. in een vlakbij gelegen café te komen, waar hij vei lig was. Hij had een lichte verwonding aan den schouder gekregen. De auditeur militair bij den Bosschen krijgsraad eischte gisteren tegen M. 3 1/2 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. De verdediger pleitte vrijspraak subs, uiterste clementie. De uitspraak luidde' 2 1/2 jaar gevange nisstraf met ontslag uit den dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij de ge wapende macht te dienen. ONGELUK MET EEN REVOLVER. Het drama, dat de Utrechtsche krijgs raad gisteren te berechten kreeg, betrof het geval van een 21-jarigen sergeant-kapitu- lant, die ergens in Nederland met een vriend en twee meisjes op een kamer, dan send op gramofoonmuziek, tusschen twee foxtrots in, zijn legerrevolver spelender wijs op een der vriendinnetjes afvuurde met het gevolg, dat het slachtoffer na eeni ge dagen aan de verwondingen bezweek. De sergeant betoogde, dat hij in de mee ning verkeerde, dat de veiligheidspal in de rust was gezet. Men had zich wat onge- wonden en meer uit aardigheid om haar schrik aan te jagen had verdachte de revol ver in den nek van het meisje gedrukt. De in de kamer aanwezige soldaat, die be greep, dat er ernstige dingen konden gebeu ren, trachtte tevergeefs zijn superieur het wapen afhandig te maken. De president van den krijgsraad mr. Doornbos wees verdachte op het onver antwoordelijke van zijn daad. Steeds wordt in dienst geleerd, geen vuurwapen op iemand te richten tij het schoonmaken of opbergen. Tevens had de president den in druk. dat beklaagde ijskoud was gebleven onder zijn daad. De auditeur militair vorderde e-~ gevoe lige straf, n.l. zes maanden hechtenis. Mr. Flieringa, beklaagde's raadsman, verzocht de uiterste clementie te willen betrachten. De krijgsraad veroordeelde den sergeant conform den eisoh. LEIDEN Geboren: Anna Adriana d. van J. M. v. Weelden en M. Westerdijk Anton Jacobus z. van H. Rijnsburger en S. Kan tebeen Jannetje d. van C. de Boer en C. Piket Petrus Adrianus z. van J. Lemmers enA. v. d. Berg Wiebe Frans Dirk z. van T. Anema en J. v. d. Veen Willem z. van A. Bronsgeest en E. Blok Daniel Lambertus z. van D. L. Vogelen zang en J. Strijk Antonius Gerardus z. van P. A. Warmond en A. C. Bilderbeek Anna Lucretia d. van M. Mossel en M. B. L. v. d. Poel Harm z. van G. Hollan der en A. K. Pors Adriana Maria Gerar- da d. van J. A. Dobben en J. v. d. Meer Johannes Hubertus z. van G. M. Been en J. J. Rovers Hendrik z. van A. Koren hof en E. v. d. Meij. Overleden: T. Gaastra, m, 77 jaar A. D. J. Parmentier, vr., 87 jaar H. J. de Heiden, dr., 3 mnd. Getrouwd I. v. Atten, jm. en J. C. W. Glasbergen, jd. I. Baart, jm. en S. v. d. Burg, jd. J. M. Bijl, jm. en W. J. v. Kluijve, jd. J. Ph. Hamerling, jm. en S. Boom, jd. P. C. Koster, jm.,en A. v. Tongeren, jd. J. Linschooten, wedn. en J. Munsterman, wed. D. v. Pijlen, jm. en E. H. Plu, jd. F. A. Verhoekx, jm. en S. W. J. Later veer, jd. J. G. F. Vol- beda, jm. en J. Hanselaar, jd. Ondertrouwd: L. J. M. Gussen- hoven, jm. 22 jaar en M. G. v. Hartevelt, jd. 20 jaar H. Lardé, jm. 28 jaar en I. v. Riet, jd. 26 jaar W. M. Dusoswa, jm. 23 jaar en M. J. Teunissen, jd. 20 jaar. HAARLEMSCHE RECHTBANK Diefstal van een portemonnaie met inhoud De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen een 25-jarigen bloemen-inpakker C. v. K. uit L e i d e n, die terecht heeft gestaan wegens diefstal van een portemon naie met een bedrag van 15.—. Verdachte had op 14 October van het vorige jaar toen hij het beroep van straatmuzikant uitoefende in den vinkei van den 4l-jarigen bankwerker H. P. te Lisse een stuk muziek ten beste gegeven. Nadat hij een kleinigheid in ontvangst had genomen, is verdachte toen er niemand in de winkel was wederom teruggekeerd. Hij opende de toonbanklade en kaapte er een porte monnaie uit met een bedrag van 15.— Spoedig werd hij aangehouden en bekende het hem ten laste gelegde. De Haagsche Rechtbank had hem destijds veroordeeld tot een voorwaardelijke straf voor een dergelijk feit van 6 maanden. De officier van Justitie Mr. Sikkel had gezien het gunstig reclasseeringsrapport over ver dachte uitgebracht, hetwelk adviseerde nogmaals tot een voorwaardelijke straf te besluiten, eveneens 6 maanden gevange nisstraf geëischt, daar er met verdachte nog wel iets is te bereiken mits met zeer bijzondere voorwaarden. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 2 maanden'ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht van het Ned. Genootschap tot Zedelijke ver betering van Gevangenen afdeeling den Haag. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. Handelsregister K. van K. Wijzigingen: 4580. Aardewerk fabriek Groeneveldt. Voorschoten, Donk laan 64. De procuratie van P. Smoor en M. Nauta is ingetrokken. Overl. procuratieh.: P. van Santen. 1064. Firma Hoppezak Co. Leiden, Rapenburg 17. Kapperszaak. Uittr. Venn.: P. Rösmann, Leiden, d.d. 19 April 1940. Binnenland DE SOLDAAT, DIE ZICHT VERKLEEDDE GEVONDEN. Hij is „Arie" niet. Onmiddellijk, nadat de rijwielhersteller Roest uit Oegstgeest aan de politie heeft medegedeeld, dat op den dag van den moord te Leidschendam, zich een soldaat bij hem heeft verkleed, is rij ksveldwacht en recherche dag en nacht aan het speuren geweest om dezen militair op te sporen. Dit nu is enkele dagen geleden gelukt. Het Is echter gebleken, dat hij met de moordzaak niets uit te staan heeft en om geheel ander eredenen zich bij Roest heeft verkleed. Hij is met verdachte R. A. geconfron teerd e nbeiden hebben verklaard elkaar nooit eerder te hebben gezien. Bovendien is gebleken, dat de soldaat niet op den dag van de moord, doch twee dagen te vo ren zich bij Roest heeft verkleed. Hieruit is wel komen vast te staan, dat deze soldaat niet de geheimzinnige „Arie" is, die de hoofdrol in de Leidschendamsche moordzaak heeft gespeeld. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT BERLIJN, 25 April (A.N.P.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Dertig kilometer ten Noordo.' sten van Narvik zijn onze afdeelingen in gevecht gewikkeld met vrij sterke vijandelijke strijdkrachten. Narvik zelf werd door En- gelsche zeestrijdkrachten opnieuw hevig beschoten. Ten Noorden van Drontheim hebben Duitsche troepen na de inneming van Steinkjer, nieuwe belangrijke punten bezet. De zone van Drontheim en de van daar naar de Zweedsche grens loopende spoorlijn is daarmede tegen het Noorden beveiligd. De snelle opmarsch in de zone van Oslo naar het Noorden en Noord- Westen duurt voort. Gesteund door het luchtwapen verijdelden de Duitsche troe pen elke poging van den tegenstander zich te herstellen, en dwongen zij hem gedeel telijk tot een ongeregelde aftocht. Bij den jacht op duikbooten in het Ska- gerrak werden twee vijandelijke onder zeeërs vernield. Een voorhoede-flottielje nam in mistig weer aan den Westelijken uitgang van het Skagerrak een groep groote Fransche torpedojagers op korten afstand waar. Ondanks de aanzienlijke superioriteit van de vijandelijke strijd krachten ondernamen de voorpostbooten terstond een aanval. Na een kort gevecht trok de vijand met groote snelheid af en verdween in Westelijke richting. Twee moderne Noorsche torpedojagers werden met Duitsche bemanning in dienst gesteld. Het luchtwapen maakte gisteren verkenningen boven het centrale en Noor delijke deel van de Noordzee tot aan de Shetland eilanden en boven Midden-Noor- wegen. Gevechtsvliegers belemmerden de verbindingen van den vfjand in de zone ten Noorden van Lillehammer-Drontheim- Bergen en bestreden vijandelijke colonnes, troepenconcentraties en steunpunten. Voor de Noorsche kust werden door de luchtmacht vijandelijke zeestrijdkrachten aangevallen. Een Britsche kruiser kreeg daarbij een zwaren treffer en staakte zijn deelneming aan den stryd, toen aan boord brand uitbrak. Boven de Noordzee werden drie Brit sche vliegtuigen van het type Lockheed- Hudson en een Britsch toestel van het type Hampton Herford neergeschoten. Ver der werd nog bij Aalborg een toestel neer gehaald. Twee eigen toestellen worden ver mist. Bij den reeds vermelden vlucht van Britsche vliegtuigen boven het eiland Sylt werd de badplaats Wenningstedt met bommen bestookt. Verscheidene huizen werden beschadigd. Ook aan den rand van het stadje Heide in Sleeswijk-Holstein wierpen vijandelijke vliegtuigen in den nacht van 23 op 24 April verscheidene bommen uit, hoewel zich noch te Heide noch in verre omgeving eenige militaire doelwitten bevinden. De vijand heeft daar mede den luchtoorlog tegen onverdedigde punten zonder militaire beteekenis ge opend. In het Westen geen bijzondere gebeurte nissen. Twee Fransche vliegtuigen werden aan de grens door het luchtdoelgeschut neergehaald. Een eigen vliegtuig keerde van den vlucht tegen den vijand niet terug. DE SITUATIE TE NARVIK STOCKHOLM, 25 April (A.N.P.) Men bevestigt, dat 2500 Duitschers, n.l. 1000 te Narvik en 1500 in het nabijgelegen dal, omsingeld zijn. Het gerucht, dat zij zich zouden hebben overgegeven, schijnt voorbaring te zijn. Hierover is' tenminste noch van Zweedsche, noch van Britsche ,noch van Noorsche zijde iets gemeld. Volgens het Noorsche telegraafagent- schap wordt de burgerbevolking in Noor wegen voortdurend meedoogenloos door Duitsche vliegtuigen gebombardeerd. De laatste dagen zijn veel onbeschermde dor pen en kleine visschershavens aan de Westkust door de Duitsche vliegtuigen met brand- en brisantbommen bestookt, waar door vele huizen in vlammen zijn opgegaan en tal van dorpelingen zijn gedood. Het grootste deel van de burgerbevolking van vele steden heeft thans de wijk genomen naar de bergen, wouden, dalen en kleine fjorden. Het voedsel vraagstuk in het bin nenland levert moeilijkheden op, doch is nog niet ernstig. Het N.T.A. verklaart: Het Noorsche volk is één in zijn strijd om het bestaan. De krachtige geallieerde hulp is een krachtige aanmoediging geweest en ieder is in den strijd om de vrijheid met den goeden geest bezield. GERUCHTEN RONDOM ZWEDEN. PARIJS, 25 April. (A.N.P.) De „Daily Express" meldde vandaag, dat heden door Duitschland een ultimatum tot Zweden zou worden gericht. Te Parijs bezit men geen enkele aanwijzing in deze richting. Even min beschikt men over eenige inlichting, welke de geruchten bevestigt omtrent een Duitsche ontscheping in Zweden. Zoolang het tegendeel niet bewezen is, worden der gelijke geruchten als ongegrond beschouwd. RADIOSTATION TROMSOE NIET VERNIELD? HELSINKI, 25 April. (A.N.P.) De Noor sche regeering heeft gisteren door het ra diostation Tromsoe een oproep laten uit zenden tot de bevolking van Noordelijk Noorwegen, waarin zij deze opwekt zich te organiseeren voor de verdediging van de vrijheid en het bestaan van Noorwegen. Het Duitsche bericht volgens hetwelk de radiozender van Tromsoe vernield zou zijn, is dus niet juist. THANS ZEVEN DOODEN DOOR ONTPLOFFING LONDEN, 25 April (A.N.P.) Nog vier personen zijn gestorven als gevolg van de ontploffing, welke zich gisteren heeft voor gedaan in een fabriek van de Imperial Che mical Industries te Billingham, graafschap Durham. Bovendien verkeeren verscheide ne slachtoffers in het ziekenhuis in ernsti- gen toestand. Het totaal aantal dooden be draagt thans zeven. LEIDEN, 24 April. Groentenveiling. Per *00 kg.: prei 5.40—7.70, kroten 1.40— 1.50, kroten, gekookt 3—9, uien 2.40 4.80, peen 3.008.60, andijvie 816, sla 1014, witloof 5—14, postelein 16 20, spinazie 414, per 100 stuks: bloem kool 24—34, salade 2.40—6.10, per 100 bos: radijs 2.00—2.90, selderie 1.20—1.40 rabarber 1.704.80, raapstelen 0.90— 1.40. Voor de noteering van Maandag 22 April is per abuis voor postelein opgegeven een prijs van 1316 cent per kg. Dit moet zijn 23—26 cent. GOUDA, 25 April, Vee. Aangevoerd in totaal 1307 stuks, slachtvarkens, waar van vette 3031 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 386 magere varkens 2540, 559 biggen 1520, 4 runderen f 175225, 324 nuchtere kalveren 4.50 ï.50, 12 bokken en geiten 26, Handel redelijk. Kaas. 204 partijen kaas. Prijzen: le Kwal. met rijkimerk 23—24, 2e idem 20 22 per 50. Crisisaftrek 19.2 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 577 pond. Prijzen: Goe- boter 7075 cent en Weiboter 6570 cent per pond. Handel willig. Eieren. Aanvoer 237.000 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.353.60 en eenden eieren 3.C03.25 per 100 stuks. Handel vlug. DELFT, 25 April. Vee. Aanvoer: 2 paar den, 388 runderen, 296 graskalveren, 299 vette varkens, 626 biggen, 85 schapen of lammeren, 102 weidelammeren, 11 geiten uf bokken. Prijzen: kalfkoeien 150285, varekoeien 80200, nuchtere kalveren 414, magere varkens 1656, biggen 1020, schapen met lam 2439, weide- lammeren 4—6, rundvleesch 84, 74 en 62 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 13 achtste en 2 zes tiende vaten boter, wegende 260 kg. Prijs 1.601.70 per kg. Handel kalm. BODEGRAVEN, 24 April. Eierenveiling. Aanvoer 18113 stuks: Prijzen: kippeneieren wit 3.10—3.40, gemengd f 3.30—3.60, een deneieren 2.80—3.00 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 24 April Groen tenveiling. Per 100 kg.: waspeen 3.00 4.75, kroten 1.40—2.00, witlof 5—8, ra barber 3.50—4.20, uien 2.25—2.75 en spinazie 10.00—11.25. VOORSCHOTEN, 24 April. Veiling. V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.303.80, eendeneieren 2.303.50, kalkoeneieren 6.00 per 100 stuks, duiven 1930 cent per stuk. NIEUWERBRUG, 24 April. Eierenveiling Aanvoer 8079 stuks. Prijzen: kippeneieren: wit 3.103.60, bruin 3.403,80, hennen- eiere n2.903.00, eendeneieren 2.50 3.20 uer 100 stuks, boter 6068 cent en kaas 2030 cent per pond. TER AAR, 24 April. Centrale veiling. Spinazie 2441 cent, andijvie 2544 cent, sla 2.005.20, vellen 1740 cent, dunsel 16 cent, prei 4.705.00, kervel 90 cent, koolrapen 1.00, witlof 5.00—11.20, ra dijs 2.002.20, rabarber 3.90, raapste len 0.90—1.10. LEIDSCHENDAM, 24 April. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort f 10.20 10.80, 2e soort f 7.508.40, 3e soort 4.605.90, kropsla le soort 3.607.10, stoofsla 710 cent, tomaten A per stuk 68 cent, idem B 67 cent, andijvie per kg. 911 cent, spinazie per 4 kg. 3460 cent, postelein 15.6017.60, raapstelen 1.401.60, rabarber per 100 boi 6.50. snijboonen 1.241.39, radijs 3.00 —3.10, Brusselsch lof 7—8. LOOSDUINEN, 24 April. Groentenvei ling. Bloemkool le soort 1325, 2e soort f 68, kaskonvkommers le soort 10.40 12.20, 2e soort 8.8010.10, 3e soort f 7.60 8.40, rijen komkommers le soort 8. per 100 stuks, snijboonen 100.per 100 kg., spinazie 3684 cent per 4 kg., poste lein 8184 cent per 6 kg., salade le soort f 4.607.60, 2e soort 2.003.70 per 100 krop, peen le soort 1317, 2e soort 8. radijs f 2 004.90, raapstelen 0.701.15, rabarber 2.204.20 selderie 2.002.80, pieterselie f 3.303.50 per 100 bos, prei j 5.709.50, andijvie 8.0014.25 en komkommerstek 415 per 100 kg. stoof sla 3053 cent per 6 kg. kippeneieren 3.904.20 per 100 stuks, ZOETERMEER. 24 April. Eierenveiling. Aangevoerd 21000 stuks. Kippeneieren 3.203 85 per 100 stuks, eenden 2.80-- 3 25 oer 100 stuks. VINKEVEEN, 24 April. Groentenveiling. Spinazie f 413, witlof 58, prei 47 per 100 kg; kropsla 2.207,50 per 100 stuks: rabarber 38, radijs f 2.002 20, raapstelen 1.301.50 per 100 bos. ZEVENHOVEN, 24 April. Eierenveiling. Aanvoer 2013 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.853.65 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 6.02 BerlUn7550 ParIJ» 3 741/2 Brussel 31.79 Zwitserland 42.24 Kopenhagen Stockholm44.60 Oslo New York1.883/g

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3