De Athletiekbeoefening Bisdom Haarlem DINSDAG 23 APRIL 1940 DE COURANT DERDE BLAD - PAG. 0 SPORT De Varsity DE OUDE VIER VAN NEREUS. Nog veertien dagen scheiden ons van de belangrijkste sportgebeurtenis, waarnaar iedere rechtgeaarde student en oud-student reikhalzend uitziet. Zooals ieder jaar zul len de vertegenwoordigende ploegen van de universiteiten van Leiden, Utrecht, Am sterdam en Groningen en van de Delftsche ihoogeschool den strijd aanbinden. Dit jaar weer voor het eersct sinds vier jaren op een 3000 meter baan. De Oude Vier van de Amsterdamsche Studenten roeivereeniging „Nereus", nu welhaast meer dan vijitig jaren gecoached door dr. R. J. TH. M. Meurer, behaaxde vele malen de mooiste overwinning voor een studentenvereeniging: het hooidnum- mer op de „Varsity". 18 malen werden de „gouden blikken" door de Amsterdammers in de wacht gesleept. Op de Varsity bleef de laatste jaren suc ces voor de Oude Vier van Nereus uit en vier jaren achtereen werd een der andere ploegen winnaar. Nadat in den afgeloopen winter het ijs den Amstel langen tijd onbevaarbaar ge maakt had, werden terstond de oefeningen aangevangen en na de „Head of the river race" een Oude Vier samengesteld uit: B. O. Tak, bg., Ch. E. van der Pioeg, J. M. L. Phaff, K. Dikken, sl. h. T. L. Lim, st. Deze vier bestaat uit vier lange roeiers, die alle reeds verscheidene jaren deze sport be oefenen. De boeg is een van de bekendste Nederlandsche roeiers, welke sinds onge veer 13 jaren in verschillende vereenigin- gen de riem hanteerde. Driemaal maakte hij deel uit van de ploeg, welke het hoofd nummer der studentenroeiwedstrijden won Nummer twee: de slag van het vorig jaar, maakte deel uit van de gestuurde vier, welke in het verdere seizoen 1939 onge slagen bleef en tenslotte uitverkoren werd voor de Europeesche kampioenschappen, welke door den oorlog geen doorgang kon den vinden. Lim was ook de stuurman van deze vier. Slag en drie zijn iets jongere roeiers, die met de oudere roeiers het, vo rig jaar op de Hollandbeker-wedstrijden de Oude Acht wonnen. Eenige dagen geleden waren wij in staat een oefening mede te maken, de ploeg maakte een gedegen indruk. Het water was uitermate ruw. In een rustig tempo, werd naar het Kalfje geroeid, alwaar ge draaid werd en vervolgens in hooger tem po naar Nereus terug. De nadruk wordt vooral gelegd op de harde beenencatch. Vele kleine tekortkomingen kleven welis waar nog aan deze ploeg, de uitpik is nog niet geheel gelijk, ook hebben de boegen moeite de juiste lengte te vinden, doch over het algemeen genomen maakt het roeien een soepelen indruk. De ervaring van de bemanning zal hen echter wel in staat stellen in de komende dagen nog flink vöortuit te gaan. In de bijnummers komt Nereus uitslui tend uit met eerstejaars roeiers in de Jonge Acht en met twee ploegen in de Overnaad- sche vier. MOTORSPORT KNOBELRIT MOTORCLUB LEIDEN. De uitslag van de op Zondag verreden Knobelrit van de M. C, L. is als volgt: le W. C. Schouten, Rotterdam 113 2 km.; 2e H. W. Spierenburg M. C. L. 109.8 km.; 3e Hoornik Den Haag 105.4 km.; 4e Buma Am sterdam 104.3 km.; 5e Joh. Slegtenhorst M. C. L. 101.3 km.; 6e J. J. Stouten Jr. M. C. L. 100.3 km.; 7e Huibers Amsterdam 99.9 km.; 8e W. F. Knotter M. C. L. 98.8 km.; 9e H. Visscher M. C. L. 98.2 km.; 10e Elburg Amsterdam 98.1 km.; 11e Swilders Amsterdam 97.7 km.; 12e Corn, van Val- deren M. C, L. 96.3 km.; 13e de Brave Am sterdam 96 km.; 14e M. Koopman M. C. L. 93.6 km., 15e P. J. Majolee M. C. L. 98.7 km.; 16e P. J. Smit Den Haag 82.6 km.; 17e L. de Wit M. C. L. 81.3 km.; 18e D. Rijk Amsterdam 77 km.; 19e P. C. v. d. Pïuym M. C. L. 73.5 km.; 20e H. Romeyn M. C. L. 64.5 km. en 21e H. J. Bodeistaff M. C. L. met 61.7 km. De winnaars van de prijzen der duopassagiers waren: le Mevr. Sleg tenhorstv. d. Berg, 2e mevr. Bodenstaff de Graaf; 3e mevr. Buma, 4e v. Valderen Jr., en 5e mevr. v. d. PluymHooidonk. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L.Z.C. Morgenavond zullen in de „Overdekte" aan de Haarl.straat gesoeeld worden de wedstrijden: L.Z.C. (Dames)Boskooo. L.Z.C. (Heeren)Boskoop. Aanvang 9.15 uur. POSTDUIVEN „DE BLAUWBAND" (Alphen a. d. Rijn). Wedvlucht vanaf 's Hertogenbosch. In concours 186 duiven. De duiven werden om 8 uur gelost en bereikten hun hokken als volgt: P. G. Borgers 1, 15, 7, 20, 21, 23 M. Groeneveld 2, 8, 24, 1; A. Landaal 3 27; J. Vernes 4, 5, 16, 19; J. de Jager 6, 18 H. W. Martens 7; A. J. Lagerwey 9, 14; J Rooda 10, 11, 12; C. v. Ofwegen 13, 32, 36 H. Bauer 22; C. H. Goedhart 25, 34; J. Tui- nenburg 26, 30, 33; J. v. Ofwegen 27; C. Hulscher 28, 31, 35; W. v. Eijk 37; aan komst le duif 8.57.27 uur; laatste of 37e 8.7.45 uur. 28 April a.s. wordt een wed vlucht gehouden vaanf Eindhoven. in het En de vooruitzichten voor het komende wedstrijdseizoen In verband met en ter voorbereiding van het aanstaand seizoen heeft „Katholie ke Sport" zich gewend tot personen uit de diocesane athletiekorganisaties om een en ander te vernemen over den stand en gang zaken; ook en vooral met betrekking tot het komende wedstrijdseizoen. De voorzitter van de Diocesane Athletiek- Commissie van den Diocesanen Haarlem- schen Sportbond, de heer A. J. J. Duindam schrijft hierover voor het bisdom Haarlem het volgende: Met betrekking tot de athletiekbeoefe- ning in het bisdom Haarlem kan gezegd worden, dat zij langzaam, maar zeker op den goeden weg is gekomen. De crisis van eenige jaren geleden beginnen wij lang zamerhand te boven te komen. De athle- tiekbeoefening is op den goeden weg. Op de eerste plaats, omdat het begrip „Katho lieke Sport" op onze velden goed door klinkt. Er heerscht tegenwoordig een goe de, opgewekte katholieke en dat is ook een sportieve geest op onze velden en onze wedstrijden onder de „massa". Het alzijdigheidsbeginsei vindt bij de athleten goed ingang. De eenige groep, die meestal maar op één nummer uitkomt (en er in de training alleen maar op oefent) zijn de lange-afstands-loopers, maar ook hier zijn gelukkig nog goede uitzonderingen. Maar wat ook van belang is: organisato risch en technisch zijn wij in de goede richting; de belangstelling en deelname stijgt en de prestaties schieten omhoog. Zoo staat het record van speerwerpen boven de 53 M., gevestigd door Jansen van Holland, terwijl H. de Lange van Jong Leven in het vorige seizoen de 100 M. in 10,9 seconden heeft geloopen. De discus zweeft constant om de 40 M. en de kogels schieten over de 13 M. heen; het polsstok-hoogspringen staat boven 3.50 M. en 't hoogspringen loopt tegen 1.70 M. Prestaties dus, die er zijn mogen. Er groeit in onzen bond ook een innig contact en verband met de andere sport beoefenaars. Onze athleten kunnen recht streeks deelnemen aan wandeltochten, handbal wedstrijden en, waar hun de kans wordt geboden ook aan voor hen geschikte gymnastieknummers. Omgekeerd kunnen gymnasten, wandelaars, voetballers, leden van jeugd- en sociale vereenigingen zonder veel formaliteiten deelnemen aan atletiek wedstrijden. Aldus vindt ook de opvatting waarbij alzijdigheid in verschillende spor ten geprefereerd wordt, doorgang en toe passing. In ons bisdom worden jaarlijks 'n twaalf tal wedstrijden georganiseerd. Verschillen de daarvan zijn nationale wedstrijden, die dus bij de F.D.A. aangevraagd worden en waaraan derhalve ook athleten uit andere bisdommen kunnen deelnemen. Verder kennen wij diocesane wedstrijden voor athleten uit ons bisdom, kring wedstrijden, waaraan alleen leden uit 'n bepaalden kring kunnen deelnemen en onderlinge wedstrijden, die bedoeld zijn als ontmoe tingen tusschen twee of drie vereenigingen onderling. De bedoeling van de kringwed strijden is om naast de athleten andere sportlui en ook leden van jeugd- en sociale vereenigingen te bewegen aan deze wed strijden deel te nemen, wat aan de athle- tiekbeoefening ten goede komt. Ook winnen de jeugd-athletiekwedstrij- den meer en meer veld. De athletiekbewe- ging stelt zich in dienst van de jeugd: de jeugdvereenigingen en de scholen. Zij zijn bestemd voor de geheele katholieke jeugd van 1117 jaar. De schooljongens, leden van de Kruisvaart, Verkenners, St. Fran- ciscus-liefdewerk nemen hieraan deel. De laatste paar jaren waren er drie vier jeugdwedstrijden per jaar over het bisdom Haarlem verspreid. Wij zagen zulke kam pen in Rotterdam, Leiden, Hazerswoude (Groenendijk), Haemstede en Amsterdam. Gemiddeld duizend jongens per jaar namen hieraan deel. Aan de jeugdvereenigingen werd er een dienst mee bewezen en de athletiekclubs varen er meestal wel bij. Jeugdwedstrijden bestaan uit meerkam pen en hebben meestal geen persoonlijke, maar groeps- en vereenigingsprijzen. In verschillende gevallen werden ook vaardig heidsdiploma's uitgereikt. Ook aan de seni oren-wedstrijden zijn soms meerkampen verbonden. St. Lodewijk, Rotterdam, heeft in 1939 daarmee een uitgebreide proef ge nomen, die uitstekend geslaagd is. Verder beschikken wij over een wissel beker, die door mgr. Aengenent z.g. is Be schikbaar gesteld. Deze beker wordt jaar lijks toegekend aan den athleet, die blijk geeft de meeste alzijdigheid op athletiek- gebied te bezitten en er de beste prestaties mee behaalt. De athleten schrijven hier voor aan het begin van het seizoen in. Er wordt dan door middel van een punten telling nagegaan, wie de beste loop-, werp en springprestaties over het geheele seizoen heeft behaald. Tot nu toe heeft de Dioce sane Athletiek Commissie (D.A.C.) er een driekamp van gemaakt. In de toekomst zal deze waarschijnlijk tot een vijf- of zeskamp worden uitgebreid. Voor 1937 werd deze bisschopsbeker toegewezen aan Bilusca van DOCOS, Leiden; voor 1938 was hij in han den van Peeters G.D.A., Loosduinen en op de aanstaande algemeene vergadering wordt hij toegewezen voor 1939. Tengevolge van de mobilisatie moeten wij over verwachtingen met betrekking tot de prestaties een vraagteeken plaatsen. De mannelijke sport heeft door de mobilisatie een raken klap gekregen. Dit neemt echter niet weg, dat er nog genoeg wedstrijden op het programma staan. En als wij niet ver gissen, zullen de ongeveer tien wedstrijden, die reeds vastgesteld zijn, behoorlijk bezet zijn en zullen goede prestaties zeker niet uitblijven. Het programma omvat jeugd- en gewone athletiekwedstrijden en een singelloop. 26 Mex opent Holland Haarlem het sei zoen, gevolgd door Docos Leiden, dat op 9 Juni nationale wedstrijden heeft; dan volgt D.E.M. Beverwijk op 23 Juni. Daar na komen op 7 Juli de diocesane kampioen schappen. De aanstaande jaarvergadering moet de beslissing nemen of deze te Haar lem oi te Amsterdam zullen georganiseerd worden. Verder hopen wij met een flink aantal athleten op 28 Juli naar Geleen te trekken, waar op het Sportpark de natio nale titels zullen behaald kunnen worden. Een week later op 4 Augustus komt V.V.Z. Zaandam aan de beurt, terwijl de slot wedstrijd van ons athletiekseizoen bij H.B.C. Heemstede zal plaats hebben. Tus schen deze data in zullen kringen wedstrij den gehouden worden. De kringen Rotter dam, Haarlem, Amsterdam en Den Haag komen respectievelijk op 16 Juni, 30 Juni, 21 Juli en 18 Augustus aan de beurt. Van de jeugd-athletiekwedstrijden is tot nu toe maar één datum vastgesteld en wel op 16 Juni, waarop Leiden de jeugd ontvangt. 28 September zal Docos Leiden den tradi- tioneelen singeiloop houden. Men zal zich herinneren, dat deze loop het vorige jaar door de mobilisatie geen doorgang kon vin den. Of er dit jaar, tengevolge van de mobili satie weer zoo getraind kan worden, dat de Lange van Jong Leven weer 10.9 over de 100 M. doet en Jansen van Holland met speerwerpen 53.25 M. zal overschrijden, zullen wij moeten afwachten. Op menig nummer kan de prestatie verbeterd wor den. Dit verwachten wij op de eerste plaats van het nummer kogelslingeren, dat nog eenige meters tegelijk omhoog kan schieten (record op 27.55 M). Ook vermoeden wij, dat de records van discuswerpen en kogel- stooten er aan zullen moeten gelooven. Wat de loopnummers betreft, de records staan hier op verschillende plaatsen al scherp; wij mogen er echter op rekenen, dat het record op de 5000 M. dit jaar ge broken zal worden. Twee jaar lang was men er steeds een paar seconden van af. Wij hopen, dat hier dit jaar een flinke klap zal worden gegeven. Het springen is de laatste jaren nogal wisselvallig geweest, zoodat wij ons daarover niet durven uit spreken. Bij de estafette is vooral 3 x 1000 M. en de Olympische estafette voor ver betering vatbaar. In voorspellingen liggen meestal gissin gen opgesloten en onder de minder gun stige omstandigheden van thans heelemaal. Toch zijn wij vol goeden moed en rekenen op een vlot seizoen. Scheidsrechter Barlassina heeft een gunstig oordeel over het Nederlandsch elftal Het Hollandsche spel, mits technisch gecultiveerd, is het spel van de toekomst Te midden van twee elftallen, die enthou siast en fel om de overwinning strijden, aangemoedigd door tienduizenden op de overvolle tribunes van het Olympisch Sta dion, zwerft daar een kleine rustige figuur over het veld: in het zwart gekleed, beslist in zijn optreden, leidt scheidsrechter Ri- naldo Barlassina, spelkenner bij uitne mendheid, internationaal arbiter van groo- ten naam, de ontmoeting NederlandBel gië. Het is zijn 35ste landen wedstrijd en daar naast heeft hij talrijke malen nog ontmoe tingen voor den Midden-Europa-beker ge leid. Eer merkwaardige bijzonderheid: Barlassu.a kent vrijwel geheel Europa, maar Nederland is nieuw voor hem. Het spreekt van zelf, dat gedurende de weinige dagen, dat de Italiaan in ons land verblijf houdt, bij zooveel mogelijk „het nieuwe" wil zien. Vele plannen stonuen op het pro gramma, enkele moesten wegens tijdsge brek worden geschrapt, een tocht naar de bollenvellen bleef op de lijst staan Nieuw is Nederland voor hem en frisch zjjn zijn indrukken over het Nederlandsch voetbal. Slechts eenmaal zag hij een Neder landsch elftal spelen, nl. te Milaan in Mei 1928, toen Italië met 32 van ons land won. Dai is nu twaalf jaar geleden. Sedert dien is er nog al wat met onze internatio nale vei tegen woordiging op voetbalgebied gebeurd, er zijn ups en downs geweest. En luidde r.iet het algemeen >ordeel, dat het voetbaj na de débacle te Antwerpen en de schrijnende nederlaag tegen Luxemburg te Rotterdam, wederom in een diepte-pe riode verkeerde? Deze feiten vormden voor een redacteur vart het A. N. P. aanleiding scheidsrechter Barslassma naar zijn meening te vragen omtrent het spelpeil van hei Nederlandsch elftal, een meening, welke zeer uitvoerig werd gegeven en waarbij men onmiddellijk den indruk kreeg, dat hier een deskundige aan het woord was, die op internationaal voetba gebied groote ervaring heeft. „Een prachtig stadion, een van de mooi ste, die ik ooit gezien heb", aldus begon scheidsrechter Barlassina zijn uiteenzet ting. „He* publiek, buitengewoon talrijk, was zeer sportief. De wedstrijd zelf verrassend fair, ^oodat het een genoegen werd te lei den. Ik geloof, dat zij het wel zonder scheidsi echter hadden kunnen doen. De taak van den arbiter was heel eenvoudig, ook al door de medewerking van de beide grensrechters. Ik wilde, dat het in iederen wedstrijd zoo gebeurde. Ik oen het wel eens anders gewend, vooral in de ontmoetingen voor den Mitropa-beker, waarin de speiers wel een „ondeugendheidjes" laten zien, welke het leiden zeer moeilijk maken. Mijn indrukken over het spel? Heel goed vooral van de zijde van het Nederlandsche elftal. De ploeg, welke het best gespeeld heeft, won. Van de lichamelijke kracht, die ie meeste Nederlandsche spelers bezitten, wordt een juist gebruik gemaakt. De mees te van hen zijn, wat men zuu kunnen noe men, athleten en de Nederlandsche voet ballers deden mij veel denken aan de Zweden. Wat mij bijzonder trof, was de eigen schap van de meeste spelers den bal in eens te spelen. Dus niet eerst, stoppen van het leder, hetgeen tijd ophoudt, maar on middellijk trappen, waardoor een vol tem po gewonnen wordt. Ook net koppen was uitstekend verzorgd. Ik heb speciaal gelet op Wilders, die ais achterspeler de situatie meer beheerschte met het hoofd dan met de beenen. Technisch is het geheel zeer behoorlijk. Wat mij ook trof was het feit, dat in een minimum van tijd het elftal het roer kan omgooien. Op een gegeven oogenblik een verwarde situatie voor eigen doel, een trap naar voren, een aanval, een voorzet, een doelpunt. Het gaat alles zoo bliksemsnel, dat eei> elftal met dergelijke capaciteiten a 11 ij d tot groote verrassin gen in staat fc, zelfs tegen de allersterkste landen der wereld. Spel van de toekomst. Ik heb, aldus merkte de heer Bar lassina op, „in het Hollandsche spel eigenschappen ontdekt, waaruit het spel van de toekomst zal voortkomen. Het is het spel, gebaseerd op snelheid en vlug handelen, gericht op het meest nuttige effect, het directe resul taat: een doelpunt. Dat daarbij de vleugelspelers een grooten rol spelen, ligt voor de hand. Wil dit spel tot zeer groote hoogte stijgen, dan zal het ge cultiveerd moeten worden, want bal techniek, en vooral schietëapaclteiten mogen ook in het meest snelle niet ont breken. Zooals blijkt, heb ik dus groot vertrou wen in de ontwikkeling van het voetbal in Nederland. Nu weet ik wel, dat leiders en spelers den tijd daarbij niet mee hebben, maar dat neemt niet weg, dat men in Ne derland heusch nog niet met de handen ir het haar behoeft te zitten. En wil men een vergelijking met een ander land? Kort geleden heb ik te Turijn de ontmoeting ItaliëZwitserland, met als resultaat een gelijk spel gezien. Het spel van het Nederlandsch elftal van Zondag jl. stond op hetzelfde niveau als dat van Zwitserland te Turijn, en dat niveau was uitstekend. Ook individeel viel er in beide ploegen veel te roemen. Men heeft mij gezeg, dat de rechtsbuiten van den Engel een inval ler was. Deze debutant heeft vooral in de eer ste helft prachtig gespeeld Indien ik dit kan zeggen van een invaller hoe moet de oorspronkelijk aangewezen speler dan wel zijn? Een andere debutant, de Vries. Een stoere werker, die moeilijk te passeeren was. En verder stonden er in het Neder landsch elftal verscheidene spelers. die can extra klas«e zijn, Paauwe, van Spaan- •donck, Vente. En bij België viel Voorhoof op en Paverick in de tweede helft. Overi gens stelde België mij wat teleur. In 1938 heb ik dat *r1ftaJ voor het laatst gezien en in 1937 leidde ik de ontmoeting tus schen Zuid-Slavië en België te Belgrado Daar kwamen de Belgen beter voor den dag. „Ik hoop," zoo besloot de heer Barlassina tiet onderhoud, „dat het jontact. met Ne derland hernieuwd, in de toekomst bewaard moge blijven, ik vertrouw, dat er binnen niet al te langen tijd weer een wedstrijd tusschen Italië en Nederland zal plaats vinden en misschien is het mogelijk, dat een Nederlandsche 'cheidsreohter in de nabije toekomst een wedstrijd van Italië zal kunnen leiden." ATHLETIEK R. K.'SPORTVER. „DOCOS". De indraortr aiming voor de Leden begint op Woensdag 24 April en 8 Miei een half uur eendier. Dus in plaats van acht tuur om 7.30 uur. Wat de Jeugd-athletieikwedstrijdien be treft, degenen, die wisselbakers in «hun 'be zit hebben, worden verzocht deze vóór 1 Mei aan het secretariaat: J. H. A. v. Hiete- ren, Haarlemnferstraat 242, Leiden in te zenden. Wanneer door omstandigheden de beker (s) niet op tijd aanwezig kunnen zijn verzoekt het bestuur dit tijdig te wil len mieedeelen, BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslagen van den L. B. B. luiden: J v. Leeuwen (Top II 60 60 41 6 1.46 J. Wassink (Tog II) 95 93 41 15 2.26 de Jong 65 65 27 7 2.40 J. v. Klaveren 75 65 27 9 2.40 Keereweer 100 100 33 14 3.03 Hakkaart, res. 115 95 33 12 2.87 R. V. G., Sr. 55 55 35 6 1.57 Pijnaker, res 40 37 35 4 1.05 T. O. P. 8 punten. G. Hagen Top I) 95 95 46 7 2.06 C. "Winkel (Dos) 115 111 46 10 2.41 J Brussel 85 59 36 7 1.63 V. Rooyen 85 85 36 9 2.36 J. Bonnet 85 46 34 7 1.35 S. v. d. Water 80 80 34 11 2.35 J. Verhoogt 80 28 23 10 1.02 W. v. d. Plas 40 40 34 6 1.73 T. O. P. I 2 en D. O. S. 6 punten. C. Winkel (Dos) 115 93 38 7 2.44 Steenbergen (P.v.Cl.) 60 60 38 7 1.84 S. v. d. Water 80 60 35 5 1.72 C. de Bock 50 50 35 5 1.42 W. v. d. Plas 40 40 36 6 1.11 J. van Zijp 45 25 36 9 0.69 v. d. Plas, res. 50 42 47 5 0.89 G. Teegelaar, res 90 90 47 9 1.91 D. O. S. 2 en P. v. Cleef 6 punten. Eindstand Competitie L. B. B. Cadre klas. P. v. Cleef 14 7 6 1 20 75 T. O. G. 14 1 6 7 8 37 Libre klas. T. O. P. II 16 8 4 4 20 75 P. van Cleef 16 6 7 3 19 71 B. O. S. 16 4 10 2 18 69 0. M. P. 16 5 7 4 17 64 B. O. S. II 16 5 6 5 16 67 T. O. G. II 16 5 5 6 15 58 T. O. P. I 16 4 6 6 14 58 D. O. S. 16 4 5 7 13 60 1. O. G. I 16 4 4 8 12—54 SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND. Promotie-degradatiewedstrijden. Gisteravond werd in Hotel Centraal te Leiden de tweede wedstrijd voor promotie degradatie gespeeld tusschen Philidor II, kampioen van de 2e klasse B en Oegst geest I, dat in de 2e kl. A. op de laatste plaats was geëindigd. Was de vorige wed strijd, te Oegstgeest gespeeld, in een 5.5 x3.5x overwinning voor Philidor II geëindigd, thans weerde Oegstgeest I zich beter. Niet alleen behaalde het één punt meer, doch ook in de afgebroken partijen staat het beter, zoodat de kans in de 2e klasse A te blijven, vrij groot is. Het over zicht luidt als volgt: PhilidorOegstgeest. J. v. WeerenW. K. Sasburg xx C. W. J. ConijnV. v, d. Linden 1/21/2 J. J. AbspoelA. A. Klinker 01 J van GalenJ. v. Rij 10 h. C. BouterJ, Brussee U1 H. J. Duffels—J. Oudegeest 1/2—1/2 W. PlasmeijerJ. Broekstra xx P. Mazurel—A. M. Rotteveel 1/21/2 A. M. ImminkTh. P. v. d. Berg 01 D. van GalenT. Th. uffermans 10 Totaal 3 l/2xx4 l/2xx Ook voor de 2e kl. B., 3e kl. A. zijn thans promotie-degradatiewedstrijden vast gesteld. Nu de laatste competitiewedstrijd de vorige week in het nadeel der L. Stud. S. F. II is geëindigd en dit tiental op de ondste plaats in de 2c kl. B. is gekomen. Het moet nu twee wedstrijden spelen te gen Schaakgenoegen I te Oegstgeest a. d. Hoogen Morsch, dat kampioen der 3e klasse A is geworden. De eerste wedstrijd is bepaald op Maan dag 29 April a.s. in het clubgebouw der Stud., Rapenburg 6, de tweede op Dinsdag 7 Mei a.s. in het lokaal voor Chr. Belan gen a. d. Hoogen Morsch te Oegstgeest. DE NOTEBOOMWEDSTRIJD VAN HET LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Zooals we reeds vermeld hebben, zal deze tweedaagsche wedstrijd dit jaar ge houden worden op Zaterdag 25 en Zondag 26 Mei a.s. in In den Vergulden Turk te Leiden. In de eeregroep zal wederom ge streden worden om het bezit van den. fraaien Nooteboom-wisselbeker, welke echter nimmer definitief bezit van een win naar worden kan. Achtereenvolgens wisten de volgende spelers den beker te winnen: Dr. M. Eu we, t P. F. van Hoorn (Amster dam), W. J. Mühring (Rotterdam) en Ph. D. van Scheltinga (Amsterdam). Dit jaar zijn de volgende spelers voor deze groep ingeschreven: Mr. G. S. Fon tein te 's Gravenhage, Mr. G. A. C. Oskam te Rotterdam, Ir. H. J. van Steenis te Am sterdam en W. H. v- d. Nat te Leiden. Ook zullen ditmaal junioresgroepen ge vormd worden, waarbij de deelnemers den leeftijd van 19 jaar niet mogen hebben overschreden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9