8e Leidsche St. LIDUINA naar Schiedam Laatste Berichten AGENDA Mark'bericht^n DONDERDAG 4 APRIL 1940 OP MAANDAG 8 iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiii Vertrek in comfortabele Autocars vanaf de St. Petruskerk te ui"in»i li t j ii r- ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Kaarten a f 1.65 bij de firma s Huibers - Zandvliet - Geyer EERSTE BLAD - PAG. 3 es. Gezellige Koffietafel in Corner House 60 ct. p. persoon R. K. Bibliotheek. MEJ. DR. "V. C. DE BAAT. In den ouderdom van 53 jaar Is te Sohaersbergen overleden mej. dr. W. C. de Baat, oud-conservatrice aan het Anor- ganisch-Chemisch Laboratorium bij de Rijksuniversiteit alhier. Mej. Woutrina Constance de Baat, den 17en Februar- 1887 geboren, werd op 1 Januari 1920 benoemd tot hoofdassistente aan het anorganisch chemisch laboratorium, waarvan prof. dr. F. A. H. Schreinemakers directeur was. Op 1 September 1924 werd zij bevorderd totf conservatrice, doch toen in 1932 het spook der bezuiniging rondwaarde, werd ook haar tegen 1 Jan. 1933 eervol ontslag uit haar betrekking verleend. Slechts zeven jaar heeft zij van een wel verdiende rust kunnen genieten ten huize van prof. Schreinemakers, v/aar zij tal van jaren „als kind in huis was" en met wien zij, toen ook deze ontslag had genomen, naar Schaesbergen trok. Mej. de Baat was een ijverig werkster ook buiten haar laboratorium- en universi tair werk. Zij was o.m. leerares aan de school van „Mathesis" en besteedde veel van haar vrijen tijd aan het werk der Leidsche Volkstuintjes. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal a.s. Zaterdagmiddag 2 uur plaats hebben op de begraafplaats Groenesteeg. PLANNEN DER NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Voor de leden van de afd. Leiden der N. R. V., die in grooten getale waren opge komen, heeft dr. Wallagh, uit Amsterdam gisteravond in de bovenzalen van café „In den vergulden Turk" een causerie gehou den, die de .wandel- en bergsport" tot on derwerp had, doch m feite is neergekomen op de plannen, welke de desbetreffende commissie uit de N.R.V. voor het komende jaar, waarin men is aangewezen op Ne derland, België en Luxemburg, hêeft ont worpen. Hij vertelde, dat de N.R.V. in het afgeloopen jaar op haar reizen niet minder dan voor 42 millioen gulden naar het bui tenland heeft gebracht en meende, dat deze cijfers voldoende illustreeren hoe groot de moeilijkheden' zijn om thans in het eigen land voor ieder iets goeds en iets aardigs te vinden. Een feit is nu eenmaal, dat men belust is op tegenstellingen en net was de taak der commissie deze te zoeken. Het uitschrijven van een aantal „sportreizen" is het resultaat van haar onderzoek. Na tuurlijk komen er ook dit jaar weer de ge wone reizen, benevens kunstreizen en voet reizen naar Luxemburg, maar als bijzon dere attractie zijn de sportreizen ontwor pen, waarvoor men eenige zeer mooie cen tra heeft weten te vinden: zooals het kam- peer-terrein „Coldenhove" bij de Hooge Veluwe, het natuurbad „De Zanding" bij Otterlo, ,,'t Hooge huis" te Putten, de „Ka- rakiet" aan de Reeuwijksche Plassen, enz., terwijl bovendien een jacht, de „Lady Sheila" gecharterd werd om- achtdaagsche reizen door ons land te maken. Van ge noemde centra uit zullen iederen dag uit stapjes per fiets of te voet worden ge maakt en men vindt verder ruimschoots gelegenheid tot zwemmen, roeien, zeilen, enz. De geheele huishouding wordt ver zorgd van N.R.V.-wege, terwijl liefhebbers voor deze sportreizen in het oog dienen te houden dat de slaapgelegenheid dikwijls wat primitief is, hetgeen trouwens weer in de prijzen tot uiting komt. Men heeft het plan in de centra der sportreizen eenige avonden per week lezingen te houden door bekende sprekers, die dan den volgenden dag er mee op uit gaan om hun causerie toe te lichten. Zoo zal gesproken worden over schilderijen, kasteelen. bloemen, planten, enz., terwijl een kampvuur-avond niet ont breken zal. Dr. Wallagh heeft zijn geestig voorgedra gen betoog toegelicht met vele voorbeelden en tal van fraaie opnamen van de centra, welke voor het komende vacantieseizoen door de N.R.V.-commissie zijn uitverkoren. Tenslotte zijn eenige zeer geslaagde films vertoond van de voetreis-reunie, welke het vorige jaar te 's-Gravenhage en omgeving werd gehouden, van de beoefening der wandelsport in het chalet te Saanen in Zwitserland en van de moeilijkheden van het bergbeklimmen in de omgeving van St. Moritz. De voorzitter der Leidsche afdeeling, de heer Van der Horst, heeft na afloop den spreker hartelijk dank gebracht voor zijn belangwekkende lezing, die met groote in teresse is aangehoord. Jubileum rar. W. de Clercq Op 8 April zal het 25 jaar geleden zijn, dat mr. W. de Clercq in het bestuur van de Leidsche Ambachtsschool werd be noemd en gedurende hetzelfde tydvak als secretaris fungeerde. Op Maandag a.s. zal het bestuur van de Ambachtsschool zich naar Noordwijk be geven, om den verdienstelijken jubilaris te complimenteeren. De politie-brandweer heeft gistermorgen een schoorsteenbrandje gebluscht ten huize van den heer S. Kanaalstraat 110. Onze vroegere stadgenoote, mej. A. L. Planje, behaalde, na afgelegd examen te Den Haag, het diploma „dameskappen" van den Nederlandschen Kappersbond. Tweede Kamer Het Leeningfonds Bezwaren tegen heffing op koffie en suiker Na een Paaschreces van enkele weken is de Tweede Kamer gistermiddag weder bij eengekomen. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot aanwijzing van heffingen ten behoeve van het Leeningfonds 1940 hebben negen sprekers het woord gevoerd. In navolging van den heer TEULINGS (R.K.) vroegen verschillende sprekers de regeering een ge legenheid te scheppen voor een breed-opge- zette gedachtenwisseling over de financie- rings-politiek der buitengewone uitgaven. Deze afgevaardigde drong aan op een vol komen coördinatie van prijs-, loon- en be- grootingspolitiek. Hij waarschuwde dat men niet te laat moet komen met een aan de huidige omstandigheden aangepast plan van oorlogsfinanciering. Evenmin als de minister had spreker tege" een tijdelijk karakter voor het ontwerp bezwaar. De heer VAN GELDEREN (S.D.) ver klaarde, dat bij de te treffen maatregelen richtlijnen van economische doelmatigheid en van sociale rechtvaardigheid voor oogen gehouden moeten worden. Hij betoogde voorts, dat na den vorigen oorlog de direc te belastingen aanmerkelijk verlicht zijn geworden, de indirecte belastingen daar entegen verzwaard. Hij wenschte daarom de heffingen op suiker en koffie tijdelijk te IN LEIDEN GEVESTIGD. P. Bcendermaker, typograaf, W. Rozen straat 22 J. P. Boomsma, J. de Wittstr. 16 C. E. H. Speijers-Engers, de M. v. Streefk.str. 14 H. M. v. Esch, J. v. Goyenkade 27 B Feenstra, Bötermaker, Heerensingel 46 M. Friedberg en Fam., broodslijter, H. de Vriesstr. 61 M. G. de Groot, dienstbode, Pasteurstr. 8 H. M. Hoogeveen, dienstbode, Muschenbr.- straat 10a L Horzelenberg, verpleeg ster, Roodborststr. 43 A. F. v. Ierland, kok, Morschweg 13a C. J. v. Biemen- Jansen, Waardstr. 45 W. K. Koevoets en Fam., Hoogewoerd 133 J. P. Kouwen- hoven, diacones. Witte Singel 27 H. Loo- mans, huishoudster, Botermarkt 27 H. G. P. v. Marwijk en Fam., mil. schoenma ker, Hansehstr. 79 J. M. Koreman-Omt- zigt, Nieuwstg. 25 A. Prinsen, koffie- juffr., Stationsweg 57 J. M. Ringenberg, dienstbode, Vliet 29 A. Rouwenhorst, apoth.-as., Doezastr. 31 H. v. Roijen, fabr.arb., Celebesstr.^9 C. de Ruijter, dienstbode, Wasstr. 27 A. N. Seepers, ind. jurist, Waterstg .4 P. Seits, instr.- maker, Rcodborststr. 41 -A. M. Sierat en Fam., electricien, Julianastr. 51 J. Stou te en Fam., automonteur, Staalwijkstr. 13 M. de Tombe, dienstbode, L. de Co- lignystr. 9 H. C. Touw en Fam., predi kant, Houtlaan 13 J. C. J. Traats, los- werkman, Nw. Rijn 96 W. Vavier, broodbakker, Looierstr. 31 W. Veniet, kantoorbediende, H. de Vriesstr. 61 J. VerkuyT, verpleegster, Haarlemmerw. 54a H. G. M. Vissers, kantoorbediende, Hooigr. 1327 H. Witteveld, instr.maker K.L.M., Stationsweg 31 J. L. Zuidhorn, verkoopster, Roodborststr. 19. UIT LEIDEN VERTROKKEN. A. Aeckerlin en fam., Maassluis, Kon. Wilhelminalaan 31 C. Beij en fam., Zui len, Amsterd.str.weg 460b.is T. Broers, den Haag, Kon. Mariapl. 17 G. C. Brücker, Sterkrade N. Dl. S. C. Buis, Zeist, Sanatorium 67 H. H. de Burlet, Haren Gr., Rijksstraatweg 381 L. M. H. v. Cleef, Oss, Boterstr. 26 E. M. J. v. Eijken, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 3 J. L. Goddijn en fam., den Haag, Scheeper- straat 17 Wed. M. P. F. P. van 't Rietv. d Graaf, den Haag, Bleyenburg 8 A. G. Cijzenij en fam., Katwijk, Voorstraat 40 J. W. 't Hart, Valkenburg (Z.H.),, Valken- b.weg 57 G. C. van Jasselt, Apeldoorn, Wildernislaan 7 F. JuffermansHoef man, Warmond, Bijleveldlaan 8 J. J. Ho- gedoorn en fam., Wassenaar, Raaphorstlaan 28 M. VeldhuijzenHoogeveen, Bodegra ven, Zuidzijde 21 G. Klomp, Hilversum, Torenlaan 29 M. J. E, Kwint en fam., Woerden, Utrechtschew. 79 M. Wolfv. d. Laan en fam., St. Maurice (Fr.), Av. de Gravelle 118 M. H. Leis, Oegstgeest, Dorpstraat 14 J. C. v. d. Mark, Nijmegen Hatertscheweg 246 W. de Mes en fam., Sneek, Leeuwarderw. 1 D. Poppe, Vlis- singen, Hellebardierstraat 4 H. C. Pijn- aker, Driebergen, R'burg, Hoofdstr. 83 Wed. T. TulpReints, Haarlem, J. Luy- kenstraat 19 P. W. de Rooi, Alkmaar, Lindenlaan 74 A. C. Ruigrok, Noord- wijk, Catenblankw. 2 E. BollegraafSa lomon, Groningen, Heereweg 38 C. P. Schippers, Kortgene, Voorstraat 115 G. W. Schoneveld en fam., Oegstgeest, Bor- neostraat 31 Th. L. Spiering en fam., Scheveningen, Kanaalweg 39 A. Staver- man, Amsterdam, Rozengracht 38 Th. J. v RuitenStork, Geleen, Op de Vey 41 J Suurmond en fam., Vlissingen, P. Hein- straat 14 C. J. Teekens en fam., Hengelo (O.), Weemenstraat 13 H. H. Versluis, Leidschendam, Damstraat 23 M. Wakka, Zoeterwoude F 7 H. F. Zwart en fam., Zuilen, Weth. Plompstraat 1. zien, opdat zij vervangen kunnen worden bij het dekkingsplan, dat de Minister in het Najaar zal indienen. Den termijn van 15 jaren voor de aflossing zeide hy voorts te lang te achten en hij bepleitte een heffing ineens en verschillende andere maatrege len. Verschillende sprekers, onder wie de heeren BIEREMA (Lib.), RUTGERS VAN ROZENBURG (C.H) en DE WILDE (A.R.) zeiden zich onder de huidige omstandig heden niet tegen de voorgestelde heffingen te willen verzetten. Hoewel er vele be zwaren aan kleven. Tegen verhooging van den suikeraccijns verzetten zich de heeren Teulings en Bierema, tegen verhooging van de heffing op benzine en van de successie belasting in het bijzonder de heer BIJLSMA (V.D.). Ook door andere sprekers werden bezwaren tegen, de voorgestelde maat regelen geuit. De heer DE MARCHANT ET D'ANSEM- BOURG (N.S.B.) drong aan op een doel matige welvaartspolitiek. De heffing op levensbehoeften achtte hij onsociaal en hij meende, dat er nog wel andere belasting bronnen konden worden aangeboord. Even als de heeren POSTHUMA (C.D.U.) en DE VISSER (Comm.) verklaarde hij zich tegen het ontwerp. De laatste kwam in het bij zonder op voor de belangen der minst draagkrachtigen. In een uitvoerig betoog besprak de heer De Wilde de financieele vooruitzichten voor ons land. Met de voorgestelde financiering van de mobilisatie-uitgaven zeide deze spreker zich te kunnen vereenigen. Die uitgaven zullen exorbitant zijn, aldus de heer De Wilde, die haar op ruim zeshon derd millioen gulden per jaar schatten. Al was het voor spreker nog niet duidelijk welken kant de regeering uit wil. Toch was hij verheugd over het feit, dat zij even wicht wenscht tusschen begrooting en leeningfonds. Spr. betuigde zijn instem ming, dat de uitgaven van den buitenge wonen dienst in hetzelfde jaar gedekt zul len worden en dat de kosten van den bui tengewonen toestand met annuïteiten van 15 jaar zullen worden gedekt, waarbij de regeering zal zorgen, dat het geld er js. Spreker betreurde het noodzakëlijke leenen voor deze onproductieve uitgaven en be toogde, dat niet verder gegaan moet wor den dan strikt noodzakelijk is. Het is ge- wenscht, dat in de toekomst zoo min mo gelijk vaste lasten op ons volk drukken, al dus spreker, die voorts betoogde, dat de kans op inflatie niet gering is, als te veel wordt geleend voor consumptieve uitgaven. Met de maatregelen om de annuiteiten te betalen uit jaarlijks terugkeerende midde len stemde de heer de Wilde in. Ten slotte betoogde hij, dat heffing in eens op het vermogen een ander aspect heeft gekregen dan in den vorigen oorlog, toen de staats schuld zooveel kleiner was. De belasting- schroef is thans reeds zeer ver aangedraaid en de successiebelasting werkt onbillijk, dus de verhooging ook. Tijdelijkheid van de verhooging accentueert dit euvel slechts. Door een heffing ineens zal een kleine twintig millioen gulden aan belasting min der behoeven te worden geheven, aldus be rekende spr. Hedenmiddag zal minister De Geer de sprekers beantwoorden. Vergadering van heden Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp: heffingen ten behoeve van het leeningsfonds 1940. De MINISTER VAN FINANCIëN, de heer DE GEER, beantwoordt de sprekers die gisteren aan het woord waren. Spr. is niet onvoldaan over de zakelijke wijze waarop critiek is geoefend, behoudens dan door de heeren de Marchant et d'An- sembourg, de Visser en Posthuma. Het loon- vraagstuk is niet aan de orde, antwoordt spr. den heer de Visser. Spr. dankt voor de sympathie, jegens het ontwerp betoond. Aan het eind van 1914 had minister Treub heel wat meer oppositie te verduren. Spr. herinnert aan het toen gevoerde debat over het soortgelijke wets ontwerp. Spr. begrijpt niet, hoe men ten aanzien van directe en indirecte heffingen veel ver schil kan zien voor de contribuabelen. Spr. accentueert echter de tijdelijkheid vgn de hier bedoelde, te heffen 27 millioen gulden. De beter gesitueerden betalen tot boven 60 pet. van hun inkomen, afgezien van an dere directe en indirecte belastingen. Dit merkt spr. den heer Posthuma op. Zij wor den niet ontzien, integendeel. Den heer de Wilde dankt spr. voor diens steun. Binnenland MILITAIRE MOTORRIJDER VERONGELUKT. Vanochtend reed bij Hukien, gemeente Putten, een colonne motorrijders en pant serwagens. Een der motorrijders, de 21-jarige H. Hatgers uit Apeldoorn, werd, toen een voor hem rijdende pantserwagen plotseling stopte, door een achter hem aankomende pantserwagen gegrepen. H. werd ernstig gewond en is tijdens het vervoer naar het militaire hospitaal overleden. WINKELDIEVEGGE OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisteren is een 31-jarige bewoonster van de Doedijnstraat te 's Gravenhage, in de Bijenkorf op heeteraaad betrapt. Zij had allerlei artikelen gestolen en in een bood- schappentasch, die zij bij zich had, ge stopt. Haar buii bestond uit een paar kou sen, een hoed, een rok, een blouse, een dainestasch, die 17.50 kostte en drie ver- enroomde horloges. Na haar arrestatie heeft de politie haar naar het hoofdbureau ge bracht, waar zij voorloopig wordt vastge houden. Te haren huize vond de politie nog ver schillende artikelen, die zij ook in de Bijen- Korf en in de Hema had gestolen, zooals een rok, een blouse, een hoed, een wekker, een paar flesschen odeur en ingemaakte levensmiddelen De dievegge bekende nog, Jat zij ook drie damestasschen gestolen bad. waarvan zij er één voor twee gulden had verkocht De politie heeft deze tasch gevunden en zoekt nog naar de beide an dere. Zij had gewoonte op dergelijke toch ten een 9-jar:g buurmeisje mee te nemen, die naar de politie gebleken is niet in het complot was. BELEEDIGING VAN EEN VOLKS GROEP. In een Septembernummer van „Volk en Vaderland" kwam een teekening voor. waarop de oorlogsgod Mars stond afgebeeld als Jood, met de Davidster op de borst. Onder de vele protesten, die tegen deze prent werden ingediiend, bevond zich een schrijven van het comité voor bijzondere Joodsche belangen aan den minister van justitie, onderteekend door prof. dr. Co- hen, en den heer Asscher, waarin deze hee ren verklaarden zich door de voorstelling beleedigd te gevoelen. In een winkel in de Kalverstraat nam de politie eenige nummers in beslag. De beheerder van de ze winkel had zich té verantwoorden voor de rechtbank wegens beleediiging van een volksgroep. De Officier van Justitie eischte 200 boete, de rechtbank veroordeeldr hem vandaag tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden en tot 200 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 4 April. (A. N. P.). Het Fran- sche legerbericht van vanochtend luidt: „Activiteit van contact-elementen, o.a. tusschen Blies en de Vogezen. Wij hebben verscheidene Duitsche patrouilles terug gedrongen." BERLIJN, 4 April. (A. N. P.) De tekst van het heden door het opperbevel der Duitsche weermacht uitgegeven legerbe richt luidt als volgt: „In het Westen -geen gebeurtenissen van Leteekenis. In het Noordelijke deel van de Noordzee en voor de Britsche Oostkust werden in den namiddag van den derden April Britsche oorlogsbodems, patrouille vaartuigen en gewapende koopvaardij schepen door Duitsche gevechtsvliegtuigen aangevallen. Ondanks herhaalde luchtge vechten met Britsche jagers en krachtig afweergeschut van de oorlogsbodems en koopvaardijschepen, gelukte het den Duit- schen aanvallers een flink succes te beha len. Ernstig getroffen werden een torpedo jager, een patrouillevaartuig en twee koop vaardijschepen, met een totalen inhoud van 7000 ton. Drie patrouillevaartuigen en een koopvaardijschip werden door de uitwer king der brandbommen vernield. Door Lomtreffers werden voorts zwaar bescha digd een patrouillevaartuig en drie koop vaardijschepen, met een totalen inhoud van 17.000 ton. Twee Duitsche vliegtuigen moesten een noodlanding verrichten. De bemanningen zijn gered. Een vliegtuig wordt vermist. Een Engelsen jachtvliegtuig werd in het luchtgevecht rieergeschoten. VERSCHEIDENE DUITSCHE DUIK- BOOTEN DOOR ENGELSCHEN AANGEVALLEN PARIJS, 4 April (A-N.P.) De Britsche vlootstrijdkrachten hebben de laatste 48 uur verscheidene aanvallen op Duitsche duikbooten onde'rnomen. Hoewel het, zoo verklaart men in bevoeg de Fransche marinekringen, nog niet mo gelijk is, met juistheid de resultaten dezer aanvallen te vermelden, is men van mee ning, dat de meeste er van met succes be kroond zyn. HET IN DENEMARKEN VERONGE LUKTE DUITSCHE VLIEGTUIG. KOPENHAGEN, 4 April. (A. N. P.). De vier Duitsche vliegers, wier vliegtuig gisterochtend een noodlanding heeft moeten maken, zullen worden geïnter neerd. Het toestel is in diep water gezonken, doch de vliegers hebben geweigerd te verklaren, waarom zij hebben moeten dtlen. Zij vertelden slechts, dat de ma chine vernield is. DUITSCH VLIEGTUIG BOVEN NOORDZEE NEERGESCHOTEN. LONDEN. 4 April. (A. N. P.). Naar of ficieel wordt medegedeeld, heeft een Brit- LEIDEN. Donderdag, Bureauzitting R.-K. Reclasseë- ringsvereeniging afd. Leiden, St.- Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur ham. Donderdag opvoering operette „Sohinder- hannes", St. AntoinusicLubhiuis, Mare 43, aanvang 8.15 uur. Zondag operette etc. (zieboven). De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 30 Maart tot en met V r ij d a g 5 April a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. rche vliegboot gisteren boven de Noord zee den strijd aangebonden met zes Duit sche vliegtuigen. Een der Duitsche toestel len werd neergeschoten, waarop de ande ren het gevecht opgaven. In totaal zijn thans 53 vijandelijke vlieg tuigen in het Britsche kustgebied sedert let begin, van den oorlog neergehaald. Minstens een dozijn werd voorts zoo ern stig beschadigd, dat het twijfelachtig is of zij ook hun basis weder hebben bereikt. THYSSEN TE PARIJS. PARIJS, 4 April. (A. N. P.). De uit Duitschland gevluchte industrieel Thijssen, die gisteravond uit Brussel te Parijs is aan gekomen, heeft tegenover een modewerker van het „Journal" verklaard, dat hij enkele dagen te Parijs dacht te blijven om inkoo- pen te doen en de stad te bezichtigen. Daarna zou hij naar Locarno terugkee- :en, waar hij den winter reeds gedeeltelijk had doorgebracht. LITWINOF ERNSTIG ZIEK? STOCKHOLM, 3 April. (A N. P.). Uit Moskou wordt vernomen, dat Litwinof, aie door Molotof is opgevolgd als volks commissaris voor b uiten landsche zaken, ernstig ziek zou zijn. LEIDEN, 3 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: savoyekool 5.506.50, rapen j 4.30—4.90, prei f 7.50—8.90, kroten 1.40 - 1.90, kroten, gehonkt 58, uien 1.40 3.90, peen 3.007.70, andijvie 1323. sla 29—36, Nero f 6.00—6.70, witlof 5 12, postelein 3233, spinazie 1215, per 100 stuks: komkommers 6.206.80, salade f 2.709.00, knolselderie 3.90 5 50, per 100 bos. pieterselie 2.903.60, radijs 2.807.50, selderie 1.602.40, rabarber 910, raapstelen 1.6025. LOOSDUINEN, 3 April. Groentenveiling Kaskomkommerc le soort 56, idem 2e soort 4.004.60 pei 100 stuks, schorsenee- ren le soort 8.30, idem 2e soor 4.10 per 100 kg., spinazie 5581 cent per 4 kg., pos telein 2.per 6 kg., salade le soort 6.90 —8.40, idem 2e soort 4.104.50 per 100 Krop, radijs 2 804.50, kervel f 2.102.50 selderie 60 cent per 100 bos; knolselderie 4.per 100 stuks, andijvie 7.209.20, andijvie f 12.50—21.— per 100 kg., stoof- sla 1.401.45 per 6 kg., komkommerstek 28 per 100 kg. Eieren 3.70.40 en kievitseieren f 20 pt- 100 stuks. GOUDA, 4 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1403 stuks, waarvan 36 slachtvar- kens: vette 2931 cent per pond, levend met 2 pet. kerting; 334 magere varkens 2545. 474 biggen 1218, 3 rundoren f 200225, 553 nuchtere kalveren 4 7.50, 10 bokken of geiten 25 per stuk. Handel alle soorten matig. Boter. Aanvoer 409 ponden. Goeboter 7075 cent, weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. Eieren: Aanvoer 240.000 stuks. Kip peneieren 3.103 50 en eendeneieren f 2 503.00 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 4 April. Vee. Aanvoer: 3 paar den, 165 runderen, 1 graskalf, 328 nuchtere al veren, 300 magere varkens, 429 biggen, 356 schanen of lammeren, 12 geiten of bok ken. Prijzen: kalkoeien f 150275, vare koeien 100200, nuchtere kalveren 4 14. magere varkens f 1356, biggen f 12 -22, schapen met lam f 2430. geiten of bokken f 4—11, rundvleesch 82, 74 en 62 cent ner kg. Boter. Aanvoer 4 achtste en 1 zestien de vaten boter, weepnde 90 kg. Prijs f 1.60 tot 1.65. Handel kalm. TER AAR, 4 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 4657 cent, witlof 8.6012.00, radijs 3.00. WISSFLNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 6.711'2 9 Berlijn75 571 Parijs 3 81 Brussel 32.09 Zwitserland 42.27'/2 Kopenhagen 36.40 Stockholm 44.90 Oslo 42.80 New York1.881/s

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3