Qemettgde ffivdchtm De Sch.15 gezonken Noodlottige twistte Geertruidenberg JCefrt uw friaedzt Clef- DINSDAG 23 APRIL 1940 OF icmsrwc rniiRANT VIEKUfc BLAD - PAG. 11 GRONINGSCBE KUSTVAAR DER DOOR ENGELSCH SCHIP GERAMD EN GEZONKEN De bemanning gered Het Nederlandsche schip „Wocana" van de reederij Smit uit Groningen is aan de Engelsche Oostkust gezonken. Het schip, dat zich van Vlissingen op weg bevond naar een Engelsche haven en Zondag was vertrokken, werd tegen middernacht ge ramd door een Engelsch schip. De „Wocana", die met volle lichten voer en dus gemakkelijk moet te zien zijn ge weest, ontdekte het Engelsche schip te laat. Hoewel men nog poogde uit de vaart van het groote schip te komen, slaagde men hierin niet. De kapitein, de heer Frans Tuil uit Groningen, en de matroos H. Borg, eveneens uit Groningen, bevon den zich op het dek. Zij vertelden, dat de „Wocana" midscheeps aan bakboordzijde werd getroffen. Het was een geweldige klap, zoo vertelde kapitein Tuil. Hooren en zien verging. We konden niet anders doen dan de overige leden van de bemanning waarschuwen, die zich beneden in het schild, en de beide matrozen S. van Ham gekleed, daar zij op het punt stonden de wacht over te nemen. De stuurman, J. W. Hendriks uit Over- schild, en de beide matdozen S. van Ham uit Vlissingen en J. Geenhuizen uit Putten (Overijsel), slaagden erin eenige kleeding- stukken bijeen te zoeken, alvorens ze naar de reddingboot vluchtten. Het schip zonk onmiddellijk. De overlevenden werden opgenomen door het schip en gistermorgen aan land gezet. Gisteravond zijn ze in Londen aan gekomen, waar zij werden ondergebracht in het Bangor-Hotel. DE BEMANNING IN VEILIGHEID. Bij het departement van Bditen- landsche zaken is van dep consul te Emden bericht binnengekomen, dat de vermiste Sch. 15, de „Bep", in het Duitsche verboden gebied gezonken is. De bemanning is gered en zal te Wesermünde worden gehoord. Maat regelen tot vrijlating zijn tot dusverre niet getroffen. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplaag). Het bericht werd laat in den middag te Scheveningen bekend en verwekte hier uiteraard groote vreugde, niet het minst bij de familieleden van de acht leden der bemanning, want de verwanten hadden dagenlang in groote ongerustheid ver keerd. De reeder en de boekhouder van de firma J. J. van der Toorn, gingen gister middag bij de families het blijde nieuws vertellen, dat zich weldra als een loopend vuurtje over Scheveningen verspreidde. Toen wij, aldus de „Telegraaf", bij de echtgenoote van den schipper, Klaas Pronk, een bezoek brachten, troffen wij daar, behalve de zeer verheugde vrouw met haar twee jonge kinderen, ook ver schillende familieleden, onder wie de 80- jarige moeder van den schipper. Allen spraken vol blijdschap over de redding. Vier weken geleden had de familie ook reeds in ongerustheid gezeten, toen de Sch. 15 naar Borkum was opgebracht, doch betrekkelijk vlug was de bemanning toen naar Nederland teruggekomen. Allen had den een verklaring moeten teekenen, dat zij goed behandeld waren, waarna zij naar Nederland konden terugkeeren. Men begrijpt niet, hoe het schip thans ge zonken kan zijn, daar de bemanning kaarten mee had, waarop nauwkeurig het vischwa- ter stond aangegeven, zoodot het gebied goed uitgezocht kon worden. Het was de derde reis, die Pronk dit seizoen met de Sch. 15 maakte. Waar zij nu lagen, bevon den zich nog 46 visscherscheper. van ver schillende nationaliteit. Op 12 April heeft men in den vroegen ochtend het aanslaan van den motor van de Sch. 15 gehoord, maar toen het licht werd, was het schip spoorloos verdwenen. Ook ten huize van de vrouw van den stuurman, Maarten Pronk, een achterneef van den schipper, was de vreugde groot. Ook hier had de vrouw des huizes met haar vijf kinderen meer dan een week in de grootste spanning gezeten en men had zich al het ergste voorgesteld. Overal in Scheveningen zag men groep jes menschen staan, die het verrassende bericht van de redding bespraken. Wel werd betreurd, dat zulk een mooie motor- logger was verloren geraakt, maar het feit, dat alle leden der bemanning gered waren, was toch de hoofdzaak. Op Donder dag 11 April was nog per radio medege deeld door de Sch. 15, dat men Zaterdag 13 April aan den vischafslag te Scheve ningen zou aankomen. Er was goed ge vangen en de Sch. 15 meldde dien avond laat nog om 10 uur per radio een nader bericht te zullen zenden. Dit bericht is evenwel nooit opgevangen; men ver moedt, dat het schip dien avond tusschen 8 en 10 uur tot zinken is gebracht. Behalve de schipper en de stuurman moeten nog de volgende zes leden der be manning, allen uit Scheveningen afkom stig, zich in Duiischland bevinden: de mo tordrijver Arie Corving, de matrozen Piet de Jong, Leen de Jong, Leen Spaans en zijn broer Ziens Spaans en de lichtmatroos Piet de Jong. Men heeft te Scheveningen wel de verwachting, dat de bemanning over een paar dagen wel naar huis zal terug keeren. VISSCHERS BESTOOKT MET MITRAILLEUR Het avontuur van de „Erin". Met een vangst van 2000 manden visch is Zaterdagmorgen vroeg in de haven van IJmuiden teruggekeerd de daar thuis be- hoorende treiler „Erin" IJm. 12, van de reederij „De Vem". Zooals reeds gemeld, liepen Donderdag te IJmuiden geruchten, dat deze groote treiler door een Duitsch vliegtuig was be schoten. In een onderhoud, dat een verslag gever van de „Maasbode" met den schip per van de „Erin", den heer G. Plug had, bevestigde hij de juistheid van deze ge ruchten. „Het is helaas waar. aldus ving schipper Plug zijn relaas aan. We bevonden ons jl. Woensdagmorgen 4 uur op 58 graden 50 min. N.B. en 2 gr. 20 min. O.L., dus zoo ongeveer ter hoogte van het Skagerrak en de Noorsche kust. In de afgeloopen dagen waren tientallen vliegmachines ons reeds gepasseerd, die van Engeland naar Noorwegen vlogen en terug. Allerlei modellen zag je. Vooral die watervliegtuigen vlogen zeer laag en scheerden over het watervlak. Het grootste deel van die vliegtuigen bleek van Engel sche nationaliteit te zijn. Een enkele ma chine cirkelde eens om ons heen, maar verdween weer even vlug als zij gekomen was. Dat ging goed tot Woensdagmiddag 4 uur. We haalden juist onze netten weer binnen, toen een groote Duitsche bommen werper met een grooten zwaai op ons af kwam. Hij cirkelde om ons heen, maar we hadden alle aandacht noodig bij het bin nenhalen der vangst en schonken aan dat „ding" geen aandacht. Onverwachts, aldus de schipper, vloog dat mirakel dwars over ons schip heen, zóó tusschen de toppen van de masten door, terwijl de mitrailleur knetterde. Iedereen liet vallen, wat hij in zijn handen had en we vlogen uiteen, zoekend naar dekking. Sommigen wisten zich nog achter de koelkast te verbergen, de anderen lieten zich plat op den grond vallen en bleven roerloos op het dek liggen, terwijl ze niet omhoog dorsten te kijken. Ik stond juist op de brug en had geen kans gehad er uit te springen. Het oorverdoovend geronk van den mo tor vermengde zich met het knallen der kogels. Ik kon hem haast grijpen, toen hij den tweeden keer op ons afkwam, maar geluk kig zette hij koers naar de Noorsche kust. Ik heb veel meegemaakt, maar zoo iets hoop ik niet weer te ondervinden. Maar het mooiste is, wat willen die vlie gers toch eigenlijk van ons? We lagen ge heel stil, het was helder zicht en ons schip zit van onder tot boven, zoowel links als rechts vol met geschilderde vlaggen en het woord: „Holland". Twijfel aan onze nationaliteit is dus uit gesloten". „Vatte u dit salvo op als een waarschu wing om direct weg te gaan?" „Wat zal ik daarop antwoorden. Ik weet werkelijk niet wat die Dultschers daar nu mee voor hebben gehad". „Ik was alleen in die buurt, en daarom alleen heb ik de beenen genomen. We vischten oorspronkelijk gezamenlijk met twee, drie andere treilers. Maar ik heb bij zondere netten en daarom ben ik voor de makreel een uur Noordwaarts en zij Zuid waarts gestoomd. Direct na den aanval heb ik mijn colle ga's weer opgezocht en hen via de radio van het gebeurde in kennis gesteld. Dat doen we onder elkaar altijd, zoodat ande ren weten, waar het niet pluis is. En deze berichten hebben ze natuurlijk ook in IJmuiden opgevangen. Telkens blijkt weer opnieuw, dat je op zee niet bij elkaar van daan kunt gaan, want als er weer zoo iets gebeurd als met de „Protinus", dan zit je". „Weet u wel zeker, dat het ditmaal een Duitsch vliegtuig was?" vroegen we. „Beslist, ik zie dat hakenkruis nog op zijn staart zitten. Neen twijfel is absoluut on mogelijk. Van de „Adelante" IJm. 19, die even eens door een vliegtuig zou zijn beschoten, had de schipper niets gehoord. NEDERLANDSCH VRACHTSCHIP OP DE NOORDZEE DOOR DUITSCH VLIEGTUIG AANGEVALLEN In den loop van gisteren is ie Delfzijl be richt binnengekomen, dat het 338 bruto ton metende motorvrachtschip „Libelle", van de „Delfzijisohe Kustvaartonderne ming op de Noordzee door een Duitsch vliegtuig is aangevallen en beschoten. Bij de aankomst in een haven aan de Engel sche Oostkust heeft de gezagvoerder hier van de reederij op de hoogte gesteld. Een der opvarenden, de stuurman H. Oosterveldt, is door een der kogels licht aan den arm gewond. Hij is in een hospitaal ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is zeer bevredigend. Het schip heeft de reis voortgezet. DOODELIJK ONGELUK OP EEN STROOCARTONFABRIEK. Vanochtend om vijf uur is de vijf tig ja rige fabriekarbeider J. Hamminga, wonen de te Oude Pekela en werkzaam op de stroocartonfabriek „Union" aldaar, bij hel verrichten van werkzaamheden door tot nu toe onopgehelderde wijze door een van de machines gegrepen. De man kreeg zwa re verwondingen en werd naar het R.K. Ziekenhuis te Winschoten overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en vijf kin deren achter. SCHIPPER DOODGESCHOTEN In het café van de weduwe Verschure aan de Haven te Geertruidenberg heeft zich gisteravond een twist voorgedaan, wtarbü helaas een doode valt te betreu ren. Drie bezoekers van het café, die hier ei.kele borrels hadden gedronken, kregen on streeks zeven uur ruzie. Eer. van hen, B genaamd, wilde aar de woorden een eind maken door zijn klomp te gebruiken. Hij kwam evenwel niet zoover. Hij werd stevig in dén kraag gegrepen en het café uitgewerkt. Zijn 24-jarige zoor, zag zijn vader het café uitgooien en wond zich hierover zoodanig op, dat hij naar zijn nrbij gelegen woning snelde om een revol ver te halen. Met dit vuurwaper terugko mend ging hij het café tinner. en loste daar op de twee overgebleven personen viif schoten. De 45-jarige schipper M. van Strien werd hierbij zoo ernstig getroffen, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het St. Annagesticht moest worden over gebracht. Kort nadat hij hier was binnen gebracht overleed hij. Vader en zoon B. zijn door de gemeente-politie gearres teerd. KINDEREN SPEELDEN OP STRAAT Meisje onder auto en op slag dood Gistermiddag omstreeks vijf uur is op den hoek van de van Diemenstraat en de Houtmankade te Amsterdam, een ernstig ongeluk gebeurd, dat een zesjarig meisje het leven heeft gekost. Het meisje speelde met enkele vriendinnetjes op het trottoir. Plotseling holde zij den rijweg op. Op dat oogenblik passeerde juist een vrachtauto. Het meisje werd gegrepen en geraakte on der de auto. Zij kreeg inwendige kneuzin gen van zulken ernstigen aard, dat genees kundige hulp niet meer kon baten. Toen de ambulance-auto van den G.G. en G.D. op de plaats van het ongeuite arriveerde, bieek het meisje te zijn overleden. Het stoffelijk overschot is naar het Binnen gasthuis overgebracht. MOTORRIJDER DOOD GEVONDEN. Toen een majoor van de rijksveldwacht te Donkerbroek in den nacht van Zater dag op Zondag op surveillance was, werd hem door burgers medegedeeld, dat onder Bakkeveen een motorrij lei op den weg lag. Bij onderzoek bleek dat dit de 27-ja rige M. v. d. Meer uit Donkerbroek was, die reeds was overleden. Het rijwiel was iets beschadigd, maar de rijder was niet aangereden. DRIE AUTO-ONGELUKKEN ÖP DEN MUIDERSTRAATWEG. Zes wagens gehavend, maar geen ernstige persoonlijke ongelukken. Door een serie auto-ongelukken ls de Muiderstraatweg in den afgeloopen nacht en in den vroegen morgen min of meer op een auto-kerkhof gaan lijken, want zes auto's zijn door de botsingen zwa: be schadigd. Een taxi uit Soest ls indirect de schuld van deze aanrijdingen. Deze wagen kwam ongeveer drie uur uit de richting Amster dam, bestuurd door M. met drie passagiers. Een paar honderd meter voor den oprit van de Merwedebrug moest de chauffeur stoppen, omdat de benzinetank leeg was. M. ging op weg om benzine te halen, doch toen de tank war- gevuld, wilde de wagen nog niet vooruit. Aanvankelijk stond de taxi in de berm van den weg, doch het bleek noodig te zijn den motor op gang te brengen door duwen. Door deze manoeuvre kwam de taxi op den weg terecht. De chauffeur had helaas zijn lichten uitgedraaid. Op dat oogenblik na derde een tweede taxi, afkomstig uit Mui den en bestuurd door den eigenaar, den heer van E. Deze verkeerde onder den in vloed van sterken drank. De rijsnelheid van deze taxi bedroeg naar schatting 80 K.M. Met een geweldigen slag vlogen de wagens tegen elkaar. De tweede taxi werd uiteraard zwaar beschadigd. De bestuur der kreeg het stuur tegen de borst en moest per ziekenauto naar het Burgerziekenhuis worden overgebracht. De inzittenden van de eerste taxi liepen geen verwondingen op. Een van hen was dusdanig onder den in vloed van alcohol, dat hij van de heele bot sing niets gemerkt heeft Door den schok werd de auto geheel naar de linkerzijde van den weg geduwd. Om half zes naderde uit de richting Am sterdam een tru--k, afkomstig uit Frane- ker, de bestuurder van deze truck zag de beide taxi's aan den kunt van den weg lig gen en stopte om te zien of hij hulp moest verleenen. Hij zette z'jn wagen aan den rechterkant van den straatweg. Een tweede vrachtwagen, welke in de richting van Diemen reed, volgde kort na de truck. De bestuurder W. uit Diemen, die als een zeer voorzichtig rijder bekend staat, schijnt ook te veel op de verongelukte auto's gelet te hebben, althans hij reed met een vaart van 40 K.M. op de truck. Zijn wagen werd zeer ernstig beschadigd. W. liep een zware hoofdwonde en een hersen schudding op en werd eveneens naar het Burgerziekenhuis in Amsterdam overge bracht. De politie uit Diemen probeerde den wagen vhn den weg te duwen, dit luk te niet. omdat de remmen vast stond m en de wielen niet meer konden draalen. Toen lagen dus op de plaats van het eer ste ongeval reeds vier beschadigde auto's. Zoo was de situatie om half acht, toen een melkauto uit Muiden naderde. De be stuurder stopte teneinde zoo noodig assis tentie te verleenen. Maar ook zijn wagen zou de plaats des onheils niet zonder scha de verlaten, want ee t achteroprijdende luxe-auto, waarvan de bestuurder evenmin goed uitkeek, raakte de melkauto aan de achterzijde. Hierbij deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het gevolg van deze serie botsingen was dus, dat op den druksten tijd van den dag, wanneer vele autorijders de Merwedebrug in beide richtingen passeeren, zes wagens zwaar gehavend wachtten, totdat zij wer den weggesleept. (Reeds gesplaatst in een vorige gedeelte onzer oplaag). KIND IN EEN SLOOT GERAAKT EN VERDRONKEN Gistermiddag is het drie-en-een-half jarig dochtertje van de familie Alkema bij het spelen achter het ouderlijk huis te Sneek aan de Nieuwe Selfthelp in een sloot geraakt en verdronken. Een voorbij ganger vond het kind voorover in het wa ter liggen Kunstmatige ademhaling, wel ke geruimen tijd werd toegepast, mocht niet meer baten. DIENSTBODE VERMIST Voor de tweede maal binnen twee maan den tijds is in de omgeving van Breda een jeugdige dienstbode op geheimzinnige wij ze verdwenen. Beide verdwijningen ver- toonen deze overeenkomst, dat de meisjes des avonds haar betrekking verlieten om per rijwiel een boodschap te doen en daar van niet terugkeerden. Thans is de 22-jarige dienstbode B. v. G uit Zevenbergschenhoek, die Vrijdag avond haar betrekking aan de Ceintuur laan te Ginneken verliet, niet terugge keerd. Van dit meisje is het eenige spoor haar rijwiel, dat Zaterdagavond onbeheerd staande gevonden werd tegen een woning in de v. d. Borchlaan te Ginneken. De po litie heeft daarin aanleiding gevonden de Mark van de v. d. Borchlaan geheel af te dreggen, zonder resultaat evenwel. Tot dus ver ontbreekt van dit meisje elk spoor. KINDEREN VAN WISSEN DOOD GERED Toen brand was uitgebroken Toen gisteravond het echtpaa S. te Lemmer, na de beide kinderen van 5 en 3 jaar op bed te hebben g bracht, een wandeling ging maken, is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in hun woning. De beide kinderen, die boven sliepen en door geschreeuw de opmerkzaamheid van de buren trachtten te trekken, werden eerst niet gehoord. Gelukkig passeerde nog juist op tijd een buurvrouw, die het gejammer opmerkte. Deze waarschuwing de in de buurt wonende schoonouders, die aanstonds toesnelden. Zij waren in het be zit van een huissleutel, zoodat zij de wo ning konden binnendringen. Juist arri veerden ook de ouders weer. De heer S. vloog door de dikke rook onmiddellijk naar boven en wist de kinderen, die al be wusteloos waren door de rook, van een witsen dood te redden. Na verloop van eenigen tijd kwamen de kinderen weer bij. Zij bleken verder on gedeerd te zijn. De zoldering onder hun slaapplaats brandde gedeeltelijk weg. Met emmers water werd de binnenbrand gebluscht. Verzekering dekt de scha 4e. UITSLAANDE BRAND DOOR OM VALLEN PETROLEUMTOESTEL Zolderverdieping uitgebrand. Gistermiddag om kwart over vijf werd de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand in het perceel Kinkerstraat 255. Het bleek, dat de bewoner, die daar in een achterkamer op de derde étage met een petroleumtoestel bezig was, zich gebrand had, waardoor hU het toestel had laten val len of wel omver had gesleept. Toen de brandende petroleum over den grdhd stroomde en de vlammen om zich heen gre pen vluchtte de man de kamer uit. Hij liet daarbij de deur achter zich open, zoodat het vuur, tengevolge van de trek zich snel uitbreidde. Gelukkig waren er op dit oogenblik wei nige van de vele bewoners van het huis aan wezig. Persoonlijke ongevallen zijn dan ook niet voorgevallen. De vlammen tastte de zoldertrap aan en toen de brandweer arriveerde, stond reeds de zolder in lichterlaaie. Terwijl hot vuur op de derde étage zich tot den achterkant beperkte, kroop het op den zolder ook naar do voorzijde van het huis. De gehee- le zolder brandde nu. Aan de achterzijde, waar de brand het felst was, sloegen de vlammen in den kap en daardoor mede naar buiten. Nog voordat de brandweei don strijd kon aanbinden was ook de kap van de zol der van perceel 257 aangetast. Met vier stralen ging men net vuur te lijf. Toen was spoedig het pleit beslecht. Te ruim half zes was men het vuur meester en te gen zes uur was het vuur gedoofd. De achterkant van de derde étage en de ge- heele zolder van perceel 255, alsmede een gedeelte van de.zolder van perceel 257 zijn uitgebrand. Eenige kinderbedden, die hier stonden, werden smeulend omlaag geworpen. De dakkap moest gedeeltelijk worden weggehakt, omdat het vuur hier nog eenigen tijd nasmeulde. „PRIKKELDRAAD!" Onder verdenking van verduistering van prikkeldraad toebehoorende aan defensie, zijn te Helmond door de gemeentepolitie in arrest gesteld de landbouwers P. v. d. DE HORDE Ongetwijfeld is er wel niemand, die xe nooit gezien heeft, onze welpjes, die kwie ke kereltjes in hun groene truien en dito petjes. Het zijn de jongste leden van de Verkennerabeweging, die de eer genieten, in dezelfde tijd als de meeste groepen van onze tienjarige beweging in de windselen gelegen te hebben. Als u ze ziet gaan door de straten, zijn ze meestal op weg naar een horde-bij'-en- komst. Gaat u eens mee kijken, wat ze daar doen! Springend en joelend komen ze binnen. Na een teekan van Akela af een van de andere leidsters, wordt het even stil. Heusch, dat kan! Maar't is de stil te vóór de storm. Want, hoort u maar! Uit de vier hoeken van het lokaal komen ze aangere/nd, hurken als echte jonge wolver neer rondom de Oude Wolf en beloven haar: „Akela, wij doen ons best!" Vol vuur spoort één van de weipen zijn broertjes nog eerts extra aan: „Doe je bést!" waarop zij antwoorden: „Wij dob (wij doen ons best). Weer een oogtenbliik stilte voor gabel, vlag hljöohen en inspectie en dan begint de jacht. Vandaag jagien we op een hert, dat tel kens aan onze aandacht ontsnapt, maar diat eindelijk onder groot enthousiasme gevan gen wordt. Morgein zijn we ineens allemaal Eskimo's geworden, die op rendieren jagen. Een andere keer gaat de tooht naar een verlaten streek, waar een missionaris een terrein gereed moet vinden voor zijn mis siewerk. We bouwen daar dan hutten en schuilplaatsen. De volgende week is het weer misschien minder geschikt voor jonge wolfjes om op jacht te gaan. We blijven dan in het hordie- hol. U ziet, ook dat is ingericht als een ver blijfplaats voor vroolijke, onbezorgde jon gens, waar zie zich tihuis voelen, ieder in' zijn eigen nest. Dansen, zingen, spelen werken en daarbij een blij kind van God zijn, daarvoor roepen wij de welpen bij elkaar en daarvoor doen zij hun best, tot dat.... de kinderjaren voorbij zijn en de Verkenneretroep hen overneemt naar nieu we avonturen in Jongensland. Moge Gods zegen en veler belangstelling ons vergezellen op onze jachten met deze- jonge wolfjes door het zonnige rimlboeland'. Akela P. KELLENAERS. H., A. van T. en A. S. Zij hebben van mi litairen, die prikkeldraad per vrachtauto vervoerden, tegen lagen prijs rollen draad gekocht, ofschoon zij konden weten, dat hierdoor het Rijk benadeeld werd. De kroeierij is geruimen tijd toegepast, zoo dat het verduisterde draad een aanzien lijke hoeveelheid vormt. ONVEILIG STRAND. Het strand te Sohevenlngcn is onveilig tusschen de 6trandpalen 91 en 94, op Woensdag 24 April van 9.30 tot 18 uur, wegens sohietproeven met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weder toegankelijk is, nadat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. BulVenlandsctie berichten OVERSTROOMINGEN IN NIEUW-ENGELAND. Uit Boston wordt gemeld: Als gevolg van geweldige regenbuien zijn in Nieuw- Engeland overstrcomingen ontstaan, wel ke gepaard gingen met een zwaren wind. Eenige honderden huizen, dijken en sche pen zijn hierdoor beschadigd of vernield. De aangerichte schade is dan ook zeer aanzienlijk .Boomen en electrische palen zijn weggerukt en daken zijn afgewaaid. De bewoners hebben hun huizen moeten verlaten. De verbindingswegen zijn ge stremd. Er zijn ook slachtoffers gevallen, doch hun aantal is nog niet bekend. KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD". De waakzaamheid ovor ons hart moot zich uttsirokken tot drie vtf- andon, do wereld, het vleesch en den duivel, of tot drie ondeugden: de hebzucht, den wellust en de i/dete roem. De wijsheid van omhoog is vrede lievend, eerzaam, niet geneigd iot voroordaelen. Men mooi niet ver- oordoelen dan hetgeen zeker ver- koord is. zooals moord of echtbreuk. Slechts dan moet mon zich togen lomand verzotten, wanneer men zokar Is van zijn slechte bedoelingen on dan uit zuivere liefdo. „Wfa zl/n broeder lief heeft, blijft In hel licht" zegt Sint Jan (t Joh. 2. io). Abt Joannes van Slnte Marie.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11