OMGEVING RIJNSTREEK Paard op hol WOENSDAG 3 APRIL 1940 OF. I.F.msCLT. COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HAARLEMMERMEER Geboren: Pieternella, d. van G. Ver duin en A. P. Tensen Lubertus Willem, 2. van L. R. van Hulzen en M. Stoelers - Elisabeth Heintje, d. van A. Kerzaan en S. de Smit Willam, z. van W. Verwoert en K. W. van der Wiel Hendrika Teun- tje, d. van W. T. J. Koudstaal en D. P. Jansen Gerry Annie, d. van A. van Zanten en A. Vaalburg Honoré Petrus Bernardus z. van J. P. J. Vermast en J. A. de Caluwe Albertje, d. van J. Hooijer en G. Muller Robert Gerrit z. van G. Th. van Eijndthoven en H. J. Lindsen Nicolaas, Age Gerrit, z. van K. Fokkens on C. Bruins Slot wonende te Workum Adrianus Wilhelmus, z. van H. Glas en J. Jansen Piet, z. van D. Kool en M. P. Balm Johanna Geertruida, d. van J. Kalf en M. Vos Hermanus Cornelis z. van H. J. Lamfers en W. Albas Catha- rina Adriana d. van L. van Ëieen en D. Brussen Barendina Wilhelmina, d. van P. Wegman en M. Maarsen Johannes, z. Van H. Litz en N. H. de Brugn. KATWIJK Burgerwacht. Door den commandant der Katwijksche Burgerwacht is in de plaats van den heer P. Bes, die onze ge meente heeft verlaten, tot ploegcomman- dant der mobiele colonne benoemd de heer J. de Mooij, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen werd de heer H. Impthorn Bzn. op den N. Molentuinweg door een vrachtauto, die steenen vervoerde, ernstig aangereden toen hij aldaar op de fiets pas eeerde. Door de aanrijding werd zijn lin kerarm gebroken. Na bij dr. H. verbonden te zijn, werd hij naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. LISSE E.H.B.O, De afdeeling van de Nederl. Vereeniging „E.H.B.O." hield gisteravond in „De Witte Zwaan" haar derde jaarverga dering onder leiding van haar voorzitter, den heer P. C. Storm. Wegens het onder de wapenen roepen van den penningm., den heer G. Tromp, heeft het bestuur deze functie opgedragen aan den heer L. Tanis, hetgeen de vergadering goedvond. De se cretaris, de heer Hooijer, bracht het jaar verslag uit Uit het nu volgende finan- tieel verslag van den nenningm. bleek, dat was ontvangen 356.29 en uitgegeven 193.22, alzoo een voordeelig saldo van 163.05 De secretaris deelde mede, dat het aantal leden 60 bedraagt, dat der gedi plomeerde 30. In het afgeloopen jaar wer den 10 diploma's uitgereikt. Namens de kascommissie bracht de heer J. Damen een gunstig rapport uit. In de plaats van mej. v. d. Werf werd de heer v. Waveren in de kascommissie benoemd. Vervolgens was de bestuursverkiezing aan de orde wegens periodieke aftreding van den heer P. C. Storm en de dames mej. A. Soaargaren en G. Langeveld; allen werden herkozen. De voorziter deelde voorts mede, dat op 8 April a.s. een examen zal worden afge nomen van de cursisten en wel door dr. v. d. Horst te Leiden. Voorts zal dezen zo mer een buitenoefening worden gehouden. Hanze-Handelsavondschool. Dinsdag avond vond de sluiting plaats van de Hanze-Handelsavondschnol in café-restau rant „de Nachtegaal". De voorzitter van de Hanze de heer C. W. Barnhoorn, open de deze sluitingsbijeenkomst met een woord van welkom tot de gecommiteprden. Spr. verheugde het, dat zooveel cursisten de Hanze-Handelsavondschool bezoeken. De directeur, de heer C. Strik, is wegens mobilisatie verhinderd geweest dit jaar de cursus te leiden, doch diens plaats wordt ingenomen door den heer P. van Duuren. De wnd. directeur bracht hierna verslag uit van het jaar. Het aantal leerlingen der geheele cursus bedroeg 44. De derde klas telde 11 leerlingen voor he dinloma ves tigingswet. Voor de e>ndcurc"s kantoorop- leiding waren 9 cursisten. Hiervan slaag den er 6 en moesten jammerlijk 3 cursisten worden afgewezen. Dank bracht sor. aan den heer H. van der Eerden, die zooveel voor de cursus heeft gedaan. Spr. besloot met den wensch, dat de cursus in de belangstelling van de middenstanders mocht komen, omdat dit werkeliik beter kan en moet zijn. De uitreiking der diolema's aan de ge slaagden, t.w. de cursisten J. van Diik. C. Berbee en J. Van der Optelaar. allen te Lisse en J. van der Vlugt, H. Zonneveld en L. Zonneveld, allen te Voorhout, had hierop plaats. De uitreiking werd verricht door den burgemeester van Hillegom. Pastoor van Zuijlen wenschte de cursis ten geluk met hun godsdienstidinloma, het welk zij eveneens hebben behaald. Namens de cursisten bracht de cursist van der Vlugt dank aan he* bestuur en de leeraren voor he genoten onderwijs. Na mens de ouders bracht de heer C. J. van Zonneveld dank aan de leeraren voor de moeite en zorgen aan hun kinderen be steed. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week ingeschreven 339 werkzoekende per sonen, t.w. 1 letterzetter, 1 boekbinder, 1 timmerman, 2 opperlieden, 1 grondwerker 9 schilders, 1 behanger, 7 kistenmakers. 4 houtbewerkers, 1 rijwielmonteur, 1 kabel- monteur, 1 radiomonteur, 1 loodgieter. 1 machinist, 2 slagersknechten, 1 bakkers knecht, 276 landarbeiders, 3 transportarbei ders, 4 chauffeurs, 4 schippersknechten, 5 kantoorbedienden, 12 fabrieksarbeiders. Van de werkloozen zijn 40 personen in de werkverschaffing geplaatst. In deze week is het aantal werkloozen teruggeloopen met 44, hetgeen een verblijdend teeken genoemd mag worden. NOORDW1JK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is tegen a.s. Vrijdagmiddag 5 April te half dri, in een openbare vergadering bijeengeroepen. De agenda vermeldt o.a. de navolgende punten. Voorstel tot toe kenning van weezengeld. Advies inzake verhooging leeftijd halfweezen voor toe kenning van weezengeld. Voorstel tot wy- ziging van de gasthuisverordening. Ver zoeken om tegemoetkoming bedoeld in artikel 13 der lager onderwijswet. Her stemming over het voorstel tot wijziging van de verordening gemeentepolitie be treffende bevordering van twee agenten tot hoofdagent van politie. Verzoek van den Alg. Ned. Politiebond om duurte-toeslag. Instructie voor ambtenaren in tijden van oorlog enz. met betrekking tot het in veilig heid brengen van gelden en archieven. Voorstel inzake grensregeling Ooievaars- lar.d. Voorstel inzake verbetering luid- wefk in gemeentetoren Noordwijk-Binnen. Voorstel inzake verhuur woning Hoofd straat 1. Voorstel tot huur van gedeelten strand ten Noorden van den Vuurtoren. Crediet voor den bouw van een loods ten behoeve van het gas- en electriciteitsbe- drijf, Zakelijke bijstand aan gemobiliseerden. Door den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van 'Mortel, werd dezer dagen een commissie voor zakelijken bijstand aan gemobiliseerde*» in onze gemeente geïnstal leerd. De commissie is als volgt samengesteld: C. van der Wiel voorzitter mr. W. de Clercq vice-voorzitter, mr. J. J. G. M. Walenkamp, secretaris-penningmeester, A. C. Meijer lid. De commissie zal lederen Vrydag ten raadhuize zitting houden des avonds tus- schen 7 en 8 uur. voor den eersten maal op Vrijdag 5 April a.s. Correspondentie kan gericht worden aan het adres: Raadhuis, Noord wijk. Werkloosheidscijfer met sprongen omlaag Waren er op 28 Februari j.l. nog 679 werkzoekenden bij de gemeentelijke ar beidsbeurs ingeschreven, aan het einde der vorige week, dus vier weken later, be droeg het aantal werkloozen nog slechts 279, alzoo precies 400 minder. Zelfs is het aantal werkloozen bijna 300 minder dan verleden jaar op dit tijdstip, toen er nog 572 ingeschreven stonden. De defensiewerken „ergens in Nederland" zullen o.a. aan dit voor onze gemeente zoo uiterst gunstig beeld wel niet geheel vreemd zijn! Van deze 279 werkzoekenden zijn" er 100 landarbeiders, 70 visschers, 28 losse arbei ders, 10 chauffeurs, 8 opperlieden, 4 kan toorbedienden en de rest verdeeld over diverse andere beroepen. NOORDWIJKERHOUT ZILVEREN KLOOSTERFEEST BROEDER EMILIANUS. Er was gisteren in de St. Bavo-stichting -alhier, wederom groot feest. Broeder Emi- lianus (in de wereld H. Puyenbroek, af komstig uit Tilburg) vierde zijn zilveren professiefeest. Zooals de broeders gewoon zijn begonnen de feesten al vroeg in de ka pel. Om 6 uur was de H. Mis, waaronder Aigemeene H Communie. Om 9 uur had de plechtige Hoogmis plaats, opgedragen in de mooi versierde kapel door Rector v. d. Gent, geassisteerd aeor Rector Lampe van het Maria-gesticht van het Lange veld en door Pater Dignus Koot O.F.M. uit Katwijk. Na aeze hoogmis, die door vele patiënten en het personeel, alsmede door de familie var. den feesteling werd bijge woond, had een receptie plaats in de groo te salon van de stichting. Om 11 uur ongeveer hac5 in paviljoen St. Pieter, waarvan de jubilaris het hoofd is, een huldiging plaats door de patiënten. Aangeboden werd een zilveren horloge, waarvoor alle patiënten hebben bijgedra gen. De heer F. de Vroege hield in dicht vorm een aanspraak tot broeder Emiiianus waarin uitkwam de dankbaarheid van de patiënten voor de liefdevolle verzorging in de afgeloopen 6 jaar, //elke de broeder reeds in St. Bavo beeft doorgebracht. Ve ler. kwamen in den loop van den dag den jubilaris complimenteerén. Om 12 uur had een feestdiner plaats voor de confraters van den broeder, terwijl 's middags om 4 uur een plechtig danklof werd gehouden. Voor de broeder, personeel en patiënten had. nadat de harmonie van St. Bavo een serenade had gebracht, een filmvoorstel ling plaats. Vertoond werd in de groote feestzaal de prachtige film van „Sneeuw witje". Het was een onvergetelijke dag voor broeder Emiiianus vooral ook omdat Broe der Provinciaal Vader Nathaniël, uit Eind hoven, was overgekomen om het feest mee te vieren. We hopen, dat broeder Emiiia nus nog vele jaren np St Bavo mag werk zaam zijn tot heil van de patiënten. Luchtbescherming. De heer J. W. Houtsma is van zijn functie als hoofd van den Luchtbeschermingsdienst ontheven. De burgemeester heelt hem eervol ontslag ver leend. \nstonUne>^Zc SASSENHE1M Arbeidsbeurs. Tegen aller verwachting in vertoont het werkloozencijfer per ultimo Maart een gunstig beeld in vergelijking met 1939. Per 31 Maart j.l. waren inge schreven: bouwvakarbeiders 14, houtbe werkers 9, metaalbewerkers 1, voedings middelenbedrijf 1, land- en tuinbouwarbei- ders 189, verkeerswezen 8. kantoorbedien den 1 en ongeschoolde arbeiders 2. Totaal 225 mannelijk werkzoekenden tegen 268 l er einde Maart van het vorig jaar. Hier van zijn momenteel 20 personen in werk verschaffing t.w. 10 bü d Gemeentelijke werkverschaffing aan de vuilnisbegraaf plaats en 10 bij de Centrale Werkverschaf fing; het uitbaggeren van de Haarlemmer- trek* *-t nabg de Noordwyker Hoek. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Bij de aanbesteding van het doortrekken van de bestrating op de Wijngaardenlaan, gehouden ten Raad- huize alhier, werden vier biljetten inge leverd, en wel als volgt: Th. Kooijman en v. d. Kraan Voorschoten voor 780.50; G. Visser te Wassenaar voor 684.—; Van Kleef en Groeneveld te Wassenaar voor f 595. \V. uisthnorn te Voorschoten voor 397.—. Het werd is aan den laagsten in schrijver gegund. WASSENAAR Tentoonstelling Patronaats-teekenschool. Dinsdagavond werd in het R K. Ver- eeniginesgebouw de tentoonstelling ge opend die vanwege de Patronaats-teeken- school aldaar werd gehouden. De voorzit ter, de heer S W. v. d. IJssel, sprak een welkomstwoord. Het resultaat van den af geloopen cursus was bijzonder bevredi gend; 69 leerlingen werden ingeschreven en met 62 eindigde de cursus. De zoo ge teisterde afd Bouwkunde met den leeraar, den heer Breinelhof, begon met 26 en ein de succesvol met 23 leerlingen. Spr. somt dan het succes op der afdee- lingen Tuinbouwkunde, Technisch teeke nen Schilderen, daarbij hulde brengend aan de leeraren, de heeren Becht en Kok. Tenslotte prijst spr. bijzonder het werk van den heer Valkenburg voor de afdee ling algebra en meetkunde, die zulks pro Deo doet en op een wijze, dat de leerlin gen gaarne komen. Een jury beoordeelde de werkstukken en kwam tot het volgende resultaat: Bouw kunde: le afd.: J. de Bode, eerste priis; C. Remmerswaal, 2de prijs; 2e Bfd.: J. Rem merswaal. le prijs; J. van Laar, 2e prijs; le afd. W. Zonneveld, le prgj; L. Vogels, 2e prijs Technisch teekenen: 3e jaar: C. Bors- boom. le prijs; J. Peet, 2e prijs; 2e jaar-B. Hoogewoning, le prijs; le jaar: J. Paar- dekooner, le prijs; M. v. d. Kruk, 2e prijs. Schilders- Het einddiDloma werd behaald door A. Knijnenburg; 3e jaar: P. van Laar, le prijs; 2e iaar: B. Voorham, le prijs; le jaar- C. Remmerswaal. le prijs. Tuinbouwkunde- 2e jaar: Th. v. Lochem, le prijs: K. Zoetemelk, 2e prijs; le jaar: Gebroeders H A. en J. Oosterveer, beiden le prijs Aleebra en Meetkunde: le klas: J. v. 't Slot, le prijs; T. Veldhuijzen, 2e prijs: 2e klas: Th v. Lochem. le prijs: A. Zandvliet. 2e orijs; 3e klas: J. Peet, le prijs; J. de Bode, 2e prijs; 4e klas: L. Remmerswaal, le nrijs: L. Vogels. 2e prijs. Spr vervolgt dan, dat hij door bijzon dere omstandigheden zelf is aangewezen om de tentoonstelling te ooenen. Snr. zette de taak van deze teek^nschool uiteen. Spr. wekt de ouders en de lperlingen op om alles voorbii te zien wat het uitzicht op de toekomst belemmert. Wie hetgeen bii worden wil, goed wil worden, kan zich verlaten op de Patronaatsteekenschool. Men begaf zjrh vervolgens naar de ten toonstellingszaal alwaar zeer veel teeke nineen, overzichtelijk uitgestald en waar- bii nok een kenr'ge vprsjerinp van de 7aal viel oo te merken, on wPrkeUik demon stratieve wijze getuieden van hetgeen de voorzitter had gezegd De vorderingen die van jaar tol jaa*- worden gemaakt, zijn. on miskenbaar dtiideliik waar te nemen en zijn een uitmuntend bewiis voor het groo te nut van de Patronaatsteekenschool. Vereeniging van oud-leerlingen. In café van der Zalm hield de vereeniging van oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen een ledenvergadering. De voorzitter deel de mede, dat de heer heer W. C. van Zetten, secr. dezer vereeniging in de laatst gehou den bondsvergadering tot bestuurslid van den bond was gekozen, en wenschte den heer van Zetten hierop geluk met die be noeming. Als afgev. naar de bondsvergade ring werd ^oor den heer Hermsen een uit voerig versiag van die vergadering uitge bracht. Tot slot volgde het vervaardigen van bloemvazen met Narcissen, verdeeld in twee groepen n.l. groep A (gevorderden) en groep B. De uitslagen waren: Groep A. le pr. ter Burg; 2e W. van Zetten; 3e H. Schipper. Groep B: le pr. J. Looyestein; 2e pr. J. Hermsen; 3e S. D. L. Donker; 4e C. Ver steeg- 4e H. Harnas. ALPHEN AAN DEN RIJN De Gezinsweek Eerbied voor de ouders 1 Professor Cloephas spreekt over taak en plichten der jongeren in het gezin. Terwijl de gehuwden en de parochianen boven de 25 jaren, die gisteravond ver een igd waren in de zaal der St. Josephs- gezellen voor het beluisteren van een mooie rede van dr. Jos. de Boer, zich gister avond in de kerk bevonden, alwaar de geestelijke leider der gezinsweek, pater Hanrath een predikatie hield, sprak pro fessor Cleophas voor de jongens van 1217 jaar in de zaal over de taak die deze gene ratie in hel gezin heeft te vervullen en hield deze tevens de plichten voor oogen, welke zij hebben tegenover hun ouders en andere huisgenooten. Hoewel de zaal niet geheel bezet was, bleek de opkomst ook niet teleurstellend, immers er ontbraken slechts enkelen van hen die komen kon den, zooals kapelaan C. M. Broers tot te vredenheid kon mededeelen. Benevens de baljuw en herauten van de kruisvaart wa ren tegenwoordig de Deken, de kapelaans C M Klaver en F Grent Deze laatste sprak een kort openingswoord. Dat er zoovele jongens zijn gekomen levert niet alleen het bewijs, dat zij er veel voor vocien, maar getuigt meer nog van het ouderlijk plichts besef en van begrijpen van de ernstige noodzaak aezer .-.g^uknmst. Deze zou vruchteloos zijn, indien de goede voorne mens, welke ongetwijfeld na het aanhoo- ren van de rede van prof. Cleophas wor den gemaakt en mede naar huis genomen, niet zouden worden uitgevoerd, niet in practijk zouden worden gebracht. Om dit met des te meer vrucht en succes te kun nen doen, is het een dringende noodzaak, dat de kinderen hun plaats weten in het gezin en wat ze daarin te laten en te doen hebben. Het greote doel van de kinderen is het geluk te zijn van vader en moeder Het Kruisvaartkoortje zong hierna o.l.v. den heer G. A. Bahlmann het strijdlied van de Kruisvaart, waarvan het refrein door allen werd medegezongen. Vervolgens de clameerde een der jongens ..Excelsior" en werden springdansen uitgevoerd. Wanneer het er om gaat goede gezinnen op te bouwen, aldus professor Cleophas in zijn rede, dan is dat bijna ondenkbaar zon der jullie er bij te betrekken. Dan moeten ook jullie, jongens, daaraan veel bijdragen en dan komt het er ook voornamelijk op aan om te weten wat jullie hebt te doen en te laten om in het gezin goede gezinsle den te zijn. Draagt elkanders lasten is het motief, dat H M de Koningin gaf aan haar rede over geestelijke en moreele herbewanening. Dat motief is daarna overal en in allerlei toon aarden overgenomen. Om dit motief: ..Draagt elkanders lasten", welke woorden als een vermaning klinken en zijn terug te vinden in de brieven van St. Paul us, hoeft spr. zijn kristalheldere rede opgebouwd. De solidariteit van de liefde moet heer- schen. De liefde verdicht alleen tot datge ne wat mogelijk is. Om de verhoudingen in het gezin scherp te teekenen verklaart spr., in het kort, wat het gezin eigenlijk is, wie daarvan de leiding hebben, wie de verant woordelijkheid er van dragen, welke las ten en zorgen het gezin heeft. Dit laatste wordt dikwijls door de kinderen, vooral op dezen leeftijd niet precies begrepen. Spr. geeft een opsomming van de zichtbare zor gen van vader en moeder. Er komt echter nog meer bij. Veel zorgen baart ook de ouderlijke bescherming van de ziel van het kind. de karaktervorming om het later in de maatschappij zelfstandig te dorn staan 'is karaktervaste en wPskrachtiee fleuren. Zoo ziin de zorgen der nude** vele en brengt de opvoeding hun vele lasten. De verdere huiselijke lasten moeten onder lei ding der ouders verdeeld worden en daar van heeft elk kind naar opdracht ziin deel fe dragen, al zal h°t- wel eens rnoeitilk val len die taak te volbrengen, vooral als mak kertjes soms een nrettiger rol spelen. Spr schetst de houding van een rechtgeaard kind tegenover ziin ouders bii eventueel verdiende berisping hunnerzijds. Dan geen brutaliteit, maar verduren en dragen met gelatenheid. De geest van gehoorzaamheid vooral moet 't kind beizelen, en weg moet de huidiee wat men noemt kameraadsehap- nelijkheid met de ouders. Die mentaliteit moet plaats maken voor: eerbied In het gezin wordt de grondslag gelegd voor je heele leven, zoowel voor je gods dienstig als voor je maatschappelijk leven. Alleen zij die in hun kinedrpjaren geleerd hebben te gehoorzamen, zich te onderwer pen en te laten ieiden, zullen in hun latere leven het beste zelfstandig kunnen zijn. Het zijn flinke mehschen, die de weg voor zich weten en r'ch onderwerpen aan het gezag. Spr. besloot met een aansporing om in liefde volop elkanders lasten, vooral van het gezin, te dragen voor eigen geluk en tot geluk van anderen. In de pauze heeft deken Z. de Korte tot groote vreugde der jongens, voor een rijke tractatie gezorgd, waarna de kruisvaart een aardige, vertelling liet hooren getiteld .Boerke Naas" en nog enkele springdan sen uitvoerde. Bijzonder succesvol was de „Boevendans". Een mooi en waardig slot van dit openbaar optreden der jongens bood het fijn uitgevoerd zangnumrrertje: „Moeders slaopliedeke" van Bert,, van Meurs, begeleid door een tweetal fluitis ten, onder leiding van den heer Bahlmann. De reidansen en andere werden vertoond 0.1.v. den heraut Adr. de HeU. terwyl de heer Schroovcr, met wien we nog zoo pas op prettige wijze kennis hebben gemaakt in het tooneelspel van het „modern huis gezin" zijn beste zorgen heeft besteed aan de vele declamatiestukjes, welke door de jongens gisteravond werden vertolkt. Tot slot sprak kapelaan C. M. Broers, die hoofdzakelijk met de jeugdzorg in onze parochie is belast, een kort dankwoord tot allen die tot het welslagen van dezen avond, welke vooral van de leiders veel toe wending heeft geëischt, hebben medege werkt, inzonder den spr. prof. Cleophas. - Geboren: Aagje, dochter van M. Wind- horst en van A. K. Goedgebuure Josepha Maria Adriana, dochter van J. G. Boere en van P. C. Haagen Cornelis Willem, zoon van Jan de Jong en van Maria Heemrood. Gevestigd: Johanna M. van der Poel vved. van W. van Rijn, van Berkel en Ro denrijs J. P. van Muilwijk en gezin, van Dordrecht J. Brand van Dordrecht. Vertrokken: Jan G. Vroeg en gezin raar Bodegraven J. G. Boegheim en cchtgenoote naar 's Gravenhage H. F. .an Vlaardingen naar Amsterdam (Z.). 1. Marlens en gezin naar Amsterdam C. BODEGRAVEN De Zwemclub. In het jaarverslag var. den secretaris wordt melding gemaakt, dat er aan activiteit in de afgeloopen winter maanden veel heeft ontbroken. In de eerste plaats was het de weerstoestand, die de le den parten heeft gespeeld, doch ook de on tijdige overplaatsing van korporaal Tisse heeft veel afbreuk aan de activiteit gedaan, daar juist met intensieve training zou be gonnen worden. In plaats van quitanties zullen er in den vervolge lidmaatschaps kaarten uitgereikt worden. Dit seizoen zal de club zich bij de K. N. Z. B. aansluiten en in verband hiermede, zal een speciale trai ner worden aangeschaft. Besloten wordt om, indien er een twaalftal dames zijn, een afdeeling voor dames op te richten. De hee- renafdeeling zal zoowel financieele als ma- terieele hulp vencenen Een batig saldo van ruim 50.constateert men in het fi nancieel verslag. Besloten wordt om de contributie van ƒ2 op ƒ3 te brengen, ter wijl leden beneden de 17 jaar slechts 1.50 zullen behoeven bij te dragen Bij de be stuursverkiezing werden de heeren D. Stichter, J. van Rijn, J. Schoo, C. van der Boon en P. Much shorn gekozen, die ellen hun benoeming aannemen. Met goedvin den van de vergadering werd besloten om op de eerstvolgende vergadering de functies onderling te verdeelen. HAZERSWOUDE De voerman gedood Hedenmiddag te ongeveer 12 uur is op den Voorweg een paard, gespannen voor een kar, op hol geslagen. De be stuurder, de 67-jarige landbouwer Th. Koot, wonende aan de Oostbrug, werd van den wagen geslingerd, met het noodlottig gevolg, dat hij een ernstige hoofdwonde bekwam en de dood onmid dellijk intrad. Geestelijke en geneeskundige hulp, hoewel spoedig aanwezig, mocht niet meer baten. LEIMU1DEN Kruisvaartfcest. Maandagavond vierde het cohort „St Jan de Dooper" van de Kruisvaart feest in het vereenigingsgebouw Hiertoe waren uitgenoodigd ouders en donateurs. Vooraf ging een aspiranten bij eenkomst, waarop de aspiranten getoond werd wat de Kruisvaart is, hoe ze werkt en wat ze doet. Na een kort woord van den kapelran werd de bijeenkomst ge opend met „De Kruisvaart treedt aan" en, „Wij Kruisvaarders gaan fier op Christus' Kruis". Hierna volgde no. 2 van het pro gramma „Het Standbeeld", een gedrama tiseerde vertelling, verzorgd door de St Michielsban, wat heel aardig was. Ver volgens declameerde een Kruisvaarder „Het gezin", v. Gabriel Smit, „De zeven wilgen" v. Adame v. Scheltema en „Afscheid van m'n oude fiets" door 't Sas. Als no. 4 kregen we „Dikmans maakt mee" 'n klucht in drie bedrijven, die zeer in den smaak viel en goed vertolkt. Hierna werd ge- pauseerd en werd- gelegenheid gegeven voor 't gebruiken van een kop koffie en voor een klein verloting. Na de pauze werd opgevoerd „Van O.L.Vr. der Hartelijkheid" door een verteller en nog 5 personen. Ook dit vond bijval. Als laatste nummer van het program kwam nu „Jochem Stumpel, als Koning Herodes" een studentenstreek, een I April-mop in twee bedrijven, echt iets voor deze dagen. Dit stuk werd goed gespeeld, er kon eens hartelijk gelachen worden. De spelers ontvingen dan ook een hartelijk applaus. De heer A. v. Velzen bedankte de aanwezigen voor hun betoonde, belangstelling en hun meeleven met dr Kruisvaart.-Gesloten werd met „De Kruis vaart bevordert". En hiermee was de mooie avond ten einde. Jammer is het, dat er nog zoo wei nig zijn, die het nut en het belang der Kruisvaart oegrijnen. Mogen der" rvond een en- -'n - -

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11