RECHTZAKEN Laatste berichten Mark*bericht«>n WOENSDAG 3 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 NEDERLANDSCH FABRIKAAT ALS DOEL OF ALS MIDDEL? Voordracht prof. ir. D. Dresden. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der Vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" werd gisteravond door de afd. Leiden een druk bezochte bijeenkomst ge houden in de Sociëteit „Amicitia". Daartoe waren uitgenoodigd het Departement Lei den van de Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel, de Leidsche Ver. van Industrieelen, de Werkgeversvereeniging Alphen a. d. Rijn en de Katwijlcsche Ree- derij vereeniging. De voorzitter der Leidsche afdeeling, de heer ir. P. Fehmers, heette in zijn ope ningswoord allen hartelijk welkom en wees erop, dat in dezen tijd rheer dan ooit de aandacht op het Nederlandsch Fabri kaat gevestigd moge worden. Spr. wilde hierbij niet uiteenzetten welk aandeel elke bevolkingsgroep in deze taak te vervullen beeft, doch wees op de woorden van H. M. de Koningin om door eendrachtig samen werken de belangen des lands te dienen waar zulks maar mogelijk is. Spr. heette vervolgens in het bijzonder welkom de heeren dr. ir. A. H. W. Hacke en H. F. R. Snoek, leden van het hoofdbe stuur. Hierna verkreeg prof. ir. D. Dresden, directeur der N.V. Machinefabriek „Jaffa" v.h. L. Smulders en Co +.e Utrecht het woord over het hierboven reeds genoem de onderwerp. De verantwoordelijkheid tegenover de eigenaren van een bedrijf, tegenover het personeel en tegenover de afnemers moet degenen, die een bedrijf leiden, tot richt snoer zijn. In de statuten van een N.V. vindt rnen in den regel, dat het doel is het fabricee- ren Van of het handeldrijven in dit of dat artikel. Dat is eigenlijk onjuist, want dat gegevene is geen doel maar middel om te komen tot winst en in slechts heel weinig statuten vindt men dit laatste met name genoemd. Voor den staat, voor de maatschappij is dit echter niet het geval. De elementen van gemeenschappelijk heid van belangen leiden veelal tot hechte samenwerking. Zulk een gemeenschappe lijkheid van belangen kan leiden tot een gezamenlijke actie b.v. van de bewoners van een straat of van een land. De internationale tegenstellingen hebben geleid tot het duidelijker doen uitkomen van een nationaal belang. Naar gelang de gevaren van buiten grooter worden, sluit men zich binnen een land hechter aaneen. Dat geldt evenzeer voor de lasten, welke men te dragen heeft. Velen zijn geneigd de werkloosheid der laatste jaren toe te schrijven aan protectie, doch volgens spr. is die werkloosheid ont staan tengevolge van de elementen van den vrijhandel. Hoe vreemd dit ook lijkt uit den mond van een voorstander van ö.en vrijhandel, toch meent spr. dat dit juist is. De overvoering der markt in Ned.- Indië en ook in Europa door Japan, dat .veel goedkooper kon produceeren, werkte d.ie werkloosheid in de hand. Waar groote werkloosheid' hëerscht en daarmee overeenkomstige groote steun moet Verleend worden, daar komt het op een beperkten kring aan de gevolgen van die werkloosheid te dragen. Zulks geldt ook voor de kosten der defensie-maatregelen. Voor onze economische samenleving in Nederland is het gebruik van producten, welke hier gemaakt worden, zeker een voordeel. Dat beteekent evenwel nog niet, dat het gebruik ervan dadelijk voor den kooper van belang is. Moet de bedrijfsleider nu letten op het belang van zijn eigen zaak alleen of op het belang van het land? De overheid kan dwingend voorschrijven, dat producten uit eigen land worden ge bruikt. Mogelijk is ook, dat leiders van ondernemingen bepaalde producten vrije lijk in Nederland zullen betrekken. Dit laatste is natuurlijk verre te verkie zen boven overheidsdwang, maar indien het op bepaald gebied niet te verwezen lijken zou zijn, dan zou spreker alles voe len voor ingrijpen der overheid. De mogelijkheid om producten uit eigen land te betrekken in normale tijden ze ker geen doel doch middel voor het vor men van een harmonieuze industrie is veel gunstiger geworden dan in den vorigen oorlog, hetgeen toen ook mede oorzaak werd van de oprichting der Vereeniging Nederlandsch Fabri kaat. Tal van industrieën hebben in de af- geloopen kwart eeuw haar producten der mate uitgebreid, dat men niet meer of niet meer alleen op de buitenlandsche markt is aangewezen Voor ons land als geheel is het gebruik van Nederlandsch Fabrikaat in normale tijd niet onverdeeld gunstig, omdat men meermalen door een flinken import ook meer exportmogelijkheid kan kweeken. Daarom is het nocdig, dat men door ge meenschappelijke samenwerking kome tot het gebruik van producten van eigen bo dem. Het land zal er wèl bij varen. Op deze rede volgde een geanimeerde igedachtenwisseling, waarna de vertooning plaats had van de film: „Eerbied voor Eigen Werk". Hierin kreeg men de ver wezenlijking te zien van het doel: Neder landsch Fabrikaat, in den vorm van eigen kracht op onderscheiden ondernemingsge- bied. De film besloot met een humoristi- tchen kijk op het groote doel der vereeni ging. Ir. Fehmers dankte aan het slot van den avond prof. Dresden voor zijn uiteenzet ting. Op uitnoodiging van het Archaeologische Institut des Deutschen Reiches zal dr. W. D. van Wijngaarden, directeur van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, op Zaterdag 6 April a.s. 'te Berlijn een lezing hcuden over Die Meisterwerke der aegypti- schen Kunst in Leiden. PAROCHIE HAAGWEG. H. Familie afd. mannen. Weest niet ongerust! Het was een f u t van de kerkklok, die deze week alweer de dames wilde opkloppen voor de H. Fami lie. Neen, we laten ons niet verdringen. Wij zijn aan de beurt, en dat zullen we la ten zien en laten hooren! Net zoo als de vorige keer. Toen ging het best! Behalve dan dat laatste liedje. Nu ja, dat was een fout van mij. Maar ik heb 't met Sint Jo zef allang goed gemaakt. Zijn er nog hee ren die me graag een bok zien schieten? Laat ze komen, gerust, want ik sta er niet voor in, dat ik me niet nóg een keertje ver gis. Overigens wacht ik nog altyd op sommi gen, die absoluut bij ons thuishooren. Wat moet ik anders doen dan wachten? Of.... zouden we een aparte afdeeling van de H. Familie oprichten voor mannen die niet in de H. Familie willen? Da's een idee! Ik zal er eens over denken. Vanavond om half negen is het in elk geval vergadering voor hen die wél in de H. Familie willen. Onderwerp: Wat is het Christendom niet en wat is het wel? Boekje meebregen s.v.p. W. d. L. VER. SANCTA. VERONICA Als iedereen eens kon zien, hoe weinig nog maar voorradig is, na de uitdeelingen van dezen barren winter, dan zou iedere dame direct gaan naaien, voornamelijk ondergoed voor de Ver. Sa. Veronica. Dit mooie werk van naastenliefde voor Uw eigen stad- en geloofsgenooten moet toch zoo lang mogelijk kunnen worden voort gezet. Morgen is weder de maandel. zitting dus kunt U daar het materiaal komen halen. Tevens nog een dringend beroep aan alle dames, nu 't de tijd is dat alle kleerkasten worden uitgehaald. Er is nijpend gebrek aan „Damesjaponnen" Komt U hierin ons tegemoet en zendt deze morgenmiddag voor de Ver. Sa. Veronica naar Hpogl. Kerkgr. 32. Menigeen zou U er zeer dans baar voor wezen en het bestuur van deze Ver. niet 't minst. „SCHINDERHANNES" Zondagavond is 't de eerste opvoering ge weest van de operette „Schinderhanres", in het clubhuis aan de Mare. Het was dien avond een uitvoering voor genoodigden en met de bekende welwillend heid waren velen dezer gekomen Al heël spoedig bleek, dat men dezen avond niet gekomen was, om zich op te of feren, maar dat hier de eerste geslaagde proeve werd gegeven van mooie volks kunst. Op dezen avond is bewezen, wat samen- Werking van goede regie, goede muziek en zang, kortom wat samenwerking van goed gekozen krachten vermag. Hier wordt iets bijzonders geboden, wat door iedereen hoog gewaardeerd zal wor den. De heropvoering zal plaats hebben op a.s. Donderdag 4 en Zondag 7 April. (In annonce waren de data abusievelijk ver meld). In verband met de te verwachten groote belangstelling gelieve u tijdig plaat sen te bespreken. H. UUR VOOR PRIESTER STUDENTEN. Donderdagmiddag van 3 tot 4 uur zal in de kapel van het St. Elisabethziekenhuis het H. Uur voor priesterstudenten worden gehouden. WERKLOOZEN OP RETRAITE. Aan een retraite te Noordwijkerhout wordt door 61 werkloozen uit Leiden deel genomen. O, DIE SCHOONMAAK! Gistermiddag is de 62-jarige mej. E. L. A. geb. F. in haar woning aan de Heeren straat bij het schoonmaken van de slaap kamer uitgegleden. Zij brak het linkerbeen en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. DE MENSCHEN BLIJVEN HETZELFDE. Reeds herhaaldelijk hebben wij op ver zoek van de politie gewaarschuwd tegen het koopen van coupons stof van kooplie den langs de huizen. Thans komen er weer klachten binnen van menschen, die bedro gen zijn uitgekomen. Wij vragen: maar waarom koopt men dan toch steeds derge lijke artikelen aan de deur? De menschen blijven toch altijd hetzelfde! HAAGSCH GERECHTSHOF Tijdens den brand te Alkemade. De procureur-generaal bij het Haagsche Hof constateerde, dat men gevoeglijk kon spreken van het tweede hedrijf van den brand te Alkemade. Wat r-as het ge val? Tijdens een brand had een inwoner van Alkemade zich verzet tegen de politie, toen hem gezegd werd zich van het terrein te verwijderen. Bij die gelegenheid zou hy tevens den chef-veldwachter Beyer mis handeld hebben. De politierechter had verdachte voor bei de feiten veroordeeld tot drie weken ge vangenisstraf, van welk vonnis hij thans in hooger beroep terecht stond. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, absoluut geen opzet te hebben gehad, het werk van de politie moeilijker te ma ken. Ook de klap had hij niet met opzet gegeven. De chef-veldwachter was evenwel van meening ,dat er wel van opzet sprake was geweest, doch twee getuigen décharge be streden zulks. De procureur-generaal had de overtui ging, dat in beide gevallen wel opzet aan wezig was geweest en spr. vorderde dan ook bevestiging van het vonnis van den politie rechter, zijnde drie weken gevan genisstraf. De verdediger van verdachte, mr. C. J. Goudsmit uit Leiden, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij tot de conclusie kwam, dat hier zeer zeker termen aanwezig wa ren om een voorwaardelijke straf op te leggen. Over 14 dagen zal het Hof vonnis wijzen. Nog meer strubbelingen bij den brand. Bij den brand, die op 3 December van het vorig jaar te Alkemade was uitgebro ken, was ook de wethouder K. uit die ge meente geweest. Ook de zoon van den wethouder was op het terrein van den brand verschenen, evenwel zonde, daarvoor een bepaalde reden te hebben. Er waren toen moeilijkheden met de po litie ontstaan, aangezien de politie het be vel aan den jongeman had gegeven, zich te verwijderen, waaraan deze geen gevolg had gegeven. De politierechter had den jongeman des- wege veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 25 dagen, van welk vonnk hij he denmorgen in hooger beroep gekomen was by het Haagsch Gerechtshof. Na verhoor van getuigen, die een om standig verhaal der gebeurtenissen ophin gen, achtte de procureur-generaal het ten laste gelegde bewezen en zag hij geen reden om de opgelegde straf te wijzigen. De vor- dr - - werd dan ook bevestiging van de geldboete. De verdediger van verdachte, mr. Goud smit, concludeerde in deze zaak tot vrij spraak. Uitspraak over 14 dagen. HELING VAN MILITAIRE LEVENS MIDDELEN TE WARMOND. „Een ernstige waarschuwing voor een ieder is deze maand gevangenisstraf". A. P. C. P. te W a r m o n d was door den politierechter veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens heling van marga rine, rijst en groene erwten van het Rijk, doordat hij van den sergeant-menagemees ter S. deze levensmiddelen had aangeno men. Zoo nu en dan had hij aan den ser geant-menagemeester wat geld gegeven; enkele malen eenige guldens en ook één maal een rijksdaalder. Verdachte zeide, dat hij er in geloopen was, .maar de president was het met deze zienswijze absoluut oneens, want een ont wikkeld mensch, als verdachte, moest we ten, dat de levensmiddelen door S. on rechtmatig gebruikt werden. Toen hij ze aannam, en zoo nu en dan wat geld er voor gaf, maakte hy zich schuldig aan be nadeeling van het Rijk. De procureur-generaal wees er op, dat het wederom een zaak geldt van iemand, die weet, of zeker moest weten, dat de goederen welke hij ontving, van diefstal en van het Rijk afkomstig waren. Men denkt er te gemakkelijk over. Iemand, die in het gewone leven het nooit in zijn hoofd zou halen om zoo iets te doen, maakt, als het de Staat betreft, minder bezwaren. De algemeene preventie eischt, dat deze fei ten streng gestraft zullen worden. Het moet een waarschuwing zijn voor een ieder. In vele van dergelijke zakeh heeft spr. verhooging van straf gevorderd. In dit ge val zal spr. zulks niet doen, maar de cle mente straf vragen die de politierechter, hem heeft opgelegd, n.l. een maand gevan genisstraf. De verdediger van verdachte, mr. Nord Thomson uit Leiden, riep de uiterste cle mentie van het Hof in, omdat er hier ze ker termen aanwezig zijn voor een mildere straf, want verdachte heeft de levensmid delen duurder betaald dan zij in een win kel kostten Bovendien heeft verdachte de margarine nog weggegeven en veel voor het Rijk en de militairen gedaan zonder betaling te eischen. Uitspraak over 14 dagen. Goedkoope margarine en aardappelen. Daarna moest in hooger beroep terecht staan G J. M. P.,een andere inwoner van Warmond. Hij had van den sergeant menagemeester S., die bij hem in huis woonde, pakjes margarine gekocht tien cent per pakje en zakken aardappelen voor 50 cent per zak. De Politierechter had hem deswege, we gens heling veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf. In hooger beroep achtte de procureur- generaal het ten laste gelegde bewezen en vond de straf, door den Politierechter op gelegd. zeer clement. Spr. vond dan ook in het geheel gpen termen aanwezig om wij ziging in het vonnis te brengen, want daarvoor is het feit te ernstig. De eisch werd dan ook bevestiging van het vonnis. Haagsche Politierechter Hij stak zijn been uit. De machinebankwerker P. S. te Al phen a. d. R ij n had op 15 December, den zestienjarigen B. G. M. van Leeuwen uit Alphen aan den Rijn een schop en een stomp cadeau gedaan. Verdachte: ,,Geen schop, want ik stak alleen mijn been maar uit en daar liep hy tegen aan." Politierechter: „En toen hebt u hem ook nog een stomp in zijn gelaat gegeven. Of stak u alleen maar uw arm uit en liep van Leeuwen daar met zijn gezicht tegen op?" Verdachte: „Nee, zóó was het niet, maar het was geen stomp ook maar een duw." De Officier vond de verdediging van ver dachte nu bepaald niet erg geloofwaardig, temeer niet daar verdachte bij de politie anders heeft verklaard. Een en ander was voor den Officier aan leiding om een geldboete te eischen van 15.subs. 30 dagen. Het vonnis van den politierechter werd conform dezen eisch. Diefstal van een rijwiel-, belast in gmerk. De parapluiemaker N. v. d. H te L e i- d e n had op 7 December op de Lange Kerk- dam te Wassenaar een rijwielbelasting- merk weggenomen, ten nadeele van Th. A. Goddijn, die zijn jas, waarop het belasting- merk gespeld was, op een bakfiets onbe heerd had achtergelaten. Verdachte was volgens zijn zeggen voor de verleiding bezweken, toen hij het rij- wielbelastingmerk daar zoo „open en bloot" zag liggen. De Officier vond het feit niet zoo on schuldig als verdachte het doet voorkomen, want tegen rijwielbelastingmerkendieven wordt steeds streng opgetreden. De eisch werd dan ook een gevangenisstraf van een maand. De politierechter wilde verdachte nog een kans geven omdat hij nog nooit met de politie in aanraking is geweest. Het vonnis werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met drie jaar proeftijd. Binnenland STEEKPARTIJ TUSSCHEN ZWERVERS. Een hunner aan gevolgen overleden. Gisteravond hebben twee zwervers B. en D. genaamd, die beiden als spiritusdrin kers bekend stonden, een hevige vechtpar tij geleverd aan den rand van het bosch op den Lemelerberg bij Ommen. Hierbij werd B. met een mes in het hoofd gestoken, waarbij een slagader werd doorgesneden. Na voorloopig door een militairen arts ver bonden te zijn, is hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Deventer overge bracht, waar hij vanochtend aan de gevol gen is overleden. D. is er op zijn fiets vandoor gegaan en nog voortvluchtig. ONEERLIJKE DIENSTBODE. De politie te 's-Gravenhage heeft een 19- jarige dienstbode gearresteerd, die in de van Ostadestraat woont en in de van Boet- zelaerstraat in betrekking was. In haar be trekking zou zij een paar diamanten oor knoppen, ter waarde van 350 gulden, heb ben gestolen. Bij haar aanhouding vond de politie de vermiste oorknoppen in den bo- venzak van den mantel, die het meisje droeg. Voorloopig wordt zij op het politie bureau gehouden. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 3 April. (A. N. P.). Het Fran- sche legerbericht van hedenochtend luidt: Niets te melden. BERLIJN, 3 April. (A. N. P.) De tekst van het heden door het operbevel der Duit- sche weermacht uitgegeven legerbericht luidt als volgt: Aan het Westelijk front hier en daar grootere bedrijvigheid van patrouilles. Op den 2en April werd de luchtverkenning bo ven de geheele Noordzee, de Engelsche Oostkust tot de Shetland-Eilanden, en bo ven Oostelijk Frankrijk voortgezet. Een i-uitsch verkenningsvliegtuig moest na een luchtgevecht met drie Britsche jagers een noodlanding op zee maken. De bemanning werd door een ander Duitsch verkennings vliegtuig gered. In de avonduren werden opnieuw Brit sche zeestrijdkrachten in Scapa Flow aan gevallen. Hoewel de weersgesteldheid on gunstig en de afweer zeer krachtig was, gelukte het verscheidene schepen door bomtreffers, resp. dicht in de nabijheid in geslagen bommen, te beschadigen. In het Westen ontstonden op verscheide ne plaatsen luchtgevechten. Daarbij wer den drie vijandelijke jachtvliegtuigen neer geschoten. Twee van onze eigen toestellen worden vermist. DUITSCH VLIEGTUIG NEERGESCHOTEN LONDEN, 3 April. (A. N. P.). Het mi nisteries van luchtvaart deelt mede: „Een vliegtuig der Royal Air Force heeft den strijd aangebonden met een vijandelijk vliegtuig buiten de Noord-Oostkust, heden middag even voor 13 uur. Het vijandelijke vliegtuig werd neergeschoten". POOLSCHE ARBEIDSKRACHTEN NAAR DUITSCHLAND. ZUERICH, 3 April. (A. N. P.). De Ber- Ójnsche correspondent van de „Neue Zuer- cher Zeitung" meldt, dat Himmler een verordening heeft uitgevaardigd, waarin wordt bepaald, dat naar Duitschland gede porteerde Polen gele armbanden zullen dragen om "ie te beletten in contact te tre den met Duitschers. De correspondent voegt hieraan toe, dat dagelijks treinen uit Polen naar Duitschland vertrekken met contin genten Poolsche arbeiders. REYNAUD MAAKT EEN VERGELIJKING Tusschen 1914/1918 en thans LONDEN, 3 April (A.N.P.) De „News Chronicle" publiceert hedenochtend een artikel van Reynaud, waarin de Fransche premier een vergelijking maakt tusschen de tegenwoordige positie der geallieerden en die in Januari 1915, zes maanden na het uitbreken van den eersten wereldoorlog. Reynaud schildert de successen, die Duitschland, in het begin van 1915 reeds behaald had en verklaart o.a. dat de su perioriteit van de Britsche over de Duit- sche vloot niet zeer groot was en dat de blokkade lang niet zoo stelselmatig en doel treffend was als thans. Thans, aldus Reynaud, is de toestand ge heel anders. Duitschland is van alle over- zeesche landen afgesneden. Doch op het ge bied der samenwerking tusschen de gealli eerden is de verandering wel het belang rijkst en in sommige opzichten werkelijk wonderbaarlijk. Reynaud gewaagt dan van de economi sche reorganisatie van Europa na een over winning der geallieerden. Degenen die het verdrag van Versailles hebben opgesteld, aldus de premier, hadden zich met succes kunnen spiegelen aan het voorbeeld van Amerika, waar 48 souvereine staten, welke zich uit politiek, rechtskundig of bestuurs- oogpunt vrijelijk kunnen organiseeren, niettemin het grootste ter wereld bestaan de gebied van vrij handelsverkeer vormen, dat voor de menschelijke activiteit open staat. In deze richting moet Europa zijn orienteering vinden als het niet ten onder wil gaan. AARDBEVING IN ZWITSERLAND. ZUERICH, 3 April. (A. N. P.). De Zwitsersche seismografische instellingen hebben hedenmorgen even over 10 uur een nabije beving in het Hauenstein-gebied geregistreerd. De beving werd in de Jura van Bazel en de Saluturner Jura goed waargenomen. Op sommige plaatsen werd de bevolking opgeschrikt door een op een ontploffing gelykenden knal. AMSTERDAM, 3 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 180 vette kalveren: 78—86, 70—78 en 62—70 cent per kg. levend gewicht. Ondermelkers lager. 175. nuchtere kalveren 6.009.50 per stuk; varkens 69—72 cent per kg. slacht- gewicht. Aangevoerd 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren: ruimere aanvoer, vlugge handel, prijzen lager. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Varkens: zeer matige aanvoer an handel, prijzen onveranderd. LEIDSCHENDAM, 2 April. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 26032 kippeneieren 3.40—4.30, 1500 hen- neneieren 3.053.25, 353 eendeneieren f 2.853.50, 33 ganzeneieren 89 en 2 kievitseieren f 35 per 100 stuks, 74 kippen 0.70—1.40, 12 konijnen 0.65—3.60 en 10 Duiven 1025 cent. LEIDSCHENDAM, 2 April. Groentenvei- Jing. Kropsla le soort f 2.506.50, stoofsla 1826 cent en spinazie per 4 kg. 4866 cent. LOOSDUINEN, 2 April. Groentcnveiling. Kaskomkommers le srt. 6.206.30, id. 2e srt. 44,50, 3e srt. 4 per 100 stuks. Spi nazie 5372 ct. per 4 K.G., Postelein ƒ1.40 1.50 per 6 K.G., Salade le srt. ƒ8.50 per 100 prok. id. 2e srt. 4.304.40, Radijs 3.50 per 100 bos, Andijvie 14.50—19.25 per 100 K.G., Stoofsla 1.30 per 6 K.G. KOUDEKERK, 2 April. Eierenveiling. Aanvoer 6484 stuks eieren en 20 pond bo ter. Prijzenn: kippeneieren 3.203.55, eendeneieren 2.90—3.30 per 100 stuks, boter 7074 cent, kaas 24—30 *cent per pond. Kippen 75—85 cent, hanen 1.00, konijnen f 1.5402.25 per stuk. VOORSCHOTEN, 2 April. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.504,00, eenden- tieren f 3.103.40 per 100 stuks, konijnen 1.001.25 en duiven 15 cent per stuk. RIJPWETERING, 2 April. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer 7552 kippeneieren 3.00 3.50, 488 eendeneieren 2.302.60 per 100 stuks. Konijnen 0.201. NIEUWERBRUG, 2 April. Eierenveiling. Aanvoer 8451 stuks, Prijzen: kippeneieren wty 3.20—3.70, bruin 3.50—3.80, hen- neneieren f 2.803.10, eendeneieren 2.40 -2.80 per 100 stuks, boter 6875 cent en kaas 2031 cent per pond. WOERDEN, 3 April. Kaas. Aanvoer 30 Dartijen. Prijzen met rijksmerk le kwal. f 2325 en 2e kwal. 2122.50 per 50 kg. Handel traag. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 6.75 Berlijn75.571/., Parijs 8.83 Brussel 32.16 Zwitserland 42.28 Kopenhagen 86.371/2 Stockholm44.90 Oslo 42.80 New York1.88%

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3