OMGEVING RIJNSTREEK RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN donderdag 11 april 1940 DE LEIDSCHE COURANT derde ri.ad - pag. 10 HAAGSCHE RtCHTBANK Kassier op het kantoor van den gemeente-ontvanger te Leiden pleegde verduistering. Voor de Haagsche rechtbank had zich hedenmorgen te verantwoorden de admi nistrateur-hoofdambtenaar-kassier te Lei den. Hem was ten laste geiegd, dat hij in de functie hier boven gemeld, ten nadeele van de gemeente Leiden gedurende het tijdvak Jan. '38—Jan. '40 een bedrag van 1715 had verduisterd en ten eigen bate aangewend. Als eerste getuige werd gehoord de ge meente-ontvanger der gemeente Leiden, H. Filippo W.Fr.zn., die zeide, dat verdach te onder hem werkzaam was ah- boekhcu- der-kassier. Uit dien hoofde had hij de op dracht gelden te ontvangen en te boeken. By een ingesteld onderzoen was toen ge bleken, dat verdachte f 1715 ten eigen bate had aangewend en gebruikt. Als tweede getuige werd gehoord de klerk 2e klasse J. O. Stephanus, die on der de verdachte werkzaam was. Als ver dachte hem opdracht gaf boekingen te doen, dan had getuige zulks te doen. Ook hier werden alleen maar eenige fc-rmeele vragen gesteld en beantwoord. President tot verdachte: „Bekent u de feiten?" Verdachte: „Ja, edelachtbare". President: „Precies alles zooals het ten laste is gelegd?" Verdachte: „Zeker, edelachtbare". Het requisitoir. De officier van Justitie, mr. Bokhoven, kreeg vervolgens het woord voor het requisitoir Spr. begon er op te wijzen, dat de knoeierijen met de coup<?ns der gemeente Leiden twee jaar geduurd hebben. Van de coupons der gemeenteleeningen boekte verdachte steeds meer dan hij in ontvangst mam.' Voor het eerste jaar werden ze daar na overgeschreven op het volgende jaar. De verdachte had een vertrouwenspositie en genoot het volle vertrouwen. En dan vraagt de officier zich af, wat de reden tot deze daden geweest is. VerdacThte is heel klein begonnen en opgeklommen in allerlei functies zonder dat er ooit iets ge beurd is. Maar met het opklimmen in func ties dacht hij royaler te moeten gaan le ven, waarvan spr. eenige voorbeelden geeft. Hij heeft veel meer geld uitgege ven, dan hij kon verantwoorden bij zijn in komen. Zoo is verdachte er toe gekomen, om geld te gaan leenen, en toen begon de misère. Het gaat dikwijls zoo met der gelijke ambtenaren. Ze nemen iets van het geld dat hun niet toebehoort en denken dan: ik kan het wel terug betalen. Maar daar komt doorgaans nie's van terecht. Zoo is het hier ook gegaan. Er is een re- classeeringsrapport over verdachte uitge bracht, dat gunstig luidt en tot een voor waardelijke straf aandringt. Maar spr. kan niet geheel en al met het rapport meegaan al wil hij er wel rekening mee houden. Verdachte heeft op ernstige wijze het ver trouwen beschaamd, dat in hem gesteld was. Spr. wil rekening houden met alle omstandigheden en feiten, maar de alge- meene preventie eischt toch, dat er geen geheel voorwaardelijke straf wordt opge legd. De eisch werd dan ook een gevange nisstraf voor den tijd van een jaar, waar van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het pleidooi. Verdachte werd verdedigd door mr. J. de Vrieze uit Amsterdam, die op den voorgrond stelde, dat hij geen juridisch verweer wilde voeren, want alles wordt toegegeven. Allereerst zei pleiter dat het bedrag van 1715 in zijn geheel dadelijk Is terugbe taald. De officier heeft, aldus pleiter, gespro ken over algemeene preventie, maar ver dachte heeft al een straf gehda, die veel erger is. Hij is zijn betrekking kwijt, na 25 jaar trouwen dienst mogen wij wel zeg gen. Hij is het aanzien kwijt in eigen kring. Zijn leven is'reeds vergald en ver zwaard en tevens zal hij blijven leven on der dien druk. Als men van algemeene preventie spreekt, dan moet pleiter opmer ken, dat B. en W. van Leiden daar reeds voor gezorgd hebben, en terecht, zooals zoowel verdachte als pleiter dit aanvoelen. Pleiter en verdachte hebben een onder houd met B. en W. gehad en daarbij ge vraagd om verdachte een andere, minde re betrekking te geven. Dit is geweigerd geworden en men is van deze uitspraak niet in beroep gekomen. Wat zal er nu van verdachte terecht moeten komen. Alles is hij kwijt en voor hem blijft niets anders over den de steun. Alles bijeen genomen kan spr. niet anders doen dan een geheel voorwaardelijke straf vragen, onverschil lig vcor hoe lang, want verdachte's leven is reeds geheel verloren. Nadat verdachte zelf nog een laatste woord had gezegd en de uiterste clemen tie had ingeroepen, werd de uitspraak be paald op over 14 dagen. HAAGSCH GERECHTSHOF Drie maanden gevangenisstraf voor diefstal van electrische energie. G. G D.. te Leidschendam, was door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot drie maanden gevangenistraf omdat hij. zonder de vereischte toestemming natuur lijk, electrische energie had gestolen van de gemeente Leidschendam. Voor het Hof alwaar verdachte in hoo- ger beroep terecht stond, kwam nog naar hillegom V. V. V. Gistermiddag hield de Hil- iegomsche V. V. V. in Hotel Sistermans u-en vergadering. Besloten werd aan de R. K. Wandelsportver. voor naar marschen een kunstvoorwerp te schenken. Besloten werd mede, dat weder op het zoo gunstig gelegen terrein aan de Van den Endelaan een uitkijktoren en een consumptie-tent zul- .on worden geplaatst, terwijl ook de rond vaarten zullen worden gehouden. lisse Boerenleenbank. ln de veilingzaal van het H. B. G. hield Coöperatieve Boerenleenbank gisieiavond haar 33ste algemeene vergadering onder voorzitter schap van den titer J. W. A. Lefeber. Uil het overzicht van het verloop der bank over 1939 bleek, dat was ontvangen: kassaldo op 1 Jan. ƒ35858.43; ontvangen spaargel den 1.Ü81Ü49.15; terugontvangen voor schotten ƒ32355; rekeningcourant, reke ninghouders 2.860034,96, Centrale Bank 2.035759.93, div. bankinstellingen 1.286461.95; verkochte waarden ƒ5806.25; afschrijvingen ƒ4042.15; op de reserve ge brachte winst 14131.72; girodienst ƒ459899.60; rente reserves 5896,26; rente voorschotten J 6614.23; rente rqkening-cou rant ƒ50229.81; rente effecten ƒ3956.32: rente Centrale Bank 9731 67; provisie voorschotten i 188.75 provisie rekening courant ƒ4770.53 en diverse ontvangsten 1301.46, atzoo een totale ontvangst van 7.989.135.65. Uitgaven. Uitbetaalde spaargelden 1.176581.63; verstrekte voorschotten ƒ16310, van rekeninghouders 2.921103.19; Centiale Bank 1.885162.98; div. bankinstellingen 1 271522.34; geboekte waarden ƒ5006.25; girodienst 467924.48; gebouw 2042.15; rente spaargelden ƒ36492.48; renten loo- pende rekening 10385.83; salarissen, pen sioen- en presentiegelden ƒ9653.45; afschrij vingen ƒ4848.40; diverse uitgaven ƒ7521.44. Op de reserve gebrachte winst 14181.72 en inhoud kas op 31 December 1939. 69042.91 is ook weer tezamen ƒ7.898.135.65 Uit de balans bleek, dat aan bezittingen waren: kas 69042 91; voorschotten: hypo theken ƒ97665; borgstellingen enz. 72551.41; rekening-couiant: rekeninghou ders 1.388936.51; Centr. Bank 203085.87; diV. bankins «Hingen 22855 72; aandee- len Centrale Bank 140. Aandeelen coöp. grondkap. bk. ƒ500; deposito-obligaties C.B. 4000. Overige waardepapieren 85000; vaste goederen 15500; meubelen 1.— Girodienst f 10034 13 en te vorderen rente en provisie ƒ585.21. Schulden: Spaargelden 1.516207 59; re keninghouders 253150.96; reservefonds ƒ219419.72; extra-reservefonds 12473.51 en saldo winst 8645/ maakt in totaal kies, iespljn. L'M Hoofdpijn, PH, altijd een poeder cachet van Mijnhardt! Mijnhardt'» Poeders per (tak 8 ct. Doos 45 cl Cachets.genaamdMijnhardtf^s"2st. 10ct. Doos50ct- per «bik 1928 voren, d<at hij een aftakking gemaakt had vanaf een leegstaand huis naast hem. Hij had de afgetakte leiding door zijn schuur tje geleid alwaar hij er een electrische wasohmachine, een oventje en een lamp op had aangesloten. Volgens de procureur-generaal zou ver dachte reeds vanaf 1936 zich met deze handelingen bezig hehben gehouden. Verdachte zelf zeide tot "ijn verdedi ging, dat op aandrang van een ander te hebben gehandeld maar de procureur- generaal wenschte deze verdediging niet te aanvaarden. Spr. achtte de opgelegde gevangenisstraf van drie maandoen, niets te veel en vroeg dan ook bevestiging van het vonnis der rechtbank. Het Hof zal over 14 dagen uitspraak doen. HAARLEMSCHE RECHTBANK Diefstal van een portemonaie met een inhoud van 15. Voor bovengenoemde Rechtbank stond terecht C. van K. uit Leiden wegens diefstal. Op 14 October van het vorige jaar toen verdachte het beroep uitoefende van straatmuzikant was hij te L i s s e de win- .kel binnengegaan van den bankwerker H. P. te Lisse en had toen een stuk muziek ten beste gegeven. Nadat hij dit instrument had bespeeld, werd hem een kleinig heid ter hand gesteld. Dit werd door ver dacht beloond, door even terug te gaan, toen de winkel geheel leeg was. Hij kaapte toen uit de toonbanklade de aldaar in aan wezig zijnde portemonaie, welke een in houd had van f 15.—. Een dag later, toen de bankwerker om een of andere reden in de toonbanklade moest wezen, ontdekte hij, dat de portemonnaie verdwenen was. Direct viel de verdenking op verdachte, die toen werd aangehouden en het feit bekende. Het is niet het eerste feit, aldus de offi cier van Justitie, want verd. is door de Haagsche Rechtbank voor een dergelijk feit tot 6 maanden gevangenisstraf voor waardelijk veroordeeld. Verdachte bekende het feit en deelde mede, dat hij in den ver volge zoo iets niet meer zal doen. Thans heeft hij in het Westland werk. De officier van Justitie eisehte evenals de Haagsche Rechtbank, gezien het reclasseeringsrapport hetwelk over verdachte was uitgebracht en dat vond. dat er misschien met ver dachte nog wel iets te bereiken was 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en onder bijzondere voorwaarden. Vonnis over 14 dagen. een sluitend bedrag van f 2.009.897.76. De verlies- en winstrekening geeft een totale sluitpost van ƒ77383.98, waaronder een winstsaldo is, zooals hierboven vermeld van 8845.98. Uit het verslag van den kassier over het jaar 1939 bleek, dat ondanks het uitbreken van den oorlog, 242 boekposten meer zijn omgezet dan het vorige jaar en alles een rustig verloop heeft gehad. Niet minder den 26 rekening-couianthouders werden in geschreven. De reserve steeg tot ruim f 240000. Een mooi spaarpotje! Vervolgens werd besloten de gemaakte winst bij de reserve te voegen en de balans winst en verliesrekening vast te stellen. Voorts werd het aftredend lid van de Rnaad van Toezicht bij enkele candidaat- Stelling herkezen, evenals de heer Jac. Th. de Vroomen als lid van liet bestuur. Vervolgens werd artikel 7 van het huis houdelijk reglement in dien zin gewijzigd dat voor het verstrekken van alle voor schotten de goedkeuring van de Centrale Bank vereischt wordt, voorheen gold dat voor voorschotten boven 50.000. noordwijk Huishoudelijke voorlichtingsdienst. Voor den cursus in het vervaardigen van bedden en dekens hebben zich aangemeld 60 deelneemsters. De eerste cursus is met 24 cursisten begonnen. De tweede cursus zal aarvangen op den lsten Donderdag in de maand Mei te half acht, eveneens in het Segobahuis, Zeestraat. nootdorp Woningbouw. ln de ledenvergadering van Maandagavond heeft de woningbouw vereniging „Nootdorp" met algemeene stemmen bc; loten 'ot den bouw van 24 woningen ten behoeve van woningverrui- roing en 9 woningen ten behoeve van krot opruiming. De vergadering kon zich in net algemeen met de gemaakte plannen heel goed veieenigcn. Het is de bedoeling •,rn te bouwen in hel uitbreidingsplan. De ergadering heeft het bestuur gemachtigd nn de verzoeken fot het verkrijgen van ten grond- en bouwvoorschot aan de'n ge meenteraad in te dienen. Vóór het nemen van dit besluit heeft de voorzuter een over wicht gegeven van do werkzaamheden van het bestuur sinds 4 Augustus 1939 meer in het bijzonder ten aanzien van de be sprekingen met het cnl'ege van Burge meester en Wethouders van Nootdorp en l*n waarnemend Inspecteur van de Volks huisvesting. Besloten werd toe te treden als lid van den Nationalen Woningraad, wan neer de woningen zijn tot "tand gekomen Binnen niet al te langen tüd zal worden overgegaan tr.t het uitgeven der aandee- .en van f 10 welke gestort kunnen worden in maandelüksche termijnen van t 0.50. De beta'ing geschiedt door het plakken van zegels in boekjes, waarin te kens de statuten en het huishoudelijk re glement der vereeniging worden opgeno men. oeostgeest Ernstige aanrijding. De wielrijder A. H. uit Katwijk is gistermiddag op den hoek RijnzichtwegRijnsburgerweg aangereden door een auto, bestuurd door A. R. uit RÜnsburg. H. werd hierbij ernstig ver wond en is met een ziekenauto naar het St. Elisabethziekenhuis te Leiden overge bracht voorschoten Geboren: Mijntje Klazina, d. van G van den Nieuwendijk en A. Rooda Pe trus, z. van P. Ammerlaan en J. Onder water. Gehuwd: J. Th. van der Valk 26 j. en C. E. Vincenten 22 j. Gevestigd: G. Visser van Alphen a. d. Rijn G. F C. Brunott van 's Graven- hage W. B. van Veen van Hillegom Wed. R. van Baaren van Hillegersberg. Vertrokken: J. C. Kuipers naar Oud-Ade Wed. J. E. de Wringer geb. Olivier naar 's Gravenhage A. H. Boy mans naar 's Gravenhage J. Coljee naar Utrecht 1. Oorbeek naar Aalten C. Joh. van Eek naar Aalten N. Telle naar Laren C. van Leeuwen naar Maarsber- gen W. Schokker naar 's Gravenhage Z. Pracht naar Enz (Duitschland) A M. van Rossum naar Zoeterwoude J. J- van Diest naar Apeldoorn. wassenaar Geboren: Agatha dochter van J. G. Buitink en C. C. van Berge Cornells Gerard zoon van G. Gussekloo en J. C. van Egmond Gerarda Gijsberta dochter van D. van Leeuwen en T. G. Lagerberg Apolonia Maria dochter van C. A. Ouwerkerk en E. C. Cottenbosch Hen- drika Johanna Maria dochter van H. A. Rochat en M. A. Beekers Elizabeth Anna Agatha dochter van P. J. Bekooij en A. J. van den Berg. Ondertrouwd: N. M. van Os en M. H. Vermazen J. W. Both en G. C. Filippo H. W. J. A. Vredegoor en B. S. M. Hen driks J. M. Keemink en S. Kort W. Gans en J. Pettens T. C. P. Lamoo en C. J. Verhagen. Getrouwd: W. J. Hoogenboom en C. C. Went A. D. van Duijkeren en C. J. Nijp H. J. P. Francois en M. H. Bree. Overleden: Francois Jacques Louis Monchen, 60 jaar, echtgenoot van G. A. M. Prinzen Rinse Jan Jippe Hiemstra, 62 jaren, echtgenoot van B. Bearda Nicolaas Pieter Boom. 70 jaren, weduwnaar van M. J. Franke Jacobus Wilhelmus Sich'er- mann, 72 jaren, echtgenoot van J. E. Cats Maria Geertruida Post, 52 jaren, echt- genoote van H. C. Wichgers. ALPKEN A..N den rijn Zegening van de katholieke werkers en van hun werktuigen. Voor de tweede maal vond gisteravond, onder groote deel name, de plechtige zegening plaats van de katholieke werkers, van den meest uiteen loopenden rang en stand, en van hun ge reedschappen en werktuigen. Na het gezamenlijk zingen van „Veni Creator" bad de Deken, geestelijk adv. van den L.T.B., de Litanie van St. Joseph, die door den arbeidenden stand als bijzonde ren beschermer" wordt vereerd. Kapelaan C M. Klaver, de aio. geest. adv. van de standsorganisaties Volksbond en de Hanze, hield een korte toesnraak, waarin spr. het verheven doel van den arbeid benadrukte. Het is van het allergrootste belang, dat ieder voor zich bewust is van zijn taak en die goed opvat. Alle arbeid, hetzij met het hoofd, hetzij met de hand is een levens taak, een goddelijke opdracht. De arbeid kan worden aangewend als middel om ons tu heilioen. Vervolgens werd het „Credo" gezongen, waarna de aanwezigen, beurtelings met de priesters de geheden voor de zegening uit spraken, terwijl zij in de rechterhand de werktuigen namen. ..Wij bidden U, o Heer. om Uw zegen over alle werktuieen die Uw werkvolk in handen houdt", bad de pries ter. ..Zegen het iizer. de hamers en de tan gen. zegen de bijlen en de spaden, de hou- weelen en sohroefsleutels, zegen alle werk- tuigen van daze arbeiders, opdat allen die ze pebru'ken hij den houw in de hoogten en in den diepten, in fabr.eken en schachten, bij dae en nacht, met Uw zegen hun werk beginnen en het gelukkig voleindigen. Ze gen de zeisen en de sikkels, de schopoen en de ploegscharen en alle gereedschap, dat boeren en knechten bij hun werk gebruiken, opdat zij steeds met Uw zegen hun werk beginnen". Hierna passeerde de priester de rijen der arbeiders en bespenkelde alle wnktuigen met wijwater, waarbij hij de kerkeülke zegening uitsprak. Na de slotgebeden, eveneens beurtelings door den priester met het volk gebeden, werd gezamenlijk gezongen het Smeeklied tot St. Joseph. Met een kort Lof werd de plechtigheid besloten. Geboren: Antje, dochter van Wij nand Ch-lstiaan Vis en Willemnje Bur ger Hubortha, dochter vai. Klaas de Vries en Kornelia Huberts Blom. Gevestigd: van Bloemendaal Ma- rijtje Burggraaf; van Amsterdam Klazina de Klser; van Wnubrugge Cornells van Middelkoop; van Utrecht Frcderik J. B. van Zuijlen; van 's Gravenhage Jacobus Christiaanse; van Hazerswoudc Clasina Oppelaar. Vertrokken: naar Schiedam Geer truida de Jonge; naar Voorschoten Nico laas Veerman: naar Rcusel Franciscus van Sales; naar Voorburg Theodorus Loos. leiderdorp Luchtbescherming. De Ned. Vereen, voor Luchtbescherming hield gisteravond, onder voorzitterschap van den heer Snel, hrar jaarvergadering in „Irene". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging opgericht was op 21 April 1939 en momenteel 243 leden telt. Mej. Manschot kreeg hierbij een pluimpje als bijzondere harde werkster voor de ver eeniging. Hierna bracht de penningmeeste- resse, mej. Zuster de Geus, het jaarverslag uit, waarna een kascontrolecommissie be noemd werd. Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris, de heer Brinksma, wiens periodieke aftreding plaats vond, bij acclamatie herkozen. Men wenschte ook uitbreiding van het bestuur en wlj met 4 le den. Hiervoor werden gekozen: mej. Man schot en de heeren Verkley, v. Leeuwen en Nagtegaal. De heer A. Pr. Vermeulen hield daarna een korte causerie over de luchtbescher ming. hazerswouderi indijk Schapenverkoop. De schapenverkoo- ping in de parochie St. Michael van 73 kerk- en armenschapen heeft opgebracht ƒ1515 en van 10 jeugdwerkschapen ƒ231. woerden EEN KLACnT WEGENS SMAAD. Door een rapport van „publieke werken". In de Raadsvergadering van Vrijdag a.s. komt op de agenda ook voor een ingezon den schrijven van den heer Houdijk over een grondkwestie. Over deze kwestie hoeft de Commissie van Publieke Werken het volgende advies gegeven: „Naar aanleiding van het haar ter fine van advica gezonden adres van A. J. Houdijk met bijgevoegd rappert van den gemeente-architect deelt de commissie voornoemd u mede niet te mogen nala ten op de meest scherpe wijze haar af keuring uit te spreken over de wijze, waarop deze zaak door Houdijk ia aan gevat. Het feit, dat het bedrag ad ƒ50.ten onrechte niet aan hem zou zijn uitbe taald moge dan al juist zijn, dit bedrag was bestemd om betaald te worden aan den smid van Hengstum, die verklaard heeft zoowel tegenover den wethouder van Publieke Werken en tegenover den gc-meente-architect dit bedrag van wij len den heer Scholten te hebben ontvan gen. Ten bewijze hiervan kan de familie Schuiten nog de kwitantie overleggen. De handelwijze van Houdijk komt dus daarop neer: lo. dat hij ten tweede male een beta ling van een bedrag ad ƒ50.— van de gemeente eischt en wel op een wijze, die op afzetting, chantage of oplichting ge lijkt. 2o. dat ter bereiking van zijn doel hij zich niet ontziet den goeden naam van een overledene te bekladden door voor te geven, dat deze de 150.— niet aan van Hengstum heeft afgedragen. 3o. dat hij getracht heeft van Heng stum tot medeplichtigheid aan zijn frau duleuze handelingen aan le zetten. Uw commissie acht het gewenscht, dat een en ander duidelijk aan den openba ren raad naar voren gebracht wordt, op dat niet ten onrechte een blaam gehecht wordt aan iemands goeden naam en de bedriegelijke handelwijze van adressant duidelijk aan de kaak gestelde worde. Het verzoek zelf dient, naar da mee ning uwer commissie, als ongezogeld zijnde, voor kennisgeving te worden aan genomen". Naar we vernemen heeft de heer Hou dijk, naar aanleiding van dit advies, reden gevonden, om een klacht in te dienen bij de Justitie wegens smaad. 100 JAREN. Volgende week Dinsdag 16 April zal de heer Blek, wonende aan dc Julianastraat, alhier, zijn lOOsten verjaardag herdenken. Dit voor Woerden nog niet voorgekomen feit zal, naar wij vernemen, niet ongemerkt voorbijgaan. Plannen zijn gereed tot een waardige herdenking. De heer Blok is nog aardig „bij" en volgt het wereldgebeuren nog met groote interesse. zoeterwoude Aanbesteding. Hedenmorgen werd door B. en W. aanbesteed het verbeteren van den Ommedijk en het aanbrengen van een slijtlaag op den Hoogcn Broekweg met bijbehoorende werken. Ingeschreven was als volgt: S. van Verlaat, Zeist 13 970, Ned. Bazalt Mij.. Zaandam 1 14.590, N.V. Geruischlooze Weg, Heemstede 15.600, N.V. Brusse Teeuw en Co., Den Haag 15.900, A. Verjaal, Dreischor 17,480. N.V. Key's Asphalt, R'dam f 19.699, H. C. Heems kerk, te Leiden f 20.780. De gunning is aangehouden. THEATbh HOOFDFILMS INHOUD AANVANUsULi. KEURING Casino: Duistere machten (James Cagney, Mae Clarke). Tucson, d; onover winlijke. Speelfilm Avontuur Dag. i uur; Zondag 4—7 en 8—11 uur. Matii ét Zaterdag en Woensdag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen i-ido: Het Lied van de Vrijheid. (Nelson Eddy, Victor Mc Laglen). Rigolbuche (Mistin- guett). Speelfilm Revue Dag. 8 15 u„ Zondag doorl. voorst. 2—7 u"r; Matinée Zater dag en Woensdag 2.30 uur. Toelaatbaar v volwassenen Luxor: De laatste kus (Bette Davis, Mirjam Hop kins). Onthullingen van een Spion (Ralph Bellamy, Fay Wray) Dramatisch Spionnage Dag. 8 uur; Zondag doorl. voorst. 2—7 u. Matinée 2 uur iede- ren dag behalve Vrijdag. Toelaatbaar v volwassenen Rex: Trader Horn (Harry Carey. Edwine Booth) Serlijk duurt het langst (Frank Mor gan, Florence Rice). Avontuur Detective Dag. 8 uur; Zondag doorl. 2—7 uur; Matinée eiken werk dag 2 uur. Goedgekeurd 4 volwassenen Trianon: \fgekeurd

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9