OMGEVING Dak vloog de lucht in KLEINE ANNIE WOENSDAG 17 APRIL 1940 Dfc LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 KATWIJK AAN DEN RIJN Emmabloem. De opbrengst der Em- mabloemverkoop bedroeg in Katwijk aan den Rijn de somma van 20.30. KAAG huldiging van een kranigen redder. Zooals bij velen bekend, heeft de heer Chr. Zwetsloot uit de Kaag in den afgeloo- pen winter zich op buitengewone wijze on derscheiden door zijn moedig optreden bij het redden van een viertal drenkelingen op de Kagerplassen en op het eiland te Rijpwetering. Deze daad van menschlie- vendheid was de vereeniging voor vreem delingenverkeer te Kaag niet ontgaan en het bestuur richtte dan ook tot het gemeen tebestuur van Alkemade het verzoek om den heer Zwetsloot voor een onderschei ding bij het Carnegie-heldenfonds voor te dragen. Dezer dagen is deze onderschei ding, bestaande uit een groote bronzen me daille, afgekomen, en Dinsdagavond werd deze medaille door het bestuur van V. V. V. overhandigd. De heer Uitenboogaard richtte zich in welgekozen woorden tot den heer Zwetsloot, daarbij de gevoelens van dankbaarheid van geheel De Kaag en omgeving vertolkende. Hij prees den heer Zwetsloot om zijn grooten moed en durf. Vier menschenlevens heeft hij van den wissen dood gered en bij deze menschen zal geheel hun leven een dankbare herin nering achterblijven. Nadat 't eere-metaal op den borst van den redder was gespeld, dankte de heer Zwetsloot voor de gevoel volle woorden tot hem gericht. Ook de ouders mochten in deze onderscheiding deelen en op hun gezichten kon men afle zen hoe trotsch zij op hun zoon waren. Moge deze zoo wel verdijde onderschei ding nog jaren de borst van den heer Zwet sloot sieren. Het bestUJr van V. V. V. heeft nog besloten een kleii model bij de firma Begeer te bestellen, fcn einde Zwetsloot in de gelegenheid te stdlen deze onderschei ding dagelijks te dngen. LEIDSCHENDAM jubileum burcemeester keijzer. Gisteren herdadt de Edelachtbare heer W. Keijzer den ég, dat hij voor 20 jaren het burgemeestersambt te Leidschendam aanvaardde. De dag ging niet ongemerkt voorbij, want dej morgens werd de jubila ris door het gehele ambtenaren- en politie corps gecompliienteerd, waarbij de ge- cmoente-secretari, de heer H. J. van Delft, namens alle ambtenaren en politie hem een prachtige tbloemenmand aanbood en hem op harWijike wijze gelukwensohte tmet dit jubileub en memoreerde, wat in dit tijdperk wa tot stand gekomen, ter wijl hij de hoop uitsprak, dat het d en bur gemeester gegeen mocht zijn nog vele ja ren zijn ambt t Leidschendam te kunnen vervullen. Ook namen* ambtenaren en personeel van de Liohtbefijven werd de burgemees ter gecomplim^teerd en een fraaie bloe menmand aangboden, terwijl hij van de commissie van D. en O. van het auto-ba taljon namens lie militairen een fraai zil veren potlood tocht ontvangen en verder vele geluikwenshen van kapiteins, enz. geen erns1ge fouten bij bouw vaj raadhuis. Overdreven vorstelling van metselaars- patroon. Men herinnrt zich de moeilijkheden, gerezen bij di bouwvan het Raadhuis te Leidschendïi. Er was oneenigheid ge rezen tussché den metselaarspatroon, Luitgaarden, e den aannemer. De kwes ties zijn zelfszoo hoog geloopen, dat de heer L. niet vrder is gegaan met de uit voering, het imiddels vertoonde bedrag is hem echter rids uitgekeerd. De heer L. feeft zich daarop gewend tot diverse raadslden iets wat niet de juiste weg wasvarbij hij de aandacht erop vestigde, dat verhouding in de verwerk te specie nie'was volgens de voorschrif ten; kozijne welke verankerd moesten worden, met eijkers waren bevestigd; toen hij, L., op lJDecember j.l. wegens vorst moest stopzeim, de aannemer met het be- tonstorten istaortgegaan, enz. Het raads lid, de heer ^erkhoff, heeft daarop in de raadsvergadeng een en ander medege deeld aan eej der wethouders. Van de zij de van B. eriV. is daarop dadelijk een on derzoek inglteld. Een gedeelte muur is zelfs uitgehst en naar het gemeentehuis vervoerd. 3(Maart hebben B. en W. aan de raadslem een rapport verzonden, waarin bescreven staat de gang van het onderzoek mr den door den heer Luit gaarden aareduide fouten. Het rapport is opgesteld der den gemeente-architect, den heer G. e Regt, wiens onderzoek ge schiedde inegenwoordigheid van wethou der Smits, olgens den architect heeft de metselaarsproon bij zijn mededeelingen schromelijtoverdreven. Al die mededee lingen zijnitvoerig onderzocht. De eenige fout, die eijnlïjk gemaakt is, al zijn enkele kleinighed* niet volgens het bestek uit gevoerd, isan den heer I.. zelf te wijten; de aannerr heeft toegezegd deze te zul len hersteln. Gemeenraad. Maandag 22 April des avonds te .30 uur komt de raad der ge meente iidschendam in openbare ver gadering jeen. De ageia vermeldt o.m.: Voorstel tot straataant op terreinen van den N.V. Bouw- eiGrond Mij. „Damsigt" en N.V. Stadsuitbreiding Noorderkwartier, b. tot verbreeding Mauvelaain, c. plantsoenee- ring volkstuintjes, wijziging uitbreidings plan. Voorstel tot het maken van een ver bindingsweg tussohen Vliet weg en rijks weg 4a en tot doortrekking van den paral lelweg langs den Vlietweg. Voorstel tot aanvaarding van een geschenk voor het nieuwe raadthuis van Mevr. Dora Steens- Doeleman. Voorstel om aan de gemeente Voorschoten toe te staan voor den tijd van een jaar gebruik te maken van de stort plaats voor huis- en straatvuil der gemeen te. Voorstel tot wijziging van het ambte narenreglement en van de verordening op arbeidsovereenkomsten. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de ge meente Den Haag over de toelating van leerlingen tot scholen voor Middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs aldaar. Straataanleg. De N.V. Bouw- en Grond Mij. „Danjsigt" te Voorburg heeft zich bereid verklaard hare medewerking te verleenen voor den aanleg van de straal vanaf de Kon. Wilhelm in a laan naar den Vijver en het doortrekken van de Kon. Emmalaan met de dwarsstraten in aanslui ting op de door de N.V. Stadsuitbreiding „Noorderkwartier" te Den Haag aan te Leggen straten, terwij. de N.V. „Noorder kwartier" zich bereid heeft verklaard de door de N.V. „Damsgt" bedonger straat vanaf oen Vijver ei jelegen ten N.O. van het Raadhuis, voor hare rekening door de gemeente te laten aaneggen. De kosten van uitvoiring van den straat- aanleg vanaf de Kon. Vilhelminalaan naar den Vijver en o.m. hetdoortrekken van de Kon. Emmalaan zuller bedragen 40.600, welk bedrag door de I.V. Damsigi zonder nadere verrekening in :ontanten in de ge meentekas zal worden gestort. De uitvoe ring geschiedt door de .emeente De kosten van aanlej van de straat ten N.O. van het raadhuis roor rekening van „Noorderkwartier" zyi geraamd op 5976.35. Met de verplantsoenetring van het ter rein der volkstuintjes za gemoeid rijn een bedrag van 1500.;met de voltooiing van de St. Bonifaciusstrat een bedrag van 6720.26 en met de verreeding van de Mauvelaan 4003.30. B. en W. geven van en en ander een nadere uiteenzetting en eggen, dat de to tale kosten zullen bedagen 58.449.91, waarvan voor rekening komt van Dam sigt 40.600.en Noorderkwartier 12.346.61, zoodat voor -ekenimg der ge meente blijft 5503.30, an welk bedrag nog zal worden terugontun.gen bij de tot standkoming der bebouwi.g 3930. B. en W. aahten de tottandikoming van deze werken dermate eengemeen tebelamg, dat deze uitgaaf zeker gmotiveerd is en zij stellen den raad voor e besluiten: tot aanvaarding van grond „(m ndet" van de N.V. Damsigt, van Mr. F.R. ter Horst te Den Haag en H. van Wi; te Leidschen dam; tot verbreeding van de Mauvelaan; tot verplantsoeneering dr volkstuintjes; tot publieke aanbestedio? der daarvoor in aanmerking komende weken en in ver band met een en ander fct wijziging der gemeentébegrooting 1940. Autobotsing. Gistern had op den Middenweg alhier een erntige aanrijding plaats tussohen een luxe auto, bestuurd door F. uit Amsterdam er. een auto van den crisis-opsporingsdienst te Den Haag. Een der wagens kwam in do sloot terecht, terwijl beide auto's zoodarg werden be schadigd, dat zij moesten lorden wegge sleept. Persoonlijke ongeluk en kwamen niét voor. Door de politie 7ordt een on derzoek naar de schuldvraa; ingesteld. L1SSE Lisserbroek-, Meer- en Djn-polder. In het café-restaurant „De Nachtegaal" werd gisteravond de jaarlijkche vergade ring gehouden van de stemgeechtigde in gelanden onder voorz. vai den heer M. J. Blokhuis. In zijn opêninswoord her dacht de voorzitter het overigen van den ondervoorzitter, den heer C M. Grulle- mans. Door den secretaris, len heer A. Raaphorst Hzn., werden de ötulen gele zen. Alsnu is aan de orde vasstelling van de rekening over het dienstjaa 1939. Hier uit bleek, dat ontvangen was 4033.48, en uitgegeven ƒ3690.47, alzoo een saldo van ƒ343.01. De commissie, bestande uit de heeren M. v. d. Lans, Jac. v. luiten en L. v. Grieken, bracht een gunstig -apport uit. De commisise voor het dieistjaar 1940 zal bestaan uit de heeren M. v. i Lans, Jac. v. Ruiten en Th. Straathof. An de orde was hierna een voorstel van let bestuur tot vernieuwing van het watergmaal door aanschaffing van een ruwe-ohmotor en van een nieuwe vijzel. De voorz.ter lichtte dit punt nader toe, waaruit blek, dat het bestuur de bestaande toestand iet verant woord acht. De vernieuwing kn geschie den zonder verhooging der poldelasten. By stemming werd het bestuurvoortel aange nomen met 47 stemmen voor er. 3 blanco. Vervolgens werd mede aangenomn het be stuursvoorstel tot het aangaa: van een geldleening van ten hoogste f 650. tot dek king der kosten voor de uitvoetng dezer werken. Besloten werd de leeningaf te los sen in 20 dienstjaren.. Aan de ore is ver volgens vaststelling van de begrocing voor het dienstjaar 1940. Deze werd bgroot op een ontvangst en uitgave van 07119.24. waaronder een post van onvooziea van ƒ368.69. De omslag werd bepaald op 5.— per H.A. Deze begrooting werd aldu eange- nomen. Nog deelde de voorzitter ledï, dat het aantal maaluren in 1939 hee: tedra- gen 1198 uren. Na gehouden femaiing bleek de heer George v. d. Veld to: be stuurslid te zijn herkozen met 33 femmen. WASSENAAR Terwijl het spek gebraden werd Gisteravond omstreeks 10 uur ontstond by de vleesch waren fabriek van de firma Van den Bergh en Co., brand in een rook- kast, die met spek gevuld was. Ter voor koming van wegvloeiing vin het branden de vet stopte men de oven van onderen rnet zand dicht. Wellicht ten gevolge daar van, terwijl inmiddels politie en brandweer waren gearriveerd, vloog de dakbedekking o\er een oppervlakte Van ongeveer 12 M2. de lucht in. Met twee slangen tastte men het vuur aan, dat na ongeveer een uur was ge- b.uscht. De schade bleef beperkt tot het dak en de rookkast met inhoud. Brand- en bedrijfsverzokcring dekt de schade. NOORDWIJK De bloemenfeesten. Het a.s. bloemenfeest is thans definitief vastgesteld op 30 April tot en met 4 Mei a.s. Op 30 April zal de aanbieding plaats hebben van bloemen aan H. M. de Konin gin en H. K. H. Prinses Juliana en de Prin sesjes. Op 1 Mei, officieele opening der feesten met taptoe voor het Raadhuis, keu ring der mozaiken, gevel- en straatversie ring. Op 4 Mei groot bloemen-corso. Als extra attractie zal dit jaar voor de inge zetenen een vlaggenprijs worden beschik baar gesteld; tevens staat ook op het pro gram een kinderfeest voor de kinderen die aan het corso deelnemen. Geboren: Jacobus Hendricus Leonar- dus Maria z. van H. Smit en J. Zuidhoek, Nicolaas Petrus z. van C. H. W. de Ridder en M. J. Hermans. Teunus z. v. D. Vink en M. v. d. Oever. Hubertina Cornelia Elisabeth d. van H. J. M. Peeperkorn en A. M. C. v. d. Steen. Pieter z. van A. Haasnoot en J. Bedijn. Ondertrouwd. J M. v. Velzen en M. C v. Rheenen. R. G. Voordouw en P. C. Hoogervorst. J. Schrier en P. van Eg- mond. Getrouwd: P. v. d. Niet en N. Duin dam. D. A. v. d. Meij en J. Korbee. C. J. H. Franse en A. M. Plug. M. Bulk en W. A. Wanninkhof. H. J. Verhoeven en J. P. Toebak. Overleden: Quirinus Antonius Jo hannes Sluijs 1 maand. Hendrika Ma ria Petronella Mathlener 91 j. wed. van G. v. Duffelen. NOORDWIJKERHOUT Uitvoering Meisjescongregatie. In de groote zaal van café „de Zwaan" hield de mei?jes-congregatie een uitvoering welke veel publiek trok. De avond werd geopend door den directeur der congregatie, kape laan Schretlen. Deze heette alle aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzonder de burgemeester, majoor Rolandt, de officie ren en de manschappen van de alhier gele gerde militairen. Muzikale medewerking verleende de mondharmonicaclub van de Kruisvaart. Het programma begoi met een welkomstlied, gezongen door een paar da mes, het refrein zong de geheele zaal mee, Hierna volgden eenige mooie tafereelen o. a. ,,'t Angelusklokje", dat mooi werd uit gebeeld. „Lentebloemen", dat in drie ta fereeltjes goed tot zijn recht kwam. „Ro- zendans" en „Maria Hulde-' Tot slot voor de pauze werden nog eenige lenteliederen gezongen door het zangkoortje van de con gregatie onder leiding van mej. Schryne- maker. Na de pauze werden een paar too- neelstukjes opgevoerd, welke best werden gespeeld. SASSENHEIM Wit-Gele Kruis. Onder leiding van dr. Zijerveld hield de plaatselijke afdeeling van „Het Wit-Gele Kruis" haar jaarverga dering. Onbegrijpelijk dat voor een vereeniging waarvan zoo velen lid zijn en welke zoo veel goed doet, zoo weinig belangstelling bestaat. De voorz. heette bijzonder welkom den heer dr. Le Grand, als vertegenwoordiger van het Groene Kruis, en dankte de oud voorzitter, de heer Bisschops, voor alles wat hij voor de afdeeling gedaan heeft. Spreker memoreerde dat in het afgeloo- pen jaar een cursus tot opleiding tot Roo- de Kruishelpster gegeven werd, en noem de eenige zaken w aarvoor in de toekomst de medewerking van de Kruis-vereenigin- gen gevraagd zal worden. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat aan contributiën ont vangen is 673.05, dat de totaal-uitgaven bedragen hebben 1990.10 en dat het saldo per 31 Dec. j.l. was 60.90. Het jaarverslag van den secretaris leer de, dat er 4 vergaderingen gehouden wer den, dat het ledental van 434 tot 460 was gestegen, en dat dit jaar een kind door het W. G. naar een vacantie-kolonie was ge zonden. En wat de Zuster presteerde! Aan 239 patiënten werd 4471 maal hulp verleend in de wijk, 231 stuks verplegings- materiaal werden uitgeleend, 11 nachtwa ken hadden plaats.' In de polikliniek werden 319 patiënten 3359 maal behandeld, 30 patiënten wer den 786 maal door de hoogtezon bestraald, totaal 277 uur. T. B. C.-bestrijding: 223 bezoeken wer den afgelegd. Consultatiebureau voor zuigelingen: 334 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout op Dinsdag 1 April 1940 des namiddags te 4 uur. Tegenwoordig alle 13 raadsleden. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting wor den door den wnd. secretaris, den heer J. A. de Jong voorgelezen en onveranderd gearresteerd Een aantal door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten passeeren den hamer. Het verzoek van C. W. Willenmse om een bedrag van f 15.000.— 2e hypotheek voor den bouw van 12 arbeiderswoningen wordt nader toegelicht door den voorzitter. Deze merkt op" dat krachtens een Rijks regeling het Rijk aan de gemeente geld verstrekt om deze onder bepaalde voor waarden aan bouwers uit te geven. Enkele van die voorwaarden volgen hier: 1. eerste en tweede hypotheek mogen samen niet meer bedragen dan 90 van de stichtings- kosten plus de waarde van grond. 2e de tweede hypotheek mag niet meer dan 35 bedragen, terwijl het totaal van het per woning te verstrekken bedrag niet 4e de huren zijn aan de goedkeuring van 3e de rente aan tweede hypotheek wordt bepaald op 4 4 de huren zijn aan de goedkeuring van B. en W. onderworpen. 5e de bouw moet aan bepaalde eischen voldoen. 6e indien op de hypotheek schade wordt geleden dan zal 75 ten laste van het Rijk komen. De overige 25 is voor rekening der gemeent. Wat de aanvrage van den heer C. W. Willemse betreft meenen B. en W. te mo gen adviseeren om te besluiten in beginsel met het verzoek van Willemse accoord *e gaan. Het verzoek is eerst een dezer dagen in gekomen en B: en W. meenden aan vankelijk aan den Raad te moeten advi seeren om het verzoek in hunne handen te stellen om advies. Daardoor zou :n- tusschen de afwikkeling vertraagd worden en wij leven tegenwoordig in een tijd van snel handelen. B. en W. wenschen zich aan het bedrag van 15.000.— niet te binden. Dit zal naar omstandigheden beoaald wor den. Voorts meenen B. en W. dat de ont worpen straat in dit geval tot de Haven straat dient te worden doorgetrokken en zich derhalve niet tot de bebouwing dient te beperken. De heer Willemse de aanvrager is tevens raadslid zegt, dat' er geen be zwaar is de straat geheel door te trekken. De heer Westrik vraagt of er geen mo gelijkheid is om te beoalen, dat de bouw bij voorkeur zal worden uitgevoerd door bouwvakarbeiders in de gemeente. De voorzitter zegt, dat de Rijksvoor schriften dergelijken eischen uiteraard niet inhouden en het zal ook niet aangaan dat de gemeente daaromtrent eischen stelt. Trou wens zegt de voorzitter, dit is ook niet noo- dig, de heer Willemse zal zorgen, dat zoo veel mogelijk arbeidskrachten uit de ge meente worden betrokken. Overigens merkt de voorzitter op, dat op dit oogenblik vrij wel ook alle bouwvakarbeiders in de ge meente werk hebben. Het voorstel van B. en W. om het ver zoek van C. W. Willemse in te willigen tot het bedrag en op de voorwaarden van B. en W. te bepalen wordt bij acclamatie aan genomen. Goedgunstig wordt beschikt op het ver zoek van het R.K. Parochiaal schoolbestuur in de Zilk tot aanschaffing van 8 nieuwe schoolboeken. B. en W. stellen voor een nieuwe ver ordening, regelende de eischen van be noembaarheid èn de bezoldiging der veld wachters. De voorzitter merkt op dat overeenkom stig de wettelijke voorschriften de adviezen zijn ingewonnen van diverse politiebonden. Er zijn enkele wenschen naar voren ge schoven, doch B. en W. hebben daarin geen aanleiding gewonden om in de door maal huisbezoek. Op het bureau kwamen 160 R.-K. kinderen, waarvan 128 uit Sas- senheim. Den penningmeester, secretaris en wijk zuster werd hartelijk dank gebracht. Tot bestuursleden werden herkozen: mej. G. Rotteveel, dr. A. A. Hueber en de heer P. W. van Niekerk. Dr. Zijerveld zal de afdeeling op de ver gadering van den Z. H Bond vertegen woordigen. De rondvraag leverde niets op. hen geconcipieerde verordening wijzigingen aan te brengen. De heer A. M. v. Noort merkt op dat aan de veldwachters 3 kindertoeslag wordt gegeven. Hij zou willen, dat, zoo als de Bonden dit ook verzoeken het mini mum van den kindertoeslag te bepalen op 60.per kind. Zooals B. en W. het voor dragen is de kindertoeslag van den chef hooger dan die van de veldwachters. De voorzitter zegt, dat B. en W. daarop niet wehschen in te gaan. Bij alle gemeente ambtenaren is de kindertoeslag afhankelijk van het salaris. Er is geen aanleiding om ten deze voor de veldwachters een uit zondering te maken. Dat voor den chef de kindertoeslag wat hooger is dan voor de veldwachters is volkomen billijk. Daar het voorstel van den heer A. M. van Noort niet wordt ondersteund, wordt het niet verder in behandeling genomen. Het voorstel van B. en W., wordt daarop bij acclamatie aanvaard. Vervolgens worden het ambtenaren reglement en de reglementen op den rechts toestand van den secretaris, van den ont vanger en van de ambtenaren van den burgerlijken stand gewijzigd in dien zin, dat een ongehuwde ambtenaar die gemobi liseerd is 70 van zijn bezoldiging geniet, voor zoover deze meer bedraagt dan zijn militaire belooning. Tot heden ontvingen zoowel gehuwde als ongehuwde ambte naren de volle 100 Voortaan zullen dit alleen de gehuwden genieten. Ongehuwde eenige kostwinners worden met gehuwden gelijk gesteld. B. en W. stellen voor de 2e Ouden Schulpweg aan het openbaar verkeer te onttrekken en een ruiling van gronden aan te gaan met de Landexpioitatie-maatschap- py Noordwykerhout. De onttrekking aan het openbaar verkeer zal echter pas ingaan en de akte van ruiling zal eerst worden gepasseerd, zoodra een nieuwe behoorlijke verbinding tusschen Gooweg en Kerkeweg ten genoegen van B. en W. is tot stand ge bracht. De voorzitter merkt op, dat het nog wel eenigen tyd zal duren voor de nieuwe voorgenomen verbinding klaar is, daar dit afhangt van het tempo waarin de provincie werkt en voorts van het tijdstip, waarop de onteigening van den grond van de fa. Guldemond tot stand komt. Mocht het al te lang duren vooraleer een en ander voor elkaar is, dan zijn B. en W. bereid ge noegen te nemen met een provisorische ver binding over de terreinen der Landexploi- tatie-maatschappij, mits in elk geval een behoorlijk vernard fiets- en wandelpad aanwezig is. Bij acclamatie worden de voorstellen van B. en W. aangenomen. B. en W. dragen voor een nieuwe ver ordening op het haven- en kadegeld, daar de bestaande verordening op 1 Juli a.s. vervalt. De nieuwe verordening is behalve een kleine wijziging op verzoek van de Konink lijke Schippersvereeniging „Schuttevaer" aangebracht geheel gelijkluidende aan de gclaende. Met ae andere wenschen der Vereeniging „Schuttevaer' kunnen B. en W. niet accoord gaan; daar de opbrengst van de kade en haven ge.den beduidend minder is dan de kosien bedragen. De door B. en W. voorgedragen ver ordening wordt met algemeene stemmen vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van b. en W. wordt de woning, 's Gravendamscheweg 25 onbewoonbaar verklaard. De eigenares mej. M. H. Biaun te Noordwijk heeft na gelaten de vereischte verbeteringen aan te brengen. Bij de rondvraag merkt de heer v. Parri- don op, dat soms kinderen in de buurt van de afzanderij van de kunstzandsteenfabriek „Arnoud' spelen en dat het daar zeer ge vaarlijk is. Kort geleden is er een kind bijna verongelukt. De voorzitter zegt dat de ouders het best zullen doen te bevorderen, dat hun kin deren daar wegblijven. Spreker kan er niet steeds een politie-agtnt by zetten. De heer C. v. d. Klauw vraagt hoe het staat met de reinigings-installatie. De voorzitter zegt, dat de betreffende bescheiden eerstdaags naar het Werkfonds zullen worden verzonden. De heer Markman biengt naar voren, dat op den hoek van de St. Jacobstraat en op den hoek van den Wassenaarschenweg de lantaarns niet branden. De voorzitter zal hierop de aandacht van den gemeente opzichter vestigen. Daarna wordt overge gaan in geheim comité. IK KOM JU/iT UAH II os reuteruoeh hoorde het vree' lEL'JKE 17/EUWJ MEVROUW FLINT I THUH?IK MOST M'H OEEIHEMITIC BETU/OEH MEVROUW SU H7\ lITHUli MAARZO KAHHUH/EMANO OHTVANOEH,MOU SE EER MA IK IK ZAL HAARZEGGEH.DA! U HIER BEm Cf- WEEfT. E HET iPUTMl- VfRSCH/UKKEUJK milK/IIDS WO GE WEES 7. DAU ZOU O/T M/SSCH/EM N/ETCEHEURO Z//H.\ MAAR/K OAIH7HIE7/ 0A7 D/E KERELS HE ZOUDEH WAGEH IS MUUHEERfUHT. ER MERKEL UK ERth WiGAAnjm u of 'ze A H.DATHO nou.ehoe \ZEGOeMf i EETt SCUEDEi- ^BREUK HEEFT. OE DOKTER ZEGT, DAT AU ZEOATK/JE/HE» oehezemhumu- sch/En zalopkhap. 257y, OF5CHOOM H'/ 'OüOPAr/OERS }IAA TSE/i OtWOtfD A

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7