MAANDAG 22 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GOUDEN MEDAILLE VOOR MEVR. O. VAN ITERSON—KNOEPFLE Op de voorjaarstentoonstelling van „Ar- ti et Amicitiae", welke Zaterdag te Am sterdam geopend is, heeft onze stadge- noote mevr. O. van ItersonKnoepfle de gouden medaille van H.M. de Koningin ver worven voor het „Stilleven met visschen". Mevr.'van Iterson had reeds eerder een gouden medaille verworven op de we reldtentoonstelling te Parijs en een zilve ren op de wereldtentoonstelling te Brus sel, terwijl ook andere onderscheidingen haar voor haar werk ten deel vielen. Deze hoogste onderscheiding van „Arti et Amicitiae" geeft temeer een juisten blik op de capaciteiten dezer Leidsche schilde res, als men weet, dat zij eerst zeer kort geleden aan dit schilderij is begonnen. Het bewijst, dat mevr. v. Iterson zeer gecon centreerd is op haar werk, waarin zij ge heel opgaat. MEISJE VOOROVER IN SLOOT GEVALLEN. Gistermorgen te ruim 8 uur is de 18-ja rige E. T. uit de Ten Catestraat op den Haagweg door een duizeling bevangen en van den weg voorover in de sloot nabij Rozenhof gevallen. Kerkgangers zagen het ongeluk gebeuren en met vereende krach ten slaagde men er in het meisje op den kant te brengen. Zij werd in de pastorie van Rozenhof binnengebracht en van droge kleeren voorzien. De E.H.D. vervoerde haar daarop naar de ouderlijke woning. Geluk kig had zij geen noemenswaardig letsel op- geloopen. HARMONIE KAPEL T. D. Zaterdagavond gaf T. D. haar 62ste uit voering in de goed bezette Stadsgehoorzaal. Wij konden constateeren, dat dit gezel schap zijn taak ondanks de moeilijke tijds omstandigheden op keurige wijze wist te volbrengen. Met de „Per aspera ad astra"- marsch van E. Urbach, werd dit rijk ge varieerde programma geopend, waarna de voorzitter, de heer Cornet een woord van welkom tot de aapwezigen richtte in het bijzonder tot den heer Tieleman, bescherm heer dei* vereeniging, de leden van de directie en het kantoor-personeel. Vervolgens stelde spr. den nieuwen directeut, den heer W. Smolders, voor, daar de heer Bokhove deze functie wegens dienstverband niet langer kon blijven ver vullen. Na dit intermezzo werd met de verdere afwerking van het programma een aanvang gemaakt. De „Jubel-Ouverture" van Chr. Bach gaf ons reeds te hooren, dat T, D. in haar nieuwten directeur een waardigen plaats vervanger gevonden had. De wals „Am Meeresstrande" van Max Fischer werd niet bijster vlot ingezet, het begin was onzeker, doch na de eerste 10 maten was men er geheel in en het bleek, dat men dit num mer toch wel degelijk onder de knie had. Een solo voor Tuba „Air de l'Opera Le Chalet" van A*. Adam werd door den solist, den heer F. Rombout, zoowel technisch als muzikaal met veel bravour ten gehoore gebracht; een woord van welverdiende hulde is. hier zeker op zijn plaats. Op bijzonder goede wijze vervulde de piston-solist in een fantasie uit de Opera „Cavalleria Rusticana" zijn lang niet onbe langrijke partij, waarna met het traditio neel gewoxden nummer „Rats, kuch en boonen" een einde aan het muzikale ge deelte van dezen avond werd gemaakt. Het gezelschap v. d. Maessen heeft de aanwezigen op vroolijke wijze nog eenigen tijd weten bezig te houden, terwijl het ge heel bésloten werd met een bal. Kruisvaart-Cohort „St. Pancras" In de agenda van de Kruisvaart-Cohort „St. Pancras" is een fout geslopen. Er staat Dinsdag 7.30 uur Odo-ban, dit moet zijn: Dinsdag 7.30 Aspiranten en Woensdag 8 uur Odo-ban. Standplaats Treinpersoneel der N.S. wordt opgeheven In verband met de invoering der Diesel- tractie op het baanvak LeidenUtrecht, zal ingaande 19 Mei a.s. de standplaats voor treinpersoneel der Ned. Spoorwegen alhier worden opgeheven. Het treinpersoneel, hoofdconducteur en conducteurs zal wor den overgeplaatst. De heer ir. F. H. E. Guljé alhier is be noemd tot lid van het bestuur van het Instituut voor Nederlandsche economische belangen in Ned. Indië. De politie-brandweer heeft gisteren een bouwvalligen schoorsteen verwijderd van een perceel in het Suzanne Klinkerthof. Gistermiddag te half één is ten huize van de wed. v. d. K. in de Kamerlingh On- neslaan een petroleumvergasser in brand geraakt. Met behulp van een buurman werd het vuur tijdig met een emmer water ge- biuscht. Mevr. v. d. K. had brandwonden aan een pols en een snij wond aan een der handen opgeloopen. Gistermorgen is een auto op den Nieuwe Rijn gebotst tegen de winkelpui van per ceel 25, bewoond door mevr. W. De auto bleek te worden „bestuurd" door den 22-jarigen G. J. N., die niet sturen kon, geen rijbewijs bezat en vergezeld was door iemand, die ook niet rijden kon. Zij hadden gebruik gemaakt van de auto van een kennis, die bij hen op bezoek was en waren gaan toeren.... met als gevolg natuurlijk een procesverbaal. Tooneel LAATSTE UITVOERING VAN HET SCHOUWSPEL „Ja of Nee" door „Het Masker" Het is een groot verschil of een meisje, dat door een jongeman ten huwelijk wordt gevraagd, ja of neen zegt. De levensbestem ming van twee jongemenschen, mitsgaders die van hun familie en eventueüe afstam melingen kan er totaal door gewijzigd worden. Dat is zoo de algemeen geldende opvat ting. Maar als u de voorstelling van „Yes or No" van Kenneth Horne hebt gezien, dat in de serie voorstellingen van de Kunstkring „Het Schouwspel" als laatste voorstelling door de tooneelgroep „Het Masker" gister avond in den Schouwburg werd gegeven (Maandag 22 April en Dinsdag 30 April wordt de opvoering herhaald), dan denkt u er wellicht anders over. Stel u een charmante jonge dame voor, de dochter van een Engelschen dominee, die' op een goeden dag bezoek krijgt van een jongen man, dien zij vroeger al reeds heeft ontmoet, maar die nu een serieuze huwe- lijkscandidaat is geworden, doordat hij een goede baan in Perzië heeft gekregen. De jongeman is nl. wat men noemt „in de olie". Wat gebeurt er nu als deze jonge man de dominee's dochter vraagt en zij „neen" zegt? Dan wisselen er twee paren, van wie men eerst gedacht had, dat zij voor elkaar bestemd waren. Of. m.a.w. zij die in wer kelijkheid voor elkaar bestemd blijken, vin den elkaar. Maar wat gebeurt er, als de dominee's dochter nu eens „ja" had gezegd? Dan blij ken toch dezelfde paren elkander té vinden. En tenslotte is er nog een derde moge lijkheid: wat gebeurt er als de jongeman de dominee's dochter nu eens heelemaal niet gevraagd had? Het resultaat is alweer pre cies hetzelfde! Het is een aaraig gegeven, dat op een an-usante wijze is uitgewerkt. De sfeer is wat al te zeer naar de klucht getrokken door de onrustige schildering van het luid ruchtige en slordige huisgezin van den ver- geetachtigen dominee. Maar aan den an deren kant bezorgt dat ons weer ontel bare vroolijke oogenblikken. Jammer, dat Ku Arnoldi, door ziekte verhinderd was de rol van dominee te vervullen; als zijn plaatsvervanger tiad Johan Gobau op, die zich op bewonderenswaardige wijze kweet van zijn lastige opdracht. De hoofdpersoon, Jo de dominee's doch ter, was Heieen Pimentel, die de wisselen- do stemmingen in al de wisselvallige situa ties van dit spel uitstekend tot hun recht deea komen, hierbij gesecondeerd door Jacqueline Royaards-Sandberg, als de slor dige en in eeuwigen strijd met de open staande kastdeu. liggende dominee's vrouw, en Georgette Reyewsky als Jo's zuster. De beide overige mannelijke rollen wer den vervuld door Cruys Voorbergh als de hulpprediker en Wim Paauw als de jonge man, die „in de olie" was. Het was een zeei goede opvoering, en er is heel wat gelachen. Van den voorzitter, den heer de Raadt, vernamen wij nog, dat het Schouwspel nog verder gaande plannen#heeft, nl. om voor het volgende seizoen nog een aparte serie van vijf voorstellingen te geven, waardoor het aantal voorstellingen van vijf opeens zal stijgen tot tien. Men kan dan een keuze doen tusschen een abonnement op vijf of op tien voorstellingen. In het programma vin der de leden daarover nader gegevens. RECHTZAKEN Haagsche Politierechter Het vergeten nummer. M. C. v. d. P. te Noordwijk was door de politie aangehouden toen hij met een auto reed waarvan het nummer niet klopte met de aanwezige papieren. Ver dachte voerde aan, dat hij voor zijn* moe der een auto had gehaald, waarop geen nummer aanwezig was. Omdat ij het num mer, dat zijn moeder had, niet precies uit het hoofd wist, had hij bij vergissing een ander nummer er op gezet, dat toevallig maar één cijfer scheelde. Hij kon met de auto toch niet blijven staan, meende hy. De officier nam aan, dat het een vergis sing van verdachte geweest was, maar vond toch, dat hij veroordeeld moest wor den tot een geldboete van f 5 subs 5 da gen, want men moet op de autoi.ummers kunnen vertrouwen. „Ja het is zoo", zei verdachte berouw vol „ik ben schuldig, niets aan te doein." Bij zooveel berouw wilde de politierech ter niet achter blijven en hij halveerde den eisoh, zoodat het vonnis werd een rijks daalder boete. De groote jongen en het kleine hondje. In Maart liep een jongeling, afkomstig uit Leiden, des avonds nog een straatje om. Hij liep daar rustig te loopen toen er een deur open ging en een oud? dame een klein hondje „uit liet", opdat he* hondje zou doen waarvoor het uitgelaten werd. Nu is het zoo met kleine hondjes, die altyd netjes op een kussen mosten liggen, als zij uitgelaten worden, dan zijn ze uitgelaten. Ook dit hondje bevestigde dezen gulden regel, want hij bewees zijn uitgelatenheid daar uitgelaten gaan blaffen. Dit blaf fen gold het wandelende jong mer.se'n, dat niets voor deze aanblafferij voelde en naar het keffertje schopte. Het hondje was ech ter vlugger dan des jongelings voet en de schop was mis. Hij probeerde het nogmaals, weer mis. De juffrouw riep het hondje. Ook al mis, want het beest kwam niet. De jongeling schopte inmiddels weer mis. De juffrouw riep hierna en het beest kwam nu werkelijk. De jongeling schopte in tusschen weer mis, want net beest ging tusschen des juf- frouws onderdanen door naar binnen. Het jongmensch werd boozer en gaf thans een schop tegen de deur, die raak was, omdat deuren niet hard weg kunnen loopen. Hij gaf een schop naar de juffrouw, mis, omdat de juffrouw wel kon loopen. En ten slotte een schop tegen een groote ruit, die raak was. Men ziet schoppen was in dit spel troef. „Het waren allemaal senuwe", zei schop penkoning, pardoen de jongeling: „Rare zenuwen" vond de officier en eischte vijf gulden boete wegens vernieling. „Ik was zoo bang en senuwachtig, dat ik maar raak schopte", zei de jongeling nogmaals. De hoogste troef speelde de politierech ter uit, want hij verdubbelde den eisch, zoodat het werd tien gulden boete. Het jongmensch verloor dus het spel met schoppen, wa. t hij kon daar geen troef meer tegenover sbellen. Zonder schoppen uit tc deelen verliet hij met zijn senuwe het gebouw. HAAGSCH GERECHTSHOF rijksveldwachter uit nieuwkoop veroorzaakte ernstige aanrijding. Bovendien had hij geen rijbewijs. De rijksveldwachter H. van S. uit Nieuwkoop stond hedenmorgen in hooger beroep voor het Haagsch Gerechts hof terecht van een vonnis van de Haagsche Rechtbank, die hem veroordeeld had we gens het veroorzaken van lichamelijk let sel door schuld tot een geldboete van f 25 subs. 25 dagen. Op 15 Juli reed verdachte op een motor nabij het kruispunt van drie wegen n.l. den Nieuwkoopkschen-, Nieuwveenschen- en Noordschenweg. Als verkeer van rechts voor verdachte naderde een andere motorrijder: A. S. Wal raven, die naar de richting Noorden ging. Verdachte had voorrang moeten verlee- nen. Maar aangezien hij dat niet gedaan had was er een ernstige aanrijding met Walraven gevolgd. Er was echter nog een bijkomstigheid, want, de veldwachter reed op zijn motor zonder dat hij in het bezit was van een rijbewijs. Een getuige deskundige, door de verde diging gedagvaard, zeide dat een ieder daar en bocht afsneed. De president merk te hierbij op, dat het slachtoffer dit juist met gedaan had. De getuigenverklaringen spraken elkaar nogal eens tegen, maar de Procureur-Ge neraal was de meening toegedaan, dat ver dachte schuldig is aan deze aanrijding. In verband met der plaatselijken toestand wilde spr. het links rijden niet aanrekenen. Maar niettemin had verdachte voorzichti ger moeten ry'den, want hij was precies met den toestand ter plaatse op de hoogte. Spr. is het dan ook geheel met het vonnis van de Rechtbank eens en vraagt daarom bevestiging. De verdediger van verdachte wees er op, aat een veroördeeling voor verdachte fu neste gevolgen kan hebben en wees daarbij vooral op de disciplinaire gevolgen voor verdachte. Pleiter drong dan ook met klem op vrijspraak aan. Uitspraak over 14 dógen. Laatste Berichten Binnenland ONGELUK MEI DOODELUKEN AFLOOP. Aan de Oostmarsumschenstraat te Almelo is vanochtend een ongeluk gebeurd, waar van de negentienjarige C. Walda het slacht offer is geworden. Twee vrachtwagens, een geladen met melkbussen, de andere met een aantal koeien, kwamen met elkaar op den hoek van de straat in botsing. Een der wagens schoot daarbij het trot toir op, waardoor W. gegrepen en tegen een huis gedrukt werd, waarbij de dood vrij wel onmiddellijk intrad. MAN TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. In den afgeloopen nacht is de 29-jarige ongehuwde kruidenier K. T. wonende te Groningen door tot nu toe onbekende oor zaak in het van Starkenborchkanaal ge raakt en verdronken. Het lijk is vanmor gen opgehaald. SPELEND MEISJE TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Personeel van een der politiebooten heeft vanochtend in de Rijn-haven te Rot terdam het lijkje o»-?re»d van het zeven jarig meisje P. J. de Bruin, uit d-e Rose- straat, dat gisteren bij het spelen te water is geraakt en verdronken. AANGEVER VAN TNBRAAK IS DE DIEF ZELF. Vanochtend kwam de portier van een po likliniek aan de Keizersgracht te Amster dam bij de politie van het bureau Mamix- straat aangifte doen, dat er in de lokalen van de was ingebroken en dat er een en ander was ontvreemd. Een rechercheur, die ter plaatse een on derzoek instelde, zag al eauw dat de „in braak" gefingeerd was. Hij onderwierp den portier aan een streng verhoor en deze be kende tenlotte zelf den diefstal te hebben gepleegd. Hy had de lessenaar van den dok- De Sch.15 gezonken DE BEMANNING IN VEILIGHEID. Bij het departement van Buiten- landsche zaken is van den consul te Emden bericht binnengekomen, dat de vermiste Sch. 15, de „Bep", in het Duitsche verboden gebied gezonken is. De bemanning is gered en zal tc Wesermünde worden gehoord. Maat regelen tot vrijlating zijn tot dusverre niet getroffen. ter opengebroken en uit een daarin gebor gen geldkistje twee en twintig gulden weg genomen. Buitenland HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 22 April. (A. N. P.). Het Fran- sche legerbericht van hedenmorgen luidt: Bedrijvigheid van onze patrouilles ten Oosten van de Moezel. Wat de gebeurtenissen in Noorwegen be treft, bestaat er thans aanleiding te ver wijzen naar het offkieele Britsche commu niqué, dat als volgt luidt: Op 20 April was er groote activiteit in de lucht. Tal van bommen werden uitge worpen op Namsos. De stad leed groote schade en het eenige verlies der geallieer den was een gezonken treiler. Onder de geallieerde troepen vielen geen slachtof fers. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 22 April. (A.N.P.) Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Narvik werd gisteren opnieuw door vyan- delijke zeestrijdkrachten beschoten zonder dat het tot een landingspoging tegen de door Duitsche troepen bezette zone kwam. De in de zone van Drontheim opereerende Duitsche afdeelingen bereikten ter voort zetting van de operaties belangrijke punten. Nergens ontstonden hierbij eenige gevech ten van beteekenis. In de zone van Berden werd de door de Duitsche troepen verkregen buit vermeerderd met een aantal stuks mo dern geschut en groote hoeveelheden oor logsmateriaal. De verbinding te land tus schen de door Duitsche troepen bezette zones van Oslo via Kristiansand tot Sta- vanger is tot. stand eekomen. De in de zone van Oslo in Noordelijke en Noordwestelijke richts«e ontrekkende Duitsche troenen ziin met Noorsche afdeelingen slaags geraakt. Hierbij namen onze troeoen Gjoevik en Lil- lehammer alsmede Lund°haedge. De vijand leed sterke verliezen. Sterke afdee1ineen gevechtsvliegers bestrijden met succes Britsche landingspogingen bij Namsos en Andalsnes en vernielden de met viiandelij- ke troenen bezette plaatsen en de spoor lijnen. Een Britsche torpedojager werd ge troffen. twee vijandelijke kooovaardiische- pen werden tot zinken gebracht. Ondanks het slechte weer hieloen Duitsche gevechts vliegtuigen mede, om den vnandelijken te genstand ten Noorden van H*mar te bre ken en vernielden achterwaertsche spoor verbindingen van den tegenstander. Het met groot-» munitievoor^aden gevulde arse naal van het garnizoen Oslo werd in Peve- do«va ontdek* en in veiligheid gesteld. Bij den lacht on du'kbooten in hpt Ska- gerrak en het Kattegat werden twee viian- d"liike onderzeeërs vernield. On de Noor sche marinewerf Horten werd het bedrijf hervat. Het luehtwanen zette ziin verken ningsvluchten on zee ter hoogte van Nar vik. aan de Westkust van Noorwegen en boven het Noordelijke deel van de Noord zee voort. Britsche vliegtuigen deden een aanval on het vliegveld Aalborg zonder iemand te treffen of eeni®e materieele schade aan te richten. Daarbij werden drie Britsche vliegtuigen, en een ander toestel des nacht-?, boven Duitsch kustgebied neer geschoten. In het Westen geen gebeurtenissen van betpp"kenis. Duitsche vliegtu'g.en drongen hij hun verkenningen boven Frankriik tot Bordeaux door. In den loop van den da® ontstond een reeks luchtgevechten. wa®rhii twee Britsche en twee' Fransche toestellen werden peer®ehaeld. Drie Duitsche machi nes keerden niet terug. Fpn vliegtuig moest we® ens henzinegebrek op Zwitsersch ge bied landen. VERLIEZEN DFR RRTTPrHE TROEPEN ZEFR GERENG. LONDEN. 22 April. (A.N.P.) De ver liezen der Britsche troepen in Noorwegen tengevolge van de luchtaanvallen zijn tot dusver uiterst gering geweest. Het moreel der Noorsche troepen is thans zeer hoog en hun uitrusting wordt geleidelijk verbeterd. De Noren houden stand achter de verdedi gingslinie nabij het Mjone-meer. Ook het kleine garnizoen in het fort Hegre blijft weerstand bieden. BERLIJN SPREEKT BRITSCHE BERTCHTEN TEGEN. BERLIJN. 22 April. (A. N. P.). Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Reuter maakte heden weer melding van beweerde successen van Engelsche en Noorsche troe- r.en in Noorwegen, in het bijzonder van de aankomst van Engelsche troepen in de omgeving /an het Moessarreer en van een beweerde herovering van Hamar door Engelsche troenen. Hiertegenover wordt van Duitsche zijde vastgesteld, dat Hamar in handen is van de Duitsche troenen. die thans verder naar het Noorden optrekken, en dat Hamar ver achter het front ligt. En gelsche of Noorsche troepen hebben tot dusver nergens het initiatief genomen. Veeleer maken de Duitsche troepen over al in de door hen bezette zones voortdu rend verdere vorderingen. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hendcrika d. van L. Kop en A. W. Wagemaker Maria Antonia Johan na d. van L. v. Velsen en C. W. v. d. Steen Martina Johanna d. van J. de Haas en M. Freeke. Ondertrouwd: H. Broers, jm, 27 jaar en C. J. Erades, jd, 27 jaar G. J. v. Doorn, jm, 47 jaar en M. Roelandse, jd, 34 jaar H. Doove, jm, 23 jaar en H. v. Egmond, jd, 20 jaar P. IJ. Feitsma; 23 jaar en J. M. Meijers, jd, 21 jaar L. v. d. Kamp, jm, 22 jaar en S. A. Ramark.jd, 25 jaar A. Kop, jm, 23 jaar en T. v. Dissel, jd, 22 jaar G. K. Martyn, jm, 27 jaar en W. Hartkoorn, jd, 21 jaar P. Philippo, jm 32 jaar en O. de Roode, jd, 29 jaar P. de Tombe, jm, 24 jaar en C. Crama, jd, 22 jaar. Overleden: W. Berbee, vr., 45 jaag M. Marseille, hsvr. van: G. Chaudron, 71 jaar C. de Groot, m., 79 jaar M. C. Roos, wed. van: L. W. J. ten Kroode, 62 jaar M. C. Draaisma, wed. van: J. van Meurs, 72 jaar. DE NOORSCHE STRIJDKRACHTEN. LONDEN, 22 AprU (A.N.P.) Te Lon den ontvangen betrouwbare berichten ge ven te kennen, dat de Noorsche troepen zich thans herstellen van de gevolgen der demoralisatie, die veroorzaakt werd door verraad ifi dien aanvang van den Duiteahen inval. Het moreel van officieren en man schappen zou op zeer hoog peil staan eft. zij vormen thans compagnieën om weer stand te bieden aan de Duitschers. Op som mige plaatsen hebben de Britsche troepen contact gevestigd met de Noren. Vooral in Oost-Noorwcge-n heeft de aansluiting van Britsche en Noorsche troepen een voortref felijk effect teweeggebracht. D-e operatie werd met groot succes uigevoerd en snel ler dan kon worden verwacht. Er verluidt, dat ook Fransche troepen aan larnd zijn gegaan en m contact zijn getreden met de Britsche en Noorsche troepen. Er is geen bevestiging verkregen van de persberich ten volgens welke Elvenuim en Hamar her overd zouden zijn. De laatste betrouwbare inlichtingen van Londen toonen aan, dat tot dusverre de -Brite-ohe landingen zeep succesvol zijn geweest en dat de verliezen, tengevolge van luchtaanvallen verwaar loosd kunnen wordien. Klaarblijkelijk wa-, ren de Duitschers volkomen in het. onze kere over de juiste punten, waar <Le Brit sche troepen landden. Het terrein, waar de Britsche strijdkrach ten opereeren is buitengewoon moeilijk, bergachtig, en het maakt het gebruik noo- dig van kleine mobiele troepen, die slechts licht berggeschut vervoeren. Het wordt echter duidelijker, dat de Duitschers geen weerstand hebben verwacht in Noorwegen, anders zouden zij geen troepen hebben ge zonden naar Narvik zonder de zee te be- heerschen. Een bevestiging van den strijd lust onder de Noren ziet men in de moe dige verdediging van het garnizoen van Hegre en ook in de berichten, dat de Noor sche troepen nog steeds een linie bezet hou den in de nabijheid van het Mjoesa-meer. LUCHTGEVECHT BOVEN BELGISCH GEBIED. BRUSSEL, 22 April. A. N. P.). Offi cieel wordt medegedeeld, dat vanochtend een Duitsch vliegtuig en drie Fransche "liegtuigen, welke het achtervolgden, tot boven Belgisch grondgebied zijn doorge drongen en nab.j Neufchauteau een ge vecht hebben geleverd. Het Duitsche toe stel stortte neer en een der inzittenden werd gedood, terwijl twee gewond wer den. De machine is volkomen vernield. De regeering zal de noodige proteststap pen ondernemen. SPIONNEN GEARRESTEERD IN BELGIë BRUSSEL, 22 April (A.N.P.) De gen darmerie te Duffel, in de omgeving van Mechelen, heeft drie Polen en een Duit- scher die gegevens omtrent de landsverde diging verzamelden, gearresteerd. De vier vreemdelingen zijn ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. NEDERLANDER IN BELGIE GEARRESTEERD. BRUSSEL, 22 April. (A. N. P.). De po litie te Brugge heeft een Nederlander ge arresteerd, die gegevens betreffende de landsverdediging trachtte te verzamelen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 22 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 436 vette koeien, waarvan de pryzen waren: 8290, 7080 en 5468 cent, per kg. slachtgewicht 85 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk, 54 vette kalveren 2e kwal. 6470 en 3de kwal. 50—62 cent per kg. levend gewicht; 245 nuchtere kalveren 69 en 34 scha pen 17—22 per stuk, 448 varkens 7173 cent per kg. slachtgewicht (enkele hooger) rotterdam, 22 April. Vee. Aanvoer: 1995 totaal. 864 vette runderen, 151 vette kalveren, 49 nuchtere kalveren, 199 scha pen en lammeren, 731 varkens en 1 bok. Prijzen Der kg.: vette koeien 7688, 6274 en 4858 cent, vette ossen 7686. 8274, en 5060 cent; vette kalveren 1.251.35, f 1.00—1.15, 0.850.95; varkens (levend gewicht) 62, 61 en 59 cent, schapen 62, 55 en 40 cent, lammeren 65, 58 en 50 cent. Prij zen per stuk: schapen 392920 en lam meren 292011

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3