RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN Wilt U iets weten? VRIJDAG 29 MAART 1940 OE LE"WHE COURANT .TWEEDE BLAD - PAG. 7 LE1DSCHENDAM ..Groene Kruis." Onder leiding van den heer C. Deurloo hield gisterenavond de afd. van het „Groene Kruis" een alg. ledenvergadering in hotel „De Zwaan". Bij de bestuursverkiezing worden geko zen de heeren C. van Maastricht en J. M. M. van Zwet. In de plaats van den heer Van Zwet werd tot lit van de controle commissie benoemd de heer A. Kool. Mevr. F1 interman stelt voor een uitgebreid dames-comité te benoemen voor de pro paganda. De voorzitter zegt toe, dat het bestuur dit voorstel in overweging zal ne men. Mevr. Daneel stelde voor om de nieu we zuster ook de contributie te doen innen, waardoor zij meer in aanraking komt met alle ledein. Dit voorstel vond echter bestrij ding bij den heer Kool én bij mevr. Flim- terman. WASSENAAR- Kath. Bond voor het Gezin. Boven genoemde organisatie hield gisteravond in het R.K. Vereenigingsgebouw een niet druk bezochte vergadering. De heer W. J. Hoogeveen opende als waarnemend voor zitter de bijeenkomst en heette allen wel kom. Hij hoopt, dat onder leiding van een aangevuld bestuur, de vereenig in g een tijdperk van bloei mag tegemoet gaan. De rekening en verantwoording van den pen ning»!. wees een batig saldo aan, groot 228.41. Tot leden van de commissie van verificatie werden benoemd de heeren C. Th. v. d. IJssel en T. M. v. d. Kruk. De be stuursverkiezing had tot resultaat, dat als voorzitter werd gekozen de heer ir. H. G. Heijmeijer en tot bestuurslid (secretaris) de heer A. W. H. Barten, die beide» ac cepteerden. De geestelijk adviseui bracht allereerst dank aan den heer W. J. Hoogeveen, die als een eerste stuurman aan boord het sohiip heeft recht gehouden, zoodat het zijn vracht kon brengen in veilige haven. Spr. feliciteert vervolgens de nieuw gekozen bestuursleden Ir. Heijmeijer, de leiding aanvaardend, herinnert aan de zooeven gebruikte beeld spraak van het schip en komt dan ook tot een vergelijking. Bij de lezing der notulen stelde hij zich voor oogen het beeld van de voorlezing van een uitvoerige geboorte- acte van een jong kind. Het is op sterven na dood geweest, doch is met kunstmatige injecties door den heer Hoogeveen in le ven gehouden. Spr. dankt voor het ver- trouwe» door hem te kiezen aLs voorzitter van deze belangrijke vereeniging. De voorzitter stelt hierna aan de orde een plan om in de vacan tie weken de kin deren van de leden aangenaam bezig te houden, hetgeen in het belang zal zijn van de kinderen zelf en tot verlichting van de huiselijke bezigheden der moeders. Er zul len veel moeite, maar ook veel kosten aan verbonden zijn, het geen door spr. in bree- de trekken wordt geschetst. Bij de hierna volgende bespreking bleek, dat het plan algeheele instemming vond, terwijl voorts diverse nuttige wenken wer den geuit. Besloten werd, dat het bestuur dit plan verder zal uitwerken. Pater J. Bonsel sprak vervolgens „een hartig en hartelijk woordje" om pal te staan voor het gezin en voor den Bond. Wanneer het gezin niet gezond is, is ook de maatschappij niet gezond. Er is een ge weldig zedelijk verval gekomen. Met Gods hulp kan deze vloedgolf worden gekeerd Het was waarlijk spijtig, dat den spre ker niet een zeer talrijk gehoor had Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. Gevestigd: L. C. Cnopius uit Amers foort C. van Doorn uit Spijkenisse P. van Eldik uit Den Haag Wed. C. M. Thoenes geb. van de Graaf uit Apeldoorn C. W. J. van Hartevelt uit Leidschen- dam L. A. v. d. Meer uit Alphen aan den Rijn J. Misik, vreemd E. van Moorselaar uit Amersfoort H. van Moor- selaar uit Amersfoort B. A. van Niersen uit Gendringen Z. de Noo uit Brussel Jkvr. E. M. M. van Haeften geb. de Penasse Mouwen uit Den Haag A. M. L. Rendorp uit den Haag A. S. C. Sy- besma geb. van 't Slot uit Rotterdam C. Sijtsma uit Leeuwarden F. Vandenbosch uit Vaals H. A. Veeninga uit Groningen A. de la Parra geb. van der Wadding R. en W. Weijhenke uit den Haag N. de With uit 's Gravenhage. Vertrokken: E. C. van Aller naar Ede (Lunteren) H. Schuster (ova) naar Mijn ontploft in Wassenaar Geen schade De inwoners van een groot gedeel te van Wassenaar en vooral de bewo ners van het hotel „Duinoord" zijn vanochtend vroeg het was half zes wakker geschrokken door het doordringende geluid van een explo- deerende mij», die tusschen de strand- palen 93 en 94 was aangespoeld. Er werd geen schade aangericht. Vanoch tend half elf is ongeveer op dezelfde plaats een tweede mij» aangespoeld. Het projectiel ligt op het strand en zal waarschijnlijk gedemonteerd wor den. Op het strand te Scheveningen spoelde gisteravond een mij» aa». Omstreeks mid dernacht hebben militairen het projectiel onschadelijk gemaakt door het ti demon- teeren. Den Haag L. C. van Leeuwen naar Zwitserland T. Vreede naar Nederl. Indië H. Rakebrand naar Duitschland. A. C. M. Zaaijer geb. Mees naar Rotter dam Jkvr. J. M. Schimmelpenninck v. d. Oije geb. Beelaerts van Blokland naar Kloetinge M. J. Jansen naar Kloetinge S. C. Coster van Voorhout naar 's Gra venhage J. C. Labeur naar den Haag J. G. A. Sundermann naar Den Haag H. G. Stege naar Hoogezand A. E. la Comblé naar den Haag J. W. van Elk naar Rotterdam M. J. C. van Eeden naar Warmond C. van Delft naar Schagen P. J. van Driel naar Oud Vossemeer G. J. Koopman naar Den Haag C. R. Meibergen naar New York L. Dezeman en gezin naar Soest, Soestdijk C. van Breemen naar Den Haag C. Klee naar Den Haag H. M. Hoogeveen naar Leiden ZOETERMEER Naaikrans. Woensdagavond gaf de Naaikrans ten bate van missie en armen een uitstekend geslaagde avond. Pastoor Leusen opende den avond met een woord van welkom aan allen, die in zoo grooten getale gekomen waren. Spreker hoopte, dat de kinderoperette in den smaak mocht vallen. Mocht er hier of daar wat aan mankeeren, dan moest men er rekening mede houden, dat het maar kinderen wa ren en maar meer letten op het mooie doel, waarvoor de avond gehouden werd. Dat de operette wel degelijk in den smaak viel, bleek wel uit het daverend applaus na ieder bedrijf. Ook de reidansen van de grootere kinderen hadden steeds veel suc ces. In de pauze en na afloop der operet te werden door middel van het rad van avontuur vele mooie prijzen verloot. De lootjes hiervoor werden zoo grif door de meisjes verkocht, dat velen in de zaal niet eens kans hadden er één te koopen. Al met al is het zeer zeker voor de missienaai- krans een buitengewone avond geweest, ook en dit is zeker het voornaamste in fi nancieel opzicht. Geboren: Juliana d. v. P. Vermeer en P. Gorissen. Neeltje Maria d. van A. Klos en C. van Elleswijk. Getrouwd: Jacob Zonneveld 29 j. en Maria Adriana Muilwijk 25 j Overleden: Jacoba Hendrika van Driel 82 j G e v e s t i gd: G. van Muyen en gezin van Pijnacker. L. Keyser, van Texel. C. T. van Wageningen en gezin, van Wad- dinxveen. Vertrokken: J. Wolstiemen, naar Bleiswijk. H. van Royen naar Leiden. J. Stooken, naar Hilversum. Als tóch iets, moet verliezen '.-ft? En u hebt 't voor 't kiezen Offert liever dan een'uur \Ct>/ Dan uw"verd'ren levensduur 1 THEATER HOOFDFILMS LNHOUD AANVANGSULx. KEURING Casino: De man, die een an der was (Victor Mac Laglen, Robert Tay lor, Barbara Stan wyck. De onzichtbare Trou badour. (Alice Faye, Patsy Kelly). Sensatie Humoristisch Dag. 8 uur; Zondag 47 en 8—11 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Goodbye, mr. Chips (Robert Donat Greer Garson). Speelfilm Dag. 8 15 U., Zondag doorl. voorst. 27 uur; Matinée Zater dag en Woensdag 2.30 uur. Goedgekeurd Trianon: Valstrikken (Mau rice-Chevalier, Erich von Stroheim). Alles op IJs (Irene Dare, Edgar Kenne dy). Romantisch Comedie Dag. 8 uur; Zondag doorl. voorst. 27 uur; Matinée Zater dag en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar vvolwassenen Luxor: Afgekeurd ALPHEN AAN DEN RIJN EEN MELKAUTO OMGEKANTELD. Inzittenden gered. Tijdens het passeeren eener N.A.L.-bus is gisteravond langs den Westkanaalweg een vrachtauto uit Wilnis, beladen met 72 bussen met melk, in een langs den weg gelegen sloot terecht gekomen. De bestuur der heeft vermoedelijk te veel uitgeweken, waardooi de wagen in de wegberm reed, omsloeg en met de wielen omhoog in de diepte terecht kwam. De vier personen, welke in de cabine zaten, werden met moeite door de bestuurder en passagiers der bus gered. Een belangrijke hoeveel heid melk ging verloren. De auto werd door een kraanwagen van de R. uit Nieuwveen gelicht. Sluiting Landbouwcursus L.T.B. In een der lokalen van de school aan de Pa radijslaan vond gisterenavond de open bare eindles plaats van den twee-half jari gen landbouwwintercursus, welke onder auspiciën van het plaatselijk bestuur van den L.T.B gegeven is door den heer W. v. d. Brink uit Zwammerdam. Deze cursus, welke aanvankelijk was aangevangen met achttien leerlingen, is geëindigd met der tien, w.o. een drietal van Hazerswoude- Groenendijk Tegenwoordig was het vol tallig bestuur van den L.T.B.ouders der leerlingen, alsook de heer Joh. C. Vink, die tevens, als contact-lid de L.T.-afdeeling der K.J.M.V. vertegenwoordigde. Nadat een „vogelvlucht"-herhaling was gegeven van de gedurende de twee winter-halfja- ren behandelde leerstof als scheikunde, be mesting van het land, plantenkunde, maaien van gras en het inkuilen daarvan ter verkrijging van eiwit-rijk wintervoer, het ontweidingssysteem, kennis van grond soorten met de daarin levende bacteriën, voorts de veeteelt met de daarmede nauw- verbonden kennis van den inwendigen bouw en het exterieur van het vee en tenslotte de veevoeding en de diverse graansoorten, deelde de landbouwleeraar tot vreugde der cursisten mede, dat zij al len den cursus met vrucht hadden gevolgd en zijn geslaagd voor het einddiploma. Met zeer veel vrucht zijn geslaagd de heeren H. S. Kroft, Alphen, W H. v. d. Hulst, Al phen en J. G. L. Capteijn, Alphen, die al len het eerste diploma ontvingen. Met veel vrucht waren voorts geslaagd voor het tweede diploma de heeren P. de Jong, Ha- zerswoude, P J. Kempen, A. J. van Nie- kerk en G Verbeij, deze laatste drie te Al phen. Het diplo-ma „met vrucht" ontvingen voorts Joh Straathof, Alphen, J. W. A. v. Niekerk, Alphen, J .J. de Jong, Hazers- woude, S P. Vink, Hazerswoude, J. A. Ver beij, Alphen en D. J. Kempen, eveneens te Alphen. Nadat de waardevolle bewijzen van bekwaamheid aan de geslaagden wa ren uitgereikt, las de leeraar een schrijven voor van den Deken die wegens een lich te ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zyn In dal schrijven gaf de geestelijk- adviseur van den L.T.B. blijk van mede leven met den cursus, feliciteerde de ge slaagden en met in het minst den leeraar met het behaaide succes en loofde tevens, ter aanmoediging een bedrag uit voor den aankoop van een aantal boeken op onder wijsgebied, meer in het bijzonder hande lende over landbouwaangelegenheden, welke boeken in overleg met het bestuur door den leeraar zullen worden aange kocht en uitgereikt aan de drie met „zeer veel vrucht" geslaagde candidaten. Hierna feliciteerde de voorzitter van den L.T.B., de heer S. v Leeuwen, de geslaag den, die blijk hebben gegeven, vooral de zen winter, slechte weers- en weggesteld- heid trotseererd. groote offers te kunnen brengen voor de vermeerdering van hun kennis op landbouwkundig terrein. Vooral de cursisten uit Hazerswoude, die tevens een groot aandeel hadden in de tot stand- koming van dezen cursus, hebben hierin een groote rol gespeeld. Spr bracht hier voor dank en spoorde de jongens aan de kennis die ze gedurende den cursus heb ben opgedaan, te benutten en met tact langzamerhand in practijk te brengen en zoo noodig en mogelijk nog te vermeerde ren. In dit verband wees spr. op een mo gelijkheid door middel van de Landbouw- winterschool te Voorhout en gewaagde te vens van een vervolgcursus, welke dus in aansluiting bij deze in de komende winter maanden door den plaatselijken L.T.B. zal worden gegeven. Spr. bracht voorts dank aan den Landbouwconsulent, den heer ir. P. Verhoeven voor diens vele belangrijke bemoeienissen ten aanzien van dezen cur sus. Ook aan het R K. Schoolbestuur werd dank gebracht voor het disponibel stellen van de noodige lokaliteit. Zeer sympathie ke woorden sprak de voorzitter aan het adres van den leeraar. den heer W. v. d. Brink, voor diens zorgen en prompte lei ding en voor den ernst waarmede deze zijn taak heeft opgevat Ten slotte bracht spr. ook dank aan den deken. Namens de cursisten sprak de heer S. Kroft enkele woorden van waardeering tot het bestuur, aan het adres van den deken, van den landbouwconsulent en tot den lee raar en overhandigde dezen als stoffelijk blijk van waardeering ter herinnering een acte-tasch. Dankend voor alle sympathieke woorden tot hem gesproken, getuigde de heer v. d. Brink met groote blijdschap en met vol doening, dat deze cursus met zulk een nauwkeurigheid door alle leerlingen, zon der uitzondering, 'is gevolgd en gaf als laatste les nog mede de raad om bij al het doen en laten in het bedrijf steeds vooraf na te denken, hoe en op welke wijze de beste resultaten kunnen worden bereikt. In den te geven vervolgcursus zal dan wat me- r aandacht kunnen worden be steed b.v aan de veevoeding en bemes ting. Spr. dankte voor de tasch en stelde een excursie in het vooruitzicht voor de a.s. zomermaanden naar de Wieringermeer polders. Namens de ouders sprak de heer Jac. Spruijt uit de Groenendijk enkele waar- deerende woorden, zoowel jegens den L.T. B. als aan het adres van den cursus-leider. Nadat ook de heer Vink enkele raadgevin gen ten beste mee had gegeven, werd deze avond besloten met gebed. Woningbouw. By den Raad is ingeko men een verzoek van de bouwvereeniging „Volksbelang" inzake het verleenen van medewerking bij den voorgenomen bouw van 10 woningen. In verband met dit ver zoek deelen B. en W. mede, dat zij met het oog op het bepalen van hun standpunt in dezen, enkele inlichtingen hebben ge vraagd aan den Minister van Binnenland- sche Zaken Alhoewel op spoed werd aan gedrongen, werd nog geen antwoord ont vangen. In afwachting hiervan stellen B. en W. thans voor dit verzoek in hunne handen te stellen om prae-advies. Geboren: Maria d. van H. van den Nieuwendijk en M. Koops Dirk z. van K. Vonk en W. C. Culdemond Hendrikus Cornelis Leendert z. van L. Hofland en M. van Elswijk. Ondertrouwd: Dirk van der Leede 20 jaar en Maria Anthonia van der Vel den 18 jaar. —Getrouwd: Jacob de Horde 27 j. en Johanna de Koning 20 j. Leendert Ouds- hoorn 26 j. won. te 's-Graveland en Mar- garetha Langhout 31 j. Overleden: A. van Wyk, 80 jaar M. Petersen 81 jaar. Gevestigd: J. D. E. A. Gerritsen van Den Helder J. H. Gillissen van Weesp S. C. Langeveld van Lisse A. van Toren van Leiden. .Vertrokken: L. Hoogendijk naar Bloemendaal W. A. Dieleman naar Rot terdam H. J. Verwey naar den Helder W. van der Laarse naar Enschede J. C. Droog naar Voorburg J. Jansen naar Bodegraven. BODEGRAVEN Gymnastiek. Onze plaatsgenoot W. v. Aelst behaalde te Groningen bij de kam pioenschappen der K. N. G. V. in de jeugd- klassen een tweeden prijs. Personalia. Voor het diploma vakbe kwaamheid slaagde te Gouda de heer W. J Hirschman, alhier. Geboren: Neeltje Alida cL v. M. H. van der Vlist en P. Bongenaar. Adriana d v. K. van der Poorte en A. van Hesse. Overleden: E. Domburg, weduwe van A. B. Daniël 73 j. Geves tigd: H. J. van der Louw en gezin, van Zwammerdam. R. E. Vogel en gezin, van Nijmegen. R. Pit, van Oos- teerland. H. Tuithof en gezin, van Oudewater. M. Marissen en gezin, van Westerbork. J. Hamstra, van Sneek. Vertrokken: C. Klerk en gezin, naar Leidschendam. KOUDEKERK Burgerwacht. Woensdagavond hield de Koudekerksohe Burgerwacht onder lei ding van den commandant, den heer H. P. Diddien en in tegenwoordigheid van burge meester Verheul in de lokalen dier o.-l.- school, haar jaarlijksche eindsch iet wed strijd van het afgeloopen winteraeisoen Na afloop der wedstrijd werden de prij zen door den burgemeester met een toe passelijk woord aan de prijswinnaars uit gereikt. Daar voor alle deelnemers een prijs beschikbaar was gesteld, zullen we slechts de eerste 5 winnaars vermelden. Ie pr. Hermanus Hogenes, 935 p. met de zilveren wisselbeker; 2e pr. Jacobus Ver- bree 933 p.; 3e pr. Cor de Wit, 928 p.; 4e pr. Jacobus Ravendbergen 924 p.; 5e pr. H. J. Lekx 913 p. In deze bijee»komst werd tevens aan burgemeester Verheul het eere-voorzitterschap aangeboden verge zeld met een foto van de burger wachters in hiun nieuwe uniformen, hetwelk door den burgemeester met ingenomenheid werd aanvaard. Geboren: Petrus Wilhelmus Jozef, zoon van Th. Meijer en Th, H. van der Voort. LEIDERDORP De burgermeester. Met ingang van 1 April is herbenoemd tot burgemeester de heer K. Brug. RIJPWETERING Voor de missie van pater Zoetemelk. Zondag 7 April en Zondag 14 April, zal alhier de jaarlijksche uitvoering worden gegeven ten bate van de missie van pater Zoetemelk. Opgevoerd zal worden het too- neelspel in 3 bedrijven „Scherven" en de klucht in één bedrijf „Pietje". Het bestuur der tooneelvereeniging „Elk een Gunst", verwacht weer aller medewerking, om deze beide avonden te doen slagen, en daar er evenals vorige jaren, rok weer een verlo ting zal worden gehouden, wordt er ook weer een groot aantal prijzen verwacht, welke kunnen worden afgegeven bij den heer J. Meijer. NIEUWKOOP Geboren: Cornelia Anna Maria d. v. L. M. van der Tol en A. M. Neuteboom. Overleden: Johanna Maria van den Helder 24 j. ongeh. Elisabeth Koek 31 J, ongeh. Ondertrouwd: J. Pietersen 39 J. en P. G. van den Berg, 38 J. won. te Alphen aan den Rijn. MEIJE-ZEGVELD Parochleele Jongemannenvereeniging „St. Jan". Op de ledenvergadering, welke in hotel „De Halve Maan" gehouden werd, las de secretaris na de opening met den chr, groet allereerste de keurig verzorgde no tulen der vorige vergadering voor. Hierna werd door den heer Cor van Vliet, lid der vereeniging, een lezing gehou den over „Het Melken", waarin hij aller eerst het nut van een melkcursus uiteen zette. Goede melkers zijn, volgens spr., met en lantaarn te zoeken. Hoe beter de mel ker, des te meer melk zal de koe geven. Ook het vetgehalte zal dan grooter wor den. Als handleiding voor het theoretisch onderricht in het melken en de melkbehan- deling aan de boerderij kon spr. een boek je van den heer van As ten zeerste aanbe velen. Nadat een interessante gedachtenwisse- ling gevoerd was, waarbij de theorie en de practijk met elkaar werden vergeleken, zei- de de moderator van de St. Jansvereeni- ging eenige woorden over het ev. aanslui ten bij de officieele organisatie. Op een der vragen over de erfenissen werd door ka pelaan Van der Voorn met enkele duide lijke woorden geantwoord. Bij de rondvraag kwam ter sprake, waar om des Zondags onder de hoogmis de H. Communie in vele kerken wordt uitge reikt. Ten zeerste kan, zoo werd geant woord, dit worden aanbevolen, daar de hoogmis het hoogtepunt van den dag vormt, vandaar ook, dat in sommige plaat sen de hoogmis reeds vroeger is dan elders. Na nog geruimen tijd van de nieuwe aan winst, een biljart, gebruik gemaakt te heb ben, ging men te tien uur huiswaarts. ZWAMMERDAM Ondertrouwd: Willem van der Pan 23 j. en Everdina de Jong 22 j. te Amers foort Gevestigd: Mej. W. J. Voordouw, van Utrecht. Mej. M. C. M. v. d. Bosch, van Alphen aan den Rijn. Mej. Adr. C. van Muiswinkel, van Bodegraven. L. v. Tol, van Hazerswoude. R. Wagenaar en ge zin, van Bodegraven. Vertrokken: Mej. J. J. de Jong. naar Soest. Mej. J. C. Voordouw, naar Wasse naar. P. J. Zevenhoven, naar Vlissingen. Mej. K. Rondel, naar Vlissingen. Vraag inzake schadevergoeding by brand. Antwoord: Het B. W. zegt, dat de huurder (overigens aansprakelijk voor alle toegebrachte schade) niet verantwoordelyk is voor brand, tenzij de verhuurder mocht bewijzen, dat de brand door de schuld van den huurder is veroorzaakt. V r a a g: W. v. d. Kr. te S. inzake niet be antwoorde vraag omtrent vrijstelling. Antwoord: Wij ontvingen geen vraag van u. Verzoeken opnieuw inzending. Vragen P. v. d. W. te B. inzake kost geld by ziekte e.a. Antwoord: Bij ziekte gaat het loon gedurende een betrekkelijk korten tijd door, waaronder is begrepen het kostgeld. Hoe lang dat in uw geval duurt, is niet te zeggen. Opzegging dient te geschieden met inachtneming van den opzegtermijn. De Ziektewet betaalt 80 pet. van het dagloon, waarby de patroon de ontbrekende 20 pet. moet aanvullen gedurende bovengenoem- den betrekkelijk korten tijd. Uw laatste vraag omtrent het innen van geld is ons niet duidelijk. Vraag: Tot vvien moet ik my wenden, voor het afleggen van een examen in het autogeen lasschen? Antwoord: Wend u tot den direc teur van de Ambachtsschool te Leiden. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Stompwijk naar Ouden rijn by Utrecht? Hoeveel K.M.? Antwoord: Stompwijk, Zoeterwoude, Koudekerk, Alphen, Bodegraven, Woerden, Harmeien, De Meern, Oudenryn. Afstand 55 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Lisse naar Heerlen?? Hoeveel K.M.? Antwoord: Lisse, Leeghwater, Lel- muiden. Alphen, Woerden, Jutfaas, Vianen, Zalt-Bommel, Den Bosch, Vucht, Eindho ven, Weert, Ittervoort, Echt, Sittard, Am- stenrade, Heerlen. Afstand 235 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Ter Aar naar Naaldwijk? Hoeveel K.M.? An twoo rd: Ter Aar, Alphen, Hazers woude, Benthuizen, Zoetermeer Zegwaard, Pijnacker, Delfi, Naaldwijk. Afstand 55 KM. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Apeldoorn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Amersfoort, Voorthuizen, Millingen, 't Loo, Apeldoorn. Afstand 117 K.M. Vraag: Bestaat de drukkery of uitge- verszae „Futura" nog? Antwoord: Neen, deze is opgeheven.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7