kampioen Agenda »ÏED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. X. ARBEIDERS BEWEGING. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchi Studio", 8 uur. (Zaal 6) Kantoor Bouwvakarbeidersbond (Zaal 10), nam. van 7.30—8.30 uur Dins dag: Ontwilckelingsavond li. K. Volksbond, Film en de beteekenis van de Katholieke Radio-Omroep, 8 uur. (Zaal 6). Rechts kundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, Kantoor Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6 308.00 uur Donderdag: Sociale Re collectie voor Bestuursleden, nam. 8 uur in de Lodewijkskerk Dag. Bestuursver gadering, 9 uur, Kantoor. „De Poede laars", 8 uur (Zaal 9) Zaterdag: Spaar bank op het Kantoor, 78 uur Biblio theek, 7—8 uur (Zaal 5). INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING Rapenburg 52 Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bibliotheek. Beurtrooster: Heden Zater dag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, W. v. d. Holst en A. Koper; Maandag: A. Verhoogt en A. de Gunst; Dinsdag: vervalt; Donderdag: C. Goddijn en A. Goosen; Zaterdag: G. Bot en C. v. d. Meyden. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; ver plichte bijeenkomst van 8.45—9.45 uur om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Geen zitting Spaarkas. 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs een pracht polshorloge. Maandag: 8—10.15 uur Bijeenkomst voor de gezellen. 8 uur Tafeltennisclub. Dinsdag: 8.30 uur ver plichte vergadering afd. Gehuwde Gezellen voor de gezellen is de zaal dus gesloten. Woensdag: 8.30 uur Repetitie Tooneelclub Adolf Kolping. 8.30 uur Aspiranten cursus. 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.30 uur Bijeenkomst „Schaakclub „De Raadsheer". 8 uur biljart club „T.E.P." Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Symphonie Frans Schweitzer en de Lieder tafel Sebastian Schaffer. 8.30 uur Commis- sarissenvergadering, commissarissen afd. Gezellen. Zaterdag: Bijeenkomst voor oe gezellen van 810.15 uur. 8.159.15 uur Bibliotheek. 8.15 uur Kegelclub De Poede laars. Mededeelingen: Zondag 14 April Beschermfeest van St. Joseph. Algemeene H. Communie voor alle leden, ieder in zijn eigen Parochie. De zaal is gesloten tot des avonds 8 uur, dus geen bibliotheek en geen spaarkas. 8.30 uur Pleihtige installatie nieuwe leden. Medewerking verleenen Tooneel- en Muziekgezelschap. Aller op komst gewenscht. SINT ODO-KOORKNAPEN Zondag: Volkszangmis. Tien jongens der Schola zingen op het altaar: P. Kluts, Jo Dijt, H. v. Kesteren, P. Jacobs, B. Klein, J. Schouten, Th. Huigsloot, Arnold Dries- sen, Herman Goddijn, J. Vinkestein. Des middags: 4.30 uur geweldige filmmiddag tot 6 uur voor alle jongens van ons Jon genskoor, en wel in het Jeugdgebouw Anna Paulownastraat. Maandag: 5 uur Aspi ranten (allen). Dinsdag: 6 uur Schola. Woensdag: De Schola zingt des mor gens in de H. Mis bij gelegenheid van de Eerste H. Communie tevens des middags in het Lof. Donderdag: 6 uur Schola. Vrijdag: 5.15 uur Crescendogroep. Hallo boys! Hebben jullie ai het nieuwe nummer van de St. Odo-Kiok? Nog niet? Zorgt, dat je het te pakken krijgt, hoor. in het volgend nummer begint een nieuw ver haal reuze spannend. Ik ben er zelf van achter over gevallen. En zal je niet ver geten naar die films te komen kijken Zon dag? Ja, zulke dingen vergeet je gauw! Of niet? Goed zoo. Het zal reuze zijn, hoor. Met muziek erbij van gramophoonplalen zooals je ze nog nooit hebt gehoord! De films zijn natuurlijk allemaal heel ernstig. Je moogt er heelemaal niet bij lachen; al leen huilen. Brengt daarom zakdoeken ge noeg mee. Ik heb er al een dozijn klaar leggen! O zoo. Nou, tot Zondagmiddag dan, hoor. Tot kyks! Kapelaan E. A. M. PAAP VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O.L. Vr. Hemelv. en St. Joseph Maandag: 6.458.15 uur Gemma Galgani- groep; 78.30 uur Liduina-groep; 7.309 uur Marg. Sinclair-groep; 8.15—9.45 uur Maria-grotp. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Donderdag: 7.30 uur Tooneel; 8.30 uur Caecilia-groep. Vrijdag: 78.30 uur Theresia-groep; 78.30 uur Agnes-groep. Aanmelden van nieuwe leden op de clubavonden. Par. :0. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Morgenavond 7 April pl.m. 8. uur 15 zal in ons clubhuis Maria Gijzensteeg een ouderavond gegeven worden, waarbij gele genheid gegeven zal worden 't tentoonge stelde werk van onze leden te bezichtigen. Voor andere belangstellenden is de ten toonstelling geopend morgenmiddag van 45 uur. KRUISVAART Cohort „Aeternus Pater" Burcht: SL Antonius Clubhuis Maandag: 7.30 uur Willibrordus- Bonifa- tiusban. Dinsdag: 7.30 uur Franciscus-, Tarcisiusban. Woensdag: 7.3 uur Serva- tius-, Paschalisban. Donderdag: Aspiran- tenban I, II. Cohort „Sint Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Kruisvaarders, ik heb hem gesproken, 'k bedoel onzen nieuwen Baljuw Pieterse, iemand, vergrijsd in de Kruisvaart-metho diek. Verschillende van jullie zullen hem dezer dagen al ontmoeten in den burcht. Zorgtenfin, je weet wel, ik mag niet meer zeggen, de baljuw leest zelf ook de krant! Hier hebben we het programma van deze week: Maandag 7 u. Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners; 's avonds 7 u .W. Doyle-ban Dinsdag 6.30 u., ja 't is deze keer nog een beetje vroeg, Aspirantengroep. Om 8 u. Tarci siusban. Woensdag 8 u. Canisiuoban (St. Odoban?) Donderdag 8 u. Roode vendel Geen ringverband. Zaterdag 67 u. afrekenen 3 cts.-fonds. Attentie: Alle Kruisvaarders worden verzocht cm alle, in hun bezit zijnde rangkaarten mee te brengen. Je krijgt ze dan de week daar na weer terug. Nog iels: St. Odoknapen en Kruisvaar.t zijn erg bevriend met elkaar. Wat zouden jullie denken van 'n St. Odoban? 'n Reuze ban. Wie tot die ban toetreden? Daar praten we 'ns over. Als ik kan kom ik ook luisteren, wat jullie vinden. Met Kruisvaartgroet! Directeur kap. GEVEN. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 7.15 uur Aantreden van den burcht van den Kard. v. Faulhaberban. 4 uur: Missieclub. - Maandag: 8 uur: Too- neelrepetitie. 6 uur: Sleutelkoor. Dinsdag: 8 uur: St. Stephanusban. Woensdag: 8 uur: Kard. v. Faulhaber- en St. Aloysiusban. Vrijdag: 6 uur: Sleutel koor. 7.45 Trommelen en Hoornbuazen. Zaterdag: 7 uur: K. J. C.-Mis. 2 uur dansclub. 4 uur: Tooneelclub. 5.45 uur: St. Lodewijksban. 7.15 uur Huisvlytclub. OEGSTGEEST, Cohort „St. Bcrnardus". Burcht: R.K. School Oegstgeest. Zondag: 11 uur Tooneel eerste bedrijf. 2 30 uur Aspiranten. Maandag: 6 uur Spreekuur. 7.30 uur: Schaken. Dins dag: Geen Handenarbeid. 7 uur: Willibrord- ban. Woensdag: 7 uur: Ignatiusban. 8.15 uur: Tarcisiusban. Vrijdag: 7 uur: Michaël Proban. Elisabethpenning, Dienstban, Ignatiusban. GEVONDEN VOORWERPEN. 3 armbandjes, 3 actetasschen met inhoud, aanzetter vpor scheermes in doos, 2 brillen, bankbiljetten, bon voor eierkolen, een boek, 2 ceinturen, cirkelzaagmachine, dop van autowiel, dop van benzinetank, 2 duim stokken, damestasch, mud eierkolen, 3 etui's met inhoud, een gebit, handschoenen, handtaschje met inhoud, hondenriem en hondenhalsband, een hangslot, een zilver horloge, een handwarmer, een jongenspols horloge, een kinderhoedje, een kop van lantaarn, een kano, kindertaschje met in houd, legitimatiekaart, manchetknoop, mutsje, nummerborden, portemonnaie's met inhoud, portemonnaie's zonder inhoud, een portefeuille met inhoud, 2 padvinders- riemen, een rozenkrans, rijwielbelasting- merken, ringen, rijwieltasch met inhoud, speelgoedhorloge, sleutels, sportbroekje, sjaal, steigertouw, 3 schriften, een pakje thee, 3 vulpenhouders, een vrachtbrief, een vestje, een stuk ijzer, een zakdoek en een zakmes. Gevonden in de tram (stadslijn). Handschoenen, een etui inhoudende vul penhouder, twee damesparapluies, beursje, bril met hoorn montuur, twee foto's, een sjaal, een natuurkundeboek. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 1 tot 3 uur namiddag, behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. n Driehoekig bord (punt naar boven) met rooden rand ts de waarschu- wing voor mogelijk gevaar. Rond zijn verkeer*- borden, die een verbod Vv of een gebod inhouden. <*0 D jlVt. Chipö fa De jaarlijksche enquête, die in Ameri ka gehouden wordt naar de tien beste films van het jaar, heeft als resultaat op geleverd, dat „Goodbye mr. Chips" als eer ste op de lijst geplaatst werd. Dit is geen kwaad resultaat, dat wel kan pleiten voor de stelling, dat het publiek, ook het Ameri- kaansche publiek, nog niet zulk een slech ten smaak bezit. De tweede film werd „mr. Smith goes to Washington", welke in 'ons land nog maar nauwelijks is uitgebracht. De derde plaats kreeg de voortreffelijke Engelsche verfilming van „Pygmalion", vierde werd „Wuthering Heights" die hier nog niet vertoond is, vijfde „Dark Victory", zesde „The women", zevende „The wizard of Oz", waarop we hier ook nog wachten, achtste „Juarez", negende „Stanley and Li vingstone" en tiende „The old maid". Men kan over de kwaliteiten van al deze films en de rangorde, die zij op de lijst hebben zelfs enkele malen over het feit, dat zij op de lijst voorkomer. van meening verschillen, maar over het geheel genomen ziet het er nog niet zoo kwaad uit. „Het Vaderland" knoopte er een opmer king aan vast, die niet onbesproken mag blijven. Het blad is teleurgesteld over het feit, dat slechts een enkele van de win nende tien films „Stanley and Livingsto ne" berust op een oorspronkelijk scena rio, zulks in scherpe tegenstelling tot de reeks van het vorige jaar. Het blad betreurt dit omwille van de essentialia van de film, als wij de term „uit filmkunstoogpunt" goed vertalen. Nu gelooven wij toch niet, dat dit zoo ernstig is als het lijkt. In de eer ste plaats echter is het in den gedachten- gang van „Het Vaderland", wel ernstiger dan het lijkt. Een filmscenario, ontleend aan een dagboek en een autobiografie, zoo als het scenario voor „Stanley and Li vingstone" kan men op c.en keper be schouwd en daar gaat het hier om ook geen oorspronkelijk filmocenario noe men. Maar het komt ons voor, da. de vraag of een filmscenario oorspronkelijk is, niet van zooveel gewicht geacht behoeft te wor den. Belangrijker is de vraag of men te maken heeft met een goede stof, waarin voor de film mogelijkheden schuilen. Die stof kan te vinden zijn in een oorspronke lijk filmscenario, maar noodig is het niet. Het criterium van filmkunst ligt niet in het scenario maar in de film, aldus „Katholiek Fiimfront". HET KOSTTE GEORGE RAFT EEN UUR IEMAND EEN GOEDEN „FILM- SCHOP" TE LEEREN GEVEN. In één der scènes van de nieuwe Warner Bros. film „Voor Eeuwig Gebrandmerkt" komt het voor, dat George Raft iemand op een bepaalde wijze een schop moet geven. Ofschoon het minder dan een halve mi nuut in beslag nam het te verfilmen, kost te het meer dan een uur arbeid om dien schop voor te bereiden. De bedoelde scène speelt zich af in de vestibule van een heerenhuis. Een lange trap leidde naar een balcon, voorzien van een bewerkt ijzeren balustrade. De min der mooie handeling speelde zich hier af. Raft n.l., in gevecht mei twee andere man nen, plantte zijn voet tegen de kin van één dezer en schopte nem zoo over de leuning naar beneden. Stoffeerders kwamen er bij te pas om de eventueele spijkertjes, die de pantalon van een tweeden sluipmoordenaar, die de trap moest afrollen, zouden kunnen ophalen, te verwijderen. Timmerlieden en smeden kwamen ter plaatse om de balus trade van het balcon te versterken, zoodat deze zich niet kon begeven. Schilders ca moufleerden de aan de balustrade aange brachte versterkingen. Assistenten van het „make-up" departement smeerden „choco lade-bloed" op de gezichten der vechtersba zen. Een kapper bracht op vakkundige wijze Raft's haar in de war. Zijn costuum werd „verkreukeld"-. Helpers sleepten ma trassen aan, waarop de slachtoffers zich konden laten vallen. Een acrobaat, speciaal bij Warner Bros. voor dit doeleinde in dienst, leerde hen vallen zonder zich te be- zeeren. Dit alles geschiedde in dit uur van voorbereiding. Nu eerst kon de scène „ge nomen" worden. Lloyd Bacon, de regisseur, gaf hiertoe het sein. Twee gangsters verschenen in de deuropening, welke toegang tot het balcon gaf. Raft, in aanvalshouding, trad hen te gemoet, den revolver in zijn hand en acteur Abner Biberman schuin achter zich. De twee „heeren" deinsden een weinig terug. Eén tuimelde de trap af en werd „neer gelegd" door een welgemikt schot uit Raft's revolver. De andere werd tegen de balustrade gedrukt, Raft's voet vloog om hoog en raakte z'n tegenstander op de punt van diens kin. Dez* Viel naar achteren over de leunin, en stortte naar beneden. Regisseur Bacon noemde 't een volmaakte scène, tot in de perfectie uitgevoerd. Na afloop van deze opname voegde Raft ons toe: „Ik heb er nooit bepaald les in gehad, maar het moest iets echts Amerikaansch worden en dat ligt me wel!" GOUVERNEUR STELT GEHEELEN STAAT TEF BESCHIKKING VAN WARNER BROS. De Gouverneur van den Staat Nevada, Mr E. P. Carville, heeft dezen geheelen Staat ter beschikking van de Warner Bros. studio's gesteld. Warner Bros. zullen van deze unieke gelegenheid een gretig gebruik maken bij de verfilming van twee groote producties t.w. „Territorial Enterprise" en „Sutro Tunnel", films uit de dagen, toen het Westen nog ongeciviliceerd was. „Territorial Enterprise" was de naam van het destijds door Mark Twain geredigeerde dagblad te Virginia City. Op de Carroussel.Paul Muni en Ralmond Severn, die de rol van Muni's zoontje uitbeeldt, in de Warner Bros, productie „Twee uit velen", vermaken zich op de kermis, een film ge- gebaseerd op een romen van James Hilton, senrijver var „Goodbey mr. Chips." JAMES CAGNEY in de film Duistere Machten", welke deze week in het Casino Theater wordt gegeven. SPOORLOOS VERDWENEN! In de Vereenigde Staten is het aantal raadselachtige verdwijningen buitengewoon hoog. Niet minder dan 1 op 130 menschen verdwijnt spoorloos (in Nederland: i op cir ca 2800). Per jaar worden in de U.S.A. niet minder dan 250.000 menschen vermist; een ontstellend hoog cijfer! De vr'enden en fa milieleden van deze als in het niet verzon ken personen blijven achter in een marte ler de onzekerheid en de bureaux, die zich met de opsporing der vermisten bezighou den, zijn getuige van hartroeren le scènes. Dit motief vindt men verwerkt in de nieuwe 20th Century-Foxfilm „De Man, die niet wilde spreken" (The Man who would n't talk"),, met Lloyd Nolan in titelrol. Deze film brengt ont ertoe, na te denken, over dit .iVermissen" van een broer, of echtge noot, zoon, of vader, en daarbij dient men in het oog te houden, dat in Amerika het cijfer der vermisten zóó hoog is, dat het alleen door de Sovjet-Unie (1 op 89) over troffen wordt DE WOUDEN DER MOHAWK De 20th Century-Foxfilm „Onder één Vlag" heet oorspronkelijk „Drums along the Mohawk" (tromgeroffel in de Mohawk- stieek) en moest dus worden verfilmd in het stroomgebied van de Mohawk Rivier. Dit is zeer woudrijk en mooi en voor de spelers (met Claudette Colbert en Henry Fonda aan het hoofd) was het een waar ge noegen. Maar voor den regisseur John Ford was het om nog een tweede reden een ge noegen. Hij kr*eg er nl. het denkbeeld voor een groot filmwerk, dat hief eveneens kon werden opgenomen en waaraan men thans weldra zal beginnen. Het is geheel en al geïnspireerd op de wouden der Mohawk. Overigens vond Claudettt Colbert, die heel sportief is aangelegd, het hier ideaal om te visschen en wil zij er haar a.s. zo- mervacantie doorbrengen, om nog eens heerlijk ongestoord te kunnen hengelen, zonder er telkens te worden afgeroepen v v«»-velendo Paul Muni en Jane Bryan tijdens een ro mantische scène in de Warner Bros. pro ductie „Twee uit velen". RKO KOOPT VIJF BELANGRIJKE GEGEVENS TER VERFILMING Het is nadat vele filmproductie groepen in Hollywood moeite gedaan heb ben de filmrechten van het boek „Sister Carrie" te koopen RKO Radio Pictures gelukt dezen grooten roman van Theodore Dreiser te verwerven voor de film. Drei ser's opkomst als schrijver liep door de publicatie van dit opzienbarend boek des tijds ernstig gevaar. Dat hij tenslotte als een der grootste Amerikaansche letter kundigen van dezen tijd is erkend, heeft Dreiser voor een niet gering deel te dan ken aan het genre boeken, waarin de heid of heldin steeds een tragische rol vervult men denke slechts aan zijn „Amerikaan sche Tragedie" en waarvan „Sister Carrie" een eersteling was. RKO kocht voorts de verfilmingsrechten van „Wrapped in Cellophane" door Vina Delmar, Robert Sisk zal de film producee- ren naar een draaiboek van Bartlett Cor- mack, die de scenario's schreef voor films als „Fury", „The Beachcomber" en „Orchids to You". „Too Many Girls" is het derde gegeven waar RKO Radio Pictures een groot be drag aan filmrechten voor neertelde. Het is een operette van George Marion, Richard Rodgers en Lorenz Hart, die nu reeds meer dan vijf maanden op Broadway groot suc ces oogst en er door den bekenden pro ducer George Abbott ten tooneele wordt gebracht. Met Abbott heeft RKO even eens een contract geteekend, die daardoor de film zal produceeren en regisseeren. De acteurs en actrices uit het stuk zullen zich allen naar Hollywood begeven om in de film „Too Many Girls" hun rollen te ver vullen. Gene Fowler is door RKO Radio Pictures aangezocht om den roman „Sanda Mala" van Maurice Collis voor de film te be werken. Fowler is schrijver van tal van bestsellers en heeft ook als scenario schrijver een groote reputatie. Robert Sisk zal „Sanda Mala" voor RKO produceeren. De tweede jongste Broadway schlager, die RKO zal verfilmen is „Two on an Island" een blijspel van Elmer Rice. Sinds dit stuk 10 weken geleden zijn première be leefde in het Broadhurst theater boekt het uitverkochte zalen. Het gegeven is dan ook origineel. „Two on an Island" verhaalt van twee jonge provincialen, die vernach ten op het eiland Manhattan in record tijd carr-ère te kunnen maken.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 15