OMGEVING RIJNSTREEK OP DE BOLLENBEURS WOENSDAG 27 MAART 1940 HILLEGOM OUD-ZOUAAF OVERLEDEN. Te Hillegom is op bijna 95-jarigen leef tijd overleden dte heer Th. Mooiekind een der allerlaatste zouaven. Bekroningen. Onze plaatsgenoot, de Iheer Jac. van Leeuwen, behaalde op de groote nationale PaaschtentoansbellLng van pluimvee en konijnen te Souburg (Z.) met 2 Hollander konijnen 2 eerste prijzien. Wandelvereeniging. De R.K. Wandel- ver een igiinig „St. Ohristoforus" ondsrafdee- ling van de R.K. S.V. „Concordiia" zal een serie bloembollenmarschen organiseensn. Behalve voor alle R.K. wandelaars (sters) boven 14 jaar, wordt mede de deelname opengesteld voor militairen en burger wachten. De afstanden bedragen 2035 K.M. Geboren: Zoon van H. Th. Weijers en Bakker. Dochter van H. M. Kling en Alkemade. Zoon van H. Pij.pers en van der Meel. Dochter van Ph. L. Lange veld en Grimbergen. Ondertrouw d: A. J. Maas en P. A. Verbeek. W. de Kooker en C. M. Mos- se veld. P. Rolvers en J. Duijzers. H. Bonsboom en J. C. Warmerdam. H. C. Sohrama en J. van der Loo. O v e r 1 e d e n: N. P. M, Smit, z. 2 m. LISSE Gemeenteraad. De raad der gemeente Lisse is op Vrijdag a.s. des namiddags om 2 uur, in openbare vergadering bijeenge roepen ter behandeling van de navolgende agendapunten: Onderhandsche verpachting van het gras gewas van de ijsbaan aan den heer P. J. Schoone, alhier. Verhuur, van het perceel grasland langs de ringvaart aan den heer F. M. Verduyn, alhier. Aankoop van di verse perceelen grond langs den Heere- weg in het belang van de volkshuisves ting. Verkoop van een strook grond tus- schen Bondstraat en Vierkant aan het Rijk voor de verbreeding van den rijksweg (Heereweg) binnen deze gemeente. Af traak van de woning, behoorende bij de openbare lagere school ten behoeve van de verbreeding van den rijksweg (Heere weg) binnen deze gemeente. Comptabili teit. Verbetering Rijksweg en Volkshuisves ting. Reeds meerdere malen is in de vergadering van den gemeenteraad ter sprake gekomen de verbetering van den rijksweg vanaf de Bondstraat tot aan het Vierkant. Op de agenda van de a. s. raadsverga dering prijkt dit onderwerp thans, zulks in verband met de verschillende aan- en verkoopen van grond en gebouwde per ceelen. Niet alleen de rijks weg verbree ding is hiermede gediend, doch hierin is tevens begrepen een verbetering der volks huisvesting. De verbetering gaat op de allereerste plaats gepaard met het afbreken van de woning, behoorende bij de openbare lagere school der gemeente, alsmede van een aldaar staand urinoir. Vervolgens wordt van den heer Th. B. Weber aangekocht ongeveer 578 M2. grond voor den prijs van 17.500.De opstallen van den grond worden verwijderd. Van den heer G. W. Bruijnen, wordt een perceel grond aange-0 kocht van ongeveer 106.50 M2. tegen den prijs van 1065.terwijl als bijdrage in oe kosten van den bouw van een nieuw- v/oon- en winkelhuis een bedrag van 10.935.wordt verstrekt. Van Mej. C. J. Vreeburg wordt 4640 M2. grond aange kocht, eveneens tegen 10.per M2. en een bijdrage van 4040.voor het bou wen van een nieuw woonhuis. Tenslotte staat de heer S. P. Buschman nog 6.20 M2. grond af, waarvoor een p'oort en een be staande koelmachine voor rekening der gemeente wordt verplaatst. De op deze gronden staande opstallen moeten uiterlijk op 1 Juli 1940 op kosten der verkoopers verwijderd zijn. De overdrachtkosten, welke geraamd worden op maximaal 1500.komen voor rekening der gemeente. Hiermede is derhalve gemoeid een be drag van 34.000.—. Voor de verbreeding van den rijksweg verkoopt de gemeente wederom een strook grond, gelegen langs den Heereweg en deel uitmakende van bovenvermelde per ceelen, in overeenstemming met de ter plaatse geldende rooilijn, ter grootte van ongeveer 327.80 M2. (met opstallen) voor de som van 33.000. Door deze transacties zal het aspect van den Heereweg, vanaf de Bondstraat tot aan het Vierkant geheel anders worden en zal het verkeer gediend zijn, omdat hierdoor een gevaarlijk punt met een lee- ïijlce 4raai in den weg zal worden wegge werkt. Burg. en Wethouders hebben met voort varendheid en groote vasthoudendheid het weten te brengen tot dit voorstel en thans is het woord aan den gemeenteraad, om hiertoe te besluiten. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. M. Tissing, slaagde voor de akte N VIII, Leerares Nijverheidsonderwijs. OEGSTGEEST De brandkranen worden vernieuwd. Evenals dit te Leiden reeds is geschied, zul len ook in de gemeente Oegstgeest alle ver ouderde brandkranen (ongeveer 150 stuks) verwisseld worden voor kranen van een nieuw model. Met dit belangrijke werk is op 26 Maart begonnen. Deze vernieuwing, welke om verschillen de redenen noodzakelijk is, als onbetrouw baarheid van de oude brandkranen, steeds terugkeerende zeer hooge reparatiekosten en last not least een veel te geringe capa citeit van de oude kranen om in alle deelen der gemeente over bluschwater in voldoen de hoeveelheid te kunnen beschikken, om vat niet alleen de vervanging van de oude kranen door brandkranen van het meest moderne model en daardoor van zeer groo te capaciteit, doch tevens het vervangen van de oude leidingen, waarmede de brand kranen op hoofdbuizen zijn aangesloten, door leidingen van aanmerkelijk grootere doorsnede. Hierdoor wordt dus een belangrijke ver betering van de watervoorziening ten dien ste van de brandweer en dus van de brand beveiliging in onze gemeente verkregen. Ook uit een oogpunt van luchtbescher ming is deze verbetering van groot belang: immers de luchtbeschermingsvakbrandweer welke voor de bestrijding in eerste instan tie van door luchtaanvallen ontstane bran den de beschikking zal krijgen over slan genwagens met toebehooren, is geheel op het gebruik der brandkranen aangewezen. In dit verband is mede van groot belang, dat de ouderwetsche schroefdraadaanslui ting van de brandicranen thans wordt ver vangen door de veel gemakkelijker te be dienen klauwaansluiting. De vorenvermelde vernieuwingen en wij zigingen, welke tezamen een zeer omvang rijk werk vormen, zullen plaats vinden m het tijdvak van 26 Maart tot begin Mei a.s. Aangezien voor het vernieuwen van de brandkranen en hun toevoerleidingen de hoofdbuizen tijdens deze werkzaamheden gedeeltelijk zullen worden afgesloten, zul len de aangeslotenen gedurende den tijd, dat die werkzaamheden in hun omgeving plaats vinden, van watertoevoer verstoken zijn. In verband hiermede zij gewezen op de desbetreffende, in dit blad voorkomende advertentie van de Leidsche Duinwater Maatschappij. Deze Maatschappij heeft echter een en ander zoodanig voorbereid, dat de aangeslotenen zoo weinig mogelijk hinder zullen ondervinden en dat diegenen in wier omgeving de werkzaamheden plaats vinden als regel slechts éénmaal ge durende enkele uren van watertoevoer verstoken zullen zijn. Het zal derhalve niet noodig zijn voor deze afsluiting groote hoeveelheden water in voorraad te nemen, waarvan waarschijn lijk een groot gedeelte na beëindiging van de afsluiting zou worden weggegooid, aan gezien de afsluiting als regel niet langer dan een halven dag zal duren. STOMPWIJK Dus tot morgenavond. Morgen geeft het SL Vitius-cohort alhier een ouderavond in het „BLessepaard" des avonds om half 8. Op dien avond ziullen dte jongens door middel van een ban -bijeenkomst, voor dracht en tooneel laten zien, wat het doel en streven is van de Kruisvaart. Iedereen komt natuurlijk. De toegangsprijs, te laag eigenlijk voor zooveel moois, is slechts één kwartje. Dus, Donderdagavond trekt heel Stomp wijk op naar onzen eersten feest avond. VOORSCHOTEN Volksbond. Maandag vierde de afdee- ling Voorschoten van den Volksbond haar jaarfeest. Des morgens te 7 uur v.m. werd een H. Mis opgedragen voor den bond, waaronder een algemeene H. Commuie plaats had tot intentie van J. Smit, oud voorzitter van het hoofdbestuur. Des avonds te 8 uur had een feestelijke bijeen komst plaats voor de leden van den bond met hun vrouwen. De voorzitter riep in de allereerste plaats den nieuwen pastoor, een hartelijk welkom toe en zeide het op hoogen prijs te stellen dat Z. E. reeds nu al van zijn belangstelling blijk gaf. Na nog enkele woorden van welkom te hebben ge richt aan den geest, adv., de genoodigden van de K. J. M. V. en St. Jozefgezellen deelde de voorzitter mede, dat het eerst de bedoeling was, dat de tooneelvereeni- ging „St. Genesius" dezen avond zou spelen, doch door familieomstandigheden was dit onmogelijk geworden. Daarom zou thans optreden de tooneelvereeniging „Guido Gezelle" en opvoeren het blijspel genaamd „Lentezotternijen". Nadat alle aanwezigen het strijdlied hadden gezon gen, nam het tooneelspel een aanvang. Er werd goed gespeeld en dat het stuk in den smaak viel, bleek al gauw uit de lach salvo's, welke in de zaal weerklonken. Vooral tegen het einde veroorzaakte de ■'ogal ingewikkelde, maar nog meer komi sche gebeurtenos een ware hilariteit. De voorzitter sprak dan ook zeker namens alle aanwezigen, toen hij na afloop „Guido Gezelle" dankte voor het mooie spel door hen geboden. In de pauze werden door de bestuursleden de namen genoteerd van en, welke de thermometer, uitgegeven door het Kanunnik van Schaikfonds, wenschten te ontvangen. Dit waren er ve len, zoodat de avond ook In dit opzicht geslaagd mocht heeten. WARMOND Een waterfiets omvér-gevaren. DE sincrur COURANT Een kleine keuring geeft gelegenheid om niet alleen de bloemen, maar ook de bij komende zaken, meer aandacht te schen ken. En dan valt heden vooral op de uitge breidheid van de bloembollenteelt. Er wa ren 10 inzenders uit 8 verschillende ge meenten in ons land, waarvan de meest on bekende zeer zeker was Vrouwenbuurster- molen, vanwaar E. Kooi een verbeterde Coplandsport zond. Mooi cerise-rood, bloemvorm van de bekende Albino, stevige stengel. Jammer, dat de inzender slechts één exemplaar inzond. Uit Sassenheim waren van Gebrs. van Zonneveld en Philippo N.V. eenige kisten met mooie bloemen van E.l.t. Remus. De reeds vele malen geëxposeerde Dar win General en de rose Darwin Helga Jo nes stonden mede in dezen stand, evenals een zeer lange licht-roode Darwin, die door Z. P. met den naam van onze jongste prin ses gedoopt was, welke naam echter niet de goedkeuring van de Commissie voor No menclatuur v-eg kon dragen. B^eezand was vertegenwoordigd door eenige kisten van de zeer rijk bloeiende Poetaz White Perfection, ingezonden door J. de Goede Szn. Sommige planten vielen reeds om, hetr geen den aigemeenen indruk nu juist niet ten goede kwam. Twee firma's uit Lisse hadden ingezonden t.w. C. Nieuwenhuis en Noordduin, die eenige beste kistjes met de bekende T. T; Crater lieten zien, en G?brs. Segers, die 3 goede Darwinvariëteiten liet zien, nl. Eri- ka Dorst, verloopen uit Bartigon, groote bloemen, de levendig-rose J. B. Ivey, met mooie lange stevige stengels en de paars- rose Aristocrat, welke dezelfde goede eigen schappen vertoonde. Anna Paulowna stuurde door J. F. v. d. Berg de d.v.t-rood, die reeds 3 weken in- bloei staat. Een prestatie! Darwin Hamburgia van A. W. Lemmers, Noordwijkerhout, vertegenwoordigde de duinstreek. Mevrouw HulseboschBernard, Haarlem, liel weer Allard Pierson, Poetaz, thans uit de koude kas zien; en N.V. Enchantress, vh. H. Carlee, eveneens uit de bloemenstad zond Freesias. Schitterend! Die twee vazer. op den grond, één met de zacht-gele Carlo Carlee, de ander met gemengd. Zulk een vaas in de huiskamer! Wat zou die niet kosten! In een kleinere vaas met zaailingen liet de inzender eenige grootbloemige nieuwig heden zien. V/a. een prachtige kleuren en groote bloemen. Niet minder belangstelling was er voor de interessante inzending Crocussen species van C. H. Hageman en Zonen, Heemstede. Met veel zorg waren de kleine bloempjes kiurig één vooi één in het zand geplant. Groote verscheidenheid, alle mogelijke en schier onmogelijke kleuren. A. was er weinig, het was weer de moei te waard. Vele trouwe bezoekers hebben het gemist, want het was opvallend stil op de beurs; trouwens in geheel Haarlem. De velden vragen thans weer aller aan dacht, en belangrijke handel geschiedt er niet. Van Regeeringszijde, het wordt verve- leid het telkens te herhalen, geen nieuws. De mededelingen omtrent de 71 pet. en het „leege land" in de vergadering van Bloembollencultuur afd. Lisse gedaan, zijn bekend, maar dat is ook alles. Men wacht en de tijd vliegt voort. Uit Engeland komen de reizigers die er op uit geweest zijn geld te innen, niet on voldaan terug, maar voor een gedeeltelijke invoer van bollen is volgens hen weinig kans, ofschoon vele Engelschen graag onze bellen zouden heoben. Moed verloren is al verloren! naar die ooievaars, die tal van jaren in de zomermaanden trouwe forensen zijn ge weest, doch die de laatste jaren blijkbaar een andere woonplaats hebben gezocht Geen wonder dat men aan het peinzen sloeg waarom zij Warmond als zomerverblijl niet meer ambieerden. Men is, na ingewon nen deskundig advies tot de slotsom ge komen, dat het nest niet meer voldoet aan de eisohen die hieraan gesteld moeten worden. Men heeft thans iemand uit Fries land laten komen om het nest deskundig te laten restaureeren en er werd thans de garantie gegeven dat, zoo ooievaars hier zouden neerstrijken, zij zeer zeker bezit van het nest zouden nemen. En zie, giste ren brachten een bweetal ooievaars een bezoek aan deze gemeente, doch jammer genoeg is de restauratie van het nest nog niet geheel voltooid. Zij hebben de werk zaamheden met groote belangstelling ge ïnspecteerd en, zoover kon worden nage gaan, waren zij nog al tevreden. Geen won der dat thans met man en macht wordt ge werkt om het nest, waaromheen thans een heele stellage is gebouwd, zoo spoedig mo gelijk gereed te krijgen. Warmond wacht zyn trouwe bezoekers met ongeduld. ZOETERMEER H. POOT t ALKEMADE Aanbesteding. Gistermorgen is ten Raadhuize alhier aanbesteed: lo. het maken van een verbindingsweg vanaf het Raad huis te Roeiofarendsveen naar den Provin cialen weg, met bijkomende werken; 2o. het sloopen van een bestaande vaste brug aan den Noordhoek aldaar met opritten en bijkomende werken, 3o. het maken van een nieuwe brug met opritten, doorgravings- werh-en enz. in den Langenweg te Roelof- arendsveen en 4o. het maken van bestra- tingswerken te Rijpwetering. Ingeschreven werd ais volgt: Fa. Bosland en Gortemuluer te Assendelft, perceel 1 19.443, perceel 4 31.97, massa a. en d. 50.917; Gebr. Schouls te Leiderdorp, per ceel 1 24 700, perceel 2 10.687, perceel 3 7400 en perceel 4 27.375, massa 69.Ü00; C A. Langeveld te Alphen aan den Rijn perceel 1 17.500, perceel 2 9600, perceel 3 10.100 en perceel 4 28.000, massa 63.900; Fa. Van Halem en von Doornik, perceel 1 15.600, perceel 2 9800, perceel 3 9800 en perceel 4 31.000, mas;a 63.500; Wed. H. van Driel, Koudekerk 61.650; W. van der lelm. Alphen aan den Rijn 61.300; P. Stigter te Ammerstol 59.888; H. C. Heemskerk te Leiden 59.700; L. P. van der Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden 53.600; T. P. de Geus en J. F. Strampraat te Leidschendam per ceel 4 28.350, massa 58.200; C. M. Dee- renberg en Gebr J. P. en P. van Wijk te Alphen aan den Rijn 55.090. De gunning is aangehouden. BODEGRAVEN Llefdadigheidsbazar. Na langem tijd voorzorgsmaatregelen genomen te hebben, is het comité, dat uit verschillende ver- eenigimgen is samengesteld, erin geslaagd om een zoo grootsoh mogelijke bazar te orgamisseren. Maandagmiddag te twaalf uur is deze liefdadLgheidsibazar, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de diver se vereenigjngen ter versterking van hun ne kassen, in hotel van Rossum geopend. In zijn openingswoord sprak pastoor W. Janus woord-en van welkom, die speciaal gericht waren tot dien burgemeester en de beide wethouders van de gemeente Bode graven, alsmede tot de besturen van de di verse vereendgiingen. Hij hoopte, dat het opgezette doel in alle opzichte zal mogen bereikt worden. Op de bazar zagen we 'n gezelligon thee- stand met Tiroler-diensters, een postkan toor, waar men voor een dubbeltje of een kwartje waardevolle cadeautjes kan krij gen, een poppen tentoonstelling, verloot ta fel, een oliebollerikraam, een sohietbaan, sjoelbakken en last not least een huwelijks- tent, waar men voor slechts één kwartje getrouwd kan raken, en niet alleen een bruid, doch ook een huwelijkscadeautje ten geschenke krijgt. Oud-Bodegraven weer open voor auto verkeer. Sedert eenige jaren is Oud- Bodegraven vanaf de spoorlijn tot aan Spokerbrug voor alle verkeer met motor rijtuigen gesloten geweest, tenzij men hiervoor een speciale vergunning van de G. S. bezat. Naar we vernemen is er thans wijziging in gekomen, doordat motorisch verkeer deze weg weer mag berijden. Men zij erop attent gemaakt, dat dit alleen is toegestaan voor de richting O ver weg-Oud - Rodegraven naar Spokenabrug. KOUDEKERK Botsing. Maandagavond omstreeks 6 uur is de motorrijder, de heer A. Kooij, in specteur eener verzekering en wonende te Alphen aan den Rijn, komende uit de richting Leiden op den hoek van de Brug- gestraat aan den Hoogen Rijndijk met zijn motorrijwiel tegen den wielrijder C. de Blois alhier aangereden. Beiden kwamen vrij ernstig te vallen. De motorrijder had lichte verwondingen aan zijn hoofd en een hersenschudding opgeloopen, terwijl de wielrijder de BI. eveneens verwondingen aan zijn hoofd opliep. Dr. Vlaanderen al hier verleende de eerste hulp, waarna de motorrijder met een luxe auto naar zijn woning is vervoerd. Beide rijwielen wa ren vrij ernstig beschadigd. De schuld is /ermoedelijk gelegen bij den wielrijder die geen of te laat richting aangaf bij het inslaan der Bruggestraat. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Begrafenis G. de Vogel. Dinsdagmor gen werd, nadat door den kapelaan een H. Mis was opgedragen voor de zielerust van waren opgegeven, weer beter wist te ma ken. Na nog eenigen tijd te Voorburg werk zaam te zijn geweest, vertrok de heer Poos omdat de practijk te veel van zijn krachten eischte, in 1933 naar Zoeterwoude met de bedoeling daar rustig te gaan leven. Zijn werkzame geest vermocht zich echter niet geheel aan de practische veeartsenijkunde te onttrekken. Spoedig waren er ook In deze omgeving weer vele veehouders die zijn hulp in het bijzonder voor hun paarden inriepen. Zoo is de heer Poot tot het laatst toe practiseerend dierenarts gebleven. In 1938 herdacht hij in alle stilte zijn 50-jarig jubileum. De laatste jaren heeft de heer Poot een speciale studie gemaakt van het mond- en klauwzeer. Sinds korten tijd meende hij in derdaad een geneesmiddel tegen deze ge vreesde veeziekte te hebben gevonden. Het is echter niet bekend of hij hieraan in rui men kring bekendheid heeft gegeven. Hedenmiddag is het stoffelijk overschot van den heer Poot in het familiegraf op de algemeene begraafplaats te Vlaardingen bijgezet. TWEEDE BLAD - PAG. 7 den dezer dagen overleden heer G. de Vo gel, in leven correspondent van het genoot schap de „Stille Omgang", het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Door de oudste leden (dat waren zij die het langst lid wa ren van het genootschap) werd de kist grafwaarts gedragen. Onder de aanwezigen merkten wij op den heer L. C. Schrijvers, voorzitter der afdeeling Leiden, de heeren correspondenten der naburige parochies Rijndijk en Hazerswoude-dorp. Mogen ook alle leden wanneer een H. Mis zal worden opgedragen voor zy'n zielerust als lid van den „Stillen Omgang", deelnemen aan een algemeene H. Communie. Dit zou de groot ste dank zijn, die wij kunnen brengen voor al de moeiten en zorgen, die de overledene heeft besteed aan het genootschap. ROELOFARENDSVEEN Passie- en Paaschherdenking van de Kruisvaart, Cohort St. Petrus. In ce St Pancratiuszaal fungeerde de Kruisvaart gisteravond als gastheer van de oudere en verdere gonoodigdion. En met hun Parele en Paasohherdenkir.g hebben zij dan ook getoond, bu>n gasten, door ce mooie ge zangen. declamatie en tooneelspel, werke lijk een genotvollen avond te kunnen be zorgen. De directeur kapelaan von Fisemuve^ heette de Kruisvaarders met hun ouders, den pastoor en verdere genoodigdian van harte welkom. Op het installatie feest der Kruisvaart was reeds toegezegd een ouderavond te ge ven, om aldius hetgene, dat door de Kruis vaart b(j de jongens bereikt kan worden, ook e ensnaar buiten te kunnen propagee- ren. Daarom was dan deze Passie- en Paasohberdienking op touw gezet. De avond werd geopend met een instruc tie op het tooneel, met als onderwerp: „De Kruisvaart". Na het bidden van het kruis-gebed, begon de baljuw, de heer W. van Harteveld, zijn instructie met: „Wij kruisvaarders gaan fï:r op Christus' kruis, omdat Christus door Zijn kruisvaart den hamel, die na de val van Adam gesloten was, weer voor ons g:co:r.d heeft." De baljuw besprak dan met de kruisvaarders de kruisvaart van Christus, las hen daarna een verhaal over het kruis en den kruis weg, voor, spoorde hein aan om toch veel den kruisweg te bidden en te overwegen, hon daarbij wijzende op de aflaten die daaraan verbonden zijn, De instructie werd met gebed besloten. Vervolgens betrad »een jeugdig kruis vaarder het tooneel, om de geestelijke ge dachten omtrent den kru'swag ter inlei ding van het passiespel te declaméeren. Op het tooneel, dat voor deze herdenking ge heel in het paarse pass lek leed gestoken was en daardoor een stemmigen indruk gaf, werd nu met het eigenlijke passiespel een aanvang gemaakt. Op ontroerends en. indrukwekkende wijze werd ons hierin het geheele lijdensverhaal van Ohristus weergegeven. Do episodes werden met passende gezangen afgewisseld. Treffend schoon was het moment, waarop het uit de Sta-bat Mater: „Quis est homo qui non fleret, Christi Matrem si videret", wie kan zonder weenen 's Heeren moeder zóó zien," weerklonk. Met een lofzang op Je zus' H. Naam wend dit schitterende passie spel beëindigd. Het uitbundig applaus der aanwezigen be woes wel, dat zij de ten ge- hoore gebrachte zang, declamatie en too neel ten volle wisten te apprecteeren. Na een korte pauze werd door een kruis vaarder in de gedramatiseerde veriiell'ng: „Waarom Sint Pieter niet op Calvariën kwam" de gemoed'toestand van Petrus na zijn verloochening verhaald. Het berouw, dat hij hierover had met de innerlijke drang alles weer goed te maken. Petrus ging daarom naar de dienstmaagd en de soldaten, en wist hen te overtuigen, dat Christus waarlijk de Messias is. Hij wil dan met hen naar Golgotha gaan, maar zij vindien Judas, die zich door ophanging om het leven gebracht heeft. Als zij dan ten slotte bij het kruis komen, is Christus reads van het kruis afgenomen, maar Petrus heeft zijn eerste bekeerlingen tot het kruis gebracht. Dit schoone verhaal, werd door enkele kruisvaarders, die de kunst der mi miek reeds goed machtig waren, op het tooneel aans oh ouwelijk voorgesteld. In het tooneelspel met epiloog: „Do Emmaüsgangers" werd de bakende ge schiedenis verhaald, waarin Ohristus ver scheen en met de twee mannen sprak. Tot slot weerklonk nog het „Alleluja, wij hef fen het aan", waarna de pastoor dank bracht aan den directeur en baljuw voor hetgeen zij in de jongens tot stand hebben kunnen brengen. Spr. feliciteerde hen met het succes, dat onder hun leiding de kruis vaarders op zoo een ernstige wijze het hooge en edele in dit passiespel hebben kunnen voorstellen, Spr. richt zich ver volgens tot de jongens en zegt, dat het le ven vervuld is met lijden, maar dat na dit lijden komt het verblijden, en hoopt dat ook hun dit eenmaal ten doel zal vallen. Vermelden wy nog, dat de grime b(j den heer J. Pouw in goede handen was, en de regie berustte bij den baljuw, den heer van Harteveld, aan wiens leiding het ook zeer zeker te danken is, dat deze passie- en Paaschherdenking in alle opzichten ton volle geslaagd is. WOERDEN ÜONDERDJARIGE GENIET NOG VAN ZIJN PENSIOEN. 16 April hoopt de heer G. J, Blok, Julia- nastTaat alhier, zijn honderdsten verjaar dag te vieren. Deze bijna-honderd-jarige gsniet nog een goede gezondheid. Hij keft reeds ruim 30 jaar van zijn. pensioen als zeilmaker dier Centrale Magazijnen en trad in 1868 in Rijksdienst. Het zal voor hem een ware feestdag worden. De heer v. d. Z. uit Leiden, die op de Leede aan het experimenteeren was met een waterfiets, kon tengevolge van een de fect aan de stuurinrichting niet tijdig ge noeg uitwijken voor een motorboot, met het gevolg, dat hij onder de boot terecht kwam. Dank zij direct aanwezige hulp en het feit dat de heer v. d. Z. goed zwem men kon, werd erger voorkomen. Van de fiets viel echter geen spoor meer te beken nen. Ooievaars. Ieder jaar opnieuw ziet Warmond met groote belangstelling uit Alhier is op 75-jarigen leeftijd overleden de heer H. Poot, die meer dan vijftig jaar als dierenarls piactijk beeft uitgeoefend. De overledene werd in 1865 te Vlaardin gen geboren, en vestigde zich op 25-jarigen leeftijd als rijksveearts te Alphen. Reeds spoedig vertrok, hij naar Naaldwijk, daarna naar den Haag, waar hij meer dan dertig jaar practijk heeft uitgeoefend. Zijn bijzon dere belangstelling ging uit naar de paarden en al spoedig verwierf hij zich in de betrok ken kringen groote vermaardheid voor de wijze waarop hij kreupele paarden, die reed

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7