AGENDA STADS NIEUWS DINSDAG 23 APRIL 1940 OP, "irKrWj: COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden IS cent per week; 1 150 per kwartaal Bij onze agenten /O cent per wv>»k; f 180 per kwartaal Franco per poet 195 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. L HOE WORDT HET WEER 7 DALING VAN TEMPERATUUR. De Bilt seint: Verwachting: Voor het Norden: Droog warm weer, behoudens eenige kans op onweer, gedeeltelijk bewolkt, meest matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. Voor het Zuiden: De weerstoestand" va.i hedenmorgen <.20 uur: Den Helder: halfbewolkt, matige O. Z. O. wind, 8 gr. C. Vlissingen: halfbewolkt, matige Oostelij ke wind, 12 gr. C. De Bilt: halfbewolkt, matige O. Z. O. wind, 14 gr. C. Groningen: helder, krachtige Oostelijke wind, 8 gr. C. Maastricht: lichtbewolkt, windstil, 16 gr. C. BU1TENLANDSCH WEERO VERZICHT. De wijzigingen in de algemeene lucht- drukverdeeling voltrekken zich slechts langzaam. Het gebied van hoogen lucht druk over het Oostzeegebied nam nog in beteekenis toe. De hoogste standen (1027 mbar) worden in Letland aangetroffen. Langs de Noord- en Oostzijde van dit maximum stroomen koude luchtmassa's in Zuid-Oostelijke en Znuidelijke richting. In de Randstaten kwamen gisteren lichte sneeuwbuien voor. Deze koude lucht be reikte hedennacht het Noorden van Hon garije, hetgeen hier en daar vergezeld ging van onweer, waarbij echter weinig regen viel. Langs de Zuid-Westkant van het genoemde gebied van hoogen luchtdruk voeren Zuid-Oostelijke winden warme en drooge lucht rechtstreeks uit het Midel- landsche Zeegebied naar onze omgeving. Hedenmorgen steeg de temperatuur vooral in het Zuiden van ons land zeer snel. Maastricht meldde 7.20 uur 16 graden (8.6 graad boven normaal) en om 8.50 uur reeds 22 graden. Onder invloed van de Oceaan depressie, waarvan de kern thans met luchtdrukwaarden van ongeveer 1000 mbar ten Zuid-Westen van Ierland moet liggen, wordt over het Iberisch Schiereiland en de Golf van Biscaye echter koelere lucht aangevoerd. Het binnendringen van deze lucht veroorzaakt aan de West-kust van Spanje en Portugal zware regenval (Lis sabon 28 m.m.) De scheidingslijn van de warme en de koude lucht moet zich ergens over Frankrijk bevinden, doch kan wegens gebrek aan gegevens niet precies gelocali- seerd worden. Wel kan uit de beschikbare gegevens afgeleid worden, dat de koele luchtstrooming langzaam in de richting van ons land doordringt. LUCHTTEMPERATUUR. 23.4 gr' C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamidag 7.41 uur tot Woensdagmorgen 4.15 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 24 April voorm. 4 uur en nam. 4.25 uur. Maan op 9.03 uur Dinsdagavond. Maan onder 6.17 uur Woensdagmorgen. LEIDEN. Donderdag, R.K. Bond van Overheidsper soneel „St. Paulus", Bondsgebouw 8 uur. Donderdag, Vriendenkring ter eere van het Allerheiligst Sacrament, ledenver gadering, geb. St. Joz. Gez. Ver., 8.15 uur. Donderdag, Jongeren R.K. Staatspartij, propagandavergadering, spreker J. A. M. van Oyen over „Beginsel- politiek", „Den Doelen", 8.30 uur. Vrijdag, ,,St. Christoffel". ledenvergade ring „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-,, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 20 tot en met V r ij d a g 26 April a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apoth. Reyst, Steenstr. 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeeslsche Apotheek, Wilhelm in apark 8, tel. 26274. K. M. W. Verstaat U deze initialen? Voor de vierde maal duiden zij een actie aan, die voor Katholiek Nederland van groote beteekenis is: de Koloniale Missie- week, die in de week vóór Pinksteren, d.i. dit jaar van 5—12 Mei wordt gehouden. De wondere economie van Gods liefde heeft de uitbreiding van Zijn Koninkrijk, de volle Kennis der Waarheid, de milde uiideeling zijner genadeschatten, afhanke lijk willen maken van onze medewerking in zulk een mate dat de redding der wereld ook ons werk wordt. Daarom is de ondersteuning der missies voor ons Katholieken, d.i. voor allen zon der uitzondering, een liefde-p licht. En die plicht geldt voor ons Katholieken van Nederland bijzonder ten opzichte van de missiën onder de millioenen die in onze overzeesche gewesten den Christus nog niet kennen. Want met hen verbindt ons niet alleen het feit, dat zij onze medemenschen zijn, maar ook de zooveel nauwere relatie, dat zij met ons leven in hetzelfde staatsver band: en vooral de speciale opdracht van de Kerk die de geloofsprediking en de ziel zorg daar opdraagt aan Nederlandsche Orden en Congregatiën -en dus ook op de eerste plaats de hulpmiddelen verwacht, die deze missionarissen noodig hebben. Wat vooral in de laatste jaren voor de missies in Oost en West wordt gedaan, is van beteekenis en neemt in omvang voortdurend toe. Er werken thans in Oost en West ik rond de cijfers af 650 priesters, gehol pen door 600 Religieuze Broeders en 2250 Zusters. Naast tal van kerken, verrezen scholen en hospitalen; daaromheen ontwikkelde zich steeds een bloeiender katholiek leven in rijke nuanceering. Maarin onze Oost alleen leven 68.000.000 menschen die den Christus niet kennen. Wat beteekent tegenover zulk een massa (8 maal de bevolking van Nederland) het leger„tje'" van priesters, broeders en zusters, ternauwernood één tiende deel van hen, die in ons land met de geestelijke zorg belast zijn. Gerekend naar onze toe standen zijn er juist genoeg om de 650.000 Katholieken te verzorgen die in Oost en West leven. Hoe moeten dan die 69 millioen den Christus leeren kennen? Ik beperk mij hier tot onze Oost. Voor acht en zestig millioen 570 priesters be teekent, dat er voor elke 120.000 niet- christenen één priester beschikbaar is. Durft iemand zeggen, dat die 120.000 dan een redelijke kans hebben om den Christus te leeren kennen? Onze missionarissen sparen zich niet: in 1939 verzorgden 570 priester in onze Oost naast 550.000 Katholieken, 62.500 catechu menen en doopten ruim 18.000 volwasse nen, d.i. per priester naast circa 1000 Ka tholieken (een volle taak voor een priester) 110 catechumenen en ruim 30 volwasse nen doopelingen. Een geweldige arbeid! Maar wat beteekent dat op de ontelbare menigte, die zij niet ber,eiken kunnen? Want het doel: de kerstening van Indië wordt slechts bereikt als de Kerk daar zóó gevestigd wordt en doordringt in het volks leven, dat zij werkelijk iets eigens wordt voor de Indische volken. De vorming der inheemsche werkkrachten is reeds ernstig ter hand genomen: onze Oost heeft reeds 16 inheemsche priesters, Curagao vier; er zijn een vijftigtal inheemsche broeders en een 200 inheemsche zusters; er zijn verschillende seminaries, groot en klein, met bijna 350 seminaristen. Maar ook dat is toch niet meer dan een begin. Katholiek Nederland moet dus als een vast-aan-een-gesloten gemeenschap met al haar krachten zich opmaken voor de ker stening van Oost en West! Anders kan de Kerk daar niet tot volle zegenrijke kracht komen. Daarom heeft ons Doorluchtig Episcopaat overeenkomstig het verzoek der Kerk voogden in onze Koloniën, zijn volledige goedkeuring geschonken aan een week van gebed en offer voor onze koloniën. Deze week begint 5 Mei en duurt tot Pinksteren. In deze week wordt allereerst gevraagd Uw gebed om meer arbeiders in den Wijn gaard; Uw gebed om zegen op hun werk; Uw gebed om verlichting der dolende zie len; dat is het eerst noodige, en wordt door Christus allereerst gevraagd. De Bisschoppen hebben gedurende deze week een openbaar gebed voorgeschreven: in de H. Mis de oratie tot Voortplanting des Geloofs, na de H. Mis het schietgebed je: H. Maria, bid voor onze Indiën. Wij vragen daarenboven Uw persoonlijk gebed: wil eens extra daarvoor een H. Mis, een H. Communie, een Rozenhoedje op dragen. Wij vragen gebeden aan de grooten, wij vragen ze ook aan de kleinen: daarom doen wij een beroep op onze onderwijzers en onderwijzeressen, opdat deze hun leer lingen spreken over de geestelijke nood in onze Koloniën en over de groote geeste lijke kracht, waarover vooral die kinderen beschikken door hun gebed. Wij zijn over tuigd, dat behalve het schietgebedje, dat wij voorstellen te voegen bij het gewone schoolgebed, hun woord en onderrichting de jeugd ook tot een eigen krachtig gebed zal brengen. Wij /ragen bijzondere gebeden aan on ze kloosterlingen, opdat in hun gebedsle ven in deze week onze Koloniën een zeer bijzondere plaats zullen innemen. Dit gebed mag de steun van het offer niet missen! Elk huis heeft zijn kruis, en elke dag heeft zijn leed: offer dit in deze week op voor de uitbreiding van Gods Kerk in onze Koloniën. Dit vragen wij bij zonder aan hen, die Gods ondoorgronde lijke Voorzienigheid met ziekte en lijden bezoekt, en die daardoor krachtig kunnen aanvullen naar St. Paulus' woord wat san he. lijden van Christus ontbreekt. De Pinksterdag het slot van onze K.M.W. is op 's Pausen verzoek, de Algemeene Missiezondag der Zieken: onze overzee sche gebieden mogen daarbij een groote plaats vragen. Tenslotte vragen wij ook het offer van een aalmoes: vooral van een aalmoes die versterving vraagt: waarvoor gij u iets ortzegt, dat gij gaarne zoudt genieten. Daaraan kunnen de kleinen zoowel als de grooten meedoen: want niet de grootte van de aalmoes, maar het innerlijk offer be paalt zijn waarde voor God. Wij vragen dit offer in de intimiteit van het huisgezin, waar alle dwang of menschelijk opzicht verre kan blijven en alleen de persoon lijke edelmoedigheid tot deelname dringt. In alle huisgezinnen hebben wij collecte zakjes laten bezorgen (wie ze nog niet ont vingen, kunnen ze aanvragen aan de pas torie van hun eigen parochie) en wij be velen deze aan de zorg van Moeder aan: opdat deze haar kinderen en huisgenooten uitnoodige tot gebed en uitnoodige tot of feren. Op den Pinksterdag brengt zij dit collecte-zakje gesloten naar de kerk en deponeert het daar in een bus: de pastoor zorgt voor de doorzending naar onzen penningmeester te 's Gravenhage (post rekening 352047 op naam van Penning meester der Stichting de Koloniale Mis- sieweek te 's Gravenhage). Het Comité doet dan de opbrengst toekomen aan de Indische Missies. De laatste twee jaren bracht deze inza meling telkens ruim 95.000 gulden op: wij durven vertrouwen, dat een nóg algemee- ner deelname dit jaar de „ton" gemakke lijk overschrijden zal. Dan kan bij het toe nemen van het aantal missionarissen de uitdeeling per priester even groot blijven en daardoor de toelage per missiedistrict groeien. Ook Indië zelf laat zich niet onbetuigd. De Kerkvoogden hebben niet alleen de gaven van het moederland dankbaar aan vaard, maar ook deze gelegenheid aange grepen om de geestelijke band tusschen daar en hier te versterken. Daarom zal in deze zelfde week ook Katholiek Indië zich met ons in gebed en offer vereenigen. En zoo zal in geheel het Nederlandsche Rijks gebied eenstemmig en eensgezind den Heer worden gebeden, dat Hij Zijn Ko ninkrijk uitbreide onder ons en nieuwe rijke Pinksterzegen doe neerdalen over al onze broeders en zusters, die Hem nog niet kennen: opdat zij gelijk Sint Paulus zegt in zachtmoedigheid het^onder hen uitgezaaide woord aanvaarden, dat de kracht bezit om hun zielen zalig te maken. Drage ieder zijn eigen deel aan deze of- ferweek edelmoedig bij: d?n slaagt zij! TH. M. P. BEKKERS, Pr. Voorschoten, April 1940. BINNENLAND PRINSES JULIANA. H. K. H. Prinses Juliana heeft hedenoch tend de wekelijksche vergadering van het dagelyksch bestuur van het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden bijgewoond. HOOGMIS VOOR MILITAIREN. Indrukwekkende plechtigheid in de St. Jan te 's-Hertogenbosch. Zondagmorgen te half elf heeft in de ka thedrale basiliek van St. Jan te 's-Herto genbosch mgr. Brekelmans, deken van St. Jan een plechtige Hoogmis opgedragen voor militairen. Het geheele middenschip der kerk was gevuld met militairen in uni form, terwijl ook de bisschop van 's-Herto genbosch mgr. A. F. Diepen met den vica ris-generaal mgr. F. N. Hendrikx en ver schillende hoofdofficieren op het priester koor de plechtigheid bijwoonden. Naar schatting waren ongeveer 1300 militairen aanwezig. Ook de burgerij woonde in groo ten getale in de zijbeuken der kerk de hoogmis bij. De celebrant werd geasissteerd door majoor-aalmoezenier Kellenaars als diaken en majoor-aalmoezenier Beuken als sub-diaken. Majoor-aalmoezenier Baljon hield na het Evangelie een korte predicatie, uitgaande van de tekstwoorden: van psalm 26: „Al zou een leger mij bedreigen, ik zou blijven vertrouwen". Voor de Consecratie lieten vanaf den to ren der kathedraal zes trompetblazers het signaal „Geeft acht" hooren en tijdens de Consecratie bliezen zy een plechtig signaal. Een koor van militairen onder leiding van kapitein Staepers zong de Gregoriaansche misgezangen. Het was een zeer indrukwekkende plech tigheid, welke duidelijk getuigenis aflegde van den godsdienstzin der militairen in de zen tijd ,die zoozeerst vertrouwen op God van noode heeft. „Msbd." ONTSLAGEN. Bij K. B. van 12 April 1940, is met In gang van 12 April 1940 aan G. W. F. van Hoeven ontslag verleend als referendaris bij het departement van Sociale Zaken en als hoofdinspecteur voor de steunverleening in tijdelijken dienst. DE SCHEEVE TOREN VAN PIJNACKER. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft opdracht gegeven, de resten van den ingestorten to/en te Pijn- acker voorloopig in den huidigen toestand te behouden. Intusschen doet in Pijnacker over de in storting en haar oorzaken een nieuw ge rucht de ronde, waarover het „Hbld.", het volgende vertelt. Er is over de restauratie heel wat te doen geweest en nadat dooi de deskundigen lang durig was getwist over het te volgen sys teem. bleek veel kostbare tijd verloren te zijn gegaan. Tenslotte behaalde het plan van den Delftschen professor Chr. Visser de overwinning. Nadat zeventien van de twin- ting palen waren ingepulsd zou een inge nieur van Monumentenzorg, tegen het waarschuwend advies van den aannemer en den gemeente-architect in, opdracht heb ben gegeven de zich aan de Westzijde be vindende steunbeeren weg te breken, daar deze, volgens dezen ingenieur, niet tot aan de fundamenten doorliepen. Bij het afbreken merkte men echter, dat zulks wel het geval was en dat zij nog hun vollen dienst bewezen bij het ondersteunen van het bouwwerk. Van dit oogenblik af is de toren sterker gaan werken en deden zich de eerste verschijnselen van sterkere ver zakking voor. Het wegbreken van de steur.beeren zou dus als onmiddellijke aanleiding van het in storten moeten worden beschouwd. En nu gaan er stemmen op om Monu mentenzorg aansprakelijk te stellen voor een bedrag van 25.000. Er is sprake van de instelling eener commissie, die terzake advies zou moeten uitbrengen. Het gemeentebestuur van Pijrtacker heeft nog geen beslissing genomen omtrent de restauratie van de toren te Pijnacker. Voorloopig zoo gaf men ons te Pijnacker te verstaan zal er niets gebeuren. Gis teren heeft de Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, een bezoek aan het dorp gebracht om zich van den toestand op de hoogte' te stellen. AAN DE PATERS DER JUBILEERENDE H.B.S. Nu vieren blij uw leerlingen en hun ouders Het twaalf en half jaar bestaan uer katholieke H.B.S. U naamt van 't begm af meer op uw schouders Dan't geven van wat taal en rekenles! U wildet jonge mannen vormen Met echten katholieken geest Die midden tusschen heidensche normen Katholiek leven waardeeren als een voortdurend feest. U hebt 't bereikt! Een groep stoere mannen Staat juichend om u heen erkennend kloek en frisch Dat wat voor arbeidskring succesvol ze ook omspannen 't Geloof daarbij hun steun en vreugde is. Hebt dank. Moog' verder groeien Uw school tot heil van onze katholieke jeugd; Naar franciscaansch devies steeds saam er bloeien Wetenschap en bovenal deugd. T. NEDERLANDSCHE BOND VAN TECHNICI, AFD. LEIDEN. Aardolie, haar ontstaan en winning. De afdeeling Leiden van den Nederland- schen Bond van Technici had gisteren avond een uitgelezen publiek bijeen in het Schuttershof om te zien een geluidsfilm en te aanhooren een lezing, beide aange boden door de Bataafsche Import Mij. De avond werd geopend door den voor zitter der Leidsche afdeeling den heer C. v. d. Hoogt, die allen hartelijk welkom heette, in het bijzondei den heer J. Ten- deloo van het hoofdkartoor met zijn staf van medewerkers, het bestuur van de vereeniging van Mathesianen en verder de talrijke aanwezigen, aan wie spreker een gezelligen en leerzamen avond toe- wenschte. Begonnen werd met eenige ontspannings filmpjes, betrekking hebbende op het be drijf, al was het dan niet rechtstreeks, zooals het filmpje van de zwaardvischjacht* Vervolgens kreeg men een film over kracht- overbrenging, hetgeen zeer interessant was en de ontwikkeling daarvan liet zien vanaf de oudheid tot de hedendaagsche techniek. Niettemin was het principe van vroege^ tamelijk gelijk aan dat van nu, alleen is het thans ultra modern. Men zou deze film genoemd kunnen hebben het tandrad of kamrad door den loop der eeuwen. Alleen is dé omvang van diverse machinerieën tegenwoordig veel eenvoudiger dan in vroeger eeuwen. Via de handkracht met houten raderen kwam men aan de stoom machine 'mi te eindigen met de nu ge bruikte tandwielen, waarvan die der auto de meeste aandacht vroeg. Na een korte pauze sprak het lid van het hoofdbestuur, de heer J. Eering een propagandistisch woord. Daarna kwam de hoofdfilm van den avond en wel: Aardolie, haar ontstaan en winning. Petroleum. Is er wel één product, dat zooveel zegen gebracht heeft als deze grondstof? Maar is er tevens nog een pro duct ter wereld te noemen, dat zoo ont zaglijk veel leed gebracht heeft en thans weer brengt? Petroleum, het product waar de geheele moderne oorlog „op leeft" met zijn gemotoriseerde eenheden, zijn dood en verderfzaaiende pantser-divisies, zijn dood brengende luchtvloten? Oorlogen worden begonnen om petroleum. Petro leum, meer waarde hebben dan goud, om- ia! men als men petroleum -bezit, goud kan veroveren. En daarom was de film, die thans gedraaid werd, bijzonder actueel, temeer daar de heer Tendeloo voor 't ge sproken woord zorgde en een heldere uit eenzetting gaf van hetgeen op het doek te zien was. Als men over olie begint te spreken, dan vraagt men zich allereerst af: hoe is de olie in de aarde ontstaan? Om deze vtaag Ook een subcommissie uit de rykscom- misise voor de monumentenzorg heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Zij be staat uit de heeren prof. ir. J. A. G. van der Steur, de heer H. van Heeswijk en dr. J. Kalf. Van de zijde van het gemeentebestuur werd ontkent, dat B. en W. den raad zou den voorstellen het rijk voor de geleden schade aan te spreken. Aangezien het rijk een groot aandeel heeft genomen in de restauratie kosten gaat het niet aan, zei- de men ons, om nu het rijk verantwoorde lijk te stellen voor de mislukking van deze poging. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het kerkbestuur een voorstel tot restaura tie zou doen, al staat hieromtrent nog niets vast. Verder zal de bovengenoemde subcommissie een rapport aan den minis ter van bnderwijs, kunsten en weten schappen uitbrengen over den toren. De houding van het gemeentebestuur zal zich voorloopig bepalen tot „de kat uit den boom kijken". le beantwoorden neemt men het volgende als vas+staand aan. Millioenen jaren geleden was de ver houding van de aarde ten opzichte van zee en land anders en men is tot de conclusie gekomen, dat aardolie niets anders is dan gezonken diertjes en plantjes. Daarop is een laag leem en zand gekomen, waarop een groote druk kwam. Door dien druk en de temperatuursverandering ontstond aard olie. Waar thans aardolie gevonden wordt, was vroege zee. In die opgesloten massa aardolie ontstaat beweging, terwijl er te vens gas en water afgescheiden worden. Soms scheurt de aarde en komt het gas brandend naar buiten, zoodat men dan weet, dat daar olie aanwezig is. In Borneo heeft men o.a. plekken waar het water naar de oppervlakte borrelt en ook dan weet men, dat er gas, dus aardolie, aan wezig is. Weet men door uiterlijke teeke niet, dat er olie is, dan gaat men er naar op zoek, o.a. door middel van seismografen en dynamiet Ten slotte zijn er dan nog de boringen naar olie, de meest toegepaste methode. De Chineezen boorden in het grijs verleden al op een primitieve manier naar olie en wisten het naar boven te brengen. Dat olie- boren is een ontzaglijk werk, omdat men soms tot 5000 meter diepte moet gaan. Steeds worden er dan pijpen van circa 26 meter lengte aan elkaar geschroefd, totdat men eindelijk op de olie stuit. Men denkt soms, dat als men eenmaal een oliebron heeft aangeboord, de olie vanzelf er uit blijft komen, maar dit is niet het geval, want maar vier procent van de aanwezige olie wordt door het aanwezige gas naar boven gestuwd, de rest moet op gepompt worden. Ook midden in zee wordt wel olie gevonden en opgepompt. Heeft men de olie aangeboord, dan moet deze ver voerd worden en daartoe gebruikt men pijpleidingen, dikwijls over een lengte van honderden km. dwars door oerwouden en woestijnen. In de oerwouden legdt men de leidingen op den grond, maar in de woes tijnen graaft men ze in den grond. Men heeft dan echter nog pas de ruwe aardolie. Deze wordt dan gedistilleerd door verwar ming in de raffinaderijen, waardoor ach tereenvolgens de volgende producten ont staan: Buta gas, lichte benzine, speciale benzine voor motoren en vliegtuigen, pe troleum, gasolie en gasoline, stookolie, smeerolie, cylinderolie, vaseline en para- fine, terwijl als laatste product uit de raffinaderij komt asphalt voor wegenbouw. Daarbij komt dan nog het vervoer via tank schepen naar alle wereldsteden enz. enz. Dit is in het kort een overzicht van de winning van ruwe aardolie, zooals de film het liet zien. In werkelijkheid zit er veel meer aan vast, maar het zou te ver voeren om daar dieper op in te gaan. Eén ding is wel zeker, dat de vele aanwezigen veel ge leerd zullen hebben bij het aanschouwen van deze film. Na een filmpje over smering van moto ren e. a. werd deze leerrijke avond beslo ten met een woord van dank door den afdeelings-voorzitter. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM Afd. LEIDEN Zaterdagavond j.l. werden, onder leiding van den heer J. A. Bronk, de schietoefe ningen hervat. De deelname was groot en de sch Letresiultaten waren goed. De aangewezen commandant van den B.V.L., overste Boots, is gieruimen tijd 'bij de oefeningen tegenwoordig geweest; hier uit blijkt, dat de samenwerking tusschen overste Boots en de afdeeling plaats heeft op een wijze, die in hooge mate bevorde- lij'k is aan den goeden gang van zaken bij den B. V. L. Alle B.V.L.-ers zijn hem in hoo>ge mate dankbaar voor zijn volledigen steun en ka- meraadschappelijken omgang. Ook de heer Parmentier, penningmees ter van de Plaatselijke Landstormcocn- missie, gaf door zijn aanwezigheid blijk van belangstelling. B. V.L.-ers, eiken Zaterdagavond van 7.3010 uur wordt geoefend in het voor malig Oudheidkundig Museum, Hooge - woerd, ingang Utrechtscheve er.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2