RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 23 APRIL 1940 DE, LPUISCHF COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM Gisterenavond kwam die raad der ge meente Leidischendam in openbare verga dering bijeen. Wegens ongesteldheid van (burgemeester Keijzer stond de vergadering onder leiding van wethouder L. C. de Ko ning. Na de opening met gebed, feliciteert de voorzitter den burgemeester met zijn 20 jarig jubileum als burgemeester "dezer gemeente, terwijl hij ook den heer v. d. Boseh geluk wensoht bij gelegenheid van zijn 25 jarig huwelijksfeest. Bij het voorstel tot onderhandsohe ver huur van weiland aan den Veenweg, vraagt die heer Ten Hoopen, of het geen kwaad kan, dat dit weiland aan Buitelaar wordt verhuurd, omdat hij meent, dat het aan den heer v. d. Akker is beloofd. De heer Kranenburg meent, dat het in derdaad door den gemeente-architect aan dien heer v. d. Akker is beloofd. De voorzitter zegt, dat aan B. en W. hier van niets bekend is en dat deze zaak toch alleen B. en W. aangaat. Het voorstel wordt dan Z.h.s. aangenomen. Straataanleg. Aan de orde komt het voorstel tot: a. straataanleg op terreinen van de N.V. Bouw- en Grond Mij. „Damsigt" te Voor burg en de N.V. „Stadsuitbreiding Noor- dierkwartier" te Den Haag; b. verbreeding van de Mauvelaan, c. Plantsoen aanleg 'ter rein volkstuintjes, d. aanvaarding om niet van grond en e. wijziging uitbreidingsplan. De heer Koerts vintdt de agenda een (beetje overladen, vooral met het oog op deze belangrijke voorstellen, welke hij niet voldoende heeft kunnen onderzoeken, het geen hij betreurt en daarom stelt hij voor punt 4 en 5 uit te stellen. De voorzitter merkt op, dat hetgeen voorgelegd wordt reeds oud is en er geen enkel risico voor de gemeente inzit. Het voorstel Koerts wordt niet onder steund. De heer Sohrader wijst op de Mauvelaan en is van meening, dat hier moeilijkheden zullen komen; hdj vindt het geen tijd om 1500.— uit te trekken voor plantsoen- aanleg en kan dit niet goedkeuren. De voorzitter antwoordt, dat er geen moeilijkheden zullen komen en acht liet bedrag voor plantsoenaanleg wel gemoti veerd, omdat de grond daar aantrekkelijk en bouwrijp moet en zal worden. Nadat de voorzitter nog enkele vragen heeft beantwoord, terwijl enkele het plan toejuichen, wordt het voorstel z.h.s. aan gekomen, waarbij de heer Sohrader aan- teekening wensoht, dat hij tegen de plant soenaanleg en wijziging uitbneiddnigsplant is. Ter tafel komt het voorstel tot: a. het maken van een verbindingsweg tusschen dien Vlietweg en rijksweg 4a; b. doortrek king van den parallelweg langs den Vliet weg; c. aankoop var. grond van het rijk en d. het verleenen van restitutie gestorte gelden aan Gebr. Leeuwenberg te Voor burg. De heer Koerts vraagt, of het niet ver standiger is te wachten tot de verbinding over den Vliet komt. De heer v. d. Bosch vindt het vanzelf sprekend, dat men tracht een aansluiting te krijgen op zulk een verkeersweg en dit voorstel moeten aangrijpen om een ver bindingsweg te krijgen. De heer Kerkhoff vraagt inlichtingen over de restitutie van gestorte gelden, waarop de voorzitter de noodige toelichting ALPHEN AAN DEN RIJN Feestavond „Wilskracht". Gevolg ge vende aan de algemeen verspreide leuze: „Blijf gewoon, doe gewoon....", heeft onze groote en bloeiende sportvereeniging „Wils kracht" ondanks den klemmenden interna tionalen toestand, gisteravond in de stem mig versierde zaal van de St. Josephsgezel- len gevolg gegeven aan haar geruim en tijd geleden genomen besluit, om aan de leden en hun introducé's ook in- dit seizoen een gezelligen feestavond aan te bieden. In af wijking echter met andere jaren, waren de zen avond ook de ouders der leden genoo- digd, zulks om het contact tusschen ouders en bestuur te verstevigen, een intensiever samenwerking te animeeren en een krach tiger steun te verzekeren. Ongetwijfeld is „Wilskracht" de mooiste en grootste katho lieke sportvereeniging ter plaatse, waar van een groote bezetting in de zaal duide lijk getuigde. Het plan was aanvankelijk, dat deze feestavopd geheel en al zou wor den verzorgd door de leden zelf, met voor drachten, zang en declamatie, muziek en wellicht ook nog enkele sportdemonstra- ties. Hiervan echter is de commissie, die voor de organisatie hiervan was ingesteld, teruggekomen. Militaire dienstplicht onder de oudere leden en de hieraan verbonden mogelijkheid van intrekking der verloven, heeft hierin de vereeniging parten gespeeld. Edoch, de wakkere commissie, onder leiding van den voorzitter, den heer G. Vreeswijk, krachtig bijgestaan door den directeur der vereeniging, den heer P. Zuidam, die hier bij als secretaris fungeerde, liet zich hier door niet ontmoedigen. Zij kwam met een fijn verzorgd en rijk gevarieerd program ma voor den dag, waarvo'zij zich de me dewerking had verzekerd van den beken den conferencier Bartoes, geaccompagneerd door Cor van Veen en van het gevierde duo G. de Mild. Dit gezelschap waarborg de reeds bij voorbaat in een beschaafd op treden een uiterst gezelligen feestavond, welke tevens op een goed peil stond. Behalve door den geèstelijk-adviseur van „Wilskracht", kapelaan C. M. Broers en de andere kapelaans, werd deze avond nog bij gewoond door pastoor J. F. Lips van Hoog- made, die tijdens zijn kapelaans loopbaan verstrekt en tevens opmerkt, dat hij die aansluiting een groot gemeentebelang acht. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Het voorstel tot aanvaarding van een geschenk voor het nieuwe raadhuis, aan geboden door Mevrouw Dora Steens-Deele- man, Prinses Julianaweg 13e alhier, wordt onder dank z.h-s. aangenomen, waarbij de voorzitter namens den raad veel dank brengt aan de geefster, en toezegt dat het geschenk een mooie plaats zal krijgen. De storting van straatvuil. Het voorstel.om aan de gemeente Voor schoten toe te staan voor den tijd van een jaar gebruik te maken van de stortplaats voor huis- en straatvuil der gemeente wordt na een vraag van den heer Kranen burg en na toelichting door den voorzitter z.h.s aangenomen; ook het voorstel inzake overname door de Woningbouwvereniging „St. Jozief" van het restant sohald der R.K. Bouwvereniging „Eensgezindheid" in ver band met de overname van de eigendom men dezer vereniging wordt na eea vraag van den heer Willemse en na toelichting door den voorzitter z.h.s. aangenomen. Het voorstel tot wijziging van het amib- tenarenrglement en van de verordening op de arbeidsoverenkomsten, alsmede het voorstel om voor 1940 af te wijken van bet bepaalde in de artikelen 20 en 21 van de beheersverordtqning van het lichtbedrijf, worden z.h.s. goedgekeurd. Bij het voorstel tot benoeming van een bestuurslid voor Maatschappelijk Hulpbe toon voeren enkele heeren het woord, waarbij de heer v. d. Bosch bijzonder aan beveelt no. 2 van dit voordracht, die in dit werk zijn sporen heeft verdiend. De voorzitter is het hiermede eens, doch zegt, dat men met den wensch van het kerkbestuur rekening moet houden. Bij stemming wordt no. 1 van voordracht, de heer W. Postma met meerderheid van stem men gekozen. Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Den Haag over de toelating van leerlingen uit deze gemeente tot scholen "an middelbaar- en voorbereidend honger onderwijs aldaar, wordt z.h.s. goedgekeurd. Bij het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van schoolgeld voor leerlingen uit de gemeente Leidschen- dam, die scholen voor middelbaar- en voor bereidend hooger onderwijs te den Haag bezoeken, welke voorstel z.h.s. wordt goed gekeurd, wordt een voorstel van den heer Vink om in art. 8, waar staat B. en W." te lezen „den raad" door B. en W. cvergeno- Het voorstel, om ten behoeve van de be scherming van de bevolking tegen lucht aanvallen op de begrooting 1940 alsnog gelden beschikbaar te stellen voor aankoop en plaatsing van 2 sirenes (tot aankoop van een sirene was reeds geld beschikbaar gesteld1) kon het, ondanks een warme aainlbeveling van den .voorzitter niet halen en werd met 85 stemmen verworpen. Nadat het besluit, als bedoeld in artikel 55ter der lager-onderwijswet 1920 overeen komstig hetgewijzigde ontwerp z.h.s. is vastgesteld, wordt die wijziging gemeente- begrooting 1940 z.h.s. goedgekeurd, waar bij de heer Sohrader wensoht geacht te worden tegen dsn post plantsoenaanleg gestemd te hebben. in deze parochie- meed-oprichter en jaren lang adviseur van „Wilskracht' is geweest. Nadat de voorzitter in zyn openingswoord het houden van een dergelijken avond had gemotiveerd, memoreerde spr. met leed wezen, dat verscheidene militaire leden, tengevolge van den verscherpten internatio nalen toestand ondanks de hun gezonden uitnoodiging verstek hebben moeten laten gaan. De feestcommissie heeft echter ge meend, om ook hen in de feestvreugde te moeten laten deelen, zij het dan ook ver verwijderd van het gehoor-gebied der ,-,Wils- kracht-feestklanken. Spr. stelde voor na mens de leden en aanwezigen aan deze landsbewakers deze gevoelens in een schrij ven kenbaar te'maken en dit schrijven ver gezeld te doen gaan van een kleine attentie in den vorm van een postwissel! Met een hartelijk applaus werd met dit sympathiek initiatief volle instemming betuigd. Met het feestlied van „Wilskracht werd het vroolijke gedeelte van den avond ge opend, waarna we het eerste optreden be luisterden van den conferenciei Bartoes, aan de piano begeleid door Cor van Veen, welk optreden al aanstonds welverdiend succes oogstte. Als intermezzo verzorgde een „Wils- kracht-lid van de meisjes-afdeeding, in sa menwerking met mej. Vreeswijk een aar dige voordracht: „Bij den dorpsfotograaf, welke bij de aanwezigen goed ir den smaak viel. Cor van Veen gaf vervolgens een potpourri van opera-melodieën ten gehoore op accordeon, gevolgd door popu laire melodieën, welk optreden getuigde van kunstgevoel en waarvoor hem niet ten on rechte een daverend applaus ten deel viel. Nadat nog enkele verrassingen aan de le den waren aangeboden, werd op voorstel van den voorzitter, ter eere van pastoor Lips, het oude „Wilskraeht-lied gezongen, waarna deze oud-adviseur het woord nam. Pax-toor Lips dankte voor de uitnoodiging, welke hij gaarne aannam, omdai „Wils kracht" hem steeds na aan het hart lag en nog steeds zijn warme belangstelling heeft. Na nog in het kort de geschiedenis te hebben gememoreerd van deze sportver eeniging en de Jof-trompet te hebben gebla zen op bestuur, directeur en leden, spoorde spr. aan vol ijver op den ingeslagen weg voort te gaan. Een goede en geordende sport is nuttig voor het lichaam en ook voor de ziel Het programma werd op prettige wijze afgewerkt ondei leiding van den heer G. Vreeswijk, terwijl het muziekgezelschap G. de Mild voor de aangename muzikale af wist eling zorg droeg. Enkele malen werd geiegenheid gegeven voor polonaise-loopen en een dansje. De avond werd met een polonaise besloten. Te twaalf uur keerden aller uiterst voldaan en met de ervaring, dat een feestavond met een humoristen-ge zelschap óók beschaafd kan zijn, huis waarts. Evacuatie-comité. Bij evenfcusele evacuatie uit andere dieelen des lands, is die gemeente verdeeld in twintig wijken. Voor elke wijk is een persoon aanga wezen, die de afvloeiing van de hem toever trouwde personen in. zijn wijk by de daar wonende gemeenteharen moet bewerkstel lingen en zoo goed mogelijk volbrengen. Naast die twintig personen, die in actie komen, zoodira de noodzakelijkheid van evacuatie zal blijken, is er een dagelijksoh- uitvoerend comité samengesteld. Dit comi té bestaat uit burgemeester P. A. Colijm en de heeren Jac. Spr-ey, W. den Hartog Azin. C. V. Ponsioem en J. C. Lemkes. Gevestigd: G. van der Haven van Ter Aar H. Rietdijk van Woubrugge. Vertrokken: D. van Otterloo naar Lisse D. G. Boot naar Delft W. Berg man naar Hazerswoude Th. van Es en gezin naar Leiderdorp - K. de Blanken naar Oegstgeest N. Schellingerhout naar Valburg (Zetten) F. van Ofwegen fiaar Wassenaar S. W. Bahlmann naar Heerlen. ALKEMADE Verbetering Noordhoek en bestrating te Rijpwetering. Aan de fa. Deerenberg en Gcbr. van Wijk te Alphen a. d. Rijn is op gedragen de uitvoering i an het maken van eer nieuwen verbindingsweg met bijkomen de werken aan den Noor 'roek te Roelof- arendsveen en de bestratingswerkzaamhe den te Rijpwetering voor de totale som van 55.090. BODEGRAVEN Aanbesteding. Bij de aanbesteding reconistuctie Zuidzijdesohen- en Weijpoort- scheweg was alagste inschrijfster: firma Wed. H. van Driel, Koudekerk aan dien Rijn 25935.—. KOUDEKERK GEMEENTERAAD. Vaststelling vindt plaats van de exploi tatie vergoeding voor het bijzonder onder- wijs, over 1939 (ar1. 103 L.O. wet 1920). Per leerling 12.90 .bot een bedirag van 1557.44. Verzoek van dien burgemeester om ontheffing verplichting tot inwoning tot het gereed komen van dien te bauwen Burgemeesters won ing, met verzoek ge durende dien tijd te wonen in de gemeente administratieve, waartoe wordt besloten. Wijziging vindt plaats van bet ambtena ren-reglement en de verordening veld wachters met oog op oorlog of oorlogsge vaar. Vervolgens vindt wijziging plaats van de begrooting waterleidingbedrijf en de Beheersverordeninig waterleidingbedrijf. De wijzigingen bepalen zich alleen tot adimistatieve, waartoe wordt besloten. Tot onderwijzer aan de openbare school wordt benoemd de heer C. van der Molen te Leiden. Reclames hondenbelasting zijn ontvangen van de heeren: J. Huisman en dir. van Brinsbergen met verzoek gebeele of ge deeltelijke terugbetaling wegens het niet meer houdien van een hond. Aldus wordt besloten. Tenslotte worden de pensioen grondsla gen vastgesteld van den burgemeester als secretaris der gemeente en als ambtenaar van den burgerlijken stand. Bij de gebruikelijke rondvraag dringt den heer Leunen aan op verbetering van voetpaden bij verschillende kolken, het welk reeds vroeger was toegezegd, waar op de voorzitter antwoord, dat reeds de plannen zijn besproken en spoedige afdoe ning volgt. De heer de Jong verzoekt ook verbetering binnen ,de karrh der gemeente. Hierna sluiting. Personalia. Mr. J. E. J. Geselschap, ambtenaar ter secretarie alhier, is met in gang van 6 Mei a.s. benoemd tot ambte naar ter secretarie te Beverwijk. Met ingang van 1 Mei a.s. is ter voor ziening in de vacature ontstaan wegens de benoeming van den heer van Veen te Am sterdam, tot onderwijzer aan de O.L. School alhier benoemd, de heer C. van der Molen te Leiden, kweekeling met akte. OUDE-WETERING Boerenleenbank. Door het bestuur van de Coop. Boerenleenbank alhier :s de bouw var een nieuw bankgebouw met kassiers- woning opgedragen aar den laaf sten in schrijver, den heer Chr. Overdevest te Ryn- zaterwoude. ROELOFARENDSVEEN De eerste veiling Heden werd het vei ling-seizoen wederom geopend. Een kort openingswoord werd hierbij gesproken en de wensch geuit, dat de veilingen overeen komstig voorgaance jaren weer een aan- gex aam en normaal verloop zullen hebben. Tevens werden heden door diverse tuinders de eerste aardbeien aangevoerd. Drankwet. By besluit van B. en W. is aan den heer L. Th. Akerboom verlof ver leend tot den verkoop van zwak-alcoholi- scbe dranken voor het perceel B 297 (ver lof A). UITHOORN Beleediging van een volksgroep Zondagmorgen was te Uithoorn een groep personen, behoorende tot de „Wacht toren", bezig niet het colporteeren van brochures, hetgeen in enkele wijken tot heel wat opschudding aanleiding bleek te geven. De gemeentepolitie oordeelde het noodig om in te grijpen en bracht den lei der der groep over naar het politiebureau. De burgemeester, voor wien de persoon werd voorgeleid, achtte de brochures ken- nelyk beleedigend voor de R.K. volksgroep en liet daarom een groot aantal vlugschrif ten en boekwerkjes in beslag nemen. Bo vendien bleek, na een groot aantal getui gen te hebben gehoord, dat de verdachte tevens had opgeruid tot het weigeren van militairen dienst. Daarom werd verdachte ingesloten, terwijl procesverbaal tegen hem werd opgemaakt wegens overtreding van art. 137d W. Str. (beleediging van een be paalde volksgroep), waartegen een gevan genisstraf van ten hoogste 6 maanden is bedreigd en wegens overtreding van arti kel 131 W. Str. (opruien egen het wettig gezag), waarop een gevangenisstraf van ten hoogsté 5 jaren is gesteld. WOUBRUGGE Oudendijksche polder. In de vergade- rirg van stemgerechtigde ingelanden van den polder Oudendijk, gehouden in hotel Swama, werd de rekening 1939 vastgesteld in inkomsten op 6001 38 en in uitgaven op 5580.64, zoodat het batig saldo beloopt 420.74. Het totaalbedrag der schulden bf'oopt 2100. De begrooting 1940 werd vastgesteld tot een bedrag van 5319.20 met een bundergeld van 9, welk bedrag ge lijk is aan 1939. Ten behoeve van de be scherming van dijken tegen eventueele luchtaanvallen werd een post geraamd. De periodiek aftredende voorzitter, Th. J. Zwetsloot, stelde zich niet verkiesbaar; in diens plaats werd gekozen B. A. Heenk. In de commissie tot het nazien der rekening 194C werden bt-noemd de heerer T. v. d. Eyk, M. R Kroes en M. v. Egmond; plaats vervangers H. Verboom, M. Kroes en C. W. A^ker. ZEVENHOVEN Ondertrouwd: P. A. v. d. Hulst 30 jaar en A. W. M. Nieuwenhuizen 28 jaar. Gevestigd: Wed. D. Hoogendoorn en kinderen van Wilnis. Vertrokken: M. L. Brandt-Visser naar Amsterdam. Knip dit uit en bid dit gebed met de leden van uw gezin. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons £aat attö Bidden am mede O God, uit U is elk zuiver verlangen, elk juist oordeel en iedere goede daad. Geel aan Uw dienaren die vrede, welke de wereld niet geven kan, opdat wij, in gehoor zaamheid aan Uw wetten, bevrijd mogen worden van oorlogsgevaar en onder Uwe bescherming rustige tijden mogen beleven. Door Christus onzen Heer. Oratio Misia pro pace. KAMPVUUR Ongetwijfeld^, geachte lezer, herinnert u zich uit de, ook door u met veel spanning gelezen, jongens verhalen hoe die voortrek kers van Noord Amerika fnet veel moeite de reusachtige prairieën doortrokken, tot dat dies avonds, als hun huifkarren op een gunstige plaats bijeengegroepeerd stonden en hun trekdieren de welverdiende rust genoten, zij zioh verzamelden rond het kampvuur om met begeleiding van banjo en guitaar hun liederen te zingen en feest te vieren; of hoe de moedige ontdekkingsrei zigers na een moeilijke tocht door de AJri- kaarische wildernis des avonds naotj mmme tenten een vuur aanlegden en hiedbij ge zeten hun plannen voor den volgenden dag bespraken. Het spreekt vanzielf, dat Baden Powell, die d'e bewondering van een jongen voor dergelijke pioniers en wouclloopers ketnde. en zich by het ontwerpen van zijn „spel van verkennen" mede hierdoor liet inspi- reeren, in dit spel aan het kampvuur een plaats gaf. Na menigen kampdag verzamelen zich ook de verkenners, voortrekkers en welpen rond het kampvuur. Als bij het vallen van den avond de temperatuur daalt, trekt het vuur vanzelfsprekend eenieder tot zich. Er ontstaat dan ongemerkt een intieme, ge zellige sfeer, waarbij de kampvuurliedjes veel mooier klinken dan wanneer of waar ook. Als de spelende vlammen aan de om geving een geheimzinnig aanzien geven, lijkt de kampvuurvertelling van Akela of Hopman veel spannender. De yels daveren veel harder als zij weerkaatst worden door de omringende bossohen. Dan heeft ook de Aalmoezenier niet veel moeite om de aan dacht te trekken voor een godsdienstig puntje, dat hij den jongens bij het teruste gaan wil meegeven. Vóór je het weet is de tijd verstreken en wordt besloten met het devoot klinkende, gezongen avond gebed; In mamus tuas Dómine, oommendo spiri tual me/uim. Echter, niet alleen gedurende het zomer kamp, ook in de loop van het jaar wordt menige bijeenkomst in hordehol, hoofd'- kwartier of stamhut met een kampvuur besloten. Weliswaar zijn de omstandighe den dan meestal minder gunstig. De vlam men zijin vervangen door het roodachtige schijnsel van een imitatie-kampvuur en het licht van een paar kaarsen, die bij het Maria-beeld zijn ontstoken. We, missen de romantische omgeving van de bosschen, doch we kunnen u verzekeren, dat er niet temin een prettigs geest heerscht. Wat voor liedjes hebben we aan zoo'n kampvuur ge leerd en fluiten we nog thuis, op het^wenk, op school oflangs de straat? Wat voor kampvuurnummertjes korte voordrach ten, door de jonger s zelf geph antaseerd zijn er tenbeste gegeven? Het één was meer het andere minder geestig. Vaak hebben we hartelijk gelachen; een enkele •maal.... „was het sof." Wat voor apelen zijn er door leidsters en leiders bedacht en met veel animo uitgevoerd, totdat we.... als verliezer werden uitgeschakeld en met een zucht verder moesten toekijken. Er is gedanst en er zijn toespraken gehouden. Er werd gespeeld op mondharmonica, trek- harmonica, fluit, mandoline enz...., en een enkele maal „speelde de leider op zijn poot," omdat tooh piet alle6 ging zooals hij het wens oh te en hij meende de gelegen heid te moeten aangrijpen dit aan de jon gens ondier oogen te brengen. Geachte lezer, tien jaren verkenners- leven beteekenen óók tien jaren kampvuur. We hebben getracht, u van dit kampvuur eenig idee te geven. Misschien is dat mis lukt, maar dah is het zeker noodig, dat u de werkelijkheid eens gaat zien om u op die hoogte te stellen. Hoipman GUBBENS. Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT THEAÏEh HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULi. KEURING Frianon: Beau Geste (Gary Cooper). Bulldog Drummond's geheime politie. (John Howard). Avonturen in Afrika. Detective- geschiedenis lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Goedgekeurd v volwassen er. Luxor: Ergens in Nederland (Lily Bouwmeester) Blondie (Penny Sin. gleton, Arthur La ke). Rond de mobilisatie. Vroolijk Dag. 8 uur; Zondag doorl. voorst. 2—7 u. Matinée 2 uur iede- ren dag behalve Vrijdag. I oelaatbaar v volwassenen Lido: )e jonge Mr Lin- oln (Henry Fonda) De tweede viool. Sonja Henie, Ty- -une Power). Pres. Lincoln': leven. Geschiedenis v. 'n componist Dag. 8.15 u., Zondag doorl. voorst. 2—7 u"r; Matinée Zater dag en Woensdag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: De man die ver- Iween (Henry Wel- oxon). t Roversnest. Kermit Maynard). Detective verhaal Wild West Dag. 8 uur; Zondag 4—7 en 8—11 uur. Matir ée Zaterdag en Woensdag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: oefje (Annie van Ses). ben de wet (Geor ge O'Brien). Maar gelijkn. tooneelstuk Wild-West Dag. 8 uur; Zondag doorl. 27 uur; Matinée eiken werk dag 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7