RIJNSTREEK DINSDAG 9 APRIL 1940 O* -»-r- r">TIMNT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN Coop. Boerenleenbank. Aan het jaar verslag van de Coöp. Boerenleenbank over 1939 ontleenen wij: dat de mobilisatie ook dit bedrijf eenigszins heeft beinvloed. Op vallend mag het voor onze Bank aldus de kassier worden genoemd dat gedu rende en kort na de spannende September dagen zoo goed als geen extra opvragin gen van credietgelden plaats vonden. Per 31 Dec. 1939 bedroeg zulks 930.150.39 t.o. 31 Dec. 1938 934.056.45, een verschil van slechts 3.906.06. De omzet echter en ook het aantal handelingen liep achteruit. Het bedrijfs resultaat wijkt echter weinig af bij dat van het vorige jaar. De effecten portefauille werd uitgebreid met aankoop van 10.000.—, 3—3 1/2 Ned. 1938 tegen een koers van 841/2. Het saldo bij den Centrale Bank is 30 mille ingekrompen. Gedurende den loop van het geheele boek jaar was dit te goed kleiner, terwijl in 1938 dit buitensporig hoog was. Blijft de toe stand op de geldmarkt zich zoo handhaven, dan kan het bestuur wellicht overwegen de te vergoeden rente voor spaargelden per 1 Juli a.s. iets te verhoogen. Rekening crt. gelden (credietgelden) waren hooger als het vorige boekjaar, ca. 1 40.000.Per 31 Dec. 1939 bedroeg het saldo direct voor handen zijnde middelen 171.439.61. De liquiditeit is dus niet zoo ruim als het vorige jaar, toen bedroeg deze ruim 24 Er werd meer ingelegd 36.423.68 door crediteuren. De uitstaande credieten onder gingen ook een belangrijke uitbreiding n.l. 83.594.25. Hierdoor werd de rente en pro visie-rekening belangrijk beinvloed. Op kantoorgebouwen en onr. goederen werd afgeschreven 1661.45. Ook de kosten ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan ad 1596.21 zijn ten 1. van de onkosten ge bracht. Blijkens de balans bedraagt de netto-winst 5065.31. Deze winst is bij geschreven op de reserve-rekening dubi- euse-debiteuren, hierdoor bedraagt deze rekening thans f 19.683.03. De gewone reserve en reserve voor koers verschillen op effecten ad 50.000.is onveranderd gebleven. De winst is slechts S 118.42 ten achter gebleven bij het vorige boekjaar. De omzet bedroeg in 1939 7.005.685.18 of 493.077.19 minder dan het vorige jaar. Het aantal handelingen 12.989 t.o. 14.022 m 1939. In 1939 werden aan nieuwe clienten uitgereikt 65 spaarbankboekjes en 1 rek. crt boekje. Het aantal leden bedroeg 394 of 18 meer. Inlagen spaarbank 1.377.416.99 of minder ingelegd 84.674.31. Uitgeven in de spaarbank 447.266.60 of minder terug betaald 80.768.25. De omzet der rek. crt. verminderde aan ontvangsten 175.904.81 en uitgaven 208.431.70. Geadministreerd werden 1853 rekeningen. De dekking van de credieten is over het algemeen goed. Voor zwakkere posten zijn voorzieningen getroffen. Mutaties in bestuur en raad van toezicht hadden het afgeloopen 1 boekjaar niet plaats. Geboren: Jan Adrianus, z. van J. Ver geer en A. Vis Albertus, z. van H. van Loon en A. Backer Nancy d. van F. van der Lelie en Th. A. van der Peijl Ada Carolina Marie d. van C. D. J. Tolk en C. E. van Hellemond Margaretha Adriana d. van J. van 't Wout en E. A. van Til Benedictus Paulus z. van A. den Hartogh en T. Sjoerdsma. Overleden: Elisabeth Zwaan oud 79 jaar, wed. van F. van Egmond Pietro- nella Walraven, oud 68 jaar. Gevestigd: Elisabeth van Leeuwen van Rijswijk Jhr. Adrianus J. C. van Suchtelen van de Haare van Heemstede. Vertrokken: Hendrik Schokker naar Voorburg Jasper Westerhoud naar Kou dekerk Marie E. Marsé naar Den Haag Jan Stuiver naar Zwammerdam Al bertus J. Luijben naar Haarlem Arnold Leupen naar Bodegraven Trijntje Zeil- stra naar Wassenaar Elso de Jong naar Woubruggen. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag a.s. des voormiddags tien uur. De agenda bevat o.m. Aanvrage van de Ned. Herv. School om ge'den voor leermiddelen; aanvrage var. de R.K. School in het „Zwaantje", om gelden voor de uitbreiding van de school; verzoek om een bijdrage in de kosten van cursussen in huishoudelijke voorlichting; voorstel tot verkoop van het perceel bouwgrond langs dt Bruggestraat aan den Rijndijk; voorstel tot wijziging van het Ambtenarenreglement en het Arbeidsovereenkomstbesluit; vast stelling van de verordening op de heffing van opcenten op de Gemeentefondsbelas ting. KOUDEKERK GEMEENTERAAD In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering deed dè voorzitter mede- deeling van de gehouden aanbesteding van den burgemeesterwoning. Voor de onder- handsche aanbesteding tot aanleg van cen trale verwarming in de te bouwen burge meesterswoning waren ingekomen 4 in schrijvingen, waarvan de laagste was de heer Joh. Kager te Leiden voor 820. B. en W. stellen voor dit werk op te dragen aan genoemde heer. Aldus wordt besloten. Wijziging Begrooting dienst 1939 en 1940, wordt na toelichting van den voorzitter, toegestaa*£ Voorts deelt de voorzitter mede, dat wegens het derven van den tuin voor den concierge van het Raadhuis, wegens den bouw van denburgemeesters woning. B. en W. stellen voor een vergoeding te geven van 40.voor een jaar en daarna aan den concierge een volgend jaar een stuk tuin grond af te staan van de in eigendom zijnde tuingrond bij de Begraafplaats. De Raad hecht daaraan hare volle goedkeuring Bij de gebruikelijke rondvraag informeert den heer de Jong, of in het bestek is op genomen de sociale bepalingen, waarop reeds in een vorige vergadering is gewezen waarop de voorziter bevestigd antwoordt. De heer Meijer zag gaarne bij de aan- staande-roeiwedstrijden, welke jaarlijksch worden gehouden, de beperkende bepalin gen in onze gemeente, om die wedstrijden per auto te volgen, opgeheven. Verschillende heeren verklaren zich daartegen; de bepalingen zijn van groot nut voor het veilig verkeer, en destijds geno men in het algemeen belang. De voorzitter meent, uit het gehoorde der overige heeren, dat die beperkingen, destijds genomen, niet van belang waren ontbloot. Hierna volgt sluiting. ZOETERWOUDL Burgerwacht. Gisterenavond w>erd een algemeen© vergadering van de Zoeter- woudische Burgerwacht gehouden irn hét café ,,'t Witte Huis" aan den Hooge Rijn dijk. Wegens ontstentenis van den voor zitter, werd de vergadering geopend door den 2e voorzitter, den heer Jac. van Ben- nekom. Door den secretaris, den heer v. d. Ruit, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Mede gedeeld werd, dat van den heer Burge meester bericht van verhindering was inge komen. Daarna was aan de orde bestuurs verkiezing. Aanvankelijk was het de be doeling twee bestuursleden er bij te kie zen. Door den wji. voorzitter werd na raadpleging der onlangs goedgekeurde sta tuten medegedeeld, dat het ook mogelijk was drie bestuursleden te kiezen. Nadat het voor en tegen was besproken, werd be sloten drie bestuursleden te kiezen. Voor het dorpsgedeelte werden bij enkele can- didaatstelling gekozen verklaard de hee ren N. Berg, Cr. en E. Hulsbos, terwijl voor den Hoogen Rijndijk na stemming werd gekozen de heer C. R. van Velsen. Nu volgde de uitreiking der prijzen, be haald bij de onderlinge wedstrijd in de af geloopen winter. Voor de groep Hooge Rijndijk werden de prijzen namens de wedstrijd-commissie uitgereikt door den heer C. M. v. Velsen. Van de 100 te beha len punten werd de 1ste pr. met 98 punten behaald door den Rijksveldwachter Zeil- stra, 2e pr. J. Zwetsloot, 95 p., 3e pr. C. R. v. Velsen, 94 p., 4e pr. K. v. d. Vlet, 93 p., 5e pr. H. Heemskerk, 90 p., 6e pr. J. v. d. Hoeven, 89 p., 7e pr. P. van Mil, 89 p., 8e pr. L. Rodenburg, 83 p., 9e pr. A. Groe nendijk 81 p. en 10e pr. Th. v. Wetten met 80 p. Voor het Dorpsgedeelte werden de prijzen uitgereikt door den heer N. Berg; hierbij waren 50 punten te behalen, de le pr. Th. v. Es 49 p., 2e pr. N. Veldhuizen 49 p., 3e pr. G. van Teijlingen 48 p., 4e pr. P. Berg 47 p., 5e pr. M. v. Rijt 47 p., 6e ^r. N. Berg 46 p., 7e pr. A. Slingerland 46 p., 8e pr. N. Varhmeijer 45 p. en de 9e pr. C. Berg, met 45 punten. Ook de voorzitter fe liciteerde de prijswinnaars met het behaal de succes. Bij de rondvraag zegt de commandant, de heer v. Re-mm én, dat het hem een ge noegen is, dat deze vergadering aan den Hooge Rijndijk gehouden wordt, nu er meer actief gewerkt wordt. Het instituut van de Burgerwaoht kan zich niet alleen bepalen tot een vergadering en wat sohiet oefeningen; er moet goed kader gevormd worden om, wanneer het noo-dig mocht zijn, te kunnen optreden. Na eenige mede deelingen over de oefe ningen werd besloten de schietoefeningen te Katwijk in dezen a.s. zomer te houden op Donderdagavond van half zeven tot negen uur. Door den heer Th. v. Es werd gevraagd of er mogelijkheid zou bestaan om deel te nemen aan de te houden puzzle- rit op 25 Mei a.s. De voorzitter gaf hiervoor de gelegenheid; men kan 'ich daarvoor op geven bjj den heer v. Es. Hierna volgde sluiting. RECHTZAKEN Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT HAAGSCHE RECHTBANK EEN MINDERWAARDIGE DAajj Drie maanden gevangenisstraf voor vijf gulden N. O. afkomstig uit Leiden laatst wonend in den Haag en thans ged. had een zeer minderwaardige daad begaan waar voor de Officier zeer terecht drie maanden gevangenisstraf heeft geeischt. Op verzoek van een kennis, die zelf ziek was, zou hij voor hem vijf gulden halen bij het armbestuur. Deze kennis schreef daar toe een machtiging en op dit document kreeg O. de vijf gulden uitbetaald. Inplaats dit bedrag aan zijn kennis, die het zeer arm had, af te dragen had hü het geld zelf gehouden en er de noodige sterke drank voor gekocht. De Officier vond het buitengewoon ge meen om van een arm mensch, die hem volkomen vertrouwde, vyf gulden in zijn zak te steken. Verdachte is gedetineerd voor die vijf gulden, maar die zelfde vijf gulden vorm den voor den benadeelde zijn geheele rijk dom en een groot bedrag. Spr. eischt dan ook een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden zonder af trek van voorarrest. Uitspraak over 14 dagen. De verdwenen portemoiinaie. Daarna moest terecht staan de 18-jarige W. uit Leiden, die van een collega zes gulden had weggenomen, welk bedrag deze in zijn portemonnaie had achtergela ten in een zak van zijn overjas. Ook deze verdachte is gedetineerd, om dat hij reeds verschillende voorwaardelij ke veroordeelingen van den kinderrechter heeft gekregen, in totaal dertien maanden, die nu ten uitvoer zullen worden gelegd. Ook van dezen verdachte vond de offi cier het gepleegde minderwaardig. Deze zes gulden waren voor zijn collega een groot bedrag. Ook tegen hem werd de eisch drie maan den gevangenisstraf zonder aftrek. Vonnis over 14 dagen. RESERVE-MAJOOR TOT 1000.— BOETE VEROORDEELD. Hij had niet gehoorzaamd aan het bevel van een schildwacht. 22 November van het vorige jaar reed een reserve-majoor te paard over het Noordaee-strand en stuitte daarbij op een gegeven oogeniblik op een schildwacht, die hem staande hield en het wachtwoord vroeg. De majoor, die tot een ander regi ment behoorde, kon dit niet geven, waarop de schildwacht hem mededeelde, dat hij niet verder mocht rijden. Na eenig gepraat evenwel had de reser ve-majoor de schildwacht overreed hem to ah door te laten, waarop de schildwacht het geval, direct aan zijn wachtmeester rapporteerde. Dit had bot gevolg dat deze zaak voor het Hoog Militair Gerechthof gebracht werd, welks college heden in eersten en eenigen aanleg sententie wees. Het Hof veroordeelde den reserve-ma joor, die inmiddels eervol uit den dienst is ontslagen, tot een geldboete van 1000, subs een maand hechtenis wegens opzet telijke ongehoorzaamheid, gepleegd in tijd van oorlog. De advocaat-fiscaal had dezelfde straf geëischt. Academienleuws LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde mej. E. Kooy, Voorschoten, Th. L. Mulder, Den Haag, J. H. Hoffmann, Overschie; practiscshe apothekrs-examen le deel: d dames F. E. Droogleever, Overveen, M. B. E. Hanapepl, Rotterdam; A. C. Knape, Rotterdam; G. A. J. Leffers, Leiden; de heeren A. L. Backer, Vlaardingen, K. W. J Dambrink, Den Haag, F. van Rhee, Den Haag, I. R. D. Rijken, Leiden, H. Schaa- reman, Rotterdam. KLEINE ANNIE fnu. fti/J ALLE5 /S NOOENJK, MAAR /a T kaN Mf n/ET vooksreuen dat RECHTER CR!DER IN Df RIVIER OESPRONCEN 1%, NATUORC//R RAN H/J BR 'N óevALLSN ZIJN; ER kan oor iets /.esenRo ZIJN. A/aar M/EMANOAAM PEN KT. NAAR !K WED OA T ER AAN on C,eVAL NEER VAST ZIT DAN W/J vermoeden, en N/S SCH/eN neer dan WE OOR re Kwenen züuen kon/en f RET KAN NE WENS STRELEN OA NACR AAN'Thoofd staat VAN NET VETuc/JE/OJ-connéNA P/EN MOTEN OUK O/EN NU NE toe w/erp, toen hcaan OEN COM MISSARIS VERTELDE WAT 'K WIST, Of N/C /R DA T V// VfEi MEER WEET PAN N/J LOSLAAT. /R RE/3 Henri de Greeve houdt den middenstand een spiegel voor Vorige week heeft de zeereerw. heer Henri de Greeve te Rotterdam gesproken over de levenshouding van den midden stand en de opvoeding zijner jeugd. Aan zijn rede, waarin hij dit vraagstuk op heldere en rake wijze belichtte, ontlee nen wij uit de „Maasbode" het volgende: De Katholieke Middenstand heeft iets be- driegelijks. De algemeene geestelijke toe stand ziet er uiterlijk beter uit, dan hij in werkelijkheid is. Aan de onmiskenbare ka tholieke uiterlijkheid beantwoordt niet een in verhouding evenredige diepte. Over het algemeen zijn onze katholieke middenstanders katholiek d.w.z., zij stellen prijs op dien naam, zij doen aan hun plich ten, gaan geregeld naar de kerk, geven aan goede werken en de missie, leven in één woord met hun kerk mee. Een juiste waardeering benadert men pas, indien men ook de keerzijde beziet. Er komen in middenstandskringen veel ge mengde huwelijken voor. Er is ook veel af val en velen doen er niets meer aan. Laster en kwaadspreken, dikwijls zeer ernstig en ergerlijk, komen veelvuldig voor. In en bui ten hun vereenigingen is veel gekonkel en intrige. Er heerschte als ingewortelde ziek te een tot in het belachelijke opgevoerd standsbegrip. Het geld speelt dan ook een groote, soms alles overheerschende rol. Bij velen openbaart zich een verkapte mam- monistische geest. Erfenissen en andere za ken geven dikwijls aanleiding tot ruzies en veeten. Zoo liggen de contrasten tegenover el kaar. De verklaring van het contrast, De zielkundige verklaring ligt voor de hand. Het vele goeds is te verklaren uit hun natuurlijke kwaliteiten. De aard van den middenstander, die altijd tusschen de men- schen zit, is gemoedelijk meelevend, mede lijdend. Deze deugden zijn het gevolg van hun natuurlijken aanleg. Zij gevoelen voor muziek en komen in de kerk spoedig onder den indruk van een „Panis Angelicus" en een goeden predikant Ontbreken die, dan komt men niet onder dne indruk. Men is lief, goed en vroom, als de persoonlijke stemming daartoe aanleiding geeft. Ont breekt deze, dan bidt men niet en is men kribberig. Het motief van hun daden is niet bewust God, maar hun stemming. Er is een gebrek aan bovennatuurlijke deugdbeoefe ning te constateeren. Bovendien speelt hierbij het conservatis me van den middenstander 'n rol. Hij kijkt eerst de kat uit den boom. Wat hij bezit en beproefd heeft, houdt hij zoo lang mogelijk. Daarom laat hij de uiterlijke practijk van het katholicisme niet gauw los, ook al is zijn geloofsleven zelf uitgehold. Hiermede houdt zijn gebrek aan dogmatische kennis nauw verband. Men heeft geen inzicht in de structuur van hot gelorfsleven. De Kerk wordt niet begrepen. Men heeft geen be grip van genade en men ziet niet de func tie van de deugd. Bij een gezond meeleven met de Kerk zou zijn heele leven geplaatst worden in de heilige linie, grootscher van inspiratie worden, afgesteld op het groote doel. Maar nu is de Kerk, in plaats van een innerlijke steun, dikwijls niet meer dan een uiterlijkheid. Hoe staat het met de middenstandsjeugd? Onze moderne jeugd, scherper van in zicht en veel critischer, ziet door het ka tholiek décor heen. Wat vader en moeder in hun conservatisme vast houden, daar breken zij gemakkelijk mee, omdat dit slechts voor hen een vacuum, een leegte is. Zij durven veel, te veel te zeggen, doch niets tegen zich zelf. Op het gebied van godsdienst en cultuur is het branie in col bert of botheid. Er is gebrek aan levens moed en -durf, een gemis aan een plan in hun leven. Dansen schijnt hun levensdoel geworden. Het godsdienstige verveelt hen, hangt hun de keel uit. Het probleem is vrij gemakkelijk te ont leden, doch niet zoo gemakkelijk op te los sen. Wij leven in een „fin-de-siècle"-stera- ming. Een heel verleden loopt af en deze tijd kenmerkt zich altijd door slapte. Wtf zijn geen groot geslacht. Ons jong geslacht staat sterk onder het lawaai van het Ame rikanisme met zijn reclame en uiterlijk heid. Een groot gedeelte van onze Midden standsjeugd is onbereikbaar vanwege haar laag-bij-de-grondsche opvattingen. Als men met hen praat, zit men zoo in niemands land. Geen oppervlakkigheid. Daarom is allereerst en hoog noodig, dat het gezin door een bovennatuurlijke levens opvatting de jeugd op een ander plan brengt. Doch ook de jongeren zelf, moeten dit vraagstuk gaan bezien. Koste, wat kost, moet er interesse gewekt worden voor dog matische studie. Dit kweeken van belang stelling voor geloofszaken kan steun vin den in de geactiveerde kerkgeschiedenis. Men kan niet leven voor de toekomst als men niet in het verleden geworteld is. Daar om terug naar de glorieuse geschiedenis van de Kerk, die toch zoo vol romantiek is van de allerhoogste-spanning. Vervolgens moeten de jonge Middenstan ders veel meer in aanraking worden ge bracht met de werkelijkheid, met de groo te sociale nooden van dezen tijd. Dan zul len onze jongelui zich gaan schamen over hun onbenullige levenshouding en gaan voelen, dat zij iets moeten doen. Indien wij geloof en cultuur willen over brengen aan het komende geslacht, dan mo gen wij er niet met oppervlakkigheid te genover staan. Bu'flerJüUe Stand LEIDEN. Geboren: Riekent Jan, z. van S. Jong man en J- Robijn Gerrit Jan, z. van N. ten Bosch en G. Binnendijk Kees, z. vant H. J. v. Klaveren en M. W. J. v Vliet Johannes Maria Franciscus Lourens z. van H. F. P. Elligens en H. M. A. Heijnen Geertje Willy, d. van C. J. Kastemans en A. v. Beek Antonius Jacobus, z. van A. J. Nachtegeller en C. M. Verhoeven Nicolaas, z. van J. Ober en J. du Prie Anna Wilhelmina, d. van P. N. J. v. d. Geest en W. J. v. d. Poel Coerd Henrich, z. van W. F. Schafer en J. Laterveer Gijsbertus, z, van W. F. Schafer en J. La terveer Pieternella Jacoba, d. van G. A. Brandt en M. v. Munsteren Johannes Antonius Augustinus, z. van G. Huigsloot en W. M. de Jong Engelina Elisabeth, d. van J. Plu en E. E. Kop. Ondertrouwd: J. C. J. Traats jm. 29 j. en E. C. Kuijlen jd. 20 j. Gehuwd: B. P. de Ru jm. en E. M. Kcrtekaas jd. A. J, v. d. Voort jm. en M. C. H. Batenburg jd. C. J. Meskers jm. en C. C. M. Hendriks jd. P. L, J. v. d. Geest jm, en M. H. Bouwman jd. Overleden: A. C. H. de Groot dr. 6 j. P. Brouwer m. 71 j. H. Regeer m. 80 j. A. de Jong wed. van J. Ruwaard 88 j. J. Franke hsvr. van H. v. Duuren 59 j. Marktberichten LEIDEN, 8 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: savoyekool f 5.806.20, prei 6.20 7.70, kroten 1.401.80, kroten, gekookt 58, uien f 1.703.90, peen 3.008.50, andijvie 15—21, sla f 25—28, witlof 5 13, postelein 2931, spinazie f 813, per 100 stuks: komkommers f 6.407.60, salade 3.408.70, per 100 bos: pieterselie 1.40—2.80, radijs 1 4.40—5.60, selderie 1.00—1.60, raapstelen 0.80—1.30. 9 April. Vette Varkens. Aanvoer: 178 totaal zwaar 6061 cent per kg. levend ge wicht in centen. Handel goed. ROTTERDAM, 9 ApriL Vee. 'Aanvoer: 5225 totaal, 111 paarden, 4 veulens, 1671 magere runderen, 835 vette runderen, 35 vette kalveren, 53 graskalveren, 2176 nuch tere kalveren, 210 schapen en lammeren, 4 varkens, 120 bokken of geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien 7587, 6073 en 4556 cent, vette ossen 7482, 6072 en 4858 cent, stieren 7276, 6470 en 5662 cent, vette kalveren f 1.301.45, 1.05—1.20 en 0.901.00, schapen 62, 55 en 40 cent, lammeren 65, 58 en 50 cent, graskalveren 62 en 52 cent, nuchtere kalveren 40, 35 en 30 cent, slachtpaarden 69, 59 en 51 cent. Prijzen per stuk: schapen f 392920, lammeren 292114, nuchtere slachtkal- "eren 9.507.505 50, slach+tnarden 305220155, werkpaarden 390265 165, hitten f 285—230—150; kalfkoeien 290—200—140; melkkoeien f 285—200— 140; varekoeien 210155130; vaarzen 16012595; pinken f 10585—65, gras- kalveren 655535; bokken of geiten f 15116. Overzicht: Vette koeien en ossen: aaanvoer korter, handel tamelijk, prijzen le en 2e kwaL koeien iets stijver, verder onveranderd, prima koe tot 90 cent prima os 86 cent; stieren: aanvoer gelijk vorige week, handel kalm, prijzen iets fcooger; vette kalveren: aanvoer iets klei ner, handel matig, prijzen als gisteren pri ma 1.55; schapen en lammeren: aanvoer matig, handel lui, prijzen als gisteren; nuchtere slacht en fokkalveren: aanvoer korter, handel willig, prijzen iets stijver; paarden: aanvoer kleiner, handel levendig, prijzen prijshoudend; kalf- en melkkoeien: aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen als Vorige week; varekoeien: aanvoer onver anderd, handel flauw, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken: aanvoer iets grooter, handel stroef, prijzen' vooral iets hooger; graskalveren: aanvoer gelijk vo rige week, handel vlot, prijzen iets hooger; bokken of geiten aanvoer ruim, handel ma tig, prijzen iets lager. KATWIK a. d. Rijn, 8 April. Groenten- veiling. Per 20 kg. waschpeen 1.20—1.75, kroten 30—50 cent, uien 40—65 cent, per 100 kg. witlof 78, schorseneren 56. LOOSDUINEN, 3 April. Groentenveiling Kaskomkommers le soort 5.207.80, id. 2e soort 4.305.30, idem 3e soort 4.00 —4.10, per 100 stuks, dunsel 11 en Schor- seneeren 2e soort 46 per 100 kg.; poste- leon 1.401.50 per 6 kg., spinazie 4161 cent per 4 kg., salade le soort f 4.507.90 en 2de scoor 2.104.50 per 100 krop, peen 1214, radijs 1.803.50, raapstelen 1.101.60, rabarber 7.knolselderie 0.701.30 per 100 bos, andijvie 9.pef 100 kg., andijvie 13.5015.25 uer 100 struik, stoofsla 27 per 6 kg., boeren kool 1.20—1.65 per 7 kg., kippeneieren 3.504.10 en kievitseieren 16 per 100 stuks. LEIDSCHENDAM, 8 April. Groentenvei ling. Kropsla le soort 4.507.90, stoofsla 1624 cent, andijvie per kg. 14—16 cent, Spinazie per 4 kg. 4158 cent, Raapste len 3.103.40. Rabarber per 100 bos f 5.60—6.10, radijs 4.90—5.40, prei f 6.10 —7.00. HAZERSWOUDE, 8 ApriL Eierenveiling. Aanvoer 10920 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.153.55 en eendeneieren 2.552.75 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 9 April. Kaas. Aanvoer 61 partijen Goudsche kaas, totaal 2745 stuks wegende 24705 kg. Prijzen: met rijksmerk le soort 2426.50, 2e soort 2023. Han del matig. TER AAR, 8 April. Centrale Veiling. Spinazie 3852 cent, andijvie 5966 cent, witlof 8.4012.20, radijs 2.20. VINKEVEEN, 8 April. Groentenveiling. Spinazie 612, witlof 5.5011.50 en uien 3.50 per 100 kg.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10