STADS NIEUWS AGENDA DONDERDAG 21 MAART 1940 OE l.Ein.SOHF COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 s Abonrcnv/ntaprys: voor Lalden II cent per week; 150 per kwerteeL Bij onze «,|enten L0 cent per wwek; f 4.80 per kwartaal Franco per poat 199 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER 7 ZACHTER OVERDAG. De Bilt seint: Verwachting; Overwegend droog, iets kouder des •nachts, overdag iets zachter. Gedeeltelijk bewolkt. Matige, tijdelijk zwakke meest Westelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, matige W. wind, 5 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, matige W. Z. W. wind, 6 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, matige Westelij ke wind, 6 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, matige Wes telijke wind, 6 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, matige W. Z. W. wind, 8 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het centrum van de Oceaandepressie verandert weinig van plaats en ligt nog steeds in de nabijheid van Schotland. Het vult zich geleidelijk verder op. De laagste luchtdrukwaarde bedraagt ongeveer 1000 mbar. Ook in onze omgeving neemt de luchtdrukgradiënt langzaam af. Het arc tische gebied van hoogen luchtdruk over Groenland schijnt zich nog te handhaven. De berichten van Groenland ontbreken echter hedenmorgen. De nieuwe depressie, welke ver in het Westen op den Oceaan gemeld werd, vertoont weinig activiteit, v/el deed zij op de Azoren den luchtdruk weer dalen, zoodat het gebied van hoogen luchtdruk, dat aldaar lag, thans voorna melijk over de Golf van Biscaye, Frankrijk en het Westelijk deel van de Middelland- sche Zee.ligt. Voorts blijft de luchtdruk nog hoog in het Westelijk deel van Rus land. In de Randstaten vriest het nog on geveer 10 graden, overigens wordt nog vorst gemeld uit het Noorden van Noor wegen en Roemenië. In Hongarije kwamen geen temperaturen onder het vriespunt meer voor. In Zuid-Europa heerscht over het algemeen zacht en rustig weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 6.44 uur tot Vrijdagmorgen 5.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 22 Maart voorm. 1.20 en nam. 1.45 uur. Maan op 3.27 uur Donderdagmiddag. Maan onder 5.02 uur Vrijdagmorgen. Van onze Adverteerders WONINGINRICHTING G. VAN REENEN In de voormalige pastorie Breestraat 139 heeft de heer G. van Reenen zijn sinds drie jaar aan de Steenschuur 7a gevestigde zaak in stoffeering en woninginrichting overge bracht. De groote ruimte in dit gebouw leent zich uitstekend om de veelzijdigheid van de voorradige artikelen te doen uitkomen en in de drie opeen volgende kamers zoo mede in de 35 M. lange gang hebben de bezoekers ruimschoots gelegenheid over zicht te nemen van de hier geëxposeerde artikelen. Nu de schoonmaaktijd voor de deur staat, mag een bezoek hier zeker niet achterwege blijven. PAASCH-EIEREN. „Help me even". Dit is het opschrift van een leuk plaatje, dat staat afgedrukt in den Kath. Radio Gids van deze week op blad zijde 71. Een klein kind wil een eitje pak ken uit t vogelnest, niet uit hebzucht of roof, maar tot versterking van zijn gezond heid. Wie zal het kind helpen? Het bestuur van de Katholieke Kinderuitzending, afd. Leiden, maar niet zonder uw onmisbare hulp. Daarom bieden wy u deze week door de brievenbus een zakje aan. Vul dit met bronzen, zilveren of gouden vaderland- sche munt, dan koopen wij gezondheid voor het zwakke Leidsche kind. Wanneer gij de grijs-gele enveloppe op uw deurmat vindt, sla dat bericht dan niet in den wind, want in dien zak zit een va- cantie-aardigheid voor ieder kind. Want naast het zakje voor de centen, vindt gij daar een beeld van waarde. Los den rebus op. Doe hem met het geld in het zakje, waar het Paaschei op staat afgedrukt en gij kunt het geluk in uw woning verwach ten! Vlug puzzlen, puzzlendaar wordt reeds gebeld: het is een jongedame met vriendelijk gezicht, die u vraagt om de puzzle en wat geld. De dames zijn voorzien van legitimatie bewijzen. Bestuur Kath. Kinderuitzending, afd. Leiden. P. HOFSTEDE, Pr. ZAKELIJKE BIJSTAND AAN GEMOBILISEERDEN De Commissie te Leiden geïnstalleerd De burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuijzen, heeft heeft in een speciaal daarvoor belegde bijeenkomst ten gemeen tehuize een Commissie voor Zakelijken bijstand aan gemobiliseerden geïnstalleerd. De burgemeester memoreerde hoe, met volle instemming van den opperbevelheb ber van Land- en Zeemacht en van de daar voor ingestelde Centrale Commissie, de Kamer van Koophandel hem had verzocht een commissie voor zakelijken bijstand aan gemobiliseerden te Leiden in te stellen. Vele kleine zelfstandigen in nering, am bacht, landbouw, tuinderij enz., die door de mobilisatie met hun bedrijfjes in moei lijkheden zijn gekomen, weten daarmede vaak geen raad. Zij weten niet alleen geen uitweg voor de kwestie zelf, maar zeer ve len hunner weten ook niet tot wien zij zich met hun vragen moeten wenden. Ook is ge bleken, dat er velen zijn, die onbekend of onvoldoende ingelicht zijn ten aanzien der diverse instellingen, die de laatste jaren ten behoeve van kleine ondernemers in het leven werden geroepen. De commissie voor zakelijken bijstand zal deze gemobiliseerde ondernemers in de gelegenheid kunnen stellen hun moeilijkhe den kenbaar te maken en hen van advies kunnen dienen. Wanneer het betrokken geval dient te worden behandeld door één der reeds be staande organisaties voor kleine onderne mers, zooals borgstellingsfondsen, crediet- instellingen e.a., zal de Commissie den ge mobiliseerde met die instelling in contact kunnen brengen. Het verheugde den burgemeester, dat een aantal personen, die uit hoofde van hun werkzaamheden op diverse terreinen zijn georiënteerd, bereid zijn gevonden de com missie te vormen. Hierna ging hy tot installatie van de commissie over. De voorzitter der commissie, de heer P. A. van Aggelen, heeft den burgemeester de volle medewerking van de commissie toegezegd om die gemobiliseerden, wier be staansmogelijkheid door de mobilisatie on evenredig zwaar wordt getroffen, van raad en voorlichting te dienen. lederen Dinsdagavond om 7 uur zal de Commissie voor de gemobiliseerden te Lei den zitting houden op het bureau van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds voor den Middenstand, Nieuwsteeg 6, alhier. Aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland en aan de kantonne- mentscommandanten is hiervan mededee- ling gedaan. De commissie bestaat uit: P. A. van Ag gelen, voorzitter, W. Brouwer, P. W. A. van Dam, J. de Graaf, J. H. v. d. Kloot, C. R. L. Oostveen, H. Simonis, C. van Vliet en R. de With. De meisjesschool aan de Haarlemmerstraat wordt niet ontruimd. De katholieke meisjesschool aan de Haar lemmerstraat, die zou worden ontruimd voor de militairen, is voor deze, voor het onderwijs zoo noodlottige, beslissing be spaard gebleven. De militaire autoriteit heeft haar aan dacht gericht op een niet voor het onder wijs besterad gebouw, en de gemeentelijke autoriteit heeft in deze alle medewerking verleend. LEIDSCHE AMBACHTSSCHOOL. De algemeene vergadering. Gistermiddag werd in den foyer der Stadsgehoorzaal de algemeene vergadering der Leidsche Ambachtsschool gehouden, welke de laatste jaren in het gebouw der voormalige Kweekschool voor Zeevaart placht plaats te hebben. Deze vergadering werd o.m. bijgewoond door den wethouder van Onderwijs, mr. A. Tepe en door afgevaardigden van handels- en nijverheidsscholen. De voorzitter, ir. J. J. G. van Hoek, heet te allen hartelijk welkom en dankte voor de warme belangstelling door zoovelen ge toond voor het nijverheidsonderwijs in het algemeen en voor de Leidsche Ambachts school in het bijzonder. Spr. memoreerde vervolgens, dat het op 18 Maart 25 jaar was geleden, dat de heer Otto de belangen der vereeniging heeft ge diend, waarvan 22 jaar als penningmeester. Onder hartelijk applaus der aanwezigen dankte ir. van Hoek voor het veie werk, dat hij voor de Ambachtsschool heeft ge daan. Verder deelt spr. mede, dat op 8 April de heer mr. de Clercq zyn 25-jarig jubileum als bestuurslid en als secretaris hoopt te herdenken. Voorts herdacht de heer Kuyntjes in het afgeloopen jaar zijn zilveren jubileum bij het nijverheidsonderwijs. De voorz. zeide vervolgens dat het af geloopen jaar een belangrijk jaar voor de vereeniging is geweest, niet in het minst door de belangrijke uitbreiding, welke op het oogenblik in wording is. Jammer ge noeg zal de nieuwbouw door den iangduri- gen winter niet op tijd gereed kunnen zijn. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 De cember j.l. 448, terwijl 318 leerlingen zich voor den nieuwen cursus aanmeldden, waarvan er 213 werden gelaatst in de le klas. Voor het diploma van den 2-jarigen cur sus kwamen 160 leerlingen, in aanmerking, terwijl 44 leerlingen het onderwijs voor een derde jaar hebben gevolgd. Timmerlieden, die in aanmerking komen voor een diploma van de 2-jarige cmsus 27, n.l.: S. Alkemade, J. Arnoldus, C. G. Bik, P. v. Breda, P. v. d. Burg, A. v. Diemen, H. v. Duijn, J. Dykstra, J. C. Gra- per, H. Greive, P. Th. M. Hagen, P. Th. v. d Holst, M. Karstens, A G. Limburg, H. J. Mulder, A. H. J. Paardek^ -per, J. Phi- lippo, L. J. v. d. Pouw Kraan, N. Quartel, D. C. Stigter, L. v. d. Voet, T. Vonk, T. v. d. Vyver, S. v. Weeghel, B. v. d. Wiel, N. P. Winters, J. W. v. d. Zwet. Aan 2 leerlingen kan het diploma niet worden uitgereikt. Timmerlieden, die in 1939 het 2-ja- rig diploma verwierven, doch het onder wijs nog voor een derde jaar hebben ge volgd 13, n.l.: I. Arnoldus, L. M. P. v. Ber ge Henegouwen, J. A. Bogerd, G. A. v. Dorp, M. H. M. Heemskerk, W. v. Hems- bergen, W. J. Kriek, H. Kuyvenhoven, N. Liebert, J. Th M. v. Ovost, C. P. J. Paar- dekooper, P. C. v. d. Weijden, J. Zandee. Meubelmakers, die in aanmerking komen voor een diploma van dé 2-jarige cursus 5, n.l. C. A. de Haas, T. Peteri, J. Ph. de Ridder, J. Westhoek, W. L. Zitman. Aan 1 leerling kan het diploma niet worden uitgereikt. Meubelmakers, die in 1939 het 2-ja- rig diploma verwierven, doch het onder wijs nog voor een derde jaar hebben ge volgd 3, n.l. B. de Graaf, P. v. Heijningen, C. J. v. Leeuwen. Schilders, die in aanmerking komen voor een diploma van de 2-jarige cursus 11, n.l.: C. v. Groeningen, L. J. v. Resteren, H. Overduin, J. Petiet, K. H. v. d. Reijden, R. Smit, L. L. v. Tol, M. v. d. Weijden, H. v. d. Wijngaard, J. Zaagman, W. Zaalberg. Schilders, die in 1939 het 2-jarig di ploma verwierven, doch het onderwijs nog voor een derde jaar hebben gevolgd, n.l.: Chr. de Wolf. Machinebankwerkers, die in aanmerking komen oor een diploma van de 2-jarige cursus 79, n.l. N. J. J. Abspoel, D. v. Bemmel, J. J. A. van Berge Henegou wen, Th. M. Bergens, A. G. v. Beveren, H. Bloot, C. Bogerd, J. Boonders, P. Boot, H. Booy, N. H. Breedeveld, J. Brouwer, W. Brugman, C. v. d, Burg, K. Haasnoot, A. C. J. Lagas, J. Langeveld, P. Leemans, P. L. v. Delft, C. Duindam, J. W. v. Duuren, K. v. Duyn, C. J. van Eek, L. v. Egmond, I. Eikerbout, A. F. Erkelens, F. H. Friesema, J Geenjaar, C. Gordijn, F. Groenendijk, C. W. Haneveld, N. J. Jongenelen, J. v. d. Lucht, H. Maas, B. Munnik, A M. van de Putte, A. A. J. Suringa, J. A. Willemsen, D. I. Boom, W. J. v. Duist, J. J. Hoekstra, H. J. Hoogendoorn, C. v. Hoo *n, A. Horten- sius, B. Hulzebos, M. J. v. Iterson, A. Jans sen, J. L. A. Jongmans, R. L. Kallenberg, A. G. Kemp, W. J. D. I. Kingma, G. C. Kney- ber, N. D. Koers, J. Kromhout, I. v. Laar, Th. v. Leeuwen, J. A. Maryt, M. v. d. Mejj, P Mioch, J. Montanos, W. I. Passchier, S. v. d. Vegte, W. Clements, K. Neuteboom, Th. C. Nieboer, N. J. Nieuvenhuis, I. Oor beek, W. v. d. Pol, L. H. v. Rijzingen, I. C. Smits, D. v. Staden, Th. J. Uljee. Th. Ver loop, J. H. Vink, C. Vlaardingerbroek, L. Vo gelenzang, H L. Th. Vorstersmans.W. de Wit G P. v. Zijp. Aan 18 leerlingen kan het diploma niet worden uitgereikt. Ma chine bankwerkers, die in 1939 het 2-jarig diploma verwierven, doch het onderwijs nog voor een derde jaar heb ben gevolgd 21, n.l. L. C. Bik, A. Brouwer, W. de Bruin, P. A. Harteveld, J. van 't Hoog, J. M. Josemans, J. M. Koevoet, J. M. Kret, J. H. v. Leeuwen, G. N. Lemmerzaal, A. Linschooten, J. Mader, C. N. Noorder- meer, J. Petiet, J. Romanesko, M. P. Schip pers, J. Schoonenberg, H. C. Trap, P. J. IJl- jee, H. L. Vos, T H. Vos. Electriciens, die in aanmerking ko men voor een diploma van de 2-jarige cur sus 8, n.l.: J. F. Burghouwt, A. v. Duijn, W. l'Ecluse, N. v. d. Meij, Th. A. Nijssen, Th. G. O vermeer, W. C. Tijssen, J. de Wal. Aan 1 leerling kan het diploma niet wor den uitgereikt. Electriciens, die in 1939 het 2-jarig diploma verwierven, doch het onderwijs nog voor een derde jaar hebben gevolgd 2, n.l.: A. v. d. Knijff, J. v. d. Meer. Instrumentmakers, die in aan merking komen voor een diploma van de 2-jarige cursus 15, n.l.: J. M. Bos, S. v. Den deren, J. B. Engelen, P. Hagenaar, J. C. Hoek, M. Holl, J. J. Houben, J. P. Lee mans, J. J. Louwrier, C. M. Paes, W. Pieete, A. Sjardijn, C. Wassenaar, A. W. Zevenhui zen, C. M. Zitman. Instrumenmakers, die in 1939 het 2-jarig diploma verwierven, doch het on derwijs nog voor een derde jaar hebben ge volgd 3, n.l. C. J. de Cler, M. J. de Vos, P. v. Weeren. Auto- en motorherstelle r's, die in aanmerking komen voor een diploma van de 2-jarige cursus 15, n.l.: J. v. Belkum, D. J. Boterenbrood, Chr. Chrispijn, W. F. De- vilee, G. A. Eikelenboom, W. v. d. Eykel, H. Guldemond, L. Gijsman, A. Janssen, P. D. de Jong, L. J. Lens, A. de Vink, P. de Vries, K. J. Wijdeveld, J. Zwaan. Aan 5 leerlingen kan het diploma niet worden uitgereikt. Au to- en motorherstellers, die in 1939 het 2-jarig «liploma verwierven, doch het onderwijs nog voor een derde jaar heb ben gevolgd 1, n.l.: P. v. Polanen. De voorz. deed vervolgens mededeeling van de Timmerlieden: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 30 leerlingen. Th. v. Al phen, J. J. A. Berkhout, A. B. Blanken, J. H. v. d. Bly, J- L. de Boer, A. M. Döffer- hoff, H. M. v. Dril, H. v. Dyk, J. A. G. v. d. Geest. W. van den Haak, C. de Jong, S. Kanbier, B. v. Keppel, J. Koning, A. J. de Later, A. Parlevliet, G. Passchier, Th. J. Prins, N. A. M. Rodewijk, W. J. Th. Ruig- rok, A. Schellingerhout, J. Slootweg, G. Spierenburg, J. Spierenburg, J. Th. Strijk, H. A. Stuifzand, L. J. v. Tol, J. Vink, G. Wassenaar, H. E. v. d. Wijngaard. Voorwaardelijk: D. J. Kloos. Niet bevor derd: 11 leerlingen. Meubelmakers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 11 leerlingen. J v. Aken, W. v. d. Berg, P. J. H. Dexel, M. Haasnoot, C. Ketel, L. N. J. de Kier, D. J. Koome, J. H. Kruit, J. Meyer, W. F. Prins, A. L. J. v. Zijp. Voorwaardelijk: J. Burgerjon. Schilders: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 9 leerlingen. J. K. v. d. Berg, C. D v. Goeverden, C. de Jager, C. Klin kenberg, I. Kramers, J. C. v. d. Meer, M. v. d. Plas, W. H. Rietbergen, H. W. Schrama. Voorwaardelijk: D. Bekooy. Niet bevor derd: 2 leerlingen. Machinebankwerkers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 68 leerlingen. A. Arends, P. Arnoldus, E. J. Bakker, J. Bavelaar, H. Th. Beij, N. Bink, J. H. Blan ken, G. M. A. Bokern, M. W. de Bolster, P. J. Bon, C. P. Borsboom, M. J. Bredewold, C. J. op den Brouw, P. G. J. v. Dam, P. J. Driessen, A. Huysman, A. H. M. de Jung, P. v. Duyvenvoorde, J. v. Dijk, A. F. v. Er- kel, R. Geerlof, F. J. v. Geij ten beek, A. J. de Graaf, J. L. Graven, L. de Groot. J. Hermans, M. A. v. d. Horst, A. Janse. J. J. Jansen, H J. v. Kempen, T. Ouwehand, H. Planje, Jv Schipper, J. Simons, C. J. Janssen, D. de Kier, F. H. Klinkenberg, J. Klomp, J. C. van den Kommer, M. W. Kulk, A. v. d. Leeden, L. S. v. Leeuwen, W. A. C. Ligtvoet, K. v. d. Meij, F. Meyer, P. T. Mizée, A. Neuteboom, H. W. v. Oos ten, H. v. d. Ouweelen, W. v. Weeghel, E. A. Th. 't Hart, S. J. Lindhout, D. v. d. Niet, G. Pet, G. Piket, C. Pleysier, L. Schep. H. M. J. v. d. Sligtenhorst, P. Smit, P. A. G. Spierings, P. G. M. v. Velzen, P. v. Vliet, A. de Vogel, C. A. Vreeburg, M. Wasse naar, M. J .Wijsman, J. P. Zandvliet, J. v. Zonneveld. Voorwaardelijk: L. J. L. Beijer, J. Bro- caar, J. Dijt, A. Goossens, G. L. J. Kloos, Th. A. Lamboo, P. C. Leemans, H. W. E. Ziens. Niet bevorderd: 25 leerlingen Electriciens: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 6 leerlingen. J. Feen- stra, H. Kanbier, A. C. J. Kooloos, J. Oos- terveer, E. Quist, Th. E. de Zwart. Voorwaardelijk: J. W. C. Beke. Niet be vorderd: 6 leerlingen. Instrumentmakers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 9 leerlingen. D. Bergman, D. v. d. Bos, A. J. Hansen, J. v. d. Heiden, A. L. v. Heyst, C. A. de Jong, A. Noort, Th. W. M. Swaak, P. de Vries. Voorwaardelijk: W. v. Pruisen. Auto- en Motorherstellers: be vorderd van de le naar de 2e klasse: 15 leerlingen. P. G. Boekwijt, J. J. Borst. C. G. Bull, C. Buurman, G. van Duyn, H. B Fontein, B. ten Haken, A. v. d. Klugt, G. Meester, W. M. Post, J. de Ridder, W. Smit, A. Vonk, J. Voorwinden ,G. v. Wouden berg. Voorwaardelijk: N. A. Blom, A. V. Otto. Niet bevorderd: 8 leerlingen. Het einddiploma van de Vakavondschool verbonden aan de Ambachtsschool werd uitgereikt aan 58 leerlingen, n.l.: Voor bouwkundig teekenen: C. L. v. Dam, Leiden, D. v. Delft, Noordwyk aan LEIDEN. Donderdag, Bureau-zitting R.K. Reclassee- rings vereeniging, St. Vine.-ges! Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur m De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 16 tot en met Vrijdag 22 Maart as. waargenomen door de apotheken: G. i-ï. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en G. Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8. tel. 26274. Zee, H. v. Driel, Leiderdorp, C. de Groot, Voorhout, D. Hazenoot, Noord wijk aan Zee, H. M. Heemskerk, Leiden, C. Koekebakker, Leiden, G. de Vries, Leiden, J. C. Zuyder- duyn, Katwijk aan Zee. Meubelteekenen: O. P. v. d. Heuvel, Noordwijk-Binnen, C. Veerman, Leiden, K. J. Verbiest, Leiden. Stoffeeren: D. Jacobs, Leiden, N. Stikke- lorum, Leiden. Hout-, marmer- en decoratieschilderen: J. Hortensius, Koudekerk, W. Theil, Was senaar, H. A. Vis, Leiden, A. v. Wilsum, Zoeterwoude. Smids- en werktuigkundig teekenen: J. de Bree, Leiden, N. J. Duynhoven, War mond, D Gijsman, Leiden, A. v. Haasteren, Leimuiden, W. Sloos, Leiden, K. Vreeken, Leiden, Ph .Wassenaar, Leiden. Motorentechniek: N. P. l'Ami, Rijnsater- woude, J. v. Beele, Katwijk aan Zee, G. Blok, Katwijk aan Zee, L. Candido, Leiden, J. Th. Castelein, Roelofarendsveen, D. Cor- nelisse, Oegstgeest, J. Hanselaar, Leiden, A. J. Ipenburg, Voorschoten, E. J. M. Knelan- ge, Rijnsaterwoude, H. J. Larrewijn, Lei den, J. Lit, Leiden, C. P. Omtzigt, Leiden, A. M. Oude Alink, Leiden, J. J. P. v. d. Post, Leiden, K. ter Schuur, Noordwijk- Binnen, J. Teske, Leiden, M. Tuurenhout, Leiden, T. Verbree, Sassenheim, A. J. Ver hoogt, Leiden, J. W. Wessel, Rijnsburg, W. Wijnholts, Hoofddorp. Autogeenlasschen: D. Been, Leiden, F. v. d. Berg, Noord wijk aan Zee, L. Beumer, Leiden, C. E. Homberg, Leiden, E. A. Hom berg, Leiden, P. v. Wijk, Leiden. Electrisch lasschen: J. H. A Bredewold, Leiden, J. Jongbloed, Sassenheim, G. Meijer, Oude-Wetering, Chr. Ph. Rozier, Leiden, H. J. Visser, Leiden, G. Weenink, Leiden. Hierna deed de voorz. eenige mededee lingen over de verschillende cursussen, welke op de school buiten de reeds ge noemde vakken worden gegeven. In dit verband noemde spr. den textielcursus en de vakopleiding. Spr. richtte vervolgens woorden van ge- lukwensch tot degenen, die het diploma behaalden en maande hen aan voort te blijven studeeren, ijverig te zijn, ook wan neer zij eenmaal een betrekking hebben gevonden Verder maande spr. hen aan daarnaast in vrijen tijd open oog te heb ben voor gepast vermaak, voor natuur, schoonheid en kunst. Hierna werden de behaalde diploma's uitgereikt, terwijl een viertal jongens bij zonder werden onderscheiden wegens voor- beeldigen ijver en gedrag. De gelukkigen waren: S. Alkemade, tim merman, Chr. de Wolf, schilder, F. Groe nendijk en M. v. d. Mey, beiden machine bankwerker De voorz. feliciteerde deze prijswinnaars en stelde hen allen anderen ten voorbeeld. De directeur der school, de heer G. E. E. Kuyntjes, richtte zich vervolgens tot c!e ge slaagde leerlingen der school en sprak den wensch uit, dat het bereiken van deze eer ste sport op de maatschappelijke ladder voor allen een aansporing moge zijn om op de op school verkregen kennis voort te bouwen en zoodoende zoo hoog mogelijk op deze ladder te stijgen. Spr. dankte den voorzitter vervolgens voor de vriendelijke woorden tot hem en de leeraren gericht. Namens de gediplomeerde leerlingen werd tenslotte het woord gevoerd door R. Smit, die op de gebruikelijke wijze dank zegde voor het genoten onderwijs. Hierna werd de bijeenkomst gesloten en begaven bestuur en ouders van leerlingen zich naar de school om de werkstukken der leerlingen in oogenschouw te nemen. VEREENIGING „OUD LEIDEN". Gisteravond hield de Ver. „Oud Lei den" een vergadering in het Stedelijk Mu seum ,,de Lakenhal", onder voorzitterschap van prof. H. A. Idema. Deze heette de talrijke aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder den direc teur van het Rijksmuseum van Oudheden, di. W. D. v. Wijngaarden en zyn staf van medewerkers. Spr. dankte daarna voor het beschikbaar stellen der zaal. Vervolgens hield de heer C. A. J. von Fry tag Drabbe, hoofd van den opnemin^s- dienst bij den Topografischen Dienst zijn aangekondigde voordracht met lichtbeel den over de foto in dienst van de Lucht vaart. Van deze voordracht gaven we reeds eerder een uitvoerig verslag. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7268. Lederwarenfabriek van der Horst N.V., Leiden, Os- en Paar- denlaan 41. De statuten zijn gewijzigd. De heer W A. O. Bilger is thans eerste di recteur; de heer H. C. vander Horst, twee de directeur. De heer Th. Zouteriks, res. le luitenant bij het 17e Regiment Infanterie, is bevor derd tot reserve-kapitein. LEIDSCHE GOUD- EN ZILVERHANDEL v. R0SSUM DU CHATTEL EN DRIESSEN BREESTRAAT 95 Buitengewoon uitgebreide keuze RINGEN MET BRILLANT EN DIAMANT in prijzen van 10.— tot 1000.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2