RIJNSTREEK ZATERDAG 6 APRIL 1940 CE LE'OSCME COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN De Gezinsweek Zuivering van „zoete" beiligen-beelden De avond, waarop de heer Jongenelen uit Utrecht 'n voordracht heeft gehouden over de reiigieuse kunst, de smaak voor en het gebruik van reiigieuse kunstvoorwerpen in het gezin, werd bijgewoond door de gees telijkheid van de parochie. Op de gezinstentoonsieiling, zeide de heer Jongenelen, is een speciale stand in gericht voor smaakvolle goede reiigieuse kunstvoorwerpen, naar aanleiding waarvan spr. de waarde en de beteekenis daarvan voor het gezin, naar voren wilde brengen. Is zulks feitelijk nog wel noodig, vroeg spr. zich af.... Zeer zeker! was zijn antwoord. Als wij zoo rondom ons heen zien, con- stateereh wij helaas over het aigemeen nog een grove wansmaak op dit gebied. Wij zit ten nu nog tot over onze ooien in de nage laten fabrieks massa-productie van een vroeger tijdperk, waerin men bij alles wat er gemaakt werd óók op religieus gebied alleen het financieel doel voor oogen had. Daar is nog altijd de „fabrikant van rel. artikelen" die producten op de katho lieken loslaat, welke een aanfluiting zijn van de katholieke cultuur. Dat dergelijke artikelen nog in onzen tijd hun weg vin den onder het volk, dikwijls aan ons zelf te wijten. Velen van ons zijn en blijven tevreden met die z.g. bazarartikelen. Spr. constateert evenwel met dankbaarheid, dat er in dit opzicht toch wei eenige verande ring aan het groeien is en zonder twijfel, aldus de heer Jongenelen, gaat er een goe de invloed uit op den smaak van het ka tholiek volk, door de fijnzinnige producten van beeldende kunst, die in vele kerken reeds worden aangetroffen. Dit danken wij aan die pastoors, die, door een goed inzicht in de verhoudingen tusschen kunst- en zielzorg geleid, invloed uitoefenen op den inhoud der voorstelling, maar toch den kunstenaar de vrije hand laten in de uit werking van het gegeven onderwerp. Maar nog slechts heel aarzelend volgt de leek in dit opzicht de priesters. Dit is iets dat ver anderen kan en móet! Het kan veranderen, omdat er binnen zijn, die, ondanks zakelijke „stroppen", toch laatste jaren producten zijn gekomen, wel ke èn religieus én kunstzinnig op een heel wat hooger peil staan dan de vroegere. Het is verheugend te constateeren, dat er mo menteel vooraanstaande kunsthandelaren zijn, die ondanks zakelijke „stroppen", toch weten voort te gaan het mooie reiigieuse voorwerp te propageeren. De menschen evenwel denken nog maar al te weinig na over de beteekenis van het kunstvoorwerp in het katholiek gezin. Spr. beantwoordt dan devraag, welke eischen wij aan het reliegieuse kunstvoor werp moeten stellen. In de eerste plaats: het moet ons stichten, ons opwekken tot gebed, het moet ons kunnen opbeuren uit de droeve oogenblikken, het moet voor ons een steun kunnen zijn wanneer wij er naar opzien. In de tweede plaats moet het beeld ook mooi en kunstzinnig zijn. Wij zelf zijn ook niet altijd tevreden met het allermin ste in de keuze van onze garderobe, aldus spr. en zouden we dan voor de herinnering aan ons einddoel: God, niet wat meer wil len besteden? De eerbied ten opzichte van de voorgestelde figuren eischt dus een beeld, een reproductie, die een afstraling moet zijn van hun grootheid en hun gees telijke beteekenis. In een mooi, artistiek beeld zit weliswaar onze overtuiging niet, maar die twee dingen moeten en kunnen samengaan; innerlijke geloofsovertuiging en een wat meer uiterlijke geloofsblijheid en enthousiasme. Spr. wijdt vervolgens zijn aandacht aan het begrip „mooi" in de reiigieuse kunst. Zeker zullen ook in dit opzicht de smaken verschillen, maar de uitbeelding moet toch ZOETERMEER Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen a.s. om 10 uur. De agenda bevat o.m. Notulen. Ver zoek van het R.K. Kerkbestuur tot ver hooging van de subsidie voor het ontspan ningslokaal voor werkloozen. Verzoek ont heffing schoolgeld. Verzoek ontheffing be taling huur tuingrond. Verhuur tuingrond naast Molenstraat. Machtiging tot verhuur van de gemeentewoning, Dorpsstraat no. 116 tegen 6.per week. Beëindiging huur aschschuur met ingang van 1 Juni a.s. Ver koop bouwterrein aan W. J. Veldhuizen. Aankoop terrein en wijziging uitbreidings plan. Verkiezing hoofdingeland. Behalve de gisteren reeds gepubliceerde specifica tie van de stemming in het Hoogheemraad schap van Rijnland 8e district, ontvingen wij den volgenden uitslag van de stemming in het 16e district. Bij de verkiezing van een hoofdingeland werden uitgebracht 430 geldige stemmen, 3 van onwaarde, totaal uitgebrachte stem men 433, verdeeld ais volgt: A. L. van Wijk 227, J. Duynisveld 140, L. H >ogendoorn 1, J. Hoogendoorn 5, N. van Hasselt 49, J. W. Groenewegen 2, W. Duynisveld 6. Bij de verkiezing van een hoofdingeland- plaatsvervanger werden uitgebracht 433 stemmen, 5 van onwaarde, aantal geldige stemmen 428, verdeeld als volgt: J. W. Groenewegen 320, K. Visser 25, A. L. van Wijk 20, N. van Hasselt 14, G. Noordam 10, A Bos Mzn. 9, J. A. Duynisveld 7, J. v. d. Horst 6, ir. G. J. Braat 5, H. Groenewegen 6. S. van der Salm 3, D. van den Bosch 2. wel karaktervol zijn, het moet ons iets zeg gen. Een bepaalde karaktertrek van de voorgestelde figuren moet ons treffen. Spr. neemt sterk stelling tegen de zoetelijke, flauwe, sentimenteele bazarartikelen, welke geen weerspiegeling zijn b.v. van een Chris tus of van een Maria. Zeker is wat nieuw en kunst genoemd wordt niet voor ieder een mooi en toch kan in iets wat als leelijk wordt bestempeld bij een wat oppervlak kige beoordeeling veel moois zitten. Spr. heefi getracht zulks aan de hand van een aantal lichtbeelden duidelijk te maken en aan te toonen, dat één bepaalde voorstel ling ook niet voor alle menschen mooi be hoeft te zijn. Als laatste deel van de causerie behan delde spr. de plaats waar de reiigieuse voorwerpen geplaatst of gehangen moeten zijn. Zegt de volgende spreuk, aldus spr. niet voldoende dat we in ons gezin aan al deze voorwerpen de plaats van „eer" moe ten geven? „Wil in uw huis aan Christus' Kruis de plaats van eere geven, en menig kruis wordt uit uw huis door Christus' Kruis verdreven!" Het kruisbeeld dus niet in een donker hoekje, of hoog tegen het plafond boven de ingangsdeur, zöodat wij het direct by het binnenkomen de rug toekeeren. Aan de hand van eenige lichtbeelden toonde spr. aan op welke simpele wijze een stemmig beeldje b.v. zoo geplaatst kan worden, dat het onmiddellijk opvalt. En of 't dan an tiek of modern is, dat doet er niets ter zake, als het maar zoo is, dat het ons bin nenste kan treffen. Kapelaan C. M. Broers dankte den spr. voor diens mooie en leerzame lezing en toelichting met lichtbeelden en sprak het vertrouwen uit, dat deze veel moge bijdra gen tot het welslagen van deze gezinsweek en van de te houden tentoonstelling. Geboren: Cornelia, d. van C. Brou wer en van Th. Oomen. Ondertrouwd: H. J. de Haan 27 j. en G. Pauw 22 j. J. Ligthart 25 j. wonen de te Hilversum en G. W. van Leeuwen 27 j. G. A. J. de Both 44 j. wonende te Nijmegen en Chr. W. G. M. van Hofwegen A. van Egmond 24 j. en J. M. Janmaat 23 j. Getrouwd: J. Pietersen 39 j. wonende te Nieuwkoop en P. G. v. d. Berg 36 j. Overleden: J. H. de Bruijn 33 j. Gevestigd: C. B. C. Ruitenburg van Haarlem J Vos van Lange Ruige Wei de J. Altona van 's Gravenhage W. B. Borchers van Gennep M. de Jeu van Koudekerk a. d. Rijn S. Bezuijen van Utrecht Th. H. Kuipers van Aalsmeer. BODEGRAVEN Ondertrouwd: R. de Vries 41 j. en A. Hoogendoorn 45 j. Gevestigd: J. P. van Leeuwen van Woerden H. S. W. Ydo van Monster J. Jansen van Alphen a. d. Rijn J. H. Postma van Deurne J. Zoutman van Ze venhoven C. Timmer en M. J. Timmer van de Bilt resp. Dordrecht M. Hooge- veen van Leiden J. G. Vroege van Al phen a. d. Rijn T. Baas, van Zeist r— M. J Ouwendijk-Baars van Reeuwijk D. Schuitmaker van Hilversum J. Meijer van Zaandam. Vertrokken: M. A. H. Hendriks naar 's-Hertogenbosch A. Vogelaar naar Rou- veen B 33 A. Koole naar 's Gravenha ge M. van der Wijk naar Mijdrecht C. de Wit naar Vianen A. A. van der Werf naar Zwammerdam. NIEUWKOOP Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier is be noemd de heer Fr. Teensma uit Den Haag zulks ter vervanging van den heer A. van Schie, die voor eerste oefening onder de wapenen is geroepen. Verkoop Kerkschapen. De opbrengst van de schapen, geweid ten bate van de R.K. kerk bedraagt 787.40 schapen brachten gemiddeld op 19.25 en 2 tezamen 17.00. Arbeidsovereenkomst. De afdeeling Nieuwkoop van den L.T.B. heeft een ar beidsovereenkomst aangegaan met Uc plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Landarbeidersbond „St. Deusdedit", waar bij het loon voor de vaste arbeiders wordt bepaald op 18.per week met 5 duurtetoeslag. Voor de losse arbeiders is het uurloon verhoogd van 30 op 35 cents. Tijdens hooibouw zal 5 cents per uur meer worden betaald, alsmede voor oogstwerk- zaamheden en dorsen. NIEUWVEEN Luchtbescherming. De plaatselijke afd. luchtbescherming kwam gisteravond bijeen in hotel Schreudier. De voorzitter, de A. v. Soest opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom op dezen z.g. praatavond. Ieder was in die gelegenheid vragen te stellen, waarvan schaarsch gebruik ge-maakt werd. Burgemeester J. A. Bakhuizen nam het woord en deelde mede, dat de afd. steeds vooruit gaat, wat tos te schrijven is aan de krachtige werkwijze van het hoofd der afd., den heer J. J. Roovers. Voorts gaf spr. uitleg over den bloedtransfusiedienst, om zich vrijwillig op te geven als bloedige- ver of geefster. De heer J. J. Roover gaf een uitleg over alarmeerings en ontsmettingsdienst. Tot slot werden >en aantal lantaaaraplaatjes vertoond van diversen soorten vliegtuigen en bommen, welke in de oorlog gebruikt worden. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag a.s. des na middags 7.30 uur ten Raadhuize. De agenda bevat o.m. Notulen. Onderhandsche aan besteding aanleg centrale verwarming in de te bouwen ambtswoning voor den Bur gemeester. RIJPWETERING Staatspartij. In de zaal van „Rustoord" veigaderde gisteravond de afd. Rijpwete- ring van de R.K. Staatspartij. Meer leden dan gewoonlijk op de jaarvergadering aan wezig zijn, waren opgekomen, zoodat de voorzitter in zijn openingswoord met vol doening kon constateeren, dat blijkbaar de belangstelling der leden voor he,, werk der partij toeneemt. Bij het résumé van het af- geloopen vereenigingsjaar nam de voorzit ter de laatste gemeenteraadsverkiezingen onder de loupe en memoreerde, hoe het be stuur in tal van vergaderingen en confe renties getracht had een oplossing van de zich daarbij voordoende moeilijkheden te vinden. Tenslotte was een voorstel gefor muleerd, dat op de vergaderingen van vier afdeelingen met algemeene stemmen werd aangenomen, zoodat men mocht aannemen, dai in den geest van dit voorstel zou worden gestemd. De ondervinding heeft echter an ders geleerd en de uitslag heeft het bestuur pijnlijk getroffen. Spreker verklaarde dan ook namens alle bestuursleden, dat bij de eerstvolgende verkiezing voor den gemeen teraad het bestuur zich zeker niet meer zoo veel moeite zal getroosten. Notulen en jaarverslag van den secreta ris oogstten een warm applaus en een dank woord. De penningmeester suggereerde een klein voordeelig saldo, doch merkt, daarbij op, dat er onvoldoende kasgeld is om de af dracht aan het kringbestuur te betalen, die eigenlijk in de maand Januari moest ge schieden. Wegens ziekte van den afgevaar digde moesten de verslagen van Kamer centrale- en Statenkieskring-vergaderingen worden uitgesteld tot een volgende gele genheid. Het voorstel om de contributie met 5 ct. pei jaar te verhoogen, wijl de afdracht aan de Kamercentrale met dit bedrag is ver hoogd, ondervond weinig bijval en was oorzaak van een vermakelijk steekspel tus schen een der aanwezige leden en het be stuur. Tenslotte werd zonder hoofdelijke stemming het bestuursvoorstel aanvaard en zal dus voortaan de contributie in twee termijnen worden geïnd, nl. ir. het voor jaar en in den nazomer. De aftredende bestuursleden werden bij eerste stemming herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer H. G. v. d. Poel, werd gekozen de heer J. Spring in 't Veld. De afgevaar digde voor de vergaderingen van Kamer centrale en Statenkieskring, de heer H. P. v d. Poel, werd bij acclamatie herkozen. By de rondvraag werd het bestuur in overweging gegeven om eens een spreker te doen optreden, die den leden een duide lijk beeld zou kunnen geven van ons staats bestel en van het werk der Katholieke Staatspartij. Gezien de toestand van de kas kon het bestuur echter hieromtrent geen toezegging doen, tenzij misschien een of andere specialist op dit terrein zich hier voor gratis beschikbaar zou willen stel len. Hierna volgde sluiting der bijeen komst. TER AAR Geboren: Cornelia Anna Leonarda d. van J. ZevenhovenKeyzer Overleden: L. Verhagen 57 jaar, echtgen. van J. Boekensteyn Gevestigd: M. Arents van Amster dam J. H. Evers van Rijnzaterwoude Vertrokken: C. A. Egberts naar Lisse A. Boef naar Alphen aan den Rijn WOERDEN Begrafenisvereeniging Er bestaan plannen om in onze parochie te komen tot een R.K. Begrafenisvereeniging. De plan nen zijn reeds in een dergelijk stadium dat binnen veertien dagen tot oprichting zal worden overgegaan. Voor de Missie. De in onze kerk ge houden collecte voor de Franciscaansche Missiën bedroeg de mooie som van ruim 488.— Commissie v. Bijz. Nooden. De secre taris van de commissie voor Bijz. Nooden heeft wederom een uitgebreid jaarverslag uitgegeven, waaraan we het volgende ont- ieenen. Het aantal aanvragen om steun bedroeg 84. Er werden er goedgekeurd en 6 afgewezen. De wekelyksche buscollecte braent op 308.98, de openschaal-collecte 329.46. Totale ontvangsten bedroegen 1790.30. Om de inkomsten te vermeer deren is men begonnen met een z.g. ver jaardagactie. Het totale bedrag aan recht- streeksche steunverleening bedroeg 2840.50 in samenwerking met R.K. Arm bestuur, B. Armbestuur, Comm. v. Samen werking, Borgstellingfonds, Particulieren, Chr. Nat. Werk. WOUBRUGGE Gevestigd: K. Ippel en gezin van Haarlemmermeer N. J. Peil van Alphen a. d. Rijn G. v. Leeuwen van Alphen a. d. Rijn J. van Dijk van 's-Gravenhage. Vertrokken: D. Haveman naar Schipluiden M. v. Harskamp en gezin naar Rotterdam M. Visser naar Rijnsa- terwoude W. J. Bysterveld naar Voorst M. J. Bosman naar den Haag A. P. G. Oudshoorn naar Alkemade M. C. de Vo gel naar Alphen a. d. Rijn H. J. Zoete melk naar Alkemade J. J. Wolvers naar Hazerswoude Th. G. Waasdorp naar Al kemade G. Hollemans naar Klundert M. Schulz naar Druten. ZOETERWOUDE Propaganda-actie R.K. Werklieden Ver bond. Deze week vergaderden wederom de besturen van de stands-en vakorgani saties ter verdere uitwerking van de pro paganda. Na de laatste weken de propa- gandabiljetten te hebben rondgebracht werd de voorloopige datum voor de groote vergadering genoemd. Voor dezen avond zullen worden uitgenoodigd alle Katholieke arbeiders van Zoeterwoude. Op dezen avond zal een goede spreker het woord voeren. Het belooft een zeer interessante avond te worden, waarop geen enkele ar beider mag ontbreken. SPORT BET BEZOEK BIJ DEN WEDSTRIJD NEDERLAND—LUXEMBURG. De heer Hylkema, directeur van het sta dion Feyenoord, deelt ons mede, dat het aantal bezoekers bij den op 31 Maart j.l. gehouden voetbalwedstrijd Nederland Luxemburg 40.465 heeft bedragen. SPORTAVOND TE ALPHEN a. d. RIJN. Ten bate van O. en O. Donderdagavond a.s. te 8 uur zal te Al phen aan den Rijn in het Nutsgebouw een sportavond worden gehouden ten bate van O. en O. Een achttal Rotterdamsche pugilisten zul len verscheidene boksdemonstraties geven, terwijl voorts wielerwedstrijden op home trainers zullen worden verreden. Aan laatstgenoemde wedstrijden zullen de na volgende renners deelnemen; G. Ashman, Den Haag, kampioen van Nederland 1939 1940; J. Laven, Leiden; R. Riethoven, Leiden en J. Ankman, Amersfoort. Als tijdwaarnemer fungeert de heer J. A. Otten. SPORTWEEK TE ALPHEN a. d. RIJN. Van 20 tot 28 Juli zal te Alphen aan den Rijn een sportweek worden gehouden, waarvan de algeheele leiding is opgedragen aan den hee^ Th. Beercpoot te Alphen. De voetbalver. „Alphen" zal in die week een tweetal wedstrijden spelen tegen bekende eerste klasclubs, waarmede reeds onderhandelingen gaande zijn. Voorts zal het programma bestaan uit: athletiek, korf bal, boksdemonstraties, autopedwedstrij den voor kinderen; wielerwedstrijden, be staande uit sprintwedstrijden voor nieuwe lingen en beginnelingen en ten slotte een zesavonden kopplelkedstryd voorofgegaan met diverse attracties. Leidsche sportbeoefenaren die hun me dewerking aan deze Sportweek wenschen te verleenen kunnen zich opgeven bij den heer J. A. Otten, Apothekersdijk 25, Lei den. Wil» U iets weten? Vraag: Kan men nog vergunning krij gen van de Sierteelt-centrale voor de teelt van knollen, bollen, bloemen en vaste planten. Antwoord. Neen. den. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 April. Groenten. Roode kool 88.10, Rapen 5.50, Prei 4.10 aai. die leden, die bedankten, hun aandeel- 9 Uien 1.703.90, Peen 3—8.20 Andijvie 18—24, Sla 26—31, Nero f 6—6.20, Wit loof 513, Postelein 3235, Spinazie 1320. Komkommers per 100 stuks: 7.50, Salade 6.80—11, Knolselderie f 1.50 —2.70, Pieterselie 1.70—2.70, Radys ƒ5— 6, Selderie 1.102.60, Rabarber 7, Raap stelen 0.70—1.70. 6 April. Boter. Fabrieksboter prima 1.69, Boerenboter prima 1.501.59, aan voer 685 kg. Handel goed. 6 April. Turf. Aanvoer lange turf 200.000 stuks, 1010.50 per 1000; fabrieks- turf 15.000: 15 per 1000. KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 April. Groentenvciling. Waspeen 1.301.85, Uien 0.50—0.60, Kroten 0.28—0.45, per 20 K.G.; Aardappelen 3.904.00, Schor- seneeren 8.009.00, Witlof f 8.009.00, per 100 K.G.; Knolselderij 1.606.20, per 100 st. LE1DSCHENDAM, 5 April. Groenten- veiling. Kropsla le soort S 4.008.50, Stoofsla 0.160.24, Andijvie per kilo 0.15—0.22. Spinazie per 4 kilo 0.560.76, Radijs 4.905.80, Raapstelen 1.903.70, Rabarber per 100 bos 8.009.50. TER AAR, 5 April. Centrale Veiling. Spinazie 0.500.64, Waschpeen 3.50 3.90, Uien 1.00—2.40, Prei 3.00—4.00, Witlof 7.00—11.00, Kroten 3.80, Radijs 3.10, Selderie 3.004.60, Volgende week Maandag, Woensdag en Vrijdag veiling. LEIDERDORP, 5 April. Eierveiling. Kip-siereai 3.103.80, eendederen 3.30 3.50 p. 100 stuks. Ganzeneieren f 0.10 per stuk. Boter 0.72—0.76, Kaas, f 0.24—0.34 per pond. Konijnen 0.34—2.40, Hanen 0.25—0.55 per stuik. VINKEVEEN, 5 pril. Groentenvei ling. Spinazie 13.0017.00, kroten f 1.50, witlof 5.00—11.00 per 100 K.G. Rabar ber 7.00 per 100 bos. NIEUWVEEN, 6 April. Eieren. Aan voer kipeieren 3627 stuks: 22.75 per 100; 282 eendeieren: f 2.302.50 per 100. LOOSDUINEN, 5 April Groenten. Kaskomkommers le srt. 4.706, id. 2e s. 44.40, id. 3e s. 4, Schorseneeren le s. 11.30, id. 2e s. 4.10, Spinazie 0.48—0.71, Postelein 1.70—1.75, Salade le a. 6.30— 8.30, id. 2e s. 2.10—5.30, Peen le s. 20, Voor dc kinderen Wie zijn jarig Van 6 tot en met 12 April. Op 6 April. Clazien Ammerlaan, Weip. Z'Woude. Corrie v. d. Holst, Mussenbroekstr. 19. Wim de Haas, Offenw. 69, Noordwijk-B. Jan van Gent, Papenl. 7. Voorschoten. Rietje Vlasveld, Óranjestr. 35. Ria Jagers. D 164, Rijpwetering. Annie Habraken, Molenstr. 19. Op 7 April. To Paradenkooper, Miening E 131, Zoeter woude. Nico Schouten, Staalw.str. 29. Ali Warmerdam, 's Grav.weg 42, Voorhoui Lena Bosman, N.B. 170, Z'Woude. Jan Elderhorst, Kerkw. 79, Nootdorp. Adri Grimbergen, Vondell. 13. Dirk v. Niekerk, Rijndijk A 120 H'Woude. Annie Blom, Hoogstr. C 97, Z'Woude. Op 8 April. Louis Creyghton, Hooigr. 46. Jos. Hoogenboom, B 209, R'Veen. Piet van Steyn .Maria Hoeve, N'IIout. Jac. Neijenhuis, Haarl.str. 63. Adriaan Vollebregt, Zegw.weg. no. 39, Zoe- termeer. Corrie Ammerlaan, W.P. B 76, Z'Woude. Op 9 April. Jopie Alkemade, Noordwijk-B. Nico v. Bohemen, Dr. v. Noortstr. 75, Stompwyk. Jan Bernsen, Breestr. 157. Nellie v. d. Walle, Hansenstr. 13. Wout van Schooten, IJmuidestr. 21, Noord- wijk. Herman Habraken, Molenstr. 27. Suus van Beukering, de SitterL 19. Gerard Otto, A 154 .Langeaar. Op 10 April. Annie Kluivers, Schoolstr. 8. Piet de Jong, B 234, Benthuizen. Arina Siebert, Celebesstr. 37. Piet van Zijp, Wald. Pyrmontstr. 70. Kees van Lent, Biezen 95, Boskoop. Lena de Jong, Gelderswoude A 3. Op 11 April. Roosje van de Poel, Miening 118, Z'Woude Corrie Berg, Dorpsstr. 65, Z'Woude. Jannie Brugman, v. d. Werfstr. 27a. Cornelia Meyers, Oost-Havenstr. 11. Corrie Bisschop, Langebr. 40. Piet v. d. Burg, Geeregr. 19. Hennie van Rijn, Os- en Paardenl. 34. Agnes v. Meygaarden, Bijdorpstr. 13, Voor schoten. Reinier van Vliet, Pr. Hendrikstr. la, Al phen. Albert Warmerdam, 's Grav.weg, Voor hout. Kees Slobbe, Haven 112, Hillegom. Op 12 April. Cor Meyers, Oost-Havenstr. 11. Jan van Bemmelen, Dr. v. Noortstr., Stompwijk. Theodora Senne, la, O. Wetering. Rika van Munster, Nipponstr. 30. Pleuni Bunnig, Maredijk 8. Leen v. d. Voort, Rusthofl. 40, Sassenheim Ali van Velzen, Kort Galgewater 19. Jopie Rodewijk, W.P. B 56, Z'Woude. Toosje van Es, Clarasteeg 20a. Ik feliciteer de jarigen. Wie in deze lijst wil opgenomen worden, schrijve minstens 14 dagen vóór den ver- Jaardag. Zoo ook, wie bij het verlaten der school van de lijst afgevoerd moet wor den ,want deze lijst is alleen en uitslui tend voor schoolgaande kinderen. Zoo ook, wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout ontdekt. Oom WIM. nemen en hel uit- '3 zicht belemmerd wordtT... NOOITI Radys 2.70—3.70, Raapstelen 0 90—1.30, Selderij 0.60- -1, Peterselie SS 2.70—3.10, Knolselderij 4.50, Prei f 6.50, Andijvie 1217.75, Komkommerstek 28, Stoof sla 11.70, Sp. Pepers f 2 per 100 st. 5 April. Eieren. Kipeieren 3.804, Kievitseieren 20. NOOTDORP 6 April. Elerenveiling. Kippeneieren 33.70 (aanvoer 6571 stuks) eendeneieren 2.803.30, ganzeneieren 9 10.krieleieren ƒ2.51, kievietseieren 15—17, per 100 stuks. Kaas 0.23—0.26 p. pond. UTRECHT, 6 April. Vee. Totaal aange voerd 3720 stuks vee, w. o. 1150 runderen. Prijzen: stierer. 29—35 cent per pond, han del kalm, prijzen onveranderd; slachtkoeien 2e soort 3439 cent en idem 3e soort 30 ?,3 cent per pond, handel matig, zelfde prij zen; vaarzen 120220, melkkoeien 150 260, kalfkoeien f 160270, Varekoeien 100—200, handel kalm, gelijke prijzen; 110 magere kalveren 40—95 per stuk, han del redelijk, iets stijgende prijzen; 1780 nuchtere kalveren 57.25 per stuk, handel matig, prijzen iets duurder; 420 ma gere varkens en schrammen resp. f 2842 en 2228 per stuk; 280 biggen f 1522 per stuk, handel matig, biggen duurder, rest onveranderd; 80 magere schapen 16 —32 per stuk, handel kalm, lagere prijzen. Kleinhandel: 200 kg. boter f 1.84, 123 kg. kaas 60—80 cent per kg. en 50.000 eieren 3.30—4.00 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7