Avontuur Venezuela. RECRUTEN WORDEN GETRAIND, f 1 FEUILLETON in Naar het Amerikaansch van R. HARDING DAVIS. '.Nadruk verboden). 42) Roddy, die zich zoo dikwijls toegang ver schaft had op de terreinen van Miramar als een sen timen teele inbreker, vond er een grandioze voldoening in het huis eindelijk door de voordeur binnen te gaan en dat nog wel op een uitnoodiging van de cha telaine! Zijn komst was blijkbaar verwacht en bracht onder de vele bedienden een soort plechtige opschudding te weeg. Geëscor teerd door den major-domo ging hij naar de salon, waar Madame Rojas de audiëntie verleend. Hij zag Inez en haar zuster mits gaders Vega en Generaal Pulido en Kolonel Ramon van het terras komen en Coldwell volgde hem uit de hal. Vega begroette Roddy op de manier van iemand, die zich al lid van de familie be schouwt, maar overigens koel en een beetje uit de hoogte. De ontmoeting met Inez vond Roddy zalig en benauwend tegelijk, maar hü slaagde er in een vormelijke bui ging voor haar tot stand te brengen, die zü even vormelijk beantwoordde. Senora Rojas verzocht Roddy plaats te nemen, na den bedienden bevolen te heb ben de deuren en ramen naar het terras te sluiten, en zette zich toen in een stoel te genover hem. De anderen groepeerden zich als 'n soort hofhouding achter haar. Mr. Forrester, begon Senora Rojas, ik heb u gevraagd mij hier vandaag een be zoek te komen brengen op aanraden van deze heeren. Ze denken, dat terwijl zij misschien geen succes zouden hebben dit met een verzoek van mij wèl het geval zal zijn. U hebt u, met goede bedoelingen ver moedelijk, verbonden met wat gewoonlijk de partij van Rojas genoemd wordt. Het streven van die partij is den president af te zetten en mijn echtgenoot in zijn plaats op Miraflores te brengen. Ik, als vrouw van Generaal Rojas, voel voor een dergelijke enderneming'niets. Alles was ik wensch en wat ook hij wenschen zal, is zijn vrijheid. En er zijn menschen die over de middelen beschikken om hem die te verschaffen. Zij behooren niet tot de zoogenaamde partij v*an Rojas. U hebt veel invloed op de lei ders van die partij. Zooals ik al zei, ik ge loof wel dat uw toewijding, uw misplaat ste toewijding aan mijn echtgenoot, ernstig bedoeld is. Het feit, dat u daarvoor met uw vader gebroken hebt, wijst daarop. Maar toch vraag ik u en uw vrienden om uw plannen op te geven. Zijn vrouw en kin deren weten dat het welzijn van Generaal Rojas in andere handen veiliger is, in han den van hen, die zijn volle vertrouwen heb ben en het onze eveneens. In haar angst leunde Senora Rojas naar hem over. Ik smeek u, riep ze uit, te doen wat ik u vraag. Laat mij en onze vrienden voor hem zorgen. Wat u wilt doen zcu zijn dood kunnen beteekenen! Ze zweeg en wachtte verlangend op Rod dy's antwoord met haar oogen strak naar zijn gezicht gericht. De mannen, die achter haar stonden, knikten goedkeurend. Toen wendden ze zich ook naar Roddy en ke ken hein strak aan, alsof ze hem uitdaag den zoc'n smeekbede te weerstaan. Roddy vond zyn positie allesbehalve aangenaam. Als hij zei dat hij zoo goed als niets afwist van de plannen van Rojas' partij zouden ze he:r tóch niet gelooven. En als hij Se nora Rojas in het geheim van zijn plannen op de hoogte zou brengen en haar vertel len zcu dat ze waarschijnlijk binnen acht- en-veertig uur haar man zou weerzien, zou ze dat dadelijk aan Vega en Coldwell over vertellen. Na.-I&t Coldwell hem had toever trouwd durfde hij niet denken aan wat hij en Vega misschien zouden doen om zich van Rojas te ontdoen. Hij wilde tenminste liever niet hun trouw op de proef stellen. En da' Pino onbetrouwbaar was zou ze ze ker nie' gelooven Het was eenvoudig on mogelijk om i-e waarheid te zeggen en het was hel beste om ze maar in den waan te later, dat hij een van de leiders van Ro jas' partij en zijn eenige doel een aanval op het fort was. Ik behoef niet te zeggen, zei Roddy na eenige aarzeling dat ik buitengewoon ver eerd ben door uw vertrouwen. Het spijt mij ontzaglijk, dat ik niet evenronduit kan spreken. Als lid van de machtige organisa tie. waarvan Generaal Rojas de leider is.... En ik, viel Senora Rojas hem in de rede. ben de vrouw van dien leider. Tellen mijn wenschen dar int mee? Ik vrees, madame, antwoordde Rod dy diplomatiek, dat millioenen Venezola- nen Generaal Rojas minder als echtgenoot en vader beschouwen dan als den man. die zijn landgenooten kan bevrijden uit de macht van een tyran. Maar de slag. waarmee Senora Rojas hem pareerde, was raak. Een tyran? Ik moet zeggen, Mr. For resier, dat dat woord vreemd klinkt in den mond van iemand, die mijn echtgenoot voor een verrader heeft uitgemaakt. Die onverwachte aanval bracht Roddy niet weinig in verlegenheid en om zijn ge voel van opbehaaglijkheid nog te vergroo- ten, begroetten de mannen achter Senora Rojas haar woorden met eep koor van goed keurende uitroepen. Op afkeurenden toon ging Senora Rojas voort: Wij zijn eerlijk en oprecht ge weest, maar als we niet weten of degene, met wie we te doen hebben met den haas of met de honden meeloopt, dan wordt het heel moeilijk voor ons Ik wil aannemen dat u met de beleediging tegenover mijn man een verborgen bedoeling hebt gehad maar u zult moeten toegeven, dat uw hou ding tot nu toe niet heelema^l vertrouwen wekkend is geweest. En daarom bent u ze ker niet degene in wiens handen ik het lot van mijn man zou willen stellen. Het spijt me, antwoordde Roddy op zachten toon, dat ik niet in staat ben om het oogenschijnlijk-dubbelzinnige in mijn gedrag op het oogenblik voldoende op te helderen en dat ik er in moet berusten de verdenking v. onbetrouwbaarheid óp mij te laden. De zuiverheid van mijn bedoeling zal te zijner tijd we! blijken. Maar als u denkt, dat ik zooveel invloed heb in de Rojas' partij, dat ik haar van haar plannen zou kunnen doen afzien, vergist u zich. Wat mijzelf betreft, ik doe niets, waarvan uw man eenig nadeel kan hebben; niemand kan zijn vrijheid en veiligheid vuriger ver langen dan ik. Het koor achter Senora Rojas viel in met een ongeloovig gelach en gemompel. We kunnen de inmenging van schel linkjes-publiek missen, zei Roddy droog, rk spreek uitsluitend met Madame Rojas. Als de heeren soms later met mij van ge dachten willen wisselen ben ik tot hun dienst. Als u niet weet wat ik bedoel, voeg de hij er sarcastisch bij, kan Mr. Coldwell u daarover inlichten. Ik geloof overigens dat verder voortzetten van dit onderhoud doelloos is. Senora Rojas nam geen notitie van Rod dy's verontwaardiging. Het drong alleen tct haar door dat hij opgestaan was en aan stalten maakte om heen te gaan. Ze deed nog een laatste poging en terwijl ze opstond, zei ze hartstochtelijk: Ik weiger aan te nemen, dat u uw plannen zult doorzetten tegen den uitdruk- kelijken wensch van mij en mijn gezin. Maar ik vraag u nu niet langer om u met onze zaken te bemoeien, ik verbied het! Ze ging naar hem toe, terwijl tranen van verontwaardiging in haar oogen ston den. Roddy voelde groot medelijden met haar en zou haar graag met een enkel woord gerustgesteld hebben, maar hij mocht het eenvoudig niet, want hij wist dat hij niet op haar stilzwijgen kon reke nen. Dat hij het by het rechte eind had bleek uit wat ze thans zei. Ze nam zijn zwijgen op als een weige ring en -wendde zich tot Pino Vega. Als u niet wilt luisteren, naar een vrouw, wilt u het misschien naar een man doen. Ze wees r.aar Vega en die trad gretig naar voren. Ik ben tot uw dienst. (Wordt vervolgd). Hoe staat mij die? Tijdens den militairen (eestavond, die Woensdag ten bate van O en O in den Haagschen Dierentuin werd georganiseerd, wilde burgemeester mr. S J. R de Monchy ook eens den kepi passen. Rechts: luit kol. |hr. P. J. Bogaert In de pas - De buitengewoon dienstplichtigen, die Maandag werden opgeroepen, .ondergingen terstond de eerste lessen in de elementaire beginselen van de militaire tucht. Marcheeren is veel moeilijker, dan U wel denkt, wanneer je een goed figuur wilt slaan als jeugdig soldaat De schoolwerktuinen In Amsterdam zijn Woensdag weer opengesteld en de jeugd was weldra ijverig in de weer met schoppen, schoffels en harken, om den grond te bewerken De Friesche vlag in top. Het nieuwe raadhuis van de -gemeente Koudum is officieel in gebruik genomen. Het oogenblik, waarop burgemeester J. Krol de deur ontsluit Paraat ter verdediging van de neutraliteit, ook in de lucht. Belgische officieren controleeren een telemeter, waarmede afstand en snelheid van passeerende vliegtuigen nauwkeurig kunnen worden vastgesteld Er komt schot in don tunnelbouw bij den 's Gravendijkwal te Rotterdam. Met het beton storten is een aanvang gemaakt. Links de oude tunnel, welke het drukke verkeer ter plaatse niet meer kan verwerken

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5