5PORTenc en 5PEL De Ned. Hockeyploeg verslaat België met 3-0 'hwiiiqptuot! BiAflnuAu a nrKiL i»w DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 BiA/OF-eSEL Een verdiende overwinning in een matigen wedstrijd Het nationale hockey-elftal heeft Zondagmiddag in het Hockeystadion te Amsterdam een 30 overwinning op de Belgische ploeg weten te behalen en daarmede revanche genomen op de 31 nederlaag, welke de Nederlanders het vorig jaar te Brussel leden. Drie tot vierduizend toeschouwers zijn bij prachtig voorjaarsweer getuigen ge weest van den dubbelen jubileum wedstrijd: het was de 25ste wedstrijd tegen België en de P. W.'er Hans Schnitger bracht het to taal zijner interland-wedstrijden dezen middag op 25. Dat deze antmoeting alge- heele bevrediging wekte, kan echter niet gezegd worden. Weliswaar werd een ste vige overwinning behaald, die van een goede ploeg op een zwakken tegenstander, doch het algemeen spelpeil kwam niet bo- ben het middelmatige uit, zelfs al gaven verscheidene spelers talrijke malen, soms wel te veel, blijk van een groote stokcon- trole en behendigheid. De wedstrijd. Om even over half drie stelden de vol gende ploegen zich op: België: Couteau. Toussaint en Rens. Geelhand, Delvaux en Putz. H. Delaval, Moreau, J. Delaval, Van de Putte en Portielje. Nederland: Haitink. De Waal en Postma. Lousada, de Looper en Ankerman. Roodenburgh, De Roos, Taminiau, Schnit ger en Esser. In den beginne strandde de Nederland- sche aanval op de Belgische achterhoede met aan het hoofd den rechtsachter Tous saint, die verscheidene malen op resolute wijze ingreep. Toen k'ort daarop de Bel gen zich hadden losgewerkt, ontwikkelde zich een vrijwel gelijk opgaande strijd,, waarbij den Nederlanders echter meer sco ringskansen geboden werden. Negen minu ten na het begin gaf linksbinnen Schnit ger den bal keurig over naar den rechter vleugel en met een goed schot wist Roo denburgh den uitgeloopen Belgischen doel verdediger te passeeren en Nederland de leiding te geven (10). Hoewel de Belgen goed partij gaven* was het toch wel duidelijk, dat de Nederland- sche ploeg technisch op een hooger niveau stond. De vraag was echter, of deze tech nische meerderheid in doelpunten zou kun nen worden uitgedrukt. Voorloopig speelde de Nederlandsche middenlinie eenigszins terlggetrokken, niet ten onrechte, daar linksachter Posting gedurende het eerste kwartier niet bijzonder resoluut optrad. Later herstelde Postma zich volkomen en viel hij op door rustig v/eloverwogen spel. Een kwartier voor de rust moest wegens een Belgische overtreding in den slagcirkel een strafcorner genomen worden. De bal werd goed aangegeven en buiten den cirkel niet geheel volgens de regels gestopt. Met eenige korte tikteen bracht de Roos hem binnen den cirkel doch zijn fraai schot werd op uitstekende wijze door den Belgi schen doelverdediger Couteau gestopt. Deze kon den bal echter niet onder controle krij gen en de toegeloopen Roodenburgh nam met een zacht schot ook het tweede Neder landsche doelpunt voor zijn rekening (20). Kort daarop was de Nederlandsche voorhoede alweer voor het Belgische doel. Een derde maal verdween de bal in het net door toedoen van het lichaam van Schnit ger. Terecht werd dit doelpunt niet toege kend. De Nederlandsche linksbinnen was echter niet voldaan en probeerde het op nieuw, doch op fraaie wijze kon de Belgi sche doelverdediger het harde schot kee- ren. In de laatste tien minuten van de eer ste speelhelft kwamen de Belgen meer in den aanval, mede door een lichte inzin king van het Nederlandsche elftal, doch door het te korte spel in de voorhoede slaagden Delaval er niet in een tegen- punt te maken. In de tweede helft eenzelfde beeld: de Nederlanders in de meerderheid, een krach tige Belgische achterhoede met eenige zwakke uitvallen van de zijde der gasten. Na rust viel het zeer zwakke spel van Schnitger op, waardoor het samenspel met den linksbuiten vrijwel onmogelijk werd. Het derde, tevens laatste uoelpunt van den wedstrijd ontstond uit een strafcorner. De ze kon, hoewel slecht aangegeven, in den cirkel gebracht worden waarop de Roos met een goed gerichte push in den rechter hoek den stand op 30 wist te brengen. Na een kwartier gingen de Belgen meer tot den aanval over. Zij stellen veel pogin gen in het werk de eer te redden, doch zoo wel de Nederlandsche achterhoede als het te kort gehouden spel waren oorzaak, dat een en ander niet het gewenschte resultaat opleverde. Het vertoonde spel. Over de verrichtingen van Nederland sche zijde mag men niet ontevreden zijn. De achterhoede heeft het weliswaar niet moeilijk gehad, van gevaarlijke oogenblik- ken voor het Nederlandsche doel is weinig sprake geweest, mede dank zij het sterk op den voorgrond tredende verdedigend werk van de middenlinie. Deze heeft zio.1, voor al in de eerste helft, wel wat al te veel be paald tot een steunen van de achterhoede en daarbij den aanval verwaarloosd. Een uitzondering vormde de rechtsmiddenspe- ler Lousada, die zoowel Roodenburgh als de Roos voortdurend aan het werk heeft ge zet. De samen wei king tusschen achterhoe de en middenlinie was over het algemeen goed. De Nederlandsche voorhoede heeft wel voldaan. Dat de Roos van de midvoor- naar de rechtsbinnenplaats verhuisde is zeker geen verzwakking gebleken. Hij heeft zich soms tot te veel irdividueel optreden laten verleiden, doch daartegenover staan zijn vele goede passes naar links en rechts en zijn goed begrip van spelverdeelen. Schnit ger daarentegen speelde maar matig. Na een vry behoorlijke eerste helft, waarin hy niet op den voorgrond trad, heeft zich bij hem na de rust een volkomen inzinking voorgedaan, waaraan hij zich niet heeft kunnen ontworstelen. Hieronder had het spel van linksbuiten Esser te lijden, al heeft deze uiterst snelle speler hard gewerkt, ter wijl zijn voorzetten eveneens uitstekend waren. De midvoor, de Tilburger Taminiau, heeft zich goed aan het nieuwe milieu kun nen aanpassen. Hij is een snel en beweeg lijk speler, met een behoorlijk schot, die ongetwijfeld nog meer van zich zal laten hooren. Over rechtsbuiten Roodenburgh valt niet veel meer te zeggen. Hij heeft twee doelpunten voor zijn rekening genomen en was zich volkomen van zijn taak als buiten speler bewust. Een scherpere arbitrage had hem wellicht herhaalde malen gestraft voor „sticks", waaraan hy zich zeer veel schul dig maakt. De beste speler in de middenlinie is Lou sada geweest, een actieve figuur, zoowel in aanval als verdediging, die een uitsteken den kijk op het spel heeft. Vooral in de eerste helft heeft hij zich voortreffelijk van zyn taak gekweten. Ook de Looper blijft een eerste-kalsse-kracht voor het Neder landsche hockey. Hij beheerschte het-mid denveld volkomen. Ankerman is niet opge vallen. De middenlinie moet echter oppas sen zich niet te veel teryg te trekken. Ver scheidene malen zagen wij één of twee mid denspelers opgesteld achter Postma, zoo dat diens voornemen den br'tenspelval open te zetten op niet uitliep en hij zelf daarmede in moeilijkheden gebracht werd. Postma kan op een goeden wedstrijd te rugzien. Na een zwak begin heeft hij zijn zelfvertrouwen herkregen en talrijke Bel gische aanvallen weten te keeren. Van zijn spel gaat een groote rust uit. Voor het doorstaan van een krachtproef zal hij nog eens tegen een sterkeren tegenstander op gesteld moeten worden. Ook de Waal heeft een goeden wedstrijd gespeeld. Hij schiet eenigszins in snelheid tekort, maar speelt technisch en tactisch nog zeer sterk. Wat wjj dezen middag van Hatink te zien kre gen, was goed. Ook hij is een rustig speler, dip zich niet spoedig door verrassende wen dingen zal laten overrompelen, maar die resoluut in moeilijke situaties kan optreden. Een kenmerkend verschil viel te consta- teeren tusschen het Nederlandsche en het Belgische hockey. Zelfs in een nationale ploeg heeft men bij de Telgen kunnen zien, hoe eenigen tijd achtereen volhard werd in het spelen met één hand, iets wat men in het Nederlandsche eerste klasse hockey, laat staan in een interlandwedstrijd, zelden zal zien. De Belgen hebben zoo goed mogelijk par ty gegeven, kwamen echter tegen een te genstander uit, die individueel en in ploeg- verband sterker was. De wedstrijdleiding hal wel iets krachtiger kunnen zijn, nu kreeg deze ontmoeing een wat rommeligen indruk. Oe internationale hockeywedstrijd Nederland-België, die Zondag te Amsterdam werd gespeeld, eindigde in voor de onzen. Een succesvolle Nederlandsche aanval leidt tot een doelpunt 0 overwinning Uit tiet katholieke kamp SPARTAAN BEHOUDT HAAR KAMPIOENSKANS DOOR EEN KLEINE ZEGE OP S. J. C. E. O. S. R. STELT DANIG TELEUR EN WORDT DOOR D. E. M. VERPLETTERD. Fraaie overwinningen van BI. Zwart en V. V. L. in 2B. Er is gisteren dank zij het prachtige voorjaarsweer naar hartelust gevoetbald. Verrassingen zijn daarby natuurlijk ook •.hans weer niet uitgebleven. Dat S. J. C. het tegen Spartaan niet ge makkelijk zou hebben, viel te voorzien, maar dat de Noordwijkers tenslotte met een vrij onvolledig elftal slechts met 21 verloren stemt, tot blijdschap omdat daar uit blijkt, dat de St. Jeroensclub over goe de reserven beschikt, hetgeen voor een goede toekomst van onschatbaar belang kan zijn. Met 21 bleven de Spartanen de taas, maar een gelijk spel was langen tijd niet denkbeeldig. Excelsior stelde teleur door een 10- nederlaag tegen G. D. A. en ook D. H. L. boekte eenzelfde resultaat, waardoor Leo- nidas de gelukkige was. Onze Gezellen werd door T. Y. B. B. met 41 verslagen, zoodat de hekkesluiters thans met drie verliespunten danig onder aan bengelen. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Spartaan 12 9 2 1 34—19 20 Santpoort 14 9 1 4 45—25 19 Excelsior 14 6 4 4 3124 16 S. J. C. 14 6 3 5 32—28 15 G. D. A. 13 6 2 5 25—23 14 K. B. C. 10 5 3 2 35—20 13 Leonidas 12 4 3 5 17—22 11 D. H. L. 14 3 3 8 30—29 9 T Y. B. B. 12 2 2 8 19—42 6 Onze Gezellen 11 1 1 9 19—34 3 In de tweede klasse treft de debacle van D. O. S. R. tegen D. E. M. Zulk een resul taat had de grootste pessimist voor D. O. S. R. zelfs niet durven verwachten. Het zal voor de Veenders moeilijk blijken om tnans nog tot de eerste plaats door te dringen want de Beverwijkers zijn onge naakbaar. Teylingen hield voet bij stuk en sloeg gisteren na zwaren strijd ook B. S, M. met 4—1. Lisse liet zich door V. V. E. in de kaart kijken en kreeg met 20 den kous op den kop. Santpoort II dwong A. D. O. een gelijk spel af en van D. S. S. H.Vitesse bereik te ons geen uitslag. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. E. M. 15 12 2 1 59—18 26 D. O. S. R. 13 10 1 2 44—15 21 A. D. O. 15 9 3 3 35—21 21 Teylingen 14 9 1 4 57—26 19 Lisse 14 5 2 7 37—25 12 Santpoort II 14 4 3 7 24—48 11 V. V. E. 11 4 2 5 18—23 10 D. S. S. H. 13 2 2 9 19—47 6 Vitesse 10 1 1 8 21—32 3 H. S. M. 11—1 10 17—56 1 In de 2e klasse B wist Blauw Zwart ook V. V. P. in bedwang te houden. Met 20 werden de Hagenaars naar huis gestuurd. En V. V. L. deed al niet minder fraai werk door uit Den Haag een mooie over winning mee te brengen. Rava werd n.l. met 64 geklopt. Ook Quick Steps verloor opnieuw. Met 31 bleef DONK de baas. Slechts Graaf Willem hield de Haagsche eer hoog. Met 2- -1 wonnen de Grafelijken in Pijnacker. Wilhelmus bleef met 31 de baas over het Rotterdamsche Aeolus. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. BI. Zwart 13 12 1 54—17 25 St. Lodewyk 12 8 4 47—36 16 V. V. P. 13 5 4 4 34—42 14 Wilhelmus 13 5 3 5 36—38 13 Quick Steps 12 4 4 3 41—40 12 Rava 12 6 6 4342 12 V. L. 11 4 3 4 39—46 11 D. O. N. K. 11 4 2 5 31—38 10 Gr. Willem 10 2 3 5 16—30 7 Oliveo 11 2 2 7 1942 6 Aeolus 12 1 2 9 21—37 4 De uitslagen. Zuid I le kl.: Kerkrade—WH 4—1; PalemigWaubach 21; AlmaniaLaura 1; RKNACKimbria 34; Sitt. Boys RKONS 3—0. Zuid II le kl.: Schyndel—SVB 1—3; Kolping—Wilhelmina 3—5; RKTVV—SVD 13; ZwaluwBest Vooruit 55; Venlo- sche BoysBrabantia 10. Oost le kL: EntosAltior 41; Vogido Orion 62; AchillesVpsta 24; PH— Quick 02. West I le kL: WADe Meer 30; xTMSWZ 3—1; Volendam—EMM 1—0; FortitudoNE A 33; Zwaluwen irooruit —GVO 2—0. West II le kl.: SJCSpartaan 12; ExcelsiorGDA 0—1; TYBB—Onze Gezel len 41; LeonidasDHL 10. 2e k lasse A: LisseWE 02; DOSR DEM 06; BSMTeylingen 14; Sant poort II—ADO 00. 2e klasse B.: OliveoGraaf Willem 12; RavaVVL 46; Blauw Zwart WP 2—0; Donk—Quick Steps 3—1; Wil helmusAeolus 31. S. J. C.—SPARTAAN 1—2. Het was niet erg bemoedigend voor de Noordwijkers om tegen het sterke Spartaan met een viertal invallers te moeten uit nomen en deze factor heeft sterk depri- meerend op het spel van S. J. C. gewerkt /oor rust bleek uit alles dat er een geest heerschte van „we verliezen nu toch". Hiervan hebben de Rotterdammers danig geprofiteerd en dit heeft hun de overwin ning opgeleverd. Als te half drie wordt begonnen zijn de Spartanen direct al in den aanval en moet S. J. C. alle zeilen bijzetten om insluiting te voorkomen Dit gelukt slechts gedeelte lik, want telkens komen de Rotterdammers, die teschnisch veel beter speelden, op ge vaarlijke wijze voor het S. J. C.-doel en hun uitgesproken meerderheid drukten zy na 10 min. uit als A. Mentink op onhoud bare wijze 10 inzet. De thuisclub blijft steeds naar zijn vorm zoeken en beging de fout om met teruggetrokken verdediging te gaan spelen. Wel, wordt hierbij goed verdedigd, maar de aanval bleef achter wege. De Spartanen waren dan ook voort durend in de meerderheid en, als 't eerste half uur vol is, weet Veraart den stand op 20 te brengen. In het verdere verloop voor rust wisten de S. J. C.'ers nog wel en kele kansen tot tegenscoren te scheppen, maar Pols in de verdediging weet steeds reddend op te treden. Na de thee had S. J. C. een kleine wij ziging in de opstelling gemaakt waardoor het spel in zijn geheel beter vlotte en de aanval van S. J. C. een woordje mee ging spreken. Met een gelijk opgaand spel wis selen de aanvallen zich nu snel en beurte lings verkeeren beide doelen in gevaar, doch beide keepers bleken voor hun taak berekend te zijn en keerden menig gevaar lijk schot. De S. J. C.'ers waren intusschen r.iet fortuinlijk, want een zeker doelpunt ging voor hen verloren als de ingeschoten bal via den binnenkant der paal weer het veld insprong. Intusschen hadden de S. J. C.'ers gezien, dat het toch kon ondanks het verzwakte elftal en steeds kwamen zij met gevaarlijke aanvallen voor het Spartaan- doel. In deze periode wordt door een der gasten hands gemaakt in het doelgebied en Beyens zet met een hard schot het te- genpuntje in (1—2). Fel wordt nu gestre den om den gelijkmaker en de Rotterdam mers hadden nu de handen vol. Slechts met moeite wisten zy den stand ongewijzigd te houden. Hadden de S. J. C.'ers voor rust gespeeld, zooals in de tweede helft, dan Laden zij zeker een andere uitslag kunnen boeken. S. J. C. II is op bezoek geweest bij DES I in Kudelstaart en kreeg daar een 30 te slikken. B. S. M.—TEYLINGEN 1—4. Teylingen is met haar reeks van over winningen voortgegaan thans weer op B. S. M. Deze werd weer met 41 overwonnen. Teylingen, dat het nu zonder v. Nobelen moest doen, uie wegens een blessure van de vorige week verstek liet gaan, was hier door wel gehandicapt, maar de uitslag was toch bevredigend, alhoewel de stand met de rust nog 00 was. Teylingen speelt het eerst tegen zon en wind in. De eerste aanvallen waren voor E. S. M., maar werden hopeloos om zeep gebracht. Daarna kreeg Teylingan twee opgelegde kansen, wat zeker doelpunten hadden moeten zijn, maar hopeloos werden gemist. Zoo ging het over en weer van beide kanten en wij hebben nog maar zel den een dergelijke wedstrijd meegemaakt zooals hier voor de rust v/erd gespeeld, het rammelde aan beide zijden. Na de thee merkten we al dadelijk op, dat het spel van Teylingen stukken beter was, wat wel zyn oorzaak vond in de veranderde opstelling. De reservespeler A. Wesseling had J. Cas- pers vervangen en nü ging het van een leien dakje. Bij een aanval van Teyl., door links ondernomen, werd met een hard schot door den linksbuiten de score ge opend. (01). Weer was het Teylingen, dat zou gedoelpunt hebben door bemid deling van den linkshalf J. Slot, echter in eigen doel, als genoemde speler, in plaats van op den uitloopen keeper toespeelt op het leege doel, doch op het laatste moment weet dezelfde speler zijn fout te herstellen. Aan den anderen kant zien wij enkele malen keeper en backs reddend optreden. Dan is het J. Dokter, die in een moeilijke positie kalm maar zeker er 02 van weet te maken. Teylingen heeft haar zelfvertrou wen weer herkregen en aanval op aanval volgt. Uit één daarvan weet Wesseling on houdbaar in te schieten (03). Het spel wordt er niet fraaier op, daar B. S. M. be gint te gooien en te smijten. Den scheids rechter ontgaat dit echter niet en hij weet op het juiste moment in te grijpen. Nadat B. S. M. den keeper van Teyl. nog een enkele maal op de proef heeft gesteld, weet de halflinie alles te retourneeren. De midden linie van Teylingen blijft de voorhoede goed steunen en Wesseling weet op keurige v/ijze er 04 van te maken. Dan verslapt het spel blijkbaar bij Teylingen, doch B. F. M. zet de tanden op elkaar om de eer te redden, en dit gelukt wanneer de rechtsbuiten den bal mooi voorzet, v/aarna •'e linksbinnen den bal tegen de paal schiet. De terugspringende bal wordt weer opg - vangen en onhoudbaar ingc-choten (14). Hierbij blyft het en de sterkste heeft ge wonnen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5