KERKNIEUWS RECHTZAKEN Laatste Berichten Bii,rflerlijke Stand Marktberichten WOENSDAG 20 MAART 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTF Bf.AD - PAG. 3 Aangezien de Gemeente-commissie der Ned. Herv. Gemeente alhier voor 1940 geen gelden beschikbaar gesteld heeft ter ver vulling der 9e predikantsplaats (vacature ds. M J. Punselie, die met 1 Mei met eme ritaat gaat) zal voorloopig in deze 9de pre dikantsplaats niet voorzien worden. UIT LEIDEN VERTROKKEN C. M. J. Bergman, Warmond, Warmun- dastraat 2 D. v. d. Blom en fam, Schie dam, Bilderdijkstraat 45a L. Boom, den Haag, Vogelkersstr. 1 A. P. J. Coenen, Voorschoten, Papelaan 108 M. G. Colin, den Haag, L. v. Meerdervoort 787 W. A. Couzy en fam., Arnhem, Huygenslaan 69 Wed. M. J. W. L'OrtyeDelsing en fam., Oegstgeest, Koninginnelaan 12 E. A. Drost, Rotterdam, Boompjes 76a L. J. A. v. Dijk, Oegstgeest, Haarl.trekvaart 17 A. J. M. de Groot, Oegstgeest, Koninginnel. 12 A. Hamzah, Ned. Indië C. Helder en fam., Rotterdam, Abr. Kuypersl. 97 H. Hut, Rotterdam, Gordelweg 83a P. H. Janssen, den Haag, Kijkduinschestr. 80 E. de Jong, Schiedam, Ch. de Bourbonstr. 21 L. de Jong en fam., Schiedam D. v. Was- senaarstr. 23 C. Kapteijn, den Haag, Eer beeklaan 1 M. Kasper, Amsterdam, v. Beuningenstraat 421 J. M. J. Kersten, Amsterdam, P. C. Hooftstr. 14 bov. Wed. E. VerlindKettenis, Zoeterwoude F 7 Wed. M. v. PuttenKiel en fam., Leider dorp, v. d. Valk Bouwmanweg 17 S. Klif fen, den Burg, Wilhelminal. 13 D. Knip, Noordwijk, Hoofdstraat 70 J. M. v. Leeu wen, Katwijk, Parkl. 313 M. G. v. Leeu wen, Amsterdam, Sarphatistr. 149bov. M. Mallé, Villach Oos, F. J. M. Meijers, Valkens waard, Luikerw. 68 C. L. M. v. d. Möhlen, Oegstgeest, Rhijngstr.weg 38 M. J. Th. Nota, Oegstgeest, Terweeweg 51 J. v. Oei en fam., Noordwijk, Q. v. Uf- fordstraat 26 Wed M. Brieërv. d. Oever den Haag, Esmoreitplein 32 Ch. L'Ortye, Oegstgeest, Koninginnelaan 12 A. L. Plan je, den Haag, Laan v. Meerdervoort 787 C. v. 't Riet, Odoorn, p. a. Lunsing J. M. L. Ruis, den Haag, Stortenbeker straat 182 F. M. M. Sporre en fam., Arn hem, Breitner 45 J. Stipdonk, Hilversum, Kolenstraat-15 G. W. P. Stoutenbeek, Be verwijk, Zeestraat 103 J. M. C. Sülzle, Amsterdam, Chr. de Wetstraat F31 J. J. Theron, Zuid-Afrika J. A. Tolenaar, den Haag, L. Nieuwstraat 5 L. A. Truijers en fam., den Haag, Gouverneurl. 250 E. M. Verbooij, den Haag, v. Ostadestr. 340 W. B. Verbrugge, Oegstgeest, Regentesse- laan 33 H. A. Weber, den Haag, Amber- boomstraat 21 W. J. M. v. d. Weijden, den Haag, Benoordenh.weg 195 G. F. Wilmink, Goes, Geraniumstraat 10. IN LEIDEN GEVESTIGD J. H. O. Ballintijn, huif) i/d huish., Boer- haaveln. 14 G. M. v. Berge Henegouwen, hulp i/d huish., Hoogewoerd 169 P. S. Blom, Rapenburg 103 W. J. v. Diemen en fam., depothouder broodfabr., Oude Rijn 44a Q.. H. Doeswijk en fam., land bouwer, Bosch en Gasths.polder 4 G. v. Geer, Waterstg. 4 Chr. Th. Th. M. de Groot, dienstbode, Witte singel 92 R. J. v. Helsdingen, Oude singel 112 F. D. J. v. d. Hoeven, Vondelln. 42 C. W. A. v. Koperen en fam., glazenwasscher, Molen- steeg 18 A. v. d. Lelie, J. v. Goyenkade 2 A. L. Ch. Muller, steno typiste, Hout laan 29 H. J. G. Postel, Houtstr. 7 B. Pijnakker, varensgezel, K. Langestr. 16 P. W. de Rooi, Rijnsb.weg 144 J. Roos, serveuse, Steenstr. 27 H. Schalkwijk en fam., Morschkade 15a J. Thurin, hulp i/d huish., Oude singel 98 N. v. d. Walie en fam., letterzetter, v. Bemmelenstr. 28 D. Wassenaar, lakspuiter, Oude Rijn 9a J. v. d. Werf, ziekenverzorgster, de L. de Kanterstr. 2 J. J. v. d. Zant, handels bediende, Tesselsch.str. 1 C. W. Zirkzee, dienstbode, H. Morschweg 108. UITVAART EN BEGRAFENIS PATER L. SCHUURMAN. Gisteravond zijn in de H. Sacraments kerk te Gouda de Metten gezongen, waar bij zeer velen tegenwoordig waren. Vanmorgen werd na de Lauden de plech tige H. Mis van Requiem opgedragen door een broer van den overledene, den wel- eerw. pater W. Schuurman O.P. uit het klooster te Langeniboom, met assistentie van den weleerw. pater J. Tesser O.F.M. uit Leiden en den weleerw. pater C. Spruit, kapelaan der rectoraalskerk als subdiaken. Ook deze plechtigheid werd bijgewoond door vele confratiters van den overledene uit Gouda en van elders. Hierna werd het stoffelijk overschot naar het klooster-kerkhof te Katwijk ver voerd. In volg-auto's hadden plaatsgeno men familieleden, de rector B. Tennissen O.F.M. en kapelaan C. Spruit O.F.M. van de H. Sacramentskerk. Bij de plechtigheden in de kapel van het Missie-co lege en op de begraafplaats was agens de directeur van het college de zeereerw. aeergeL pater dr. I. Onings, met assistentie van de weleerw. paters A. Duynstee oud-kapelaan te Gouda) en C. Spruit (kapelaan te Gouda), als diaken en subdiaken. Talrijke mede-broeders er is deze week te Katwijk een retraite voor de paters begeleidden het stoffelijk omhulsel van ham confrater naar het graf en zongen de indrukwekkende liturgische gezangen. Vertegenwoordigd waren bij de uitvaart het kerkbestuur van de „Harte- brug" te Leiden en dat van de St. Francis- curparoohie te Nijmegen. HAAGSCH GERECHTSHOF Van oneerlijke concurrentie vrijgesproken. Aan een Leidschen handelaar in fornuizen, A. J. H., was oneerlijke mede dinging ten laste gelegd, waarvoor hy door den politierechter te Den Haag veroor deeld was tot 30.boete, subs. 30 dagen hechtenis. Dë Leidsche handelaar berustte niet in dit vonnis en ging in hooger beroep bij het Hof. Hoewel de procureur-generaal bij uit Hof bevestiging van het vonnis had ge vraagd, heeft het Hof vandaag het vonnis van den politierechter vernietigd en H. van het ten laste gelegde vrijgesproken. Heling van militaire haver. Hoogere straf opgelegd. Een inwoner van Warmond had eeni- ge zakken haver gekocht van zekeren S., welke gestolen waren van het Rijk en waardoor hij zich schuldig had gemaakt aan heling. Wel had verdachte betoogd niet te heb ben geweten, dat de haver gestolen was. maar dit excuus was verworpen, omdat hij de haver vlug over gestort had in andere zakken. De politierechter had verdachte deswege veroordeeld tot een maand gevan genisstraf, maar de procureur-generaal had het feit zoo ernstig gevonden, dat hij, in hooger beroep, twee maanden gevangenis straf had geeischt. Het Hof, uitspraak doende, veroordeelde verdachte hedenmorgen tot twee maanden gevangenisstraf. Herrie op het vliegveld Valkenburg Een arbeider, J. H. Buit Leiden, die werkzaam was op het vliegveld Valken burg, had ruzie gekregen met een voorman uit Katwijk aan Zee, zekeren v. d. B., over een tariefkwestie. De ruzie was zoo hoog geloopen dat verdachte v. d. B. een klap gegeven had. De politierechter had ver dachte daarvoor veroordeeld tot twee we ker gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een geldboete van 10 subs. 10 dagen. Verdachte was van dit vonnis in hooger beroep gekomen bij het Haagsche Hof, al waar de procureur-genei aal bevestiging van dit vonnis had gevraagd. Het Hof was van meening, dat deze straf te licht was en veroordeelde verdachte tot twee weken gevangenisstraf. Het autorijden op Zondag; de geldboete verdubbeld. C. van S. uitLeids chendam had op een der benzinelooze Zondagen in October gereden met zijn auto. Hij ging zyn var kens voeren, vertelde hij en gebruikte daar een vrachtauto voor, zooals hij meende. Het was echter geen vrachtauto, maar een luxe-auto waarvan de zittingen weggeno men waren. De politierechter had verdachte deswe ge veroordeeld tot een geldboete van ƒ30, subs. 30 dagen, maar de procureur-generaal had het feit zoo ernstig gevonden, dat hij een geldboete had geëischt van ƒ60 subs. 60 dagen. Het Hof legde hedenmorgen een geld boete op van 60 subs. 60 dagen. Zekere S. uit Leiden had eveneens op een Zondag auto gereden en wel op de Prinsessekade te Leiden. Hij wilde zijn auto alleen maar even naar de garage bren gen had hij verteld. Ook dit mocht niet en daarom had de politierechter hem veroor deeld tot een geldboete 'an 50 subs. 50 dagen, van welk vonnis verdachte in hoo ger beroep gekomen was. De procureur-ge neraal had bevestiging van het vonnis ge vraagd en het hof achtte eveneens geen ter men aanwezig om het vonnis te wyzigen. Valsche oormerken voor biggen. De veehouder W. C. v. d. V. te A1 p h e n a. d. R ij n was door de Haagsche Recht bank veroordeeld tot twee maanden gevan genisstraf, omdat hij valsche oormerken op zijn varkens had aangebracht. Hedenmor gen stond hij in hooger beroep terecht voor het Haagsche Hof. De procureur-generaal begreep niet waarom verdachte in hooger beroep geko men was, want het feit is zeer ernstig. Ver dachte had zelfs een instrument gemaakt om de oormerken deskundig aan te bren gen. De merken zijn het eenige middel om een goede controle toe te passen. Gaat een ieder op eigen houtje dan varkensmerken aanbrengen dan wordt het een janboel en is controle onmogelijk. Spreker vroeg daar om bevestiging van het vonnis der recht bank. De verdediger, mr. Goudsmit uit Leiden, wees op de diverse moeilijkheden die verd. achter den rug heeft. Bij een onvoorwaar delijke gevangenisstraf komt het bedrijf van verdachte ernstig in gevaar. Vonnis over 14 dagen. Lichamelijk letsel door schuld. De veehouder A. v. d. W. uit Hazers- w o u d e, moest met zijn auto een open gebroken weggedeelte passeeren te Voor schoten. Uit tegenovergestelde richting kwamen twee fietsende dames aan, die voorrang hacjden. Aangezien verdachte toen doorgereden was, had hij een der da mes, de verpleegster R. C. Kol, aangereden, waardoor deze ernstig werd gewond. De Haagsche rechtbank had v. d. W. des wege veroordeeld tot veertien dagen hech tenis, van welk vonnis hij hedenmorgen in hooger beroep terecht stond. Verdachte voerde thans tot zijn verdedi ging aan, dat hij vee in zijn vrachtauto ver voerde en dat hij daardoor niet zoo snel kon stoppen. De procureur-generaal was de meening toegedaan, dat verdachte de wielrijdsters tijdig genoeg had gezien en dus tijdig had kunnen remmen. Het is absoluut zijn schuld, dat deze ernstige aanrijding is geschied en spr. vroeg daarom bevestiging van het vonnis der rechtbank. Uitspraak over 14 dagen. Koolteerkwestie Een reiziger uit Leiden zou van een firma te Monster 200 liter koolteer hebben verduisterd en de Politierechter had hem deswege veroordeeld tot een geldboete van ƒ20 subs .20 dagen. In hooger beroep had de procureur-generaal verschillende ver zachtende omstandigheden laten gelden en een geldboete geëischt van f 10 subs. 10 dagen, tot welke straf het Hof verdachte veroordeelde. De verzwegen kamerhuur. Zekere V. uit Leiden had 358 te veel ondersteuning ontvangen .doordat hij week na week had opgegeven geen inkomen te hebben, terwijl hij in werkelijkheid ver schillende jaren lang een kamertje had "verhuurd, maar deze inkomsten had ver zwegen. Wegens steunfraude had de Politierech ter hem veroordeeld tot vier weken gevan genisstraf, welke straf de procureur-gene raal in hooger beroep bevestigd wilde zien. Het Hot hield rekening met het gunstiee rapport en veroordeelde V. tot een voor waardelijke gevangenisstraf van vier we ken met drie jaar proeftijd en een onvoor waardelijke geldboete van f 10 subs. 10 dagen. Vodden vodden. A. van Ilorrenkoopman te Leiden, had. toen hij van mej. P. te Alkemade geen vodden kreeg, op een gegeven mo ment van onoplettendheid van die juf frouw, de vodden toch maar mee genomen. „Gekocht van een onbekende", had ver dachte aangevoerd. Zoowel de Politierechter als in hooger beroep de procureur-generaal hadden dit excuus niet aanvaard, temeer niet, daar verdachte reeds diverse veroordeelingen achter den rug heeft en de eisch was dan ook geweest drie weken gevangenisstraf. Het Hof legde deze straf hedenmor gen op. Binnenland SCHETSEN VAN KALVEREN. Wij vernemen van officieele zijde, dat met het schetsen van kalveren weder zal worden aangevangen zoo mogelijk in de laatste week van Maart, in ieder geval met ingang van 1 April a.s. De gewichtsgrens boven welke de kalve ren van een identiteitsbewijs voorzien die nen te zijn zal worden verlaagd van 200 op 175 K.G. VELDKAPEL OP HISTORISCHE PLAATS In het Brabantsch-Kempische dorp Hoo ge en Lage Mierde, ter plaatse De Hoef, is een veldkapel ter eere van St. Willibrord verrezen. De bouw dezer kapel herinnert aan het feit, dat de vaderlandsche heilige op De Hoef heeft vertoefd. Het kapelletje wordt met Beloken Paschen plechtig inge zegend. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Vanmiddag om één uur is op den Rijks straatweg te Gorssel de achtjarige scho lier Henk Brugman door een truck met trailer, bestuurd door den chauffeur B. J. J. uit Zwolle gegrepen en op slag gedood. Het lijk is door de politie in beslag geno men. WADDINXVEENSCHE SCHOOL KWESTIE Voor Gedeputeerde Staten Ged. Staten van Zuid-Holland hebben be handeld het beroep van het bestdur der Her vormde school te Waddinxveen tegen het besluit van den Raad dier gemeente, waar bij afwijzend is beschikt tot medewerking voor de stichting van een tweede school. Als gevolmachtigde voor het schoolbe stuur trad op de heer J. C. Ligtvoet, die er op wees', dat de Kroon op 7 October 1938 heeft bepaald, dat de Raad medewerking moest verleenen voor de stichting van een school. Het gemeentebestuur heeft daarop toen een oud gebouw aan den Onderweg be schikbaar gesteld met 5 lokalen. Aangezien het leerlingental ongeveer 280 bedroeg, was deze beschikbaarstelling dus niet voldoende, en daarop heeft de Raad nog 2 lokalen van de openbare school op een afstand van een kwartier, in bruikleen afgestaan. Later, op 8 Augustus 1939, heeft de Raad besloten aan het gebouw aan den Onderweg nog 2 lokalen bij te bouwen, doch dit be sluit is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Aangezien het schoolbestuur echter een definitieve oplossing wenschte, is op 25 Augustus de aanvraag voor een nieuwe school ingediend, welk verzoek op 16 No vember evenwel door den raad werd afge- l Daarna zette wethouder Herft het stand- MALLEGATSLUIS, RABATBRUG EN GOUWESLUIS Beheer, onderhoud en later eigendom gaan aan de provincie over De regeering acht het gewenscht, dat by de provincie Zuid-Holland in beheer en onderhoud worden overgebracht de rijks- sluis en -bruggen in de waterweg van Amsterdam naar Rotterdam, in de ge meente Gouda, met bijbehoorende werken. Tevens dient te worden overgebracht een tot die waterweg behoorend gedeelte water, met landhoofd en schutkolkmuur, in de gemeente Alphen aan den Rijn. Ingevolge de Waterstaatswet heeft zij thans een wets ontwerp ingediend, waarin zij een en ander voorstelt. In de toelichting op het ontwerp, merkt de minister van Water staat, ir. Albarda, op, dat reeds eerder, n.l. by de onteigeningswet, voor het maken van een scheepvaartverbinding tusschen Hol- landsche IJsel en Gouw is medegedeeld, dat het in de bedoeling lag te zijner tijd te bevorderen het beheer en onderhoud van de Mallegatsluis en de Rabatbrug bij Gou da en de Gouwesluis onder Alphen aan den Rijn naar de provincie Zuid-Holland over te brengen. De provincie had zich daartoe reeds bereid verklaard. De nieuwe scheep vaartverbinding is inmiddels in gebruik ge nomen en thans is met de provincie over eenstemming verkregen omtrent de vol ledige voorwaarden, waaronder de over brenging, in beheer en onderhoud kan ge schieden. De provincie zal voor het gebruik of genot van de kunstwerken nimmer rechten heffen, in welken vorm ook. Het Rijk zal aan de provincie uitkeeren als vergoeding voor de over te nemen lasten van bedie ning en onderhoud een som ineens van 506.000. Dit bedrag is berekend naar de op 23.000 gestelde jaarlijksche kosten van onderhoud en bediening, gekapitaliseerd tegen de penning 22. De benoodigde gelden zullen alsnog op de begrooting voor 1940 worden aangevraagd. Het ligt in de bedoeling om na de over brenging van het beheer en onderhoud ook de eigendom van de genoemde werken aan de provincie over te dragen. punt van het gemeentebestuur uiteen. Spr. merkte op, dat door de wijze, waarop een oplossing was gevonden, het gemeentebe stuur heeft voldaan aan het Kon. besluit. Er is volgens het gemeentebestuur geen enkele reden om het verzoek voor een nieu we school in te willigen, ook niet, al doet men het tegenover oningewijden voorko men, alsof de Ned. Hervormden in Wad dinxveen zouden worden achtergesteld. Want naast de twee andere bestaande chris telijke scholen, waarvan ongeveer de helft der leerlingen Ned. Hervormd is, bezit Waddinxveen ook nog 2 openbare scholen met ongeveer 300 leerlingen, die zoo goed als allen Ned. Hervormd zyn. Spr. noemde de geheele actie onverkwik kelijk en durfde te zeggen, dat ongeveer 80 pet. van de Waddinxveensche bevolking van deze actie absoluut niet is gediend. De beslissing van Ged. Staten volgt later. Buitenland TEGEN DE FRANSCHE COMMUNISTEN. PARIJS, 20 Maart. (A.N.P.) De Fran- sche krijgsraad heeft vanochtend een aan vang gemaakt met de behandeling van de zaak tegen 44 voormalige communistische afgevaardigden, waarvan er negen voort vluchtig zijn, die bij verstek zullen terecht staan. Over de voortvluchtigen kan de doodstraf worden uitgesproken. NIEUWE LUCHTAANVAL OP SYLT. KOPENHAGEN, 20 Maart. (A. N. P.). Uit Toender wordt gemeld, dat men van morgen tegen 9 uur een nieuwe luchtaan val op het eiland Sylt heeft waargenomen. Men hoorde zeer krachtige ontploffingen en hevig schieten. De aanvallen, die ongeveer een uur duurden, zijn naar men meent uitgevoerd in zes achtereenvolgende perioden. KOPENHAGEN, 20 Maart. (A. N. P.). Volgens berichten van het Deensche eiland Romoe hebben twee Britsche vliegtuigen tijdens een hedenochtend ondernómen aan val acht bommen op Sylt laten vallen. Zoodra de Britsche bommenwerpers ver schenen, stegen van het eiland en van het vasteland Duitsche gevechtsvliegtuigen op, die den strijd met de aanvallers aan bonden. Toen de Britsche machines het laatste gezien werden, bevonden zij zich boven de Noordzee en trachtten zij door aller- 'ei manoeuvres de aanvallen der Duit sche vliegtuigen te doen mislukken. SCHENDING VAN DEENSCH GEBIED. KOPENHAGEN, 20 Maart. (A. N. P.). In een bericht uit Esbjerg, waarin melding gemaakt wordt van schending van Deensch rechtsgebied door Britsche vliegtuigen tij dens den luchtaanval op Sylt, zegt het Duitsche Nieuwsbureau, dat als gevolg van de explosies de ruiten der huizen in Huidesande (Denemarken) zijn gesprongen De beweerde succesvolle Britsche lucht aanval op het eiland Sylt, aldus het D. N. B. ontpopte zich hiermede als een aanval tegen neutraal Deensch gebied. Heel openlijk spreekt men thans in vele Deensche kringen, zoo vervolgt het D. N. Bvan stelselmatige aanvallen op Deensch gebied. Het heeft groot opzien gewekt, dat de Engelschen ook vanmorgen weer Deensch gebied hebben geschonden. Voorts wordt bekend, dat vannacht tot tweemaal toe bommen zijn terecht gekomen in het Deensche Huidesande. Een Deensche on- LEIDEN. Geboren: Wilhelmus Petrus Jozef, z. van W. H. v. Steyn en J M. v. Latum Hendrik Nicolaas Theodorus, z. van H. v. d. Water en M. J. v. Hooidonk Daniël, z. van R. Hogewcning en M. J. Münzer Louise Maria Berendina, d. van C. W. J. Janssen en L. A. A. Duyts Antonius Ja cobus Jozef, z. van J. A. v. Berge Hene gouwen en P. C. v. Wetten Albertus Cornells Jozephus, z. van A. v. Dijk en C. Th. de Boer. Gehuwd: J. H. Teeuwen jm. en C. H. Karstens jd. Overleden: L. A. Dijksman m. 66 J. J. A. G. Zomer zn. 30 j. A. v. d. Lin den wed. van J. Zwemstra 78 j. J. Kruijt m. 42 j. D. B. Gaykema m. 74 j. W. C. E. v. Altenburg hsvr. van E. M. Aspe- slagh 67 j. .-•erzoekingscommissie begeeft zich naar de plekken waar de bommen zijn neerge komen. KOPENHAGEN. 20 Maart. (A. N. P.). Ihans wordt gemeld, dat het vliegtuig, waartegen vanuit Esbjerg gisteravond een waarschuwingsschot is gelost. gebruik heeft gemaakt van zijn machincgwcer, v, aarschijnlijk tegen het Deensche lucht doelgeschut en het Deensche zoeklicht, welke echter niet getroffen werden. Onge veer te middernacht hebben de bewoners van Oelgod in Westelijk Jutland boven de heide van Vallund ontploffingen gehoord, vanmorgen werden bomkraters op de hei de nabij Oestergaarde ontdekt. Er werd geen schade aangericht. VERORDENING TOT BESCHERMING DFR JEUGD. BERLIJN, 20 Maart. (A. N. P.). De rijksminister van binnenlandsche zaken heeft een verordening uitgevaardigd tot be scherming der jeugd, welke bepaalt, dat personen beneden achttien jaar zich tijdens de duisternis niet in straten en op pleinen mogen bevinden. Het bezoek aan café's en dancings, bioscopen en cabarets, is aan deze jongemenschen na negen uur des avonds verboden, indien zij zich niet in ge zelschap bevinden van een opvoeder. Het gebruik van sterken drank is aan jonge lieden in café's verboden. Voorts wordt al len personen beneden achttien jaar verbo den in het openbaar te rooken. LEIDEN, 20 Maart. Vee Ter vee markt aangevoerd: 2 Slieren. Prijzen per stuk: 125 Kalf- en melkkoeien ƒ200290, handel tamelijk vlot. 157 Varekoeicen e.a. 120190, handel matig. 42 Vette koeien 190285, 6080 et. per K.G. (schoon ge wicht) handel matig. 7 Vette kalveren. 282 Nuchtere slacht- en fokkalveren ƒ58, handel tamelijk. 50 Vette schapen ƒ2234, 148 Weideschapen 1418, Vette en zuig- lammeren 300 stuks, ƒ1826, handel vlug. 95 Lammeren. 24 Zeugen ƒ6080, 191 Mestvarkens ƒ2442, 163 Biggen 14—19, 3 Paarden. 6 Bokken en geiten, handel vlug. Kaas. Aanvoer 19 partijen. Goud- sche kaas le soort 2628e id. 2e soort 24 25 per 50 K.G. Leidsche kaas 3 partijen, geen noteering. AMSTERDAM, 20 Maart. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 305 Vette kalveren: Prijs per K. G. levendge wicht, le kw. 8692 ct., 2e kw. 7682 ct., 3e kw. 6674 ct. (enkele hooger. Prijzen per stuk: 198 Nuchtere kalveren ƒ69, 151 Varkens 7073 ct. (enkele hooger) per K G. slachtgewicht. Aangevoerd 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Vette kalveren ruime aanvoer, handel vlug, prij zen hoog. Nuchtere kalveren aanvoer ma tig, handel vlug, prijzen constant. Varkens aanvoer matig, handel zeer traag, prijzen onveranderd. VOORSCHOTEN, 19 Maart Vrije veiling. Kippeneieren ƒ4.805.40, kuikeneieren ƒ4.104.50 per 100 stuks. Konijnen per stuk 0.301.50, Leidsche kaas 4448 ct„ zoete kaas 6468 ct. per K.G. WOERDEN, 20 Maart. Kaas. Aanvoer 2'J partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 27 —29, 2e kw. 25--26. Handel traag. BOSKOOP, 19 Maart. Bloemenveiling. Witte amandelen 2130 ct., Forsiyh 70 100 ct., Azalea 1.103.50, Seringen 5075 ct., Rhod. Pink Pearl le srt. 11.50, 2e soort 0.601.Rhod. Catawbremi 60 75 ct. Cerasus Hasakura 35.10, Ro sea fl. pl. 1.10— 2.Primus Triloba 45 76 ct., Andromeda 1732 ct., Mahonia 9 —15 ct.. Azalea p. 'st. 4075 ct., Rhod. per st 45 ct. KOUDEKERKe 19 Maart. Elerenvelling. Aanvoer 6758 stuks. Prijzen: kippen eieren ƒ4.405, eendeneieren ƒ244.20 p. 100 stuks. Boter 7278 ct., kaas 2931 ct. per pond. Kippen ƒ0.851.10, hanen ƒ1 eenden 85 ct., per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 03V2 Berlijn75 52*/2 Parijs 3 99 Brussel 32 07 Zwitserland 42.23 Kopenhagen 88-7J/g Stockholm 44 90 Oslo 42.771/2 New York 1 885/,6

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3