De inwijding der nieuwe kerk BIOSCOPEN TE LEIDEN OMGEVING MAANDAG 22 APRIL 1940 IE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. II UIT DE GESCHIEDENIS VAN VOORSCHOTEN En een minder vleiend oordeel door A. N. DUYNISVELD, pr. I Over deze 'kerk staat in het Memorie boek der parochie uit het jaar 1888 datee- rend volgend oordeel: „Hoezeer bouw meester en aannemer te prijzen zijn we gens den uitmuntenden bouw van kerk en torens, zijn er toch naar goed oordeel van architects uit deze dagen, feilen be gaan, welke op den duur van tijd tot groot nadeel van het werk zullen strekken. Eer stens is de toren minder hecht, zoo om de valsohe constructie en de binnenwaartsche plaatsing van het vierkant der klokken- (kamer en vooral van het achtkant toren- stuk, als om de vele zachte steenen, welke aan de binnenzijde veroorloofd waren en bet gebruik van kluitkalk waarvoor beter schelpkalk. Ten' tweede kan voor de kerk dezelfde opmerking van steen en kalk gemaakt worden, terwijl ook de ijzeren goten in- plaats van lood minder dienstig zijn." De met algemeene steun der parochie gebouwde nieuwe kerk was in 1868 gereed gekomen, en werd op den 17en Augustus van dat jaar door den bisschop van Haar lem geconsacreerd. Van deze plechtigheid geef ik hier een uitgebreid verslag uit een krant van die «dagen: „Zondagnamiddag 16 Augustus j.l. werd dioor eene eerewaoht van 46 jongelieden te paard, alle in het zwart gekleed en mei witte sjerpen over den linker schouder, Mgr. de bisschop van Haarlem van het station van den spoorweg afgehaald en door het dorp, waar vele vlaggen waren uitgestoken, onder het gelui der klokken, langs de met groen en vlaggen versierde kerklaan naar de pastorie geleid. Voorop in den stoet werd de banier met het wapen van Voorschoten, voor het rijtuig, waarin Mgr. was gezeten, met het bisschoppelijk wapen gedragen. Den 17en Augustus was het een heuge lijke dag voor de parochiale gemeente, toen door Mgr. de nieuwe kerk werd in gewijd. De kerkelijke pLegtigheden vin gen ten 7 ure aan en waren omstreeks 11 ure geëindigd. Een aantal geestelijken was tot dat verheven werk bijeengekomen. Weldra weerklonken de eerste toonen des orgels door de gewelven en de H. Mis nam een aanvang. Coram episcopo werd zij op gedragen door den hoogeerw. heer G. G. Bongaerts, buitengewoon geheim kamer heer van Z. H. Pius IX, deken van Rotter dam, pastoor te Kralingen en broeder van den pastoor te Voorschoten, bijgestaan door zijne twee neven, als diaken en sub diaken. Onder de belangstellenden bevon den zich de burgemeester der gemeente en de heer van Duivenvoorde en Voor schoten. Na de plegtige Hoogmis nam Mgr. het woord en rigtte eene toespraak tot de schare, tot tekst nemende Lukas XIX, 9: Quia hodie salus domui huic facta est (heden is dezen huize zaligheid geworden). Z. D. H. herinnerde hierbij, dat terwijl door de gebeden der Kerk thans deze plaats aan God, onder de voorspraak van de Al lerheiligste Maagd en Moeder des Heeren en der H. Laurentius, den patroon der ge meente, was toegewijd, en alzoo de zalig heid over dat Huis was nedergedaald, de igeloovigen ook evenzeer thans m die za ligheid dulden, als één geheel met deze aan God geheiligde plaats uitmakende. Voorts bedankte Z. D. H. voor de eerewachte, maar als mensch geenszins verlangde eer, Eijn persoon om de hooge waardigheid be wezen; dan de weldoeners der kerk voor hiunnei geschonken en nog te schenken ondersteuning, en eindigde met aanbeve ling om te bidden voor onzen zoo zwaai beproefden Paus, voor het vorstelijk huis, en dankbaar te zijn aan het gewestelijk bestuur dezer landen, door welks welwil lende medewerking dit tempelgebouw we der was tot stand g^bragt. Onder het gejuich van eene groote me nigte werd des avonds onze hooggeschatte bisschop door de eerewaoht, op gelijke wy- ze als bij het afhalen, uitgeleide naar het station Voorschoten gedaan. Bij opgewek- ten godsdienstzin heeft dit heugelijke feest blijde herinneringen onder de leden der parochie achtergelaten." Dezelfde krant gaf een beschrijving van ktikgebouw: „de kerk is ir den zuiver go- thischen stijl der 14e eeuw, 'rraar het plan van den architekt Th. Asseler te Amster dam, opgetrokken. Hem komt de eer toe, een doelmatig gebouw met fraaijen toren te hebben ontworpen, dat, door den aan nam er W. Tielens te Zwolle, uitmuntend afgewerkt, een wezenlijk sieraad aan dan weg naar het dorp mag genoemd worden. Het inwendige, bestaande uit hoofdbeuk en twee zijbeuken, die door rankt pijlers, in bogen overgaande, worden gevormd en een hoog middengewelf dragen, levert met het hooge licht in het presbyterium een eenvoudig, gunstig geheel. De kapiteelen der pijlers en de graden der gewelven zijn gepolychromeerd, het overige en de wan- in een zacht grijzen toon gepleisterd. De kerk is voor drie altaren ingerigt. Het hoogaltaar is naar de teekening van den beeldhouwer Strackeé te Amsterdam, ont worpen en wordt ii. steen van Rochefort gebeiteld. De heer Strackée heeft zich mee het beeldwerk belast, terwijl de ornamen ten door den heer Smits, mede niet onver dienstelijk, worden bewerkt. In de tombe, die nagenoeg gereed is, is de in het graf ligging des Heeren voorgesteld. Dat altaar belooft een den kunstenaar waardig schoon voortbrengsel te zullen worden, wanneer het met het bijna levensgroote beeld van den H. Laurentius, als hoofdfiguur, bene vens ter wederzijde met een paar cheru bijnen zal prijken. In weerwil van de zware kosten, die ge maakt zijn om dit kerkgebouw te stichten, terwijl communiebank en predikstoel nog ontbreken, mag de eerw. pastoor der ge meente zich verheugen zijn moeitevol werk grootendeels bekroond te zien, en onver minderd in vertrouwen, met het oog op 's bisschops devies: Dominus providebit, verwachten, dat ook de ondersteuning der geloovigen hier niet zal achterblijven". „De eerw. pastoor Bongaerts was een man van daden", schreef zijn opvolger Michaël Bernsen in het Memorieboek der parochie en daaronder een lijst van hetgeen door hem in Voorschoten werd gedaan en tot stand gebracht. Nauwelijks was de nieuwe kerk gereed en werd nog aan haar inwendige versiering gewerkt, of pastoor Bongaerts begon plan nen te maken tot den bouw van een nieuwe pastorie. In 1869 kocht hij het land achter den tuin der oude pastorie tot aan de Vliet en in 1870 begon de bouw der nieuwe, vol gens het bestek van den architect Asseler te Amsterdam. Het werk werd 29 Maart 1870 aanbesteed voor 13324 gulden aan J. Th. Torken te Boskoop, die de laagste inschrij ver was. Het geheele huis kwam met alles op 15000 gld. Onder de talrijke geschenken, die in den loop der eerstvolgende jaren aan de nieuwe kerk werden geschonken, vermelden wij o.a. een bedrag van 1220 gulden van A. Adrichem voor de klok; in 1884, van J. v. d. Steen 1000 gld. voor het St. Joseph al taar. In 1871 kwam er een nieuwe orgelkast in de kerk en in 1874 bouwde men een nieu we boerderij in plaats van de in 1825 ge kochte boerenwoning van Pieter van den Bosch. Voor dezen bouw van bijna 9000 gulden sloot de kerk een leening. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULx. KEURINi Trianon: Beau Geste (Gary Cooper). Bulldog Drummond's geheime politie. (John Howard). Avonturen in Afrika. Detective geschiedenis lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Goedgekeurd v volwassenei. Luxor: Ergens in Nederland (Lily Bouwmeester) Blondie (Penny Sin gleton, Arthur La ke). Rond de mobilisatie. Vroolijk Dag. 8 uur; Zondag doorl. voorst. 2—7 u. Matinée 2 uur iede- ren dag behalve Vrijdag. 1 oelaatbaar v volwassenen Lido: De jonge Mr Lin coln (Henry Fonda) De tweede viool. (Son ja Henie, Ty rone Power). Pres. Lincoln': leven. Geschiedenis v. 'n componist Dag. 8.15 u., Zondag doorl. voorst. 2—7 uur; Matinée Zater dag en Woensdag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: De man die ver dween (Henry Wel- aoxon). T*t Rooversnest. 'Kermit Maynard). Detective verhaal Wild West Dag. 8 uur; Zondag 4—7 en 8—11 uur. Matir ée Zaterdag en V/oensdag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: 3oefje (Annie van Ties). ;en de wet (Geor- O'Brien). Naar gelijkn. tooneelstuk Wild-West Dag. 8 uur; Zondag doorl. 2—7 uur; Matinée eiken werk dag 2 uur. Goedgekèurd HILLEGOM „St. Christophorus". De eerste bloem- bollenmarsoh mocht zich in een groote be langstelling verheugen: 500 inschrijvers en inschrijfsters, die vrijwel allen aan den wedstrijd deelnamen. De puntentelling voor de wisselbekers was als volgt: Heeren: 1. DEM Beverwijk 78}^; 2. DW Amsterdam 71; 3. SSS Beverwijk 71; 4. Kol- ping Boys Haarlem 69; 5. St. Bonifacius Haarlem 68; 6. TAK IJmuiden 66 7. Sportief Haarlem 54; 8. Wilskracht 47^. Dames: 1. DEM Beverwijk 79 J42. Spor tief Haarlem 77 3. Cito Amsterdam 75; 4. SSS Beverwijk 74; 5. St. Christoforus Halfweg 68 6. Wilskracht Amsterdam 66^. Juniores: 1. DVV Amsterdam 78 J4; 2. St. Jansknapen Amsterdam 73; 3. Kruisvaart Lisse 60 y,4. Kruisvaart St. Lodewijk Drie huis 60. Opening bloemcnseizoen. Donderdag a.s. zal door den Burgemeester namens V.V.V. het Bloemenseizoen oficieel worden geopend. Geboren: d. van A. van Kempen Smit z. van C. J. E. A. Elstgeest—Bos. O n de r t r o u w d: L. H. Klein en R. M. Prins. Getrouwd: A. M. van Vaneveld en G. van den Berg Th. N. Siecker en C. Kor- O v e r 1 e d e n: C. W. Kouwelaar vr. 52 jaar. KATWIJK Oranjevereeniging. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in „De Zwaan''. Na opening door den voorzitter, den heer Herm. Parlevliet werd het jaarverslag door den secretaris uitgebracht, hetwelk voor namelijk een overzicht was van de vele gedane werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Daarna volgde het financieel verslag van den penningm. De ontvangsten bedroe gen 1.308.32, de uitgaven 1070.21 balig saldo 238.12. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit. De penningmeester werd gedecharcheerd. Tot leden der kas commissie voor 1049 werden benoemd de heeren C. v. d. Plas, H. van Rhijn en W. Haasnoot. De periodiek aftredende be stuursleden de heeren Herm. Parlevliet, C. Haasnoot en B. Dijkdrenth werden her kozen. In de plaats van den heer Chr. Minnee, die bedankt had, werd gekozen de heer A. Parlevliet. Schietwedstrijden Burgerwacht. De winteroefeningen der Burgerwacht met de buks hadden in het afgeloopen seizoen een vlot verloop. De oefeningen worden be sloten met een onderlinge schietwedstrijd, verdeeld over twee middagen. Zaterdagmiddag werd in het Parochie huis een begin gemaakt met den wedstrijd, waarvoor groote animo bestond. Geschoten werd in knielende houding een serie van tien schoten. Maximum aantal te behalen punten was 100. Naar gelang de schict- uitkomsten in het afgeloopen seizoen wa ren de deelnemers in twee klassen ver deeld. Na een spannende kamp, waarbij bleek, dat vele schutters onderling weinig in kracht verschillen, was de uitkomst als volgt: Klasse A.: 1. Joh. van Beelen 95pnt.; 2. J. de Kreek 94 pnt.; 3. C. van Leeuwen 93 pnt.; 4. P. Slingerland 92 pnt.; 5. Cor Schoneveld 91 pnt.; 6. P. Belcker 90 pnt.; 7. M. Schoneveld 89 pnt.; 8. H. Slingerland 89 pnt.; 9. N. Verkaik 88 pnt.; 10. H. Scheele 85 pnt.; 11 C. J. Schuitemaker 83 pnt.; cn 12. J. Slingerland 80 pnt. Klasse B.: 1. H. Hageman 92 pnt.; 2. F. N. van der Valk 89 pnt.; 3. C. A. van der Gugten Czn. 88 pnt.; 4. Jac. de Mooij 87 pnt.; 5. A. Verhart 87 pnt.; 6. K. v. d. Visch 86 pnt.; 7. E. Bokma 84 pnt.; 8. A. Wasse naar 82 pnt.; 9. E. van Wensveen 80 pnt.; 10 L. J. Lange 77 pnt.; 11. D. C. van Leeu wen 77 pnt. en 12. L. Guyt 75 pnt. Volgende vveek Zaterdag wordt de wed strijd voorgezet. De stand zal dan nog wel heel wat verandering ondergaan. LEIDSCHENDAM Luchtbescherming. Onder leiding van den heer G. de Regt, hoofd van den lucht beschermingsdienst, alhier werd ten raad- huize een vergadering gehouden, waarop o.m. de wijk- en blokleiders werden ge- ins'illeerd. De burgemeester, die door ziek te verhinderd was, had in een schrijven zijn meening weergegeven over de werk wijze van deze leiders. Ook de voorzitter van de afdeeling, de heer dr. Groenewe- gen, gaf aan de hand van de instructie een nadere toelichting over het werk, dat in de naaste toekomst moet geschieden. Zooals bekend, is de gemeente verdeeld in 6 wij ken, die weer onderverdeeld zijn in blok ken. Als Wijk-, resp. Blokleiders zijn be noemd de heeren: Wijk I: H. J. M. Koeke- backer en J. M. M. van Zwet; G. Vreeburg, A. W. Hendriks, G. v. d. Meer, C. van Mastricht en G. J. C. Romijn; Wijk II: A. Habekotté en P. van Delft; A. J. Remmers waal, A. P. de Koning, C. Koerts en J. v. d. Hout; Wijk III: P. C. van Leeuwen en N. W. Olieman, W. van Wijk, H. Verheijen, H. C. v. d. Akker en W. Olsthoom; Wijk IV: C. v. d. Dool en A. Schot, D. v. d. Linden, P. G Meeeuwisse, C G. Rood en J. J. Rad der; Wijk V: N. Keijzer en J. Duinhouwer, Nic. v. d. Bosch, M. Lexmond, G. J. Hoog- weg en L. C. van Santen; Wijk VI: W. J. Suijten en S. v. d. Salm, C. van Santen, Th. J. Schrader, S. Onderwater, C. van Veen en L. Wijsman. Geboren: Petronella Johanna Maria d. van J. M. J. Havik en M. C. Janson Martin Johannes z. van M. Stijsiger en A. C. H. v. d. Akker Louise d. van A. La- mens en M. Roos Johannes Jozef Maria z. van J. Q. Bleijs en W. Straver Eduard Jozef z. van S. J. Sonius en M. H. K. Go- recki Appollonia Geertruida d. van G. C. v. d. Berg en C. v. d. Kraan Erme- linde Diana Maria d. van W. B. J. Buve en M. M. W. Droog. Ondertrouwd: A. Kappetein en E. Koene J. P. Neijsen en A. M. Zuijdwijk P. A. van Wijk en C. J. Hendriks C. L. Oudshoorn en M. J. Hooijmans. Gehuwd: P. A. Heemskerk en H. M. Hagen. LISSE Het fietspad door Keukenhof. De A. N. W. B. deelt mede, dat wielrijders het rij wielpad over het landgoed „Keukenhof", gelegen in de gemeente Lisse, niet meer kunnen volgen. NOORDWIJK-BINNEN Botsing tusschen drie auto's Gisteravond om ongeveer half zes had op den Heerenweg nabij den Zwarteweg een botsing plaats tusschen een drietal auto's uit Noord Holland. Genoemde auto's kwa men allen uit de richting Rijnsburg. De voorste auto moest tengevolge van het voor hem uitrydende verkeer haar vaart ver minderen,* hetwelk te laat werd opgemerkt door de bestuurder van de tweede auto. Deze reed met een flinke vaart tegen eerst genoemde auto op, waardoor van de eer ste de achterzijde geheel in elkander werd gedrukt. Bovendien werd de bumper eenigszins ontzet. De laatste en derde auto reed, doordat de twei voorste wagens stilstonden tegen aan. Deze had de ernstigste beschadiging. In de eer ste plaats vloog het zoontje, dat naast den bestuurder zat, tegen de voorruit aan, met het gevolg dat deze brak en de jongen een bloedende wond aan de kin opliep. Van de auto werd het rechterspatbord in elkander gedeukt, de bumper totaal afgebroken en de radiator geheel ingedrukt en de beiden koplampen zwaar beschadigd. De overige inzittenden kwamen echter met de schrik vrij. Later is de beschadigde auto met een kraanwagen weggesleept. De politie van Noord wijk heeft het verkeer, dat juist zeer druk was in goede banen geleid. SASSENHEIM Volksbond. Twee goede sprekers t.w. de weleerw. heer A. M. van Nobelen, oud parochiaan, thans kapelaan te Den Haag en de heer J. W. van den Akker, voorz. v. h. Centraal Bestuur v. d. R.-K. Volksbond, muziek en tooneel.... dit alles kon Zon dagavond geen volle zaal trekken. Integen deel! De heer Kortekaas opende met te zeg gen, dat deze vergadering een stuk is van de groote propaganda-actie. Juist nu is het de tijd om actie te voe ren, immers de geheele catastrophe van heden is ontstaan door miskenning van de grondslagen, waarop de samenleving moet rusten, opdat na dezen tijd een vreedza mer leger gereed zal staan om mede te hel pen aan den weder-opbouw, a'.dus spr., die daarna allen', georganiseerden en niet-ge- organiseerden welkom riep, en er op wees, dat het vooral ook voor de niet-georgani- seerden is dat deze vergadering belegd ls, opdat ook zij zich zullen aansluiten. Na het zingen van het strijdlied bekwam dr-* heer v. d. Akker het woord die begon met beantwoording van de vraag: Waarom nu in het R.-K. Werkliedenverbond? Om te bouwen, waaraan men nu 50 ja ren bezig is. Men is 50 jaar bezig aan het bouwen van een gebouw, dat lang nog niet voltooid' is! Sommigen worden moedeloos, en vragen: waarom nog langer doorgaan? Wij moeten doorgaan, mij mogen het ver trouwen niet missen, wij moeten het ver trouwen behouden in onzen eigen kracht! Zoo nu en dan is het noodig om te wij zen op de toestand van den arbeider 50 jaar geleden; hij was geheel en al afhanke lijk van zijn werkgever, met zijn wen- schen werd geen rekening gehouden. Ook op staatkundig gebied telde hij evenmin mede! Wat wist hij van het bestuur van gemeenten enz. af? Wat was zijn woning? en wat kwam daardoor van zijn huiselijk leven terecht? Zoo is de toestand niet meer, er is veel verbeterd door hen die de fundamen ten van het gebouw gelegd heÉben, waar op wij thans voortbouwen. In den komenden tijd zal de taak der ar beidersbeweging buitengewoon zwaar zijn, en daarom is vertrouwen noodigi Begrijpen de niet-georganiseerden hun verantwoordelijkheid? „Een niet-georgani- seerde is een muis op een graanzolder: zij eten van alles en doen er niets voor", heeft pater Borr. de Greeve gezegd. La ten zij zich aansluiten, nu en niet wach ten! Kapelaan v. Nobelen kreeg daarna het woord om te spreken over: De cultureele beteekenis der R.-K. Arbeidersorganisa tie, en begon met het ophalen van eenige jeugdhervormingen, 20 jaar terug, om daarna te zeggen, dat hij niet gedacht had, dat er in Sassenheim nog ongeorganiseer den waren. Hij neemt het hun niet kwa lijk, want zij weten de toestanden van vroe ger niet, toen het tobberij was! Begonnen onze vaders niet om half drie des morgens? Eerst vooï' zichzelf, dan met volle stoom tot laat in den avond. De ongeorganiseer den weten het niet, maar het is toch nood zaak dat zij zich aansluiten, om in de toe komst, die er donker uitziet te blijven be staan. Spr. zeide daarna, wat prof. Huizinga cultuur noemde en ging daarna spreken over wat de R.-K. Arbeidersorganisatie voor cultuur, d.i. voor beschaving gedaan heeft. Deze organisatie heeft de mogelijk heid geschapen tot beschaving door ver mindering van den arbeidsduur; door spre kers op vergaderingen uit te noodigen; zij heeft gezorgd dat er een goede pers kwam, die ook de arbeider interesseerde. De hoogste cultuur is de cultuur, die de mensch er toe brengt zich af te vragen: waar ga ik naar toe! De hoogste cultuur is onze godsdienst! En wat heeft de Volks bond daarvoor gedaan! Hij heeft gezorgd, dat de groote massa goed godsdienstig is, en daarom is het zoo jammer, dat er onge organiseerden zijn: welk gevaar loopen wij op het oogenblik? Het vertrouwen dreigt de menschen te ontvallen! En dat is met geloof en liefde noodzakelijk. Wilt u dat ge vaar bezwerên; sluit u aan bij den Volks bond, opdat gij maar zult hooren dan de Zondagsche preek, die, vanwege het audi torium, algemeen moet zijn. Spr. behandelde daarna de geschiedenis van Job die beproefd en getreiterd werd en spoorde aan hieraan te denken: Weder om heeft de duivel aan God machtiging ge vraagd en Deze schijnt het hem gegeven te hebben, maar wij weten ook uit het voorbeeld van Job, dat de duivel eens zal ophouden, als ook wy doorgaan met God te loven en te prijzen. De redenaar vergeleek daarna de Volks- bonders met het Joodsche Volk door God geleid naar het beloofde land; zichtbaar heeft Hij de organisatie geleid en be schermd. Hij ook weet het hoe velen ver loren zijn gegaan, omdat zij zich niet aan gesloten hebben! Denk daaraan! De voorzitter dankte beide sprekers en wees er op, dat de wegen van kap. van Nobelen, zijn oud-schoolmakker en de zij ne wel erg uiteengeloopen zijn, maar dat het toch wonderlijk bijeen komt, dat zij beiden hier heden strijden voor den arbei dersstand. Het Waren twee zeer goede redevoerin gen. Het muziekgezelschap van Munsteren speelde af en toe een stukje waarna de too- neelclub „St. Pancratius" een klucht in een bedrijf opvoerde. De voorzitter dankte daarna allen en sloot op de gebruikelijke wijze. VOORSCHOTEN Gouden Jubileum P. Dijkman Zaterdag herdacht de heer P. Dijkman, Bij dorpstraat, alhier, den dag dat hij 50 jaren werkzaam was op de Kon. Ned. Fa briek van Gouden en Zilveren Werken, voorheen J. M. van Kempen en Zonen, thans Zilverfabriek „Voorschoten". Reeds vroeg in den morgen kwam een deputatie, bestaande uit een lid der direc tie, de hoofdboekhouder en de bedrijfs leider, den jubilaris in zijn woning met dc herdenking van dezen dag gelukwenschen en overhandigden zij hem, als herinnering aan dit gouden jubileum en uit waardee ring namens de directie de gouden leg penning van de Kon. Ncd. Edelmetaal Be drijven, een couvert met inhoud, een bloe menmand en sigaren, terwijl hem tevens 3 extra vacantiedagen werden verleend. Vervolgens kwam de jubileumcommissie, namens het personeel, de gelukwenschen overbrengen en deden zij dit vergezeld gaan van geschenken, bestaande uit een vloer- en divanbedekking, fruitmand en sigaren. In den loop van den dag ontving de heer P. Dijkman ook van vele andere zijden blijken van medeleven, terwijl het muziek gezelschap „Bcnvenuto" 's avonds den jubi laris een muzikale gelukwensch bracht. Na deze attentie bracht „Benvenuto" ook een muzikalen groet aan de oudste dona trice, mevr. wed. A. Waasdorp-Mechelse, die juist Zaterdag haar 77sten verjaardag vierde. Beide attenties werden zeer op prijs gesteld. Gemeenteraad. Dc Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 26 April, des namiddags 8 uur. De agenda bevat o.m.: Muziektent Burgemeester Vernèdepark. Stratenplan Burgemeester Vernèdepark. Crediet rapport gasvoorziening. Crediet diepwellen brandweer. Crediet luchtbe schermingsdienst. Crediet meter waterto ren. Crediet laagspanningsstation Veur- scheweg. WASSENAAR Ongeval. Op een voetbalveld aan Groenendaal kwam de 24-jarige van T. uit Den Haag te vallen, ten gevolge waarvan de linkerelleboog werd' ontwricht. Na eer ste hulpverleening door dr. Hubbeling is van T. overgebracht naar het Gemeente ziekenhuis te Den Haag. ....zoodal anderen hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit-

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11