Avontuur Venezuela. FEUILLETON cv in Naar het Amerilraanscb van R. HARDING DAVIS. (Nadruk verboden). 46) Op den wal riep een opgewonden stem in 't Spaansch: Moet ik schieten, sergeant? Nee! antwoordde de andere stem. Denk aan je orders! Maar hy ontsnapt! zei de eerste stem weer en op hetzelfde oogenbik flitste er iets; een schot ging af en een kogel floot over hem heen. Er volgde een heele kogel regen, maar het gepuf van de machine bleef gelijkmatig doorklinken en toen het geluid zich steeds verder verwijderde, hield ook *-et schieten op. Roddy, liet het stuur in uen steek, bukte zich en trok Inez in zijn armen. Achter hen leken de stad en de he mel er boven één roode gloed. Van het fort gaven sissende en loeiende vuurpijlen al lerlei signalen aan de kazernes; van de ka nonneerboot flitste het snelvuur met vlug ge, scherpe stralen door de duisternis. In verschillende deelen van de stad waren brandstichters aan het werk geweest, de roode vlammentongen kronkelden onheil spellend omhoog en groote wentelende vonkenbundels spatten uiteen in de stille nachtlucht Voortdurende ratelde het ge weervuur. Met zijn armen om haar heen en haar ge zichtje tegen het zijne gedrukt, staarden Roddy en Inez naar dat fantastische schouwspel. Zoo zaten ze een poosje, in elkaar en in het wild-schoone gezicht ver loren. Toen bewoog Inez en maakte zich van hem los als iemand die uit een droom ontwaakt. Waar gaan we naar toe? fluisterde ze. Naar de tunnel, antwoordde Roddy met iets plechtigs in zijn stem. Het meisje zuchtte tevreden en liet zich weer glijden in zijn beschuttende omar ming. Ze voeren met een wijde bocht om het fort heen en wendden toen het stuur naar den wal. De stad lag nu een heel eind van hen en het rumoer van het gevecht drong nog maar vaag tot hen door. Waarom ben je eigenlijk naar den stei ger gekomen? vroeg Roddy. Het leek hem toe, of hij sprak van iets dat heel ver weg in het verleden gebeurd was, van iets, dat flauw in zijn herinnering was blijven hangen. Met tegenzin verbrak Inez de stilte, die hen omringde. Ze kwamen bij ons huis en arresteer den Pedro, zei ze. (Ook haar scheen het on derwerp van weinig belang toe. Ze sprak, alsof ze zich de details nog maar met moei te kon herinneren). Ik wist dat je hem noo- dig had om er vader van te overtuigen dat jullie vrienden waren. Dus, toen hij niet kon komen, kwam ik. Was dat goed? Alles wat je doet, is goed, antwoordde Roddy. We kunnen ons leven wel begin nen met dat als grondbeginsel. En wil je me wel bij je hebben? fluis terde het meisje. Of ik je bij me wil hebben? riep Rod dy uit op quasie-geërgerden toon. Daag me alsje blieft niet uit, riep hy. Ik probeer mijn plicht te doen, terwijl ik het liefste de boot de andere richting zou uitstoren, jou schaken, en naar Curasao varen. Dus als je van je vader houdt, help me dan om me goed te houden, anders loop ik met je weg! Inez lachte, zacht en gelukkig en kuste hem. Zoo help je me niet! protesteerde Roddy. Het is de laatste keer, zei Inez, tot vader weer vrij is. Dat kan nog wel maanden duren! riep Roddy plagend. Het is de laatste keer, herhaalde Inez onverbiddelijk. Roddy verborg de boot in de kleine in ham by El Morro en ging haar voor, den heuvel op, nadat hy uit de kist een flesch brandewijn en een extra lantaarn had mee genomen. Toen ze het fort naderden liet hij Inez wachten uit vrees voor een mogelijke hinderlaag en ging zelf verder om de zaak te verkennen. Maar El Morro was rustig en alles was nog precies zooals hij en Mc. Kil- drick het verlaten hadden. Hij ging terug om Inez te halen en wees bij den ingang van de tunnel op een plek, waar ze zich goed zou kunnen verbergen. Hier moet je op me wachten! be val hij. —Nee, antwoordde het meisje kalm, ik ga met je mee. Je vergeet dat ik by va der je borg moet zijn en voegde ze er zachtjes bij, behalve dat ben ik nog wat anders. Waa» jy gaat, ga ik ook. Terwijl ze nog sprak, schoot van den stei ger van het douanekantoor, die een halve mijl verder lag, een vurige flits omhoog. Er volgden meerdere en dadelijk, als een echo, gaven de kanonnen van het fort ant woord. Granaten!, riep Roddy. Ze hebben de artillerie-kazerne nu al veroverd en we hebben geen oogenblik te verliezen. Hij drukte met kracht op de hefboomen, die de steenen in beweging brachten en wrong ze uit elkaar. Toen gaf hij Inez een hand en leidde haar de trap van de tun nel af. Maar waarom, riep Inez, moeten we ons nu plotseling zoo haasten? Roddy kon haar niet vertellen, dat de aanval op het fort misschien een poging om haar vader te vermoorden zou uitlok ken. Het geluid van de kanonnen, ant woordde hy ontwijkend, zal, wat wij doen, onhoorbaar maken. Roddy was nu goed bekend met de ver schillende bochten in de timnel en ze vor derden vlug. Ze volgden de lichtbogen, die hun lantarens op de muren wierpen, en liepen zoo hard, dat ze allebei hijgden toen ze voor de afsluiting stonden. Roddy hield zijn horloge in het licht en slaakte een uit roep van ongeduld. Nog tien minuten, riep hij, en elke mi nuut. Hij hield nog tijdig op en wendde zich naar den muur. Het dynamiet met het slag hoedje en de lont lagen nog net zoo als Mc. Kildrick ze geplaatst had Roddy schepte een handvol klei van den bodem van de tunnel op om als stop te gebrui ken. Dat plakte hij stevig vast over het slaghoedje, terwijl hy de lont vry liet Hij bracht Inez op 'n veiligen afstand van den muur en daar wachtte ze, hun oogen onafgebroken op Roddy's horloge gericht De seconden duurden eindeloos. Geen van tweeën sprak en de stilte in de tun nel drukte op hen als de stilte van een graf kelder. Maar hoewel ze zich heel wat me ters onder de wallen van het fort bevon den, konden ze toch boven zich dt kanon nen hooren weergalmen. Ze schieten met tusschenpoozen van een halve minuut, fluisterde Roddy. Ik zal probeeren het dynamiet te laten ontplof fen terwijl ze schieten, dan kunnen ze dat ten minste boven niet hooren. Als de ont ploffing komt, Inez, moet je wachten tot ik je roep en als ik je roep dat je weg moet loopen, wacht dan in 's hemelsnaam gen oeogenblik, fluisterde hij dringend, maar vlieg naar de opening van de tunnel. Toen Inez antwoordde, klonk diep ver wijt in haar toon. Je spreekt tegen een dochter van Ge neraal Rojas. Je moet niet aan m ij den-, ken. Ik ben hier om je te helpen. En we gaan hier samen vandaan of heelemaal niet. Ik moet weg, fluisterde hij. Wensch me succes voor je vader toe. Terwyl hy weg liep, draaide Roddy zich om en liet zijn licht op haar schijnen, om haar nog eens, misschien voor het laatst, te zien. Roddy wachtte tot zijn horloge op één minuut voor negen stond, Hij wachte nog een halve minuut, stak, op het hervatten van het kanongebulder de lont ian, rende v/eg en drukte zich tegen den zijmuur van de tunnel. (Wordt vervolgd). De commandant van de Kon. Ned. Marine, Schout-bij-nacht H. Jolles, heeft Maandag te Den Helder een vijftigtal nieuwe officieren beëedigd. Overzicht tijdens de plechtigheid De bekende vooriaarsbijenmarkt te Tilburg is Maandag gehouden en, de omstandigheden in aanmerking genomen, was er een flinke aanvoer van bijenvolken Een Scheveningsche motorlogger is er op uit getrokken, om de snurrevaadvisseherij te gaan beoefenen, hetgeen tot' dusver alleen door de Denen werd gedaan. Zes kilometer vischlijn, netjes opgerold, bevindt zich aan boord net verjaringsgeschenk voor Adolf Hitler. De inzameling van oude metalen is in heel het Duitsche Rijk in vollen gang. Scheepsladingen vol zijn reeds bijeengebracht De heer G. H. J. Wiessing is benoemd tot burge meester 'van Westervoort Mevr Roosevelt, de echtgenoote van den president der Vereenigde Staten, in vriendelijk gesprek met een aantal kinderen, voor wie op de terreinen van het Witte Huis te Washington de jaarlijksche ieugdwedstrijden werden georganiseerd Het Duitsche transportschip .Rio de Janeiro", werd ter hoogte van Christiansand door een Engelschen onderzeëer getorpedeerd Een groot aantal 'opvarenden kwam om het leven. De .Rio de Janeiro" tijdens een verblijf in de haven van Amsterdam

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12