QemmydeSi&Ueflten Botsing op onbe- waakten overweg Brand in het s.s. „Hoogkerk" MGEVING ZATERDAG 6 APRIL 194u OE l.cn>SCRE COURANT TWEEDE BLAD - PAO. e Eischte twee dooden r Gisteravond omstreeks half negen is op den onbewaakten overweg in de Kortfoortstraat te Oss een ernstig on geluk gebeurd, dat den 26-jarigen Ek sters uit Nistelrode en den 24-jarigen Verhoeve uit Nuland het leven heeft gekost Eksters bestuurde een vrachtwagen van de firma van der Oort uit Heesch. Verhoe ve zat by hem in de cabine. Bij het passee- ren van den overweg werd de vracatauto gegrepen door den trein uit 's-Hertogen- bosch, welke om 20.29 uur te Oss moet stoppen. De auto werd in een langs de spoorlijn loopenden sloot geworpen en to taal vernield. Beide inzittenden waren vrij wel op slag dood. Geestelijke en geneeskun dige hulp was zeer spoedig na de botsing ter plaatse. De lijken van beide slachtoffers zijn per militaire ziekenauto overgebracht naar het St. Annaziekenhuis te Oss. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET OPLADEN VAN BOOMEN. Gistermiddag is op de buitenplaats „Wa terland" van de familie Boreel van Hoo gelanden te Velzen een doodelijk ongeluk gebeurd. Op het landgoed was men bezig geweest met het vellen van zware eiken- boomen. Deze werden gistermiddag op een vrachtauto geladen om te worden vervoerd. Reeds lagen twee boomen op den wagen. Toen men een derden stam oplaadde, bra ken de ketting en de staaldraden, waarmede de boom geheschen werd, met het gevolg, dat de stam, die reeds bijna op den wagen lag, naar beneden rolde. Hij trof den eige naar van den vrachtwagen, den heer Th. Jonk, die op slag dood was. De chauffeur van de auto, de heer Klaver, geraakte met een been onder den boom en kreeg een ge compliceerde beenbreuk. Hij werd vervoerd naar het St. Antoniusziekenhuis te IJmui- den-Oost. De heer Jonk laat een vrouw en zeven kinderen na. Beide slachtoffers zijn uit Purmerend afkomstig. DOODELIJKE VAL UIT HET RAAM. Gistermiddag om twee uiur was in de Derde Wittenburg-erdw arastraat te Amster dam de 38-jarige bewoonster van de derde verdieping van perceel 52 bij het open raam Ibezig met het afschuieren van een kleed. Het kleed is haar, naar men vermoedt, diaarbij uit de handen gegleden, met het gevolg, dat de vrouw, toen zij het wilde igTijipen het evenwicht verloor en uit het raam viel. Zij kwam terecht op den be tonnen vloer van de binnenplaats en was vtrywel op sJag dood. De G. G. en G. D. heeft het zwaar verminkte lichaam naar Ihet Binnengasthuis vervoerd. De vrouw was alleen thuis met haar twee kinderen van reep. vier jaar en vuer anaanden. BEMANNING VAN SLEEPBOOT IN VEILIGHEID. „Hoek van Holland" zit nog in het ijs. Zooals wij gisteren reeds berichtten, heeft de Duitsche veerboot „Preussen" Don derdagavond elf leden opgenomen van de bemanning van de Nederlandsche sleep boot „Hoek van Holland" en drie opvaren den van een Nederlandsche baggermachine van de firma Volker te Sliedrecht. De havenautoriteiten te Sassnitz beves tigen, dat de veerboot „Preussen" elf leden van de bemanning van de Nederlandsche sleepboot heeft gered. Bijzonderheden zijn niet bekend, daar de „Preussen" alweer naar Trelieborg is vertrokken. De Neder landsche zeelieden zijn in Trelieborg aan land gebracht. De mannen van de Nederlandsche sleep boot zijn Vrijdagmiddag naar Malmö ver trokken. Kapitein Groenendijk deelde aan „United Press" het volgende mede: „Op 28 Maart verlieten wij IJmuiden, waarna wij het Kieler Kanaal doorgingen. Bij Sassnitz (aan de Duitsche Noordkust tegenover Zweden) kwamen we in een he- vigen oosterstorm, die ons in het drijfijs dreef, dat ons in de richting van de Duit sche mijnenvelden voerde. Wij waren slechts tweehonderd meter van de mijnen verwijderd, toen de Duitsche veerboot ons redde. De redding was buitengewoon moei lijk en wij moesten alles achterlaten. Wij hadden slechts drie minuten om in de red dingbooten te gaan, daar de „Preussen" niet vlak bij ons kon komen". De Nederlandsche boot is van de kust af nog te zien, maar de pogingen om haar te redden hebben tot dusver geen succes ge had. Klaarblijkelijk heeft het schip de mij nenvelden nog niet bereikt, want men heeft geen ontploffingen gehoord. Gistermiddag omstreeks kwart over drie is, vermoedelijk doordat vonken van een laschapparaat in de lading zijn gevallen, brand ontstaan aan boord van het s.s. „Hoogkerk" van de Ver. Ned. Scheepvaart Mij., dat in de Maashaven te Rotterdam ge meerd ligt. De „Hoogkerk" was juist Donderdag in Rotterdam gearriveerd en gistermorgen was men begonnen met het lossen van de la ding, welke bestaat uit kapok en aardnoten. De brandweer werd onmiddellijk na het uitbreken van den brand gealarmeerd. In middels werd het bluschingswerk reeds be gonnen door de eigen brandweer, die hel vuur met enkele straien aantastte. Later ariveerde nog een dryvende spuit. Het bleek buitengewoon moeilijk het vuur te bestrijden. Om het bluschingswerk te ver eenvoudigen en uitbreiding van den brand te voorkomen is het lossen van de lading van ruim 3, waar de brand woedt, in ver sneld tempo voortgezet. Nader vernemen wy, dat gisteravond om half elf de brand nog in volle hevigheid woedde. Het vuur werd behaive door^eigen brandweer, door twaalf stralen van de drij vende spuiten bestreden. De vuurhaard was, in verband met de groote lading in ruim 3, waar de brand woedt, zeer moeilijk te bereiken. Het was niet mogelijk het ruim onder water te zetten, zoodat men zich ge noodzaakt zag vijf gaten te hakken in een tusschenschot in het ruim en hierdoor wa ter te geven. Aanvankelijk bestond er vrees, dat het vuur zou overslaan. Later was echter ge vaar voor uitbreiding vrywei uitgesloten en men - hoopte binnen enkele uren het vuur meester te zijn. De hoofdman van de brandweer, L. A. van Gunsteren, die zich aan boord van de „Hoogkerk" bevond werd door de rook be vangen en moest worden weggedragen. Per ziekenauto van den G. G. en G. D. werd hij naar zijn woning vervoerd. Nader wordt gemeld, dat men het vuur omstreeks 12 uur vannacht onder de knie had. Twee dryvende stoomspuiten zetten het nablusschingswerk, dat vermoedelijk nog eenige dagen zal duren, met zeven stralen voort. „ADELANTE" IJM. 19 NIET BESCHOTEN. Valsche geruchten deden den omloop. Gistermiddag deden in IJmuiden geruch ten de ronde, als zou de trawler „Adelante" IJm. 19 dour vliegtuigen Deschoten zyn. De kapitein van de „Adelante" zou de beman ning van den eveneens in IJmuiden thuis^ behoorenden trawler „Haarlem" gewaar schuwd hebben niet te ver naar het noor den te gaan en medegedeeld hebben, dat zij zelf zoo spoedig mogelijk m zuidelijke richting voer. Het radiogesprek tusschen beide trawlers was opgevangen door een Kalwykschen logger, welke hiervan mede- deeling had gedaan. In verband met deze geruchten heeft de reederij van de „Haarlem", de N.V. V.E.M., zich langs radiografischen weg in verbin ding gesteld met den marconist van de „Haarlem" om nadere bijzonderheden. Het antwoord luidde: „Geen bijzonderheden te melden. Aan boord van de „Adelante", voor zoover ons bekend, alles wel". Uit dit radiobericht meende de directie der N.V. V.E.M. te mogen opmaken, dat bo vengenoemde geruchten niet op waarheid berusten en dat de „Adelante" niet is be schoten. De „Haarlem" en de „Adelante" hebben wel radiografisch contact gehad en vermoe delijk is dit gesprek bij het afluisteren ver minkt overgekomen, waardoor foutieve conclusies zijn getrokken. LEDEN OPERA UIT MUNSTER TRACHTEN GOEDEREN TE SMOKKELEN. Aam die grens te Glanerbrug arriveerden gisteren autobussen met leden van het ge zelschap der opera uit Munster, die in Ne derland eenige gastvoorstellingen had-den gegeven. Alle leden van het gezelschap werden door de Nederlandsche douane aan eei. zeer streng onderzoek onderworpen, het geen wel op zyn plaats bleek, wamt bij onderzoek kwam aan het licht, dat ver scheidene personen zich aan verboden uit voer trachtten schuldig te maken. Het is n.l. slechts geoorloofd om bepaalde hoe veelheden artikelen uit Nederland mee te nemen, zooals bij de verzending van Le- besgaben is voorgeschreven, en sommige leden hadden veel grootere hoeveelheden verstopt. In vioolkisten werden pakjes kof fie aangetroffen, terwijl ook in kleeren goederem waren verborgen. Een groot aan tal artikelen is irn beslag genomen. Eerst na een langdurig oponthoud kondem de bussen naar Munster verder rijden. „Hibld." WEDEROM NEDERL. PATROUILLE OVER DUITSCHE GRENS. Tien militairen vermist. De „Lim-b. Koerier" meldt, dat in dien nacht van Woensdag op Donderdag weder om een Nederlandsche patrouille bij ver gissing over de Duitsche grens is geraakt. Thans had de overschrijding van de grens nabij SwaLmen plaats. Tot heden zijn de Nederlandsche soldaten nog niet terugge keerd. Laat in den avond van Woensdag was de patrouille, bestaande uit een sergeant, een korporaal en acht manschappen, van den commandopost naar de grens gefietst, om te patrouilleeren in de omgeving van Swalmen. Toen de volgende patrouille, die de eerste moest aflossen, om twee uur im KATWIJK Personalia. Voor het Politiedipïoma van den Alg. Bond van Politiepersoneel slaagden te Amsterdam de heeren Q. J. v. Steyn (met aanteekening) G. Wassenaar, en C. de Mol, allen te Katwijk. LEIDSCHENDAM OPHEFFING SCHOOL PRINSES JUL1ANAWEG Door Ged. Staten bekrachtigd Op voorstel van B. en W. besloot de raad dezer gemeente indertijd, dat de in standhouding der O.L. school aan den Prinses Julianaweg ingevolge art. 19 der L.O.-wet 1920 niet wordt gevorderd. Tegen dit besluit zyn de ouders der schoolgaande kinderen bij Ged. Staten in berotp gegaan, welk beroep werd onder steund door de vereeniging Volksonder wijs, alhier. Op 19 Maart j.l. is deze aan gelegenheid voor Ged. Staten behandeld. Bij schrijven van 4 April 1940 hebben Ged. Staten aan de betrokken instanties doen weten, dat naar hun oordeel de in standhouding der school niet ingevolge art. 19 der L.O.-wet 1920 wordt gevorderd en dat zij de gevraagde goedkeuring verleenen aan bovenbedoeld raadsbesluit. Weinig opoffering. Bij de iaatst ge houden wervingsactie door de commissie voor den bloedtransfusiedienst, alhier heb ben zich een 20-tal bloedgevers(sters) op gegeven. Si. Jusephsgezo'len. Zondag 7 April na de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie. Na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomsten, te 12.30 uur paladijnen- groep en te 12 uur Adspirantencursus. Dinsdag 9 April te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst, Vrijdag 12 April te 8 uur: Ontwikkelingsavond en Zaterdag 13 April na het Lof bijeenkomst. K.J.JVLV. Maandag 8 April te 8.30 uur jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m.: jaarverslagen. Benoeming kascommissie. Bestuursverkiezing. Begrooting. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie en Donderdag 11 April te 8.30 uur inlei dingscursus voor aspirantleden. LISSE Bouwvakarbeidersbond. Gisteravond hield de afd. van den R.K. Bouwvakarbei- dresbond „St. Joseph" een ptopaganda- vergadering onder voorzitterschap van den heer C. Schrama. De heer Werkhoven uit den Haag, dis trictsbestuurder van den Bond, gaf een zeer duidelijke uiteenzetting van de groote taak der vak-organisatie. Stap voor stap gaan we vooruit naar orde en regel. Jammer, dat dit alles met vernieling wordt bedreigd door den huidigen oorlog. Vijftig jaar heb ben we reeds gewerkt aan der bouw onzer beweging en we zyn nog aan de fundamen ten. Lang niet allen die bij ons thuis be- hooren, staan in onze gelederen. Daarom is een een ledenvergadering opgezet om de tallooze jonge krachten voor onze bewe ging te winnen en hun als 't ware een hei lig vuur bij te brengen voor den verderen bouw van ons mooie katholieke gemeen- schapswerk. Een dankbaar applaus loonde den spreker voor zijn mooie rede. Enkele vragen werden gesteld en door spreker be antwoord. Gebo ren: Ferial z. van A. A. van der Sijde en C. E. var. Wijngaarden Joanna Christina Maria d. van J. S. Langeveld en A G. C. Onderwater Elizabeth Maria Theodora d. van J. Huizer en A. Kockel- koren Wilhelmus Johannes z. van C. H. van Amsterdam en J M. van Dijk. dien nacht op die plaatst van samenkomst kwam, wachtte men tevergeefs. De eerste patrouille keerde niet terug. Aanvankelijk vermoedde men, dat de mi litairen door een of andere oorzaak op onthoud haddien gehad, doch toen men de heele route nauwkeurig naging, vond men nergens een spoor, en rees het vermoeden, dat die soldaten, door de diuistenis misleid, ergens in de bossohen langs de grens bij Swalmen, by vergissing op Duitsch gebied waren geraakt. Op dat gedeelte van de grens is namelijk nergens een afzetting of versperring en im het nachtelijk duister kan men daar in die dichte bossohen, die aan weerszijden van de grens zijn, gemak kelijk op Duitsch gebied komen, zonder dat men het merkt. Van het moment af, dat de patrouille is uitgereden, heeft men niets meer van de soldaten gehoord. Pogingen, om iets te ver nemen, of om de soldaten naar Nederland te doen terugkeeren, hadden tot nu toe nog geen resultaat. TEKORT IN DE KAS VAN DEN GEMEENTE-ONTVANGER TE BREDA. Naar wij vernemen is er een tekort ont dekt in de kas van den gemeente-ontvan ger yan Breda, mr. C. Dit tekort bedraagt enkele duizenden guldens. In de gisterenavond gehouden geheime vergadering van den gemeenteraad is den ontvanger ontslag verleend. Het kastekort, dat 12.000 groot is, werd ontdekt door den accountantsdienst van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Deze dienst stelde B. en W. van de ontdek king in kennis, waarop een justitioneel on derzoek volgde. Er bestaan gegronde ver moedens dat de 63-jarige ontvanger zich sinds een lange reeks van jaren aan ern stige fraude heeft schuldig gemaakt. Het bureau van den gemeente-ontvanger stond sinds een week dag en nacht onder politiecontrole. Ondertrouwd: J. N. Boekei 30 j. en A. C. van Berg 24 j. C. M. Koomen 28 j. te Haarlemmermeer en J. A. Grimbergen 22 j C. Molkenboer 31 j. en A. A. Opdam 27 j. P. C. Vonk 21 j. te Sassenheim en W van der Stelt 22 j. Gevestigd: P. Ci gaar en gezin uit Sassenheim M. M. C. Pijnacker uit Nij megen D. J. Groenouwe uit Lochem A. C. van den Berg uit Hillegom A. de Ktizer en gezin uit Haarlemmermeer. Vertrokken: H. G. Veenendaal en gizin naar Woudenberg J. B. Verwer n. Voorhout J. F. M. Verwer naar Sassen heim G. A. Matthijs naar Amsterdam C G. van der Kamp naar Wassenaar C W. Elfering naar Amsterdam W. C. van Veneveld naar N^rdwijk Th. N. J. van de Ven naar Schiebroek P. Bliek n. Heemstede G van der Stelt naar Wasse naar M. Homan naar Sassenheim Chr. J. C. Zuidam naar Zwollekerspel J. Tooi naar Winschoten. NOORDWIJK Bloemenfeest. Gisteravond had in café Flora de eerste voorvergadering voor de dit jaar weer te organiseeren bloemenfcesten plaats. Het comité had voor dezen avond utigenoodigd een aantal personen uit de verschillende straten van Noord wijk, dit met bedoeling om uit deze straten ver schillende commissies samen te stellen, welke dan bij de a.s. bloemenfeesten ieder in hun eigen straat een passende versie ring zouden aanbrengen. Naar aanleiding van de gehouden besprekingen mogen wij verwachten, dat deze bijeenkomst goede vruchten zal voortbrengen en meerdere stratacommissies in de komende feestdagen hun straat 'zullen versieren. De heer Tup- penbeek gaf tusschentijds nog een kleurige platenserie op het witte doek weer, waarin duidelijk uitkwam hoe prachtig Noordwijk is tijdens den bloeitijd der bloembollen en hoe mooi het was bij de vorige bloemen feesten en corso's. Met applaus werd de heer Tuppenbeek beloond voor zijn wel kom-intermezzo. NOORDWIJKERHOUT V.V.V. In de groote zaal van café „De Zwaan" vergaderde de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer" alhier. De voorzit- tei opende de vergadering met een wel komstwoord tot de aanwezigen. Eenige we ken geleden is met het bestuur iemand van de Algemeene Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer komen praten, aldus de voorzitter, en daar zijn we, zoo ging spr. voort, veel wijzer van geworden. Vanavond is de heer F. H. W. v. d. Laan wederom aanwezig en zal spreken over het onder werp: „Wat beteekent V.V.V. voor Noord- wijkerhout?" De voorz. deelde mede, dat vorig jaar een brief naar Noordwijk is ge zonden vanwege de vereeniging, waarin gewezen werd op de ongewenschte toe standen op het kampeerterrein in het Lan geveld. Noordwijk antwoordde hierop, dat van dergelijke toestanden niets bekend was. We zijn toen met een concrete klacht te voorschijn gekomen, doch Noordwijk heeft niets meer van zich laten hooren. Een ant woord of de klacht juist of onjuist was, hadden wij minstens verwacht. De secretaris las een keurig jaarverslag voor, waaruit we o.m. aanstippen, dat de vereeniging thans 100 leden en 3 donateurs telt. De contributie is in het afgeloopen jaar goed betaald; 10 zitbanken werden langs diverse wandelwegen geplaatst en di verse folders over Noordwijkerhout wer den verspreid. Advertenties werden in de reisrubrieken van een paar groote bladen geplaatst. 80 Aanvragen om pensions enz. werden verwerkt. Er zijn echter nog te weinig goede pensions aanwezig. Binnen kort zullen huisbezoeken door een commis sie worden gemaakt om de menschen hier omtrent in te lichten. Met algemeene stemmen werd de begroo ting van 1940 aangenomen. Eveneens werd met alg. st. artikel 10 van het huishoudelijk reglement aangenomen. Deze wijziging houdt in, dat om de 2 jaar 1/3 van het be stuur aftreedt en dat deze leden herkies baar zijn; voorheen waren zij niet herkies baar. Bij de rondvraag vroeg de heer W. v. d. Weijden of het niet mogelijk is, dat het rij wielpad door de duinen ook door wande laars gebruikt mag worden. Thans staat er een bordje: „Niet voor wandelaars". De voorz. zeide, dat, al staat er „niet voor wan delaars" dit nog niet wil zeggen, dat het „verboden" is. Spreker zeide toe pogingen in het werk te zullen stellen om de bordjes weg te krijgen. Nadat nog eenige vragen hieromtrent gesteld waren en afdoende waren beantwoord, werd gepauzeerd. Na de pauze hield de heer v. d. Laan een cause/ie over het onderwerp: „Wat betee kent V.V.V. voor Noordwijkerhout?" In deze causerie liet spreker uitkomen, dat V V.V. een vak is en uit ervaring geleerd meet worden. Hij werkte duidelijk de vol gende 2 punten uiteen: 1. vreemdelingen naar bepaalde plaatsen lokken; 2. het bezig houden van vreemdelingen. Spr. gaf raad hoe men pensions moet houden. Hij raadde aan het bloembollenbedrijf in te schakelen. Na afloop der causerie dankte de voorz. voor de propagandistische woorden en zette de mogelijkheden voor Noordwijkerhout uiteen en liet goed uitkomen, dal alleen iets te bereiken valt als de bevolking mee werkt. Spreker dankte tenslotte de heeren van de Algem. Vereen, voor de moeite, welke zij zich hebben getroost om vanavond hierheen te komen, waarna de vergadering werd gesloten. Nieuw hoofd luchtbescherming. Tot hoofd van de luchtbescherming alhier is door den burgemeester aangesteld de heer J. W. v. d. Klugt, alhier. OEGSTGEEST Geboren: Petrus Jacobus Martinus z. van P. J. van der Meer en A. K. Hoogen- boom Enna Aletta Gé Rie d. van L. I. Schouten en N. Soeteman Cent z. van C. Wagenmaker en E. M. de Groot Maria Theresia Alida Josephina d. van J. A. van der Laan en H. C. J. Sengers. Ondertrouwd: G. J. Flim 30 j. en J. J. Lahr 28 j. Gevestigd: J. Mulckhuijse en gezin van de Bilt (U.) Th. H. Jansen van 's-Gravendeel M. H. Leis van Leiden P. C. Brouwer van Katwijk T. A. H. Ko ningen van Voorburg M. J. Th. Nota van Leiden G. W. Schoneveld van Leiden D. C. W. Boom van Leiden L. Schoen van Bussum H Olthuis van Den Haag G. van der Woude van Barneveld N. J. Dol van Haarlemmermeer M. Bulk van Noordwijk C. L. M. von der Möhlen van Leiden. Vertrokken: W. Kreeft naar Wasse naar G. R. J. Holtz naar den Helder J. W. Heemskerk naar Rijnsburg G. Hak ker naar Leiden A. L. H. Roebroek naar Den Haag C. J. A. Barnard naar den Haag M. de Tornde naar Leiden H. van Elburg naar Leiderdorp J. van Boo- ma naar den Haag E. Roest naar den Haag P. A. Walles naar Beverwijk D. Dronkert naar Leiden J. M. van den Bossche naar Leiden W. J. J. van Eisen geb. van den Oord naar Amersfoort P. J. van der Mark naar Kruiningen (Z.) P. S. I Exler naar den Haag H. H. Klös- ges naar Amsterdam Jkhr. R. Feith naar Den Haag J. M. J. A. van Rossum naar Heerlen A. van der Kooij geb. v. d. Berg naar Amersfoort C. J. de Winter naar Leiden L. van Leeuwen naar Amsterdam E. Mol naar Wamel Th. F. Schaay naar Wasenaar M. W. F. Beijerinck naar Wassenaar J. G. Eggink naar Havelte G. W. van Hasselt naar Batavia Th. J. Damsté naar Tholen J. S. Pos naar New York (V. S.). SASSENHEIM Geboren: Johanna Maria Adriana, d. van P. C. M. Preenen en M. A. M. Schra ma Wilheumus Gerardus, z. van C. M. Huiskamp en H. J. Smulders Wicher, z. van H Doornbosch en M. P. Philippo. Overleden: W. K. Th. Thorn Leeson, ongeh. overleden te Bennebroek. Vertrokken: P. Ciggaar naar Lisse J. Feenstia naar Bergschenhcek IJ. Smit naar Haarl'meer M. Vonk naar Haarl'meer W. P. Kapteijn naar Til burg M. J. van der Voorn naar Assen J. Jongbloed naar Leiden G. J. Verbij naar Leiden J C Koning naar 's-Gra- venhage W. de Hoop naar Maartensdijk. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het kan verkeeren. Eenige weken, vooral tegen de Paasch- dagen, ging het bijzonder goed met het trekken der bloemen. De prijzen waren ver boven verwachting. Niemand had zich dur ven denken. Men was zoo pessimistisch mogelijk gestemd in het najaar en in den aanvang ging het ook lang niet goed. Thans, sinds enkele dagen na Paschen, gaat het weer den verkeerden kant uit. Vooral deze week was het een en al misere. Een massa bloemen is er deze week doorgedraaid, welke daarna vernietigd worden. Tot 1 April was de vergoedingsprijs voor deze doorgedraaide bloemen 10 ct. per dozijn. Sinds 1 April is dat 6 ct. geworden en sinds dien kan de straathandel wel wat gemak kelijker werken, maar de opbrengst is voor trekkers lang niet loonend. En er is nog een groote aanvoer. De gewone han delssoorten gaan voor 8 tot 14 ct. per do zijn; dit zijn dan de soorten als Cram. Brillant, Bartigon, Sultane, La Reine Max, Betere variëteiten als Generaal de Wet, Couleur de Cardinal, Goudvink, Albino Vuurbaak, Picadilly, Bandoeng, Edith Eddy, Reiland, gaan iets hooger, van 14 tot 20 ct., doch minder gevraagde varië teiten als Murillo, Couronne d'or, Theeroos, Fred. Moore, Azalea, Herman Schlegel kun nen niet meer dan den minimumprijs op brengen, soms 1 a 2 ct. er boven. Ook de Narcissen hebben een val gedaan. Zoolang flink voor buitenland gekocht kon worden liep het best, doch sinds eenige dagen vari- eerd de prijs van 5 tot 8 ct. per dozijn. De verwachting is dat de prijs nog meer zal dalen. De aanvoer neemt nog toe. De kou de kassen leveren ook al een hoeveelheid af. Als het weer iets gunstiger wordt zul len de Narcissen van den kouden grond spoedig volgen. Hyacinthen brachten van 1.— tot 2.20 per 100 op. Irissen van 1.90 tot 2.60 per 100 en Anemonen var. 1.40 tot 2.10. WARMOND St. Josephsgezelïan. Maandagavond om 8 uur verplichte bijeenkomst. De vice- piaeses houdt een lezing, met als onder werp: „De Pastoor van Ars". Tevens wil ik de leden er hierbij op wijzen, dat het 's Maandags altijd bijeenkomst is, ook al zou het niet in de krant staan. Kruisvaart. Zondag, eerste Zondag van de maand, om 7 uur alg. H. Communie. Wij verzoeken de ouders te willen zorgen, dat hun jongens om kwart voor zeven in de kerk zijn. En denk er aan jongens, wacht op de leiders, en vergeet je uniform niet. Zondag 3.30 uur club, 4.30 uur ringver- band. Woensdag 8 uur Mgr. Aengenent-, Mi- chaël- en Tarcisius-ban. Vrijdag 8 uur bijeenkomst konijnen vrienden. Zaterdag 7.30 uur Willibrord- en Jeroen- ban. De lede nder missieclub worden herin nerd aan het sorteeren der brokken.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6