.25555 NIEUWS Toerisme bij honk Ideaal Tax Te! ZATERDAG 6 APRIL 1940 UE I.WSCHJ; COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Aüonneiiv;ntspnjs; voor L«tden IS cent per week; 2.6ü per kwartaaL By onze adenten /O cent per wook; f &.60 per kwartaal. Franco per pokt t 195 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geilL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER 7 DROOG HELDER WEER. De Bill seint: Verwachting: Plaatselijk nachtvorst. Overdag snelle stijging van temperatuur. Helder tot half- tewolkt. Droog weer. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. Nachtvorstverwachting: Het K. N. M. I. te De Bilt deelt mede, dat voor den komenden nacht plaatselijk nachtvorst wordt verwacht. De weerstoestand va.i hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: lichtbewolkt, matige Ooste lijke wind, 4 gr. C. Vlissingen: betrokken, matige N. O. wind 4 gr. C. De Bilt: lichtbewolkt, matige O. N. O. wind, 4 gr. C. Groningen: helder, matige Oostelijke Wind, 1 gr. C. Maastricht: betrokken, matige N. O. v/ind, 3 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het maximum over Scandinavië is sinds gisteren nog belangrijk in beteekenis toe genomen, en thans worden over Zuid- Zweden reeds luchtdrukwaarden van bijna 1035 mbar waargenomen. Aan de Zuidzij de van dit maximum voeren 'Oostelijke winden thans ook over ons land droge en vrij koude lucht aan. De temperatuur is in ons land bijna 3 graden gedaald. Het is zeer waarschijnlijk, dat het hoogedrukge- bied zich verder Zuidwaarts naar Centraal- Europa uit zal breiden, tengevolge waar van de wind bij ons naar het Zuid-Oosten of Zuiden zal draaien en na een koude nacht morgen overdag snelle stijging van temperatuur zal optreden. De depressie, die gisteren op den Oceaan lag, is thans met haar kern tusschen IJsland en de Fa- roer gelegen. Zij bracht zware regen in "Thorshaven. Een nieuwe kern nadert Zuid- Oost-IJsland, alwaar by barometerstanden van ongeveer 990 mbar nog verdere dalin gen optreden. Een storingsfront bevindt zich over de Britsche Eilanden, doch het kan slechts langzaam naar de Noordzee doordringen. Het Azoren-maximum is sinds gisteren wel wat in beteekenis afge nomen, doch het herstelt zich weer in het Westen. Over Italië bevindt zich nog een vrij diepe depressiekern, welke over een groote uitgestrektheid stormachtige win den brengt, terwijl hier en daar vrij veel regen viel. en LUCHTTEMPERATUUR. 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.12 uur tot Zondagochtend 4.52 uur; van Zondagna middag 7.13 uur totr Maandagmorgen 5.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 7 April voorm. 2.30 en nam. 2.55 uur; op Maandag 8 April voorm 3.00 en nam. 3.25 uur. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Johannes Cornelis z. v. L. C. Campfens en H. Steinmeier. Jan z. v. J. Tijsterman en M. Kuivenhoven. Kor- nelis Jozephus z. v. Th. E. v. d. Berg en A. M. Schulte. Anton Jacobus z. v. F. Jutte en M. W. Breijer. Elly Margaretha Ja- coba d. v. J. Arnoldus en M. J. Uittenbroek. Johanna Catharina Sophia d. v. H. P. Kooreman en G. H. v. Gogh. Wilhelmina d. v. A. v. Poelgeest en G. W. de Jong. Cornelia Johanna d. v. N. v. d. Meene en A. Kuijl. Hillegonda Johanna d. v. P. Nie- vaart en J. M. Bootsgezel. Hendrik Jan z. v. H. J. Roosendaal en C. Laros. Hen- drika d. v. F. Steehouwer en M. Versteeg. Govert z. v. G. v. Rijswijk en M. Sekeris. Neeltje d. van H. Batelaan en S. A. S. de Winter. Overleden: F. M. van Velsen dr. 11 j. H. Hen'driksen m. 52 j. Ondertrouwd: F. A. v. d. Ploeg jm' 30 j. en M. C. Mol j.d. 26 j. N. J. Matze jm. 26 j. en E. Rumpff jd. 28 j. STADS WORDT BEKEND GEMAAKT. Aan alle plaatselijke (eva.) parochieele af- deelingen van de: Kath. Jonge Middestandsvereeniging, Kath Jongens-Centrale, Vrouwelijke Jeugdbeweging voor K. A. „De Graal", R.-K. Volksbond, en St Josephsgezellen-vereeniging. dat ten behoeve van het kampwerk voor de vrouwelijke en mannelijke jeugd een groo te nationale kwartjesloterij wordt georga niseerd, welke loterij (50.000) zal plaats hebben tusschen 14 April en 11 Mei 1940. De loterij wordt georganiseerd door de Naitonale Commissie voor Jeugdwerkloo- zenzorg, maar de uitvoering is gelegd in handen der Diocesane Commissie. Zoo zal ook de opbrengst der loterij naar verhou ding van het aantal verkochte loten, ten goede komen aan de Diocesane Commissie. Hieruit is af te leiden, dat het van groote beteekenis is dat de loterij in ons Bisdom slaagt. 50.000 loten moeten geplaatst worden, waarvan ook een zeker aantal in Leiden. Dit is niet mogelijk zonder medewerking van alle plaatselijke en parochieele instan ties, zooals hierboven genoemd. Deze me dewerking wordt ingeroepen door de St.- Jos.-Gez. Ver. die in elke plaats het initia tief neemt tot 't houden van een bespre king om tot de gewenschte samenwerking en tot 'n concreet actie-plan te komen. Tot deze bespreking zijn dringend uitge- noodigd alle besturen der plaatselijke (pa rochieele) afdeelingen, met eenige leiders (leidsters); welke bespreking zal plaast hebben: a.s. Maandag 8 April des avonds half negen, in de bovenzaal van het Gezel- lenhuis, Rapenburg 52. We verzoeken dringend uwe medewer king om de lotery te doen slagen. De op brengst is bestemd om het zoo nuttige, ja noodzakelijke, kampwerk financieel in stand te houden. In opdracht van de Diocesane Com missie voor Jeugdwerkloozenzorg. H. C. A. P. VAN DRUNEN, Vice-Praeses S. J. G. V. Leiden, 6 April 1940. R.-K. VER. „HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY". U koopt Zondag toch allen een bloemp je? Waarvoor, hooren wij u vragen. Hebt u 't gisteren niet gelezen? U kent toch allen de Ver. „Hulp in de Huishouding en de Baby"? De kas is leeg, de aanvragen om hulp en babygoederen zijn talrijk. We kunnen onze arme patiënten toch niet afwijzen? Helpt ons dan met uw offertje en koopt morgen een lentebloempje, het zal ook u geluk, brengen. Giften en babygoederen worden gaarne aanvaard door mevr. H. Colla, ma- gazijnmeesteresse, Mare 51, telef. 20985 en mejuffrouw A. van Deene penningm.esse, de Sitterlaan 2a, gironummer 173307. RETRAITEVER. „ST. THERESIA". Men verzoekt ons opname van het vol gende: Eén van de bloeiendste onderafdee- lingen van den R.-K. Vrouwenbond is de dames-retraitevereeniging St. Theresia. De leden van deze vereeniging gaan van Dins dagavond 25 Juni tot Vrijdagmiddag 28 Juni wederom in Noordwijkerhout op retraite. Zij, die zich om welke reden dan ook niet kunnen aansluiten bij een andere retraite, v/orden uitgenoodigd om met deze retraite mee te gaan. Zij wordt gehouden in het be gin van den zomer, dus nog voordat de va- canties beginnen. In dezen tijd is het voor de dames nog niet zoo moeilijk om het gezin een paar da gen alleen te laten, al is het duidelijk, dat er voor dit doel altijd wel eenige offers gebracht zullen moeten worden. Maar men is blij, ze gebracht te hebben, als men eenmaal de genade van een retraite heeft ondergaan. Stelt nu de daad en geeft u op aan een van onderstaande adressen: Mevr. v. Ber gen Henegouwen, Waldeck Pyrmontstraat 46; mevr. de Kok, ReineVeststeeg 12; mevr v. Haastrecht, Hugo de Vriesstraat 61. De zelatrices Worden Donderdag 11 April te 8.15 uur verwacht bij mevr. v. Haastrecht om de geLden af te dragen. PROF. DJAJADININGRAT NAAR LEIDEN? Naar het „Hbld." verneemt, zal prof dr. Hoeein Djajadiningrat, het oud-lid van den Raad van Indië, die thans, tydens'ihet bui- teniandsch verlof van den heer Idenburg, het directeurschap van het departement van Onderwijs en Eeredienst waarneemt, waarschijnlijk te zyner tijd worden be noemd tot hoogleeraar in de Maleische taal te Leiden, waarvoor hij is aangezocht. Dit zou een ambt zijn dat geheel in de lijn ligt van den oud-edeleer. Het aftreden van prof. Van Ronkel opent de mogelijkheid hiertoe. Wij meenen, aldus het „Hbld.", dat velen prof. Djajadiningrat gaarne terug zouden krijgen, voor -de stad, waar hij als student gezien is geweest, en voor de wetenschap, wier uitstekende dienaar hij is. De politie-brandweer heeft gistermiddag te half drie een schoorsch een brand je, ge- bluscht ten huize van J. R., Sophia- straat 22. AFSCHEID OVERSTE A. C. STADLANDER. Als Kantonnementscommandant te Leiden. Ter gelegenheid van het eervol ontslag uit den militairen dienst aan den res. luit.- ko-lonel A C. Stadlander is hedenmorgen door de onder zijn commando staande troepen een défilé ten afscheid gehouden. Dit défilé vond onder begunstiging van fraai zonnig voorjaarsweer plaats op de Doezastraat voor het voormalig Stedelijk Gymnasium. De belangstelling ervoor van de zijde der militaire autoriteiten was begrijpelijk, maar ook de civiele autoriteiten, burger lijke vereenigingen èn de burgerbevolking toonden hun belangstelling. Op het bordes van het oude Gymnasium hadden plaats genomen allereerst de aftre dende kantonnementscommandant luit.- kolonel A. C. Stadlander, voorts de com mandant van het Westfront Holland, kolo nel dr. de Groot en luit.-kolonel Sieperda, de opvolger van overste Stadlander als commandant van het He Infanterie Depot. Bij hen hadden zich gevoegd de burgemees ter van Leiden, mr. A. van de Sande Bak- huyzen en de rector magnificus der'Leid- sche uniVersitei, prof. Muller. Voorts waren bij het défilé o.m. aanwe zig de luit.-kolonel Buurman, commandant van het 4e Reg. Infanterie, luit.-kolonel Boots, commandant van de groep Leiden der vesting Holland, majoor v. Weenen, commandant van het XVe Depot Infante rie, luit.-kolonel Laupman, commandant van het lie Depot Bereden Art., gepension eerd overste M. van Mens en tal van in Leiden en omgeving gelegerde hoofd- en subalterne officieren Vertegenwoordigd waren verder het Collegium van het L.S.C., de V.V.S.L. en andere studentencorpcra, alsmede enkele burgervereenigingen. Ook de gemeente secretaris, mr dr. C. E. van Strijen woon de de plechtigheid bij. Precies te half elf trad de parade-com mandant, luitenant-kolonel mr. F,. J. J. Trapman naar voren en verzocht toestem ming tot het défilé. Het fraaie militaire schouwspel nam daarna een aanvang. De stoet van rond 3000 manschappen werd geopend door de beide motorbatte rijen K.RA. Daarna volgde de muziekka pel der Infanterie, gevolgd door het 10e en 22e depot bataljon infanterie met aan het hoofd majoor v. Weenen; dari volgden de onbereden önderdeelen van het IVe depot bereden artillerie, de bereden önderdeelen van dit depot, beide met trompetten, resp. muziekkapel aan het hoofd. Tijdens het d'efilé, dat een half uur in beslagnam, vloog een patrouille van drie militaire vliegtuigen" van Ypenburg over de stad. herhaaldelijk het punt van défilé kruisend Het interessant schouwspel werd met be langstelling door de talrijke aanwezigen gevolgd. OPENBARE LES van Bram Martijn. 't Behoeft wel geen betoog, dat de leer lingenavond van Martijn een succes is ge worden voor hem en zijn élèves, klein en groot. Een uitgebreide bespreking geven is onmogelijk. Eerstens omdat het vrij laat is geworden en op de tweede plaats, omdat er rond veertig nummers te bespreken zou den zijn. Verschillende kleine stukjes, door kleine meisjes en jongens voorgedragen, kregen waardeerend applaus, en 't was aar dig te zien, hoe telkens weer een volgende dapper het podium opging om voor zoo'n volle zaal met menschen te spelen; wat aan de een natuurlijk beter afging dan aan de ander. Na tien nummertjes van Frank StreabogKohier, Krentzlin Behr, Kullak en Gurlitt, kregen wij ter afwisseling en kele zangnummers te hooren. De heer Mar tijn had zich onder zijn musiceerende vrien den de medewerking verzekerd van den baryton Henri Welbooren en van den violist ingenieur van Gelderen. Welbooren's stem leent zich uitmuntend voor Handel's mu ziek, die hij met veel verve zingt. Hij heeft een warm sympathiek geluid, dat gemakke lijk aanspreekt, en draagkrachtig is en dit niettegenstaande de heer Welbooren ons verzekerde buitengewoon slecht bij stem te zijn door een stevige keelpijn. Na dit inter mezzo kwamen de pianisten weer aan de orde, en het programma zoo eens naziende, ontmoetten wij meermalen den naam van Heteren. Piet speelde lang niet onaardig een sonatine van Kuhlau, Louis Traumerei van Schumann, Anton Alpenröslein en Jan een stukje van Jensen en het bleek ons, dat er muziek in deze familie zit. Wat Jan be treft is het niet zoo zeer zijn -pianospel als wel zijn declamatie, waarvoor hij bijzonder talent heeft. Sinds drie maanden stelt hij zich onder leiding van mevrouw Secrève in den Haag. Hij heeft beslist veel aanleg en weet zijn verbeeldingen op den toehoor der over te brengen, die geboeid blijft luis teren. Waneer zijn stem en spreektechniek nog wat school heeft gemaakt, zal hij bij blijvend serieuze studie zeker wat weten te bereiken. Intusschen volgde het eene piano nummer het andere weer op, mèt en zonder pedaalgebruik, en toen droeg ir. van Gelde ren het le deel van het bekende vioolcon cert van Mendelssohn voor, op de hem eige ne joyeuse wyze van musiceeren. Jammer, dat de violist zich min of meer afgewend had geplaatst. Nu ging er veel van zijn mooie zangrijke toon verloren in 't bosch, waarin Schinderhannes zijn rooversidealen nastreeft. Het besluit van het eerste deel vormde het le deel van het „b moll concert" van Tschaikowsky, door den heer Paulini voorgedragen, door den leeraar op een XIII. ONS STATION (Vervolg). Het spoorwegbedrijf zou veel boeiender zijn, indien de stations-chefs, nadat zij in hun verantwoordelijk ambt waren beves tigd, niet hadden afgelegd „wat des kinds was" wanneer er, zooals op de film en in de kinderkamer, dolle treinen reden zonder remmen, die rakelings langs andere treinen scheerden, bij een verkeerden wis selstand omkieperden en als stervende bromvliegen stikten in het mulle zand. In ieder mensch steekt een roman schrijver Een ontsporing op de levensbaan wekt meer belangstelling dan een heiligen leven. Een treinbotsing komt met vette koppen in de krant en wordt opgesmuld van begin tot einde, maar wanneer alle rol letjes op de rails blijven loopen, bekom mert niemand zich om de bedrijfsvoering. Zoo wel in onzen smaak voor romans als voor de spoorwegen, zijn wij kinderen ge bleven Wat wij in het kantoor van den Leid- schen stationschef, den heer Slebos, heb ben gehoord en gezien, is te beschouwen als het heiligen-leven van de Nederland- sche Spoorwegen en een canonisatie van het Leidsche station. Het sjofele gebouw is de zetel van een volmaakte organisatie, die zoo gesmeerd en geolied verloopt, dat de reizigers er nooit iets van merken. De treinen komen binnen op tijd, en ver trekken op tijd. Driehonderd treinen (om precies te zijn 305) gaan dagelijks het station in en uit en nemen de vele duizenden menschen op. Maar in het bescheiden vertrekje van den stationschef liggen de vindingrijke graphieken, waarop nauwkeurig alle trei nen staan aangegeven, het spoor waarop zij mogen rijden en de tijdsduur, dat zij mogen pleisteren. In den dagelijkschen gang van zaken wordt ook deze regeling tot een gewoon te, een gewoonte, die echter nooit kan af zakken tot sleur. Er ontstaat vertraging waar die goederen-trein te bergen? Het is Prinsjesdag of voetbalmatch hoe de ex tra-treinen door het station' te voeren? In zulke gevallen denkt een chef niet in trei nen en spoorbanen, maar in cijfers en streepjes Hij combineert in zijn hersens algebra en meetkunde. En trein A. buigt af over de wissel. En trein B. rijdt terug naar een hoek van het emplacement. - Hoeveel wissels liggen er in het Leid sche station? vroegen wij meer belang stellend dan nieuwsgierig. Het station maakt immers een tamelijk pooveren in druk, ook wat betreft het getal spoorba nen. 109, waarvan 6 Engelschmannen En hoe groot is de personeels-staf? 140, allen Hollanders?' De Hollanders interesseerden ons slechts matig, doch we hadden geen rust alvorens tenminste één van de zes Engelschmannen aan de tand of aan de tong te hebben ge voeld. Wissels hébben geen tanden, maar ton gen, en met deze tongen kunnen zij klik ken en klakken, al naar gelang dat van hen gevraagd werd. Klik. klak! de Engelschman ver sprong, juist terwijl ik aanstalten maalde zijn tongetje te streelen. Op hetzelfde mo ment daverde en donderde de Parijche trein over een der hoofdsporen door het station, alsrf er geen station was. Het is een door- loopende ergernis, dat de Parijzenaar in betreurenswaardige ottkunde van de va- derlandsche geschiedenis de vier oudste steden van Holland stralend negeert. Deze ergernis zwol dezen middag aan tot schrik kelijke verbolgenheid, want ik schrok me, wat je noemt; een hoedje. tweede klavier gesecundeerd. In technischen zin heeft deze pianist al heel wat in zijn mars. Het octaven spel en het passagewerk mcgen onder de loupe genomen worden," ter wijl ook het geheugenwerk behoudens een enkele zwakke plek vermeldens waard is. Na de pauze weer de noodige mu ziekjes van meer of mindere waarde, en ook meer of minder geslaagd voorgedragen, al naar vermogen. Met belangstelling hoorden wij „de .Sonatine" van Reger, welke mu ziek technisch parelend en met begrip en voordracht door den heer Hekker werd ge speeld. Het eerste deel van de „G dur so nate" van Mozart werd door den heer Mank welluidend uitgevoerd. Voor de zware opga ven van Sindin en Schubert schrokken de dames van Egmond en den heer Dekker niet terug evenmin als de heer .Montanus, die het 2e deel van het le pianoconcert van Beethoven had gekozen, waarbij de heer Martijn ter vertolking der orkestpartij een harmonium bespeelde. Tot besluit de be kende 2e Hongaarsche Rapsodie van Liszt, voor vierhandig klavier door mejuffrouw Rie van den Bos en den heer Martijn, als succesvol slot aan den avond. Met een kort waardeerend woord dankte de heer Mank den leeraar, en twee leuke kleuters boden hem een klokje aan en ga ven bloemen aan mevrouw Martijn. Hierna sprak kapelaan van Drunen nog een slot woord vol waardeering. Aan dien Raad dier Gemeente Leiden is dioor dien heer H. v. Welzen het verzoek gericht de volgende vragen aan het Colle ge van B. en W. te mogen richten: le. Is het aan Uw college bekend, dat sommige, in de werkversöhaffmgisobjecteai van Leiden tewerkgestelde arbeiders, niet AGENDA LEIDEN. Zondag opvoering operette „Schinder hannes", St. Antoinus-icluibh/uis, Mare 43, aanvang 8.15 uur. Dinsdag, R.K. Bakkerspatrooi-svereeniging „Sint Clemens", afd. Leiden en Omgeving, vergadering Hotel Cen traal, Breestraat. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bruins Slot, Lahr. De Graaff, De Jager, Niemer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz. Tel 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 6 tot en met Vrijdag 12 April n.-s. waargenomen door de apotheken: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 23807 en Hulp der Menschheid J. Th. Vonk, Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Zelfs in het geleide van den stations chef voelde jk me niet veilig meer tus schen de electrische en diesel-treinen, die met kille oogen en rood-geschminkte lip pen zacht-zoemend af en aan-schoven. Een station is een wriemelend rupsen nest. Het krioelt er van tamme rupsen, die precies doen wat de baas zegt. De dres suur wordt handig uitgeoefend in de „be- velpost". een afzonderlijk steenen gebouw aan het einde van het tweede perron. Wat de commando-brug is voor een schip, is dit wachthuis voor den treinenloop. De heer Slebos heeft in de bevelpost met prijzenswaardig geduld de werking van al de wekkers, wekkerknoppen, drukknop pen, electrisch-verschietende vensters, krukjes en handles uitgelegd, maar een stompzinniger leerling had hij moeilijker kunnen vinden. Ik heb het wel gesnapt, maar... ik kan het niet uitleggen; ik mis iedere flair om technische onderwerpen te beschrijven, en bovendien heeft de heer Slebos onze vulpen scrupeltjes bezorgd met een sarcastische opmerking, dat hij nog nooit een krantenartikel over de spoorwegen had gelezen, dat niet rizzelde van onjuistheden. Het hart van Koning Karei II zou in dezen bevelpost van het Leidsche station wijd opengegaan zijn (de koning had in zijn kamer twintig gelijkloo- pende klokken en twee blaffende .Spaniels) wanneer hij de wekkers zag openvallen als doosjes zonder duvels en het carillon van signalen hoorde, die voor de wachters dui delijke teekenen zijn, of een trein het sta tion begeert binnen te vallen of uit te rij den. Op ons maakte het een licht-verbijs- terende indruk. Het gevolgde systeem van controle op controle stijfde ons echter in de overtuiging, dat de Spoorweg als een gcede gastvrouw met moederlijke en bijna pijnlijke zorg. waakt over de belangen van de levensverzekerings-maatschappijen. Daarvan kregen wij het proefondervinde lijk bewijs, toen we de uit Parijs komende stoomtrein, die als een brieschende, brul lende leeuw op het station af-raasde, met één wraakzuchtige greep van de handle trachtten te laten ontsporen natuurlijk mèt toestemming van den stationschef. De handle was onwrikbaar vast-gespied en de aanslag mislukte. Ofschoon we naar het station waren ge tramd met de booze opzet van critiek uit te oefenen, zijn we naar huis teruggekeerd met het petje af voor de prachtige organi satie van het gemeenschaps-bedrijf der Ne- derlandsche Spoorwegen in het algemeen, en voor die van het Leidsche station in 't bizonder. VENATOR VAGANS. iin aanmerking komen voor 5 pet. diuurte- toeslag, welike aan werkloozien, die onder steuning ontvangen, wel wordt verstrekt? 2e. Kan het College mediedieelen, welke maatstaf geldend is t.a.v. die betrokkenen voor het al of niet in aanmerking komen van die 5 pet. duurtetoeslag, behoudens die algemeene aanwijzing-en, vervat in de cir culaire van den Minister van Sociale Za ken van 19 December 1939? 3e Is het College van meening, diat be doelde Ministeriëele circulaire -geen ruimte laat voor" de mogelijkheid om alle Leid- sdhe tewerkgestelden in aanmerking te doen komen voor uitbetaling van 5 pet duur te toeslag. 4e Wanneer het in vraag, 3 gestelde, be vestigend moet worden beantwoord, kan bet College dan mededeel-en of het bereed' is, zioh tot den Minister te wenden met het verzoek, het daarheen te leiden, dat wel aan alle te werkgas telden de duiurtetoaslag kan worden uitbetaald? Handelsregister K. v. K. Opheffing. P. J. Eman Jr., Leiden, Morschsingel 14 .Luchtbeschermingsappa raten enz. W ij z i g i n g: 7231. Chemische Indus trie Leiden, N.V. in oprichting. Leiden, Rapenburg. De naamlooze vennootschap in oprichting is met ingang van 27 Maart 1940 ontbonden. Het bedrijf is thans omge zet in een vennootschap onder firma o. d. naam: Chemische Industrie Leiden. Venn.: L. van Sterkenburg, Noordwijk aan Zee; A. J. Bleys, Leiden; Q. W. A. Bleys, Leiden; H. B. A. van Ulden, Leiden en L. G. W. van Ulden. (De 3 laatstgenoemde venn. zijn gehuwd onder huw. voorw.). 1611

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2