STADS NIEUWS ZATERDAG 13 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT AtoounenvmtsprtJa: voor Lelden II cent per week; 2.60 per kwsrtaaL Bij onze «centen 10 cent per week; fi.60 per kwartaal. Franco per po»t 1.05 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zomlagsblad 9 cent Ad verten tien: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogster* 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 TOENEMENDE REGENKANS. De BUI seint I Verwachting: Kans op nachtvorst, later toenemende bewolking met toenemende kans op regen. De weerstoestand va.i hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: helder, matige O. Z. O. wind 4 gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke O. N. O. wind, 4 gr. C. De Bilt: helder, zwakke O. N. O. wind, 2 gr. C. Groningen: helder, zwakke O. Z. O. wind 0 gr. C. Maastricht: betrokken zwakke Noordelij ke wind, 3 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Een restant van de depressie, die giste ren ons land is gepasseerd, bevindt zich nog over Oost-België, zoodat de wind in ons land overal naar het Oosten is omgeloo- pen. In het Noorden en midden klaarde het na den regen en sneeuw van gisteren op en kwam plaatselijk nachtvorst voor. In het Zuiden van ons land bleef het zware wolkendek nog hangen. Overal viel neer slag, Groningen tapte met 8 m.m. de groot ste hoeveelheid af, die voornamelijk in den vorm van sneeuw is gevallen. Over IJsland is gisteren een depressie gepasseerd, die daar wat neerslag veroorzaakte. Over het Noord-Westen van dit eiland daalde de temperatuur zeven graden onder invloed van 'n koude luchtstrooming van arctische oorsprong. Doordat sedert gistermiddag ook de berichten uit de Randstaten ontbre ken, is het thans geheel onmogelijk gewor den een indruk te krijgen van de luchtdruk verdeel in g over Scandinavië. Het hooge- drukgebied over den Oceaan heeft zich vermoedelijk een weinig naar het Wes ten verplaatst. Van de Noordkust van Span je worden hedenmorgen lagere barometer standen gemeld dan gisteren. Over Corsi ca en over het Zuiden van den Balkan lig gen vlakke depressies van 1009 mbar. Het minimum, dat gedurende de afgeloopen dagen vrijwel stationnair over de Zuid punt van Italië gelegen was, is thans op gevuld. LUCHTTEMPERATUUR. 6.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.24 uur tot Zondagmorgen 4.36 uur; van Zondagna middag 7.25 uur tot Maandagmorgen 4.34 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 14 April voorm. 6.25 en nam. 6.50 uur; op Maandag 15 Maart voorm. 7.20 en nam. 7.45 uur. Maan op 9.31 uur Zondagmorgen. Maan onder 1.16 uur Maandagnacht. Maan op 10.36 uur Maandagmorgen. Maan onder 1.55 uur Dinsdagnacht (Zondag eerste kwartier). Academleiileiiws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, getiteld: ,The protoplasmis Membrane regarded as a Complex System" de heer H. L. Booy, geboren te Rotterdam en wonende te Scheveningen. Geslaagd: doctoraal examen Indisch Recht de hee- ren W. Lugt, Den Haag en E. R. D. Elias, Den Haag; doctoraal examen klassieke letteren: de heer G. E. de Groot, Rotterdam; doctoraal examen Nederlandsch Recht: mej. F. Muller, Den Haag; candidaatsexamen Indonesische letteren: de heer H. F. Hofman, Wassenaar. Geslaagd examen van apothekersassistent te Leiden mej. J. L. A. M. Koks, Rotterdam. LEES 'NS GOED! De Diocesane Commissie voor Jeugd- werkloozenzorg heeft de uitvoering te be hartigen van een kwartjes-loterij, welke is georganiseerd door de Nationale Commis sie. Voor Leiden heeft zich een comité ge vormd uit de diverse katholieke en paro- chieele en interparochieele jeugdvereeni- gingen, tezamen met de R. K. Volksbond. Dezer dagen worden aan de katholieken van Leiden de loten èt 25 ct. aangeboden. Alweer een loterij! Ja, we doen een beroep op de milddadig heid van Leidens Katholieken ten behoeve van de werk-kampen voor de katholieke mannelijke en vrouwelijke werklooze jeugd van ons bisdom. Legio zijn de problemen van de jeugd werkloosheid. Maar een van de groote mid delen tot bestrijding en oplossing is het z.g. „werkkamp". De werkkampen worden gesubsidieerd, maar de financieele offers worden eveneens van de organisatoren zelf gevraagd. Zij zijn het die in de noodzaak een beroep op u doèn. Jammer dat het kampwerk zoo weinig bekendheid heeft. Velen weten niet eens van het bestaan af van onze werkkampen. Het Bisdom Haarlem heeft het jeugdhuis „Don Bosco" in Goirle met de z.g. kor te kampen (van 3 weken) en „V r e d e- s t e ij n" te Egmond-Binnen, waar de kam pen duuren 12 weken, soms zelfs een half jaar. Aan het werkkamp is een aalmoeze nier verbonden. We wenschen velen van onze jeugdwerk- loozen toe om hun nut en voordeel te doen met het verblijf in een goed werkkamp. Bovendien: voor de gegadigden is de reis heen en terug gratis, terwijl elke week nog een zakgeld beschikbaar is. Katholieken, helpt onze jongeren. Uw steun is noodzakelijk èn.... U doet er 'n goed werk mee. Wij zullen u dankbaar zijn. H. C. A. P. v. DRUNEN, pr. PAASCHEI-ACTIE VAN HET R.K. COMITé VOOR KINDER UITZENDING. Nu onze Paasohei-actie afgeloopen is, ge voelt genoemd Comité zich gedrongen, zijn erkentelijkheid te betuigen aan alle Katho lieken van Leiden en Oegstgeest, die door kleine of grootere bijdragen in het „zakje" het werk der Kinderuitzending steunden. Helaas waren er nog maar al te veel en velopjes, die slechts lucht bevatten. Mocht men toch in breederen kring beseffen, welk een noodzakelijk en heilzaam werk ons. Co mité nastreeft. De radio-priester Henri de Greeve heeft dit toch zoo treffend en na drukkelijk onderstreept. Wie zich dan ook alsnog gedrongen voelt, ons in onze edele en broodnoodzakelijke actie daadwerkelijk te steunen, zij ervan overtuigd, dat hij aan het adres van mevrouw Wilmer, Apothe- kersdijk 5, van harte welkom is! Zooals onze kas er nu voorstaat, moeten wij vele candidaten voor uitzending teleurstellen. Hartelijken dank wenschen wij ook te brengen aan „De Leidsche Courant", die altijd weer zoo bereidwillig haar kolommen voor ons openstelt. Dank ook aan de wak kere, volijverige zelatrices, die ons zoo'n groot deel van het werk uit handen na men. En last not least danken wij ook de hon derden oplossers van onzen prijs-rebus, voor de door hen getoonde vaardigheid. De oplossing was: Het zwakke kind in Lei den hoopt in deze ure vol vertrouwen op een Paaschei. Voor den uitslag verwijzen wij naar de rubriek advertenties. De gelukkige prijs winnaars proficiat! Maandag a.s. zullen de gewonnen prijzen aan huis bezorgd wor den. De secretaris: A. H. WINKELMOLEN. MEISJESCONGREGATIE O.L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH Morgenochtend, kwart voor zeven, alg. H. Communie voor beide afdeelingen van onze congregatie met luide voorbereiding en dankzegging. REDDINGSBRIGADE-AVOND A.s. Maandagavond zal door de Leidsche, Noordwijksche en Katwijksche Reddings brigades een onderling zwemfeest worden gehouden in de Overdekte aan de Haar lemmerstraat. Verschillende nummers zwemmen, al dan niet met drenkeling, staan op het program ma. Het werk der Reddingsbrigades is een werk van liefdadigheid bij uitnemendheid. Niemand kan zijn evenmensch grooter liefdedienst bewijzen dan dat hij zijn leven waagt om anderen te redden. Dat doen de leden der Reddingsbrigades, wan neer een medcmensch in nood verkeert. Laten velen dit menschlievende werk steunen door een bezoek op dezen avond en door zich op te geven als lid of dona teur. Handelsregister K. v. K. W U z 1 g i n g: 5208. N.V. Visscherij Maatschappij „Alka". Katwijk aan Zee, van der Veghtstraat 44. De statuten zijn gewijzigd'. N. Dir.: C. den Duik Azn, Kat wijk aan Zee; en W. de Jong, Katwijk aan Zee. DE WATERVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. De Leidsche Duinwater Mij. paraat. Aan een lezing door den heer ir. P. C. Lindenbergh, directeur van de N.V. Leid sche Duinwater Maatschappij, gehouden voor de luchtbescherming, ontleenen wij het navolgende: De De N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij heeft in haar waterwinningsgebied te Katwijk en Wassenaar uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen, ten einde in oorlogstijd de watervoorziening in haar verzorgingsgebied zoo goed mogelijk te doen functioneeren. Zoo is er een drievoudige zekerheid van alle onmisbare onderdeelen en machines aanwezig. Deze zijn zoodanig opgesteld, dat ze niet tegelijk kwetsbaar zijn. Het zou natuurlijk mogelijk kunnen zijn, dat de waterleidingbuizen in sommige wij ken van de stad onklaar- zouden worden en de daarop aangesloten woningen zonder wa ter zouden komen. Alles is er op ingesteld orr eventueel voorkomende lekkages zoo spoedig moge lijk te herstellen. Mocht zulks langer du ren dan gewenscht is, dan is ook daar weer voor gezorgd. Door middel van speciaal daarvoor inge richte tankwagens zal een van water ver stoken wijk in dit geval worden voorzien. Aangeraden werd, dat de aangeslotenen in tijden van. meer onmiddellijk gevaar er voor zorgen eenig water in voorraad te houden en dit water dan dagelijks te ver- verschen. Bij onderzoek van de aanwezige welput ten en nortonbronnen in de gemeente Lei den is gebleken, dat het meerendeel daar van voor de consumptie ondeugdelijk wa ter levert. Er werd met nadruk op gewezen, dat in dien men zich van dergelijk water gaat be dienen, koken beslist noodzakelijk is, al is het water op het eerste gezicht ook nog zoo helder. De genomen maatregelen maken het echter al zeer onwaarschijnlijk, dat het zoo ver zou kunnen komen, dat de geheele toe voer van leidingwater naar de stad gerui- men tijd zou moeten worden onderbroken. Men make zich dus niet noodeloos onge rust .De overheid heeft ook hier de noodige voorzorgsmaatregelen getroffen. „ARKA" De afdeeling Leiden van de „Arka" hield haar jaarvergadering „In den Vergulden Turk". De voorzitter opende met een hartelijke toespraak, waarbij 'hij erop wees, dat door de omstandigheden de oorspronkelijke da tum niet kon worden aangehouden. Een speciaal woord van welkom sprak hij tot de medegekomen dames van de leden. In een vlot tempo werd hierop de agen da afgewerkt. De notulen van de vorige vergadering werden na lezing, onveranderd goedgekeurd. De installatie van nieuwe le den, waarvan er slechts een drietal aan wezig waren, volgde hierop. De voorzitter verbond aan le verwelkoming de belofte van het bestuur, dat dit de geestelijke en tijdelijke belangen van de nieuwe leden naar best vermogen zal bevorderen. Van de ingekomen stukken worden spe ciaal vermeld een ingekomen dankbetui ging van den heer Oostdam voor de hem door de Leidsche afdeeling van Arka, ge- zorden goede wenschen, ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag. De hierop door den secretaris en pen ningmeester uitgebrachte jaarverslagen, weiden met algemeene stemmen en onder dankzegging, goedgekeurd. Uit het jaarver slag van den secretaris verdient gememo reerd te worden zijn klacht, dat er nog een zeer groot aantal R.K. ambtenaren lid der Arka-afdeeling kunnen worden. Hij noem de het diep en diep treurig, dat er zooveel R.K. ambtenaren zijn die nog niet den weg kunnen vinden naar de „Arka". Al deze R.K. ambtenaren weten toch, dat er een „Arka" bestaat. Niet één kan er bij zijn, die onkundig is op dit gebied, want allen hebben uitvoerige circulaires en brochures ontvangen over de „Arka". Niet één is er bij, die niet de Bisschoppelijke voorschrif ten heeft hooren aflezen in de kerken. Doch ondanks dit alles klopt men aan doove- mansooren en blijft men zich organiseeren in neutrale organisaties. Ondanks dit alles zijn er nog neutraal georganiseerd, doch tevens leider ofiets dergelijks van R.K. sportclubs, K.J.C. of Padvinders. Dit is een absolute tegenstrijdigheid. Immers, hoe kan men gehoorzaamheid eischen van de R.K. jeugd, als men zelf de Bisschoppelijke voor- scl rif ten terzijde zet? De secretaris sprak den wensch uit, dat alle R.K. 'ambtenaren, die niet of verkeerd georganiseerd zijn, den emstigen en uit- drukkelijken wensch der Hoogwaardige Bisschoppen opvolgden en deze is: dat alle katholieke ambtenaren, ook de gemeente- ambténaren, zich vereenigen en vereënigd blijven in de katholieke organisatie van ambtenaren. Daarna werd op voorstel van de kascom- missie den penningmeester voor het ge voerde beheer décharge verleend met dank voor het uitnemende beheer. Bij de ver kiezing van een nieuw lid voor dj kascom- missie werd naast het zitttend blijvend lid de heer v. d. Ploeg, met algemeene stem men aangewezen de heer Heemskerk, die deze benoeming aanvaardde. De hierop in behandeling genomen be grooting J940 werd na enkele op- en aan merkingen met algemeene stemmen goed gekeurd. De bestuursverkiezing, die volgde, had tot resultaat, dat de aftredende bestuurs leden de heeren Smeets en Balsleben bij acclamatie werden herkozen. Volgde nog de rondvraag, waarvan slechts door enkele leden gebruik gemaakt werd. Hierop sloot de voorzitter met een woord van dank voor de aangename wijze, waar op de besprekingen gevoerd waren, het of- ficieele gedeelte van deze vergadering op roomsche wijze en bleef de vergadering nog bijeen om de vertooning bij te wonen van de film van de K 18. De schitteren de en beroemde tocht van deze Holland- sche onderzeeboot werd met spanning op het witte doek gevolgd en het is alleen jam mer, dat nog niet meer leden door hun aan wezigheid blijk gaven het op prijs te stel len, dat het bestuur alle moeite doet de ver gaderingen zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De weggeblevenen hadden hier be slist ongelijk! BLOEMIST-PATROONS-VEREENIGING „LELDEN EN OMSTREKEN". Causerie van den heer A. Buurman. In 't Schuttershof had de maandelijksche vergadering van deze vereeniging plaats. De voorzitter, de heer A. Buurman, opende de goed bezochte vergadering en gaf direct het, woord aan den secretaris, vopr het voorlezen der notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd. Tot leden werden aangenomen de heeren M. Harmsen en J. Knotter, beiden wonende te Leiden. Een voorstel tot het houden van een zo- merexcursie vond algeheelen bijval. Het bestuur zal nu een passende excursie ont werpen. Plarnen voor gezamen.-jken inkeep van turfmolm enz. werden door de leden goed gekeurd. Aan den penningmeester, den heer N. de Leeuw werd opgedragen een en aucio: te regelen. De heer G. Hoogervorst Gzn. had een tweetal soorten bloemen van nu reeds bui ten bloeiende bolgewassen ingezonden, n.l. de kleine trompetnarcis, Narcissus nanus, en een botanische tulpsoort, de Tulipa marjoletti. Na de pauze was het woord aan den heer A. Buurman voor zijn causerie „Groepsbe- planting". Spreker wees er op, dat de be planting een ondeelbaar bestanddeel is van iederen goeden tuinaanleg. Om hiertoe te geraken moet men het beplantingsmateriaal volkomen kennen. Dit kan men bereiken door een scherpe waarneming. Aan de hand van talrijke foto's en teekeningen verdui delijkte spr. een en ander. Nadat de heer A. Buurman nog verschil lende goede voorbeelden voor het beplan ten in groepen genoemd had, eindigde hij zijn, onder een hartelijk appldus van zijn gehoor, interessante voordracht. Hierna volgde sluiting. VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. De laatste bijeenkomst der afd. 'Leiden, welke in „Oud-Hortuszioht" gehouden werd, was een waardig slot van het winterseizoen. Toen de presidente, mevrouw T. Kranen burgSiemens, den avond te ruim 8 uur opende, was geen plaatsje in de zaal onbe zet. Het deed spreekster veel genoegen, dat dat Leidsche leden in zoo'n grooten getale waren opgekomen. Daarna richtte de pres. eenige hartelijke woorden tot mevrouw IdenburgSiegenbeek van Heukeiom, die zich bereid verklaard had dezen avond een lezing te houden over haar reis door Zuid- Afrika. Alvorens mevr. Idenburg het woord te geven werden nog eenige huishoudelijke mededeelingen gedaan. Mevrouw Kuiper Senff heeft zich genoodzaakt gevoeld door familie-omstandigheden het secretariaat neer te leggen. Voor al het vele en nuttige werk werd zij hartelijk dank gezegd. Als haar opvolgster is benoemd mej. Fr. Zand- voort, Boerhaavelaan 45, terwijl de heer P. van Ommen als 2e secr. werd benoemd. Het beheer van de Proefkist met gehoorinstru- menten blijft echter nog onder handen van mevr. KuiperSenff. Hierna kreeg, mevrouw Idenburg het woord. In een korte inleiding zeide spr., dat zij het zeer op prijs stelde door de afd. Leiden in de gelegenheid te zijn gesteld velen te doen meegenieten van haar reis door het mooie en bewonderenswaardige Zuid-Afrika. Met een drietal films liet spreekster zien welk een genot het moet zijn om eenige maanden door deze mooie streek te kunnen reizen. Het eerste gedeelte gaf een kijkje in Kaapstad, b.v. de aankomst in Kaap stad, het verkeer in een der hoofdstraten, de diverse gebouwen, bijzonder mooie bloe menmarkt en een processie met de „won derlijke" kleedij. De tweede film bracht ons in het natuurpark, waar het een extase moet zijn de velen wilde dieren in haar natuurlijken staat te zien of te ontmoeten, die zich geheel hebben aangepast bij het verkeer van auto's en bezoekers. Opvallend was hier vooral de aanpassing der dieren met hun omgeving'. Als laatste film bracht spreekster de aanwezigen op een struis vogelfarm. Het was werkelijk een lust, hier de bedrijvigheid te kunnen zien en de wed rennen op de vogels te mogen aanschouwen. Na de pauze waren het de zeer mooie kleurenfoto's, die op de aanwezigen een die per indruk maakten. We weten werkelijk niet wat hier wel het mooiste was óf de fo tografie, die hier werkelijk zeer goed was, óf de buitengewoon mooie en dikwijls zeer in teressante en grillige flora van Zuld-Afri- ka Al bijzonder fraai waren de zonsonder gangen en de herfsttinten. Al met al heeft spreekster allen een genotvollen avond ge geven en haar mooie duidelijke stem ver hoogde het begrip van de vele beelden, die werden vertoond. De presidente dankte, onder aanbieding van een mooi bouquet bloemen, mevrouw Idenburg recht hartelijk voor den prachti- gen avond die zij de afd. Leiden bereid had, hetgeen door een prachtig applaus door de talrijke leden werd onderstreept Bioscopen lido. HOTEL VOOR VROUWEN. In een Amerikaansche wereldstad als New York treft men allerlei instellingen aan, welke elders niet zijn en ook niet zouden kunnen bestaan. Zoo is daar een luxueus hotel uitsluitend voor vrouwen. Het is gesticht door de schrijfster Elsa Maxwell en zij speelt in de film, welke deze week in Lido draait, een actieve rol„ Wie wonen er in dat 'hotel? Allerlei vrouwen, ieder met haar eigen strevingen, ieder met haar eigen werk; er schuilen drama's achter het feit, dat sommige vrou wen zich terugtrokken in dit hotel, waar geen mannen worden toegelaten. Maar er worden ook massa's bloemen afgegeven aan den portier, ten bewijze, dat de be woonsters zich niet allen van de buitenwe reld hebben afgezonderd. Er zou heel wat te maken zijn geweest van al de stof, welke hier ligt opgesta peld; stof voor dramatische verhalen, stof Vuor meer humoristische verhalen. Deze film heeft als gegeven genomen de lotge vallen van Marcia (Linda Darnell) een jong meisje, dat uit Syracuse was wegge- loopen om zich te vervoegen bij haar jeugdvriend, een architect, die te New York bezig is naam te maken. Zij vindt hem echter veranderd en opgaand in het New Yorksche leven. Het meisje vindt in de wereldstad een baantje en stijgt daarin zelfs plotseling tot de hoogst bereikbare top. Ook zij beweegt zich dan in de uit gaande wereld en ontmoet haar jeugd vriend telkens, waaruit het conflict ont staat, dat tenslotte leiden moet tot het happy end. Een onderhoudende film, welke een aar- digen kijk geeft op het leven en den arbeid van vele vrouwen in Amerika. Vóór de pauze krijgen wij Peter Lorre te zien als mr. Motto, den kleinen sluwen Japanner, die op het eerste gezicht den indruk maakt van niet wijs te zijn, maar zich dan ontpopt als een handig detective en een gewiekste Jiu Jitsu-bokser. Ditmaal bevindt hij zich op het eiland Porto Rico, dat „geteisterd" wordt door diamant-smok kelaars. Deze hebben hun hoofdkwartier op •geslagen in een moeras, waarin het spookt, zooals de inboorlingen zeggen. Zoo pas is er nog een detective, die de smokkelaars op het spoor was, vermoord. Mr. Moto zal het raadsel ontsluiteren. Hij dringt in het moeras door, waar kogels hem om de ooren fluiten, maar het wordt hem duidelijk, dat de leider van de bende zich niet in dat moeras, maar in de bewoonde wereld be vindt en wel in de onmiddellijke omgeving van den gouverneur van het eiland. Achteenvolgens lijkt het Voor den toe schouwer of nu eens de een dan weer de ander de vermoedelijke schurk is, maar mr. Moto weet den waren schuldige op verrassende wijze te ontmaskeren. Neen, degene, die u denkt dat het was, is hét niet! Aangevuld met een uitgebreid journaal levert dit programma een zeer goede ont spanning voor deze week. Rox. JE KUNT 'T TOCH NIET MEENEMEN. Den vroolijk verhaal, met een levens wijzen uitslag, getiteld „Je 'kunt 't tóch. niet meenemen," draait deze in Rex. Leef geluikikig, en bekommer je in ieder geval niet cum geld bijeen te schrapen, want je kunt 't toch niet meenemen is de moraal van dit grappig verhaal, dat zich afspeelt in het nogal rumoerige-Amerikaan sche milieu van Opa Vanderhof. Opa (Lionel Barrymore) is het middel punt van zijn vreemdsoortig samengesteld huishouden. Elk lid van deze familie-neder zetting doet, waartoe 'het roeping gevoelt. Opa Vanderhof realiseerde zich als jonge man, dat hij op een kantoorkruk niet ge lukkig zou kunnen zijn; hij keerde op z'n schreden terug en begon postzegels te verzamelen; als taxateur van postzegel- collecties verdient hij sindsdien wat geld; overigens speelt hij mondharmonica en vindt het prettig om op krukken te loopen. Zijn levensfilosofie is even eenvoudig als oprecht: doe waar je plezier in heibt en leef gelukkig; geld („je kunt 't tóch niet mee namen!") staat het geluk in de weg en veroordeelt je tot eenzaamheid. Zijn doch ter Penny schrijft tooneelstukfcen, 'haar man houdt zich onledig imet het maken van vuurwerk; haar dochter Essie danst en maakt toffee's, die zij verkoopt; Essie's eóhtgenoote drukt de papiertjes met slag zinnetjes, die hij de toffee's verpakt wor den. Voorts is er een oude ijscovenber, die negen jaar geleden ijs kwam 'bezorgen om nooit meer weg te gaan en tenslotte is er nog een oude knutselaar, die door opa Vanderhof achter een telmachine is weg gehaald, en een Russische emigrant, die als Essie's dansleeraar optreedt. De eenige, die een „normale" betrekking heeft, is Alice; zij is secretaresse van den zoon van een groot zakenman. Deze zoon wordt ver liefd' op haar en voelt zich overigens zeer op z'n gemak bij de Vanderhof's. Hij intro duceert zijn ouders in dit „huis der hob by's". Deze ontmoeting tusschen de Kir- by's en de Vanderhof's veroorzaakt een nogal heftige schok, doch de geschiedenis wil, dat de machtige Kirby," getroffen zoo wel door Vanderhof's ontwapende eenvoud als door 't tragische einde van een zijner „machtige" zakenrelaties, juichend in de Vanderhof-clan wordt opgenomen. Voor de pauze kunnen wij nog volop ge nieten van het mooie spel van Mickey Rooney in „Lord Jeff" een film vol span ning en actie. Naast het goed verzorgde wereldjour- naal, wordt een even. (nuttjge als mooie reclame gemaakt voor den Nod. Bloed transfusiedienst.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2