Qemmgde$&acfitm DONDERDAG 4 APRIL 1940 üE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 JONGEDAME DOOR TRAM GEGREPEN EN ERNSTIG GEWOND. Gisteravond omstreeks half zes is op den Admiraal de RuyterWfeg te Amsterdam nabij de Zeven Provinciënstraat een acht tienjarige jongedame, die per rijwiel den weg wilde oversteken, door een motorwa gen van de Haarlemsche tram gegrepen en enkele meters medegesleurd. Het meisje liep een hersenschudding en schaafwonden op, terwijl zij naar alle waarschijnlijkheid ook een bekkenfractuur kreeg. Het slacht offer is in het Onze Lieve Vrouwegasthuis ppgenomen. VAN HOOIZOLDER GEVALLEN EN OVERLEDEN. De zeventigjarige landbouwer P. Tim- mers, wonende aan de Spoorstraat te Ge leen, is Dinsdagavond van zijn hooizolder gevallen, waarbij hij een ernstige hersen schudding opliep. De bejaarde man werd naar het hospitaal te Sittard overgebracht, waar hij gistermiddag, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, is overleden. STUDENT BIJ ONTPLOFFING GEWOND. Gisternacht was en technisch student te Schiedam bezig met het demonteeren van een dieptelood, een instrument om de diep te van een bepaald water of de zee te me ten. De in het instrument aanwezige hoet- veelheid ontplofbare stof kwam plotseling tot ontploffing, waardoor de student, de heer W. S. zeer ernstig aan zijn linker hand werd gewond. De pink was volko men van de hand afgescheurd, terwijl de rest van de hand zoodanig gewond is, dat deze waarschijnlijk zal moeten worden ge- pmputeerd. ONGELUK AAN BOORD VAN EEN BINNENSCHIP. Te Zwartsluis binnengebracht. Gisteravond heeft het instructievaartuig „Prinses Juliana" van het Onderwijsfonds voor die Scheepvaart aan boord waarvan leerlingen van de zeevaartschool te Delf zijl een oefentocht op 't IJsselmeer maken te Zwartsluis binnengebracht het tjalk- schiip „Verwisseling" van schipper P. Vos uit Meppol. De „Prinses Juliana" had de „Verwisse ling" op ongeveer een uur afstand' van Urk drijvende gevonden op het IJsselmeer. Het fbleek den schipper van het instructie vaar tuig, J. Salomons, dat schipper Vos ern stig gewond was. Zijn schip had een op- diuwer, waarvan de motor defect was ge raakt. Bij een poging dit defect te herstel len was schipper Vos een arm verbrijzeld. De „Prinses Juliana" voer eerst met de „Verwisseling" naar Urk, doch de dokter van deze plaats kon geen voldoende hulp verleenen. Schipper Vos werd, nadat een noodverband was aangelegd met de Kaïm- perboot naar Kampen getransporteerd. Op de „Verwisseling" bevonden zich ver der alleen de vrouw var> den schipper en een kind. De „Prinses Juliana" heeft daar op de „Verwisseling" op sleeptouw geno men naar Zwartsluis en daar behouden binnengebracht. AVONTUUR VAN EEN SCHEVENINGSCHEN LOGGER. Door Duitschers opgebracht en weer losgelaten. Gistermorgen is te Scheveningen binnen gekomen de logger „Sch. 15", welke, zooals men zich wellicht herinnert, onlangs door een Duitschen marinetreiler werd aange houden en opgebracht. Het schip was op dat moment pas op de vischgronden gear riveerd en vischte op een afstand van 10 mijl van een Duitsch mijnenveld. De logger is toen ter inspectie opgebracht onder den wal van Borkum. Hier werden de scheeps papieren onderzocht. Na een dag werd de 'logger vrijgelaten met de mededeeling an dere vischgronden op te zoeken. Het schip heeft verder ongemoeid kunnen visschen. NACHTELIJKE BRAND AAN DE PRINSENGRACHT TE AMSTERDAM. Nederlandsch schoolmuseum grootendeels vernield. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur werd de Amsterdamsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand, die ontdekt was in het perceel Prinsen gracht 151. De brand woedde in een kapi taal pand, waarin gevestigd is het Neder landsch Museum voor Onderwijs en Op voeding, bekend als het Nederlandsch Schoolmuseumwaar permanent een groote collectie leermiddelen, platen en boekwer- nen, betrekking hebbend op de geschiede nis van het onderwijs, en curiosa, o.a. op aardrijkskundig en folkloristisch gebied is tentoongesteld. Het gebouw bestaat "uit twee verdiepin gen en loopt diep tusschen de belendende peroeelen door. Toen de brandweer arri veerde woedde het vuur in de bovenver dieping, voornamelijk aan de achterzijde, en de hoofdbrandmeester W. de Boer zag den toestand zoo dreigend in, dat hij het alarm groote brand liet geven. Weldra arriveerde het groote materiaal, dat bij dit alarm pleegt uit te rukken, ter wijl ook ..e commandant, de heer C. Gor dijn, ter plaatse verscheen. Aan de zijde van de Prinsengracht was, behoudens de vuurgloed door de ramen der bovenverdie ping, die geleidelijk tengevolge van de hit te sprongen, overigens weinig te zien, maar aan de achterzijde woedden de vlammen des te feller en bracht het vuur groote ont steltenis onder de bewoonsters van het Zionshofje, een complex woninkjes, gele gen achter een gang tusschen een der be lendende peroeelen, eigendom van de doopsgezinde gemeente, waar 26 bejaarde dames zijn gehuisvest. De directrice wekte de bewoonsters en zorgde, dat allen in den kortst mogelijken tijd gekleed waren, om eventueel het hofje te kunnen ontruimen. Zoover kwam het echter niet, want de brandweer tasstte het vuur zoowel van voor- als achterzijde aan. Men was niet geheel ombekend met de ingewikkelde si tuatie van uitbouwsels en achterhuizen aan den achterkant, want het schoolmu seum is gelegen naast het perceel 153, waarin een confectiefabriek gevestigd is welke op 2 Januari j.l. het tooneel van een grooten brand is geweest. Met negen stralen, waarvan een aantal over de ladder naar den achterkant wer den geleid, gaf men water en omstreeks kwart voor vier kon de brand als bedwon gen worden beschouwd, hoewel het vuur op verschillende plaatsen nog voortwoed- de. De weerschijn der vlammen en de op stijgende rookkolom was het weinige, dat het publiek aan de Prinsengracht en elders in de stad van den brand kon waarnemen. De drijvende stoomspuit „Jan van der Hieyde" behoefde geen dienst te verrich ten en keerde, kort na aankomst, naar de Nieuwe Achtergracht terug. Toen men het vuur zoover meester was, bleek, dat de brand voornamelijk had ge woed in het dak van het gebouw, dat ge deeltelijk gebouwd is boven een vliering, gedeeltelijk voorzien van glazen lioht- kappen. De schade tengevolge van het vuur bleek nogal mee te vallen, want vele vi trines op de gaanderijen, die langs de wan den der bovenverdieping zijn gebouwd, bleken nauwelijks te zijn aangetast. Na tuurlijk liep het gebouw en de daarin on dergebrachte collecties heel wat waterscha de op. Men beeft echter weten te voorko men, dat bet vuur bet achterste gedeelte van het dak beeft aangetast. Hoewel de oorzaak van den brand ge durende den nacht niet met zekerheid kon worden vastgesteld, bestaat het vermoeden, dat deze verband houdt met het feit, dat Woensdagmiddag loodgieters aan het dak met branders en laschapparaten hebben gewerkt. Benige bewoners uit de omge ving verklaarden, des avonds omstreeks elf uur reeds een brandlucht te hebben waargenomen, doch toen zij nergens iets verdachts zagen hebben zij zich te ruste begeven. De naiblusschimg duurde tot ongeveer half zes. Terwijl de brandweer op de Prinsen gracht druk aan het werk was, werd nog in een sigarenfabriekje aan de Tiggbel- straat, dicht in de buurt in de Jordaan, brand ontdekt ten gevolge van het vlam vatten van een droogoven. Een enkele motorspuit begaf zich hier heen en nadat een deur was geforceerd kon met een enkele straal het vuur ge- blusobt worden. DE TE AMSTERDAM GEARRESTEERDE ITALIANEN. Drie van de vijf aan de vreemdelingen politie uitgeleverd. Onlangs zijn door de politie te Amster dam vyf Italianen gearresteerd, verdacht van drie geruchtmakende inbraken in de binnenstad, namelijk bij de „Galeries Mo- dernes". „de Hema" en bij het reisbureau Lissone, die in het afgeloopen half jaar zijn gepleegd. Deze vijf verdachten zijn gisteren voor de raadkamer van de rechtbank ge leid om te beslissen over de door den Offi cier van Justitie gerequireerde gevangen houding gedurende de eerste dertig dagen. De rechtbank heeft, na behandeling dezer zaak in raadkamer, drie der verdachten op vrije voeten gesteld. Deze drie verdachten werden, daar zij buitenlanders zijn, aan de vreemdelingenpolitie overgeleverd. De twee andere verdachten zijn in het huis van be waring ingesloten. Een der in vrijheid ge stelde Italianen werd bijgestaan door mr. P. A. Kokosky. SPION OP HEETERDAAD BETRAPT. Bij fotografeeren van verdedigingswerken. Op vermoeden van spionnage is Dinsdag in het Oosten van het land een ongeveer 40-jarige man gearresteerd en na een voor- loopig onderzoek in een militaire politie wacht opgesloten. De man werd, aldus de „Tel.", betrapt bij het fotografeeren van in aanleg zijnde militaire werken. Hij bleek bij fouilleering zelfs teekeningen bij zich te dragen van reeds aanwezige en nog te bouwen stellingen. Vrijwel onopvallend heeft hy zich gerui- men tijd in de buurt van de werken kun nen ophouden, daar hij, evenals de honder den in de omgeving tewerk gestelde ar beiders, een werkpak droeg. Dank zij de oplettendheid van een schildwacht liep hij toch tegen de lamp. Het kwam dezen militair verdacht voor, dat de man in het geheel niet werkte, doch maar wat rondliep over het terrein. Voor alle zekerheid hield hij hem daarom goed in het oog. Dit bleek juist gezien te zijn, want na eenigen tijd begaf de als arbeider verkleede man zich naar een fiets, die er gens langs den weg stond en, zooals nader hand bleek, aan bem toebehoorde. Hij haal de uit een op den bagagedrager gebonden werkzag een fototoestel. Daarmede ging hij naar een plaats, welke een goed overzicht bood van het terrein en maakte eenige op namen. De schildwacht zag dit gebeuren en waarschuwde terstond zijn wachtcomman dant, die de militaire politie op de hoogte bracht. Zóó vlug ging alles in zijn werk, dat de fotografeerende man aangehouden kon worden, terwijl hy het toestel nog in zijn handen had. De arrestant werd naar de wacht overgebracht, daar de inmiddels ge arriveerde militaire politie hem fouilleer de en een eerste verhoor afnam. Nog meer dan het fotografeeren van het terrein duidden de op den man gevonden teekeningen van kazematten en andere mi litaire werken er op, dat een goede vangst gedaan was. De militaire autoriteiten zijn gewaar schuwd. In afwachting van het verdere on derzoek is de man naar elders overgebracht en achter slot en grendel gezet. DE VECHTPARTIJ OP DEN LEMELERBERG. De dader gevat. In aansluiting op het bericht der vecht partij op den Lemelerberg bij Ommen tus schen de zwervers Bisschop en D., waarbij eerstgenoemde dusdanig met een mes in het hoofd werd gestoken, dat hij gistermor gen aan de gevolgen in het ziekenhuis te Deventer is overleden, vernemen wij na der, dat de rijksveldwachter er in geslaagd is den dader, die voortvluchtig was, op te sporen. De man is te Lemelerveld in ver zekerde bewaring gesteld en zal aan de justitie te Zwolle worden uitgeleverd. HIJSCHINRICHTING GEBROKEN. Tijdens de pogingen van de bergings- maatschappij van der Graaf en Koelman te Rotterdam om met behulp van twee drij vende bokken de onlangs in de IJsel te Doesburg gezonken Fransche rijnaak „Ca- pricorin" te lichten, is gisterenmiddag een der bokken gebroken en te water geraakt. Het gezonken schip hing reeds in drie kabels toen een der hijschinrichtingen het begaf. Het werk is hierdoor ernstig gestag neerd. Er kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot strandpaal 91 op Maandag 8 April a.s. van 9.30 tot 18 uur. Voorts op Donderdag 11 April tot Katwyk van 10.3018.00 uur, wegens schietproeven met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat Let strand eerst dan weder toegankelijk is, nadat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. SPORT VOETBAL VOORBEREIDING NEDERLAND— BELGIë. Hedenavond zullen de oefeningen voor de spelers, die in aanmerking komen voor het Nederlandsche elftal, op het V. U. C.- terrein te Den Haag worden hervat. Naar wy vernemen zijn voor deze trai ning ook uitgenoodigd de achterspeler Pienter (H. F. C.), de spil Schijvenaar (E. D. O.), de halfspeler Fanger (D. W. S.) en de midvoor Van der Hulst (Haarlem). De mogelijkheid bestaat, dat de keuze commissie nog andere spelers in de komen de weken bij de oefeningen zal betrek ken. BELGISCH LIMBURG—NEDERLANDSCH LIMBURG. Het elftal van Nederlandsch Limburg, dat op Zondag 21 April te Hasselt (België) tegen Belgisch Limburg den eersten wed strijd van het jaarlijksche tournooi om de Schaal Coenegracht speelt, is als Volgt c.amengesteld: Doel: Stevens (Bleijerheide). Achter: Cordewener (Sportclub Emma) en Kretzers (Sittard). Midden: Delil (Maurits), Van der Horst iV.V.V.) en Schreurs (V.V.V.). Voor: Van 't Veer (Sittard), Nass (V.V. V.), Van Soest (Maurits), Heger (V.V.V.) en Perey (Sittard). Als reserven zijn aangewezen: W. Schee pers (Waubach), Lataster (Bleryerheide), Hendrix (Bleijerheide), M. Aretz (Bleijer- heide) en Dreuning (Sittard). DEN HAAG—AMSTERDAM TEN BATE VAN FINLAND. Amsterdammers winnen met 42. Op het V. U. C.-terrein te 's Gravenhage is gisteravond ten bate -van Finland een vriendschappelijke voetbalwedstrijd ge- rpeeld tusschen twee elftallen, samenge steld uit Amsterdamsche en Haagsche spe lers. Ondanks het zeer slechte weer het regende bijna voortdurend was de wed strijd goed bezocht. Neemt men in aanmerking, dat de regen het veld zeer glad en drassig had gemaakt en een avondwedstrijd niet op peil van een wedstrijd by normaal licht kan staan, dan hebben beide elftallen een aardigen, pitti- gen wedstrijd te zien gegeven, die slechts in het begin van de tweede helft iets be gon te verslappen. De Amsterdammers zijn sterker geble ken en, vooral in de tweede helft, was him spel beduidend beter dan dat der Hage naars. Toch hebben de gastheeren in de laatste minuten met zooveel pech te kampen ge had dat de uitslag 42 iets te veel in het voordeel der Amsterdammer geflatteerd xan worden genoemd. Het eerste doelpunt was voor Den Haag Nadat de spelers uit de residentie herhaal de aanvallen op het hoofdstedelijke doel Mr. A. Baron Schimmel- penninck van der Oye Zestig jaar en tevens 15 jaar voorzitter van het Nederl. Olympisch comité Zaterdag 6 April zal mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, te Baarn, den leeftijd van 60 jaren bereikt hebben, een mijlpaal in het leven van de in sport kringen zoo bekende figuur, waaraan ze ker wel even herinnerd mag worden, te meer, omdat het dien dag tevens 15 jaar geleden is, dat de heer Schimmelpenninck net voorzitterschap van het Nederlandsch Olympisch Comité, het hoogste sportcol- lege van ons land, aanvaardde. Toen de heer P. W. Scharroo op 6 April •925 mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye in „Krasnapolsky" te Amsterdam installeerde als president van het N. O. C., wist niemand, dat de nieuwe voorzitter dien dag zijn 45en verjaardag vierde. Een merkwaardige coincidentie, waaraan, nu de algemeene vergadering van het Olympisch Comité Zaterdag j.l. de bestuursperiode van den voorzitter voor de vijfde maal verlengde, wel een bijzondere Deteekenis mag worden gehecht. Een redacteur van het A. N P. heeft met den heer Schimmelpenninck een on derhoud gehad, een onderhoud, waarin nu eens niet over de Olympische Spelen, den Oiympischen Dag, de lichamelijke oefening .»p de school, een onderwerp, dat den heer Schimmelpenninck zoo na aan het hart ligt, en andere actueele punten werd ge praat. Er werd een persoonlijke noot in het gesprek gelegd, het ging over den heer Schimmelpenninck zelf, als sportman en als organisator. De zestigjarige vertelde van zijn sport- tijd. Teruggaande tot vóór 1000 blijkt het, dat de jonge Schimmelpenninck op 14-jari- gen leeftijd in,de halflinie van een adspi- rantenelftal van H. V. V. op de Haagsche Maliebaan speelde. Captain van de jon- gensploeg was.... de tegenwoordige se cretaris-generaal van buitenlandsche za ken, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje. La ter heeft de jonge Schimmelpenninck nog Korten tyd in het eerste elftal van het Amersfoortsche Quick gespeeld, als doel- verdediger. Alh de interviewer opmerkt, dat de heer Schimmelpenninck van der Oye nooit als doelman gefaald kan hebben iets wat toch kan voorkomen omdat hij de uitzonderlijke lengte mee had, moet de* N O. C.-president eventjes lachen. En be scheiden zegt hij dan, dat hij heusch geen uitblinker is geweest. Nog komen aan de beurt de tennismat ches van de Utrechtsche studentenclub „Sphaerinda". de aardige interacademiale hockeywedstrijden tegen Leiden en dan zijn wij beland op het terrein, waarop de heer Schimmelpenninck in het bijzonder r.eeft uitgeblonken: het schermen. Weet de jongere generatie wel, dat de heer Schimmelpenninck van der Oye in 1910 te Arnhem het Nederlandsch kam pioenschap op degen heeft behaald? Is het voldoende bekend, dat deze fraaie pres tatie werd verricht, toen de heer Schim melpenninck reeds het burgemeesterschap van Doorn en Maarn had aangenomen? Herinnert men zich, dat de N. O. C.-Voor- zitter destijds in de equipe werd opgeno men, welke ons land vertegenwoordigde hy de internationale schermwedstrijden te Oostende, tegelijk met schermers als de Jong, Doorman en Van Rossem? hadden ondernomen, slaagde de Harder erin den Hagenaars de leiding te geven. Even later evenwel miste Bommelee vlak voor eigen doel den bal, uit welke situatie Bergman profijt trek en keihard inschoot (11). Een mooie voorzet van Van der Vegte gaf de Harder weer een kans, die hij benutte en den Hagenaars opnieuw een voorsprong bezorgde (21). Vlak boor de rust maakte Drager weer gelijk spel (22). Na de rust verflauwde het spel aan merkelijk. Het veld was zwaar te bespelen en de koude regen werkte er niet toe mee de spelers aan te moedigen. Door een doel punt van Westphal kreeg Amsterdam de leiding. Tegen het einde werden de Hagenaars actiever. Keer op keer bestookten zij het Amsterdamsche doel, doch deels door pech, deels door prachtig werk van de Amster damsche verdediging, slaagden zij er niet in hun achterstand in te loopen. Integen deel, vlak voor het einde schoot Haze- meyer uit een voorzet van Bergman in het Haagsche doel, waardoor de Amsterdam mers den stand op 42 in hun voordeel hadden gebracht. Met dezen stand kwam het einde van een prettigen vTiendschappe- lijken wedstrijd. ZWEMMEN NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR BELGIë. De Belgische zwem- en redingsbond is voornemens van de opbrengst van ver schillende wedstrijden een fonds te vor men voor de Belgische gemobiliseerde zwemmers en hun familie. Voor dit doel zal de bond in de eerste week van Juni een viertal internationale ontmoetingen orgp- niseeren te Brussel, Antwerpen, Oosten de en vermoedelijk te Gent. E-e Koninklijke Nederlandsche Zwembond heeft thans een uitnoodiging ontvangen om twee zwemsters te laten deelnemen aan deze wedstrijden, welke uitnoodiging in principe is aanvaard. „Ja", zoo voegt de heer Schimmelpen ninck ef lachend aan toe, van Rossem, thans zijn rechterhand als secretaris van het N. O. C., was toentertijd een buiten gewoon goed schermer en zeer gevreesd, mede omdat hij links was. Ik herinner me nog, hoe ik vaak op de rechterzijde van den looper terecht kwam in wanhopige pogingen om „om hem heen" te komen. Ik mag wel zeggen, dat ik b:j het schermen wat heb bereikt, met andere takken van sport deed ik mee, maar een uitblinker was ik daarin niet. Op de oude Doornsche Golfclub, zoo omstreeks 1911, ben ik met golf begonnen, er is een periode geweest. d?t ik niet heb gespeeld, maar thans speel ik nog regelmatig mijn ronde op de banen van Hilversum." S po r tor gan i sa tor ische werkzaamheden. Voordat baron Schimmelpenninck van o.er Oye president van het N. O. C. werd, is hy nooit op sportorganisatorisch gebied werkzaam geweest. Eerst later werd hjj gekozen tot voorzitter van den bond van vry willige verkeersinspecties, welke on langs is opgeheven. Verder is de heer Schimmelpenninck nog voorzitter van het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer, waarin drie departementen zijn vertegenwoordigd, alsmede de K. N. A. C., de A. N. W. B., de B. B. N. enz., voorts vice-voorzitter van het Rijkscollege voor de lichamelijke opvoeding, voorzitter van het bestuur der Nederlandsche Vereeni- ging tot inrichting van een wetenschappe lijk centrum voor lichamelijke opvoeding, wier voornaamste werk is de academie voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam. Belangwekkend was de uiteenzetting, welke de jubilaris gaf ten aanzien van de veranderingen, welke er zoo al in den loop der jaren in de houding der ouderen ten aanzien van de sportbeoefening der jonge ren hebben plaats gehad. „In mijn tijd", aldus de zestigjarige, „ga ven de ouders schoorvoetend toe aan het verzoek van jongelui om sport te beoefe nen. Zoo iets met de gedachte: als het dan niet anders kan, vooruit dan maar. Tegen woordig vinden de ouders het gewoon. Dat komt natuurlijk door de populariseering van enkele takken van sport, al moet men 'nu ook weer niet denken, dat de sportbe oefening zoo algemeen is. Een belangrijk verschil is ook, dat de jeugd er vroeger meer voor moest over hebben, er waren geen hulpmiddelen, het ging alles veel pri mitiever, de jongeren werden niet aange moedigd, het moest alles van de jeugd zelf komen. Voor de jongeren van dezen tijd wordt het klaar gemaakt, er zijn meer fa ciliteiten, er is meer aanmoediging ook. De training is intensief georganiseerd, de technische ontwikkeling sterk bevorderd en wat vroeger allemaal huishoudelijk be schouwd werd is tegenwoordig niet meer aan de openbaarheid onttrokken, ook al omdat de sportorganisaties een enorme evolutie hebben meegemaakt. Dé bonden waren destijds klein, eenvoudig georgani seerd en stel daar nu eens tegenover de enorme Vlucht van de sportbonden in den nuidigen tijd, iets wat natuurlijk ook in verband staat met de aantrekkingskracht, welke sommige takken van sport op dc toeschouwers uitoefenen. Maar laat men vooral er aan denken, dat sport nooit hoofddoel mag worden. Als hulpmiddel voor de ontwikkeling van den jongen man en de jonge vrouw is het zeer belangrijk, het geeft een prachtige afleiding, het is heilzaam voor de gezond heid en het houdt het lichaam fit. Zoo kan de sport medewerken aan het ideaal jonge menschen aan de maatschappij af te leveren, die niet alleen in geestelijk op zicht, maar ook lichamelijk sterk en krach tig zijn om aan de bijzondere moeilijkheden welke er zeker op het oogenblik bestaan, het hoofd te bieden." WATERPOLO DAMES L. Z. C.—ALPHEN 2—1. Gisteravond speelden in de Overdekte aan de Haarlemmerstraat de dames van de L. Z. C. en Alphen een polo-wedstrijd. L. Z. C. is eerst by den bal, doch de aan val loopt op niets uit. Spoedig heeft Al phen succes met een schot van dichtbij (01). Heftig komt hierna L. Z. C. opzet ten. De gelijkmaker laat zich dan niet lang op zich wachten (11). Eenigen tijd is het spel verdeeld, doch aan weerszijden blijft de verdediging de baas. Hierna breekt de rust aan. Het spel is nauwelijks hervat of de bal wordt naar een vrijliggende L. Z. C.- speelster geplaatst, die met een goed ge richt schot er 21 van wist te maken. De pogingen van Alphen om gelijk te maken werden tenslotte niet beloond. Het einde breekt met 21 aan. Scheidsrechter J. Elzinga leidde correct. HEEREN L. Z. C.—ALPHEN 6—2. De wedstrijd tusschen de heeren van dezelfde vereenigingen gaf uiteraard veel beter spel te zien. L, Z. C. trok dadelijk ten aanval en een vinnige uitval door Lut leverde succes op (10). De voor sprong werd weldra met een Ver schot door Tegelaar vergroot (20). Enkele ma len had L. Z. C. geen geluk met goede scheten. Het spel verplaatste zich vlug heen en weer en de talryke aanwezigen konden van een aardigen spannenden strijd genie ten. Enkele malen had Alphen geen gc- iuk met goede schoten. Echter wist Alphen toch een doelpunt te* boeken (21). L. Z. C. liet het er echter niet zjj zitten en op fraaie wijze wist Lut er 31 van te maken. Onmiddellijk hierop maakte L. Z. C. het vierde doelpunt (41), waarna een fanatieke strijd ontstond. L. Z. C. boekte echter wederom 2 doelpunten. Onder ge weldig enthousiasme en op gelukkige wy- ze echter volop verdiend, maakte Alphen nog een doelpunt (62). Verandering kwam er daarna niet meer in den stand. Scheidsrechter C. Vonk leidde correct.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9