MAANDAG 8 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAO; 7 Kon. Ned. Voetbalbond V. S. VERSLAAT MART1NIT OOK OP EIGEN TERREIN. Overwinningen van L. F. C., Lugdunum en Alphen; gelijk spel van A. S. C. Het is gisteren voor de Leidsche voetbal clubs geen slechte dag geworden. Slechts één punt ging verloren. U. V. S. kwam met een 2O-overwinning op Martinit uit Rotterdam terug. De over winning viel niet gemakkelijk te behalen, maar de punten zijn binnen. En dat is maar goed ook, want ook S. V. V. boekte een nieuwe zege. Met 21 werd van de Hollan- diaan gewonnen. De derde van de rang lijst, het Haagsche Quick versloeg H. V. V. met dezelfde cijfers, n.l. 21. B. M. T. kwam met een 32 zege uit Maassluis terug, zoodat V. D. L. nog steeds onderaan blijft staan. In de 3e klasse A kon A. S. C. het tegen Haastrecht niet verder brengen dan een ge lijk spel. Onvolledigheid was hiervan wel de voornaamste oorzaak. Beter deden L. F. C. en Lugdunum het. De kanaries versloegen het sterke Goud- sche Olympia met 32 en Lugdunum stuur de G. S. V. met een 21 nederlaag naar Gouda terug. Alphen spande de kroon in deze klasse wat het maken van doelpunten betreft. Zij versloeg Woerden n.L met 73. De uitslagen. AFDEELING L Afd. A: DWS—Haarlem 4—2; Blauw Wit Stormvogels 10; ADOAjax 21; DOS—KFC 3—3. AFDEELING H. Afd. A: DFC—Xerxes 3—3; RFC—VUC 5—1; CWHermes DVS 0—3; Sparta— DHC 4—1. Afd. B: VLD—BMT 2—3; SVV—De Hol- landiaan 21; MartinitUVS 02; Quick HW 2—1. Afd. C: ExcelsiorODS 52; DCLNep- tunus 010; UnitasFluks 51; Overmaas Sliedrecht 20; EmmaGouda 32. Afd. "I: LugdunumGSV 21; LFC Olympia 32; ASCHaastrecht 3—3; Ona Schoonhoven 32; AlphenWoerden 7—3. Afd. M: RouwkoopBoskoopsche Boys 71; RoodenburgSportman 11; Wad- dinxveen—DSO 1—1; LDWS—DVS 2—1. Res. D: UVS III—Alphen II 3—1; Alphia II—Lugdunum n 2—1; UVS II—ASC II 2—3. AFDEELNG m. Afd. A: NECTubantia 60; Heracles Enschede 20; Go AheadAGOW 01; Ensch. BoysQuick 41; HengeloWage- ningen 11. AFDEELING IV. Afd. A: NoadEindhoven 11; Willem H—BW 1—0; Limburgia MW 0—3; NAC Juliaha 1—1;.HelmondPSV 33; Roer mond—Longa 2—1. AFDEELING V. Afd. A: GVAVQuick 30; Veendam Velocitas 4—1; AchillesWW 6—0; Hee renveenLeeuwarden 61; HSC5neek .1—2. ALPHEN—WOERDEN 7—3. Het leek er in den beginne niet op, dat Alphen met zulke groote cijfers zou win nen. Vooral tijdens de eerste helft wisten de bezoekers het tempo van him spel goed op te voeren, maar ook Alphen wist vol te houden. Vandaar dat we meermalen een spannenden strijd met aan beide zijden goede momenten te zien kregen. Woerden trof het niet bijzonder, dat de voorhoede der thuisclub zoo uitstekend in vorm was. Doelman v. d. Renst bleek daarentegen bij de bezoekers de rechte man op de rechte plaats. Hij wist tal van schoten op zijn doel behoorlijk te verwerken, al moest hij ten slotte tegen een sterk opdringend Alphen het loodje leggen. De Alphen-doelman maakte aanvankelijk door zijn optreden een eenigszins onzekeren indruk. Later kwam iHij er veel beter in. De grootste doelpun- tenregen tegen Woerden kwam eerst na de rust, toen binnen enkele minuten het lee- ren ding driemaal achtereen in het doel der bezoekers verdween. De wedstrijd had overigens een goed verloop ondanks het feit, dat de leiding vrij zwak was. Dadelijk na het begin komt Woerden flink opzetten en dadelijk wanneer de bal langs den uitloopenden keeper voor de zij lat blijft liggen neemt Alphen het spel over. Windhorst wordt de bal aangegeven en met een keurig schot opent hij voor zijn club de score (10). Binnen een enkele minuut doet een ander hem dit kunststuk je na en Alphen leidt met 20. Dan is de beurt aan Woerden. Doelman Britsemmer loopt uit raakte den bal kwijt en midvoor den Daas verkleint voor de bezoekers den achterstand (21). Het spel gaat eenigen tijd gelijk op. Baltes brengt voor Alphen den stand spoedig op 31. Nadat de thuis club nog korten tijd sterk in den aanval is. weet de midvoor den bezoekers bij een doorbraak het leder langs den uitloopen den Britsemmer in het net te plaatsen (32) met welken stand wordt gedraaid. Weer is het daarna Weerlee, dat het spel in handen neemt. De bezoekers krij gen een penalty te nemen en schieten naast waardoor Woerden een kans om gelijk te maken te niet doet. Aan de andere zijde doet Alphen het beter. Blonk plaatst zui ver op doel en de kogel verdwijnt in het Woerdensche net (42). Nog meer doel punten zitten er in de lucht. Hoewel de Woerdenaars moedig volhouden, kunnen zij niet voorkomen, dat Windhorst met een verrassend schot 52 scoort. Van den voet van Baltes maakt Alphen dan het half do zijn vol (62). Nadat Blonk op handige wijze de Woerdenverdediging heeft gepas seerd schiet hij onhoudbaar in 72. Even voor het einde krijgen de bezoekers nog een kans hun achterstand te verkleinen, waarvan de rechtsbuiten een dankbaar ge bruik maakt (73). MARTINIT—U. V. S. 0—2 Een klein veld, een tegenstander wien in geen drie jaar een nederlaag op eigen veld Ls toegebracht en tevens belust is op re vanche, ziedaar factoren waarmede U.V.S. rekening diende te houden om niet met den kous op den kop naar Leiden te komen. Reeds op de training en als herinnering nog even voor den wedstrijd heeft de trainer al deze feiten in het geding gebracht en ge waarschuwd niet in herhaling te vallen, zooals dat in Delft tegen B. E. C. is voorge komen. Een gebiedende eisch was dus het spel flink open te houden en de bal direct te spelen, waardoor de tegenstander geen gelegenheid zou krijgen om behoorlijk in te grijpen. In de eerste helft hebben de U. V. S.'ers zich hieraan prompt gehouden en wisten zich hierdoor diverse kansen te scheppen, waarvan er twee benut werden. De eerste helft kenmerkte zich door bewegelijk spel van de voorhoede, waarin P. Kantebeen een heel goede partij speelde en de vijandelijke verdediging bij herhaling uiteen trok. Reeds in de achtste minuut brak hij fraai door om met een behoorlijk schot zijn club de lei ding te geven (0—1). Door dit succes aan gemoedigd bleef de U. V. S.-voorhoede een voortdurend gevaar voor de gastheeren, daarbij goed gesteund door de halflinie. De thuisclub zat intusschen ook niet stil en daar de voorhoede uit vrij behoorlijke spe lers bestond werd vooral de geheele aan dacht van de U.V.S.-verdediging gevraagd voor de buitenspelers en midvoor. Gelegen heid'om een kans te benutten, indien deze zich voordeed, werd hun echter niet gege ven, daarvoor zaten de U. V. S.'ers er direct flink op, om dan meten de eigen voorhoede weer aan het werk te zetten. U. V. S. beheerschte in deze eerste helft het spel volkomen en de buitenspelers On- vlee en Oosterom weren zich uitstekend, en vooral eerstgenoemde geeft tal van mooie voorzetten. Er is twintig minuten ge speeld wanneer Kantebeen den bal vrij krijgt toegespeeld, direci geeft hij door naar Oosterom, die reeds is opgeloopen om na een snellen dribbel met een schitterend schot den U. V. t-".-voorsprong te vergroo- ten 02). Dit was een mooi doelpunt na beheerscht spel van Kantebeen en Oos terom, waarvan de laatste eindelijk eens zelf het initiatief nam en met succes. Hoewel U. V. S. het meest in den aanval blijft, weet zij zich geen behoorlijke kan sen meer te scheppen, ofschoon de gele genheid zich misschien wel zou hebben voorgedaan, indien enkele spelers niet te veel achter gebleven waren bij voorzetten van de buitenspelers. De binnenspelers ver geten nog te veel, dat bij een aanval over den vleugel een van beide voor het doel aanwezig moet zijn, wil men met succes opereeren. De rust breekt dan aan met een 20 voorsprong voor de U. V. S.'ers. Na de rust speelt U. V. S. tegen de zon in, en tegen een tegenstander, die met alle ge weld den achterstand wil inloopen. Enthou siast trekken de gastheeren ten aanval, maar vinden dan een verdediging tegen zich, die voor geen kleintje vervaard is en het gevaar weet te bezweren. Doordat de halflinie te veel is teruggetrokken, drijft de U V. S.-voorhoede te veel op eigen kracht rond. Toch hebben zich nog verschillende kansen voorgedaan, die den voorsprong hadden kunnen vergrooten. Nu is het waar, dat de tegenstanders na de rust een vrij hard spelletje gingen vertoonen, waarvan eerst Kramp bijna het slachtoffer werd en daarna van Weerlee. Tegen dit harde en ongeoorloofde spel trad de scheidsrechter niet naar behooren op. De meesten van de U. V. S.'ers werden als wezeltjes, een kolf je naar de hand van den tegenstander, die nu gemakkelijk een bal kon ontfutselen, en Volgend jaar weer normale voetbal-competities Met promotie- en degradatie wedstrijden Het bestuur van den K. N. V. B. heeft het besluit genomen, dat in het seizoen 19401941 een normale competitie zal wor den gespeeld, ongeacht of er in ons land dan nog mobilisatie is. Aan deze competi tie zullen promotie- en degradatiewedstrij den verbonden zftn.- De noodcompetitie, zooals deze dit sei zoen is ingesteld, zal dus in geen geval worden verlengd. Geen eenvoudige oplossing. Naar aanleiding van dit besluit, heeft een redacteur van het ANP. een onderhoud ge had met den secretaris, den heer A. J. Staal. De heer Staal herinnerde er aan, dat de noodcompetitie werd ingesteld, omdat zich aan het begin van het seizoen buitenge woon moeilijke omstandigheden voorde den, welke thans wel als bekend mogen worden verondersteld. Het spreekt wel van zelf, dat een- noodcompetitie minder aan trekkelijkheid biedt voor de spelers en voor de vereenigingen en dus ook voor het pu bliek. Dat dit weer van invloed is op de financiën van de clubs en, laat men ook niet vergeten, op die van den bond, is volkomen verklaarbaar. Een noodcompetitie hand haaft men alleen als het Inderdaad moet, als er geen andere weg meer is. Moeilijke punten Er zijn echter verscheidene redenen te noemen, waarom een normale competitie voor het seizoen 1940/1941 mogelijk en ge- wenscht is. In de eerste plaats moet echter geconsta teerd worden, dat die normale competitie alleen doorgang zal vinden, indien de om- vooral van de spelers uit de voorhoede. Na een half uur verminderde de druk op het U. V. S.-doel en ging de strijd meer gelijk op. Een kwartier voor het einde hield Re geer bij een hoekschop op het U. ,V. S.-doel een tegenstander vast, het gevolg een straf schop. Dit slechte en te zachte schot wist Kramp te houden tot groote vreugde van den U. V. S.-aanhang. In de resteerende mi nuten doet zich niets vermeldingswaardigs meer voor. Wanneer de scheidsrsechter dan het einde aankondigt, heeft U. V. S. ver diend gewonnen, hoewel de tegenstander zeker een tegenpunt had verdiend voor hun enthousiast volhouden, dat echter na de rust ontsierd werd door te hard spel. Het spel van U. V. S. was voor de rust goed, na de rust waren er momenten van zwak spel. maar de boog kan niet altijd gespan nen blijven. A. S. C.—HAASTRECHT 3—3. In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd heeft A. S C. met Haastrecht de punten gedeeld. En dat ondanks A. S. C. met een wel zeer gehavend elftal in het veld verscheen. Secrève en Kok waren vervangen door Valk en Matthijssen, de la riije speelde op de plaats van Abrahams en Haneveld, een speler uit het derde elftal, bezette de linksbuitenplaats. Maar zelfs met dit gehavende elftal had A. S. C. kun nen winnen, want ook Haastrecht viel tegen. De gastheeren beginnen tegen zon en wind in en met tien spelers. Mede daar door is Haastrecht in de beginnen sterker, maar de afwerking der aanvallen laat veel te wenschen over en zelfs met de nu en dan weifelachtige achterhoede ziet de vourhoede der gasten geen kans om tot doelpunten te komen. Het eerste komt zelfs vrij onverwacht aan den anderen kant. Als Moeten na 20 minuten een ren naar het Haastrecht-doel onderneemt, in de hoop, dat v. Nierop hem den bal zal achterna zenden geschiedt dit ook prompt, maar Mooten kreeg het leer niet te pak ken, want de rechtsback en de uitgeloopen keeper van Haastrecht stormden gelijktij dig op den bal af en terwijl deze beide spelers met elkaar in botsing komen wordt de bal als uit een wig voortgedreven en neze rolt het doel in, Piet Mooten er h-.chend achter (10). De vreugde is even wel van korten duur want na 2 min. weet le rechtsbinnen gelijk te maken (11). Bij een nieuwen A. S. C.-aanval geeft Van Nierop goed door aan Krijger, die op het haastrecht-doe] schiet, maar een back «•etourneert het leer. Krijger zet dan voor en v. Nierop schiet integen de dek- iat. maar de bal ketst van den rug van den opgesprongen keeper in het doel (21). Er is nog geen half uur gespeeld of door te peuterig spel van Valk heeft Haastrecht den «-tand weer geliik gemaakt (22). We denken Mooten opnieuw de leiding te zien veroveren, maar zijn formidabel schot wordt weer fraai door den keener gekeerd. In de tweede helft had A. S. C. zon en wind mee en nu waren de roodzwarten veel sterker. Het spel werd langzamerhand wat tf fanatiek en dit demonstreerde zich ook bij een te harden aanval op Jaquet door den rechtsbuiten van Haastrecht, toen eerstge noemde den ingeschoten balhad gevan gen maar na dé botsing liet vallen. De midvoor had toen geen moeite er 23 van ie maken zonder dat de scheidsrechter t'reecick gaf tegen Haastrecht. De gasten bleven daarna eenigen tijd sterker, maar tegen het einde kwam A. S. C. weer opzet ten. Slechts een var. de vele kansen werd door v. Nierop benut na een prachtigen voorzet van Mooten vanaf de zijlijn. Zoo werd het 3—3 en daarbij bleef het. standigheden zich in de komende maan den niet ten ongunste wijzigen. Blijft de si tuatie, zooals deze op het oogenblik is, dan wordt er inderdaad op den derden Zondag van September met een gewone competitie begonnen, waaraan dus promotie- en de gradatiewedstrijden verbonden zijn. De indeeling, welke aan het eind van het seizoen 1938/'39 gold, zal naar het aan staand seizoen worden overgeheveld. Het bestuur var. den K.N.V.B. is er zich terdege van bewust, dat de oplossing ove rigens niet zoo eenvoudig zal zijn als deze op het eerste gezicht lijkt. Er is echter nog tijd genoeg om deze materie geheel uit te werken en tijdig de moeilijke punten onder het oog te zien. Tijdig, zegt de heer Staal, dat was noo- dig, opdat nu reeds de vereenigingen we ten, waar zij het volgend seizoei. aan toe* zijn. Alle betrokken instanties kunnen er zich op instellen en dan verloopt het pro ces geleidelijker. En verder zijn er nog enkele redenen, waarop het besluit van het bondsbestuur gegrondvest is. De moeilijkheder. van de reizen, ook voor militairen, zijn practisch ondervangen. Ik merkte reeds op, dat de belangstelling voor de noodcompetitie uit den aard der zaak minder groot is, vele vereenigingen hebben dat dit seizoen kun nen ondervinden. En laat men ook niet ver geten, dat een elftal in een normale com petitie anders speelt dan in een noodcom petitie, met de spelers individueel is dat voor een belangrijk deel ook het geval. Precies te omschrijven is dat natuurlijk niet, maar het moet duidelijk zijn, dat de inzet van een speler dit seizoen een andere is geweest dan in normale omstandigheden, waarbij men bijvoorbeeld weet, dat er een kampioenschap, een prómotie of een degra datie op het spel staat. Spèlverbetering. Het bestuurslid, de heer Otto de Vries, heeft in de bes{uursbijeen'vomst het voor stel om in het a.s. seizoen een normale com petitie te spelen, ingediend. De heer de Vries was van meening, dat het veel beter moet worden geacht voor de vereenigingen, dat men nu reeds weet, hoe de toestand op competitiegebied in September a.s. zal zijn. L.F.C.OLYIV1PIA 3—2. Ond-er ideale weersomstandigheden heeft LFC op Olympia een verdiende overwin ning behaald. Het was een spannende wedstrijd. Beide partijen gaven zich ge heel. Bij LFC waren Quwerkerk en Sen- teur weder van de partij, waardoor de voorhoede aan kracht toenam. LFC wint den toss, zoodat Olympia den bal aan hst rollen brengt en al éndelijk een bezoek aan de LFC-veste brengt. Dan onderneemt LFC een aanval, door Herreur geleid. Zijn voorzet wordt door Bijl niet benut. Direct hierop zit Olympia voor het LFC-doel, dooh de achterhoede is paraat. De partijen wegen goed tegenelkaar op. Op een moment sohdet Bijl goed in, waarmede de keeper nogal moeite heeft en een corner niet kan verhinderen, die echter niets oplevert. Bij een Olympia-aanval levert een mistrap van Koning gevaar voor Duffels op, doch het ingezonden schot gaat juist naast. Dan trekt LFC er tusschenuit. Senteur weet het leer goed vrij te maken zet hoog voor het doel, de keeper mist, waarop Volkers de score opent (10). Bij een Olympia- aanval schiet <le linksbuien hard in. Duf fels weet ten koste van een corner den bal uit dien benedenhoek te stompen. De cor ner levert niets op. LFC-voorhoede com bineert goed en weet op het juiste mo ment haar schoten te lossen, doch vindt een prachtig spelenden keeper voor zich opgesteld. Hachelijke momeuten zien wij voor het Olympia-doel ontstaan. Een cor ner, door LFC te nemen, wordt met de grootste moeite weggewerkt. Weer zet Herreur goed voor, Bijl schiet in en con tra een speler gaat de'bal corner, die weer niets oplevert. Olympia zit niet stil en be laagt het LFC-doel. Een hard schot stuit op de borst van Koning af, waardoor de gelijkmaker wordt voorkomrm Over en weer verkeeren de doelen nu in gevaar. Weer schiet Bijl goed en de keeper tópt het leer juist over. De corner wordt door Ouwerkerk juist overgekopt. Na de thee zet Olympia direct een snel tempo in. Bij een goeden aanval weifelt Koning, waardoor de rechtsbinnen geen moeite heeft om Duffels te passeeren 11. Dan zien wij Herreur langs de lijn snellen, hij zet goed voor, waarop Bijl inseh'el, doch de keeper weet van geen wijken. Volkens krijgt 'n goede kans, doch hij schiet naast Bij een Olympia-aanval weet de rechtsbuiten den bal als het ware op dien schoen van den midvoor te leggen, die op zijn beurt met een goed geplaatst schot Duffels passeert (12). LFC, niet ontmoe digd, zet alles op den aanval. Senteur zendt een schot in doch de keeper is op zijn post. Direct hierop geeft Senteur een goeden pass naar Herreur. Deze snelt op het doel af en met een schitterend schot brengt hij den stand op 22. De strijd is nu geheel apen. Bijl ls er doorheen, met alleen den keeper voor zich, h(j schiet echter slecht, via den keeper danst de bal op de lat corner. Dezg kans had hij zeker beter moeten benutten. Even later milimetert Ouwerkerk de paal aan dien verkeerden kant. Op een moment plaatst Kuikler afgemeten naar Herreur, deze op zijn beurt naar Senteur een dribbel en met een onhoudbaar schot geeft hij on der luid gejuich LFC de leiding (32). Olympia speelt met den moed der wan hoop verder en verdedigt met man en macht. Schoten worden er gelost, waarme de LFC geen geluk heeft. Bij een corner door LFC te nemen toont de Olympia-kee per nogmaals zrijn talenten. Ook Olympia krijgt nog een cornier te nemen, diie door Duffels goed wordt weggewerkt. Even la ter verknoeien drie Olympianen een kans om niet te missen. Het einde komt ten slotte met een overwinning voor LFC. De heer Graafmans leidde den wedstrijd goed. Zoo mag gedacht worden aan vereenigin gen, die een trainer in dienst hebben, op hooge kosten zitten en de gelden voor een oefenmeester wel willen en kunnen neer leggen in een normale competitie, maar niet in een noodcompetitie, waarbij de prikkel voor zoo goed mogelijk spel voor een groot deel afwezig is. Als voorzitter van de Technische Com missie ziet de heer de Vries echter nog een ander voordeel. Hij is er van overtuigd, dat het spel in een normale competitie op hoo- ger peil staat dan in andere gevallen: de spelers trainen ernstiger, de inzet is feller, het tempo hooger. Dat dit alles weer ten goede zal komen aan het Nederlandsch elf tal staat buiten twijfel. In overschrijvings bepalingen. Het bestuurslid, de heer H. Valkema, des kundige op het gebied der overschrijvings bepalingen,, zal t.z.t. met voorstellen bij het bestuur moeten komen om verschillen de moeilijkheden, die zich bij een normale competitie tijdens een mobilisatie ongetwij feld zullen voordoen, op te lossen. Desgevraagd, deelde de heer Valkema mede, dat er twee punten zyn, die speciaal onder het oog zullen moeten worden ge zien. Op het oogenblik, aldus de heer Val kema, is er de bepaling, dat een gemobili seerde na een week overschrijving kan krij gen van de eene vereeniging naar de ande re, doch er is uitdrukkelijk vastgesteld, dat na de mobilisatie de speler weer naar zijn oude vereeriging terugmoet. Het is de bedoeling, dat oet volgend seizoeri een normale competitie wordt gespeeld. Htt zal buitengewoon moeilijk voor bepaalde spe lers zyn om elkp week voor hun eigen club te gaan spelen. Er zal dus een oplossing moeten worden gevonden voor dergelijke gevallen. En in de tweede plaats, aldus de heer Valkema, wat zal in het volgend seizoen moeten gebeuren met gemobiliseerden, die tusschentijds naar een ander deel van ons land worden ovtrgeplaatst? Zoo zijn er zeer zeker vraagstukken, wel ke nader onder het oog zullen moeten wor den gezien en waarvoor een oplossing zal moeten worden gevonden. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Blauw WitStormvogels 10. In de eerste helft gaf Bfauw Wit den toon aan. Twaalf minuten voor de rust kreeg van Nol den bal van Styger en langs den uitloopen den Kraak scoorde hij het eerste en eenige doelpunt (10). Na de rust ging het spel vrijwel gelijk op en zeer belangwekkend was het niet. Fer- werda kreeg wat drukker werk en moest een paar gevaarlijke schoten keeren. Ge doelpunt werd er echter niet. D. W. S.Haarlem 4—2. Van der Wouden maakte het eerste doelpunt met een fraaien kopbal (l0) dat ongeveer een kwartier later gevolgd werd door een twee de van Ruyneman, die een voorzet van Drager wist te benutten (20). Direct na de hervatting beleefde het Haarlem-doel angstige momenten. De rechtsachterspeler van den Berg kon slechts op het laatste moment een schot van Ruy neman keeren. Plotseling wist van der Hulst, de midvoor van Haarlem, die ln ver naar voren geschoven positie den bal kreeg toegespeeld, doelverdediger Klein te ver rassen (21). Dit doelpunt werd spoedig gevolgd door een goal van Slot, die een voorzet van rechts in eens inschoot (31). De Bast wist handig gebruik te maken van een fout van doelverdediger Klein en den stand op 32 te brengen. Enkele minuten voor het einde maakte DrSger er 42 van. SpartaD. H. C. 41. Het was enkele minuten na den aanvang, dat de rechtsbui ten v. d. Engel met een fraai laag schot voor DHC scoorde, nadat de middenvoor Dingier, onbereikbaar voor Pil, reeds tegen de lat had geschoten (01). Een blunder van Boot bezorgde Sparta den gelijkmaker. De Delftsche doelman liet een ver schot van den Boer over zijn handen in het net belanden (11). Het te zacht terugspelen van Dorjee en het te traag reageeren daar op door Boot stelde Weber in staat Sparta de leiding te geven (21). Even voor rust kreeg DHC een strafschop toegewezen, ^oen v. d. Engel ten val gebracht werd, maar Pil stopte het goede schot. In de tweede helft volgde een uitval door djen Boer, die de ver opgedrongen DHC- verdediging passeerde en doelpuntte (31). DHC werd toen veel minder, maar dat het 4—1 werd was de schuld van' Boot, die een recht op hem aangeschoten bal liet gaan. Wuyts was de maker. C. V. V.—H.-D. V. S. 0—3. Het eerste doelpunt kwam na ongeveer 20 minuten van L. Jansen, die eerst tegen Mastenbroek aanschoot en daarna den terugstuitenden bal in het net trapte (01). Even voor de rust werd het 02, toen Langbeek van den rechtervleugel een voorzet van den linker vleugel langs Romijn kogelde. Na de hervatting ging het spel vrijwel gelijk op. Eenige minuten voor het einde veroorzaakte Mastenbroek een strafschop, dien Borranl in 'n doelpunt omzette (03). R. F. C.—V. U. C. 5—1. Na tien minu ten plaatst Oldenhof het leder voor den doelmond, Blaauboer loopt toe, vangt den bal in de vlucht op, en schiet net onder de lat in het net (1—0). In de tweede helft is bij VUC K. de Har der vervangen door Timmermans, die de rechtsmiddenplaats gaat bezetten. Na ruim tien minuten verhoogt Grieze uit een voor zet van Verbeek met een welgeplaatst schot de score (20). Dadelijk daarna zét de Harder stevig door, hij beslecht eenduel met de RFC-verdedlging in zijn voordeel, waarna hij een fraai tegenpunt maakt (21). RFC gaat dan steeds beter spelen en het durut niet lang, of het is Kouwen- berg, die er 31 van maakt. RFC blijft nu het heft in handen houden en van Walsum brengt met een schitterend schot den stand op 41. Kort voor het einde scoorde van Walsum het vijfde doelpunt (5—1). D. F. C.—Xerxes 33. De gastheeren openden de score door Hijbeek (10). Maar na eenigen tijd maakte van Olffen gelijk (11), terwijl Kok dank zij de me dewerking van enkele Dordtenaren Xerxes de leiding gaf (12). Na de rust bracht Mijnders de partijen spoedig op gelijken voet (22), terwijl Koeze 32 liet noteeren. Ten slotte maak te Schut gelijk (3—3). D. O. S—K. F. C. 3—3. Na vijf minu ten plaatste Valk den bal goed voor het KFC-doel, waar Meeuwsen goed stond op gesteld en scoorde (10). Wiarda werkte zich door de DOS-verdediging heen en ver raste keeper van Baggum met een goed geplaatst schot (1—1). Bij het uitvallen van van Luin zorgde Kok voor een goed doel punt (12), terwijl Hesslnk zich door een zwakke plek van de DOS-verdediging heen werkte, toen Meeuwsen eenigen tijd we gens een blessure het veld had verlaten (13). Nog voor rust zorgde Meeuwsen, wederom in het veld teruggekeerd, dat de Utrechtsche achterstand werd ingeloopen (2—3). In de tweede helft was DOS overwegend sterker. Dumortier werd door de KFC-ver- dedlging angstvallig bewaakt. Toch gelukte het hem den gelijkmaker te scoren uit een hoekschop (33). A. D. O.Ajax 21. Na een half uur maakt ADO het eerste doelpunt, als Neu teboom vlak voor doel een korte pass naar P. Eversteyn geeft, die onhoudbaar inkogelt (10). Even voor rust haakt de spil van de Hagenaars, van Kampen, een Ajaxied en nu krijgen de Amsterdammers een pe nalty te nemen. Blomvliet schiet ln en de stand is gelijk (11). Na rust bij Ajax hetzelfde spel; de voor hoede wordt te veel aan haar lot over ge laten. ADO trekt dan ook keer op keer ten aanval en na 12 minuten met succes. J. Eversteyn geeft een korte pass recht voor uit naar zijn broer, die hierop reageert met een hard schot in den hoek, dat doel treft (2—1).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7