STADS (X) NIEUWS Wilt U iets weten? Laatste Berichten AGENDA B'rcF?rliikc MARKTBERICHTEN WOENSDAG 27 MAART 1940 Hf. irirrc-rr rnti?ANT FE^STF R'AO - P*C. 3 PROF. DR. PH. S. VAN RONKEL. Zooals wij gisteren reeds meldden is aan prof. dr. Ph. S. van Ronkel wegens het be reiken van den 70-jarigen leeftijd op zijn verzoek met ingang van 16 September a.s. eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de universiteit alhier. Philippus Samuel van Ronkel werd den lsten Augustus 1870 te Zutphen geboren. Hij bezocht het gymnasium te Leiden en later de universiteit, war hij als student in de Semietische en Indonenische taal- en let terkunde werd ingeschreven. In 1895 pro moveerde hij tot doctor in de taal- en let terkunde van den Indischen Archipel op een proefschrift, getiteld: „De Roman van Amir Hamza". Vóór zijn promotie aange zocht om als ambtenaar voor de beoefe ning der Indische talen naar Indië te gaan, kon hij niet onmiddellijk vertrekken, daar hij voor Indië werd afgekeurd. In datzelfde jaar begaf hij zich echter op eigen gelegen heid naar Indië, waar hij dadelijk aange steld werd tot leeraar aan de school tot op leiding van bestuursambtenaren om onder wijs te geven in de Maleische taal en de in stellingen van den Islam. Tijdens zijn ver blijf te Batavia was hij tevens bibliotheca ris der boekerij van het Eataviaansch Ge nootschap van Kunsten en Wetenschappen. Daarna vestigde hij zich als taalkundige in West-Sumatra, alwaar hij tot November 1914 verbleef. In het jaar 1917 werd dr. van Ronkel tot tijdelijk hoogleeraar benoemd aan de Leid- sche Universiteit, om onderwijs te geven in het Maleisch, welk ambt hij bij den aan vang van het academiejear 1917-1918 aan vaardde. In 1921 volgde zijn definitieve benoe ming tot hoogleeraar, zoodat hij gedurende bijna 20 jaar onderwijs gaf in de Maleische taal- en letterkunde en de algemeene taal kunde van den Indischen archipel. Van zijn hand verschenen uitvoerige handschriften-catalogi en artikelen over Maleische taalkunde en litteratuur, Malei sche verhalen, het Maleisch Woordenboek en de Catalogi der Maleische en Menang- kabousche handschriften in de Leidsche universiteitsbibliotheek. BUITENLANDSCHE LEDEN KON. VLAAMSCHE ACADEMIE VOOR GENEESKUNDE De Koninklijke Vlaamsche Academie voor Geneeskunde van België heeft een aantal buitenlandsche corresp.ondeerende leden verkozen, w.o. prof. dr. N. Ph. Ten- deloo, prof. dr. J. van der Hoeve en prof. dr. E. Gorter, allen hoogleeraren aan de universiteit alhier. VERNIEUWING VAN BRANDKRANEN. Door die strenge vorstperiode in den af- geloopan winter is het plaatsen en vernieu wen van de oud model brandkranen in de ze gemeente ongeveer drie maanden onder broken geweest. Zaterdag j.l. zijn echter de laatste der te verwisselen brandkranen, n.L die 'op da Minnebroersgraoht en Ha venkade opgeleverd. Bij de beëindiging van dit voor de brand beveiliging in de gemeente Leiden zoo be langrijke werk waren de heer Meijer, commissaris van politie en hoofd van de brandweer, alsmede de heer ir. P. C. Lin- denibergih, directeur der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij tegenwoordig. Bij deze gelegenheid heeft de heer Meijer zijn groote voldoening uitgesproken over de vlotte en accurate wijze, waarop de le vering en plaatsing der brandkranen van wege de Leidsche Duinwater Maatschappij m is geschied. De samenwerking tusschen de Politie- brandweer, Gemeentewerken, De Leidsche Duinwater Maatschappij en den aannemer, firma G. de Ruiter, heeft voor de gemeen te Leiden tot zeer mooie resultaten geleid. Ook Ir. Lindenbergh had niets dan lof voor de goede verstandhouding, waaronder deze belangrijke werkzaamheden zijn tot stand gekomen. En hiermede heeft de gemeente Leiden dan een uitrusting van brandkranen, waar op zij zich te allen tijde en in alle omstan digheden geheel kaïn verlaten. Eenige ken merkende eigenschappen van de nieuwe brandkranen zijn hun gemakkelijke, dus spoedige, aansluitingsmoigelijkbeid, groote capaciteit, terwijl zij last not least ook bij zeer strenge vorst steeds bedrijfsvaardig zijn en blijven. Dai. een en ander ook van groote beteeken is is voor de luchtbescher ming behoeft hier wel geen betoog. Op eenige uitzonderingen na hebben de aangeslotenen, die door het afsluiten van de hoofdleiding tijdelijk meestal was dit eenige uren van den zoo onontbeerlijken watertoevoer waren verstoken, zich hier in op voorbeeldige wijze geschikt. Ook de medewerking van de verschillende indu- strieele ondernemingen valt op dit punt zeer te prijzen. Bij de uitvoering van dit werk is wel zieer duidelijk gebleken, dat indien alle belanghebbenden hunne medewerking naar bahooren verleenen, zonder ernstige stoornis een goede oplevering van derge- lij'kie werken kan worden verkregen. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. In „Den Burcht" hield bovengenoemde bank gisteravond haar 30ste algemeene jaarvergadering, welke onder leiding stond van haar voorzitter, den heer W. Bink. Deze opende de vergadering met een wel komstwoord, waarbij hij den toestand der Boerenleenbank besprak in verband met de algemeene omstandigheden. Hij ging de gevojgen na, welke de internationale on- R.K. MILITAIREN-VEREEN1GING Voor ontspanning en ontwikkeling der gemobiliseerden in de R.K. Militai.en- Vereeniging van N.N. (Zalig Paschen) 10.-. Nu de Paaschtraktatie weer achter den rug is, moeten wij opnieuw beginnen met ontspanning en ontwikkeling onzer mili tairen. Alles moet geregeld zijn gang gaan. doch dat kost steeds veel. Wij worden steeds in alles goed geholpen. Wij mochten om weer te kunnen beginnen van N.N. een mooie gift ontvangen terwijl een an dere milde gever ons fijne sigaren en cigaretten toezond. Waarvoor wij steeds dankbaar zijn. Wij rekenen steeds op uw aller sympathie voor onze militairen Giften worden gaarne in ontvangst ge nomen door den directeur den zeereerw. den heer P. J. van Kampenhout, Haarlem merstraat 104, door den penningmeester, den her P. J. van Kampenhout, Haarlem merstraat 125. giro 313847 en aan het bu reau van „De Leidsche Courant". rust op de banken in het algemeen heeft gehad, doch waarbij mocht worden gecon stateerd, dat de Boerenleenbanken in ver hour.ing tot andere instellingen, hiervan weinig nadeel hebben ondervonden. De groote geldruimte is thans verdwenen, doch in verband met de moeilijke verbin dingen met het buitenland, waardoor de ondememerslust der exporteurs grooten- deels is stilgelegd was er ook weinig vraag naar gold, waardoor weer een stijgende lijn der deposito's te constateeren viel. Da rustige leiding en rentepolitiek, wel ke onze groote centrale organisatie in haar geheel voert, heeft deze voor groote schok ken bewaard en heeft haar beleggers en voorschotnemers doen medstreven naar het devies „doe gewoon, leef gewoon, werk gew oon". Na het vroegere bestuurslid, den heer P. J. van Staveren, die is overleden, te heb ben herdacht en na dank te hebben ge bracht aan den kassier en zijn assistent voor de wijze waarop het financieel beheer werd gevoerd, werd het openingswoord be- slottn Na lezing der notulen bracht de heer Kuypers als kassier verslag uit over den gang van zaken van het afgeloopen jaar en gaf vervolgens eenige toelichting op de verschillende posten, welke op de rekening en balans voorkomen. Hieruit bleek, dat de omzet steeds toenam en de tien millioen ruim overschreden werd. De renten wer den alle behoudens een kleine uitzondering behoorlijk voldaan. De algemeene toestand werkte remmend op de voorschot- en cre- dietverleening; niettemin icon rustig wor den voortgegaan en hebben de financieele result ai en die van het vorige jaar weer overschreden. Het aantal spaarders neemt toe, het ledental breidt zich uit, de omzet vermeerdert en de reserve wast aan. Be sloten werd echter met den wensch, dat het de leden persoonlijk in hun bedrijven ook beier moge gaan en het bestuur met dezelfde toewijding de leiding moge blij ven voeren. Hierna werd overgegaan tot bespreking der rekening en balans over het jaar 1939, waarna c'eze met algemeene stemmen werd goedgekeurd en vastgesteld. Besloten werd r.a enkele afschrijvingen de winst bij de reseiv» te voegen. Nadat de heeren W. Bink en A. C. van Paridon, die aan de beurt van aftreding waren, :n hun functies werden herkozen en bij de rondvraag nog eenige zaken werden besproken, werd de vergadering met dank voor de opkomst door den voorzitter ge sloten. GOUDEN PROFESSIEFEEST Op 31 Maart a.s. hoopt de Eerw. Zuster M. Liberata (in de wereld Maria Cornelia Goddijn) haar gouden professiefeest te vieren in het klooster Nazareth van de zusters Franciscanessen van Oirschot (N.B.) Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr ij v i n g. 7440. Gebrs. dr- Rijk (B. P.) Leimuiden, Heeren weg 250. Landbouwers- en veehoudersbedrijf. Venn.: J. de Rijk en Jac. de Rijk, Leimuiden. B. en W. van Amsterdam leggen den Raad een aanbeveling van curatoren der universiteit, ter benoeming van een buiten gewoon hoogleeraar voor in de praehistorie: 1. prof. dr. A. E. van Giffen te Groningen; 2 dr. C. Bursch te Leiden. Gistermiddag is de 5-jarige J. J. G. op de Ringkade met een pink bekneld geraakt tusschen een rioolput en het deksel, dat hij opgelicht had. De pink werd dermate'ge- kneusd, dat de dokter van den E. H. D. den jongen deed overbrengen naar het Acad. Ziekenhuis ter behandeling. Op de Nationale tentoonstelling te Oost- Souburg (Zeeland) behaalde de heer J. Groeneveld met zijn Blauwbont Lotharing ram een eersten met eere-prijs, de heer S. J. Bakker met zijn Havanna ram een eersten prys, beiden leden van de vereeni- ging D.S.V. alhier. De heer A. v. d. Werf, agent van politie alhier, die veel animo bezit voor het zoeken naar vogeleieren, heeft heden het eerste kievitsei uit deze omgeving gevon den in den Bosch- en Gasthuispolder en aan den burgemeester aangeboden. IN LEIDEN GEVESTIGD. G. Anema, ass. v. d. huishouding, Rijns- burgerweg 10. M. Asard en fam. rijks- klerk, Stieltjesstraat 19. M. C. Hoogstra ten—v. d. Berg, Cronesteinkade 20. H. Bor, verpleegster, Boerhaavel. 25. J. M. v. d. Bossche, dienstbode, Morschweg 14. A. den Brave, dienstbode, Breestr. 84. M. E. v. d. Breggen, 1.1. verpleegster, Staal- wijkstr. 10. D. VerbooijDronkert, Me- relstr. 9. K. Dijkhoff, ass. anorg. chem. laboratorium, Plantsoen 9a. J. v. Eg- mond, bloemenkoopman, Haverstr. 34. H G. Erlcamp en fam., Heerenstr. 148. Wed. M. v. d. Laken—Gorree, Heerenstr. 8A. J. M. v. Haastrecht, dienstbode, Breestraat 84. J. C. v. Hameren, dienst bode, Pasteurstraat 8. E. M. de Haas, dienstbode, v. Slingenlandtl. 8. A. Heij- nis, opz. rijksbureau v. drinkwatervoorz., Roodenbstr. 61. J. Hooimeijer, Zoeterw. Singel 104. L. Jagersma, dienstbode, R. er Schiekade 20. G. H. de Jong en fam., Lammensch.weg 66. M. M. Kreft, ver pleegster, Rijnsb.weg 144. Wed. A. M. WaalsKruger, Lorentzkade 52. D. N. v Malssen en fam., Jac. Catsl. 4$. J. M. Mulder en fam.. automonteur. Haven 3. W. J. Mulder, dienstbode, Aloë'aan 16. C H. H. Nagel, analiste, Volmolengr. 6. F. J. Th. Otten, verpleegster, Rijnsb.weg 39. J. A. v. Polanen en fam., timmer man, v. 't Hoffstr. 10a. J. C. M. Pouw, dienstbode, Donkerst. 19. H. M. Ringen- ber en fam., dienstbode. Vliet 29. P. A. M. v. Singerlana, costuumnaaister, Kore- vaarstr. 5. J. J. Sollie en fam., huisschil der, Verdamstr. 24. J. Spruit, L. Rijn dijk 63-65. J. B. Tebrugge en fam., touwslager, Verdamstr. 24. Th. J. Tis- seur, dekenwever, Medusastr. 16. R. Wie- kens, dienstbode, Lijsterstraat 1. A. Zei ler, dienstbode, Kaarsenm.str. 2c. UIT LEIDEN VERTROKKEN Th. J. J. M. v. d. Bogaard, Tilburg, Wil- helminapark 62 Wed. L. A. Donk-Bon en fam., Apeldoorn, Emmalaan 29 D. C. W. Boom, Oegstgeest, Boonstr. 11 S. Brommet, Amsterdam, Beethovenstr. 124 II H. E. M. Droge, Winschoten, Mr. Mod- dermanstr. 6 E. A. v. d. Eist, Zoeter- vvoude, Weipoort W. F. Th. Eygelsheim en fam., Florence, Pension Regotta II. Gautier, Delft, M. Trompstr. 6 J. Hoo- genboom, den Haag, All Piersonln. 51 N. J. Hogendoorn, Noordwijk, Emmaweg 5 H. Horsten en fam., Amsterdam, Cryns- senstr. 56 hs. A. J. H. Keiler en fam., Pladjoe N.I., BUM B. G. Koekkoek, Amsterdam, Deurloostr. 19 J. de Koning en fam., den Haag, Bergmanstr. 11 E. M. Kop, Batavia N.I., Moliskenweg 10 J. L. v. d. Linden, Bennebroek, Rijksstr. weg 101 L. Mathot, Voorburg, Ln. v. N.O. Einde 230 E. v. d. Nagel, Almelo, Asterslr. 15 H. W. Nederhoed, Eindho ven, Boschdijk 771 J. A. Polderman, Vilssingen, Lelieln. 4 H. Pos, Amster dam, Prinsengr. 1045 A. A. Rietdijk, Amsterdam, Olympiapl. 152 I J. B. Rom- Dout en fam., Amsterdam, Lutmastr. 311 K. A. Spi'okkelenburg-Rijnbeek, Lisse, Ka- naalstr. 107 M. Sepers, Zeist, 2e Hooge weg 34 L. C. Smit, Wageningen, Korten- burg 4 G. Snuif, Beverwijk, Beecksangh- laan 11 W. A. Spiering en fam., Vlissin- gen, Lelieln. 4 R. A. Sprangers, Utrecht, Ramstr. 4 B. J. Tebrugge en fam., Lei derdorp, Koningsstr. 41 B. de Tombe en fam., den Haag, Zwolschestr. 431 A. v. Tooren, Alphen a/d Rijn, Hoorn 17 L. J. J. v. Veggel en fam., den Haag, Berg manstr. 19 A. J. A. de Vroomen, Rotter dam, Boezemsingel 146a J. M. Walcka en fam., Leiderdorp, Hoogmadescheweg 37 J. L. M. H. Wijnans en fam., Amsterdam, Haarlemmerstr. 62II H. M. v. Zonne veld, Sassenheim, Hoofdstr. 149 A. J. P. Boom—Zwart, Tarakan N.I. M K. Zwetsloot, Noordwijk, v. Limb. Stierum- straat 12. Vraag: waar is een rusttent te verkrij gen voor een zieke, kosteloos of tegen klei- r.e vergoeding? Antwoord: U zoudt zich kunnen wenden tot het Wit-Gele of Groene Kruis ie uwer plaatse. Binnenland BATTERIJ LUCHTDOELGESCHUT OOR AMSTERDAM AANGEKOMEN. Zal zoo spoedig mogelijk ter beschikking van de gemeente worden gesteld. Op vragen van het Tweede Kamerlid De Jong betreffende de levering van het aan de gemeente Amsteidam toegezegde lucht doelgeschut heeft de Minister van Defensie geantwoord: Het bedoelde luchtdoelgeschut moest in net buitenland worden gekocht. De huidi ge omstandigheden zijn oorzaak, dat de leveringstermijn is overschreden en dien tengevolge aflevering aan de gemeente Amsterdam tot op heden achterwege is gebleven. Vóór eenige dagen is een batterij van vier stukken met een ruime hoe veelheid munitie aangekomen, welke zoo spoedig mogelijk ter beschikking van de gemeente Amsterdam zal wor den gesteld. Omtrent de beschikbaarstelling van de overige vuurmonden kan op dit oogenblik nog niets met zekerheid worden gezegd. Bij de bestelling is er voor zorg ge dragen, dat gelijktijdig met de vuur monden een ruime hoeveelheid munitie wordt medegeleverd. „Hbld. TABLEAU MET RINGEN GESTOLEN. Twee arrestaties. In den avond van 22 Februari jl. ver voegde zich in een goudsmidswinkel in de Eadhuisstraat te 's Gravenhage. een 23- jarige teekenaar, die een horloge in repa ratie gaf en daarop den winkel verliet. Korten tijd later ontdekte de winkelier, dat uit de etalage een tableau met 34 ze gel- en monogramringen was verdwenen. De waarde van deze ringen was in totaal bijna 400.Hoewel er dezen avond meer klanten in den winkel waren ge weest, werd de teekenaar, die reeds eer der met de politie in aanraking is geweekt, aanstonds van dezen diefstal verdacht. Een huiszoeking leverde echter geen resultaat op De ringen werden gesignaleerd en de zer dagen kwam vast te staan, dat zoowel in Den Haag als in Amsterdam enkele exemplaren waren verkocht of beleend. De recherche kreeg opnieuw aanwijzin gen tegen der teekenaar. die werd gear resteerd en thans een bekentenis aflegde. Hij verklaarde het tableau uit de etalage te hebben weggenomen, hetgeen in dit ge val voor iemand, die handig en vlug is. niet zoo heel erg mreilijk was, en het ge- stolene op straat te hebben afgegeven aan een 23-jarigeri kantoorbediende. Samen hadden ze getracht de gestolen ringen te verkoopen of te beleenen. Beide mannen zijn in verzekerde bewaring gesteld. Buitenland TOESPRAAK VAN DEN PAUS. VATICAANSTAD, 27 Maart (A.N.P.) In een heden voor 4000 geloovigen gehou den toespraak verklaarde de Paus o.m.: „Tot de gevaren die op het oogenblik de menschheid beareigen, behooren het verzet tegen de Goddelijke wetten, de ver heerlijking van de kracht, die de rechtvaar digheid en de liefdadigheid schaadt, alsme de het moreele verval en het gebrek aan vertrouwen tusschen de menschen. Zal het menschdom tenslotte de les van thans wil len begrijpen en in den terugkeer tot God den Christelijken vrede vinden, waarvan de gedachte alle geesten en alle harten achtervolgt als de herinnering aan een ver loren schat?" LEGERBERICIITEN. PARIJS. 27 Maart. (A. N. P.). Het Fran- svhe legerbericht van hedenochtend luidt: Niets te melden". BERLIJN. 27 Maart. (A. N. P.) Het op perbevel van de Duilsche weermacht deelt rr.ede, dat liet in het Westen gelukt is in het grensgebied ten Zuiden van Pirmasens verscheidene krijgsgevangenen te maken. Bovendien leed de vijand verliezen aan dooden en gewonden. Ten Noorden van Weissenburg is een vijandelijke voorpostenaanval met ver liezen afge lagen. Ondanks krachtig vijan delijk verweer door jachttoestellen en luchtafweergeschut bereikten de voor ver kenningen naar Frankrijk gevlogen toe stellen belangiijke resultaten. In den loop van 26 Maart hebben vijan delijke vliegtuigen meermalen getracht de Duitsch-Fransche grens te passeeren. Duit- sche jachtvliegtuigen verdreven de te genstanders en schoten, zonder zelf ver liezen te lijden, een Britsch Hurricane- toestel en een Fransche Morane-machine neer. DE VERWACHTE REORGANISATIE DER FINSCHE REGEERING STOCKHOLM, 27 Maart (A.N.P.) De Finsche regeering zal waarschijnlijk van daag, wanneer het parlement bijeenkomt, aftreden. Verklaard wordt, dat de leiders der verschillende partijen het eens gewor den zijn over de samenstelling eener nieu we regeering, die wellicht vandaag nog zal worden bekend gemaakt. De Finsche gedelegeerden zijn nog steeds te Moskou en de onderhandelingen zijn ge durende de Paaschdagen voortgezet. Het schijnt dat de Russen een handelsovereen komst trachten te verkrijgen, op grond waarvan Finland industrieele producten zal leveren. NIEUW FINSCH KABINET GEVORMD. HELSINKI. 27 Maart. (A. N. P.). Van daag is een nieuw Finsch kabinet gevormd. Ryti blyft minister-president. DUITSCHER NAAR BELGIE GEDESERTEERD. LUXEMBURG. 27 Maart. (A. N. P.). Te gen middernacht bemerkte de Belgische douane te Wasserbillig op de grensbrug over de Sure (Sauer) achter een beton- versperring een schaduw. Het bleek een 20-jarige. Duitsche soldaat te zijn, die zijn bajonet overgaf er zich onder bescher ming van de Belger stelde. De man is ge ïnterneerd. SPIONNAGEZAAK ONTDEKT. BRUSSEL. 27 Maart. (A. N. P.). Tegen t-en vijftal personen is een vervolging in gesteld wegens het verstrekken van in lichtingen over de landsverdediging aan het buitenland. Deze inlichtingen werden verstrekt door een der verdachten, een Belg. die op het oogenblik soldaat is. Voor de doorzending zorgde zijn vrouw en een Luxemburgsch echtpaar. LEIDEN. Woensdag. Ledenvergadering R.K. Trans portarbeidersbond „St. Bonifatius", R.K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. „St. Chrlstoffel" ledenvergade ring in „De Harmonie", 9.30 uur. Van Maandag 25 Maart (2en Paaschdag) tot en met V r Ij d a g 29 Maart a.s. nemen waar de apotheken: E B. de Metz, Lammenschansweg 4, tel. /i-553 en Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Voor Oegstgeest: Oegstgecstsche apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LEIDEN. Geboren: Elisabeth Christina dr. van G. H. v. d. Hoorn en E. C. Valentijn Elisabeth Clasina dr. van K. D. de Jong en H. Florisson Hendrik zn. van A. v. Eijgen en M. Franken Willem zn. van A. P. He op en J. C. Dijkman Petrus zn. van J. W. Snik en M. Chaudron Franciscus Jacobus Johannes zn. van J. F. Driesens en M.. S. Wiersma Ondertrouwd: S. Bcrkema jm 26 j. en E. de Water jd 29 j. Overleden: A. M. Nieuwenhuizen, hsvr. van: E. de Heer, 52 j. J. J. Marlco hsvr. van: B. L. Legemaate, 42 j. H. Poot, M, 74 j. E. v. d. Velden, hsvr. van: J. J. Meijer, 76 j. J. Schouten, M., 58 J. BRITSCH TANKSCHIP GEZONKEN. LONDEN, 27 Maart. (A. N. P.). In een Schotsche haven zijn gisteravond zestien opvarenden aan land gebracht van het Britsfehe tankschip „Daghestan" (5742 ton), lat op de Noordzee is gezonken. De kapi tein en drie leden der bemanning zijn hierbij verdronken. NOORSCH SCHIP GEZONKEN LONDEN, 27 Maart (A.N.P.). Volgens hier ontvangen berichten is het Noorsche s.s. „Cometa" (3.794 ton) op de Noordzee gezonken. Alle opvarenden zijn door een ander schip aan boord genomen en worden in een Schotsche haven verwacht. Nadere bijzonderheden omtrent de oorzaak van de ramp zijn nog niet bekend. AANVARING TUSSCHEN ITALIAANSCII EN DEENSCH SCHIP LONDEN, 27 Maart (ANP.) Twee groote schepen, het 5114 ton metende Ita- liaansche s.s. „Italo Balbo" en een Deensch vaartuig, welks naam niet bekend wordt gemaakt, zijn vanmorgen vroeg buiten de Zuidoostkust van Engeland met elkander i naanvaring gekomen. De „Italo Balbo" werd zwaar beschadigd en vroeg om assis tentie. Om 4 uur kwam een reddingboot van de kust nabij het schip. De stuurman van de reddingboot heeft gemeld, dat de „Italo Balbo" zware schade bekomen heeft aan stuurboordzijde, van voor- en achter schip. De groote mast is gebroken en de antenne onklaar geworden. Een gelukkige omstandigheid is, dat naar het schijnt, aile schade boven de waterlijn is ontstaan. Geen der opvarenden, dertig man, is ge wond. De genoemde stuurman geloofde, dat het Deensche vaartuig niet veel schade heeft opgeloopen. WOERDEN, 27 Maart. Kaas. Aanvoer 32 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. j 25—26 en 2e kwal. 22—24. Handel traag. VOORSCHOTEN, 26 Maart. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 3.80—4.20, eenden eieren 3.402.80 per 100 stuks, zoete- <aas 6064 cent en Leidsche kaas 4448 cent per kg. BOSKOOP, 27 Maart. Bloemenveiling. Rhododendron Pink Pearl 1ste soort 1.00 1.30, 2e soort 6090 cent, Rhod. Capt. Eienze 40—70 cent, Azalea 1.50—2,90, Foscititia f 0.80—1.30, Seringen S 0.70— 1 10, Andromeda 1019 cent. Mahonia 20 cent, Viburnum 40—70 cent, Cerasus Hisa- kura f 2.403.80, idem rosea fl. pl. 0.90 -1.60, Prunus triloba 3056 cent, Clema- 'u per stuk 4358 cent, Azalea per stuk 26- -42 cent. LOOSDUINEN. 26 Maart. Gdoentenvel- ling. Kaskomkommers 1ste soort 11.40 11.50. idem 2e soort f 8.70—8 GO, idem 3e soort 1 5.906.60 per 100 stuks, spinazie 57 -73 cent per 4 kg., postelein 2.25 2.40 per 6 kg.; raapstelen f 2.80. selderie f 2.20—2.40, pieter.«elie 5 per 100 bos; krolselderie f 3.— per 100 stuks, prei f 14.1015.00 en komkommerstek 1019 per 100 kg. WISS'XNOTEEKINGKN (AMSTERDAM) Londen 6 671/2 Br'iin?5 521/o Parijs 3 78'/2 Brussel 32 05/2 Zwitserland 42.24 Kopenhagen 36 40 Stockholm 44 90 Oslo 42.80 New YorkL88»/32

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3