RIJNSTREEK Plaats een Telefoontje MAANDAG 8 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 NOOTDORP GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van Burgemeester Schölvinck kwam de Raad dezer gemeente Vrijdagavond in openbare vergadering bij een. Besloten wordt tot het aangaan van een geldleening van 19248.tegen een rente van 4 1/2 voor verschillende objec ten, welke uitgaven thans nog uit kasgeld- leeningen waren bestreden. Ter behande ling komt dan de nota van B. en W. in zake het electriciteitstarief. Verschillende klach ten van boeren- en tuinderszijde over het op 1 Jan. 1940 nieuw ingevoerd opper vlakte-vastrechttarief zijn bij het Ge meentebestuur binnengekomen. In verband hiermede heeft de Raad het College van B. en W. uitgenoodigd een nota samen te stellen. In deze nota worden eenige manie ren aangegeven om aan deze klachten tege moet te komen met behoud van de voor de gemeente onontbeerlijke winst. De heer Van de Sande, Van Leeuwen, Lindeman, Van Eyk en Post voeren het woord. De voorzitter lijkt het het beste, dat wil de Raad eenmaal aan de bezwaren, die niet van allen grond ontbloot zijn, tegemoet komen, besloten zou worden bij de vast rechtbedragen van 2.75 en hooger de daarboven gelegen eenheden niet op 25, maar op 5 cent vast te stellen, waardoor dan een meterhuur van 10 ct. zou moeten worden ingevoerd. De heer van de Sande, die, na de meening van de verschillende raadsleden te hebben gehoord, een eigen voorstel niet veel kans tot aanneming meer geeft, neemt de gedachte van den voor zitter over en dient een desbetreffend voorstel in. Na nog eenige discussie wordt dit voor stel aangenomen met 4 tegen 2 stemmen (tegen de heeren de Booij en Lindeman), terwijl wethouder van der Helm blanco stemde. SASSENHEIM WELK SOORT WONINGEN IN HET NIEUWE UITBREIDINGSPLAN? Interessant in de toelichting op het uit breidingsplan is het gedeelte, handelend over de „bevolking" en de daarmede ver band houdende „bebouwing". De bevolking vertoont een regelmatigen aanwas, gedurende de laatste 10 jaren va- rieerend van 64 tot 269 zielen per jaar. De periode 19281938 geeft een toename van ruim 28 pet. te zien. Het ligt dan ook in de reden het uitbreidingsplan te doen uitgaan van een vooralsnog vrij sterk toenemende bevolking; het biedt ruimte voor den bouw van 975 nieuwe woningen, hetgeen, bij een bezetting van 4 personen per woning, ves tigingsgelegenheid beteekent voor 3900 per sonen, bij een bezetting van 3.8 personen per woning vestigingsgelegenheid voor 3705 personen. De ontwerper rekent blijkbaar met een teruggang van het kindertal; op het oogen- blik is de bezetting per woning ruim 5. Hierbij is niet gerekend op nieuwe wo ningen, noodig door het afbreken of onbe woonbaar-verklaren van bestaande huizen, noch op vermindering van de bezetting der bestaande woningen. Een totale bevolkingsaanwas van 60 pet. in de toekomst lijkt niet te hoog gesteld, mede in aanmerking genomen de gangbare schatting voor de streek in haar geheeL Bij de indeeling van de bebouwing in verschillende klassen is verondersteld, dat de samenstelling der toekomstige bevolking, wat betreft haar economische draagkracht, zal gelijken op die van de huidige bevol king. De geprojecteerde 975 woningen zijn ver deeld in 8 huurklassen: 38 woningen voor personen en gezinnen, voor welke de aan wezigheid van eenige honderden vierkante meters cultuurgrond bij de woning van be lang is. De huurprijs dezer woningen en land wordt gerekend op p.m. 280. De in houd ad 250 kub. meter is iets grooter dan die van gewone arbeiderswoningen. Deze 28 „plaatsjes" zijn ontworpen langs den Menneweg en Warmonderweg, buiten de eigenlijke bermbebouwing. Arbeiderswoningen, met een inhoud van 230 kub. meter en een huurprijs van 217, zijn er 334, d.i. 34.4 pet. van het totaal ont worpen. Kleine middenstandswoningen, voor die genen die een inkomen hebben van 1400 tot 2600, zijn er 310 ontworpen in 2 huur klassen van 296 en 390 met een kub. in houd van resp. 320 en 400 M. Voor inwoners met een inkomen van 2600 tot 4000 schat de ontwerper 120 woningen noodig, welke p. m. 500 huur zullen moeten opbrengen. Voor de hoogere inkomens, van ƒ.4.000 tot 6.000 en van 6.000 en hooger zijn resp. 150 en 22 woningen ontworpen, resp. met een huur van 750 en ruim 1100. De algemeene economische situatie in de bollenstreek mag wel zeer sterk veranderen wil dit plan ten volle tot ontwikkeling ko men. Vestiging van nieuwe industrieën kan ook veel doen veranderen, en toe te juichen is de aanwijzing van een gedeelte van de Floris Schouten-Vrouwenpolder tot indus trieterrein. Zeer gunstig gelegen aan de nieuwe Sas- senheimervaart, gemakkelijk te bereiken via de bestaande wegen, zullen deze terrei nen mettertijd zeer zeker eenige industrieën naar ons dorp doen komen; hetgeen slechts aan iedereen ten goede kan komen. STOMPWIJK Wit-Gele Kruis. Vrijdagavond hield die vereeniging „Het Wit-Gle Kruis" een jaarvergadering in die zaal van „Het Bles- sepaard." Wegens ziekte van den voorzit ter, den heer Boogmans stond de vergade ring onder leiding van pastoor Floor, die de uitstekende bezochte vergadering open de. Na voorlezing der notulen werd door den heer Waayer het jaarverslag voorgele zen, dat door den secr. den heer v. Maren, saamgesteld was. In het jaarverslag werd melding gemaakt, dat in 1939 werd aange vangen met een nieuwen E.H.B.O.-cursus. Door de wijkzuster werden in totaal 218 patiënten bezocht. Het totale aantal be zoeken was 5025. 309 Artikelen werden uitgeleend. De heer v. Maren deed hierna mededeeling van de ziekte van den voorz., den heer Boogmans, wien hij ïen spoedig herstel toewenschte; ook de 2de voorzit ter, de heer Stijnman, kon wegens om standigheden niet aanwezig zijn. Door mej. Anny v. d. Bosch werd als se cretaresse verslag uitgebracht van de E.H.- B.O. Het aantal leden bedraagt 22. Mej. Anny Waayer bracht verslag uit van de kas van de E.H.B.O. De ontvangsten waren 107.47, de uitgaven 73.63., het batig saldo bedroeg 33.34. Door de heer v. d. Bosch werd hierna verslag uitgebracht van de ontvangsten en uitgaven. De said" van ontvangsten en uit gaven bedroegen 3332.33 J4, met een ba tig saldo van 650.40. Door den heer M. Waayer werd verslag uitgebracht namens de financieel© com missie. Tot nieuw lid van ie comm. werd benoemd de heer S. Onderwater. Hierna werd overgegaan tot het verkiezen van 3 bestuursleden. De aftredende de heeren J. C. v. d.. Bosch, C. Waayer, A. L. v. Wijk, werden met bijna algemeene stemmen her kozen. Door den heer C. Waayer werd dank gebracht voor het vertrouwen in de herkozenen gesteld. Spr. hield voorts een propaganda toespraak. Bij de rondvraa. werd door den heer J. v. a. Bosch belang stelling gevraagd voor den bloedtransfu sie-dienst. Door den pastoor werd op het slot van de vergadering hulde gebracht aan het be stuur, voor de eendracht en samenwerking. Spr. hoopte, dat ook in i940 het ledental zal uitbreiden. Met 'een gratis verloting werd de vergadering gesloten. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 10 April a.s. des namiddags 8 uur. De agenda bevat o.m. Sluiting Kerkplein voor rijwielen en alle rij en voertuigen, geen motorrijtuigen zijnde. Crediet motor maaimachine. Uren openstelling en tarieven badhuis. Valken- burgscheweg. K.J.C. Gisteren gaf de K.J.C. alhier een tooneelavond in het Verenigingsge bouw met medewerking van de R.K. ge mengde onder wij zerstooneelclub te 's-Gra- venhage; regie:, de heer J. S. G. Nieuw- land. Deze avond was goed bezocht. De feestavond werd geopend door den kape laan Perquin, met den Kruisvaartgroet en een woord van welkom tot de talrijk aan wezigen. In 't bijzonder heette spr. welkom den pastoor en pater J. Kauling, districts directeur van de Kruisvaart en de leiders der jeugdbeweging in de parochie. Zeer verheugd was spr. dat het Haagsche too- neelgezelschap bereid was om dezen avond, geheel belangeloos, hare medewerking te willen verleenen ten bate van het jeugd- werk in onze parochie. Daarna sprak pater J. Kauling de aanwezigen toe en spoorde de ouders aan hun sympathie en hunne medewerking te geven aan de Kruisvaart en aan de leiders von de jeugdbeweging, die de ouders een hulp willen zijn om de Jeugd een degelijke opvoeding te geven en tot Katholieke mannen te vormen. Met nadruk spoorde sprekers de ouders aan deze helpende hand aan te nemen, wat ook hun taak zal vergemakkelijken. De Kruisvaart is de vaart naar het kruis en door het kruis naar den hemel. Na deze officieele opening werd door Onderwijzers- tooneelclub opgevoerd het tooneelspel in vijf bedrijven, „Naar meer geluk" door J. S. C. Nieuwland. Een groot fabrikant was het slechts te doen om geld te ver dienen. Hij trok zich van het lot zijner arbeiders niets aan en ondanks dat de fabriek zeer rendabel was, betaalde hij zijn personeel slechte loonen uit. Een vrou welijke chemiker, die omdat zij de uit vindster was van een nieuw procédé was aan zijn fabriek verbonden, was echter een geheel andere meening toegedaan en on danks haar hooge ontwikkeling achtte zij het niet beneden haar waardigheid zich het lot aan te trekken van de arbeiders der fa briek en trachtte zij met al de haar ten dienste staande middelen de sociale positie van het personeel, dat zeer verbitterd was, te verbeteren, door haar ideaal te verwe zenlijken om allen en patroon en arbeider te doen inzien meer de naastenliefde en de rechtvaardigheid te beoefenen om werke lijk „meer geluk" deelachtig te worden. Doch dit bleef zonder resultaat, totdat op de fabriek een groot ongeluk was geschied, waarbij en de eigenaar der fabriek, een egoist in optima forma, en een twintigtal arbeiders niet anders konden worden gered dan door de vrouwelijke chemiker ten koste van haar gezicht. Zij bracht dit offer en redde den patroon en de arbeiders redde van een wissen dood. Haar groot offer werd niet zonder nut gebracht, want haar om geving leerde daardoor zelf tot offeren voor elkander bereid te zijn en het egoisme af te leggen. De rollen werden zeer goed ge speeld en het spel was van het begin tot het einde boeiend. Vooral de groot-fabri kant en de chemiker speelden hun rollen voortreffelijk. Aan het einde van dezen avond sprak pastoor Roos, een welgemeend woord van dank tot het Haagsch tooneel- gezelschap voor zijn geheel belangelooze medewerking op dezen avond ten bate der jeugdbeweging en een woord van grooten lof voor het spel, dat voortreffelijk was ge weest Ook de leiders der Kruisvaart dank te den pastoor voor het werk voor de jeugd verricht In 't bijzonder werd een woord van dank gesproken tot den kape laan, die steeds bereid is zijn zorgen te wijden aan het mooie jeugdwerk in de parochie. Aan de dames medespee'sters, ALPHEN AAN DEN RIJN De Gezinsweek Het slot SLUITING GEZINSWEEK EN TENTOONSTELLING. Gisteren is de alhier gehouden gezins week op plechtige wijze kerkelijk gesloten. Des morgens om half negen werd een pon tificale Hoogmis opgedragen door den doorluchtigen en hoogwaardigen heer mgr. H. J. M Taskin, proost van het Kapittel, onder welke Hoogmis vele parochianen communiceerden. Des avonds te 7 uur werd een plechtig sluitingslof gecele breerd, waaronder de herder der parochie, Deken Z. de Korte de slotpredikatie hield, waarvoor spr tot tekst had gekozen: „Ite misse est"; „Gaat het is de wegzending". Spr. gevoelde behoefte dit slotwoord- te spreken. Echter niet op de eerste plaats, aldus spr. om u allen, die aan de Gezins week hebben medegewerkt te bedanken, al zijn wij ook zeer zeker u daarvoor dank baar en erkentelijk, maar veel eer om u op dezen mooien avond te herinneren aan het eerste en voornaamste heilsverbond, de parochiekerk. De parochiekerk is het centraal punt van heel de parochie, voor de heiliging van heel de parochie. Daar zijn we allen even na. Daar komen we om te offeren. Een leven zonder offer is een mislukt leven. Van hieruit gaan de gedachten van den Goddelijken Offeraar eiken dag uit naar uw gezinnen, naar uw lasten en moeilijkheden, onder de H. Mis. Maar ook na de H. Mis. Daar staat den ganschen dag het tabernakel, waar de Goddelijke Verlosser, Jezus Christus woont, Die al uw lasten voelt en begrijpt. Daar woont Hij, Die altijd voor u bidt. Spr., die verband wilde leggen tusschen kerk en gezinnen, wees erop, dat in die zelfde kerk ook staat de stoel der waar heid, waar wordt voorgehouden wat we hebben te doen in heel ons leven. Dat huis is ook een huis des gebeds, waar geen gebed wordt gestort of het komt ook u ten goede. Als wij, priesters, aldus spr., ons best doen om de H. Diensten met zoo groot mogelijke luister plaats te doen vin den, dan is dat zeker in de eerste plaats voor de eer van God. maar ook hiervoor, dat er zoovelen rondom ons zoo weinig in de gelegenheid zijn wat innerlijke feest vreugde te genieten en daarom doen wij ons best de feesten in het kerkelijk jaar zoo schoon mogelijk te vieren, opdat ze dan hierin toch wat geluk mogen vinden. Re missa est. In deze woorden is wat meer te lezen dan wegzending. Gij krijgt hierdoor ook de eere-plicht te vervullen bij de wegzending, om een roeping te ver vullen buiten de kerk. Vóór alles is er de plicht in het huisgezin, in het tweede hei lig verbond, de vruchten die ze hebben weten te plukken in het eerste, dienstbaar te maken. Wat het H Misoffer is in de kerk, is het kruisbeeld in onze huiskamer. Door het oog daarop te vestigen moet bij ons verlevendigd worden de gedachte aan het H. Misoffer. Wat de godslamp is in het kerkgebouw voor het tabernakel, is de geest der liefde in de huisgezinnen en on der de menschen in de maatschappij. De liefde is brood en brood noodig in ieder huisgezin. Ze kan niet gemist worden. We moeten immer weten over wat heen te stappen toegeven, elkander de onaange naamheden weten te vergeven. Die liefde moeten we leeren bij Jezus Christus, in de kerk. Spr. drukt op 't hart, alles wat van den preekstoel wordt gezegd steeds na te volgen en noemt het een kanker voor het gezin als daar het geestelijk gezag wordt aangevallen en neergehaald. Indien er in tegenwoordigheid van allen critiek wordt uitgevoerd op de priesters zal zulks altijd nadeelig werken op de opvoeding van het kind. De kerk is een huis des gebeds, maar ook moet het huisgezin zijn een oord waar ge bedsgeest heerscht en leeft. Bewaar vooral de goede gewoonte van het ouderhuis, om eiken avond gezamenlijk de Rozenkrans te bidden. Handhaaf die goede gewoonte ge rust in heel uw leven. De geest van het gebed moet door de ouders worden aan gekweekt bij de kinderen. Door het voor beeld moet die geest ook bij hen groeien, opdat zij,'als ze eenmaal zelf ook een ge zin mogen gaan stichten, groot voordeel mogen hebben van wat ze in het ouderhuis hebben geleerd. Dit is, wat spr. meent aan het eind© van deze gezinsweek te moeten voorhouden, waarheden, die het gezin ge lukkig kunnen maken. De gezinstentoonstelling, welke aa. ook mevrouw J. v. Bom en mej. M. Ferber werd door leden van de Kruisvaart een bouquet bloemen aangeboden. WASSENAAR INBREKERS INGEREKEND. Terwijl ze juist hun slag hadden geslagen. Gisteravond omstreeks 10 uur, terstond nadat zij ten huize van mevrouw K. aan den Hoogeweg een inbraak hadden ge pleegd, zijn door twee agenten van politie aangehouden de 52-jarige J. L. en de 37-ja rige A. B., beiden uit Den Haag, die reeds ettelijk© jaren in de gevangenis bleken te hebben doorgebracht. Een bij him vlucht weggeworpen geldkistje en diverse inbre kerswerktuigen zijn teruggevonden. Beide mannen zijn op 't hoofdbureau van politie in ges1 o ten. was bezichtigd door mgr. Taskin, was door niet minder dan 1500 personen bezocht, hetgeen zeer zeker een groot succes mag worden genoemd. Naar het uiterlijke te oordeelen mag de geheele gezinsweek als geslaagd worden beschouwd. Indien allen het besluit hebben gemaakt aan het gezin de eere-plaats weer te geven, indien al- den het voornemen hebben gemaakt de roeping, die ieder voor zich in het gezin heeft, te vervullen, dan is deze gezins week, ook naar het innerlijke gesproken, volkomen geslaagd. SAMENWERKENDE FABRIEKS- ARBEIDERSBONDEN VERGADEREN. Vrijdagavond hielden de samenwerken de fabrieksarbeidersbonden een vergade ring te Alphen aan den Rijn. Zij stond on der leiding van den heer v. Velzen, hoofd bestuurder van de Ned. Ver. v. Fabrieks arbeiders, die zijn blijdschap uitsprak over de zeer groote opkomst. De heer C. v. d. Wal, hoofdbestuurder van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, gaf een uiteenzetting van het doel van deze vergadering. Spr. begon met te wijzen op de ingezette actte in 1939 ter verkrijging van georganiseerd overleg en een collectief contract in de Rijnstreek. Deze actie heeft reeds geleid tot resul taten. De werkgevers in Alphen aan den Rijn echter weigeren een contract af te sluiten. Wel werden eenige verbeteringen toege zegd, maar van eenige omschrijving van de arbeidsvoorwaarden is geen sprake De laatste bespreking met het bestuur van de Alphensche werkgeversvereeniging vond plaats op 28 December 1939. De besprekingen over de afsluiting van een C.A.O. werden opgeschort. Omdat de Ver. van Nederl. Betonfabrikanten, de af sluiting van een landelijk contract aan de orde zou stellen op de vergadering welke 18 Januari 1940 zou worden behandeld op grond van een enquête deelden de beton fabrikanten in Alphen aan den Rijn later mede, dat de tijd nog niet was aangebro ken om tot afsluiting van een C.A.O. te komen. De arbeiders in Alphen, zoo ging spreker verder, zullen dezen avond hebben te be slissen of in deze afwijzende houding moet worden berust. Overtuigd van de moeilijke tijden waar in wij leven, wenschen de arbeiders niets liever dan langs rustige besprekingen een oplossing te zoeken. Indien echter deze weg wordt afgesloten, dan blijft hun niets anders over, dan met alle ten dienste staande middelen het goed recht te verde digen. De heer Van Velzen betreurde het even eens, dat in 1940 nog gestreden moet wor den voor het recht van georganiseerd over leg. Wanneer echter de arbeiders onverzwakt vertrouwen blijven stellen in de organisa ties, dan zal hun strijd worden beloond. Op advies van de hoofdbesturen werd besloten, om zich nog eenmaal te wenden tot de Alphensche werkgevers vereeniging. Mocht geen bevredigende oplossing worden verkregen, dan zal opnieuw worden vergaderd. RECHTZAKEN Haagsche Politierechter Mishandeling en bedreiging. H. v. cl D. te Oegstgeest, had ruzie gekregen met J. F. K. uit L e i d e n tijdens een transactie over accu's. Deze handel was blijkbaar niet zoo erg vlot verloopen, want de werkplaats-garage van v. d. A was het tooneel geworden van veel strubbelin gen. Het begon al toen v. d. A. zeide, dat hij niet graag aan Leidenaars verkocht, waar op K. gezegd zou hebben, dat hij dan niet zoo lang op sleeptouw gehouden wenschte te worden en dat het een kwajongensstreek was. Verdachte had toen weer gezegd, dat hij K. de garage uit zou gooien, waarna K. meende te moeten opmerken, dat hij dat dan maar eens moest probeeren. Toen v. d. A. aan K. een schop cadeau had gedaan wilde K. tot tegenmaatregelen overgaan, maar voordat zulks gelukte, had v. d. A. al een bus olie opgenomen en die naar het hoofd van K. geworpen. De narigheid was nog iets verder gegaan, want v. d. A. had van een werkbank een hakbijl genomen met het oogmerk den schedel van K. een anderen vorm te geven Voordat deze ope ratie ten uitvoer gelegd kon worden had K. „den weg terug" aanvaard, want „hakbijl- gesuis" vond hij maar zoo-zoo. Natuurlijk botsten de meeningen ter zit ting nogal eens maar er was nog een on partijdige getuige die de historische woor den gehoord: ,,als je er niet uitgaat, dan sla ik je de hersens in." Nadat de verdachte nog gezegd had, dat hij uit pure zelfverdediging gehandeld had omdat K. zijn oogen dicht wilde slaan, acht te de Officier de mishandeling en bedrei ging bewezen en eischte tegen v. d. A. een geldboete van 15.subs. 15 dagen. De politierechter vond, dat ook K. niet zoo zachtzinnig was op:;etreden en het voor en tegen in deze zaak in aanmerking nemende werd het vonnis een geldboete van 2.50 subs. 5 dagen. DAG £N NACHT Steunfraude. W. P. uit L e i d en had aan de steunver- leening te Leiden opgegeven, dat hij over een knoeierij, die weer meer gaat toenemen, had genoten, terwijl hij in werkelijkheid bij een meubelmaker 10.had verdiend. De Officier vond het feit nogal ernstig en een knieierij, die weer meer gaat toenemen, terwijl zoo langzamerhand een ieder toch wel weet, dat het oplichting is. Spr. eischte dan ook een gevangenisstraf van een week. Omdat verdachte nog nooit eerder veroor deeld is geweest wilde de politierechter hem nog wel een kans geven, zoodat het vonnis werd een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. In strijd met het rubberburean. N. B. van H. uit Hazerswoude was op den Lammeschansweg te Leiden door een agent aangehouden toen hij met een bestelauto voor een perceel stond, terwijl er op deze auto zeven oude autobanden lagen waarvoor van H geen vervoerbewjjs kon vertoonen, afgegeven door het rubber- bureau. Wel voerde hij thans tot zijn ver dediging aan, dat hij de banden niet wilde verhandelen, maar een getuige had voor de politie anders verklaard. De officier vond evenwel, dat de auto banden vervoerd waren zonder de ver- eischte papieren en eischte een geldboete van 5.subs. 5 dagen met verbeurdver klaring van de inbeslag genomen banden. Uitspraak conform. Toen de verloving afraakte. De jongedame uit Leiden die in het verdachtenbankje plaats moest nemen zag er uit als of zij zoo een etalage gestapt was. Daarom deed het wat sneu aan, dat zij zulke onnette woorden gebruikt had tegen een jongmensen, dat bleek haar ge wezen verloofde te zijn. De jonge dame meende redenen te heb ben, die het gebruiken van zulke onnette woorden wettigden, want volgens haar zeggen had deze ex-verloof de vijfhonderd guldentjes van haar opgemaakt en toen deze guldentjes op waren was het tevens met des jongelings liefde gedaan en dat had kwaad bloed gezet. De eerste reactie van de jonge dame was geweest, dat zij, toen zij haar ex-verloofde eens tegen kwam met een nieuwen aangebedene, zij hem haar natte parapluie in het aangelaat had geduwd. „Per ongeluk" zooals zij 'thans vertelde. „Toevallig" kwam zij haar ge wezen verloofde nogal dikwijls tegen en steeds ontstond er op een of andere manier narigheid. Zoo had de jongedame eens in een café hardop eenige opmerkingen ge maakt aan des jongelings adres, die haar kwamen te staan op verwijdering uit het café plus een verbaaltje wegens beleedi- ging. De jongedame hield stug en stijf vol, dat zij het onnette woord gemeend had en het nog meende want een nette jongen maakt geen vijfhonderd guldentjes op van zijn meisje en laat haar daarna zitten „Dus meneer is het een....", besloot zij „Ook al is het zoo, dan nog mag u het niet zeggen", deelde de Politierechter haar mede. Het jongmensch kwam nog even vertel len, dat hij nog steeds niet met rust ge laten wordt, want eenige dagen geleden was hem de bril nog van zijn neus ge slagen door de jonge dame. Nog meerdere wetenswaardigheden, van beide zijden, kwamen aan het licht maar die zullen wij maar laten rusten. De officier vond, dat dat gescheld maar eens uit moest zijn, want het mag nu een maal niet, zoodat de eisch werd een geld boete van 15.subs 15 dagen. De politierechter veroordeelde de jonge dame, die zich steeds meer opwond, tot een geldboete van 10. subs 10 dagen en om dat zij niet wilde belooven, dat het ge scheld nu uit zal zijn bovendien nog tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht dagen met twee jaar proeftijd. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Alida Liboria d. v. S. N. Zwetsloot en M. Menken. Hendrica Ma ria d. v. P. Lardé en H. M. v. d. Wetering. Jacobus z. v. J. C. de Swart en A. A. Blaauw. Hubertha Jacoba Adriana d. v. A. Zwitser en W. J. v. Beveren. Ondertrouwd: L. v. As jm. 20 j. en H. v. Tongeren jd. 18 j. N. L'Ecluse jm. 26 j. en P. Regeer jd. 26 j. D. Honders jm. 24 j. en M. Biegstraten jd. 25 j. L. Labordus jm. 24 j. en N. vom Hofe jd. 21 j. Overleden: Q. A. J. Sluijs z. 1 m"d.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10