Avontuur Venezuela. 3)e £ciddcfve6ou^omt De nieuwe burgemeester van Marken, mr. dr. G. Sterringa, is Dinsdag geïnstalleerd. De verwelkoming van den burgervader dezer typische visschersplaats met de merkwaardige kleederdracht harer inwoners, droeg een bijzonder karakter Een vroolijk gezicht in sombere tijden Twee landsverdedigers met hun moderne uitrusting in de omlijsting van verweerde steenen, die op historische oudheid kunnen bogen De stad der bruggen Wanneer de nieuwe brug over den Amstel bij de Halvemaansteeg te Amsterdam gereed is, zal ook dit historisch gedeelte van de noofdstad een geheel ander aanzien hebben gekregen Vier en veertig mijnwerkers werden bedolven tengevolge van een explosie in de Willow Grove mijn te Bollaire, in den Amerikaanschen staat Ohio. Honderd en dertien andere werklieden ontsnapten ternauwernood aan de ramp. Het oogenblik, waarop een aantal geredden in een wagen aan de oppervlakte der aarde gebracht wordt Reizen door de stratosfeer. De nieuwe Amerikaansche „Strato-Clipper", die te Seattle in den staat Washington is gebouwd, wordt bestemd voor lange trajecten in de hooaere luchtlaapn Je geregelde K.L M dienst Amsterdam Lissabon, m aansluiting op de trans atlantische Clippers is Dinsdag officieel geopend, waardoor een snellere postverbinding met Amerika mogelijk zal zijn. De start van het eerste vliegtuig op Schiphol De Duitsche artillerie aan het Wes telijk front. - Voor de zware stukken geschut worden de kolossale granaten door middel van lieren op haar plaats van bestemming in het kanon gebracht FEUILLETON In Naar het Amerikaansch van R. HARDING DAVIS. 41) Dan, smeekte ze, moet je me helpen niet aan je te denken. Niet aan mezelf te denken. We zijn jong, we zijn nog kinde ren. Hij is oud: voor hem telt ieder oogen blik. Als dit werkelijk het groote in ons leven is, dan zal het immers altijd blijven duren! Maar voor hem kan ieder oogen blik het einde beteekenen, een vreeselijk einde. Je moet me je woord geven je moet me beloven dat je me niet zult ver leiden om aan onszelf en aan ons eigen ge luk te denken. Je bent heel edelmoedig en heel sterk. Je moet me helpen. Beloof me dat je me, tot hij vry is, niet zult zeggen diat je van me houdt, noait meer tot hij vrij is. Het was heel moeilijk om 't te vragen, zei ze zacht. En het is nog veel moeilijker om het te doen, antwoordde Rodd heftig, om niet telkens te mogen uitschreeuwen: Inez, ik hou van je zooaLs nog nooit een man /an een meisje gehouden heeft.... Stil riep het meisje. Ze sloeg haar hamden voor haar gezichtje. Toen ze die liet zakken, glansden en straalden en lach ten haar oogen. Je had het niet meer mogen zeggen., maar ik ben toch zoo vreeselijk blij dat ik het nog eens gehoord heb. Ze was nu heel dicht bij hem. Ze keek hem diep in de oogen en wat ze daarin tas, deed haar de hare sluiten. Ze tastte met uitgestrekte handen blindelings naar hem; toen viel ze tegen hem aan en lag in zijn armen en hij bedekte haar gezicht met kussen. Zóó bleven ze enkele oogen,blikken ver loren in elkaar en in hun liefde.... Toen maakte het meisje zich uit zijn armen los en liep van hem weg door den tuin. Ze waren geen van beiden in een stem ming om nog een poosje bij Mrs. Brough- ton te blijven praten. Ze zochten een uit- vluchtje om gauw te kunnen wegkomen en zie gingen ieder een verschillenden *ant uit. Roddy ging naar huis. Daar vond hij Sam Coldwell. Hij was ook niet bijzonder gestemd om hem te ontvangen, naar Sam had al twee uur gewacht, was nijdig en allerminst van plan zich te laten wegstu ren. Eindelijk! riep hij uit. Ik ben hier al van elf uur af. Zeg, niet, snauwde ay, dat je aan het palingen spietsen bent geweest, want dat geloof ik tooh niet. Wat kan ik je dan vertellen, vroeg Roddy goedgehumeurd, dat je wèl geloo- ven wilt? Dat Coldwell hem opgezocht en zelfs twee uur op hem gewacht had, bebouwde Roddy als een teeken ciat ze hem een r>er- soon van groover gewicht vonden dan ze wilden toegeven. Coldwell pro veerde op een kameraad- schappelijken toon te beginnen wat hem echter niet o ij ster goed afging Ik ben hier gekomen om een wapen stilstand te sluiten, z>ei hij grinnikend; we moeten eens kijken of we 't op stuk van zaken niet eens kunnen worden. Wie zijn „we"? Vega, ikzelf, en Senora Rojas. Weet je dat wel zeker? Senora Rojas? Zij heeft me hier naar toe gestuurd, antwoordde Coldwell. Hier is m'n geloofs brief! Met een kwasi-plechtstatige buiging overhandigde hij Roddy een brief. Hij kwam van Miramar en verzocht Mr. Forrester Senora Rojas de eer te will n aan doen van haar onmiddellijk een be zoek te brengen. Roddy nam zijn hoed. Het vooruitzicht van een bezoek aan Inez' huis verrukte hem en hij was erg ir. spanning ten opzichte van doel en resultaat van dat bezoek. We zullen maar dadelijk gaan, hé? Ik wou het liever eerst uitleggen, zei Sam. Roddy vond het feit dat Coldwell als af gezant van Senora Rojas dienst deed on aangenaam en er was bovendien in zijn manier van optreden iets dat het vermoe den wekte dat hij in dien dienst noch trouw noch eerlijk was. Het komt me voor, dat Senora Rojas dat zelf wel kan doen, meende Roddy. Nee, dat kan ze niet! antwoordde Coldwell avl, omdat ze het niet weet en wij niet van plan zijn het haar te vertel len. Maar ik zal het jou vertellen. Beter van niet, waarschuwde Roddy. Ik zal het risico op mij nemen, zei Coldwell. Zijn toon klonk verzoenend en vriendschappelijk). Ik zal het risico op mij nemen, omdat ik niet wil dat je, als je de waarheid hoort, zult voortgaan met je eigen vader tegen te werken. Het is niet natuur lijk en niet menschel ijk. Coldwell over menschelijkheid, grin nikte Roddy. Maar Coldwell liet zich door deze ha telijkheid niet uit het veld slaan. Luister eens. Je vader spendeert twee millioen om Vega president te maken. Dat moet gebeuren. We hebben hem in onze zaak noodig. Jij denkt dat Rojas een be tere president zou zijn. Misschien is dat zoo. Maar niet voor ons. Hij is te ouder- wetsch. Hij is Te fatsoenlijk? opperde Roddy. Te fatsoenlijk, erkende Coldwell prompt. En er is nóg een bezwaar tegen hem. Hij zit in Je gevangenis. En jij, riep Coldwell, terwijl hij zijn vinger ophief en die vlak voor Roddy's gezicht schudde, jij kan hem er niet uit krijgen. Wij kunnen San Carlos niet innemen en jij kan het ook niet. Zij hebbei daar kanonnen, waar mee ze de heele stad in twintig minuten plat kunnen schieten. Wat jij wilt doen is een absolute onmogelijkheid. Waarom geef je het niet op om met je hoofd tegen een muur te loopen? Je kunt immers beter je vader en mij helpen? Hij zweeg en wachtte verlangend tol Roddy wat zou zeggen, maar die keek nem alleen maar strak aan. Eindelijk zei Roddy: Ik zeg niets Jij bent aan hetpraten. En, Voegde hij er bij, je praat op den koop toe nog te veel ook Dat riskeer ik!, riep Coldwell met zij.n gewone zelfsverzekerdheid. Ik heb nop nooit met een verstandig man geredeneerd, dien ik ten slotte niet overtuigd heb. Se nora Rojas rm, ging hij voort, wil maar één ding: hacr man uit de gevangenis heb ben. Ze denkt dat Vega daarvoor kan zor gen endat hij van plan is dat te doen en dat ik het ook ben. Maar.... dat zijn we niet. Roddy's oogen sloten zich half; de lijnen om zijn mond trokken strak en toen bij sprak klonk zijn stem scherp en hnterend. Ik zeg je, zei hij, dat je te veel praat. Maar Coldwell scheen dat gevaar niet te merken, noch aan de uitdrukking op Roddy's gezicht noch aan den klank van zijn stem. Het strookt niet met onze be langen, ging hij voort om hem er uit halen. Totdat Vega's revolutie gelukt ,3 moet hy blijven waar1 hij is. Maar dat mag zijn vrouw niet weteu. Zij denkt, dat de par tij van Rojas onze plannen in de war stuurt en daarmee h: ar tnan eigenlijk in gevaar brengt en ze is van plan jou te vragen of je Rojas' aanhangers wil overhalen om ons de vrije hand te laten. Ik snap het, zei Roddy en in den tijd dat Vega probeert president te worden, kan Rojas doodgaan. Heb je daaraan ge dacht? Wat kunnen wij daaraan doc-n, was het zakelijke antwoord. Hebben wij hem in de gevangenis gezet? We zullen genoeg moeite hebben om te zorgen da' we zelf niet in San Carl-ts terc-chl komen. En, vroeg hij na een Korte pauze wat ben je nu van plan te doen? Na je waardevolle inlicntingen, zei Roddy, ga ik Senora Rojas bezoeken.... Op hun wandeling naar Miramar ont dekte Coldwell ciat het hem onmogelijk was iets bij Rodoy te bereiken, zelfs om zyn goed humeur te bederven. Hij dreigde, hij raasde, hij deed een opemijke poging hem om te koopen, maar Roddy deed niets dan óf zwijgen, ói lachen. Coldwell be gon werkelijk te vreezen. dat hij een fout had gemaakt door te probeeren onderhan delingen met den vy'and aam ce knoopen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5